Noord wijk klopte Haagse militairen (2-1) Braassemweek had een chaotisch einde Half schepel steeds de draagt nog gele trui Laura-rijders zullen zich de tweede dag lang heugen Camera's en Rolfilms LfiROS TOLK CO voor ALLE verzekeringen VAN DEN ENT A. DE VOGEL PONSIOEN ZOON de Lisse start 7 augustus MEUWE LEID5CHE COURANT 4 DONDERDAG 13 JUU 1961 Bui viel bij Schoonhoven DE TWEEDE DAG van de Laura-1961 zal velen lang heugen door „de bui" die de deelnemers in de omgeving Schoonhoven en Haastrecht moesten doorstaan. Vrijwel allen vonden wel een schuilplaats, maar ook daarin had men het niet altijd even veilig. Een groepje, dat in een oude schuur was gaan schuilen, maakte het mee, dat een hooischelf er vlak naast door de wind opgezogen en een heel eind verder werd neergekwakt. Voorts zag men na het overtrekken van het onweer overal ontwortelde bomen, en gedood vee, maar hoe dichter men Alphen naderde, des te minder wer den de sporen van de wervelwind. Het was overigens tot ongeveer half drie prettig fietsweer geweest Doordat men op de vlakke Lekdijk tussen Vianen en Schoonhoven nu de wind eens mee had, kon men ten volle ge nieten van de prachtige uitzichten op de rivier. Allen konden s" morgens weer opge wekt starten, alleen de ploeg van de Haagse politie niet. Want de verzorger, de gemoedelijke hoofdagent Chr Wijn belt die met L. v. d. Meyden a4 heel wat jaren de blauwe verzorgersauto rijdt, was in het huis aan de Oudshoorn- seweg. waar men bivakkeert, van de trap gevallen. Het het zich aanvankelijk nogal ernstig aanzien en Laura-dokter Van der Steen liet de man naar het acad. ziekenhuis te Leiden overbrengen. Gelukkig bleek het nogal mee te val len: een gekneusd sleutelbeen. En de Haagse ploeg kon men toen spoedig ge rust stellen via de mobilofoon van de EB, waarmee mevrouw Schleeper op het hoofdbureau prima werk doet; in de „tour'' heeft men eveneens de be schikking over de benodigde apparatuur. Die mobilofoon deed ook inog voor een minder prettig geval dienst. Want mejuffrouw A Logtenberg. de gisteren genoemde tweede Dedemsvaartse, die Alle bekende merken Foto- en Kinohandel Van Mandersloostraat 48 Alphen a. d. Rijn, tel. 3084 bovendien ook nog bruid is en vóór haar trouwen dit vierdaagse feest nog wilden maken, werd naar huis ge roepen voor een ernstig ongeval, haar vader overkomen. In Utrecht is ze op de trein gestapt. Ook mej Brandwijk uit Giessendam werd opgeroepen, maar die is naar huis gereden, toen men in Schoonhoven was Door dik en dun In het historische stadje Vianen heeft het Laura-bestuu.r een prettige ontmoeting gehad met burgemeester Pellicaan, een oud-plaatsgenoot, die vroeger leraar was aan het chr. ly ceum. Vol trots liet de burgemeester zijn gerestaureerde raadhuis zien (heeft f 600.000 gekost). Ook mevr. Bruins Slot, die gisteren de Laura meemaakte en ook meewerkte op de stempelpost in Vianen, was onder zijn gasten. Er zijn, we hebben het al eens eerder geschreven, Laurianen door dik en dun. Tot hen behoort ook de heer Veldhuis uit Zuidland. Hij doet voor de veertien de keer mee: maar dinsdag was hij ja rig. Op conditie dat hij 's avonds thuis zou zijn, moaht hij naar Alphen. Dus 's avonds ging hij naar