B. en W. van Voorschoten tegen grenswijziging met Leiden Nieuwe brug Additionele Kanaal Wijziging grens Leiderdorp is logischer Dorre cijfers over gladiolen spreken duidelijke taal Met kralen beplant areaal meer dan gehalveerd Schepen konden niet aan de slag NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 6 JULI 1961 Jarenlang is er geklaagd over de gebrekkige verkeersverbinding van- wit Leiden naar de badplaats Kat wijk aan Zee. Twee jaar geleden kwam reeds een belangrijke verbe teringtoen de Roskambrug werd verplaatst naar haar huidige plaats tegenover de Molentuinweg. Hier door werd het verkeer gedwongen niet meer gebruik te maken van de nauwe straten door de bebouwde kom, zoals van de Rijnstraat, Ach- terkerkweg en terug van de Kerk straat. Het verkeer kon van toen af de Molentuinweg volgen en via de Provinciale weg naar de Zeeweg worden geleid De verkeersverbin ding tussen Rijnsburg en Katwijk moest echter voorlopig nog wachten op verbetering. De brug over het Additionele Kanaal was te smal om het steeds drukker wordende ver keer te verwerken. In de afgelopen maanden is echter hard gewerkt aan een nieuwe beweegbare brug aldaar. Gasteren was het zover, dat men kon Diploma's bollenstreek- huishoudschool in Lisse uitgereikt In gebouw Rehoboth te Lisse werd gisteren de slotavond van de prot. chr. huishoudschool voor de bloembollen streek „Jacoba van Beieren" gehouden. Zeer veel ouders uit alle gemeenten in de bollenstreek waren samengekomen. Er moesten zelfs staanplaatsen worden Ingenomen. De heer C. Smits uit Hillegom, voor zitter van het bestuur van de huishoud school. sprak in zijn openingswoord o m. over het feit, dat men in de vacante directrice-functie mejuffrouw N. H Daudeij had benoemd. Een tweetal leer krachten zal bij de aanvang van de nieuwe cursus ook pas benoemd zijn De uitreiking van de diploma's ge schiedde na declamatie en zangnummers Muziekleraar A. Helmus begeleidde het zingen, waarbij ook de ouders al spoedig meededen. Het ministerie van onderwijs beeft do huishoudschool als één van de weinigo aangewezen met september een ci .Inrichtingsassistente" te openen. Een aantal geslaagden gaat deze cursus vol gen, terwijl nieuwe leerlingen voor deze cursus nog worden ingeschreven. D« meisjes kunnen later in bejaardentehui zen. ziekenhuizen, enz. komen. Na do schoolopleiding maken zij een stage periode door van 9 maanden. De heer A. van Maldegom, uit Sassen- heim sloot deze avond. Mejuffrouw Daudey reikte getuig schriften uit aan huishoudassistente B. v. d. Akker. W. Bik, Th. van Gin- hoven, M. v. d. Ham, D. Hartgerink, M. Heikamp, C. Imthorn, H. de Jong, E. Keijzcr, C. Kooij, N. Kroon, W. Markus, W. Snatersc, J. v. d. Spek, A. Spek. L. v d. Ven, Vonk, A v. d. Wal, L. de Wilde, A. Abbink, R. Blokhui Bos, Th. Dannijs, L. Eland, M. Krikke, E. V. Maldegcm, L. Oudshoom, H. Rheenen, C. Stolker, E. Tukker en Tukker. Primaire opleiding)H. Cardol, v. Delft, A. v. Essen, R. van Dijk, M. Faas, A. de Groot, A. Verdoes, Sj. Wes- tcrink, M. v. d. Weerd, I. Langbroek, C. v. Leeuwen, N. v. d. Leeden, Gr. Over- wijk, I. Pals, J. Hordijk, T. Bergman, S. de Boer. M. de Graaf. E. Kardol, G. v. d. Kwaak, N. de Kwant, N. Scheffers, H. Minnee, M. Oppelaar, A. Feleüs, Teeuw, A. Kwakkelaar, M. Wiebes, N. v. d. Voet, M. Brander. J. Bulk, B. Er- kendiep, H. v. Ginhoven, C. Haeser. H. Horsman, M. Hcnicke, J. dc Jong, M. Kestcren, R de Kooker, P. Kramer, E. Roest, M. tocst, T. v. d. Bos, A. Tang. R d. Zwan, Gr. Bloemendaal, M le Clcrquc, E. v. Duijn, J. v. d. Hei den. J. de