Veertienjarige Dick van Rijn opende somerorgelconcerten in Katwijk aan Zee ;e De Coop. Raiffeisen-Bank „KATWIJK AAN ZEE' Voor restauratie toren meer geld beschikbaar Goed weer op zee maar slechte vangsten EEN BEZORGER Voorlopige goedkeuring van onteigeningsplan Alphen Alphen krijgt een bloemenkoningin RAAD VAN BENTHUIZEN VERGADERT NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 28 JUNI 1961 "VTU OOK de Katwijk-Zeese orgelconcerten zijn begonnen, lopen er dus l al drie series in ons gebied. De veertienjarige Dick van Rijn genoot gisteravond de eer een reeks-van-tien die ondernemende organisators voor de Nieuwe kerk van zijn woonplaats hebben opgesteld, te openen. Ook voor dit tweede optreden-in-het-openbaar waren de liefhebbers èn nieuwsgierigen van nabij en ver in verheugend groten getale toegestroomd. Om geen misverstand bij de niet-ervarenen in het orgelconcertenbedrijf te wekken, tekenen we bij deze uiting van tevredenheid aan, dat de grote kerk weliswaar lang niet vol was, maar dat honderden bezoekers in dit geval als zeer velen moeten worden opgevat. ons gelukt, een prognose over zijn verdere ooitwiMcelimig te maken. We menen, diat Dick zijn weg nog niet gevonden heeft. Dat is intussen zo verwonderlijk niet. Het terrein is bijna onmetelijk ruim en de opvat tingen zijn veile. Wat Dick van Rijn op de orgelklavle- ren en het pedaal presteert, is voor een jongen van zijn leeftijd zeker opmerke lijk. Dit kan slechts het gevolg zijn van teer naarstige studie, bedreven èn vol gehouden, omdat hij het orgelspelen niet laten kafi, omdat het zijn leven is. Wie de wonderlijke macht van de muziek lèlf ook heeft ontdekt, zal Dich dit geluk voluit gunnen. Evenmin als de vorige keer is het KATWIJK rAAN ZEE Sportwedstrijden Gisteren werden ln het gemeentelijke sportpark wedstrijden gehouden, waar aan deelnamen patiënten van het Delta liekenhuis, het St. Jorisgasthuis, de ln- ricHting Bikt em endaal, Hulp en Heil, Oud-Rosenburgh en Endegeest. Wethou der Drijber uit Leiden sprak zijn vreug de uit over de van vele zijden onder vonden medewerking. Na afloop v»n sportdag reikte de heer J. Beekm: hoofd van de economische en admini stratieve dienst van Endegeest, de prlj, ren uit. De uitólag: le prijs hardlopen Junorem me). J van Hooft (Endegeest) en de heer Hooidonk (Bloemendaal); 2e prijs hard lopen: N de Bruin (Bloemendaal) en Nle- boer (Delta); 3e prijs: J Korenhof (Ende geest) en Van Dijk (Endegeest). le prijs hardlopen senioren: Groen (Delta) en Westering (Oud-Rozenburgh), 2e prijs: Callenfels (Oud-Rosenburgh) en Visser (St. Joris); 3e prijs: Van Baarle (St. Joris) en Derksen (Bloemendaal). le aankomende inrichting estafette da tes: le prijs Hulp en Heil; 2e prijs Endegeest; 3e prijs Delta. Esfoafee heren: le prijs Hulp en Heil; 2e prijs Delta; 3e prijs Endegeest. Finale hordenloop dames: le prijs mej. Callenfels (Oud-Rosenburgb)2e Jonker (Bloemendaal); 3e prijs Baarle (St. Joris). Micro-korfbal: le prijs Endegeest; 2e prijs St. Joris. Lijnbal (dames): le prijs Delta; 2e prijs Hulp en Heil. Volleybal (heren): le prijs Delta; 2e prijs Endegeest. Volleybal (dames): le prijs Delta; 2e prijs Endegeest. Handbal (heren): le prijs Endegeest; 2e prijs St. Joris Voetbal: le prijs Delta; 2e prijs St. Jo lts. In Endegeest werd een warme maaltijd gebruikt. Vervolgens werd een cabaret programma uitgevoerd. Hoog en laag water Donderdag: boog water 3.27 en 13.58 uur; laag water 11.40 uur. KATWIJK 'AAN DEN RIJN 1 Bromfietser gewond Ter hoogte van de tunnel bij de Zan- fcrijweg werd op de parallelweg langs te Provinciale weg een bromfietser uit Katwijk aan Zee. die plotseling de weg eterstak, gegrepen door een uit de rich- fcng Noordwijk komende personenauto. De man werd tegen de grond geslingerd en liep een hoofdwond op. Hij werd naar het Academisch ziekenhuis te Lei den gebracht (Advertentie) r! Zijn spel liet ongeveer dezelfde indruk ken na als op tweede kerstdag. Een gunstig kenmerk was ook nü de