huis, was 's mor gens weer tijdig in Alphen a. d. Rijn en moest gisteravond weer naar Zuid- land om het feest voort te zetten. Al met al. de hevige bui ten spijt, was het ook gisteren toch wel weer een goede dag, vooral omdat de wind op de belangrijkste trajecten in het voor deel was. Wachtend voor de pont over de Lek bij Schoonhoven. Morgen intocht (Adve VOOR SNOEP SIGAREN CIGARÉTTEN Speciaal aanbevolen: GEKOELDE DRANKEN HEINEKEN'S BIER BUFFETTEN NUTSGEBOUW Bink's Autobedrijf Off. General Motors dealer Opel Chevrolet THORBFCKESTRAAT ALPHEN AAN DEN RIJN Telefoon 2464 Het speciale adres voor occasions in Opeis en Chevrolets Leo Horn leidde goede wedstrijd Gisteravond werd 'n het gemeentelijk sportpark te Noordwijk een bij zondere voetbalwedstrijd gespeeld, die zeer veel belangstelling trok. De plaatselijke club „Noordwijk" ontmoette het stedelijk garnizoenselftal van Den Haag en als scheidsrechter fungeerde niemand minder dan Leo Horn. Zulks omdat de baten bestemd waren voor de schcidsrcchtcrsopleiding. De arbiters houden momenteel enkele oefendagen te Oegstgeest en dus was Nederland's topscheidsrechter, geassisteerd door enkele adjudanten als grensrechters, op het fraaie Noordwijkvcld aanwezig. Dc heer Hom floot een aantrekkelijke wedstrijd 2—1 won. De Haagse militairen legden een snel- 'e. technisch gave partij op de grasmat. De bal ging gemakkelijk van man tot man en het leek aanvankelijk of de Noord wij kers er niet aan te pas zouden komen. Schijn bedriegt echter, want de defen sie van de rood-witten bleek in een on- de plaatselijke club verdiend met genaakbare vorm te steken. De linie sloot als een bus en er was voor de militairen geen doorkomen aan. Bovendien maak ten ze de fout tot in het absurde de bal te „drijven", waardoor het werk van de Noordwijkse defensie nog werd verge makkelijkt. Noordwijk had de handicap, dat D' ■Hoe het vandaag gegaan zal zijn? Het weerbericht was ronduit sleoht en de riüten naar het Gooi en rondom de Loosdrechtse plassen zijn niet steeds de gemakkelijkste geweest, door het vlakke terrein; maar missohien is het alles nog wel weer meegevallen en men rijdt „op de goede moed aan". Want morgen is dit blijde intocht al weer. Het ii de bedoeling, dat men om streeks vier uur uit Woubrugge zal ver trekken en Alphen a. d. Rijn bereikt via de Kalkhovenweg. Het traject Is dan: Oudshoornseweg. Hooftatraat, Dr. Hann- senstraat, W. de ZwUgerlaan. K. Door manstraat, Tolstraat, Emmalaan, Visser- park, Raadhuisplein, Stevlnstraat, Cas- tellumstraat, van Mandersloostraat, naar het Nutsgebouw. Als nu langs dit tra ject eens flink werd gevlagd, dan zou dat de vreugde nog vergroten. Hedenmiddag zou een radio-reporta gewagen op het Thorbeckeplein aanwe zig zijn en vanavond in het Avronieuws zal over de Laura het een en ander te horen zijn. Ook zal er vanavond een Laura-tuinfeest zijn in Avifauna. Gis teravond was men weer in gezellige stemming bijeen in het Nutsgebouw Mevrouw Bruins Slot-Padding informeert belangstellend naarr de conditie van de oudste deel neemster, mevr. Bij de Vaate uit Dedemsvaart. Op de achter grond de heer P. Gróenhart (midden) in gesprek met de bur gemeester van Vianen, Pelli- kaan, oud-inwoner