Graaf, H. Helmus. A. Knetsch, C Kook. S. Heijns, L. v. Rheenen. Slijmcr, L. Toon, J. Vis. J. v. d. Voet. E. Vonk. M. v. d. Wagt, L. Wesselius, M. Zijerveld. Een v klaring werd uitgereikt aa de Flieck, C de Jong en H. Moolenaar. beginnen met het leggen van het brugdek en het aanbrengen van de bovenbouw. Hedenmorgen is men met dit werk verder gegaan en werd met een geweldige bok de opbouw verder geplaatst. Daar de opritten reeds gedeeltelijk klaar zijn zal spoedig de nieuwe brug opengesteld kunnen worden voor het verkeer. Daarmee is men er nog niet, want de vroegere Roskambrug is maar een tijdelijke brug en straks zal worden begonnen aan de bouw van een geheel nieuwe vaste brug die de verbinding zal vormen tussen de Sandtlaan en de Molentuinweg. Naar wij vernemen zal ook bij de Bruggestraat nog een nieuwe brug komen in de plaats van het smalle bruggetje, dat daar nu ligt. Foto D. Kruyt KATWIJK l)it het politierapport Op de hoek Haviklaan-Boslaan had een aanrijding plaats tussen een bakfiets en motrrijwiel. De aanrijding ontstond doordat de bestuurder van de bakfiets geen voorrang verleende. De bestuurder van het motorrijwiel bekwam een ge kneusd rechterbeen. Beide voertuigen liepen schade op. In de grasdrogerij van Oostdam aan de Valkenburgseweg ontstond brand. Een hoeveelheid gras, die reeds geruime tijd naast een oven had gelegen, vatte vlam. Hoewel de brandweer werd gewaar schuwd, deed deze geen dienst aangezien de brand met eigen middelen werd ge blust. Aan de Zeeweg kwamen twee brom fietsen. vermoedelijk door een rukwind, met elkaar in botsing. De ene bestuurder ;en liohte hersenschudding op, terwijl de ander de linkerschouder werd gekneusd. De bromfietsen werden aan de voorzijden zwaar besohadigd. Even voor de zuidpoort van het Vlieg kamp Valkenburg werd in de nacht een militair door een hem achteropkomende personenauto geschept. De man reed per rijwiel in de richting vliegkamp. Het slachtoffer bleef met een hersenschud ding en ernstige verwondingen aan de schouder op de rijbaan liggen. De be stuurder van de aanrijdende auto is door gereden. De militair werd opgenomen in de ziekenboeg op het vliegkamp. Een onderzoek naar de automobilist wordt gesteld. Op de hoek Princestraat—Baljuwstraat id een aanrijding plaats tussen een bromfiets en een personenauto. De be stuurder van de bromfiets verleende geen voorrang aan de auto. De gevolgen ble ven beperkt tot materiële schade. De motorkottcr KW 113 „Wilma" heeft in het Overrijn een muurtje omvei varen. De schipper-eigenaar zal er zorgdragen, dat het muurtje weer eind komt. Een herdershond trachtte bij ee het restaurant „De Zwaan" zittende hond te komen en sprong daartoe dwars door grote ruit. Na deze vernielingsdaad vluchtte de hond. Getracht zal worden de eigenaar op te sporen. Opbrengst collecte de gehele gemeente gehouden Emmabloemcollecte ten bate van de tb.< bestrijding heeft f 784,23 opgebracht. NOORDWIJK Uit het politierapport Op de hoek Zeestraat-Bronckhorst- straat werd een vierjarig jongetje aan gereden door een slagersknecht die met zijn bromfiets links door de bocht kwam Het venrtje kreeg hoofd- en schaafwon den. Een 17-jarige scholier uit Rotterdam kwam op het rijwielpad tussen Noord- wijk en Katwijk met zijn bromfiets te vallen. Hij kreeg letsel aan beide armen en moest zich onder doktersbehandeling stellen. Tijdiens een strandrit viel een 16-jarig meisje uit de Maasstad van haar paard toen het dier plotseling een zijsprong maakte. De jeugdige amazone klaagde over pijn in de rug en moest ter obser vatie