Piet van Katwijks Egmond in Nwe Kerk het beste dat.er ooit was-. Waarover Katwijks raad morgenavond praat Veel netten beschadigd bij stormachtige wind NIEUWE LEIDSCHE COURANT 11 WOENSDAG 5 JULI 1961 Een verheugend aantal bezoekers heeft gisteravond weer getoond de zomerorgelconcerten in de Nieuwe Kerk van Katwijk aan Zee op prijs te stellen. De solist Piet van Egmond deed zich in een viertal belangrijke orgelwerken kennen als een consciën tieus interpreet. Het orgel bleek zui ver gestemd, wat in de zomermaanden niet altijd het geval kan zijn. De Toccata met adagio en fuga in C van Joh. Seb. Bach vormde de voorname in zet van het programma, waarbij het stemmenkleed van het eerste deel wei nig afwisseling in klankkleur bood. Ook voor het adagio had ik mij mildere tin ten gewenst, terwijl de fuga duidelijk van stemopbouw, doch ritmisch niette min niet feilloos werd vertolkt. De mogelijkheden van het orgel wer den echter ten volle benut in de majes tueuze vertolking van Handels concert in Bes, met zin voor klankeffect geregis treerd. Het onberispelijke passagewerk deed het blijmoedige, karakter van het slotallegro zeer gelukkig tot uiting ko- KATWIJK Eedsaflegging bij reserve-politie Gisteravond had in de trouwzaal van het raadhuis de eedsaflegging plaats door een tiental reserve-politiemannen. De commandant van deze groep, bri gadier C. J. de Grauw, meldde zijn man nen aan burgemeester H. Duiker, ten overstaan van wie de tien reservisten eerst de zuiveringseed en daarna de eed van trouw aflegden. De mannen, die be ëdigd werden, nadat zij op 29 mei met goed gevolg het examen ter verkrijging van het reserve-gemeentepolitiediploma hadden afgelegd, zijn de heren G. van der Bent. J. van der Does, C. J. Dubbelaar, J. van Duyvenbode, A. van Duyvenvoor- de. C. van Dijk, W. Elissen, H. N. Hoek, J. Reitsma en N Zwanenburg. De plechtigheid geschiedde in aanwe zigheid van de hoofdinspecteur van po litie, mr. J. Blanken, en een groot aantal reservisten, die reeds waren beëdigd. Burgemeester Duiker sprak de mannen toe en wenste hun geluk met het feit, dat ze als opsporings-ambtenaar nu bevoegd heid hadden gekregen. Hij bracht hun hulde voor hun inspanning. „Houdt uw leerstof bij en weest paraat voor de nu komende praktijk. Doet uw werk met. takt". Hierna reikte de burgemeester, na nog dank te hebben gebracht aan de in structeurs, de brigadiers De Grauw en J. Westhoek, aan elk het diploma, de aan stelling en de instructie uit. Namens de nieuwe reservisten sprak de heer P. Theunisz. Met het beëdigen van deze tien is het reserve-politiekorps gegroeid tot 40 man. Nieuwe verkeersbrug De hoofdinspecteur van politie te Kat wijk deelt mede, dat het in het voorne men ligt morgen de nieuwe verkeersbrug over het Additionele kanaal (grens Kat wijk-Rijnsburg) te plaatsen. Weggebruikers ziÜleri dientengevolge rekening moeten houden met een tijde lijke omlegging van het verkeer via Noorthvijk en Valkenburg. Een en ander geldt niet voor wielrijders en voetgan gers, voor wie i gelden. In een geheel andere wereld plaatste Van Egmond zijn gehoor met de bezonken melodiek van Cesar Francks Andantino. Bijzonder fraai van registratie, maakte dit ongecompliceerde werk van de be genadigde Franck op de aanwezigen merkbaar diepe indruk. Men was door dit kennelijk romantiserende spel zo ge boeid, dat na het verklinken van de laatste tonen een plechtige stilte heerste in het immense kerkgebouw. Eveneens een magistrale vertolking viel Mendelssohns eerste orgelsonate ten deel. Het effect van de gesloten zwelkast bij de tussenmelodie in het