uw kR^nt Scherpe tijden bij korte tijdrit over tien km Antwoord van premier inzake groep-Rijkens Prins Bernhard wierp de gouden bowlingbal KOERIERS MEDEDELING Tot 31 januari 1962 uitgifte Albert Heijn Klantenobligaties Systeem van laagst mogelijke prijzen (netto-prijzen) in belang van alle klanten NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 WOENSDAG 28 JUNI 1961 Leidse Jeugdtour De tweede etappe van de Leidse Jeugd tour bestond uit een tijdrit, die werd verreden over het duinpad, van Noord- wijk vla Katwijk, naar de Wassenaarse Slag. Het ruinpad even voorbij Kat wijk bleek niet in een al (e goede staal te vergeren. De keercommlssaris stuurde de renners dan ook aan het eind van de boulevard terug. De lengte werd zodoende slechts 10 km. Wtan Zaalberg startte als nummer één en vervolgens startte men om de minuut in de volgorde van het klassement. De B-klaase startte achter de A-lclasee Terwijl er nog volop werd gestart kwam Zaalberg reeds terug. Voor hem werd de uitstekende tijd van 13 rmnuten en 55 seconden afgedirutat. Rob Faber no teerde een goede tijd van 14.13. In de B-klasse maakte gele-truidrager Gerard Poel de beste tijd met 14.17. Ber- tus Hulsbos deed het weinig minder met 14.31. Hoewel de kopplaaitsen voor namelijk in dezelfde handen zijn geble ven, zijn er in de lagere regionen wel enkele nieuwe steuren opgekomen. In de A-fclasse is Maarten Hoek van de aohrtste naar de derde plaats geklommen. In het ploegenklassemenrt van de B- klasse verdreven de Zoeterwoudae ren ners de Noordwijkse Vrijgezellen van de eerste plaats. ZOETERWOVDB Oranjefeesten Vrijdag 30 juni en zaterdag 1 juli zul len aan de Hoge Rijndijk de Oranje feesten worden gehouden. Vrijdagavond 7 uur trekt langs de Hoge Rijndijk de kindenoptocfot. Het „glippertje" zal in de stoet mederijden voor de kinderen van 4 en 5 jaar. Bij aankomst op het feestterrein om 8 uur zaïl burgemeester J A. Detmers een toespraak houden. Voordat het avondfeest begint, zullen de pnjswmoaars van de optocht worden bekend gemaakt en de prijzen worden uitgereokt Voor de tenderen volgt zaterdagmor gen om 9 uur hert optreden .van bet ksn- dercarcus „Aftleta" uit Warmond. Om 3 uur het traditionele „Tobbetje steken" om geldprijzen. Opgave hier voor kan geschieden bij de heren N. v. d. Meer, J. Comehesen, A. Plerterse en P. Rotteveel. Om 4 uur ringsteken per fiets; hiervoor kan men zich opgeven bij mevr. v. d. Broek en de heren W. de Groot en P. de Vrind. Om 8 uur groot avondfeest met di verse «ttnaaties op hert feestterrein en tot besluit van het Oranjefeest 1961 om lil uur groot schitterend vuurwerk. Dagklassement: A-peraoonlijk: 1. Wim Zaalberg 12.55 (met bonificatie); 2. Rob Faber 13 43 (met bonificatie); 3. Maarten Hoek 14.03; 4. Henmie van Roon 14.27. B -persoonlijk: 1. Gerard Poel 13.17 (met bonificatie); 2. Bertus Hulsbos 14.01 (met bonificatie); 3. Leo van de Berg 14.42; 4. Marten van de Geest 14.42; 5. Peter Beereboom 15.09. A-ploógen: 1. Leidse nationale ploeg 41.05; 2. Sassenheim 44.29. B-ploegen: 1. Zoeterwoude 42.00; 2. N'oordwijk 44.11; 3. Voorschoten 46.19; 4 Maredijk 47.29. Algemeen klassement: A-persoonlijk: 1 Wim Zaalberg 22.50; 2. Rob Faber 24.54; 3. Maarten Hoek 25.32; 4. Hennie van Roon 25.37; 5. Eric Faber 25.5 AH». Wassenaar 