naar het academisch ziekenhuis te Leiden worden gebracht. Alarm werd gemaakt voor een duin brand achter de Dr. Mr. Willem van den Berghstichting. Brandende dumbegroei ing en enkel" reeds door het vuur aan getaste dennebomen werden door de snel verschenen brandweer met zand geblust. Op de Golfbaan raakte het motorrij wiel van een 20-jarige Amsterdammer tijdens de rit in brand. Een poldtie-pa- LISSE „De Bollenstreek*' Gisteravond werd op ,.De Boender" een 300 meter sprint gereden door leden van de Ren. en Tourvereniging „De Bollen streek". De uitslag van de A-B klasse C. weijers, Hillegom; 2. A. v. d. Lans. Lisse; 3. T. Dijkstra, Nw hout, 4. C. Stroombergen. Hillegom; 5. G. Huurman, Bennebroek; 6. J. Vierwinden, Voorhout; 7. H. v.d. Wilf, Hillegom; 8. J. Aarts. Hillegom: 9. C Boot. Hillegom; 10. J. de Zwart, Sassenheim; 11 P. v.d. Reep, Hil legom. C-klasse: 1. S. v.d. Ham. Lisse; 2. B. v. Leuwen. Sassenheim; 3. S. van Lierop, Hillegom; 4. H. Rus, Nieuw Vennep; 5. H. Lierop, Hillegom. Jeugdklasse A: 1. A. Wassenaar, Lisse; 2. J. Degenaars, Hillegom. De jeugdklasse B reed een wedstrijd over 9.5 km. Winnaar werd N. Zoét, Lisse; 2. Van Rooijen, 3. R. v. Lierop;4. Butter: 5 Rusman; 6. Degenaars; 7 Van der Pol; 8. Paasen; 9. Van der Lans; 10 Sijtsraa. Geslaagd De heer H. Biesma. zoon van de plaat selijke predikant D. H. Biesma. die een studie volgde aan de theologische school van de Chr. Geref. Kerken te Apeldoorn, slaagde voor het kandidaatsexamen en is beroepbaar gesteld. Onder een trailer geschoven Gistermorgen omstreek-s 10 uur werd een pe -sanenwagen in elkaar .gedrukt ter hoogte van He ere weg 4 te Lisse. De wagen «torad geparkeerd achter vrachtwagen. De chauffeur van d'e laat ste wilde wegrijden, ging even iets ach- teruit en het gevolg was dat de perso nenwagen onder de vrachtwagen schoof en er met zware beschadiging weer deruit kwam. Wielrijder in de knel Gistermiddag even na 4 uur reed op het smalle gedeelte van de Heereweg bij het Viet kant eer. personen wagen, stuurd dcor een inspecteur van een zekeringsmij te Leiderdorp. Hij wilde de voor hem rijdende vrachtwagen links passeren. Ook eei. achter hem rijdende wagen wilde dat doer. Beide passerende auto's kwamen met elkaar in botsing. Van tegenovergestelde richting kwam een 26-jarige racefietser, die niet ontwijken kon. Hij botste tegen éer. de wagens. Met ernstige wonden werd hij, na eerste hulpverlening door dokter Haase naar Vijfhuizen vervoerd. KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water Vrijdag hoog water 10.51 u., 23.23 laag water 6.17 u., 18.58 u. Geen bezwaar tegen een nieuwe grens met Valkenburg DE gemeenteraad van Voorschoten gaat zich maandagavond bezighou den met een uitvoerig pre-advies van B. en W. betreffende dc voor gestelde wijziging der grenzen van Leiden en omliggende gemeenten. Na uitvoerig hun bezwaren tegen de grenswijzigingsvoorstellen te hebben uit eengezet, stellen B. en W. de raad voor G.S. van Zuid-Holland dringend te verzoeken het daarheen te willen leiden, dat de voorgenomen grens wijziging tussen Leiden en Voorschoten GEEN doorgang zal vijlden. Ten gevolge hiervan zou namelijk het grondgebied, waarop de gemeente Voor schoten de woonwijken Noord-Hofland en Stevenhoven heeft geprojec teerd, overgaan naar de gemeente Leiden. Tegen de voorgestelde grens wijziging tussen Valkenburg en Voorschoten hebben B. en W. van Voor schoten in beginsel geen bezwaar. (G.S. zullen de grenswijzigingsvoorstel len behandelen in een openbare vergadering op 27 juli a.s., die 's middags twee