van het draaiboek Leerlingen van chr. technische school te Alphen aan den Rijn bouwen zelf uitbreiding NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 ZATERDAG 17 JUNI 1961 ALPHEN AATS DEIS RIJJS Hervormd kerkkoor Gisteravond heeft het Aphens Her vormd kerkkoor in de kerkeraadskamei van de Grote Kerk zijn jaarlijkse leden vergadering gehouden. De vele belang- itellenden werden verwelkomd door de voorzitter, de heer J. Kleyn. Zoals bekend zal zijn, bestaat het koor twintig jaar. Het was hierom, dat twee knapen van het jongenskoor een (op rijm gesteld) toespraakje hielden en een tweetal cadeautjes aanboden. Het ene cadeautje een enveloppe met inhoud bleek be stemd te zijn voor de „grote broer", het andere (een kistje sigaren) was voor de heer Kleyn. „U bent bij dag en bij nacht voor ons in de weer", aldus de beide Na dit leuke intermezzo gaf mej. Kom, secretaresse een uitgebreid ji overzicht. Daaruit bleek, dat het koor weer veel activiteit aan de dag had ge legd. Genoemd werden de medewerking In jeugd- en Open Deur-diensten, de jaar lijkse Kerst- en Passiesamenkomsten, het nngen voor bejaarden te Utrecht, di N.C.R.V.-opnamen in de Pieterskerk te Lelden en ten slotte de opnarr duizend- stemmenplaat in de Uutherso Kerk te "s-Gravenhage. Bij di' legenheden trad ook het jongenskoor op. Het ledental blijft stabiel. Dit bedraagt nam zeventig (grote koor) en vijftig, wet betreft het jongenskoor. 'De penningmeesteressemej. G. Bfrg, meldde een batig kassaldo. Bij- de bestuursverkiezing werden de dames v. d. Berg en Blom en de hi Kleyn die aan de beurt van aftreden waren - herkozen. Na een gezellige pauze bespraken de heer Kleyn en de dirigent, de heer Dirk van Vliet, het programma voor de kerst- samenkomsten. Verder werd nog gespro ken over de suggesties en verlangen- van de commissie belast met de zorg voor de jeugddiensten en over de wens* lijkheid van speciale koorkleding. Zomersportweek De Zomersportweek 1861 is vandaag g< opend. Dit evenement voor meisjes e jongens van 12 jaar af, is georganiseerd door de secties „vrije jeugdvorming" „bijzonder jeugdwerk" van de Hervoi de jeugdraad en de Gereformeerde jeugd- centrale. Volgende week maandagavond is er een fietspuzzelrit voor 12—16 jarigen. Er wordt gestart bij Nabij. De volgende avond zal er een haven, festijn zijn, met allerlei leuke wedstrij den op het terrein bij de Rijnhaven en ln de haven zelf. Aan de wedstrijden kan alleen de jeugd van 16 jaar af deelnemen, maar de jongere meisjes en jongens zün evengoed welkom. Woensdagavond, op het IJsbaanterreln. zullen deze laatsten veel vreugde kunnen beleven met behendigheidswedstrijden. Voor beide leeftijdsgroepen staat voc donderdagavond op het programma: ring steken op de fiets. Dit zal gebeuren op het plein voor het jeugdcentrum Nabij. Vrijdagavond zullen in de benedenzaal van de Salvatorikerk de prijzen worden uitgereikt. A.T.T.C.-U.T.T.C. i 7-1 A.T.T.C. heeft de derde nederlaagwed strijd met groot verschil van het Utrecht se U.T.T.C. gewonnen: 7—1. Alleen het standaardteam moest de halve winst aan UT.T.C. laten, verder wonnen alle teams. Voor A.T.T C. 1 scoorden Boogaerdt en d. Neut ieder twee punten, invaller De Graaf moest zijn drie tegenstanders feliciteren. Samen wonnen v. d. Neut en Boogaerdt het dubbelspel en zo kon te len deze sterke le klasser uit de af deling 'Utrecht een verdienstelijk gelijk spel worden geboekt: 5—5. A.T.T.C. 2 won met 6—4. W. Baerveldt sorgde voor de hattrick, J. Schouten won tweemaal, samen zorgden zij door winst la het dubbelspel voor de volle winst. A. Jongeleen moest driemaal capituleren. A.T.TC. 3 was veel te sterk voor U.T. T.C. 3. J. Verwoerd, P. v. d. Hoek en P Vis scoorden gemakkelijk 9—1, waar- lÜ alleen Vis eenmaal verlies noteerde. A.T.T.C. 4 daarentegen heeft alles in het werk