26.05. B-persoonlijk: 1. Gerard Poel 24.19; 2. Bertus Hulsbos 25.57; 3. Leo van de Berg 26.14; 4. Mar- tien van de Geest 26.29; 5. Jan de Jong 26.60; 6. Peter Beereboom 27.13. A-ploegen: 1. Leidse nationale ploeg 1.12.67; 2. Sassenheim 1.9.30. B-jloegen: 1 Zoeterwoude 1.16.45; 2. Noord wijk 1.18.36; 3. Voorschoten 1.22.01; 4. Mare dijk 1.24.22. VOORSCHOTEN Verkoop bouwgrond B. en W. stellen voor, in Vlietwijk II een perceel bouwgrond te verkopen aan de N.V. Bouw- en aannemingsbedrijf Van Straaien en Van der Have te Rot terdlam ter grootte van córca 2145 m2 voor de prijs van ƒ110.960. Genoemde n.v. heeft het voorne op deize grand 8 winkets, 14 bovenwo ningen en een quick-se rvicestation te bouwen. Geslaagd Gisteren zijn die volgende leerlingen van de Ohr. Ulo-sohool geslaagd voor het Mulo-examen B: Jenmeke Barment- loo, Hans van Dam, Gert v. d. Eijkel. Frank v. d. Heden en Piet Rijnsburger. Afgeweven: geen. Burgerlijke stand GEBOREN: Maria Johanna Hendriks, ar van Adrianus Johannes Daniël Haastrecht en Louisa Johanna Cornelia Barbjer, Leidseweg 64; Elisabeth Maria, dr van Gijsberrtus Lamboo en Catharina Admiana Zoraneveld, Stadwijkstraat 10; Marjolein, dr van Gerard Cornells Ma- gré en Christ ma Margaretha Bergers, Fred. Hendirifclaan 1; Jacqueline, dr van Hendrik Boom en Suzamna Frederika Gil lam, Leidseweg 212. GEHUWD: Jacobus Hendrik Koo reman geboren 3-4-27, Voorburg, NOORDWIJK AAN ZEE I Grafiek en plastiek in De Baak De voortichtings- en kadervormlngs- acüviiiteiten, die het CenitraaJ Sociaal Werkgevers-Verbond en zijn leden in oet conferentiecentrum De Baak te Noordwijk aan Zee plegen te organise ren, zijn bij het intreden van geëindigd. Nieuwe activiteiten voor de Komende winterperiode worden voorbe reid. Hert dagelijks bestuur heeft zich af gevraagd op welke wijze de conferentie- lokaliteiten m de zomermaanden zou den kunnen worden gebruikt. Hert blijkt dart de beschikbare accom modatie zich zeer goed leent voor he inrichten van kleine kunsttentoocsteu lmgen. Met grote voldoening ontving men het benichrt, dat hert Gemeentemu seum van 's-Gravenhage bereid is alle medewerking te verlenen die nodig ia om aan dit denkbeeld uitvoering tc Als eerste tentoonstelling zal zater dag 8 juli een expositie door de voor zitter van het verband, ir. W. H. Kruyff ï/n De Baak aan de Koningin Astrid- bouievard te Noordtwijk aan Zee worden geopend. Mr. L. J. F. Wijsenbeek, direc teur van hert Haagse Gemeentemuseum, zal een inleiding tot de expositie ver zorgen. Onder de titel „Grafiek en Plastiek" zullen grafieken van Odiilon Redon, Tou louse Lautrec, Picasso, Rozendaal, Wes- te r:k, Nieuwenhuyzen, ChaiUoux, Luce- bent en plastieken van Kamerlingh-On- nes en Van den Yasel te bezichtigen zijn. De tentoonstelling zafl geopend zijn van 8 juli tot en met 6 augustus. Schietnieuws Uitslagen wedstrijden schietvereniging „Blijft voor 't land": buks - N. W. Cas- pers, 49 p.. 1ste taL; mevr. W. Wassing, 49 p., 2de kL; M. de Jong, 43 p., 3de kl.; KjS.O. - J. Vink, 57 p., 1ste kL; L. J. Plug, 52 p., 2de tal. - hiermee won hij definitief de wisselbeker met resp. 53. 