bedacht zaamheid, die geen enkel risico neemt. Zo was het mogelijk, dat de zoveel het uithoudingsvermogen, de con tratie en de trefzekerheid vergende Toc cata uit Widors vijfde Symphonie slechts een enkele misslag te horen gaf. Dick overschreed de voor een spannend bril jante weergave gewenste tijdsduur met ongeveer één minuut, maar wat hjj zo virtuoos effect verloor, werd door de bevredigend goede afloop zoal niet ge heel vergoed, dan toch, aan duidelijk heid en scherpte gewonnen. Aan het virtuoze is Dick trouwens nog niet toe, aan het onstuimige gelukkig evenmin. We hopen van harte, dat hij het eerste zal bereiken (daarvoor is kans), zonder aan het laatste toe te ge- Zijn rust en nauwkeurigheid lijken althans op het ogenblik, daarvoor wel garant. De vloeiende fuga in g-klein van Bach slaagde qua opbouw zeker, maar een doorlopend duidelijker traceren van het thema zou het heldere doorzicht zeer ten goede zijn gekomen. Van de prachtige tweede Sonate in Mendelssohn deden ons vooral de langzame delen en het allegro maestoso e vivace deugd. Ook hier was de fuga het minst overtuigend. Zon streng ingewikkelde constructie vraagt een doelbewuste instelling, een alles overziende blik. Men kan hier niet tastend te werk gaan. Maar we nemen dat Wim van der Panne zijn toege wijde leerling op dit terrein wel wegwijs zal maken. De rest van het programma bestond uit tere, fijnzinnige stukken. Van Feike. Asma hoorde men een gevoelige melo dieuze bewerking over „Beveel gerust wegen", van Bach twee eenvoudige koraalvoorspelen (Ich ruf zu dir" en „Alle Menschen mussen sterben"), van Guilinant het beminnelijke „Prière et Berceuse". Dick speelde dit alles inge togen, en muzikaal! Hij besloot met twee bekenden van Jan Zwart, waarvan voor al ..Scheepje onder Jezus' hoede" een heel goede indruk maakte. Job. van Wolfswinkel Carillonbespeling Ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. prins Bernhard zal morgenavond 8—9 uur een carillonbespeling wor den gegeven door de heer Hessel H. de Het programma luidt: 1. Wilhelmus an Nassouwen; 2. Lippe-Detmoldmars Piet Heinrhapsodie; 4. De draaiersjon gen; 5. In naam van Oranje doe open de poort; 6. 2 Liederen uit Valerius' Ge- denck-clanck: a) Wilt heden nu treden, b) Geluckig is het land; 7. Mijn Neder land; 8. Wij leven blij; 9. Studentenlied. VOORSTRAAT 50 zal m.i.v: 1 juli a.s. elke zaterdag GESLOTEN zijn De Bank is geopend: maandag t.m. vrijdag van 9-12.00 uur en van 14.00-15.00 uur en bovendien op vrijdagavond van 7.00-8.00 uur. Warmonds raad was bijeen "\7"OOR de laatste maal werd de vergadering van Warmonds raad gister- avond door jhr. mr. L. M. E. von Fisenne, die met ingang van 1 juli a.s. is benoemd tot burgemeester van Hengelo, geleid. Afwezig was met kennisgeving de heer A. A. Schepers. Na de gebruikelijke opening sprak wethouder J. Dekker gelukwensen tot de scheidende burgemeester met diens eervolle benoeming, waarover de raad zich van harte verheugde. De heer Van Vliet sloot zich bij deze woorden aan en wees er op, dat de burgemeester een te lange staat van dienst in deze gemeente heeft gehad om Warmond geheel te vergeten. De burgemeester toonde zich getroffen door de vriendelijke woorden tot hem gericht en zeide de meeste aan gename herinneringen aan Warmond te zullen behouden. Voorlezitntg weid gedaan van een brief in Gedeputeerde Staten betreffende vrijwaring door de provincie van d meende Warmond tegen «nogeflajifce spraak op woonruimte door de bewoners van kasteel Hiuijs te Warmondt. In ver- band met het rapport van d'e commissi* voor de uitbreidingsplannen betreffen de eventuele herverkaveling van de be- bouwimgscategorie G in het uitbreidings plan Oost, leek het de heer Van Vliet wel dienstig, dait in deze oommissie ambts halve ook zitting neemt de gemeente- architect, waardoor veel onnodig werk en vele vragen kunnen worden bespaard. Er werd (hiertoe besloten. Goedgekeurd werd het voorstel en W, tot verkoop van twee percelen bouwterrein