Quick Boys' voorsprong (0-2) ging verloren Na 24 jaar weer een Engelse W imbledon-kampioene Nederland nam leiding van Duitsland over Leids juniorenelftal versloeg Gouda Nederlaagserie van Noordwijk In laatste kwartier nog naast de Kat wij kers Zian nam leiding in hoofdklas-waterpolo llF0RD'L«r,ï Nog geen landelijke hoofdklas in CKB NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 MAANDAG 10 JULI 1961 Engeland heeft na 24 jaar weer een Wlmbledon-kampioene in het dames-enkelspel. Reeds donderdag kwam vast te staan, dat de titel aan een Engelse ten deel zon val len, toen van de vier overgebleven kandidaten in de halve finales twee Engelsen en twee Znidafrikaansen de beide Zoidafrikaansen, Sandra Reynolds en Renee Schuurman, afvielen. De grote vraag was echter: wie? De 29-jarige Angela Mortimer of de 20-Jarige Christine Truman? Het is Angela Mortimer geworden in een van de meest spannende en dramatische finales te Wimbledon na de oorlog. Eén nnr en 37 minuten hielden de belde finalisten het publiek, dat het Centrecourt omzoomde, in onzekerheid. De f|jn gebouwde Angela Mortimer zegevierde ten slotte in deze zeer enerverende en taktlsche knap gespeelde eindstrijd. Zij won bij verrassing, niet in het minst van haarzelf waarschijnlijk, want reeds twee jaar geleden wilde zij stop pen met het spelen van grote toernooien en enige weken vóór Wimbledon had zij nog hinder van een „tennisarm", waardoor zij nagenoeg ongetraind op de baan kwam. De laatste Engelse Wlmbledon-kampioene in het dames-enkelspel was Do rothy Round, die de titel won in 1937. Het was de twaalfde keer, dat Angela Mor- i de Wimbledon-kamplocnschappen deelnam. timer a Bij het begin echeen het, of de krach tige slagen en het listige spel van An gela Mortimer haar negen jaar jongere tegenstandster zouden terugdringen, maar Christine Truman groeide lang zaam naar liaar beste spel en zij was hét ten slotte, dae ma 33 minuten de eer ste set op haar maam schreef: 46. Na een onderbreking van een half uur in verband met die regen ileek Christine Truman, heit ideool van de Engelse Wedstrijden van Kon. Marine Jachtclub De uitslagen van de zaterdag gehou den wedstrijden van de Kon. Marine Jachtclub (De Kleine Haaksrace) luiden: RO.RC.-jachten, klasse 4: 1. Amouret, strmn. Verschuur (K.M.R. en Z.C.), 2. Li- torina, strmn. Reinking (Ned. Ver. van Kustzeilers). Niet gemeten kajuitjachten: 1. Jolcs, strmn. Hozee (De Kaag), 2. King of Spate, strmn. Iterson. Drakenklasse: middagrace: 1. Vagans Semper, strmn. Groot (Aalsmeer), 2. Joy- 2. strmn. C. Bier (Kon. Ned. Zeil en Roei- Ochtendrace: 1. De Bonte Haan, strmn. Visser (Kon. Mar. Jachtclub), 2. De Goede Hoop, strmn. Nolles (Kon. Mar. Jachtclub) Van de aanbrengwedstrijd IJmuiden Den Helder kon nog geen uitslag worden bekend gemaakt in verband met hangen de protesten. Redt de stuurman liet enthousiasme van de Rus sische acht kende geen grenzea Nauwelijks had de acht uit Mos kou de Grand Challenge-cup in het hoofdnummer van de achten ge wonnen, of een oude Amerikaanse traditie werd zonder aarzeling overgenomen. Drie, vier man pakte de stuurman vast, jonaste de ge schrokken roeier en wierpen hem in de Theems. Eén ding waren de Russische matrozen in hun geest drift vergeten: hun teamgenoot was de zwemkunst niet machtig. Ijlings sprongen ze dan ook na hun 2000 moeilijke meters over boord om hun schreeuwende collega te