sandalen John Kristel orkest in met verjongd Noordwijk Ongedwongenheid tijdens hoog bezoek aan Alkemade Havenfestijn in werd vrolijk Alphen feest NIEUWE LF.IDSCHE COURANT WOENSDAG 21 JUNI 1961 Agenda voor Leiden en Den Haag Woensdag De Lakenhal, 8.15 uur: Concertgebouw Quintet (Holland Festival). Koor Pieterskerk, 7.30 uur: Avondstilte. Sportterrein Zoeterwoudsesingel, 7.15 uur: Korfbalwedstrijd Chr. Korfbalbond Zuidholland-noordLeidse Korfbal Bond. D e n H a a g. Kurzaal 8.15 uur: Holland Festival Nederlands Kamerorkest olv. Szymon Goldberg; solisten Annie Fisher, piano en Erna Spoorenberg. sopraan. Donderdag Gere-f. Jeugdhuis, 8 uur: Arjos, P. van Loo over overheid en sport. Stadsgehoorzaal, 2.15 en 7.30 uur: Bij eenkomst Commissie Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande. Garenmarkt. 7.45 uur: Vertrek K. en O.- excursie „Verkenning in Voorne's Duin" Stadhuisplein, 7 uur n.m. Gymnastiek demonstraties selectieg roepen Leidse gymnastiekverenigingen. Den Haag. Gebouw K. en W. 815 uur. Holland Festival, Pools Danstheater ^laaowsze". Vrijdag Leiderdorp, Herv. kerk, 8 Addiie de Jong, orgel, Janneke Dool, viool. Den Haag. Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Holland Festival. „De Kaukasische Krijtkring", van B. Brecht. Gebouw K. en W.. 8.15 uur Pools Dans theater „Mazowsze". Paul Krugerstraat, 7 uur: Straatpredi- king met zang, vanwege Chr. Geref. Kerk. Busstation, 2 uur: Vertrek Kon. Ned. Natuurk. Vereniging De Lakenhal, 2.55 uur: K. en O.-bezoek aan tentoonstelling Floris Verster. ASC-terrein, De Kempenaerstraat, uur: Cricketwedstrijd senioren Leiden— De Flamingo's. Van der Werffstraat 4, 3 uur: Hen opening herbouwd pand „Liefdewerk Oud Papier". D e n H a a g, Kurzaal 8.15 uur: Holland Festival, Concertgebouworkest o.l.v. Otto Klemperer. Apotheken Geopend apotheek Herdingfa en Blan ken, Hogewoerd 171, tel- 20502. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): De grote bluf (14 jaar); donderdag: Schuld boete (18 jaar). La-do (2.30, 7 en 9.15 uur): Alleen de zon was getuige (18 jaar) Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De vruch ten zijn rijp (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Fabriek van officieren (14 jaar); donderdag: Bloem uit de achterbuurt (18 jaar) Studio (2.2 stroom (14 jaar). Trianon (2.30, 7 mannen zonder vn 9.15 uur): De wilde ORKESTLEIDER John Kristel heeft het broeierige Amsterdam weer ver achter zich gelaten om in kei frisse Noord/wijk. muziek te maken, te wandelen, te fietsen, te zwemmen, paard te rijden en met de mensen-op- straat gesprekjes aan te knopen. Zo zachtjes aan kent iedereen in Noord- wijk deze werkende badgast, die zo gezéllig kan keuvelen en er schik in heeft de mensen zo maar eens een plezier te doen. De één geeft hij een graimmofooonplaatje, de ander een doos bonbons, de badmannen schenkt hij op het strand een borreltje en drinkt er voor de gezelligheid eentje mee, hoewel hij gruwt van jenever. Hij t/rS zich zo graag blijvend in Noordwijk vestigen, zich echt bij de dorpsgemeenschap voegen. Hij onder handelt met makelaars, wikt en weegt. Maar de huizen zijn schaars en peperduur langs de Noordzeekust. En John Kristel gaat al naar de zestig. Maar goed, we schrijven nu weer eens /er ihem niet alleen omdat hij een zo karakteristiek iemand is, maar omdat hij zijn orkest dit voorjaar een drastische verjongingskuur heeft laten ondergaan. is in de loop der jaren meer ge beurd. Het orkest van Kristel is het oud ste amusementsorkest van Nederland en in de eerste huizen van Europa te kunnen blijven spelen, moet zo nu en dan het mes erin. De zich amuserende toehoorders die tevens toeschouwers zijn, willen graag jonge mensen op de plan ken zien. Nieuw Zoekt U een GOUDEN ARMBAND voor 70.