moeten stellen om de winst ln eigen huis te houden. A. Sijpesteln tn J. Verheul wonnen ieder tweemaal. ®ej. T. Verheul won eenmaal, laatst- (eaoemden wonnen ook het dubbelspel tn dat betekende 64. Voorlopig heeft het Rijnsaterwoudse Af-C. nog de meeste kansen op de be ker. Deze vereniging scoorde enkele •eken geleden 6 punten tegen A.T.T.C. 2. Maandagavond speelt A.T.T.C. met 4 feams in Nieuwerkerk a.d. IJssel tegen N.T.T.C. A.T.T.C. is dan één van de te enstanders voor de door N.T.T.C. ge organiseerde nederlaag-wedstrijden. Opstellingen: A.T.TC. 2; J. v. d. Boom, A. Jongeleen en E. de Graaf; A T.T.C. 3: J Verwoerd, J. Schouten en W. Baer- "eldtj A.T.TjC. 4-A. Leijnse, P. v. d. Hoek «n P. Vis; A.TT.C. 5: Mej. T. Verheul c- Verheul en Vea-heul. Hervormd kerkkoor had goed jaar Gisteravond hebben de leden van het Hervormd kerkkoor in de consistorie van lie Hervormde kerk aan de Julianastraat onder leiding van voorzitter J. H. Klein w jaarvergadering gehouden. Na het welkomstwoord gaf de voor zitter een overzicht van de belangrijkste febeurtermassen uit het afgelopen ver- ttigingsjaaT. De jaarverslagen van de *tt*taresse en de penmngmeesteresse ï»ven daar eveneens een duidelijk beeld "an. Een batig saldo kon worden over- leboekt. AUe aftredende bestuursleden werden herkozen. Na het bespreken van het programma 'oor de komende maanden sloot tweede voorzitter W. Bok deze geanimeerde ver- Wdering, HA7.ERSWOUDE Schonw Dinsdag 27 juni wordt schouw gedre in over alle sloten en vaarten in dc Ambachtspolder. r70ALS WE deze week gemeld hebben, wordt maandag de eerste paal geslagen van de 31 woningen die ten zuiden van de Baro nie langs de nieuwe Ahornstraat te Alphen aan den Rijn gebouwd zullen worden, dank zij de bemoeienissen van de chr. besturenbond alhier, die voor deze zaak een commissie benoemde, die twee jaar heeft gewerkt aan de voorbereiding. Men ontving daarbij alle steun van het Chr. Nationaal Vakverbond en het gemeentebestuur van Alphen aan den Rijn. De tekening toont de voorgevel van deze woningen, die door de firma Hijbeek te Zwijndrecht gebouwd worden naar een ontwerp van de heer J. Dekker, architect te Hazerswoude. Het zijn grote, zogenaamde negenbedswoningen; beneden een flinke woonkamer en een kamer voor een tweepersoonsbed. Boven een slaapkamer eventueel voor de ouders, een slaapkamer voor- drie en voor twee personen. De woningen hebben alle gerief van deze tijd. De voorwaarden voor de bewoners zijn zeer aantrekkelijk en wor den, met huurverhogingen in het vooruitzicht, nog gunstiger. De af lossing loopt over een termijn van dertig jaar, maar versnelde af lossing is toegestaan. Tussen de bladzijden Zevert mannen zonder vree TRIANON Een zevental stoere, schietklare cowboys neemt de z\ taak op zich een dorpje in de bergen Mexico te beschermen tegen een o macht aan plunderaars. De inwoners, boeren met kleine stukjes land. kunnen nog maar nauwelijks in hun levensonder houd voorzien en de terreur, die zij dervinden van de woeste rovers, maakt het er al niet beter op. De zeven mannen, wiens hulp zij in geroepen hebben, zijn „vaklui" hoop van allen is op hen gevestigd, Yul Brynner en de zijnen beschamen dat vertrouwen niet: zij stellen hun le vens voor het dorp in de waagsch; Aan het eind van de rolprent zijn slechts drie van hen overgebleven U begrijpt het al: aan schietpartijen ontbreekt het de film niet. Toch is „The Magnificent Seven" geen onnodige film wij zouden haast zeggen integendeel. William Roberts schreef in het genre van de western goed ge noemd mag worden. Buiten de momen ten waarin de revolvers in de handen liggen, zijn er gedeelten in het verhaal, waarvan men leren kan of is het geen waardevol element wanneer de nadruk gelegd wordt op het nut. dat ieder voor de maatschappij heeft? Wanneer de legendarische figuur