eerste deel, gaf de illusie, alsof deze van ver kwam. Wars van overdreven heid het adagio, het andante en ten slotte het virtuoze Allegro assai vi vace, meeslepend van vaart doch niet temin hecht van structuur. Uil deze vier genoemde iverken is overduide lijk gebleken, dat hier een orgelkun stenaar aan het woord was, en ivel één, die zonder zijn toevlucht te nemen lot banaliteiten, een groot gehoor in zijn ban weet te houden. In een fantasie over gezang 281 slaagde de concertgever er niet steeds in inhoud aan zijn improvisatie te geven. Zijn voor liefde voor sequenzen waarvan het ver loop al te gemakkelijk kan worden be vroed ontneemt het element van verras sing. Toch is het verantwoord een con cert als dit en op deze plaats op deze wijze te besluiten. De aanwezigen zon gen het koraal „De dag door Uwe gunst ontvangen" werkelijk dankbaar mee. Indien deze concerten (het volgende is dinsdag 11 juli, eveneens Piet van Eg mond op dezelfde hooggestemde wijze worden voortgezet, zijn ze van orisch" bare betekenis voor Katwijk en een evenement voor de toeristen. Henri Welbooren. KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water Donderdag hoog water 9.45 u.. 25 uurlaag water o 11 u„ 17.45 uur. Nu tijdelijk ter kennismaking: in rood pak Thans ook de vuilste was een „wissewasje" automatische inweekwerking - vooraf weken overbodig nieuwe wonderbaarlijke waskracht ~7 emmers sop in plaats van 6 uit ee: dubbelgroot pak, per groot pak een halve emmer sop meer inwekenazonder lang k Huisvrouwen, profiteer van dit extra voordeel! KATWIJK AAN ZEE Hoog water Er werd gisteravond op het strand zo hoog water verwacht, dat een beroep op de B.B. werd gedaan pm assistentie te verlenen. Die hulp bleek later echter niet nodig te zijn; het water kwam wel hoog te staan, maar bijzondere maatre- geen hoefden niet te worden genomen. Wel werd het strandmateriaal hogerop In de Katwykse raadsvergadering, die uitbreidingsplan 't Sandt zal NIJVER en AKTIEF KATWIJK! Reeds in 1388 brachten de Katwijkers hun vis naar verre markten zoals Maas tricht, Luik, Brugge. En ook tegenwoordig gonst het er van ondernemingslust en aanpak. Er is echter één groot verschil met vroeger: Destijds werd het verdiende geld bewaard in zware, be slagen kisten. Nu? Bij de morgenavond zal worden gehouden, komt onder meer ter tafel een voorstel van B. en \V. om de ontvangen adressen van mejuffrouw E. W. van der Kleft en de heer K. van der Mey Inzake de on deugdelijke bouw van hun panden Fa zantstraat 15 en 17 voor kennisgeving aan te nemen. De scheuren, die in deze woningen optreden zijn volgens B. en W. niet te wijten aan onvoldoende toe zicht van de dienst van openbare Merken gedurende de uitvoering van het werk. Op het verzoek van de stichting Oran je Groene Kruis, kraamcentrum voor Leiden en Omstreken, om toekenning van subsidie voor kraamverzorging in Kat wijk willen B. en W. gunstig beschikken en f 1,75 per verzorgingsdag toekennen. Evenzo een subsidie van f 25 per pupil aan de Cornelius-Marius-Stiohfting en de Stichting voor Christelijke sociaal-peda gogische nazorg aan mindervaliden in de Rijnstreek. B. en W. adviseren afwij zend te beschikken op het verzoek van de stichting R.