— en 100.— of 300.— en 400.—. v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het. Grote keuze in alle prijzen. Voor de twaalfde achtereenvolgende maal speelt men deze zomer in het Huis ter Duin. De nieuwe gezichten in het orkest zijn die van Conny van de Berg, Lou van Maaren en Mathieu Scheepens. Conny van de Berg is als 21-jarige pas Advertentie Tentoonstellingen Lakenhal, Floris Verster (tot 3 juli) Rijksmuseum voor Volkenkunde, „Vang die vis" (t/m 1 oktober). Rijksmuseum voor geschiedenis der natuurwetenschappen: „Uit de kinderja ren van de elektriciteit" (tm. 29 okto ber). Trappenhuis academie: tentoonstelling van aquarellen, olieverven, monotypes, tekeningen e.a. van drie Utrechtse schil ders, tot 7 juli. Musea, Instituten, leeszalen e.d. Inlichtingen kantoor VVV, Steenstr. lb: elke dag geopend van 9 tot 5 uur. op zaterdag tot 1 uur. Archeologisch instituut, Rapenburg 28, elke dag algemene studiezaal en uitleen bibliotheek tot 5 uur (behalve zaterdag middag) Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 28: elke dag geopend van 2 tot 4 u. Academisch-Historisch museum, Rapen burg 72, elke dag geopend van half 10 tot half 1, uitgezonderd op dinsdag en vrij dag van 2 tot 5 uur. Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag) Contactbureau voor afgestudeerden, Rapenburg op maandag, woensdag en vrijdag geopend van 10 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur. Bibliotheek universiteit, Rapenburg 74, elke dag algemene studiezaal en uitleen afdeling, geopend van half tien tot half 8, op zaterdag tot 5 uur. Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- straat 27, maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag en donderdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur. Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6; maandag, dinsdag en donderdag van 4 tot 5.30 u„ woensdag en zaterdag van 12 tot 4.30 u. en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds. Bijkantoor chr. school Obrechtstraat: volw. dinsdag en donderdag van 6.309 uur nm, zaterdag 25 uur; jeugd: elke woensdag 25 uur. Gravensteen, Pieterskerkhof 6, juridisch studiecentrum, elke dag te bezichtigen tussen 9 en 12.30 en van 2 tot 5 uui (liefst in de vakanties). Concierge: Kolf- makers te eg 16a. Legermuseum „Generaal Hoefer", Pest huislaan 7, elke dag geopend van 10-4 a Pilgrimfathers-huisje, Boisotkade 2, elke dag geopend van half 10 tot 12 tot 4 uur. in moderne kfearen voor hot gehete gezffft VISMARKT - LEIDEN „Schutte veertig jaar Ter gelegenheid van het 40-jarig be staan van het schildersbedrijf firma H. Schutte Zonen recipieerde de heer H. Schutte met zijn mede-firmanten gister middag in „Het Gulden Vlies". De grondlegger van het bedrijf, de heer H. Schutte, begon in 1921 m hel pand Lage Rijndijk 18 een schilderde drijfje. Gestadig groeide de zaak en hi moest spoedig naar ruimte uitzien. In april 1923 verhuisde de heer Schutte het tegenwoordige pand, Lage Rijn