van de cowboy, die door velen nog steeds verheerlijkt wordt, een méns blijkt, die evenzeer gebreken heeft als ieder ander? Zoals iedereen maar „gewoon mens" iSI (Goede western). De wilde stroom STUDIO. Het gegeven in de film Wild River (De wilde Stroom) bood alle perspectieven voor een goede rolprent: dorpen die door de wilde rivier jaarlijks worden overstroomd, waarbij duizenden en omkomen. Het staat vast, dat bij de aanvang van het nieuwe cursusjaar in sep tember het aantal leerlingen vai Christelijke technische school te Aï- phen de 600 zal hebben overschreden. Dat is dan ongeveer de helft méér dan de school feitelijk kan bergen. Begrijpelijk dat dit niet alleen moei lijkheden geeft wat betreft de leer krachten, maar veel meer nog wat de ruimte aangaat waar de les moet worden gegeven. Nu bovendien brj het begin van het cursusjaar wordt gestart met twee nieuwe afdelingen, te weten autotechniek en elektro techniek, zijn deze moeilijkheden nog eens extra vergroot. De directeur van de school, de heer van der Bijl, heeft dit evenwel zien aankomen en in overleg met het bestuur het besluit genomen de jongens zelf BENTHUIZEN Brand in bloemisterij Een merkwaardige gebeurtenis deze week plaats in de bloemisterij de heer A. Steenwijk aan de Dijk. In het ketelhuis was waarschijnlijk :n vat olie ite heet geworden, waardoor 2 spanning in het vat (te groot werd Een kraan sprong eraf. De rijkelijk vloeiende olie raakte dn brand. Toen de heer Steenwijk een en ander ontdekte, as blussing overbodig. Door gebrek an zuurstof (ook wordit het door bran- en van enkele stoppen op aanwezige aterleidmgen niet voor onmogelijk ge houden) „bluste de brand zichzelf". Een vrij grote schade aan rukten en bloemenvoorraad werd aangericht. Vergunningen en W. van Benthuizen hebben aan de Caltex Petrdleum Maaitsehappij te 's-Gnavenhaj?? vergunning verleend tot heit uitbreiden ep wijzigen van een in richting bestemd tot bewaring van ben- in het perceel Dorpsstraat 84, ga rage gebroeders Van der Meer. Aan dezelfde maatsahappij werd ver gunning verleend tot het oprichten van lichitpetiroleum-pompmstallatiebe staande uiut een ondergrondse tank met elektrische aftapinrichting nabij het per ceel Schooflstnaat 7, brandsrtoffen'handel firma Joh. Voorrwiniden en Zoon. Hoolbroei De burgemeester dringt er, met het oog op het gevaar van het ontstaan van brand door hooibroei. bij de belang hebbenden op aan de nodige voorzorgs maatregelen to treffen, indien hooibroei belangrijke mate wordt waargenomen Veilig Verkeer Vij vernemen, dat de afdelingen Bent huizen en Zoertermeer binnenkort een puzzelrit gaan organiseren, die voorna melijk (in en oim de gemeente Benthuizen zal verreden worden. De voorkeur gaat it naar een zaterdag. Tweede prijs voor Hosanna Op het dn Leiden gehouden zangcon- xirs behaalde de christelijke gemengde zangvereniging onder leiding van de ve dirigent, de heer J. de Jong uit Zoertermeer. met 275 punten een tweede prijs In de derde afdeling. Voorzitter mi Soest zei met dit resultaat niet ontevreden te zijn. Met een grotere bas- beaetrtimg zou de vereniging zeker voor eerste prijs in aanmerking gekomen, zijn. Het is bekend, dat de vereniging reeds jaren 'kampt met een gebrek aan WOUBRUGGE Brandweervereniging op stap De leden van de vrijwillige brandweer vereniging „Altijd Paraat" uit Woubrug- Hoogmade maakten met hun dames donderdag een geslaagd uitstapje per bus Noord-Brabant. Eerst werd een be zoek gebracht aan sprookjes tuin De Ef- teling bij Kaatsheuvel, waar ook voor volwassenen te genieten valt. Vervolgens werd een rondgang gemaakt door de bier brouwerij De drie Hoefijzers te Breda. het eindprodukt ook werd geproefd. Begunstigd door fraai weer ging het in prima stemming verder naar 's-Hertogen- /aar men uitstekend dineerde Na ?ven gepleisterd