uur begint). trouille bluste hert vuur met zand. De motor verbrandde gedeeltelijk. Op het kruispunt Stijntjesduinstraat- Piet Hein straat kwamen twee personen auto's met elkaar in botsing. De bestuur ders, beiden 40 jaar oud. kwamen res pectievelijk uit Utrecht en Amsterdam De echtgenote van de bestuurder uit de hoofdstad werd aan het gelaat gewond Een 31-jarige Leidenaar reed op de W iLhelmm ast raat met zijn bromfiets te gen een geparkeerde personenauto. Wa gen noch brommer liepen schade op, maar de bromfietser brak een been. Oefening In het kort kunnen de ^-waren van en W. van Voorschoter volgt wor den geformuleerd: 1. De ontworpen begrenzing van het euwe Leiden vormt in haar totaalbeeld geen stedebouwkundig afgeronde eenheid. 2. Gedeputeerde Staten voeren als mo tief aan, dat de toekomstige hoofdwegen rondom Leiden een sterk scheidende functie zullen vervullen en derhalve bjj de grensbepaling een rol dienen te spe len. Met betrekking tot de Voorschoten- se begrenzing achten B. en W. van Voor schoten dit een onjuiste stelling en z(j menen, dat deze ook niet overal b(j de voorgestelde grenswijziging is toegepast. 3. De geprojecteerde rijksweg 4b vormt, zolang deze niet is aangelegd en het tracé derhalve nog door de rijkswaterstaat kan worden verschoven, wel een bijzonder on zekere factor als gemeentegrens. 4. In het kader van het wetsontwerp is handhaving van de grens tussen Leiden en Leiderdorp in str(jd met de door G.S. gehuldigde opvatting, speciaal in verge lijking met de toekomstige wijken van Voorschoten: Noord-Hofland en Steven- 5. De wijken Noord-Hofland (vroeger genaamd ..Boshuizen") en Stevenhoven zijn bij uitstek aangewezen voor het op nemen van een deel van de zgn. Haag se „overspil", terwijl er alle aanleiding bestaat Voorschoten deze wijken tot stand te doen brengen. 6. De Voorschotense burgerij heeft blijk gegeven sterk te zijn gekant tegen het verlies van veertien procent van haar 7. Aan Voorschoten zou bij de grens wijziging ernstig financieel nadeel den berokkend, hetgeen wettelijke zieningen WASMACHINES KROMHOUT -RI|NSBURG VLIET N.Z. 32 TELEFOON 3710 VOORHOUT Woningbouw Volgens ontwerp van het architecten bureau J. Christiaanse te Voorburg zal het bouwbedrijf Kusters en Van Es in bet uitbreidingsplan nog negen midden standswoningen gaan bouwen. Geen spreekuur Dc burgemeester van Voorhout is mor genochtend verhinderd spreekuur te hou- De „Gladiolenstatistiek" is uit. Ln die i statistiek is door allen, die in het bloem- bollenbedrjjf met de kwekerij van en de handel in gladiolen te maken heb ben, met intense belangstelling nage- plulsd. Eén ding stond echter ai meteen vast: het beplante areaal is hard teruggelopen. De met gladiolenknollen beplante opper vlakte met 17 pet, de met „kralen" be plante oppervlakte met niet minder dan 56 pet! De lezer die niet ..in de gladiolen zit" en dus zo hert verschil tussen knollen en kraien met weet, zij allereerst medege deeld, dat wanneer we spreken over knollen, we bedoelen het „leverbaar" (weer zon vakterm!) dat dus aan de af nemer kan worden geleverd. De „kra len" zijn het plantgoed, dat in een vol gend seizoen als leverbaar uit de bus moet komen. Wanneer we dus constateren dat de knollen-oppervlakte 17 pot kleiner is ge worden, dan is dat niert gunstig voor het heden. Maar als de kralen-oppervilakte minder dan de helft bedraagt, dan is dat een heel slecht téken voor de toe- De nieuwe gebieden De gladiolen-teelt ia voor het bloem bollenvak, en dus voor de Nederlandse export, van grote betékenis geworden Dat