red- schodlmeisjes, recht op een zekere over winning af te gaan. Tot viermaal toe had zij de kans door re service van Mortimer heen te breken bij de stand 44 om daarmee een beslissing te for ceren. Maar toen voltrok zich het drama over Truman, dat het keerpunt in de wedstrijd betekende. Bij een snelle draai kwam zij te vallen en met een van pijn doortrokken gezicht greep zij naar haar linker dij. Ofschoon zij nog twee keer op winst kwam, was haar concentratie gebroken, waardoor Angela Mortimer ten slotte de game en tevens de set kor» winnen: 64. Open strijd Toen Angela Mortimer, die reeds eer der in 1958 tegen de Amerikaanse Althéa Gibson in de finale te Wim bledon uitkwam, in de derde set op 3—1 kwam, lag een spoedige beslissing in heit verschiet, vooral daar het spel van Christine Truman nog steeds weinig overtuigend was. Onverwacht trad ech ter het herstel bij Truman in; zij kwam op 33 en daarmee was de strijd weer geheel open geworden. Weer zou echter Christine Truman door misfortuin wor den geplaagd en ditmaal was de um pire, die oen verkeerde beslissing an nonceerde, daarvan de schuldige. Het ritme bij Truman brak; zij serveerde Het dramatische moment in de finale van het dames-enkelspel op Wimbledon. In haar wed strijd tegen Angela Mortimer komt Christine Truman in achtste game van de tweede set ten val, waarbij zij het linker been blesseerde, hetgeen haar in haar verdere spel ernstig be lemmerde. onmiddellijk daarop een dubbele fout verloor de game: 43. Voor Angela Mortimer was hiermee de brug naar de overwinning geslagen: 75. Het grotere taktische inzicht van Angela Mortimer had gezegevierd over de sterkere slagen Christine Truman, die nog ervaring te kont kwam en haar zenuwen niet ge noeg in bedwang had om de titel te kunnen grijpen. Andere winnaars De Australiërs Neale Fraser en Roy Emerson hebben de titel In het heren dubbelspel gewonnen. Zjj versloegen in de eindstrijd hun landgenoten Bob He witt en Fred Stolle met 6—4, 6—8. 6—4. 6—8, 8—6. Karen Hantze en Bi'llie Jean Moffiitit (V.S.) wonnen de titel dn het dames- dub bel spel door een overwinning met 63. 64 op het Australische paar Jan Lehane-Margaret Smith. De finale gemengd dubbelspel lever de een zege op voor Fred StolleLesley Turner. In de finale zegevierde het Australische dubbel met 119, 62 de Austral isch-Westduitse combinatie Howe-Edda Budmg. Zware strijd her- Neale Fraser en Roy Emerson haalden hun overwinning van 1959, zU hebben zware strijd moeten leveren tegen hun landgenoten Hewitt en Stolle. Eerst na 2'; uur viel de beslissing. Met Lesley Turner ais partner kreeg Stelle toch een titel, namelijk die in hel gemengd dubbelspel, waarvoor de Aus tralische combinatie als nr. 1 was ge plaatst. Met 119. 62 overwonnen kampioenen ce Australiër Bob Howe de Duitse Edda Buding. Voor de verrassing zorgden de Ame rikaanse meisjes Karen Hantze (18 jaar) en Billie Jean Moffitt (17 jaar), die als ongeplaatst paar tot de finale waren doorgedrongen en ook daarin niet te ver slaan waren. Zij behaalden een gemak kelijke overwinning in twee sets (63. 