-Katholiek Militair Vor mingscentrum om subsidie, dit ook gezien de financiële offers, die voor het Protes tantse Militaire tehuis in deze gemeente worden gevraagd. Voor de Groen van Prinstererschool heeft het bestuur van de Hervormde scholen in Katwijk aan Zee ma de wer king gevraagd om tot aanschaffing te kunnen overgaan van een omroep, en geluidsinstallatie. Het bestuur van de Chr. Opleidingsschool heeft om mede werking gevraagd voor de aanschaffing van meubilair en leermiddelen, dit met het oog op de stijging van het aantal leerlingen. De Gereformeerde school te Katwijk aan den Rijn ten slotte vraagt om leer- en hulpmiddelen, benevens twee handwerkkasten. Teneinde te voorko men. dat het onteigeningsbesluit ten be hoeve van onteigeningen in de Hoornes. polder (goedgekeurd door G S. op 8 sep tember 1960) niet van rechtswege komt te vervallen, zal het noodzakelijk zijn, vooralsnog alle in het onteigeningsbesluit aangewezen eigenaren, mede-eigenaren en rechthebbenden vóór 8 september 1961 voor de arrondissementsrechtbank te dagen. Ook diie eigenaren, met wie in middels overeenstemming tot aankoop is bereikt. Het is daarom, dat B. en W. voorstellen een rechtsgeding te voeren bot onteigening van onroerende goederen in de Hoomespolder. De firma I. Sehaddee van Doorn en Zonen wil 1.204 ha en 0.0057 ha in de Hoomespolder tegen f 1.25 per m2 ver kopen. Tevens vraagt de firma f 2000 wegens inkomensschad^, een rentever goeding en overneming van belusting- Tweede Geref. kerk De kerkeraad van de Gereformeerde Kerk te KatM'ük aan Zee heeft reeds ja ren het plan te komen tot de bouw van een tweede kerkgebouw. De gedachten gingen nit naar de hoek Randweg-Meeu- wenlaan. Intussen zUn daar huizen verre zen. Er is een nieuwe plaats gevonden, namelijk op de hoek Zeeweg-Jan Evert- senlaan, op het voetbalterrein Katwijk. Het ligt in de bedoeling, in de eerstko mende maanden het hoofdvoetbalveld van deze voetbalvereniging te verleggen. De kosten worden op f 1500 geschat. De kerkeraad is bereid door railing van grond aldus eigenaar te worden van de grond aan de Jan Evertsenlaan, en wel door af te staan aan de gemeente de grond gelegen aan de Varkevlsserstraat, die verhuurd is aan de sclielpkalkfabriek Ouwehand. De Geref. Kerk moet een toegift van f 13059,20 betalen. Met de bouw van 45 woningen i spoedig kunnen worden begonnen. Voorgesteld wordt de woningbouwvereniging „De Brittenburg" voorschotten te verlenen. De grondkosten bedragen f 99887 en de bouwkosten f 790888. Koelhuis Katwijk heeft plan- 'er te gaan tot uitbreiding van haar koelruimten aan de Industrieweg. De financieringsmiddelen, die zij wil aantrekken onder hypothecair verband, kan zij niet verkrijgen, omdat al haar bezittingen verbonden zijn door een eer ste hypotheek van de gemeente. B. en W. stellen voor. akkoord te gaan mei een beperking van het hypotheekrecht tot de bezittingen van de N.V. aan de Van der Vegtstraat, waardoor de N.V. meer vrijheid van beweging krijgt. Het college van B. en W. wil tcK vaste beiaardier aanstellen de heer H. H. de Harder te Den Haag. In verband met de invoering van de vijfdaagse werkweek, ook voor het per soneel van de secretarie, adviseren B. en W de raad goed te keuren, dat op zater dag het bureau voor de burgerlijke stand open zal zijn van 9 tot 10 uur voor het doem van aangiften van geboorte en overlijden Mevrouw de wed. A. Verdoes-Van der Marei wil aan de gemeente overdoen 1,738 ha grond in de Hoomespolder voor f 1.50 per m2, f 26070. Verder wordt voorgesteld de woning in de directeur der gemeentebedrijven i de Mr. Fockstraat te doen verbouwen. De kosten zullen f 5940 bedragen. Ver bouwing van het pand Lijdweg 2 wordt op f 5200 begroot. B. en W. willen het pand voorlopig bestemmen voor huisves ting van het gezin van de werkmeester bij de werkplaats voor geestelijk gehan dicapten. De ve rwa rm inigsi nstall a t i e in het raadhuis voldoet niet meer. Het ver dient aanbeveling, zo menen