gelegen in (het uitbreidings plan Oost aan de Irenesbraat alsmede een voorstel telt het tijdelijk in gebruik geven als (bedrijfsruimte van de perce len Waagdiaim 2022 aan de heer C. Spruniken. Aan de oilde kwam verder het «1 van B. en W. tot hot verlenen en subsidie in de kosten van restauratie an de oude teren. Over deze aange legenheid ontspon zich een uitvoerige discussie. Algemeen was men van ming dait onder alle omstandigheden de oude toren behouden moet blijven. Het voorstel van B. en W. was om in de taruratiekoeten een sufbsidie te verlenen de geraamde kosten, evenals de provincie doet De heer Hejjl vond een subsidie 1% voor de gemeente te laag. Dit brengt voor de Herv. Gemeente grote financiële moeilijkheden mede en zou er wel oorzaak van kunnen zijn, dat de genomen plannen niet uitgevoerd kunnen worden. Hy zou daarom willen voorstel len de gemeenteiyke subsidie te brengen op 15*/» van de werkeiyke kosten. Na de nodige besprekingen werd het voorstel de heer Heyi met algemene stemmen Grond voor woningen B. en W. tet aankoop van (twee percelen de heren C. J. en H. J. M. Heemskerk Iten behoeve van de volkshuisvesting. De In Katwijk staat steeds i een sterke veste! Eens was het de Brittenburg aan d Rijnmond. Tegenwoordig is in Katwijk de sterke burcht, die Uw belangen behartigd burcht, die Uw belangen verdedigt beheert: de Visserij golfjes T WAS wel goed weer op zee, maar de vangsten bleven slecht. Er werden van 60 tot 150 manden makreel en schelvis per etmaal ge vangen. De IJM. 28 Amsterdam ving in twee trekken 65 manden hoops, de KW. 8 Deining boekte een dagvangst van 100 manden hoops, de IJM. 99 Egmont deed een trek van twee pakjes, de IJM 32 Elio Chenevière deed een trek van veertig manden hoops. bij de makreel wel een verbetering Op 56.40 graden noorderbreedte was de haringvisserij ook slecht Er werden 50 tot 120 manden haring per etmaal gevan gen. De KW 144 Cornelis Den Duik deed een trek van 50 manden haring, de IJM 97 Toronto een trek van 60 manden haring. De IJM 20 Johannes Polderman, IJM 10 Maria van Hattem, KW 87 Albatros, KW 4 Golfstroom en IJM 37 Delft z«n weer naar zee vertrokken. Wat er was Acht trawlers, drie loggers en drie kot ters voerden in IJmuiden aan een totale vangst van 3000 kisten vis, waarvan 600 schelvis, 100 wijting, 130 gul en kabel jauw, 15 koolvis, 755 haring, 755 kleine haring, 1200 makreel, 130 diversen, 60 schol, 1000 kilo tong, 430 stuks kabel jauw en 7 tarbot. De KW 176 Gesina Geertrui zorgde Tor een aanvoer van 65 kisten en 200 kleine kisten haring. De KW 81 Alberta Hendrika had 400 kisten, de KW 80 Dirk Maria eveneens 400 kisten. De VL 131 Petronella kwam aan de markt met 150 kisten, 200 kleine kisten haring en 44 tonnen ij sharing. De KW 171 Jan Maria had 245 kisten, de KW 121 Brittenburg 220 kisten en 227 kleine haring, de VL 7 Ada 205 kisten. De IJM 33 Thorina ten slotte voerde in 400 kisten, 110 kleine kisten haring 90 stuks kabeljauw. De prijzen veranderden weinig al was te constateren. Haring bleef vrijwel stant evenals tong. Hier waren overigens de slips wel wat duurder geworden. Schelvis was wat goedkoper evenals de kabeljouw. Voor vandaag is nog geen enkel schip bekend. Mijn in net De kotter UK 18 heeft in IJmuiden een mijn aangevoerd. Dit gevaarte bleef in het net hangen, toen de kotter tien mijl buiten IJmuiden een trekje deed. Het scheepje is in een afgelegen hoek van de vissershaven aan een steiger ge legd. In de loop van de dag heeft de mijn- I jjg; 33' opruimingsdienst het gevaarte onscha- VERTROKKEN; H. delijk gemaakt. van Dubbelebuunt 16. (heer Van Vfoërt wees erop. dat indertijd een exploibart ie-sabema as opgemaakt van het plan Oost. Hij zou gaarne eens willen zien Ihoe deze exploitatie zich hééft ontwikkeld. Door de lieer Van der Krorft werden nog nadere inlichtingen gevraagd met betrekking tot de aankoop van genoemde gronden. De voorzatiter lichtte deze aangelegenheid uitvoerig toe. waahbij hij er speciaal op