van Alphen aan den Rijn. (E LAATSTE Braassemdag begon met prachtig zeilweer, ccn stevige bries met gezellig zonnetje, totdat ln de namiddag 't weer totaal veranderde. Door blik sem en hevige slagregens, werden vele ravages aangericht en de bemanningen van de toestromende motorboten kwamen handen tekort om de talrijke drenkelingen aan de wal te brengen en daarna de bootjes naar een veilige plaats terug te varen. JULIANASTRAAT 65 Alphen a. d. Rijn, tel. 2103 Het is bekend: Voor GOEDE KLEDING naar THORBECKEPLEIN 7 Alphen a. d. Rijn, Tel. 3128 voor Rijwielen en Bromfietsen EMMALAAN 5 en 9 ALPHEN AAN DEN RIJN TELEFOON 2951 LEIDERDORP Zwemdiploma's Gistermorgen zijn in het Leiderdoipse zwembad de examens afgenomen voor hei A-, B- en C-dipioma. In groep A werden 39 kandidaten ingeschreven. Hiervan slaagden er 29. Afgewezen wer den er 3. Zeven kandidaten waren niet opgekomen. De volgende meisjes en jon gens konden in groep A het diploma ld orrtvangsi nemen. Meisjes: T de Jong. M v Haver, G Klijn, J v Demmelen, C van Soest, I Lamers, M v d Stoel, C van Leeuwen, W Tros. A Kluwstra, R van Aller; jongens: A van Garderen, K Roest. A Vuyk, W Bo6t, H Los, L Rodenburg, B de Ruiter, L Bran- derhorst, R Wassenburg, T Roest, M van Baren, H de Koning, T Westdijk, W Bartelorum, E Boom, S Groen. H Hidal en H Verbeek. Groep B: ingeschreven 33 kandidaten. Geslaagd 23, afgewezen 0, niiet opgeko men 10. Meisjes: T de Jong, K Yssennaggen, M Wille, I van Dommelen, C van Soest, M Schouten, J v d Wijngaard; jongens: A v Garderen, A Vuyk, H Los, L Was- senburg, D Branuer'norst, S v Raems- donck. W Batelaar, S Groen, M de Jong, T Westdijk, F Roei'. E Logger. K Mo raal, N Oosterom, i Hilal en H Verbeek. Groep C: ingeschreven 12 kandidaten. Geslaagd 9, afgewezen 2. niet opgeko. men 1. Meisjes: A Dulling, C Kiel. N Ooster om, L Rietveld; Jongens: J Alphenaar, B Kiers, M de Jong. H Muller en H Ver beek. Post voor Nw.-Guinea In verband met de invoering van de vrije zaterdag dienen poststukken, be stemd voor verzending met lijntoestel- len naar de Nederlandse Antillen er Nederlands Nieuw-Guinea, die op vry dagavond "en zaterdagmorgen vertrek ken. donderdag op een dusdanig tijdstip in Nederland te worden gepost, dat deze poststukken uiterlijk vrijdagsmiddags een uur op het kantoor „Amsterdam CS Marine" aanwezig zijn. Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de plaatselijke postkan toren. De PHILIPS RADIO- EN TELEVISIE-SPECIALIST met de grootste collectie! van Mandersloostraat 40 - Alphen a. d. Rijn - Telef. 3838 Bij ons dus ook de ECHTE PHILIPS SERVICE Bezien wij de wedstrijden over het ge heel dan werd in de nieuwe Hornetklasse de grote strijd gestreden tussen Keith Musto, Beecher Moore en M. Patten, allen uit Engeland, waarbij eerstge noemde met 5224 punten de hoofdprijs in de wacht wist te slepen, gevolgd door Moore en Patten. De uitslag werd hier: I. Keith Musto, iet 5224 punten: 2. Beecher Moore. 5148 pnt; 3. M. Patten. 