50 en 52 punten. Vrijdagavond wonden de laatste wed strijden van dat seizoen gehouden. Regering werd pas achteraf op de hoogte gebracht Minister-president prof. dr. J. E. de Quay heeft geantwoord op de vragen van het lid der Tweede Kamer, mr. Th. M. J. de Graaf (kath.), over het contact van de zogenaamde groep-Rijkens met de president van Indonesië. Dit contact is hem bekend. De regering werd daarover ingelicht nadat de eerste ontmoeting had plaats gehad. Ook deden de betrokkenen toen mede deling van hun voornemen deze contacten te herhalen. Camelia Slikvoant, geb. 6-12-35, W. de Zwijgerlaan 4, adres na huwelijk Delft, Prof. Evertslaan 110; Frank van Reek. geb. 15-8-29, Van Kempenstraart 14, en Paulina Maria Slats, geb. 5-3-37, Was senaar. adres na huwelijk Van Kempen straat 14; Antonius Wilhelmus Verheijen. geb. 5-4-40, Breda, en Machtelje van Els- wijk, geb. 4-10-41, Noortheystraat 2d. adres na huwelijk Breda, PaJtrijsstraart 15; Jacobus Abraham van den Ouweelen, geb. 7-12-35, Leidien, en Adniana Maria van der Lee, geb. 18-6-37, Veurseweg 117 OVERLEDEN: Ffans Wohrmaim, geb 26-11-79, weduwnaar van E. Oosterwijk. Donklaan 37. De regering heeft niet bereidheid in het uitzicht gesteld om deze contacten te doen volgen door officieel overleg. De minister van buitenlandse zaken heeft op 24 mei de Eerste Kamer medegedeeld, dat de regering deze contacten geheel voor rekening van de betrokken particu lieren laait. Aan de regering is niet gebleken, dat de verhouding tussen Nederland en In donesië gebaat is bij deze contacten. Door het hem van de gehouden be sprekingen gedane verslag is duidelijk bevestigd, dart Indonesië voor een ver betering der betrekkingen voorwaar den stelt, die de status van Nederlands Nieuw-Guinea betreffen. Indonesië blijft zich nameljjk op het standpunt stellen, dart dirt gebied beboert tot het terretoir van de republiek en dat het bestuur daarover aan Indonesië behoort te wor den ovengedragen. D itstandpunit is niet overeen te bren gen met het beginsel van zelfbeschikking, neergelegd in de resolutie der Verenigde Naties van 14 december 1960. Diit beginsel is de grondslag van het regeringsbeleid, zoals diit in gemeen overleg met de Sta ten Generaal is bepaald en tot uiting ge bracht in het antwoord op de motie van de Nieuw-Guinearaad van 25 april. Distanciëren en ontvangen In antwoord op de vragen van het lid mr. J. A. W. Burger (soc.) verklaarde de minister-president, dat hij op 7 en 91 juni op hun venzoek de Nederlandse in dustriëlen, die contaot onderhouden met president Sukarno, had te woord gestaan. Het is hem bekend, dat van de zijde van die industriëlen na het laatste gesprek verklaard is, dat de regering ter zake „een afwachtende houding aanneemt". Mr. Burger had voorts gevraagd hoe deze laatstgenoemde verklaring is te rij men met het communiqué, waarin wordt verklaard, dat de minister-president zich van de handelingen dezer industriëlen „volledig heeft gedistancieerd". Hij vroeg hoe men zich volledig kan distanciëren van activiteiten, welker woordvoerder desniettemin herhaaldelijk ontvangen De minister-president merkt op, dat de Indonesische regering iedere mogelijk heid van contact met de Nederandse re gering, ook door tussenkomst van eer derde mogendheid had afgesneden. Toen enkele particuliere Nederlan ders rechtstreeks contact met president Sukarno bleken te hebben gehad dit contact wilden voortzetten, hebben de minister van buitenlandse zaken