blijkt wel uit het feilt, dat in 1952 totaal 1700 ha gladiolen was beplant. In 1961 bedroeg dit 1857 ha. Geen al te grote toename, zal men zeggen. Dait is helaas ook zo. Want in 1059 was het nog 2556 ha. Maar verleden jaar kwam de klad er al in, zij het nauwelijks merkbaar, met een vermindering van 14 ha, jaar kwam de grote klap, een v diering van het totale areaal met 27 pet, meer dan een kwart! Dat vindt zijn oorzaak vooral ongunstige weersgesteldheden men te kampen heeft gehad; in de zg. nieuwe gebieden, in Zuidwest-brabant en op de Zuidhollandse enZeeuwse eilan den, hebben de mensen met lieslaarzen aan irn het water gestaan en de knolle tjes uit de modder ..gezeefd" om te red- tien wat er te redden viel. Over het algemeen, en dit is het tra gische. gaat hét hier niet om grote spe- eaalbedxijven. zoals men die in de Bol lenstreek vindt. Meestal zijn het zg. ge zinsbedrijven, waar ieder meewerkt. Daar heeft men, nu de teelt van aardap pels, bieten, wortelen etc. nauwelijks loont, zijn toevlucht gezocht tot de meer rendabele, maar ook arbeidsinten sievere gladioleinteelt. Men heeft daar de beschikking over prachtige verse gron den, d'ie een schitterend gewas kunnen opleveren wanneer alles meeloopt. Hert is tegengelopen. En de cijfers spre- »n een duidelijke taal. Achteruitgang Wij zien hier een bekend ras „Sneeuwprmses", waarvan eerverleden jaar 90.000 rijnlandse roe was opgeplant, teruglopen via 60.000 in 1960 naar 42.000 meer dan gehalveerd! American Express liep van 30.000 terug naar 7400 Hawaii van 50.000 naar 14.000, Leeuwen horst van rond 50.000 naar 30.000 En dait zijn nog maar de knollen, dus het leverbaar, dat is het \-erlies van ogenblik. Nog veel sterker spreekt dit aai de kralen, dus het gewas van de toe komst Er zijn soorten, die uitermate ge liefd zijn voor het handelsassortiment, waarvan het beplante oppervlak aan le verbaar is toegenomen, maar waar met schrik en beven ziet, hoe weinig daarvan aan kralen staat. Diit is te meer bedenkelijk, daar dt gladiool zo'n belangrijk onderdeel van ons bloembollen-expontpakket is gewor den. Vroeger sprak men van „de drie hoofdsoorten": hyacinten, tulpen en nar- n. Nu is de gladiool opgeklommen tot vierde hoofdsoort. Ook van de gladiool hebben wij niei het monopolie. Dat maakt het juist zo moeülijk. Er worden in vele landen gla diolen geteeld, o.a. in Amerika. Hele beste gladiolen zelfs. Wanneer nu. dank zij een verminderd aanbod, de prijzen stijgen komt onze concurrentiepositie in gevaar. Hert zijn dus niet alleen de kwekers die de klappen krijgen, ook de export loopt ernstig risico. De oppervlakkige redenering: schaars aanbod —hoge prij zen winst, gaat hier niet op, want die prijs heeft wel degelijk een plaf Van het allergrootste belang de oogst van dit jaar sal zijn. De teruggang zal zeker niet kunnen worden opgevangen, maar ten dele goed gemaakt, vooral wanneer we deze zaak op langere termijn bekijken. Maar zouden wc wéér een oogstseizoi krijgen, waarin de kweker ondanks al zijn moeite niet aan zjjn trek komt, dan zou het resultaat wel eens kunnen een nog verdere inkrimping van de be- teelde oppervlakte, annex ee king van onze exportpositie. De gladiolenkwekers worden cr In 't bijzonder aan herinnerd dat danks alle vorderingen van techniek wetenschap ook op het gebied bloembollenteelt, zegen van Bov komen. Visserij golf jes De wind was op zee zo krachtig, dat de trawlers niet eens aan vissen kon den toekomen. Ze legden hun koppen in de richting van de met kracht negen ra. zende wind en luisterden over de radio