5099 pnt. In de Finn klasse werd W. Maarse, De Kaag, voor de tweede maal winnaar van de Karei Warburg-prijs: uitslag: 1. W. H. Maarse, De Kaag. met 3915 punten; 2. T'n, Weel, Rotterdamse Zeilvereniging; 3. H. F. v. d. Rest, Haagsche Watersport- verg. „Te Werve". Uitslag woensdag: Hornetklasse: 1. Keith Musto. Thorpe Bay Jachtclub, Engeland; 2. M. Patten, idem; 3. Beecher Moore, Medway S.C., Engeland: 4. D. R. Kenny, Hayling Island C.S., Engeland; 5. H. J. Schipper, Kon. watersportverg. Loosdrecht, die alle wed strijden uitzeilde en tegen deze bijzon dere tegenstanders resp. 4-4-3-4-5 werd. Finn klasse: 1. W. H. Maarse, De Kaag; 2. H. F. v d. Rest, Haagse watersport- verg. „Te Werve"; 3. Th. van Weel, Rot terdamse Zeilverg.: 4. J. P. Boumans, Royal Yachtclub, België; 5. C. J. Vermey, Kon. Ned. Zeil- en Roeiverg. Zoals reeds in de vorige uilslagen werd vermeld, ging in de Valkenklasse A de grote strijd tussen H. Kirkenier, N. Both en E. Rolf v. d. Baumen; zij eindigden in het totaalklassement, zoals is aangegeven. Uitslag: 1. H. Kirkenier, Alkmaarse Roei- en Zeilverg.; 2. N. Both, Goudse Watersportverg. Elfhoeven; 3. J. Duits. Zeilverg. „de Onderlinge"; 4 J. M. Snij ders, Braassemermeer; 5. E. Rolf v. d. Baumen, De Kaag. Ook in de 12 Voetsjollen klasse A was de strijd tussen L. de Goederen en L Hommels zeer hevig; eerstgenoemde ging met de hoofdprijs naar huis toe Uitslag van woensdag: 1. L. Hommels, Watersportverg. Nieu we Meer; 2. L. de Goederen, De Kaag; 3. P. Bulters, Haarlemse Jachtclub; 4. F Speekman, Zeilverg. „De Onderlinge"; 5. A. v. Bekum, Haarlemse Jachtclub. OlympiajoHen, uitslag van woensdag; 1. Tj. M. de Vries, De Kaag; 2. C. A. A Visser, Watersportverg. Aegir, 4. N. J. Keyzer, De Kaag; 4 J. Salzherr, Water sportverg. Het witte Huis: 5. A. du Pon. Watersportverg. Aalsmeer. Totaal uitslag: 1. C. A. A. Visser; 2. N. J. Keyzer; 3. Tj. M. de Vries. Flying Dutchman klasse: 1. P. v Winden, Watersportverg. Aalsmeer; F. Imlioff, De Kaag; 3. F. ten Herkei. De Kaag; 4. H. Harkema, Noord Nederlandse Watersportbond. Totaal uitslag: 1. B. Verhagen, Water sportverg. Aegir; 2. F. Imhoff, De Kaag. Vryheidsklasse A: 1. B. van Wijk. Braassemermeer; 2. P. S. van Walbeek, Watersportverg. Amsterdam; 3. E Yperen, De Kaag; 4. A. v. Wijnen. Roei- Zeilverg. Gouda: 5. J. R. Korswagen, Braassemermeer. Totaal uitslag: 1. B. van Wijk, Braasse mermeer; 2. J. L. Jaspers, Goudse Water sportverg. Elfhoeven. 16 m2 klasse A: 1. W. Spaargaren. Watersportverg. Aalsmeer; 2. P. Spaar garen. Watersportverg. Aalsmeer; 3. J sschop, Watersportverg. ,,'t Neckerhop"; 4. A. Brauen, Watersportverg. Vinkeveen- Abcoude; 5. J. de Ruyter, Kralingse Zeil- club. Totaal uitslag: 1. J. de Ruiter, Kra lingse Zeilclub; 2. E. J. Both. Roei- en Zeilverg. Gouda. 12 Voetsjollenklasse B: 1, B. C. Fock. De Kaag. tevens winnaar; 2. mej. J Schoen. Kon. Ned. Zeil- en Roeiverg., 3. mej. M. Schoonkind, Haarlemse Jacht club: 4. P. de Boer, Watersportverg. Nieuwe Meer; 5. J. B Lucas, De Kaag. Pampusklasse: 1. mej. G. v. d. Berg, Watersportverg. Aalsmeer; 2. L. Dijken. Alkmaarse Roei- en Zeilverg.; Biesot. De Kaag; 4. A. Arendse. Kon. Watersportverg. Loosdrecht; 5. L. J. de Wit, De Kaag. Totaal uitslag: 1 mej. G. v. d. Berg. Aalsmeer; 2. mr. D. v. Eek, De Kaag; 3. H. de Ruyter, Watersportverg. Nieuwe 16 m2 klasse B: 1. W. J. Verduin. Wa tersportverg. Vennemeer (winnaar); 2 R. Jansen, Watersportverg. Aalsmeer; 3 Th. v. Mierlo, Watersportverg. Aalsmeer; 4. W. Möger. Watersportverg. Amster- Sternklasse A: 1 R. Ketelaar, Water sportverg. Nieuwe Meer; 2. J. Visser, Waterspor tver. Vinkeveen-Abcoude; 3 W. Franke, idem; 4. E. Cancrimus, Water sportverg. Aalsmeer; 5. B. GimpeL Wa tersportverg. Nieuwe Meer. Totaal uitslag: 1. J. Visser; 2. R. Kete laar; 3. E. Cancrimus. Regcnboogklasse: 1. ir. G. A Bakker, Braassemermeer (hoofdprijs); 2. 