de minister-president zich daartegen niet verzet, daar zU geen enkele moge lijkheid tot verbetering der verhouding met Indonesië by voorbaat wilden uit sluiten. Er is geen twijfel gelaten, dat deze particulieren zich niet als woord voerders, officieel of onofficieel, van de Nederlandse regering konden pre senteren. Zü hadden derhalve generlei mandaat, noch bestond er ovei stemming van Inzicht met deze parti culieren ten aanzien van de oplossing van de Nederlands-Indonesische pro blematiek. Ter voorkoming van ieder misverstand over de door bedoelde industriëlen ge bruikte uitdrukking „afwachtende hou ding" heeft dé minister-president door zijn woordvoerder de situatie doen menvatten met het woord „distan ciëren". Een communiqué is niet uitge geven. Men kan zich zeer wel volledig distan ciëren terwijl men tevens contact heeft met de daarbij betrokken woordvoerders, aldus prof. De Quay. Generaal Taylor terug als adviseur President Kennedy heeft gisteren ge zegd dat hij gen. Maxwell Taylor, de vroegere chef-staf van het Amerikaanse leger, weer in actieve dienst zal roepen als zijn militaire vertegenwoordiger. Taylor zal zaterdag de nieuwe functie aanvaarden. De 60 jaar oude generaal zal Kennedy bijstaan „als adviseur en officier in de eerste plaats op militair terrein en dat van de inlichtingendien- Taylor heeft onlangs een studie ge maakt van de Amerikaanse inlichtingen diensten en de guerilla oorlogvoering. Het eerste probleem dat generaal Tay lor te wachten staat als hij zaterdag zijn uniform weer aantrekt is de crisis Berlijn. Twee jaar geleden heeft de generaal zijn functies neergelegd uit protest tegen de defensiepolitiek van het bewind- Eisenhower. Van 1949 tot 1951 was Taylor commandant van Berlijn. Ook toen hij van 1955 tot 1959 stafchef van het leger was heeft hij met het probleem Berlijn te maken gehad. Hussein geeft zich over op Sumatra Radio-Djakarta meldt dat overste Hu», sein, die in 1958 de Indonesische revolu. tionaire republiek uitriep, zich te Solok in West-Sumatra aan de regeringstroepen heeft overgegeven. Hij werd „bij zijn te. rugkeer tot de republiek" ontvangen door overste Prawoto en men verwacht dat spoedig onderhandelingen over over gave van Husseins troepen zullen be- ginnen. De Indonesische generale staf deelt mede dat tweeduizend opstandelingen zich in Zuid-Celebes hebben overgege ven. Zij behoorden tot het fanatieke Mo hammedaanse „leger van het zike hart" en staan onder leiding van de vroegere overste Lawoan. Zij leverden ruim 100 vuurwapenen in. Noodweer in Japan De hevige stort- regens van de laatste dagen in Japan hebben 45 mensenlevens geëist. Ongeveer 70.000 huizen staan in het water. Spoor- wegen zijn afgesneden en in havens in het zuiden van Japan is een twintigtal vaartuigen gezonken. Prins Bernhard wierp gistermid dag in het Bowling Centre in Scheve- ningen een gouden bowlingbal de spiegelgladde houten baan; van de tien kegels bleven er maar staan. Met deze prachtige worp was de opening van het eerste Neder landse Bowling Centre aan het Ge vers Deynootplein een feit. De neer K. van de Rest, directeur van de N.V. Heineken Traras-World Bowlinig, vertelde hoe „de Bowling" tot stand was gekomen. De verbouwing van het voormalige Casino de Paris heeft sledhts 21 weken geduurd, 