B en W.. over te gaan op een oliestookinstallatie. De kosten zullen f 34500 bedragen. Reconstructie Ten slotte komen B. en W. met uitge werkte plannen voor de reconstructie van het eerste gedeelte tussen de Molen- tuinweg en de Van Egmondstraat, waar- In begrepen de vervanging van de oude brug over de Zandsloot. Er zal een rijweg komen van 6 m. breed, met aan weerszijden een trottoir van ongeveer drie meter breed. De oude straatstenen zullen door nieuwe worden vervangen, evenals de trottoirtegels. Aan de oostzijde komt een groenstrook. Te- vens zal een nieuwe riolering worden gelegd. De eigenaren van de panden aan de oostzijde van de Rijnstraat zullen^ nog niet worden gedwongen aan te sluiten aan de gemeentelijke riolering. Heit wordt hun wel aangeraden. Mocht in de toe komst die dwang wel komen, dan zal de aansluiting, in tegenstelling tot nu, voor rekening van de eigenaars komen. Dat geldt ook voor de bewoners aan de west- De brug over de Zandsloot zal 12 m. breed worden. Uitgegaan wordt van de gedachte, dat bij een mogelijke oeverver binding over het Uitwateringskanaal ter hoogte van de vroegere Roversbrug. de Rijnstraat en de Noordwijkerweg kun nen fungeren als toegang tot het gebied 't Heen. Voor reconstructie van dc Rijnstraat denken B. cn W. een bedrag van f 146.000 nodig te hebben cn voor vervanging van dc brug over de Zandsloot een bedrag van f 60.500. Bovendien nog een bedrag van f 2100 voor het leggen van een ge deelte van de transportleiding van dc Baron van Wassenaerlaan naar het pompgemaal. Visserijgolfjes was ongunstig weer om de Noord. Sinds men zaterdag uit IJmuïden ïen windkracht van 7 tot 9. De vis- trok heeft men al 17 last gevangen was daardoor nog minder dan te- De IJM 28 Amsterdam is er met i, namelijk 50 tot 100 manden ma- onbekende vangsc, het sohip is eerst kreel, haring en schelvis per etmaal. De, eens naar de Zuid .gekoerst. De KW 4 Elie Chenevière IJM 32 deed een trek Golfstroom is fhuissbomend met een pakje. De IJM 9 Haarlem KW 4 Golfstroom kwamen eveneens maar tot een trek van een enkel pakje. De haringvisserij om de Zuid had ook al last van een wind, die kracht 7 had. Slechts tien procent van de schepen kwam tot vangsten, bij de andere kwaml baar te stellen het net beschadigd boven water. De ge-jhjh pand, lukkiige kwamen lot vangsten 150 manden haring per etmaal. De VL 16 Voorloper deed een trek van 60 manden haring, de VL 142 Voorwaarts deed een trek van 80 manden 'haring. De IJM 34 Allan Water is weer naar ze» vertrokken. De drijfinetvloot deed het ook niet al te best. De Katwijkers kwamen gemid deld tot 8 kantjes, de Schevenimgers tot veertien. Wat er was Vijftien loggers voerden in IJmuiden 4100 kisten aan, waarvan 540 schelvis, 34Q wijting, 200 gul en kabeljauw. 1500 haring, i90 vleetharing, 1100 kleine kis ten haring, 1160 makreel, 15 schol, 2 tar bot, 65 varia, 65 stuks kabeljauw en 100 ki'lo tong. De KW 32 Sakina Martime had 345 kis ten en 200 kleine kisten haring, de IJM: 211 WLron 2 270 kisten en 50 stuks kabel-'i jauiw, de KW 180 Solea 270 kisten, de, KW 117 Mare Liberum 305 kisten. De, IJM 53 Dirkje had 310 kisten, de KW 93 j Jeanette 200 kisten. De SCH 261 Onderneming 1 zorgde voor 115 kisten en 320 kleine kisten ha ring, de KW 75 Doggersbank tod 200 kis- ten, de KW 101 Nestor 405 kisten en 140. kleine haring, de KW 8 Deining 500 kis ten cn 200 klem? haring, bovendien 15 stuks kabeljauw en ten Slotte de IJM 56 510 kisten. De tong was nog iets duurder dan maandag, de aanvoer is dan ook gering. Zeer klein was met name de soholaaii- voer. De prijzen