64) op de Australische combinatie Jan Lehane-Margaret Smith, die als derde was geplaatst De resultaten van de finales in de bij toernooien waren: Troosttoernooi heren: Joergcn Ulrich (Den.) versl. Naresh Kumar (India) 6—4, 10—12, 6—3. Troosttoernooi dames: Rita Bentley (G.B.) versl .Anna Dmitrieva (Rusland) 6 4, 36, 63. Juniorentoernooi jongens: C. E. Graeb- ner (V.S.) versl. E. Blanke (Oostenrijk) 8-8, 9—7. Juniorentoernooi meisjes: G. Kabskee- va (Rusl.) versl. K. D. Chabot (V.S.) Opening Zeilkamp In IJIst Is zaterdagmiddag het zeilkamp van het Geref. Jeugdcentrum „De Witte Hel" (Huls ter-Heide) geopend. Dit geschiedde in tegenwoordigheid van burgemeester en wethouders van IJlst en vele genodigden. Na de opening werd een zeildemonstratie gegeven voor het kampgebouw, een oude pastorie van do Geref. kerk van IJlst. ZWEMMEN De Witte eerste in 2 km-wedstrijd Joop de Witte van A.Z.C. Apeldoorn is zaterdag te Franeker winnaar geworden van een zwemwedstrijd over 2000 meter voor de competitie om de Zwemkronlek- beker. Hij legde de acht banen van 250 meter In het Harlnxma-kanaal af in 27 min 55,2 sec. Aan deze wedstrijd, die bij koud, re genachtig weer watertemperatuur 17 graden werd gehouden, namen 32 zwemmers en zwemsters deel. Margriet Schimmel van Naarden werd eerste bij de dames. Zij tikte ruim Vi minuut na De Witte aan. De uitslag was: heren: 1. De Witte (A.Z.C. Apeldoorn) 27.55,2; 2. Van Balen (Zwemlust, Utrecht) 28.47,9; 3. De Wit (Zwemlust) 29.33,5. Dames: 1. Margriet Schimmel (Naar den) 30.14.2; 2. Ieneke Heemskerk (Naar den) 31.50,7; 3. Olga Schustler (Zwem lust) 32.14,0; 4. Hcnny van Zijl (Zwem lust) 32.14,1. ZWEMMEN Nieuw wereldrecord op 110 yards vlinderslag Het r-jarige Canadese zwemstertje Mary S ewart beeft zaterdag, tijdens de kampioen schap pea van de Noord-West- Paoific, die te Tacoma worden gehou den, het wereldrecord op de 110 yards vlinders:ag verbeterd en gebracht op 1 mm. 10 j sec. Het oude record stond sinds feoruari I960 op naam van Dawn Fraser xAustralae, die toen in Sydney een tijd van 1 min. 10.8 sec. maakte. Tijdens zwemwedstrijden te Fernand (bij Parijs) beeft de Amsterdamse vrije slag-zwemmer Ronnie Kroon het Ned. record op de 100 meter (25 meterbaan) verbeterd en gebraaht op 56.1 seconde. Hij bleef daarmee 0.3 seconde beneden het oude record, dat met 56.4 sec. sinds 16 oktooer i960 (Kleef) op zijn naam stond. Voetbal De Vcnlose ere-divisieclub VW heeft zaterdagavond voor 2.000 toe schouwers te Venlo met 32 gewonnen van Borussia Neunkirchen. De ruststand was 11. Voetbal Voor 25.000 toeschouwers kwam Fcijenoord zaterdagavond uit tegen Schalke '04 (Gclsenkirchen). De Duitse ploeg zegevierde met 31. Bü rust leidde Schalke met 10. Voetbal Ajax heeft zaterdagavond voor 1.000 toeschouwers te Zuerich met 41 (rust 11) gewonnen van F.C. Zue rich. Hockey Een hockeywedstrijd tussen de elftallen van Nieuw Zeeland en India is zaterdag te Christchurch geëindigd een gelijkspel: 1—1. ROEIEN Bescheiden prestaties van Ned. ploegen Zaterdag zijn te Hamburg Internatio nale roelwedstrijden gehouden waaraan ook Ned. ploegen hebben deelgenomen. De prestaties van de Nederlanders wa in zeer bescheiden. De lichte jonge vier van Aegir (Gro ningen) werd tweede in 7 min. 14.7 sec. achter Luebeck (7.13.54). In het nummer lichte oude vier werd het Amsterdamse Nereus derde in 7 min. 12,75 sec. De overwinning was voor Lue beck. dat de 2000 meter aflegde in 7.05,11. Aegir eindigde als derde bij de oude vier in 7.02.38. De Kieler R.C. zegevierde in 6.55,20 In het nummer jonge acht werd Aegir tweede in 6.32,53, achter Wannsee (6.26,98). Bij de jonge vier was de derde plaats voor Aegir in 7.40,48. De overwinning ging naar favoriete