wees, dat met de belangen van de heren Heems kerk rekening is gehouden, doch dat het gemeentebelang hjer moert prevaleren. Als de gemeente een andere weg had gekozen, zou het uitbreidingsplan gewij zigd moeten worden, hetgeen de woning bouw gestagneerd zou hebben. Over een eventuele doortrekking van de Julianartiraat werd uitvoerig van ge dachten gewisseld en B. en W. zegden toe, met de eigenaar van de woning (die 'hierdoor verdwijnen moet), nader con tact op te zullen nemen. KATWIJK AAN ZEE Duiven vlogen De postduivenhoudersvereniging De Rljnmonders hield een wedvlucht met oude duiven van St. Quentin. Afstand 274 km. In concours 121 duiven, die gelost werden om kwart over elf. De eerste duif kwam aan om 14.27.24 uur en maak te een snelheid van 1422 meter per mi- De uitslag: B. Paauw 1, 2. 3, 11, 13, 17; L. Knetsch 4. 14; J. Heemskerk 5. 10, 21; Kr. Schaap 6, 24, 30; T. de Kluyver 7. 28. 29; L. van Duijn 8, 9, 12; H. M. Tjebbes 15; I. Schaddee van Doorn 16: J. Maanen 18; B. Mulder 19, 22; J. Junge- rius 20; J. van Duijn 23; H. Smit 25 M. Souverein 26, 27. EveneeOs werd een wedvlucht gehou den met oude duiven van Angoulème. Afstand 791 km. In concours 49 duiven. Hiervan was de uitslag; N. de Vreugd 1, 10, 16; J. Jungerius 2, 14; J. Heems kerk 3; T. de Kluyver 4. 13, 15; T. de Liefde 5; H. Smit 6; B. Paauw 7, van Maanen 8; I. Schaddee van Doorn 11; L. van Duijn 12. Wedstrijden Vam avond zeven uur houdlt de VW een behendrigheidswedstirijd voor automobi listen op hot parkeerterrein bij restau rant De Zwaan aan de Boulevard. Morgenrodddlag twee uur kurvnen de kinderen van drie jaar en ouder deel nemen aan uiteenlopende spelen. Hel programma vermeldt onder meer vlag getjesteken, kruiwagenraoe en autoped- wed-strijden. HAZERSWOUDE Schaaknieuws Bij het snelsohaUkteernoal heeft zich een kopgroep gevormd, die een m voorsprong heeft genomen op de res terende spelers. Hiedbij bevindt zich de heer J. de Groot, die m de gewone com petitie .geringer resultaten boekte. De stand is: 1. J. A. Vos 15 prt; 2. J. Hafkes 144 pt; 3. M. J. Ravensbepg 14 pt; 4. J. P. Cok 134 pit; 5. en 6. W. van Ofiwegen en J. de Groot 124 pt; 7. P. de Hertog 64 pt; 8. N. v. d. Bosch 54 pt; 9 J v. d. Haven 5 pt; 10, 11 en 12. P. C. Helmus, B. C. Poot en J. de Gel der elk 4 pt; 13. L. van Gorkum 3 pt; 14. H. Merbis 2 pt. Geslaagd Onize platasgenorte, mejuffrouw G. J. van de Haven Md. behaalde iin Den Haag de hoofdakte voor kleuteronderwijs. Zij is ate kleuter-onderwijzeres verbonden de Christelijke kleuteredhood te Bos- RIJNSBURG Minder-validen bezochten luchthaven Schiphol Bijzonder enthousiast keerden gister avond om ongeveer half zeven ruim 60 minder-valide Rijnsburgers in ons dorp terug. Enthousiast over de bijzonder leuke tocht, die de Vrouwenfederatie voor hen had georganiseerd. Het doel was Schiphol. Omstreeks 1 uur werden de deelnemers thuis door de chauffeurs opgehaald en luid toeterend zette de stoet van 20 wagens zich om half twee in beweging. Via de Ringvaart bij Aalsmeer werd nog vrij vroeg in de middag de luchthaven bereikt Een evene ment van de rondrit over de Schiphol- terreinen. Voorafgegaan door motorpolitie keek men de ogen uit aan de gigantische hangars en de grote verhuisvliegtulgen. In het Schiphol-restaurant hield men een rustpauze van ruim een uur. De terugweg ging over Haarlem. Om half zeven was men weer in het bloemen- dorp terug, maar de Vrouwenfederatie had nog een verrassing in petto. Want in Flora kregen de lichamelijk gehandicap- welverzorgde broodmaaltijd aan geboden. De klokslagen van acht uur luidden de slotfase in: een rondrit door het dorp met de claxons op volle sterkte toeterend, meteen daarna werden de deelnemers thuis gebracht. De tocht werd mogelijk gemaakt door financiële steun van het comité voor mden van dagen, indirect dus door de burgerij. Voor medische assistentie gingen dokter Zwagerman en zuster Spijksma Mevrouw Koomans had als presidente •an de Vrouwenfederatie de