13 weken min der clan was verwacht De New York9e heer Morehead Patterson memoreerde hoe de Nederlanders destijds het kegel spel in de V.S. mtroduoeerden„Wij zijn er trots op, het kegelspel zij het in gewijzigde vorm te mogen har- importeren". De charmante Zweedse imstruetnoe, Inge la Spaldinig. dodhter van een diplo maart, bood prins Beralhard de gouden bowlingbal aan. Toen waren aan de beurt elf promi nente figuren uiit de NedertandSe sport wereld. Nodh Sjouike Dijkstra en Antoa Geesink, noch Wieger Mensonides of an deren slaagden erin met de eerste worp het record van de Prins te verbeteren. Bob Ryan, de bowlingitnsbructeur het Amerikaanse leger in Duitsland, gal een demonstratie. Soepel en ontspannen, met ware danspassen tijdens het aan- loopje, wierp hij de ballen. Twaalf studenten, van wie dirie Delft» meisjes-studenten, 'n Leidse- en Utrecht se studente, assisteerden de genodigden bij de eer te worpen. Om precies vijf uur vertiet prins Bern. hard de Bowling, uitbundig nagewuifd door dertig Sdhevenmgse vrouwen ut klederdracht. Tevoren hadden zij een erehaag gevormd, naast de bowlingbaan. De dag tevoren, ujdens de repetitie had- den zij ook een uurtje gëbowld. Op d« vraag, of zij by het aanloopje geen last haddfn van de lange, maar vooral wijdt rokken, antwoordde er één: „Last? NieU daairvon. in de bandleiding staat toch, dat je ruim zittende kleding moet gen De genodigden bleven nog tot laat in de avond gezellig bijéén. De heren „i; hemdsmouwen", want bowling is te: slotte iets aparts. Personeel gevraagd Net meisje gevraagd als hulp in de buish., in klein gezin. Modern huis. Mevr. Roessingh, Witte de With- laan 3. Oegstgeest. 0 Stadskrantenbezorgers ge vraagd. Zich aan te melden Steenstraat 37. Leiden. Mevr. Fetter vraagt een dagmeisje, Boulevard 28, Katwijk aan Zee. 0 Voor dir. gevr. meisje of vrouw voor de ochtenduren in de zaak bij Zuiderduin, Voorstr. 42, Katwijk Zee. Te koop j»evr-»-cd 0 Inkoop goud, silver en juwelen tegen de hoogste waarde. Het adres waartoe U zich met het volste ver trouwen kunt wenden. Het Ringerrhuis - Morsstraat 9 - Leiden Voor Oegstgeest, Geversstraat 47. 0 Bremmer vraagt antieke meubels, koperwerk, kristal porseleinen groepen, goud, zilver. Verder alle soorten antiek. Bremmer. Goeg er rit st eeg. Telefoon 22791. 0 Te koop gevraagd in goe de staat verkerende babybox en/of kinderstoel. Brieven onder no. 1679 bur. blad. Te koon aaneeh 0 Goedkope wasmachines door inruil verkregen we gens aankoop volautomati sche wasmachine. Scharpf combinatie, half autom.. vol le garantie. Fa. D. Teske. Doezastraat 5, Leiden. 0 Motorrijwielen door In ruil verkregen: NSU Max, 250 c.c. 1200; NSU Lux 200 c.c. ƒ650; Express 175 c.c. 950; Jawa Junior 150 c.c. 560; Jawa Junior 150 c.c. ƒ460; Jawa 250 c.c. f 250; Sparta 200 c.c. 450. Valk a d H. Schouw, Voorschoten. Tel. 01710 - 35191. Verkoop zaterdags tot 17 uur. 0 Te koop aangeboden ver grote B. M. Geclassificeerd. In prima staat. Tel. 01720— 2501. 0 Aangeb. wegens aansch Messerschmitt, motor merk Malco 250 c.c. In z.g.st rede lijke prijs te bevr. Dorpsstr. 204. Hazerswoude na 18 u. Sparta bromfiets '58 met 2 versnellingen, v. en achter- vering, motor J-L.O., prima geheel in z.g. staat, t e a 1 Dudenhoflaan 8. Oegstgeest Aangeb. korte witte trouwjapon, maat 38. met korte sluier. D. Leeuwen burg. Brouweretr. 