Hammonia uit Ham burg in 7.25,63. Wandeltocht 70 km Niet minder dan 114 wandellustlgen onder wie twee dames hebben zaterdag deelgenomen aan de veertiende lange- afstandsmars over 70 km die de Chr. sportvereniging Wilhelmlna te Amers- Ondanks de minder gunstige weers omstandigheden waren de wandelaars ook dit keer uit alle delen van ons land lar de keistad gereisd om des morgens n 7 uur van start te gaan. De tocht voerde door de bossen bij Austerlitz, Leersum, Amerongen en Eist. Des avonds tussen zes en negen uur werd er gefinisht. Er waren slechts zes uitval lers Schaken Tijdens het weekeinde zijn de zesde en zevende partij van de twee kamp om het schaakkampioenschap var Nederland voor dames gespeeld. De zes de partij werd afgebroken; de zevende door mevrouw Heemskerk als uitdager van de nationale kampioene mevi Vreeken gewonnen. De stand is daardoor 32 in het voordeel van mevr. Heems kerk geworden. Twee partijen moeten nog worden uitgespeeld. Het wat zaterdag behalve in het water, ook op de kant erg nat, toen op Te Werve in Rijswijk de langebaan-zwemwedstrijden werden gehouden. Een overzicht van een der wedstrijden, waa i in totaal 300 zwemmers t zwemsters deelnamen. Langebaanzwemmen op Te Werve Zaterdagmiddag zijn op Te Werve in Rijswijk de jaarlijkse wedstrijd- en pres tatietochten venwemmen. Bij de dames nam Erica Terpstra (HZPC) van meet af aan de kop en werd na 2 km onbedreigd eerste in de goede tijd van JEUGDSCH AAKOLYMPIADE De vierde en vijfde ronde van de Jeugdschaakolympiade die zaterdag werden gespeeld, brachten vele, voor de wedstrijd leiding zo bezwaarlijke onbesliste partijen. In totaal wachten er nog twaalf op een beslissing. Het is de bedoeling vóór de aanvang van de zesde en voorlaatste ronde op maandagavond een stand te kunnen opmaken, waarin geen enkele onbesliste partij is opgenomen. Theoretisch gezien hebben alle deelne mers, behalve het dappere België, nog een kans het toernooi te winnen, met misschien wel Noorwegen als de grootste favoriet. De vierde ronde bracht Nederland te gen Denemarken waarin Verreck wist te winnen in een Siciliaanse party met de Paulsen-Variant en Kuipers in een saai vierpaarden spel met remise genoe gen moest nemen. Zuidema moet nog trachten iin een moeilijk dame-eindspel met een pion méér de voille winst te be halen. Van Oosterom verloor in de ope ning door onachtzaamheid een pion doch doordat zijn tegenstander in een Ingewikkelde stand de goede weg nie- wist te vinden, kon de Nederlander een stuk winnen. De afgebroken stelling is veelbelovend voor Van Oosterom. Vijfde ronde In de vijfde ronde moest ons land het tegen België opnemen en wat door en kele pessimisten gevreesd werd, is niet bewaarheid geworden. De Nederlandse jongens maakten zich niet schuldig aan onderschatting van de tegenstanders en 4-1 achterstand geen bezwaar Zaterdagmiddag vond op het sportpark Nieuwe Zuid in Katwijk aan Zee een ontmoeting plaats tussen een K.N.V.B. juniorenelftal samengesteld uit spelers van Quick Boys, Noordwijk en R.C.L. en een juniorenelftal van de afdeling Gouda. Het werd een levendige, sportieve wedstrijd. De opbrengst was bestemd voor het Rotterdams Zeehospitium in Katwijk. Het handjevol voetballiefhebbers dat regen trotseerde, heeft tweemaal 15 mi nuten kunnen genieten van het spel van twee jonge ploegen, die zich geheel heb ben gegeven en fair hebben gestreden om de