1 Bos. iedm; 3. K. J. Tol, idem; 4. Staveren, idem; 5. J. Hofland, De Kaag (werd tweede). Sternklasse B: 1. G. Brom. De Kaag. 2. C. J. Schade, Baarnse Watersportverg. „De Eem"; 3. A. Stapert, Watersportverg. Nieuwe Meer. Heemskerk wegens een blessure niet van de partij was. Hij werd niet on- verdienstelijk vervangen door de jon- ge Van den Oever, maar deze miste natuurlijk het vermogen zich direct j al in dit milieu aan te passen. De rechtervleugel hing hierdoor een beetje in de lucht, zodat het gevaar i vooral van links moest komen. Geen verweer j Aanvankelijk kwamen er geen doel punten, want ook de verdediging van de I militairen bleek niet voor de poes te zijn. Keeper Van Heest verrichtte enke le fraaie reddingen bij schoten van Kees Marijt en Jan Haasnoot. Na 20 minuten gelukte het Kees Marijt echter toch door te breken. Een snelle sprint van de Noordwijkse midvoor bekroonde hij bekeken schot, waartegen van Heest geen verweer had. In de eerste helft van de wedstrijd as het verder een soort stuivertje wis selen. Een aanval van de Hagenaars werd prompt tot staan gebracht en dan volgde weer een offensief van de thuis club, dat eveneens in de kiem werd ge moord. Dit ging zo door tot Leo Hom (zeven minuten te vroeg!) floot voor de thee. Slordigheidje Ook in de tweede helft was de strijd :er aantrekkelijk. De militairen gooiden een schepje op en verhoogden het tempo. Het trio Van der WielDe Ko ningVan Duin verrichtte echter de erdedigende taak zeer verdienstelijk en n laatste instantie bleek Van Nierop een eer betrouwbaar sluitstuk van de de fensie. Na 20 minuten veroorloofde De Koning ch een nonchalant slordigheidje, dat :n hoekschop tot gevolg had. Hieruit wist de DW-A-speler Webster beheerst Van Nierop te passeren, zodat de span ning weer volop aanwezig was. Noordwijk begon hierop door te druk ken. Jan Haasnoot sneed telkens weer door de Haagse linies en had zuiver pech met enkele goede schoten. Qok Kees Marijt had geen geluk met enkele harde kogels die tegen de paal afstuit ten of juist over vlogen. Na een half uur spelen in de tweede helft had een fraaie com binatie van het Noordwijkse bin- nentrio succes. Zonder dat er een Hagenaar aan te pas kwam ging de bal van Siem Barnhoorn naar Jan Haasnoot. Ten slotte bereikte het leder Kees Marijt die meteen hard inschoot. In het laatste kwartier poogden ds Hagenaars de achterstand weg te wer ken, maar het spel bleef te kort. Veel lang werd „gebreid" en veel te weinig erd er geschoten. Ook aan de andere kant kwamen er geen doelpunten meer, ondanks prachtig stuwend werk van de beide kanthalfs Jaap van der Meulen en Gerard Pas- Toen de heer Horn voor de laatste maal floot, was de zege terecht gekomen bij de ploeg die deze het meest had