liepen dan ook weer op. OOk bij de meeste andere soorten kon men merken, dat de prijzen weer wat hoger gaan liggen. Vandaag aan de markt Vandaag komt de SCH 117 Onderne ming 3 met hoofdzakelijk groene haring. bekende vangst. Museum Burgemeester en wethouders Vlaardingen hebben de raad voorgesteld veertigduizend gulden besdhik- >r de restauratie straks het Nationaal 60 tot' Visserijmuseum van Vlaardingen zal 1 wonden gevestigd. Oorspronkelijk had de raad hiervoor f93.000 bestemd, bleken 'heel wat extra voorzieningen Mosselen Maandag zijn de eerste mosselen uit Yerseke naar België venstuurd. Door de hittegolf blijken veel mosselen in Zee land te zijn gedood. Alphen aan den Rijn Scholieren vier dagen per fiets op pad De leerlingen van de vijfde en zesde klas van de Oranjeschool uitgaande van de Geref. schoolvereniging te Alphen, hebben een uitstapje van vier dagen ge maakt. De reis ging ditmaal naar Muider- berg. De bedoeling van deze dagen is, door het gezamenlijk beleven van pret tige dingen en door het overwinnen van bepaalde moeilijkheden de saamhorig heid te versterken, gemeenschapszin aan te kweken cn verschillende onderwerpen, die op de school ter sprake zijn geko men. op de plaats zelf te gaan bekijken. De tocht ging per fiets, onder de hoe de van het hoofd, de heer H. H. Keizer enkele leerkrachten en de bestuursleden de heren Th. Boolj en M. de Hoog. Men koos het genoemde vervoermiddel, ener zijds om de kosten wat .te dTuleken,, an derzijds omdat die streek veel schoons te zien gaf. Na een prachtige fietstocht arriveerde men in het buitenceritrum Roodekercke. ■een ideaal oord voor dit soort dagen, op enkele kilometers afstand van de h.siarische plaatsen Muiden en Naarden. Maar naast aandacht voor de historie vengat men ook het heden en de toe komst niet in de vorm van een boot tocht naar de werkzaamheden aan de dijken. d;e een6 de Markerwaard en Zuid-Flevoland zullen beschermen. Ook de ontspanning werd 'niet vergeten en dlie werd veeilail gevonden in het water. Enthousiast over alles wat ze hadden meegemaakt, arriveerden de fietsens weer irti Alphen. Schoolreisje per trein en bus De Nederlandse Spoorwegen mogen dan met hun dienstregeling wat in de knoop zijn gekomen, men is er gelukkig niet toe over gegaan de speciale kinder- trelnen te laten vervallen. Van deze schoolreisjes hebben gisteren ook de leer lingen uit de vier laagste klassen van de J. W. Hoornenborgschool, hoofd de heer P. J. Sohuyl, maar niet minder hun leid sters en leiders geprofiteerd. Mot een extra trein ging het eerst naar Amster dam. vandaar met bussen naar Schiphol, waar men met een open treinitje over de HAZERSWOÜDE Schaaknieuws Gisteravond werden de wedstrijden van het snelschaakrtoemooi voortgezet. De huidige schaakkampioen Jac. Harkes maakt een goede kans om ook de eerste plaats te gaan bezëtiten in dit snelschaak- toernooi. Ook gisteravond sleepte hij weer enkele punten oin de wacht. De stand is momenteel: 1. Jac. Harices 17 2. J. P. Cok 17; 3. W. van Oflwegen 16%; 4. en 5. M. J. Ravensbeng en J. A. Vos elk 15; 6. Joh. de Groot 12%; 7. J. v. d. Haven 7%; 8. P. den Hertog 6%; 9. P. C. Helmus 6; 10. N. v. d. Bosch 5%; 11. en 12. B. C. Poot en J. de Gelder elk 4; 13. L. vaïrl Gorkum 3, en 14. H. Merbis 2. TER AAR Rally Donderdagavond 6 juli wordt dn de Gereformeerde kerk een Youth for Ghriöbrally gehouden, aanvang 8 uur. Spreker is ds. A. van Gent, zang John Buurman, hammond ongeil Flip de Ko' Lisse nam afscheid van het schoolhoofd De Jonge SASSENHEM Bolsinr Gistermorgen om 11.30 had aanrijding plaats bij het kruispunt