overwinning. Reeds direct na het begin bleek de Goudse ploeg sneller. Juist op tijd wisten de Gouwenaars de bal te bemachtigen, deze op maat door te geven en met het De met veel spanning tegemoet geziene wedstrijd tussen Noordwijk en Quick Boys dreigde in letterlijke zin in het water te vallen. Ondanks de dreigende voorspellingen, klaarde juist tegen zevenen de lucht op en kon de „big match" toch nog doorgaan. Laten we vooropstellen dat met het gelijke spel 22, dat het resultaat was, beide partijen tevreden mogen zijn. Weliswaar was het grootste deel van de wedstrijd Noordwijk wat meer in de aanval, daartegenover staat echter dat de Katwijkers qua techniek toch nog wel iets meer in hun mars hebben. Bovendien vecht Quick Boys altijd tot het eind voor een goed resultaat, hoewel 't Noord wijk, met name in de tweede helft, evenmin aan vechtlust ontbrak. Deze ontmoeting is wel een geweest van de verdedigingen. Vain Quick Boys. omdat stopper C. van der Plas in een dusdanige vorm stak dat de gevaarlijke Noordwijkse mióvoor Kees Marijt vrij wel geheel uitgeschakeld was en daar om in het stuk bijna niet voorkwam. Ook rechtsback Koelewjjn liet Map Ma- rijt geen duim ruimte, zodart ook van de jonge Noordwijkse linksbuiten weinig uitging. Aan de andere kant waren stopper De Koning en linksback Jan van Duin v alledag meester van het terrein. Arte van den Oever werd er moedeloos van en gang in arren moede op de vleugel opereren. Dit had direct al succes. Reeds na enkele minuten spelen was het raad. Arle van den Oever kreeg een schietkans en via de onderkant van de lat draaide de bal In het doel. De Noordwijkse verdediging ging hierbij niet helemaal vrijuit. In het eerste kwar tier speelden de gastheren trouwens toch erg bevangen cn aarzelend. Na diit doelpunt ging het. wonderlijk genoeg, beter met de thuisclub. Er kwam wat meer vaart in de Noordwijkse aan val. waarin vooral Dick Heemskerk een belangrijke rol speelde. De andere Noord wijkse ..technicus", Jan Haasnoot, kon in de eerste helft zijn draai niet krijgen en dus kwam het meeste gevaar van de Quick Boys-aanval. Doordat de Noord wijkse defensie echter wat meer vat kreeg op het spel. bloven doelpunten verder uit. V. d. Plas0-2 In de tweede helft trok Quick Boys opnieuw direct ten aanval. Floor Duyn en Anton van dor Plas probeerden het telkens weer, en ook met succes. Uit een voorzet van de eerste bemachtigde Van der Plas het leder. Hij ging alleen door en omspeelde enkele verdedigers. keeper Van Nierop incluis en scoorde daarna beheerst, 0—2. Het pleit voor het goede moreel van de roodwiftrten, dat ze niet bij de pakken gingen neerzitten. Integendeel, met ver dubbelde ijver werd ten aanval getrok ken. Er werd echter wiet genoeg ge schoten en met de schaarse ballen wist Den Hollander wel raad. Pas na een half uur had de thuisclub succes. Gerard Passchier gaf een beke ken voorzet en Jan Haasnoot stond op de goede plaats om met een meesterlijke kopstoot Den Hollander het nakijken geven. De spanning kwam er dus weer volop In. Van beide kanten werden de pogin gen om door te drukken verdubbeld, maar de verdedigingen kapten alle lij- Kees Marijt2-2 Vlak voor het einde kreeg Kees Ma rijt eindelijk de kans waarop hij de hele wedstrijd al geloerd had. Even ldet stop per Van der Plas hem vrij en direct vertrok van zijn voet een kogel dne Den Hollander tot ontzetting van al wat