68, Rijns burg. 0 Puch bromfiets 19581959 potje, goede banden, buddy seat f 320 - Rijnsburgerweg 115 Leiden. 0 Een pracht motorfiets merk B. S. A. 250 cc., wegens aanachaffSng auto. prijs f 250 bij P. Muns. Bilderdijklaan laan 98. Rijswijk Z.H. tel. K 70-118309 0 Een electrisch kookfor nuL* in prima staat, geschikt voor alle pannen. Te bevra gen bij P Muns, Bilderdijk laan 98. Rijswijk, tel. K70 118309 Z, H. 0 Jongen hennen, Prima hennen te koop 5 tot 13 weken en jonge haantjes thuis bezorgd. Waardhuizen, Valk Boumanweg 18, Leider dorp, Telef. 30837. 0 Te koop aangeb. een sief 2 perss eiken ledikant met spiraal, tegen e.a.b. Mo- lentuinweg 15, Katwijk aar den Rijn 0 Z.g.a n. tweeling kinder wagen. Te bevr. J. Guyt, Pe- persteeg 11. KatwUk a d Ryn 0 Aangeboden zwarte Pucn bromfiets type '58—'59, rijks keuring toegestaan. Uiterste prlj» f 350.- Te bevr. Haar- lemmerstr. 67 na 8 uur. Diversen 0 Japonnen geheel pasklaar 4^0. - Knippatronen naar maat. Duinhof 30, Leiden. Verhuur van nieuwe luxe automobielen, o.a. Mercedes Opel. Simca. VW en DAF Bierman's Automobielbedr. Oude Singel 66, Leiden. Tel. 34403. As. Bruidsparen. Uw bruidstoet wordt le klas verzorgd door het gespecia liseerde trouwautobedrijf Zeemanlaan 12a. Dir. De Jong. Telef. 23055, 7 pers auto's. Keuze uit zwarte, zil vergrijs of witte brulds- ooupés. 0 Rooyackers en naaimachi nes een begrip! Levenslange garantie en gratis service Geen woorden maar daden Leiden - Leemansstraat 31 Tel. 31324. Alphen ad. Rijn 'epstraat 12 tel. 3753 0 Een nieuw bed, een kwes tie v vertrouwen De groot ste sortering, tegen de laag ste prijs bij de Kleine Winst. Haarlemmerstr. 51. Leiden. 0 Wasmachines f 135.Nog enkele dure machines, iets beschadigd f 155.Centri fuges. Fa. Dusoswa. Turf markt 1-3 Tel 24409 0 De Sleutelkoning. Bijma ken van alle sleutels, repa reren, veranderen en leve ren van elk slot, Haarlem merstraat 273, tel. 33958 bij de Overdekte Levering aan "lijk en Gemeente, faard'gmorgen "esloten 0 wy verzorgen al uw drukwerk tegen billijke prU- en, o.a. geboortekaartjes verlovingskaartjes Prima af werking en vlotte bediening Halpa Vulpenservice Haar lemmerstraat 64. Naast Mu ziekhandel Gé Hofenk. 0 Houthandel Morspoort oiedt u latten en planken, hardboard, tegelboard, bo- top en clairet voor tafels Fabion het plakplastlc Colo- vinyltegels. Morsstraat 58 0 Bent u al in het bezit van die prachtige geslepen rui ten in uw deuren? Of houdt u meer van het klassieke glas in lood? Doe als velen voor u, ga naar Jllleba, Oude Rijn 104, Lelden. Tel 24292 0 Glas in lood. nieuw of herstelwerk worden door ons snel en vakkundig be handeld. 30-jarige ervaring geeft u zekerheid van dege lijk vakwerk G N Jilleba. Oude Rijn 104. Leiden. Tel 24292. 0 to Rylessen voor f 4750 bij Rijschool Leveta. Inl tel 91714-518. Bel en wy spre ken af 0 Goede vrlend(lnn)en vindt 11 bij de Algemene Corres- oondentieclubü Inlichtingen gratis Box 6077. Rotterdam- West 0 Hout, board en triplex Hangkasten, legkasten er keukenkasten. „Wienese* ladders, trappen en steigers voor loodgieters, schilders, aannemers en timmerlieden. Fabrieksprijzen Komt vry- biyvend eens prijs vragen en kyken ..de Houthal". Hoge- woerd 99. TeL 22536. Markiezen. RoUchermen Al. Jaloeziën. Grootste sor tering zonwering. Prima af werking. Verkoopkantoor Melchers' Markiezenfabriek C E Jedeloo Juffermans- straat 35. Oegstgeest. Telef 91710—31165. 