ver diend. De opstelling was: Noordwijk: Van Nierop, d.: Van Duin, De Koning, Van der Wiel, a.; Van der Meulen, Passchier, m.; M. Marijt, Haas noot, C. Marijt, Van den Oever, Barn- Garnizoenselftal: Van Heest, d.; De Bruin, Pirovana, Straten, a Mussche, Aartsen, m.; Overtoom, Kroonsberg, Riemvis, Van der Arend, Webster, v. Van de eerste keer af dat de „Tour de Lisse" werd gereden was er grote belangstelling van cle jeugd en ouderen en telkenjare wordt de belangstelling groter. De Tour zal dit jaar worden geopend op maandag 7 aug., vervolgens wordt gereden op dinsdag 8 en woensdag 9 aug., waarna de tweede etappe begint op maandag 14 aug., vervolgens dinsdag 15 en woensdag 16 aug. Voor de Tour de Lisse is een speciaal comité gevormd onder de supervisie van de oprichter en leider van de Tour: Jan van Kesteren. Het gemeentebestuur verleent ook dit jaar volle medewer king. Er werd een bronzen medaille beschikbaar gesteld voor de renner die in de tijdrit aan de kop weet te komen en als winnaar uit de strijd komt. De jury zal bestaan uit de volgende heren: kamprechter P. de Koning; tijd- waarnemer S. Vermeere; microfoon Eg- bert van 't Oever; premies en klasse menten P. Langelaan; route-commissa ris en karavaanleider nog niet bekend. In het rennerskwartier zal de heer B. van Stijn de leiding hebben. Tour van Valkenburg D" E TWEEDE DAG van de „Tour van Valkenburg" heeft in zoverre geen ver rassingen opgeleverd, dat er geen andere gele trui-drager Is tevoorschijn gekomen. Nog steeds slaat Halfschepel aan kop. Sangers, die ln de eerste etappe de tweede plaats innam, heeft deze eveneens behouden. Opmerkelijk was, dat Hessels, die de eerste dag op nummer elf stond, nu de derde plaats heeft bezet. dat van de 81 renners, die aan de start kwamen (vijf hadden het af laten weten) ook 81 de finish al of niet doorgeregend bereikten. Met de tanden op elkaar ploeterden ze door de woeste stormvla gen en de stromende regen. Zoals bekend, was de étappe van giste ren een tijdrit en precies om twee uur startte de laatst geplaatste renner als eerste. Dit bleek later voor hem en an deren, die na hem startten een voor deeltje. want daardoor misten zij het noodweer. Degenen, die het laatste startten, de best geklasseerden van dins dag dus. vielen met hun neus in de boter. De genoemde Hessels. die dus op zo verrassende wijze omhoog klauterde, was winnaar van de tijdrit van gisteren. De 23 km reed hij in 38 minuten 22 secon den; de gele-truidrager legde de af stand af in 40,40 minuten. Onder een inktzwarte hemel legden de renners de laatste kilometers af; zij werden door een ware wolkbreuk ge teisterd. Hier en daar moest worden af gestapt om ovy omgevallen bomen heen tc klauteren. Het pleit voor het uithoudingsvermogen van de renners, Uitslagen Hieronder volgen dan de klassemen ten: Dagklassement: 1. Hessels 33.22; 2. Wiersema 39.27; 3. Veldkamp 40.23; 4. Dc Groot 40.37; 5 en 6. Halfschepel cn Oly- hoek 40.40; 7. De Vrieze 40.50; 8. Oos terhof 40.54 9. Hoenjet 40.52: 10. Sangers 41.12: 11. Houben 41.15; 12 en 13 Witte en Boer 41.32; 14. Monster 41.52; 15. Van den Velde 42.05; 16. Berghe 42.06: 17 Berkels 42 20: 18. Menting 42.46; 19. Kruif 42.47; 20 en 21 Rakers en Van Vliet 42.50. Dagploegcnk'assement. 