Kat- wijker was. liet glippen. Vlak daarop floot de goed leidende arbiter Stok voor de laatste maal. Het was een zeer interessante krachtmeting Jammer was het. dat Arie van den Oever met op- en aanmerkingen in con flict kwam met de arbiter, met als re sultaat een dreigend wijzen naar de kleedkamer. NOORDWIJK: Van Nierop d.; Van der Wiel. De Koning. Van Duin, a.; Van der Meulen. Passchier m.; Bamhoorn. Heemskerk. C. Marijt, Haasnoot, M. Ma rijt v. QUICK BOYS: Den Hollander d.; Koe- lewijn, C. v. d. Plas, Schouten a.; Kom- dorffer, Viool, m,; C. van Duyvenboden, A. v. d. Plas, v. d. Oever, Van Duim, J. van Duyvenboden, v. nodige élan tot vilak bij de doelmond te brengen. Voor de rust was er dan- ook een elftal dat goed voetbalde en dat was het Goudse. Hoe Gijs Haasnoot en Hans Pluimgraaff zioh ook verzetten, de rust ging in met een 41 voorsprong an het Goudse elftal. Totale ommekeer Wie gedacht mocht hebben dat de su perioriteit van het Goudse elftal na de zou voortduren, heeft misgeraden. Bezield met een vaste wil om te winnen, zagen wij de beide Noordwij kspeier.s in samenwerking met Haasnoot en Pluim graaff telkens weer op het vijandelijke doel aanstormen en met succes. De drie doelpunten die de score weer in over wicht bracht, waren van verrassend goede kwaliteit ruim twintig minuten brak Gijs Haasnoot op rechts door, na goed aan geven van de linksbuiten Pluimgraaff; de bal ging echter net naast. Toch was ïven daarna weer Haasnoot die met listige boogbal de stand op 54 bracht. een vrfje schop in de 35c minuut dekte de witrode verdediging onvoldoen de waardoor de rechtsbinnen van Gouda een vrije kans kreeg, die hi) prompt be- nutte 55. Enkele minuten voor het einde liep Pluimgraaff op een verre doorloopbaL De niet al te klemvaste Goudse keeper, die fel werd aangevallen, kon het leder niet goed onder controle krijgen. liet de weer los en Gijs Höasnoot „stoom- walste" het ronde ding verder het doel in: 65. Hoe de Gouwenaren ook probeerden n de zo begeerde gelijkmaker te :n, hoe mooi soms de linksbuiten der gasten de bal voor het doel bracht, niets mocht meer baten. Het Leids K.N.V.B.- elfital had het gepresenteerd, om na 41 achterstand een 65 overwinning te behalen. gaven zich volledig met het voor winnen van het toernooi noodzakelijke resultaat van 40. Engeland, dat uiteraard het eerst v< eigen kansen speelt, heeft nadat het de derde ronde Duitsland aan de eerste plaats hielp, in éeze vijfde ronde Nederlands team de leiding bezorgd. De -vnitmoebiing DuitslandEngeland viier partijen te zien, doe zeer boeiend en spannend waren en dan ook vee! be langstelling trokken. Toen het meer er meer duideilijk werd, dat Engeland ging winnen, hetgeen zou betekenen, dat Ne derland de leiding in handen kreeg, den de tabellen extra bestudeerd. Enge land speelde in deze ronde uiterst sterk. De afgebroken partij zad echter wel ver loren gaan, zodat een 31 uiitslag te verwachten is. 31.43.7. De strijd werd hier wel geleverd om de tweede en derde plaats. Na een fel gevecht werd Bep Klazinga tweede en Ti neke Nicolaï derde. Bij de heren won Wim van Spingelen /eneens zonder tegenstand. Bij de adspiranten wonnen Winny van Weerdenburg en Hans Kater. Dames 2 km: 1. E. Terpstra (HZPC) 31.43.7. 2. B. Klazinga (ZIAN) 32.28.6. 3. F. Nicolaï (ZIAN) 32.29.6. Heren 2 km: 1. W. v. Spingelen (HZPC) 28.27.3. 2. P. v. Wingerden (Raket) 30.11.2. 