naar de noodseinen van de Noorse traw ler Nordstein. die 60 mijl van Texel in moeilijkheden zat, assistentie beloofd kreeg van de Simson. maar ten slotte toch zelf kon repareren. En later volgden ze het vlottrekken van de E 444, dc met zandsplerlng beladen Deense kotter, die bij IJmuiden op het strand kwam te zit ten, maar door dezelfde Simson vlot werd gebracht. Alleen de loggers en kotters bij de platvis, kwamen IJmuiden aa i totale kust konden nog wat doen. Ze vingen 40 tot 100 kilo tong en 4 tot 6 manden dere vis. De KW 49 Antje en de KW 32 Sakina Martine zijn weer Wat er was Dertig schepen, rondvis en 23 me woensdagmorgen ii markt. Ze zorgden voer van 3147 kisten, daarvan waren 431 schelvis. 145 wijting. 170 gul en kabel jauw, 15 koolvis, 770 haring, 471 kleine haring, 1075 makreel. 275 schol. 150 va ria, 800 stuks kabeljauw, 6000 kilo tong, 10 kantjes groene haring. De IJM 28 Amsterdam was aan de markt met 900 kisten en 150 stuks ka beljauw, de SCH 117 Onderneming 3 met 115 kisten, de KW 152 met 160 kisten, de VL 121 Willem met 280 kisten en de IJM 15 Emma met 600 kisten. Vandaag aan de markt Voor vandaag waren al bekend: KW 121 Brittenburg met 70 lusten, waar 25 schelvis, 10 haring. 25 makreel, wijting, 70 kisten, 235 kleine haring 227 kantjes; IJM 32 Elie Cheneviere met 60 schelvis, 380 haring. 40 makreel. 2( wijting. 70 gul en kabeljauw, 15 varia 50 stuks, 585 kabeljauw, 150 kleine kis ten haring en 86 kantjes groene haring; IJM 35 Postboy met 350 haring, 15 kreel, 160 varia, 525 kisten totaal, met HILLEGOM Hillegomse Harmonie Kapel in Duitsland Vrijdagmorgen half zeven vertrokken twee touringcars met leden van de Hil legomse Harmonie Kapel naar Obcr- hochatadt in Duiitéland. De HJI.K. was uitgenodigd daar de muzikale omlijsting te verzorgen bij de feestelijkheden die er tea* gelegenheid van het 70-jarig be- i van de vrij willige brandweer en het 10-jartg bestaan van de daarbij be horende muziekvereniging zouden plaats hebben. een vermoeiende reis kwamen de Hillegommers 's mami-dags om ongeveer r iin Obenhöohstadtt aan, waar zij op hartelijke wijze werden verwel komd. Om 8 uur 's avonds had er een fakkeloptocht plaats en de H.H.K. be. de van haar verwachte taak. Daarna volgde in een grote feesttent een concert, waarbij de H.H.K. en de muzikanten van rij williige brandweer elkaar afwis selden. Zartendagimidag gaven de HjH.K.-ers n concert voor het raadhuis, waar o.a. de ouverture „Le Domino Nar" en de Jazzouverture „Chicago" werden ge speeld. 's Avonids hebben de Hillegom mers het programma in de feesttent ge opend. De hear P. Drost overhandigde een schriftelijke felicitatiegroet aan de bur- jester van Qbenhöehstadit, die hem vanwege burgemeester en wethouders Hillegom was meegegeven. De heren P. Drost, voorzitter en kapelmeester, en de heer G. vain Veen, secretaris van de HJH.K., wenden tot ereleden benoemd de Oberihöchstadter vrijwillige brandweer. Namens het bestuur van de H.H.K. overhandigde de heer Drost een vaantje, dat dirreot aan hert nieuwe vaan del. dat de vrijwillige brandweer ter ge legenheid van het jubileum was aange boden, werd bevestigd. Maandag werd door de zeven jongere leden van de H.H.K. een kinderfeest mu zikaal omlijst, 's Avonds opende de H.H.K. een „bonte-avond". Dinsdagmorgen om half negen sloeg het uur van vertrek en nadat men op de te rugreis nog een bezoek had gebracht bij de vrienden in Hüls, gang het op Hille gom aan. Daar anniveerde het gezelschap woensdagnacht om half twee. OEGSTGEEST Raadsagenda Woensdagavond om half 8 