Hoofd straat-Van Pallandtlaan. Een personen auto. bestuurd door J. S. uit Noordwijk, komende van de Van Pallandtlaan, ver leende geen voorrang aan de vrachtauto, bestuurd door R. H. uit Haarlem, die in de richting Leiden reed. Door dc botsing, die ontstond, werden beide auto's beschadigd. De bes'uurder van de personenauto liep ccn hoofdwond od. Dokter Kwint verleende eerste hulp. Burgerlijke stand GEBOREN: Paul z v W Heijns cn J Verveer, Tijloosstraat 7; Petrus Albertus Maria, z v H P WM van de Vaart en W J M Koenders, Virfkenlaan 6; Maria Cornelia Theresia, d v C W Went en L A. Rothweiler, Hoofdstraat 77 Alfonsus Maria, z v L C van der Eist en A M Bakker, Sporthoflaan 11. ONDERTROUWDHendrikus Cornells Lange void. 29 j, Lisse, Hereweg 339 en Elisabeth Maria Theresia Bisschops, 22 j, Hoofdtraat 367Pieter Huigen, 27 j. Burchts'raat 8 er. Petronella Sophia Theresia van Hou'en, 22 j. Noordwijk. GETROUWDAndreas Theodores van der Aart. 24 j. Lisje, en Anna Wilhelmina Maria van der Meij 25 j; Anne Jan Móhl- mainn, 21 j en Jacoba Maria Schaap, 22 j Adrianus Bouman, 25 j en Marijtje Links, 22 jFranciscus Anthoinius van der Aart, 23 j en Everidiina Maria Petronella de Roos, 2' jMariinus .Johannes Wilhel mus Herreur, 25 j en Jannetje Kuyt, 24 j Adriaan l/uijk, 23 j cn Janna van Zanten 25 j. OVERLEDEN: Cornells Wilhelm lc Clerq. 78 j. Charbonlaan 13; Klaas Klijn, 79 j, Dr De Vi&sarlaan 10. IfjoW6 £i!OONG r-os: llllllllliwilllllllllllllllll/ Gisteravond nam de heer W Jonge, hoofd van de Gereformeerde Ulo school en vele jaren tevens hoofd van dc lagere school van de Gereformeerde Gemeente, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid. Veel goede woorden cn mooie geschen ken maakten duidelijk, dat de heer De Jonge en zijn echtgenote een ruime plaats innemen in de harten van ouders en leerlingen. Onder leiding van ere-voorzitter ds. H. van Gilst Werd een bijeenkomst gehou den met het schoolbestuur en enkele ge nodigden. De ere-voorzitter, voorzitter G. G. C. Mijnders en de heer J. A. Se- gers (namens het personeel van de Ulo school) spraken vele woorden van waar dering en dank tot de heer De Jonge, die in Ierseke van zijn pensioen gaat genie ten. Ds. Van Gilst bood hem namens de kerkeraad van de Gereformeerde Ge meente een bureaustoel aan, de heer Mijnders verrijkte de heer De Jonge na mens het schoolbestuur met een schrijf bureau. Mevrouw De Jong mocht een bloemstuk ontvangen. De heer Segers zei, dat het personeel aan de heer De Jonge altijd een „goede baas" had. Hij was een voorbeeld in ijver en werklust Hot personeel had 's morgens bij het afscheid van de leer lingen reeds een bijbelse atlas geschon ken. De Ulo-leerlingen hadden een schil derij en een foto-album aangeboden. Op de receptie, die druk werd bezocht, kwam een deputatie van oud-leerlingen de scheidende meester verrassen met een bromfiets, tassen en een lederen jas. Jan Koppenaal hield een geestige toespraak. Op de receptie zagen wij ook de in specteur voor het lager onderwijs, de heer Schipper, wethouder Jac. de Graaf en Herman Horsman, die een zelfvervaar- digd schilderstukje schonk. Wat de raad behandelt In de donderdagavond om 8 uur te houden openbare raadsvergadering ko- De heer W. P. de Jonge ontving by 2ij» afscheid van de Ulo der Geref. Gemeente in Lisse een bromf iets van de oud-leerlingen. Een leren jas completeerde de uitrusting. (Foto N. v. d- Horst) men o.m. de volgend agendapunten aan de orde. Beëdiging waarnemend gemeente-ont vanger; subsidieaanvrage „Het Zuid-Hol lands Landschap"; subsidieaanvrage Kath. Militair