3. J. v. Schijndel (SNA) 31.15. Meisjes 1 km: 1. W. v. Weerdenburg (ZIAN) 16.24.1. Jongens 1 km: 1. H. Kater (ZIAN) 15.09.6. HOOGSPRINGEN Yolande Balas bracht wereldrecord op 1.90 Yolande Balas, winnares van het num- jier hoogspringen tijdens de Spelen van Rome, heeft zaterdagmiddag te Boeda pest haar wereld- en Europese record opnieuw verbeterd. Zij bracht het op 1,90 meter. Het is de dertiende maal dat zij het •ereld- en Europese record scherper stelde. Op 14 juli 1956 veroverde zij te Boekarest de records voor de eerste maal. Zij bracht deze toen op 1,75 meter. Via 1,78; 1,8- Uitslagen Derde ronde: NederlandZwitserland 31è1 Vi (RuypersHohler 10); Noor wegenDenemarken 2141%. Vierde ronde: EngelandZwitserland 114—114 1 afg.); België—Noorwegen 02 (+2 afg.); OostenrijkDuitsland Vz314; DenemarkenNederland 141V4 2 afg.); HamannKupers Vs14; JacobsenZuidema afgebr.; Clausen Van Oosterom afgebr.; PedersenVer reck 0'1. Vijfde ronde: Duitsland-Engeland 03 (4- 1 afg.)NoorwegenOostenrijk 20 2 afg.); ZwiitserflamdDenemar ken 10 (-1- 3 afg.): NederlandBelgië 4—0; KuypersDe Biuycker 1—0; Zui demaCallebert 10; Van Oosterom Van Door-en 10; VenreckFrank 10. De stand na vijf ronden: 1. Nederland 13 pt 2 afg.); 2. Duitsland 1214 pt 1 afg.); 3. Engeland 1114 pt 2 afg.); 4. Noorwegen 11 pt 5 afg.): 5. Oostenrijk 8V4 pt 2 afg.); 6. Zwit serland 5 pt 5 afg.); 7. Denemarken 6 pt 5 afg.); 8. België J4 pt 2 afg.) 1.84 i 1.85 1 1,86 1,87 i op 1,90 meter. In dit seizoen kwam de lange Roemeen- se atlete op 15 april te Boekarest al tot 1.87 meter en op 18 juni te Warschau tot 1.88 meter. Tafeltennis Eur. Juiiiorkampioenschap Zaterdag zijn In Bad Blankenburg de wedstrijden voortgezet voor het Europees kampioenschap tafeltennis junioren. De voornaamste uitslagen waren: Jon gens enkelspel: tweede ronde: Schlopies (Oost-Dld.) versl. Van Hummel (Ned.) 20—22, 22—20, 21—18. Wijnhoud (NedJ— Iwanowski (O. Did.) 22—20, 21—18 Wandelen Tijdens de .zaterdag in Nieuw Vennep gehouden Vicon-jeugd- wandeltooht is op de 12 km. de wandel groep van de Haagse Hooglanders eerste, DVO uit Hillegom tweede en Op Goede Voet uit Alphen aan den Rijn derde ge worden. Op de 18 km. won Op Goede Voet bovendien 'een derde prijs achter de Chr. wandelsportvereniging Hoofd dorp en de Personeelsvereniging Vicon. Golf Zaterdag zijn op 18 banen in ons land de landelijke Stablevord-wed- strijden gehouden. Winnaar werd de heer L. Bieren-broodspot (Amsterdamsche G. C.), die op de links van zij-n club met een handicap van 24 tot een score van 43 kwam. Tweede werd de heer M. van Maurik, die op de banen van zijn ver eniging De Dommel te St. Michielsgestel bij een handicap va-n 18 eveneens een score van 43 op zijn naam bracht. In totaal hadden 560 deelnemers voor de wedstrijden ingeschreven. Na de nederlaag in Delft was het Haagse ZIAN thuis tegen DZV op re vanche belust. En die revanche hebben ze gekregen. Onder ideale omstandig heden: zachte temperatuur, lekker wa ter en veel publiek, wist ZIAN, na harde strijd DZV met een 31 nederlaag naar huis te sturen. Voor de gasten wel wat onverdiend, want zij waren sterker dan hun tegen standers. De domme taktiek om gedu rende bijna anderhalve speeltijd, toen zij door uit het water zenden van Groe- neveld met 6 tegen 7 moesten spelen, een uitstekend uitgevoerde verdediging lieten zien, waardoor ZIAN het scoren belet werd, heeft hun uiteindelijk