te hebben in de Puthoek bij Hanmelen ging het weer op aantal hulpleslokalen te laten bouwen, uiteraard onder leiding van hun leraren. Hiervoor moest een groot deel van de speelplaats worden opgeofferd, maar wat het zwaarst is moet ook zwaarst wegen. Enkele maanden geleden zijn de metse laars en timmerlieden met de bouw van hulplokalen begonnen en er behoeft aan getwijfeld te worden of vóór de aanvang van de cursus de ingebruik neming kan plaats hebben. Het is de bedoeling, dat de lokalen vóór de zo- mervakantie gereed komen, waarna de machines kunrfen wöiUeh opgesteld. Veel plezier De heer Van der Bijl vertelde van het grote plezier, dat de jongens heb ben in deze praktische lessen, waar bij zij tevens weten iets voor hun school te bouwen. Bij deze bouw is in élk opzicht gewerkt als in de prak tijk bij de normale woningbouw. De kozijnen, deurposten, deuren en ra men zijn bijvoorbeeld op de machines gewoon in serie gemaakt. De jongens hébben zélf ook de asfaltbedekking gelegd en er is bij het bereiken van het hoogste punt zélfs een „dronk" (Cola) uitgebracht op de afbouw. Met trots toonde de directeur gisteren de stand van zaken bij deze hulplokalen waarin voor een waarde van ruim f 110.000, aan machines zal worden ge plaatst. In het lokaal voor autotechniek, waarvoor de belangstelling bij de jon gens enorm is 'wat vele garagehouders als muziek in de oren moet klinken) komt alleen al voor rond f 60.000 aan machines. Tot een hypermoderne smeer- brug toe. waar de auto's een complete „grote beurt" krijgen. Ruimte Aanvankelijk was er ook nog een plan drie hulplokalen buiten het schoolterrein te bouwen, maar daar is men van afge stapt, omdat voldoende lokaliteiten in de gemeente konden worden gehuurd. Dat dit echter een groot aanpassings vermogen vraagt, is duidelijk. Daarom hoopt men dat de ministeriële goedkeu ring voor de wel zeer noodzakelijke uitbreiding van de school nu eindelijk eens afkomt Met de nieuwe cursus zullen de 600 leerlingen worden verdeeld over 9 eerste klassen, 5 tweede klassen metaal, 2 twee de klassen hout. 1 tweede klas metselen, 2 derde klassen machinebankwerken, 1 derde klas autoherstellen, 1 derde klas elektrotechniek, 2 derde klassen tim meren en 1 derde klas metselen. Ook het lerarenkorps wordt met in gang van de nieuwe cursus belangrijk uitgebreid en wel met de heren R. Blancke voor smeden, lassen en plaat werken, E. L. de Bruin voor metaal- bewerken. M. van Dijke voor metselen, A ten Holte voor wiskunde, natuur- en werktuigkunde, A. Koekoek voor auto herstelen en W. Vermeer voor tekenen theorie metaalbewerken. Bromfietsen botsten Omstreeks (kwart voor zes zijn gister avond de 18-jarige Walter Horree en de 16-jarige Adrie Maliepaard met hun bromfietsen frontaal gebotst. Dit gebeur de in de Dorpsstraat ter hoogte van de melkzaak van de heer Van Diemen. Vermoedelijk heeft Maliepaard, die achter de geparkeerde melkwagen van de heer Van Diemen vandaan kwam, de uit tegenovergestelde richting komende Horree te laat opgemerkt. Beiden bleven ernstig gewond op de straat liggen. Eer ste hulp werd verleend door mevrouw Hcenk van de E.H.BO, zuster Rietmul der en mevrouw Brinkhorst en later door de artsen Verstegen en Brinkhorst, die de jongens naar het ziekenhuis in Leiden lieten vervoeren. De dertienjarige G. Koek, die achter op de bromfiets van Walter Horree zal kwam met de schrik vrij. i de Alpheuse tech nische school bouwen zelf. Di recteur Van der Bijl geeft aan wijzingen. Eerste Papoea in delegatie Voor het eerst is een Papoea toege voegd aan een Nederlandse delegatie naar het buitenland, de heer Frits Kiri- hio die adtvtiseur wordt van de Neder landse werknemersvertegenwoordiging op de 43ste internationale arbeidsconfe. rentoie te Genève die zich beziig houdt met de vooruitgang in ontwikkelings-u landen. Hij