0 Strijk inrichting Ozon voor uw fijne was. H. Rijn- Jijk 24a Tel 22675 0 Koekoekklokkcn. met jachttaferelen en muziek. Jockeleklokjes (met ge wicht en slinger) f 450. Uur werkkliniek. alléén Lage Rijndijk 8. 0 Dameshorloge. 17 steens Ancre. goud-doublé 39.50, herenhorloge, 17 steens An cre f 29.75. Uuurwerkkliniek, Lage Rijndyk 8. 0 Gratis verhulzen. De huisrekening verdient U te rug door de 10*/» korting op aankopen van gordijnen, vloerbedekking, meubelen. Wordt lid van de Consumen tenvereniging, telef. 33914 Postbus 158. Antillenetraat 180, Leiden. Iedereen ls enthousiast als wy uw matras overtrek ken met damast, l-pers„ v.a. f 19.50; 2-pers. f26,50. Smit Bedden - Tapijtenmagazijnen Mare 98 - Vrou wenst eeg 9, telefoon 23913. Eenvoudige dame, we duwe, alleenst zoekt se rieuze kennismaking met be schaafd heer of weduwnaar zonder kinderen, vaste posi tie, liefst met woning, leeft, tot 60 jaar. G. G. of N. H. Geen huwelijksbureaus. Br. onder no. R 5648 Bur. Blad. 0 Kredieten Lm. ƒ3000 (v. iedereen en zonder bong) voor aankoop meubelen en woningtextiel direct v. fabr. Enorme keuze en besparing. Uiterst soepele betalingsre geling en strikte geheim houding. Vraagt vrijblijvend inlichtingen. Postbus 538 te Den Haag. Sierteelt. Het adres voor en verkoop, huur en ver huur van alle Sierteeltver- gunndngen; ook alle inlich tingen hierover. J. Elsgeesrt, Roelofarendsveen. Telefoon 01713—291. 0 Volkswagen de Luxe, Opels Rekord, Ford Consul, open en gesloten dak. Alle wagens met radio. Aangeslo ten bij de wegenwacht. Be tere service. Autoverhuur bedrijf „Souplesse", Veurse weg 14. Voorschoten. Tele foon 01717 - 2631. Autoverhuur, uitsluitend JW materieel 1991. VW Luxe. VW busjes. Citroen 2 CV, Opel, Chevrolet, door uitbreiding van ons wagen park nog mogelijkheden voor augustus. Geenjaar, Goeje- itraat 34, tal. 30794, garage 0 Erres. Huurt een gloed nieuwe Erres langzaamwas- maohine voor slechts ƒ3,25 pw. met recht van koop. Inl. postbus 2, Zoeterwoude. 0 Hy loopt weer pulk, met onderdelen van Struik. 0 Door de bank in beslag genomen. Langzaam wasma chines cn wascomblnaties, worden tegen lagere prijas aangeboden. Inl. Postbus 2, Zoeterwoude. 0 Occasion automobielen, Opel Kapitan "57, Peugeot 403 '56. Opel Record '59, Re nault 4 '60. Met 3 maanden garantie, by het bekende adres, Garage J. v. d. Meer, 3oge Rijndijk 4a, Tel. 25259. 0 Goedkope automobielen door inruil verkregen, steeds /oorradig, o.a. Opel '56, Mor ns '55, Goggomobile '57, Ga rage J. v. d. Meer. (H. Rjjn- iijk 4a, Leiden, tel. 25259. 0 Noordwijk opgelet. Don- ierdagmarkt. Vakantie- aan bieding. Week-end heren shirts, frisse kleuren, alle maten f 3.98, damesslips in kleuren, t.m. 52 f 098, Vlotte ïhuimrubber dames petti- toats f 3.98. Zie borden. Japie 0 Noordwyk opgelet. Don- lerdagmarkt. Al kennis ge maakt met ons mooi super wit riib heren sportgoed. Het goed dat zo mooi blijft in de was. Alle maten f 1.96. Zie borden. Pajie. 0 Nieuwe ronde en vierkan te tafels met tuimelbladen. Modern. Grote partij aange- cooht. Gordijnrails 1.