leiding. Burgerlijke stand GEBOREN: Alma dr van M. Viink E. J. Vermeiden. Noardeomde 50; Mamtinus van M. de Mooij en P. van Egmond, Tulpenat/raat 12; Cornelia Hendrika dr Starkenbung en P. G. Noont, Smidstraat 1; Cornells Johannes zn C. J. de Mooij en J. Zandbergen, Oegst- geesterweg IE. ONDERTROUWD: J. J. den Hollander, 25 jr, Vlissimgen, en M. N. Beeke, 20 jr, Irfssenstraat 32; P. Hogeworumg, 24 jr, Koestraat 43, en M. A. C. van Egmond, jr. St. van Rossumstnaat 18; G. van der Reijden, 25 jr. Leiden, en A. E. Mon ster, 20 jr, Burg. Hermansstraat 18; Paauw, 36 jr, Oêgsbgeert, en J. Drieber- ?n, 23 jr, Koestraat 39. GETROUWD: G. de Mooij, 24 jr. Voor- houterweg 14b, en M. Heemskerk, 24 jr, Burg. Meijiboomstraat 29; T. S. Linzey, 22 jr, 's-Hertogenboech, en P. W. Ouwer- sloot, 23 jr, Narxassenstraait 25. Loop der bevolking INGEKOMEN: R. de Vries, van Lisse, sar Oudie Vlielrweg 9; A. van Delft, e.v. de Mooij, van Oogshgeest, naar Vliet (Advertentie De Nieuwe Leidsche Courant vraagt voor een wijk te OEGSTGEEST Ook geschikt voor scholier. Nadere inlichtingen; Abonnementenafdeling Steenstraat 37. Vlietweg 16: J. Vianen. van Ksnaalstr. 52, naar Eindhoven, Lemmenslaan 14, J. M. C. van Delft van Tramstraat 8. naar Oegstgeest. Vaflkenbugetrweg 17; C. S. den Hoedt, e.v. Honcoop, van Smid straat 17, naar Katwijk, Kerkstraat 16; G. S. Hoogstraten, e.v. Verhart. van Burg. Hermansstraat 34, naar Odorvrn; M. de Mooij, e.v. van Klaveren, van Vliet ZZ 3, naar Oolibgensplaat, Stoofstraat 17; H. C. Lissenberg, van Amemonenstraat 33, naar Renswoude, T. v. Ameromgen- weg 33; H. K. van Klaveren, van Lamge- vaart 20, naar Cadlanrtsoog, Abbesteder- weg 16; A. van Klaveren, van Lange- vaant 20, naar Oegstgcest, Rijnrtmrger- weg 144; J. van der Meij, van P. van Saxenstr. 48. naar Zoeterwoude, Hoge Rijndijk 132. KOUDEKERK A. D. RIJN Hoolbrool Gisteravond werd de hulp van de brandweer ingeroepen, in verband met hooöbroei dn de hooiberg van de heer D. J. Coris aan de Hondsdajk. Nadat een Éleuf dn het hooi was gestoken, keerd» de brandweer terug. Geslaagd De heer J. J. van dier Lely uiit Kou dekerk aan dien Rijn slaagde aan het Rembrandt Lyceum te Leiden voor bet eindexamen HBS-B. Bedankt Ds. W. J. de Ruiter, gereformeerd pre dikant te Idskenhuizen (gemeente Do- olawerstal)heeft bedankt voor bet door de Gereformeerde Kerk van Kou dekerk a. d. Rijn op hem uitgebrachte QM TE KUNNEN VOORZIEN In de bestaande en toekomstige behoefte aan bouwterreinen In de gemeente stel- de de gemeenteraad op 29 april I960 het plan Herenweg tot gedeeltelijke herzie- nlng van het uitbreidingsplan in lioofd. zaak der gemeente vast. VrUwel de ge hele ln dit plan opgenomen oppervlakte, ten noorden van de Oudshoornseweg de Nieuwe Sloot gelegen, ontving da3rbU de bestemming „woonwUk". In verband met de grote vraag bouwterreinen is het van groot belang dat op korte termijn met de realisering van het plan kan worden begonnen Ten aanzien van een aanmerkelijk tal percelen konden B. en W. reeds het besluit tot aankoop nemen. Met betrek king tot een groot deel was dit echter (nog) niet mogelijk of is het besluit tot aankoop nog niet goedgekeurd. Teneinde te voorkomen, dat do wezenlijkmg van het uitbreidingsplan wordt gestagneerd, hebben B. en W thans een onteigeningsplan voor laatst- bedoelde percelen ontworpen. Behalve de tot „woonwijk" bestemde gronden rijn hierin ook een aantal in-het uitbrei- Het riet ernaar uit dal de traditioneel wordende bloemenoptocht Kleur er Fleur dit Jaar op een wel zeer bijzon dere wijze zal worden gepresenteerd, Tussen de vele ideeën en plannen rond om deze gebeurtenis springt de gedachte naar voren het geheel te verwerken rondom een centrale figuur: de Alphen se Bloemenkoningin 1961. Het organiserende comité verwacht vóór 5 Juli een aantal schriftelijke aan meldingen van eventuele kandidaten voor deze charmante ere-functie aai secretariaat: mejuffrouw H. Bruins Slot, Celebesstraat 8. Alphen aan den Rijn, onder opgave van