tocb de zege gekost De eerste Delftse aanval was al raak. De achterhoede was in het bezit van de bal. Fred van der Zwan spurtte fel bij zijn tegenstanders weg, kreeg de bal afgemeten voor zich en scoorde bij zonder fraai (01). Enige aanvallen van ZIAN werden slor dig afgewerkt en leverde geen doelpun ten op. Toen beging Groeneveld een overtreding en DZV moest met een man minder spelen. door, tot eindelijk Bram Leenarts het net wist te vinden (11). In de derde periode gaven de ploegen el kaar geen streeptoe. De aanvallen aan weeszijden werden door de keepers ge keerd. Te zwaar aanvallen deed een DZV-er naar de kant verwijzen en een mooie algemene aanval van de gastheren werd door Harro Ran met een onhoud baar schot besloten <21). De laatste speeltijd werd het span nendst Zou DZV nog gelijk weten te maken of zelfs te winnen? Felle offen sieven werden ingezet, wel eens te fel, waardoor DZV een speler naar de kant zag verwijzen. Na enig heen en weer spelen lostte Joop van der Klenlen een formidabel schot, dat keeper Vos te machtig was (31). Deze achterstand was de Delftenaren te machtig. Wel werd Bram Leenarts nog uit het water gestuurd, omdat hij een tegenspeler overzwom, maar de tijd was te kort voor de gasten om nog eens tegen te scoren. ZIAN kon dus met een 31 overwinning het water verlaten. Standen Reeds enige tijd geleden heeft de Haagse hoofdklasser VES voorgesteld in de competitie van de Chr. korfbalbond één landelijke hoofdklas in te stellen in plaats van'de twee die nu bestaan in West en Centrum. Naar de mening van VES zou een dergelijke maatregel het spelpeil ten goede komen aangezien er op het ogenblik nog al wat verschil is tussen de topteams en de rest in beide hoofdklassen. Nu de vijfdaagse werkweek steeds meer een feit begint te worden, is deze kwestie urgenter geworden en de technische commissie van de CKB heeft dan ook een enquête gehouden onder de hoofdklassers om te weten te komen hoe er over deze materie werd gedacht. Uit de binnengekomen antwoorden, kan wel worden geconcludeerd, dat het merendeel van de clubs er niet zo veel voor voelt. Vooral de veel langere en daardoor kostbaardere reizen vormen het hoofdbezwaar. De technische commissie zelf schijnt er tot nu toe ook weinig enthousiast over. zodat er in elk geval komend seizoen nog geen lande lijke hoofdklas in de CKB zal worden ingevoerd. Mogelijk volgend jaar? Nereus I IB: PSU 11 (7); HZPC I 7 (6); RDZ I 7 (5); DVZ I 4 (6); DWT 1 (6). 3B. DWR I 6 (3); Vit I 4 (4): LZC I 2 (2); ZCR I 0 (3); HUGB I 0 (2). 3C: DES I 10 (5); Sleut I 4 (4); WZC I 4 (4); OZV I (4): Bosk 10 5) 3F: CWP I 5 (3): d Haghe I 4 (4); Shell 1 4 (4); SZC I 3 (2); DZV I 0 (3). HEREN Heren. Hoofd I 10 (7); HZPC I 3 (7); GZC 1 Res hoofdklasse: ZÏAN H 12 (6); Nept. II 9 (7);' Meeuwen n 4 (5); Zweml. II 4 (5); HZPCf UI 3 (3); Mer 2 (2); Zyl H 2 (5); BZC I 2 (5); Mat. Res. 3F: Gouwe UI 5 (3); VZC n 5 (3); RZC III 2 (3): LZC U 0 (2): ZIAN V 0 (4). Res. 3G: Gouwe II 8 (5); WZC n 5 (4); Fuut n 5 (5): Pinguïns 3 2 (4); ZIAN 4 2 (4). I 6 (3); SZPC I 4 (3); BZPC I 4 (4); RWV I 2 RZPC I 2 5). I 12 (7); Shell I 6 (5); "?I2 (5). Wandelen Tijdens de zaterdag in Vught gehouden IJzeren Man-wandel tocht waaraan 3500 wandelaars deelna men, is de wandelgroep van de gemeen tepolitie Den Haag tweede geworden van de politiegroepen op de 25 km.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 6