Vonmingsaentruon; ver zoeken van schoolbesturen om leermid delen en aankleding lokalenvaststel ling verhoogde voorschotten gebouwen vergoeding kleuteronderwijs 1957/1961; subsidie restauratie molen LLagevecnse polder; wijziging bezoldigingsverorde ning; voorstel tot grondverkoop: ruiling van grond; verhuur bedrijfspand Heere- weg 141; krediet voor bergruimte op de vuilnisbelt; wijziging gemeentebegroting 1961. de Staatkundig Gereformeerde Partij te Lisse heeft bij monde van de heer De Jongh dank gebracht aan dc heer De Jonge voor hetgeen hij geweest is als oprichter van de afdeling Lisse van de S.G.P. in 1925. Een boekwerk werd aan- Bedrijfscliap groothandel in vis In verband met het overlijden van de heer C. van der Wal is tot zijn opvolger in het bestuur van het Bedrijfschap voor de Groothandel in Vis en aanverwante bedrijven benoemd de heer P. Broeksma te 's-Gravenhage, met als plaatsvervan ger de heer W. Ouwehand te Katwijk aan Zee. In de plaats van de heer R. Laan jr. is tot plaatsvervanger van de heer C. L. A. van Kuilenburg benoemd de heer W. Hulsker te Utrecht. Alle gekozenen heb ben hun benoeming aanvaard. _.bgestreikte terreinen rondreed, het be roemde straalvliegtuig D.C. 8 zag 6tar- n tal van andere vliegtuigen kon be kijken. Oud en jong genoten, ondanks het feit daft hen hier de guurste momen- >n van de gehele dag beleefde. Van Schiphol ging het naar een mooie speeltuin in Halfwog. waar men zich en kele uren naar hartelust heeft vermaakt. Toen brachten de bussen het gezelschap naar Amsterdam, voor een helaas wat kort bezoek aan Artis. Er was bijv. geen tijd over om het aquarium te be zichtigen. Want de reisleiders moesten eenmaal zongen, dat men weer op tijd bij de trein was. Dit geschiedde na een wandeling van een half uur naar het station Muiderpoort Om ongeveer 8 uur arriveerde men weer in Alphen. opge wacht door een grote schare ouders en bekenden, na een dag, die veel voldoe ning gaf. Laura-nieuws Nog enkele dagen en het is weer Lau- ra-feest. Heit bestuur heeft zijn laatste besprekingen gevoerd en de posten voor d» controle zijn weer uitgezet Bij het secretariaat komen regelmatig de in schrijvingen binnen. Van de politiegroe pen zijn thans de aanmeldingen binnen van Den Haag, Utrecht, Rotterdam, Zeist, Gouda en Soest. De rljwielploegen van Locomotief en Gruno zijn ook weer pre sent, terwijl dit jaar voor hert eers: ook het merk Empo ia vertegenwoordigd Deze fabriek stelde een paar rijwielen beschikbaar voor een kleine groep jon gens van de Martha-Stichting, zodat dez» instelling naast dc vele wandelmarsen thans ook in de rijwielvierdaagse acte de presence geeft. Bij de persoonlijke inschrijvers draag» Poedel van Dam weer nummer 1; hij doet voor de 14e maal in de Laura mee; nog enkele van deze pioniers zijn de dames De Bier en Bij de Vaate, resp. uit Amsterdam en Dedemsvaart, en de he- Bomtje uit Boxtel. Van Riet en Ser dyn, beiden uit Leiden, en dc politie mannen Van der Belt uit Bant, Jofriet uit Zutpjhen, Kemmers en Huitema uk Rot terdam- De Haagse Politie schreef als ploeg voor de tiende maal in en dat betekent. daJt de heer L. van der Meyden, de sym pathieke verzorger van de Haagse da- mes en heren, voor de tk-nde keer do Laura meerijdt achter het stuur van zijn politiejeep. Voor de burgerploegen zijn ook weer inschrijvingen binnengekomen van de twee oudste ploegen, namelijk de water en lichtbedriiven en D.S.S. BENTHUIZEN Puzzelrit Veilig Verkeer Zaterdagmiddag houdt de afdeling Benthuizen van het Verbond voor Veilig Verkeer voor fietsers en bromfietsers een „Veilig Verkeerapuzzelrit". Deelneming