dijk 57. De zoons van de heer Schutte werden in het bedrijf opgenomen. In 1943 de heer J. Schutte en enkele jaren later de heer G. Schutte. Een autospui- terij werd in 1957 aan de zaak toege- De familie mocht op de receptie veel belangstelling ondervinden. Talloze bloemstukken en geschenken werden aangeboden. De heer D. Honders hand'igde als oudste personeelslid mens het personeel een blauw herinne- rlngsbord. Van de Kamer van Koophan del en de Christelijke Patroonsbond wer den schriftelijke gelukwensen ontvangen. Op de receptie waren onder anderen de heer P. Schippers jr. secretaris de afdeling Leiden van de Bond van derlandöe Schilderspatroons, een verte genwoordiger van de provinciale afde ling van de Christelijke Patroonsbond, de heer J. H. de Jong, voorzitter van de bouwcommissie van de Gereformeerde Schoolvereniging, de heer D. Hartog. directeur van óe Lagere Technische School te Leiden, en voorts vele colle ga's, relaties, vrienden en bekenden. Na afloop werd het personeel een diner aangeboden. één jaar in het vak. Zij woonde in Hil versum, maakte deel uit van het orkest van Klaas van Beeck en zong voor KRO's Springplank en Tierelantijnen en radio Veronica. In Kristels orkest kan zij wor den beschouwd als de opvolgster van Corry Brokken, die haar carrière in dit orkest begon na door de op talentenjacht zijnde John Kristel te zijn ontdekt. Bijzonder veel schik heeft Kristel ln trompetter Mathieu Scheepens („lk wou dat Ik een zoon had die zo mnzikaal was"). HU is ook 21, gebo ren in Brabant, speelde in het Tuschinskl-theaterorkest, heeft het conservatorium doorlopen, speelt al lerlei soorten muziek tot kerkmuziek toe, maakt hypermoderne arrange menten. Kristel heeft hem benaderd na een tip te hebben gekregen van de solo-trompettist van het Concert gebouw-orkest. Een speurtocht van twee dagen leidde tot een snelle rit naar Düsseldorf, waar Mathieu vol gens de laatste inlichtingen verbleef. Daar aangekomen bleek echter, dat hU Inmiddels in Tuschinski speelde, notabene slechts een paar honderd meter van Kristels winterverblUf. Zanger-slagwerker-b assist Lou van Maaren is door Kristel uit een nachtclub gehaald. Hij placht dus 's nachts te ging in de. regel pas 's morgens uur naar bed. Het orkest John Kristel speelt evenwel 's middags avonds tot twaalf uur en daardoor betekende zijn nieuwe werkkring hele omschakeling voor Van Maaren. In Noordwjjk is hij aan het wandelen paardrijden geslagen. Het is nu al zo. dat 's avonds elf uur zijn ogen bijkans dicht vallen. Het nachtleven reeds ontwend, verlangt hij 's avonds naar zijn bed komt hij 's morgens tamelijk bijtijds uit de veren LEIMUIDEN School met de Bijbel Gisteravond werden de ouders kinderen, die de School met de Bijbel bezoeken, in de gelegenheid gesteld het werk van de kinderen in de school te bezichtigen. De klassen waren leuk ver sierd met tekeningen van de jeugd. Voor al het tekenwerk van de fcinderen in d« hoogste klasse was opvallend goed. Gert Telder had een prachtige tekening op het bord gemaakt. Ook van wasko is veel gebruik gemaakt. Ditmaal hebben de meisjes verstek laten gaan met de ten toonstelling van de nuttige handwerken. Menige vader of moeder kwam het werk van de kinderen bewonderen en had bo vendien de gelegenheid een gesprekje met de klasse-leraar of lerares te voeren ver de vorderingen van het kind. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Marcel, zn. v. O. Grijn en M. G. H. C. Brink; Jacobus Adria- >nus, zn. v. J. <L. Arnst en P. P. v. d. ^feij; Sepkje, dr. v. F. Nicolai en W. Broersma; Jannetje, dr. v. A. de Gier en H. Bokhorst; Leunrtje, dir. v. A. de Gier en H. Bokhorst; Amitoon, zn. v. G. Griffioen en T. Sluijmer; Rober- tus Fnedenik Maria, zn. v. 'N. G. v. d. Voorn en A. Warmerdam; Marina Elizabeth Ursula, <h\ v. L. Jansen en M. ter Lüün; Trijntje Henderica, dr. v. H. -van Deift en T. Heemskerk; Peter Johannes, zn. v. A. Favier en J. v. d. Wijngaand. OVERLEDEN: J. L. van Leeuwen 73 j„ echtgen. von W. C. Hooijroens; C. J. Zindeil 89 |j„ man; M. M. Zondag 50 eohtgen. van H. Neleman; M. Bosman 66 wed. van N. LéldveLd; L. Leenihears 39 man; G. A. Rotte veel 56 j„ vrouw. Conny van de Berg en Lou van Maaren, pas met het orkest van John Kristel in Noordwijk, ver- kermen hun nieuwe omgeving te paard. ALKEMADE Woningbouw Het archi-teote n bureau Van Da mme en Hofman te Hoofddorp heeft het bouwen en tweetal woonhuizen aan de Flo- raweg namens de heren T. J. van Klink P T. van Klink gegund aan de firma G. Wesselman Zn te Roelofarendsveen HAZERSWOUDE Rugbywedstrijd Een tweede groots evenement staat ln Hazerswoude voor de deur. Zaterdag avond 8 juli wordj een rugbywedstrijd gehouden tussen de rugbyvereniging ..Hilversum", kampioen van Nederland in 1960 en de rugbyvereniging „Rotter dam", die vele internationals onder haar gelederen telt. Bij de wedstrijden zal een explicatie worden gegeven. In de pauze geeft de judovereniging „Judokwai" uit Hazerswoude demonstraties De wedstrijd, waarvoor reeds veel be langstelling bestaat, belooft een interes sante ontmoeting te worden. De speel avond wordt geopend door een bekend» Nederlandse sportfiguur. De judovereniging zal onder leiding in de instructeur C. Verbeek, zwarte bandhouder en assistent van de bekende judoka Maurice Nieuwenhusen, met da- heren en kinderen laten zien wat met deze sport op het gebied van de zelfverdediging is te bereiken. Aanvang Plattelandsvrouwen De afdeling Hazerswoude van de C.P.B. ■ergadert vrijdag 23 juni achter de Gereformeerde kerk. Op het programma staat een „Huisvrouwenquiz" die wordt gehouden door de commissie „Huishou delijke voorlichting ten plattelande" Aanvang half acht kosterswoning Namens de herv. Gemeente heeft ar chitect J. Dekker het bouwen vam eer kosterswoning inabij het veremgingsge bouw opgedragen aam de firma D. Vonk te Hazerswoude KOUDEKERK 4. D. RIJK Schaakontmoeting met Hazerswoude Een veertiental spelers van de Koude- kerkse Schaakclub speelde tegen eer gelijk aantal spelers van de Hazers- woudse schaakclub een vriendschappelijke wedstrijd. De Koudekerkse schaakclub moest enkele spelers, in verband met werkzaamheden, missen. De uitslag werd 9%4% in het voordeel van Hazers- woudse schakers. De volledige uitslagen: H BoeleeJac Harkus 01; P VernetJ A Vos 01; G de Wit—J van der Haven 0—1; H VlietJ C Cok Vi—Vt; J de Wit—M J Ravensbergen 01; J van Nieuwenhuizen W van Ofwegen 01; L van der Wulp L van Gorkum 10; A J de Witte— Van Dorp 01; B GroenewegA de Hertog 10; J ColijnJoh de Groot 10; G Snater senH Merbis 01; J Cok P C Helmus 01; A HogeveenB C Poot 10; J KruitJ de Gelder 01. Toelatingsexamen gemeentelijke H.B.S. voor meisjes Voor het toelatingsexamen vam de ge meentelijke HBS voor meisjes