1. Comeet 2.02.59; 2. Helldrivers 2.03.07; 3. Ferry- boys 2.05.59; 4. Transva 2.07.44; 5. S Q 320 12» 2.08.52; 6. Onderofficieren 2.09.47: 7. De Blauwbaardjes 2.10.07; 8. S Q 320 (1) 2.10.49; 9. Uitknijpers 2.11.16; 10. Korpo raals 2.13.37. Algemeen klassement. 1. Halfschepel 1.54.09 (met bonificatie); 2. Sangers 1.55.25 imet bonificatie); 3. Hessels 1.55.26; 4. Veldkamp 1.56.12; 5. Wiersema 1.56.31; 6. De Vrieze 1.56.33: 7. Hoenjet 1.58.27; 8. Boer 1.58.36: 9. Monster 1.58.56: 10. Berghe 159.10: 11. Olyhoek 1 59.39; 12. Veenendaal 1.59.57: 13. Wormhoudt 2.00.07; 14. Kruif 2.00.22; 15. Kleiweg 2.00.54; 16. Witte 2.02.07; 17. De Groot 2.02.13; 18. Oosterhof 2.02.24; 19. Houben 2.02.30: 20. IJsselt 2.03.54. Algemeen ploegenklassement. 1 Hell drivers 5.57.38; 2. Comeet 6.03.49; 3. Transva 6.10.21: 4. SQ 320 (2) 6.10.40; 5. Ferryboys 6.13.21; 0. S Q 320 (1) 6.19.03 7 De Blauwbaardjes 6.20.52; 8. Onder officieren 6.22.17: 9 Korporaals 6.36.48; 10. Uitknijpers 7.04.13. Gcle-truidrager is dus nog Halfschepel. Met 76 seconden achterstand volgt San gers. Groene-truidrager is Aartsen. Als motorcontroleur zullen fungeren: Bronkhorst Sr., D. Bronkhorst, CJiaudron. C de Groot en H. Bakker; de heer J Reijerkerk heeft zich beschik baar gesteld als tourmecanicien. Als parcourcontroleur zullen dit jaar optreden de heren D. van der Linden, H. van Kesteren, B. v. d. Poel, Jac. Faas en H. Mohlmann. Mevr. Van Kesteren- Beelen, echtgenote van de Tourbaas, zal het veelomvattende werk op zich ne men betreffende de verzorging v kleding. Het programma Zoals reeds meegedeeld, is de start op maandag 7 aug. des avonds om 7 uur. Dan wordt de eerste étappe gereden, bestaande uit 4 ronden (19 km.) op de baan in het sportpark. Dat wordt een ploegentijdrit. De derde man telt voor de tijd van de ploeg, tevens wordt iedere renner individueel geklasseerd Dinsdag 8 aug. wordt gestart om 7.15 uur voor 4 ronden op de weg, totaal 18,8 km. Op woensdag 9 aug. hetzelfde programma als dinsdagavond. Het tweede gedeelte van de Tour be gint op maandag 14 aug. met 4 ronden op de weg, totaal 18,8 km. Vervolgens op dinsdag 15 aug. een individuele tijd rit op de baan met 1 ronde op de weg. De finish zal plaats hebben in het sport park. De gele-trui-drager zal het laatste starten. Woensdag 16 aug. wordt de Tour besloten met een étappe van 3 ronden op de weg, afstand 13 km. Dan wordt beslist wie de definitieve gele-trui-dra ger 1961 zal zijn. Ploegindeling De „Tissing"-ploeg zal dit jaar zijn ge huld in de loranje trui met als ploeg leider H. Slingerland. De ploeg van dt „Gezamenlijke Melkhandelaren'' komt in zwart uit onder leiding van ploeg leider H. Stroombergen. De „Graficus"- ploeg zal in rood rijden met ploeglei der P. v. d. Zwet. De heer G. Kapteyn zal de donkerblauwe ploeg leiden vooi de „Vlinder". Voor de firma „Bronkhorst' zal de ploeg in de paarse trui rijden on der leiding van G. Huurman. „Ons Week blad" kreeg toegewezen bij loting de ploeg in de lichtgele trui onder leiding van J. van Dijk; De „Waja"-ploeg rijdt in lichtblauw onder leiding van C. Boot, terwyl de \v\tte trui is toegewezen aan de ploeg die