- per m. compleet. Drvanbedden, ipklapbedden, arneubelemen ten, kasten, bureaus, dres soirs stalen stapelbed Pluym Hoogewoerd. Tel 21266. 0 Philips T.V. spelend te jien. Aristona-radio met in gebouwde platenwisselaar, Philips bandrecorder, 3 snel heden. pickup in koffer, Phi- iipsplatenwisselaar. Philips transitorradio, prima brom- üets met voor en achterteles- :oop, nieuwe banden f 185.- N. Rijm 60. 0 Pracht Bledermayer bank, haive-maan-tafeltges, zeldz. antiek bureau, gasfornuis, Grundjgiradio, olierariiator, bureaus, antieke olielampen, fauteuils, mahonie stoelen, gebogen noten ladekastje, prima dultse piano, eiken da mesbureautje, eiken lade kastjes, N. Rijn 60. 0 Zoekt gy een goede per manent, laat hem dan bij >ns 2etten voor de vakantie in U ls tevreden. Bespreekt vroegtijdig. Heren bezoekt Ie kapper voor lastig haar. Het Kappershuis. Apothe- kersdijk 8. tel. 26218, 8 tot 15 juli vakantie. Aon komen lopen cocker spaniel. Tegen de gemaakte onkosten af te halen by L. Bos, v. d. Waal6srtraat 1, Lei- Vakantie adressen 0 Driebergen. Fraai gelegen comf. vakantieverblijf aan bosrand, direct (4 pers.) en dito v. 2 pers. Trooij, 289. telefoon 2190. 0 Veluwe. Dag. pens. aan geb. op gr. boerderij.. Fr. kam., vaste wast. mooie om- gev. f 650 p.d. p.p., kind. f 4.50 Voor 15-7 en na 12.8 pl F. Druyff, Groot Malken- horst, Ter schuur. Tel 08428- naar uw vakantieadres? Zonder bij berekening van kosten zenden wil ,J)E NIEUWE LEIDSCHE'' naar uw tijdelyK adres in Ne derland, België of Luxemburg. Voor andere landen wordt 8 cent per dag extra berekend. WILT U ONS HELPEN DOOR: 1 de bezorger of i 1 onze administratie oeken wil u de voor de zaterda gingen vooral tydlg 1 week Abonnee Betaalt per maand kwartaal Straat Woonplaats Zend mijn krant naar onderstaand vakantieadres: Eerste dag van toezending Laatste dag van toezending "yANAF 1955 hebben vele Albert Heijn klanten gebruik gemaakt van de mogelijkheid om een vol boekje met spaarzegels in te wisselen voor een AH-klantenobhgatie. Het obhgatie- bezit van onze klanten zal aan het eind van dit jaar naar schatting f 43.000.000.- bedragen. Een verdere toeneming van ditkapitaal achten wij op financiële gronden voor lopig niet langer verantwoord voor ons bedrijf en dus niet in het belang van onze vele klantenobligatie-bezitters. Daarom is besloten dit systeem tijdelijk te onder breken. Tot 31 januari 1962 kunnen volle boekjes nog omgewisseld worden tegen AH-klantenobligaties. De gelegenheid tot het sparen met spaar zegels blijft echter bestaan. Voor een vol boekje, waarin 490 zegels a 10 ct zijn geplakt, wordt f 52.- uitbetaald, dus een spaarrente van f3.-vergoed. De uitgege ven en nog uit te geven obligaties behou den uiteraard hun normale geldigheid. Onveranderd blijft bij Albert Heijn het bedrijfsbeleid gericht op het leveren van de beste kwaliteit tegen de laagst mogelijke prijzen. Een openlijk of bedekt korting-systeem leidt immers onherroepelijk tot hogere prijzen, zodat ook de klant, die niet wil sparen, méér moet betalen dan in feite noodzakelijk is. Albert Heijn handhaaft zijn systeem van de laagst mogelijke prijzen (netto-prijzen) in de zekerheid dat de beste kwaliteit voor lage prijs het belang van alle klanten het meeste dient. ALBERT HEIJN N.V.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 6