en afde ling MMS zijm geslaagd1: Groep I: J. van Arkel, E. A. H. Baa- yens Wassenaar, M. iBaldal Oegstgeest, J. M. Beenhakker, J. Benjamiuns, H. den Berg Boskoop, D. F. E. Bodt E. Bogaard Oegstgeest, Boorema Oegstgeest, F. Brouwer Oegstgeest, V. Bruidegom. Sassenheim. Groep n: A. L. Burgmeijer Wassenaar, Cramwoncker Oegstgeest, B. Grema de Jomgh Warmond. M. E. Dankmeijer Oegstgeest, G. C. Delfos, W. vam Does burg Saasenheim, A. E. van Driest Oegst geest, P. vam Duym Oegstgeest, N. M. Ens Oegstgeest, J. Erades. Groep IH: M. A. Fokkema, P. S. Ger ritsen Voorschoten. E. M. van Ginkel Oegstgeest, A. G. J. Grootemboer Oegst geest. W. J. de Haa6, A. N. Hartog. Y. Hayes, L. M. Helmond, M. N. v. d. Horst Leiderdorp, E. J. A. de Jong Oegstgeest. Groep IV: L. S. de Jong Voorschoten, M. E. Kaars Sypesteijn Oegstgeest, E. Th. van der Kamp, G. Kok, G. F. Koo- lemams Beijnen Doorn, J. N. Koppier Sassenheim. G. E. Latooy Oegstgeest, M. C. A. E. Lelanme Deprez, Oegstgeest, J. C, Noordzij Oegstgeest. Groep V: P. E. Ouwehand, J. K. Poor tenaar Oegstgeest, E. Rozeboom Oegst geest, P. van der Schinkel Voorschoten, L. C. vam der Sohroeff Wassenaar, Se gaar, M, C van Sisseren Katwijk Zee, L. I. Sitsen. A. J. Slegtenhorst, M. Y. SneUeman Wassenaar. Groep VI: I. H. Steddng Oegstgeest, Sj. J. F. Th. Tediing van Berkhout Oegst geest, S. L. Tesink, M. F. Tonkens, J. S. Verhoeven. R C Vermond Oegstgeest, R. D. A. M. Vervoort, J. Vimcourt, H. de Vos, R. Vreedenburgh Leiderdorp, M. W. C. de Vries Noord/wijk aan Zee, A. Wendt, E, Werner Wassenaar, A. C. A. Zwart Voorspuy, S. Clements, Vam i J. Weymur Leiderdorp. Waar geen plaatsnaam is vermeld, dit Leiden. Coupeuse Te Utrecht te geslaagd voor het men coupeuse mejuffrouw C. A. 1 «teijm te Abbenes, leerlinge van mejuf frouw M. Stouten te Leaden. Toelatingsexamen St. Agneslyceum Voor het toelatingsexamen van het St Agneslyceum zijn geslaagd; Mieleke Aalders. Jeanne Aartsen, Katwijk den Rijn. Anky van Amstel, Voorschoten. Ellen Bailey, Voorschoten. Barie Bakker. Jopie Beekman. Anneke Belt. Toin Boon. Ellie van den Bosch, Zoetermeer. DIneke Bouter, Voorschoten. Marieke Branden burg. Fia Breedeveld. Paula van den Broek. Lia Charpentier, Zoeterwoude. Loes Cranssen. Renée van Dam, Katwijk aan Zee. Ina Dazert. Anneke Dekker, Leidschendam. Marie-Thérèse Diepstra ten. Ria Doeswjjk, Voorschoten. Vero- nique van Dongen. Toos Duindam. Mir jam Duivenvoorden. Mango van Egmond. Marleen Eisenk Smeets, Voorschoten. Anne-Dène van Eijndhoven, Voorscho ten. Gerda Fontijn, Zoeterwoude. Wineke Gieske. Corrie Gijbeis, Voorschoten. Ma rijke Gründemann. Joke de Haas. Toto Hendriks,- Wassenaar. Trix Hensen, Kat wijk aan Zee. Ria Hermans, Hazers woude. Yvon Herüer, Noordwijk. Agues Hiep. Noordwijk. Joke Hijdra. Annie Hoogervorst, Oegstgeest. Annemieke Hoogeveen. Geertruid van Iersel. Nelly Kampen, Noordwijk. Ginny Kern- i. Alphen aan den Rijn. Olga Kolks, Voorschoten. Lysete Koster, Voorburg. Ingrid Lambregts. Carolien Leenen, Warmond. Trés Leenen, Warmond. Jacqueline van Leeuwen. Tine Leeuwen, Voorschoten. Truus van Leeuwen, Warmond. Greetje Limburg, Oegstgeest. Nellie van der Meer, Rijns- burg. Joke Meniken, Hazerswoude. Grada Nederlof. Willy van Nierop, Voorscho ten. Jeannette Nieuwenstein. Lucie Noordman. Maeke van Noort. Gatha Nouwens, Oegstgeest. Plonie Paarde- koper, Lisse. Franceses