Vloog Electra niet in goede richting? repn 4 Politieman vraagt: hoger salaris - korter werken ff ff. 1 6 I 1 8 1 I 1 1 a ,7 Bp 1 I 1 1 31 H 1 1 H 1 Conclusies nog voorbarig zegt dir.-generaal Mr. Luns zal geruime tijd rust houden N.S.: ergste is achter de rug Navix Sun-Foam - de sensatie op alle stranden Hoedjesparade 17 DONDERDAG 13 JUNI 1951 Schaak-vraag 107 Een driezet, gecomponeerd door de heer A. Bakker. Er zijn zeven ver schillende varianten! li 1 EM k\ A A m s t) 1 Wit: Kd3, Te7 en Tg3, La2 en Lb8, Pd 6 en Pel, pi c5, d5, f3, f4 en h6. Zwart: Kg8, pi b4, b6, d7, e3, g4 en «5. Opgave: wit speelt en geeft mat in drie zetten. Dam-vraag 106 Dit was de stand in onze opgave: Zwart: 7, 9, 10, 12, 13, 19, 20, 22, 25, 27, 35. Wit: 29, 31, 34, 38, 40. 41, 44, 49. Wit wint aldus: 2923, 27x47; 23x3. 47x50; 3x18, 35x44; 18x1, 50x45!; 49x40, 45—50!; 34—30, 25x45; 1—6. Bridge Zuid speelt een contract van 4 schoppen (10 slagen), gedoubleerd door Oost. U bent West en na een uitkomst met hartenaas, ziet u de volgende kaarten: H 9 H O A 10 8 7 6 2 A H 5 3 JACK DIAMOND Kruiswoord-puzzel 2 3 5 m 9 10 12 13 K 15 22 16 18 19 20 23 25 26 27 26 29 30 vf5 33 Het wrak van de verongelukte KLM Electra Sirius ligt op drie kilo meter afstand van het vliegveld bij Kairo pal naast het verlengde van de landingsbaan, maar het spoor dat het vliegtuig in het dorre woestijn zand heeft getrokken staat daar loodrecht op. Indien mag worden aangenomen dat dit spoor de vlieg richting van de Sirius aangeeft op het moment dat het de platte heuvel top raakte, dan betekent dit dus dat de Sirius op zeer korje afstand een bocht van 90 graden zou hebben moeten maken om nog in het ver lengde van de baan te komen. Enkele Nederlandse journalisten, die gisteren uit Kairo naar Schiphol terug keerden., zagen dit heel duidelijk uit de lucht een halve minuut nadat ze in een andere KLM Electra. het lijnvliegtuig Pallas, van dezeltfde baan waren opge stegen. Dat geschiedde in zuidelijke richting, waarna de Pallas een wijde bocht naar links maakte om zich naar de noordelijk gelegen Middellandse Zee te begeven. De Sirius was zondagnacht van de Middellandse Zee gekomen en had in tegengestelde richting een wijde bocht naar rechts moeten maken om in het verlengde van de 'baan te komen. Het wrak lag binnen, de cirkel die de Pallas beschreef en wel opvallend dichtbij en loodreoht op het verlengde van de landingsbaan. Onder normale omstan digheden heeft een Electra 3 km voor de landing een snelheid van ongeveer (Van onze parlementsredactle) De ongesteldheid van minister Luns, die gisteren ln de Kamer ineenstortte, blijkt achteraf nogal mee te vallen, maar toch zal de bewindsman op medisch advies „voorlopig" rust moeten houden egens oververmoeidheid. In die tijd zal minister-president De Quay optreden als minister van buitenlandse zaken ad In- Het is nog niet bekend hoelang mr. Luns zijn werkzaamheden zal moeten staken, maar in Den Haag houdt men er rekening mee. dat er vele weken mee gemoeid zullen zijn. De minister heeft zich de laatste tijd duidelijk overwerkt. Begin deze week woonde hij nog een E.E.G.-vergadering bij, waar hij scherpe kritiek uitoefende op de trage gang van zaken met de associatie van de Antillen bij de gemeenschap. Gisteren en vandaag had hij in de Kamer moeten zijn voor de behandeling van de Europese Verslagen. Prof. De Quay verklaarde gistermid dag tegenover journalisten, dat hel kabinet op korte termijn maatregelen zal nemen om te voorzien in de ver vanging van minister Luns. Waar schijnlijk zal staatssecretaris Van Houten het grootste deel van diens taak op zich nemen. Hij zal de minister ook moeten Ver vangen op cle tweede E.E.G.