door de firma Beijersber- gen is geadopteerd en zal rijden onder leiding van J. de Ruyter. Aan de wedstrijden zullen deelnemen scholieren van nagenoeg alle scholen Jongens tot en met 13 jaar kunnen deelnemen. Er zijn reeds vele opgaven binnen; men kan zich alsnog opgeven bij Tourbaas Jan van Kesteren, Kanaal straat 240, Lisse. Naar wij vernemen zullen goede rijders van de laatste jaren weer meerijden. Dit zijn o.a.: J. van Rooijen en R. van der Poll, beiden uit De Engel; H. van Paasen en H. N. R. van Lierop uit Hille- gom: P. v. d Vlugt, Sassenheim; P. v. Zeist, C. Beijk en J. Boot uit Lisse. LISSE Wieler-tijdrit De ren- en touirverenAging De Bollen streek' cn de R.T.V. Sassenheim en Om streken hielden een individuele wed strijd (tijdrit) meetellend voor de re- cord'bekers van ds R.T.V. „De Bollen streek". De uitslagen zijn: A- en B-klasse 42 Oom: 1 C Weijers, Hillegom, 1.01.11; 2 A van der Lans, Lisse (S en O) 1.01.41; 3 T Dijkstra, Noordwij'kerhout, 1.01.474 M van Hage, Sassenheim (S en O) 1.02,34; 5 C Stroom bergen, Hillegom, 1.02.55; 6 H v d Wolf, HLllegom 1.04.02 7 J Vierwdnden, Voor hout, 1.05.34; 8 J de Zwart, Sassenheim, (S en O), 1.05.379 J Aarts, Hillegom, 1.06.02; 10 M Tjoelker, Hillegom, 1.07.32. C-klasse 24 km 1 S van der Ham, Lisse, 35.48 2 C van Stein, Noordwijk, 37.02; 3 G Hekker, Sassenheim, (S en O), 37.06; 4 S van Lierop, Hillegom, 37.18; 5 H Rus, Nieuiw-Vennep, 37.25 6 H van Lierop, Hillegom, 37.57; 7 B van Leeu- i wen, Sassenheim, 38.41. Jeugdklasse A 6 km: 1 J Degenaars, Hillegom, 9.48; 2 F van der Aar, Hille- gom, 10.13; 3 A Wassenaar, Lisse (S en O) 10.41. Jeugdiklasse B 6 km: 1 N Zoet. Lisse, 9:36; 2 S van Rooijen, Lisse, 9.42; 3 R I van Lierop, Hillegom, 10.13; 4 P Butter, j Lisse, 10.20; 5 R van der Poll, Lisse. 10.316 H Paasen. Beinsdorp, 10.387 G j Rusman, Hillegom, 10.38; 8 A v d Lans, Lisse, 10.45; 9 J Lamtooo, Lisse, 10.50; 10 I K Sijtsma. Hillegom 10.54. De Oude Blauwband hield wedvluchten i De postduivensportverenigiing De Oud' Blauwband hield wedvluchten. Wed vlucht van Orleans (520 km), in concours 26 vogel6, gelost om 8 uur. Aankomst eerste duif 14.55 uur. Uitslag: H van Duivenbode 1; Th van der Ploeg 2, 3, 4; C van der Veek I 5, 9; A Hoog e veen 6; K Ippel 7; Chr de Bruin 8. Voorts een wedvlucht gehouden met jonge duiven van Roosendaal (80 km). In concours 214 vogels, gelost om 13.15 uur met een westenwind en buien. Aan komst eerste duif om 14.36 uur. Laatste prijsduif om 16,33 uur. Uitslag: Chr de Bruin 1, 6, 37;,J Faas 2; J Mij riders 3, 47. A Hoogeveeft 4, 21, 43, 54; C van der Veek 5, 29, 35, 45, 52; Th van der Ploeg 7. 18, 19. 30 31, 33, 38, 42, 49, 51, 53; G Jansen 8, 10, 50; K Ippel 9, 16; Gebr. Baa-ij 11, 20. 24 25, 34, 36, 46, 48; J va-n Dijk 12, 14, 22, 23, 27, 32, 39, 41: J van der Ploeg 13; R Schaap 15; H de Butter 17, 28, 40, 44; H van Duiven- bode 26. Gunning schilderwerk „Rustoord" Aan de firma Van Rijn te Wassenaar is opgedragen al hei schilderwerk te ver zorgen voor de bouw van -het Prot.-Chr. bejaardencentrum „Rustoord". Beroepen Kandidaat H. Biesma alhier werd be roepen door de Chr Geref. Kerk te Wil der vank.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 4