is student in de niet-westersete liggen dan vorige week. sociologie te Leiden land van de grootgrondbezitters op. Iedereen verkoopt, op één oude dame na die een belangrijk eiland bezit en noch voor rede, noch voor geweld op zij gaat. Jammer dat er een liefdesscène ifi wordt verwerkt, die het geheel minder aantrekkelijk maakt. Ook de dronke- hoort in deze film niet thuis het overigens goede spel van Montgomery Qift. (Goede film ondanks enkele vlekjes). De grote bluf CASINO. Eddy Constantine, nog steeds bij velen in trek, doet zich soms zonder een cent te bezitten als een zeer rijke Amerikaan voor. Het gehele hotel buigt voor hem als een knipmes en dus wordt hij belaagd en door vrou wen en door misdadigers. Hij blijft na tuurlijk in alle opzichten overwinnaar. Het slot is bevredigend men krijgt wat men verlangt en zo is iedereen<?) tevreden, ondanks de realiteit, dat deze film in feite zonder inhoud en zonder waarde is. (Ontspanning) Fabriek van officieren REX. Hans Helmut Kirst is een der populairste Westduits^ schrijvers. Voor al „08/15" heeft hem grote bekendheid verschaft. Daarin levert hij scherpe kri tiek op het Duitse nazi-militarisme. Dit zelfde thema beheerst zijn Fabriek van officieren, waarnaar een gelijknamige film is gemaakt onder regie van Frank Wisbar, die onder meer met Hunde wollt Ihr ewig leben bewees tot grote dingen in staat te zijn. Fabriek van officieren .werd den ook een knappe film, waartegen alleen het bezwaar kan worden gemaakt dat Wis- meer dan Kirst teveel accent geeft de moeilijkheden waarvoor de goed willende elementen in de „Wehrmacht" geplaatst stonden. Carl Lange, Horst Frank, Peter Car- sten en Erik Schuman vervullen de hoofd rollen. Zij doen dirt bekwaam en sugges tief. Ook 'hum spel maakt Fabriek van officieren de moeite xah een bezoek (Kritiek op Nazi's). Alleen de zon was getuige LIDO. Regisseur René Clement heeft met Alleen de zon was getuige (Plein Soleil) midden in de roos ge schoten. Het is een goede, onderhouden de film (in kleuren) geworden, waarin alle spanning is opgebouwd rondom een moord, bedreven op een luxueus zeil schip, dobberend op één der Italiaanse ieren. Een moord, waarvan alleen de in getuige is. Na vele verwikkelingen lijkt het of de moordenaar vrijuit zal gaan. Later blijkt echter, dat de perfecte misdaad niet bestaat. (Misdaad loont niet). De vruchten zijn rijp LUXOR In vroeger jaren heeft een film, die zich afspeelde in de rijstvelden van de Povlakte, „Bittere Rijst", een aanmerkelijk kassucces geboekt. Dat suc ces moet voornamelijk worden toege schreven aan het feit, dat de samenle ving van de jonge vrouwen aldaar, en heur amoureuze betrekkingen, zonder veel terughoudendheid op het celluloid aren overgebracht. In Luxor zijn deze week soortgelijke taferelen te bezichtigen, met dit verschil, dat het nu gaat om jonge vrouwen en mannen, die werkzaam zijn bij de fruit oogst in de hete Rhönevlakten, waar de mistral waait en waar, aldus de aanbe velende slagzinnen, de hartstochten hoog worden opgezweept: „De vruchten zijn rijp". Welnu, ook ditmaal is het van dik hout zaagt men planken geblazen. De fruit- baas, een vette schurk, en zijn louche zoon, beiden luisterend naar de wellui dende naam Buonacasa, hebben op hun beurt de nare gevolgen te dragen van ongeoorloofde betrekkingen met de meis jes, die onderling ook al hevig ruzie ma ken, ten prooi zijn aan met verdovend* middelen werkende lafbekken of worden Het boodschappennetje bengelend aan twee vingers, het hoofd met de grijze haren, die een beetje wuiven in de wind, gebogen, staat zij het te overdenken: „Kan het er nog af, deze week?" Het is zo feestelijk, een boeketje kleurige bloemen op de tafel, vooral voor de zondag. Bovendien zijn ze, zoals ze in de emimers rond de kraam van de bloe- menkoopman op de Leidse