vergadert de Oegstgeester gemeenteraad. De agenda vermeldt onder meer de volgende pun ten: krediet voor verbreding van de op ritten naar de Leebrug; stichting van een rioolgemaal aan de Lange Voort; subsidie voor restauratie van de molen „De hoop doet leven"; krediet voor verbetering van het voetbalveld tegenover de Laan van Alkemade; aanschaffing van leer middelen ten behoeve van de Dr. K. Schilderschool; intrekking raadsbesluit d.d. 19 juni j.l. inzake kasgeldleningcn het aangaan van een geldlening, groot 600.000; behandeling van het wetsont werp tot wijziging van de gcmeentcgrcn- Verbreding Leebrug Het Hoogheemraadschap van Rijnland is van plan over te gaan tot verbreding van de Leebrug tot een rijbreedte 6 meter met een fietspad en een voetpad van elk 2,55 meter breed. Ten behoeve van het profiel van de brug is het ge wenst, dat de gemeente de opritten naai de brug eveneens verbreedt; voorts zal ten westen van de zuidelijke oprit een toegangsweg naar de woningen Abtspoel- weg 1619 worden aangelegd. Hiertoe moet de voor deze woningen gelegen sloot worden gedempt. De totale kosten Raadsagenda Maandagavond om 8 uur vergadert a» gemeenteraad. De agenda vermeldt onder de volgende punten: overneming et van een strook grond langs de Wijngaardenlaan; verlenging van het nevenriool en het trottoir aan de Leidse- weg in verband met de voorgenomen bouw van acht woningen (nrs. 308-322); krediet van f 3300 voor de aanleg van halteplaatsen aan: de Stadwijkstraat, op de Kon. Julianalaan (achter Hervormde school) en op de Papelaan (ter hoogte de Donklaan); krediet voor het tref- van voorzieningen aan het perceel Treubstraat 7; aankoop perceel Molen- laan 3; pre-advies inzake grenswijziging met Leiden en Valkenburg; aanwijzing burgemeester L. de Kool en prof. mr. Simons als gemachtigden voor de openbare vergadering van de provinciale staten, die op 27 juli worden gehouden ter behandeling van het wetsontwerp grenswijziging. Spreekuur Op 11. 18 en 25 juli is de burgemeester verhinderd spreekuur te houden. De loco-burgemeester, wethouder G. Schra- ma, zal in die weken spreekuur houden op donderdagochtend van 10 tot 12 uur. Woningbouw Aan de Palestrinalaan zal het bouw bedrijf Lobel Co. te Voorsohoten een zestal woningen met garages bouwen volgens ontwerp van het architecten bureau A. N. Schippers te 's-Gravenhage. RIJKSBURG V erkeersexamen Woensdagmorgen werd in Rijnsburg het praktisch gedeelte van het verkeers- examen afgelegd. In de route waren en kele verkeersmoeilijkheden opgenomen. Op verscheidene punten waren waar nemers opgesteld. De meeste fouten wer den gemaakt bij de verkeersagent en het verkeerslicht. Sommige leerlingen maakten fouten door onoplettendheid. Ei waren echter ook leerlingen, die door dt waarnemers zeer gustig werden beoor deeld. Aan het examen werd deelgenomen door 143 leerlingen. Acht leerlingen moesten worden afgewezen, terwijl zei leerlingen bij het schriftelijk werk en hei praktisch rijden geen enkele fout maak ten. Dat waren Arjan de Heijer, Jacob de Mooy, Willem v. Egmond, Piet Ra- vensbergen, Joke Driebergen, Sjaak v. Egmond. Diploma's jeugd-EHBO uitgereikt Het Jeugd Rode Kruis te Rijnsburg heeft in de afgelopen maanden een cur- georganiseerd voor het diplonv jeugd-E.H.B.O. Dinsdagavond had de dl- ploma-u it reiking plaats. Van de ongeveer zestig kinderen, die zich hadden opge geven, hebben 42 leerlingen bot het einde toe volgehouden. Deze 42 kinderen be haalden ook het zo begeerde diploma Bij de uitreiking waren tegenwoordig bestuursleden van hot district