naam. adres, leeftijd en zo mogelijk onder bijvoeging van een recente foto. die zal worden geretour neerd. Uiteraard zal het comité deze aangelegenheid in een vertrouwelijke sfeer houden. Van verschillende zijden is opnieuw verheugende medewerking te zien in de vorm van geschonken prijzen en dona ties, ofschoon nog altijd onder no. 439& coöperatieve boerenleenbank, Alphen aar den Rijn tób v. Kleur en Fleur de moge lijkheid bestaat financieel te steunen. Muziekkorpsen en drumbands zullen voor de nodige vrolijkheid zorgen. In grote lijnen ligt het plan gereed. De datum is vastgesteld op 19 augustus. Keuring door een deskundige jury van niet-ingezetenen om 13.30 uur rondom het Burg. Visserpark, start om 14.30 uur, pauze om 16 uur op het plein Nabij, ontbinding van de stoet om 17 uur In het Burg. Visserpark. Eveniuele deelnemers die inmiddels nog niet per circulaire zijn uitgenodigd, wordt aangeraden zich zo spoedig moge lijk, liefst vóór 1 augustus, op te geven aan het bovengenoemde secretariaat. Tegen het meevoeren van- een artistieke reclame, maar dan zoveel mogelijk ln bloemen, bestaat ln principe geen be- r. Deelneming staat open v praalwagens, personenauto's, scooters groepen. Nedsrlaagwedstrjjden A.T.T.O. V.V.V. uit Leidschendam heeft kans gezien A.T.T.C. in haar serie nederlaag wedstrijden een grotere nederlaag toe te brengen dan de overige tegenstanders u toe hadden gedaan. RTC (Rijnsa- terwoude) won indertijd met 62. met gemiddelde van 21—19. VW won ook met 62, maar met een veel beter game-gemiddelde: 28—12. De enige punten, die ATTC uit déze ontmoeting overhield, werden door het standaardteam behaald 82. ATTC 2 verloor met 9—1 van VW 2. ATTC 3 verloor ook met 9—1. ATTC 4 leed een 82 nederlaag. Mulder en Rog geveen wonnen ieder eenmaaL Op 29 juni aanvang 8 uur, speelt ATTC haar voorlaatste nederlaagwedstrUd te gen TOG Uit Haarlem. Opstellingen^ ATTC 1: v. d. Neut. Boogaerdt en v ATTC 2: Schouten. Baerveldt en Ve»« ATTC 3: Lejjnse, Jongeleen en v. Hoek. ATTC 4: Vis, J. Verheul en Mulde» Vrijdagavond half 8 komt de gemeen teraad in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldlt: voorstel tot goed keuring van de balans en verlies- en winstrekening van de bouwvereniging Algemeen Belang over 1960; voorstel tot voorlopige vaststelling van de gemeen- terekenlng, dienst 1969; voorstel een krediet van 300 te verlenen voor d« aanschaffing v»n leer- en hulpmiddelen voor het onderwijs in de natuurkunde aan de openbare lagere school; verlenen van medewerking tot het toekennen van een vergoeding ex artikel 50 van de Kleuteronderwijswet aan de vereniging „Een Christelijke Jdeuterechoofl te Bent huizen", voor de bouw van een schuurtje voor .het opbergen van speelmateriaal; voorstel aan het gebouw waarin de christelijke kleuterschool is gehuisvest, een verbetering aan ite brengen door de vloer van het speellokaad te bekleden, voorstel met betrekking itot de bezol diging van hert personeel der gemeente; voorstel tort stichting van een stortplaats voor afval, afkomstig van bedrijven en de handel in agrarische produfcten; voor stel -tot wijziging van de verordening betreffende de organisatie en hert beheer van de gemeentelijke brandweer; voor stel tot aankoop van bouwgrond: voor stel tot het aanbrengen van een brugdek over de Ringvaart; voorstellen tot wij ziging van de gemeente-begroting- Geslaagd Onze plaatsgenoot de heer C. Breg- man C.zn. slaagde te Gouda voor de on derwijzersakte. Hij onitving zijn opdeJ- aan de christelijke kweekschool De Driestar te Gouda. De heer Bregman la thans tijdelijk verbonden aan de Ds. Jo hannes Bogermsnschoop te Dordrecht. In september gaart hij studeren voor de hoofdakte. LEIDERDORP Brand Gisteravond om tien voor zeven werd de Leidertiorpse brandweer opgeroepen. Vermoededijk door het overslaan van een vonk van de elektromotor in een op slagplaats van houtzaagsel bij Durisol was brand ontstaan. De bedrijfsbrand weer had de eerste hulp ad verleend, toen