Peer. Sassen heim. Lidwien Peterse. Ineke Ponsioen, Alphen aan den Rijn. Tineke Postier. Erna Pouw. Mieke Raaphorst. Petra de Ridder. Marjolijn van de Ruit. Wila van Ulden, Hannie van Velsen, Hazerswoude. Mariek van VelzenLoes Verhoef. Henny Verhoeven. Louise Verra. Leny Vink, Noordwijk. Marie-Thérèse van der Voort, Noordwijk. Ineke Vreeburg, Zoe terwoude. Joke de Vrind. Igna Wakka. Joke Warnau. Marianne de Wekker. Leny Woerde, Alphen aan den Rijn. Carla van der Zalm, Warmond. Anneke Zandvliet. Ella van der Zon, Alphen aan den Rijn- Waar geen plaatsnaam is vermeld, is dit Leiden. Vam de 118 kandidaten zijn er 30 af gewezen. Ontslag Op zijn verzoek is met ingang van l november eervol ontslag uit 's Rijks dienst verleend aan F. A Nunnink, hoofdlandmeter van het kadaster te Lel den, bureau van de landmeetkundige In Alkemade heeft men vandaag nog veel nagepraat over het bezoek, dat de commissaris van de Koningin en zUn echtgenote gisteren aflegden. Hoe heer- lUk de zon scheen, hoe vriendelijk me- Klaasesz iedereen tegemoet trad, hoe vrolük het gelach opklaterde na humoristische opmerking van de commissaris het waren onderwerpen in menig gesprek, gisteren en van- lag. Na de lunch begaf het gezelschap, be staande uit de commissaris en de bur gemeester met hun echtgenoten, de wet houders en de gemeentesecretaris zich op weg voor een wandeling door de Kaag. Per politieboot vertrok men voorts Rijpwetering, via Kever, Boeren- buurt, Ade, Kiekpoel en Koppoel, ter wijl de gasten onderweg genoten van kopje thee en de landelijke omge- Met auto's reed men via Nieuwe We tering en de Ringvaart (langs het aqua duct) door de Goagerpolder, waarna de wagen van de commissaris en de bur gemeester Kolfsohoten naar het raad huis reed en die van de beide dames het bejaardencentrum Huize „St. Jacobus" te Roelofarendsveen. Aan de ingang van het bejaardente huis wachtten pastoor Schoenmaker en zuster Luciarvi (overste) de dames op. terwijl in de recreatiezaal de bejaarden popelden van ongeduld. Mevrouw Klaa- begaf zich direct onder hen en maakte menig ongedwongen praatje, waarbij zij zich het eerst richtte tot de 91-jarige mevrouw J. van Vliet-Van Zanten uit Oudshoorn, die de oudste in het centrum is. Ook de voorzitter van de stichting, dokter E.G.A.M. Muskens, begroette de hoge gasten. Na een bezich tiging van verscheidene kamers ei tuin werd koers gezet naar een model woning in het ruilvenkavelingsgebied. Raadsvergadering In het raadhuis hield inmiddels de heer J. S. Wagenaar (voorzitter k.v.p.- fractle van de gemeenteraad) in KOUDEKERK A. D. RUIS Uitje dameskrans De leden van de dameskrans De liefde Sticht maakten met hun ere-voor; ds. Koerselman een bustocht. Via Leiden ging de reis naar Noordwijk, waar ever kijkje aan het stran(^ werd geno- maar vanwaar de reis snel langs de duinkant over Noordwijkerhout er Vogelenzang werd voortgezet naar Zand- voort. Hier werd op de uitkijktoren ge noten van het mooie uitzicht en van d« koffie. Vervolgens ging men langs de havens en de vishallen in IJmuiden en door de Velsertunncl naar de Zaanstreek. Door Amsterdam-Noord en Diemen werd Weesp bereikt, waar men pauzeerde ln het polderhuis Ankeveen. Daarna ging de tocht door Hilversum, langs de studio's en langs het raadhuis, naar de speeltuin De Annahoeve. Na daar enige tijd te hebben verpoosd, reisde het gezelschap over