Rijn land, de cursusleider met zijn assistenten en enkele bestuursleden van de plaat selijke afdeling. Het hoofd van de afdeling Rijnland reikte de diploma's en hét bijbehorende insigne uit. De heren van der Mark, Van Wijk en De Boer ontvingen ieder een boekenbom mevrouw Van der Mark een boeket rozen en de dames Van Delft en Star ieder een doos chocolade geschenken werden namens de cursisten aangeboden door Metta Kromhout Koos Kr alt. Damnieuws De vierde partij in de uitdagingsmatch tussen Wim Leeuwenburg en A. Vletter heeft opnieuw een overwinning voor Leeuwenburg opgeleverd. De laatst» partij, waarin Leeuwenburg voldoende heeft aan remise, wordt maandag ge- de gemeente worden geraamd op 46.800; verwacht wordt, dat de provincie hierin 75 procent zal bijdragen. De kos ten van voorbereiding en toezicht (waar- m de provincie niet bijdraagt) worden op 3.000 geraamd. B. en W. stellen der halve de raad voor een krediet van 50.000 beschikbaar te stellen. Restauratie molen aan de Almondeweg Het bestuur van de polder Kamphuizen heeft zich tot de gemeente gewend met het verzoek een bijdrage te verlenen in de restauratiekosten van de molen „De hoop doet leven" aan de Almondeweg. B. en W. zijn van oordeel, dat deze mo- len, die zich thans in een verwaarloosde toestand bevindt, voor verder verval moet worden bewaard. De totale restauratiekosten zijn ge raamd op 5.570. Het ministerie van o., k. en w. heeft een subsidie toegezegd tot 2.228. Van de provincie kan 835,50 worden verwacht. Voorts zullen enige andere organen nog een bijdrage geven. B. en W. stellen de raad nu voor een gemeentelijk subsidie van 2.206,50 be schikbaar te stellen voor deze restauratie. Sassenheim A. Vogelaar 25 jaar voorzitter van de De Visserschool De heer A. Vogelaar Is 25 jaar voor zitter van de schoolvereniging „De Vis serschool". Dinsdagavond werd dit tü- dens een vergadering herdacht. De heer W. Keyzer, penningmeester, sprak de jubilaris toe. In 1936. toen de heer Vogelaar het voor zitterschap aanvaardde, kampte de ver eniging met grote financiële moeilijk heden door te weinig leerlingen, lage subsidie etc. „U hebt op de u zo geëigen de wijze alle moeilijkheden weten op te lossen". Het was de jubilaris die de fusie tussen de vroegere „School met den Bij- bel" en de „De Visserschool" ondank» veel tegenstand doorzette. Nu is er een bloeiende schooi, er zijn geen geldzorgen maar cr is zelfs een reserve gekweekt. Ook in de na-oorlogse ontwikkeling heeft de heer Vogelaar een zeer werk zaam aandeel gehad. Tot tweemaal toe moest er een nieuwe school komen en het was de voorzitter die met nooit af latende volharding achter dg vergunnin- nog 300 kleine kisten haring en 30 kantjes gen aanzat. De heer Keyzer drukte de grote dankbaarheid uit van het school bestuur. Als blijk van waardering werd de Ju bilaris een boekenbon overhandigd. Me vrouw Vogelaar werd een boeket bloe men aangeboden. De heer J. Gordijn, hoofd M.U.L.O., sprak meer over de persoon „Vogelaar". Toen de heer Gordijn voor het eerst in Sassenheim de schoolvergadering bij woonde viel hem onmiddellijk de zon derlinge manier op van leiden van de voorzitter. Wat hem ook opviel was dat er spijkers met koppen werden geslagen. „De jubilaris zie je soms in geen weken maar als het nodig is staat hij auhter je en gaat hij tot actie over." De heer Vogelaar dankte tot slot voor de hartelijke woorden. Rijkspostspaarbank Bij dc rijkspostspaarbank werd in jupi f 7403239 ingelegd en f 84.746.65 uitbe taald

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 4