de gemeentelijke brandweer kwam. Men was met het nablussmgswerk nog geruime tijd bezig. Geslaagd De heer K. Akerboom alhier is ge klaagd voor het diploma bodrijfstechm- cus, dat uitgaat van het Kon. Teohnl- cum PBNA. polytechnisch bureau Ne derland N.V. Brand waarhorgm IJ. De eoöp. bnandiwaarbongmij. Zoeter- meer en omstreken houdt morgenavond 8 uur een ledenvergadering in restau rant De Meelbloem ite Zoetermeer. Bij de bestuursverkiezing zijn de heren W van der Tas en J. A. Vollebregt perio diek aftredend en herkiesbaar. Stortplaats afval BIJ schrijven van 11 april jl. heeft de heer H. J. Rensink zich via mr. J. F. Taat te Boskoop tot de raad gericht, om dat hij enige tijd geleden moeilijkheden heeft ondervonden bU de afvoer van gro te hoeveelheden uienafval. De heer Ren sink verzocht de raad een mogelijkheid te scheppen, dat afval van uien en ander bedrijfsafval van gemeentewege worden afgevoerd, althans dat een plaats wordt aangewezen, waar men dit afval kwijt kan. Thans wordt met de vuilnisauto van de gemeente Hazerswoude eenmaal per week het huis- en tuinvuil langs de hul zen der ingezetenen in de kom van de gemeente, te rekenen van de hoek Hoge- veenseweg—Dorpsstraat, opgehaald en afgevoerd naar een stortplaats in Ha zerswoude. Ander dan huis- en tuinvuil wordt niet door deze vuilnisauto afge voerd. De heer Rensink zal als uienhandelaar per 1 augustus grote hoeveelheden uien krijgen te verwerken, met «en vrij aan zienlijke afval. Hij weet met dit afval geen raad, omdat hij er tot op heden niet in is geslaagd een plaats te vinden, waar het kan worden gestort. De heer M. M. Leune, wonende in de buurtschap Gelderswoude, gemeente Zoeterwoude, is bereid een gedeelte van zijn land, gelegen aan de noordzijde van de Ringvaart, aan de gemeente te ver huren om als stortplaats voor afval te bezigen, onder voorbehoud, dat geen af val wordt aangevoerd, dat niet verteert zoals ijzerwaren. Het college van B. en W. heeft dit ter- rein opgenomen en geschikt bevonden. De praktijk zal zo zijn, dat gelegenheid tot het storten van afval door de ge meente op de in te richten stortplaats zal worden gegeven op twee halve dagen per week, onder controle en toezicht van de gemeente-werkman. Het terrein zal 696 m2 groot zijn. De kosten worden ge raamd op f 965. Als vergoeding voor het storten hebben B. en W. globaal becijferd een bedrag van drie gulden per m3. De gemeente krijgt daarbij tevens de beschikking over een terrelntje voor de storting van 6traabvuil. dingspian in onderdelen „Verlengde Aar kade" gelegen percelen, die in het alge meen genomen voor recreatieve doelein den zijn bestemd, begrepen. De onderhandelingen met de eigenaren winden -intussen normaal doorgang Zo dra een aankoopbesluit van de raad door Gedeputeerde Staten is goedgekeurd, zullen de betrokken percelen uit het orvt- eigeni-ngeplan kunnen worden geschrapt. Geiiiecnteraadsagenda De agenda voor de vrijdag om h»U acht te houden raadsvergadering bevat o.m. de volgende voorstellen: Voorlopige goedkeuring van plan „Noord" tot onteigening: krediet voor verbeteren van de riolering van de Ruis- daelstraat; aankoop van grond aan de Paradijslaan van hot r.k. kerkbestuur van de H. Bomifadua; overdracht in ei gendom aan de bouwvereniging „Volks belang" van 11 woningwetwoningen aan de Jacob van Damstraat; wijziging van raadsbesluit dnzalke aankoop grond van mevrouw W. E. C. 's Jacob, baronesse Van Boeteelaer; aankopen van eigendom men van de heren J. de Hertog, J. Nell, H. Los te Bodegraven en van de n.v. maatschappij tet exploitatie van onroe rende go«leren. Alphen aan den RUn; overeenkomst tot pachtbecindiging; aan koop van eigendommen van H. Van Leeuwen en Co; verkoop bouwterrein aan Bouwmaatschappij „Woerden" te Woerden, gemeente Zwammerdam. de heer A. van Bodegraven; aanecbaf van leer. en hulpmiddelen t.b v. de u.l.o. aan het St. Jorisplein; aanschaf van sehool- meubelen e.d voor de lagere school aan hert St. Joriaptein; vergoeding van kos ten voor aanschaf moubilalir en leermid delen en uitbreiding van rij wiel berg plaats van de bJ.o.