Bilthóven naar Montfoort, waar in De gouden Leeuw een maaltijd klaar Schoolreisje De leerlingen van de hopgste klassen van de openbare lagere school maakten per autobus hun jaarlijkse uitstapje. Eerst werd naar Rotterdam gereden, waar de Maastunnel werd bezichtigd. Daarna ging de reis naar Oosterhout de Efteling. In de Efteling was een i leerlingen. Jantje Lekx, zo gelukkig de duizendste bezoeker van de dag te zijn, wat hem een boek opleverde. TER AAR Geslaagd Onze plaatsgenoot, de heer J. den Haan, leraar aan de lagere tuinbouwschool al hier, slaagde te Aalsmeer voor het di ploma vakonderwijzer voor de bloemis- als ,Jiavenfestijn" aangeduide evenement is een vrolijk feest ge worden. Vrolijkheid heerste er, niet alleen onder de vele meisjes en jon gens dAe deelnamen aan de in de Rijnhaven gehouden wedstrijden, maar ook onder de enige honderden toeschouwers, die vanaf de vaste wal aan de verrichtingen van de jongeren op en in het water veel plezier beleefden. Gelukkig werkte het weer ook deze tweede sportavond mee. De organisatie van dit havenfeest voor de jeugd van 16 jaar en ouder was in handen van de CJ.V. Jonathan. Er werd een viertal wedstrijden gehouden, twee op (in) het water en twee te land. Het water bleek de meeste aantrekkingskracht te hebben op de jongelui. De „waternummers" waren echter be slist niet gemakkelijk. Vooral het snel- peddelen op een uit vier tonnen en een plank samengesteld vlot verlangde heel wat evenwichts- en stuurmanskunst. De momenten waarop beide faalden, waren uiteraard de leukste, zéker voor de toe schouwers! Het door zes personen met de handen voortbewegen van een roeiboot bleek minder spectaculair. Erg leuk waren ook de race op bandenloze fietsen en de pannekoekenrace. Vanavond op het ijsbaanterrein zullen behendigheidswedstrijden worden gehou den, voor meisjes en jongens van 1216 jaar. Het programma vermeldt ondermeer touwtrekken, bussenloop en met de trein mee. Er zijn in totaal acht verschillende wedstrijden Het feest begint om half openbare vergadering een toespraak, waarin hU de aandacht van de commis saris vestigde op problemen inzake jeugd, cn verenigingsgebouwen ln de gemeente, de ruilverkavelingen en het aantrekken van industriële bedrUven in Nieuwe Wetering. ZUn fractieleden N. A. J. Rietbroek N. J. Verhaar roerden de wonlng- jod, recreatiemogelijkheden en scho lenbouw aan, de burgemeester en wet houder Turk de moeiiykheden in ver band met de aanleg van rUwl®'Pad no. 35 (westelUk van de Brasem). Mr Klaasesz zei, dat hij gaarne be reid 'was met het gemeentebestuur in nader overleg te treden-, teneinde voor beide partijen bevredigende oplossingen te vinden. Een onderhoud met vertegenwoordi gers van verschillende bevolkingsgroe pen besloot de dag. waarsan velen vreugde hebben geleefd. Met een over vloed aan geschenken (w.o. een door de beer Schrama namens het veilingbe- stuur in Roelofarendsveen aangeboden mand met produkten, die op de veiling worden aangevoerd) en prettige herin neringen lieten mr. Klaasesz en zijn echtgenote de grenzen van Alkemade aohter zich. BENTHUIZEN Puzzelrit Veilig Verkeer De afdeling Benthuizen van het Ver bond voor Veilig Verkeer, dus niet Bent huizen en Zoetermeer zoals we vorige eek berichtten, houdt zaterdag 8 juli middags om twee uur een Veilig Ver- keer-puzzelrit voor wielrijders en brom fietsers, die