markt zijn opgesteld, vrolijk beschenen door een licht zonnetje, zo verleidelijkJe zou er zo wel drie bossen van willen meenemen en dan moest je nog lang kijken en genieten voor je wist wélke je zou kopen: de kruidiggeurende anjers, de mar grieten, rozen, de langstelbge irissen of de fijne lathyrusb'loemen? Wordt het een duur of een minder kostbaar boeketje, deze zaterdag? Een stukje feest in de huiskamer komt er in ieder geval, want als de portemonruiie eenmaal open is, hebben de bloernenkopjes de bezwaren al weggelachen. Hoe kan het anders, zaterdags op de Leidse bloemen markt? (foto Will Eiselin) Concerten van Toonkunst Leiden De concert afdeling der Maatschappij ."oor Toonkunst te Ledden ongamiseert in het volgende seizoen wederom drie oon- oerten, t.w. van de Nederlands pianist Daniël Wayenberg, ihet Weens strijkor kest en het Nederlands blaasenseinible. het Danzi-kwintet. Eveneens vier jeugdconcertentwee worden veraongd door hen Rotterdams Philhanmonisch Orkest o.l.v. E. Ftopse, de andere door Daniël Wayenberg en het Weens strijkorkest. belaagd door een sexegenote met bijzon der ongezonde neigingen. Zoals men ziet een uitermate gecom- iliceerd en verward geval. De film omt langzaam op gang, de camera ver wijlt dan langdurig op de vrouwenslaap zaal, in een danscafé en op stoffige wegen, met tenslotte als climax de achtervolging van de misdadige fruittelerszoon door een goedwillende chauffeur, en des zoons tragisch einde. We weten nu langzamerhand wel wel ke ingrediënten voor dit soort films moe ten worden gemengd om een groot pu bliek te trekken. Regisseur Luis Sou- lance heeft het ook geweten. (Wrange vrucht uit het zondige zui den). Over het algemeen een goede handel op veemarkt Leiden dat de boer meer op het land dan op de markt verkeert. Het aanbod van het verbruiksvee was dan ook matig en de handel in melkkoeien rus tig, in varekoeien lui duur. De prijzen bleven op hetzelfde niveau, alleen de varekoeien noteerden iets hoger. Slachtvee was er veel: 400 stuks tegenover de vorige week 300 stuks. Toch was de handel goed en de notering hoger: 2,803,40 per kg gesl. gew. Vooral de goede kwaliteit trok in prijs op en over het algemeen werden er goede zaken gedaan. Vette kalveren; bij een grote aanvoer Nuchtere kalveren: een geringe nogal redelijke handel, hoewel de voer, de handel verliep nogal lui met prijs zich met moeite kon handhaven staande prijzen- notering voor de slacht tenslotte officieel nog iets lager kwam lev per kg l 30-1 60, per stuik 30-65 VARKENS. De slachtvarkensmarkt gaf in de afgelopen week bij een ruir voer wederom een kleine daling Voor d eexport. vooral Frankrijk, in gte doen, hetgeen een druk op de markt legde. Groningen: in vette varkens handel traag gestemd, zware varkens slechts met moeite te plaatsen. Leiden: handel slepend met een no tering van; lichte varkens 1,70-1,75, sla gersvarkens 1,77-1,80. Rotterdam: flink aanbod, doch niet be paald lager in prijs. Amsterdam: zelfde notering als vorige Biggen en lopers: gedrukt beurs handel traag. WOLVEE. Practisch dezelfde aanvoer an lamineren als de vorige marktdag. Deze week minder uit Texel, doch meer uit Noord-iHolland De handel in zuig- lammeren was goed met duidelijk hogere prijzen: 85-100 (was 75-90) Ook de Tex- en weidelammeren deden het aardig n elk geval kwam de notering hoger de bus. Texel 70-85; weidelammeren 65-85. De oudere schapen volgden dit voorzeeld, de handel was goed en de prijs kwam op 110-125 (was 105-120) KAASMARKT Goede aanvoer 26 par tijen kaas Handel matig Notering: Goudse tot 2.43, Leidse tot 2.66. Benoem in gen van leden wetenschappelijke staf Bij onderscheidene besluiten van cu ratoren der Rijksuniversiteit te Leiden is E.TALMAN, wetenschappelijk ambtenaar tijdelijke dienst bij de organische che. e voor het tijdvak van 1 