-school aan de Jong- kindit Coninckstraat; huren van Zuid- Holland Van perceel grond aan de Mo- lenaarsweg, waarop een kleuterschool is gebouwd; wijziging van de legesveror dening Alphen aan den Rijn 1991 en He verordening op ambtenaren en dienst van de burgerlijke stand; wijziging van de verordening haven-, kade- en opslag- geld 1961; toekennen van subsidie aan enkele instellingen. Aankoop eigendommen Ten vervolge op eerder gedane voor stellen tot aankoop van eigendommen gelegen ten noorden van de Oudshoornss- weg en ten oosten van de Oranje Nas- sausingel, kunnen B. en W. de raad be richten dat thans met de navolgende eigenaren overeenstemming is bereikt over de aankoop van hun aldaar gelegen onroerend goed: 1 de heer J. den Hertog, alhier, (betref fende een hofstede met weiland en water, samen groot 8.29.32 ha; 2 de heer J. Nell, alhier, (betreffend* een perceel water, groot 210 ha); 3 de heer H. Los te Bodegraven, (be treffende een perceel weiland, groot 0.76 50 ha); 4 de N.V. Maatschappij tot exploltatts van onroerende goederen te Alphen aan den Rijn, (betreffende een per ceel weiland en een perceel water, samen groot 1.62.70 ha). De eigendommen genoemd onder I en 2 zijn bij de eigenaren zelf in gebruik. De eigendommen genoemd onder 3 en 4 zijn verpacht Ten behoeve van de uitbreiding van het industrieterrein in het westelijke deel der gemeente dient onder meer de beschikking te worden verkregen over de daarbij betrokken eigendommen van de heer H. van Leeuwen, te weten enige percelen weiland, samen groot 4.21.05 ha. Genoemd onroerend goed is verpacht Na gevoerde onderhandelingen heeft de eigenaar zich bereid verklaard deze eigendommen aan de gemeente over te dragen. Verbeleriiig riolering Nu het rioolstelsel aan de Lage Zijde door middel van het rioolgemaal Oost wordt bemalen, is het noodzakelijk, de riolering in de Ruisdaefstraat wordt vernieuwd. Het werk komt neer en algehele restauratie van de Ruis- daelstraat, zij het met toepassing van het aanwezige bestratingsmateriaal. De di recteur van gemeentewerken raamt de een en ander verbonden kosten op f 92 700. Hierin zijn nog niet begrepen de uitgaven, die met het oog op de aan wezigheid van kabels en buizen van de water- en lichtbedrljven moeten plaats hebben. Verkoop bouwterrein De heer A. van Bodegraven, wonende alhier, wenst ten behoeve van de uit breiding van zijn bedrijfspand aan de Merelstraat een perceel bouwgrond ter grootte van ongeveer 480 m2, gelegen langs de Merelstraat, van de gemeente te kopen. Met de koper is overeenstem ming bereikt over een prijs van f 34,50 per m2. Advertentie KOELKASTEN KROMHOUT - RIJNSBURG VLIET N.Z. 32 TELEFOON 3710 TER AAR Hels bejaarden Donderdag is de uiitgaansdag van de ouden van dagen en invaddden uirt onze gemeente. Met autobussen en personen- auto's wördrt '5 morgens om half negen gertant vanaf de veiling in de richting van Rotterdam. Daar zal eerst een boot tocht worden gemaakt door de havens hot Botlekgebied. Daarna is de Dier gaarde Blijdorp het doel. waar men ivonds ook oen broodtafel zal aan richten. De stoot wordt door AoH ontvangen avonds op het terrein van de fvrma Ph. Lek in Lange raar. Naar de Veluwe Maandag J.l. hebben directie en per- ■oneel van de N.V. Zuidhollandse In- leggerlj C. Mank lo Langeraar een dag tocht gemaakt naar de Veluwe. Met autobussen vertrok hert gezelschap van Langeraar langs de Oude Rijn naar Leersum, waar koffie werd gedronken. Daarna ging de tocht naar de Wester, bouwing. Nadat hier de koffietafel was gebruikt vertrok men per boot naar Arnhem, waar de bussen gereed stonden voor de reis naar Loenen. Met veel be langstelling werd hier een papierfabrldc bezichtigd. Ten slotte hebben allen aan gezeten aan een goed verzorgde maal tijd in Utrecht. Sfeer in *t gojin f De „Nieuwe Leidscheer in I

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 11