srtaat open voor personen boven de 12 jaar. Er wordt in drie groe pen gereden: fietsers van 12 tot en met 15 jaar, idem van 16 jaar en ouder en bromfietsers. Voor de deelnemers van 12 tot en met 15 jaar bedraagt het inschrijf geld 50 cent, voor de overigen één gulden. De start is om twee uur nabij het kof fiehuis van de heer A. van Staalduinen. Dorpsstraat 1. De prijsuitreiking zal waar schijnlijk na afloop plaats hebben bij de finish. Voor dit evenement, waarmee de jonge afdeling voor het eerst naar buiten treedt, zijn twaalf mooie prijzen aange kocht, voor elke groep dus vier prijzen De bekers zijn te bezichtigen in de etala ge van de firma C. van Waay Zoon. Dorpsstraat 74. Naast deze prijzen is er voor iedere deelnemer een kleine attrac tie. De inschrijving staart; nog open bij de bestuursleden, de heren P. de Vrij Mzn., Dorpsstraat 210; D. van der Maas, Hoge- veenseweg 27. cn dokter J. de Goeje Dorpsstraat 20. Doktersdienst vervallen Zoals bekend, was er in Benthuizen een wisselende zondagsdienst (van zaterdag middag 12 uur tot zondagavond 12 uur) tussen dokter J. de Goeje en dokter G. J. van der Linden te Hazerswoude (dorp). Dokter Van der Linden is nu benoemd bot schoolarts van het district Alblasser- waard. In verband hiermee heeft hij zijn praktijk neergelegd. Dokter De Goeje heeft zijn praktijk niièt overgenomen, zo als de geruchten willen. Wel heeft hij de geneeskundige verzorging van een aan tal patiënten op zich genomen, omdat zit lit wensten. Aan de regelmatig wisselende zondags dienst is dus hiermee een eind gekomen. Wel vernamen wij nog, dat dokter De Goeje tijdens de weekeinden een plaats vervanger uit Zoetermeer zal trachten aan te trekken. Dit zal echter niet bij regelmaat zijn. Mochten wij onverhoopt 's zaterdags onder het kopje „dokters- diensten" aankondigen, dat dokter De Goeje diensit heeft, terwijl hij in werke lijkheid afwezig is, dan is dat toch niet bezwaarlijk, omdat bij zijn afwezigheid de automatische telefoon-aannemer in geschakeld kan worden. Schoolreisje De leerlingen van de hoogste klas van de christelijke kleurterschool zullen mor gen het jaarlijkse uitstapje maken. On der leiding van het hoofd der school, mej. H. Born, en de pas benoemde leidster, mej. M. Horsman, gaait de reis per dienst- bus naar het paviljoen „Piaswijck" te Rotterdam-Hillcgersberg, waar de hele dog zal worden doorgebracht. Bij het pa viljoen vindt men een grote speeltuin, een doolhof, een uitkijktoren en een „dierentuin". Onder „dierentuin" moet in dit geval verstaan worden een verzame ling inheemse dieren, apen en papegaaien. Gevonden Als gevonden is aangegeven een bril. Inlichtingen verstrekt de posteomman- dant der rijkspolitie, de heer W Muil wijk, Dijk 14. Telefoon 01790—3633. ALKEMADE Vijfdaagse gemeentesecretarie Met ingang van deze week wordt voor het personeel van de gemeentesecretarie van Alkemade de vijfdaagse werkweek ingevoerd. Op de zaterdagen is de secre tarie voortaan voor alle zaken gesloten, uitgezonderd van 's morgens half 9 tot 9 uur voor het doen van aangiften van geboorte en overlijden. LEIMUIDEN Raadsvergadering Dc raad der gcmeenibe Leimuidcn kom! vrijdiag 7 juli om half acht bijeen. Op de agenda komen o.m. de volgende pun ten voor: Beslissing raad op beroep W L. Wattman tegen afwijzing bouwver gunning sauna; wijziging begroting; wij- zigiing salarisverondening. KATWIJK AAN ZEE Geslaagd De heer N. J. van Duijn uit Katwijk aan Zee slaagde voor het diploma lagere technische basiscursus werktuigbouw.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 11