apr l 1361 tot 1 april 1962 wederom in deze functie benoemd; is dr. K MECHELSE. -weten schappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de neurologie, voor het tijdvak Interview Een college heeft geplaatste Personen, in de onvolprezen praktische Engelse taal aangeduid als Vips. Niet dat hij niet de eenvoud zelve de gei tachtei de krant die hem zijn levensonder houd verschaft heeft nn eenmaal een deftig air, dat volgaarne wordt opge snoven door opgemelde Vips. Tot zijn slachtoffei dit i dat. directeuren van Belangrijke Bedrijve i cn nog zo het een en ander. Maar de hoogleraren hebben zijn voorkeur. Hij heeft ons u>el eens omstandig trach ten uit te leggen hoe dat komt. Dat was onder het genot van goede glazen wijn, zodat wij alleen hebben onthouden dat een goed docent ook persklaar weet te spreken. Het zal duidelijk zijn dat dit de taak van de interviewer aanzienlijk vergemakkelijkt. Hij behoeft geen zin van onzin te scheiden en dat wil nog wel eens een aanzienlijke tijdbesparing opleveren. Eén van de hoogleraren, die zo nodig in de krant moest omdat hij iets belang, rijks op biologisch gebied had uitgevon den. stond genadiglijk een interview toe. De hooggeleerde man kon alleen maar 's middags om twee uur, een tijdstip waarop onze collega nog wel eens een uiltje tuil knappen. Maar deze aantrek kelijke bezigheid liet hij gaarne achter wege omdat de broodbelegging ten slotte ook verdiend moet uiorden. Op weg naar het laboratorium brach ten vrolijk kwinkelerende vogels in groe nende bomen hem in de vereiste stem ming. Luchthartig nam hij de statige trap naar des hoogleraars werkvertrek. Het raam was opgeschoven, de pure lente- lucht stroomde naar binnen en er stond een hooggerugde stoel klaar voor de brede tafel, waarachter zijn slachtoffer De interviewer stak van wal, behoefde na de inleidende clausules niet veel meer te zeggen en noteerde ijverig on. sterfelijke volzinnen. De kink in de ka bel arriveerde in de lieftallige persoon van een in verpleegstersuniform gesto ken jongedame, die enkele nog natte röntgenfoto's omhoog hield als waren het opnamen voor een fraai uitgevoer de vakantiegids. De hoogleraar stokte, keek als ge biologeerd naar de platen, verontschul digde zich beleefd en verdween met het lieve kind achter een zijdeur. De blocnote van onze collega zonk op zijn knieën. Hij keek naar het lover buiten, volgde de stofjes in de zonne stralen, luisterde naar het gezang van talloze vogels. Gek. het leek wel of die diertjes steeds zachter zongen. En of het licht aanmerkelijk in sterkte verminder, de. Na een kwartier kwam de hoogleraar haastig binnen, geërgerd dat het opont houd zo lang had geduurd. Het gerucht van de open zwaaiende deur had een merkwaardig effect. Een bovenaardse kreet slakend rees onze collega uit zijn stoel omhoog, weggerukt uit een zoete Met een onzeker lachje informeerde de professor: „O, sliep U?" en zette kies het onderbroken interview voort. De pen van de verslaggever trilde aanmerkelijk heviger op het papier dan normaal kan worden genoemd. Hij had zijn zenuwen nog niet onder controle toen de geïnterviewde hem op de voor- deurmat van het lab de hand ten af scheid reikte cn de deur opende. Onze llega veegde stevig zijn voeten, stap- ahseerde rich een dat hij een tweede blunder op de eerste had gestapeld. Hij voelde dc ver baasde ogen van de hoogleraar m zijn rug prikken. Half struikelend bereikte hij de hoek van de straat en verdween uit het gezicht Hij heeft de hoogleraar nooit meer teruggezien. Gerard i l mei 1961 tot 1 mei 1962 wederom deze functie benoemd; is L. J. DUK- KER, wetenschappelijk ambtenaar in tij delijke dienst bij de organische chemie, voor het tijdvak van 1 april i%i tot 1 april 1962 wederom in deze functie benoemd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 3