voornamelijk in en om Bent huizen zal worden verreden. Deelname staat open voor iedere wiel rijder boven de leeftijd van 12 jaar en iedere bromfietser. Er wordt in drie groepen gereden: fietsers van 12 tot en met 15 jaar, van 16 jaar en ouder en bromfietsers Voor deelnemers van 12 tot met 15 jaar bedraagt het inschrijfgeld 50 cent. voor de overige „puzzelpieten" één gulden. Men kan zich aanmelden tot en met woensdag 5 juli bij de bestuursleden, de heren P. de Vrij M.zn,, Dorpsstraat 210; D. van der Maas, Hoogeveenseweg 27 en dokter J. de Goeje, Dorpsstraat 20. Naast de vele prijzen is er voor iedere deel- nemer(ster) een kleine attractie Runderhorzelbestrijding De burgemeester brengt onder de aan- icht, dat bij de runderhorzelbestrijding iedere houdèr van runderen verplicht is hieraan mee te werken. Alle larven van runderhorzelvliegen, welker aanwezig heid bij de runderen door bulten of an dere uiterlijke kentekenen blijkt, dient men te doden of te doen doden. PalensteUnse polder Het bestuur van de Palensteijnse polder (onder Zegwaart en Zoetermeer) heeft de rekening van ontvangsten en uitgaven 1960. de begroting voor 1961, de voor stellen tot vaststelling daarvan en tot machtiging aan het bestuur tot het doen van af- en overschrijvingen op de posten van uitgaaf van die begroting tot en met 30 juni voor de stemgerechtigde ingelan den ter inzage gelegd bij de secretaris, de heer A. Zaal, Zegwaartseweg 160. ALPHEN AAN DEN RIJN A.T.T.C. wint overtuigend van N.T.T.C. Op uitnodiging van de Nieuwerkerkse Tafeltennis Club fungeerde A.T.T.C. maandagavond als vijfde tegenstander van een serie door N.T.T.C. te organiseren nederlaagwedstrijden. Tot nu toe had het Haagse Batswingers de Nieuwerkerkers de grootste nederlaag toegebracht. 2614, maar A.T.T.C. toonde ook van het goede hout te zijn gesneden, want met met minder dan 2911 ging de winst mee Alphen. Dat betekent dat de Al- phenaren momenteel de meeste kans heb ben op de fraaie standaard. De drie nog door N.T.T.C. te spelen wedstrijden ein digen waarschijnlijk niet in een grote overwinning voor de bezoekers. Enkele weken afwachten maar. ATTC 3 had niet de minste moeite om met 10-0 van NTTC 2 te winnen. By ATTC 4 moest het dubbelspel weer de beslissing brengen: 46. ATTC 5 bestond uit „Drie Verheultjes". Door winst in het dubbelspel werd de zege op 7—3 bepaald. Donderdagavond 22 juni, aanvang 8 uur wordt tegen Netbal uit Den Haag ge speeld. Dit is de vierde wedstrijd van een serie van zeven nederlaagwedstrijden. De opstellingen luiden: ATTC 1: A. Boogaerdt, S. v. d. Neut en W. Baer- veldt, ATTC 2: J. Schouten. A. Jonge- leen en A. Leijnse; ATTC 3: P. v. d. Hoek, J. Verheul en mej. T. Verheul; ATTC 4i L. Mulder, R. Sijpestein en R. Huisman. Ouderavond In de J. W. Hootnnenborgscfhool is gis teren een kijkavond gehouden, zowel voor de lagere school, hoofd de heer P. J. Schuijl, als de afdeling kleuter school, hoofd leidster mej. A. v. d. Schee. Door personeelsmortatoes was in het voor bije cursusjaar geen ouderavond belegd. Nu de „nieuwelingen" wat ingewerkt waren, stelde men de oudere in staat met hen kermis te maken en gelijk het werk der kinderen te bezichtigen. Dat een en ander gewaardeerd werd, bleek uiit de grote belangstelling in de loka len. Alle leerkrachten werden druk ge consulteerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 3