-topcon ferentie, die midden juli in Bonn zal worden gehouden. De staatssecretaris heeft deze week een gesprek met de Engelse onderminister van buiten landse zaken Edward Heath, die gis teravond op Schiphol arriveerde die in Den Haag met minister Luns be sprekingen zou voeren over Europese xngelegenheden. (In het grootste deel van onze oplaag an gisteren vermeldden wij reeds hoe ir. Luns tijdens de Tweede-Kamerver gadering plotseling onwel werd. De zit ting moest (tot dinsdag) worden ge schorst. Mr. Luns werd in allerijl naar Horizontaal: 2. zacht, liefelijk (mu ziek); 7. zijde van het voorhoofd; 8. gem. in Drente; 9. gem. in Utrecht; 10. rivier in Engeland; 12. vlaktemaat; 13. ieder; 15. dorp in Limburg; 17. be kend Nederl. schilder; 19. voorzetsel; 20. oude rekening (afk.); 21. gifslan getje; 24. myth, figuur hielp Jason het Gulden Vlies bemachtigen; 26. soort van hert; 27. ik (Lat.); 29. verouderd woord v. ivoor; 30. gem. in Drente; 32. stad in Italië; 33. Italiaans dichter; 34. vaartuig. Verticaal: 1. de gezamenlijke hoe veelheid; 2. waterkering; 3. halfedel- gesteente; 4. godin v. d. landbouw (Rom. Myth.); 5. telwoord; 6. meisjes naam; 10. de dondergod bij de Ger manen; 11. lyrisch gedicht; 13. dorp in N. Brabant; 14. jongen; 16. gem. in Gelderland; 18. gesloten; 22. water in België; 23. oude Nederl. zilvermunt; 24. vermoeid; 25. keur, kern; 28. munt in Nederl. (afk.); 30. bijwoord; 31. houten bakje. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 2. naast; 6. ma; 8. re; 10. pat; 11. har; 12. Ada; 14. sirene; 16. Kent; 17. eend; 18. ere; 19. enig; 21. Mies; 23 sap; 25. toer; 26. Deii; 27. trotse; 29. Loe; 30. een; 31. ton; 33 er; 34. N.S.; 35. gesel. Verticaal: 1. Brakel; 3. A.P.; 4. aas; 5. Stiens; 6. mand; 7. are; 9. Eder; ill. hengsel; 13. anemoon; 15. rei; 19. eerste; 20. Spiers; 22. iet; 24. aloë; 25. tres; 27. ten; 28. Eos; 32. Ne. Controle op de dierenhandel gevraagd Het hoofdbestuur van de Ned. Vereni ging tot bescherming van dieren heeft de ministers Toxopeus (binnenl. zaken) cn Beerman «justitie) verzocht bij alge mene maatregel van bestuur nadere voc schriften te stellen aan de handel honden en katten. Naar bekend wordt de wet op de dierenbescherming het ko pen. verkopen, in bewaring nemen, af richten of doden van deze dieren als bedrijf slechts toegestaan als men daar toe vergunning heeft. In de wet is be paald dat nadere regelen bij alg. maat regel van bestuur kunnen worden ge steld. „Het is naar ons oordeel dringend ge- wens; dot er bij elk bedrijf een verplich te registratie tot stand l:omt inzake de aantallen en soorten dieren, die worden gehouden, alsmede van de namen en adressen van de verkopers of kopers met data on priizen. aldus de brief. De Vere niging biedt aan bij de controle behulp- FABIOLA EN BOUDEWIJN NIET NAAR ENGELAND In Brussel is gisteren officieel mede gedeeld, dat het bezoek van koningin Fa- biola en koning Boudewijn van België Groot-Britannië van 10 tot 14 juli onbepaalde tijd is uitgesteld „we gens de gezondheidstoestand vart de ko ningin". (De blijde gebeurtenis is nog steeds niet door het Belgische hof be vestigd, maar deze zou volgens de laatste berichten eerst begin volgend jaar tege moet kunnen worden gezien). het ziekenhuis aan het Westeinde ver voerd, maar mocht een half uur nadien alweer op eigen gelegenheid huiswaarts Vanmiddag werd bekendgemaakt dat minister Luns het naar omstandigheden zeer goed maakt 275 km per uur Daarmee had de Sirius dus binnen de afstand waarmee het nog van het verlengde van de baan verwij derd was een bocht van 90 graden moe ten maken. Uit de lucht gezien was die afstand niet meer dan enkele honder den meters. Over dit aspect van het ongeluk deden ln Kairo reeds wilde geruchten de ron de, maar van officiële zijde werd slechts opgemerkt dat de Electra voor zover be kend nog „In de bocht naar de baan lag" toen z|j de heuveltop raakte. Afgezien van het probleem waarom het toestel zo laag vloog, doet zich dus ook de vraag voor of het wel de goede richting had toen het het nade- rlngsgebled van de baan bereikte. Gezien van uit de luoht was het wrak nauwelijks als dat van een vliegtuig herkenbaar. Alleen het staartstuk gaf nog een vage indicatie. Was dat er niet geweest dan zou men hebben kunnen denken, dat arbeiders bezig waren een stuk grond in gereedheid te brengen voor de aanleg van een weg. Het vrij brede spoor was duidelijk zichtbaar, maar de overblijfselen van de machine, die immers in talloze kleine stukjes uiteen is gevallen, viel vanuit de lucht nauwelijks op. De leider van de Nederlandse com missie van onderzoek, mr. A. W. Wit- holt, hoofd vliegbedrijf KLM, zei gis teren ervan overtuigd te z|jn dat het ongeluk niet t« wyten ls aan enig mechanisch defect van het toestel zelf. Waarom het zo laag vloog n de h|j een raadsel. VOORBARIG De directeur-generaal van de rijkslucht vaartdienst, de heer J. W. F. Backer heeft medegedeeld dat iedere conclusie me trekking tot de oorzaak van de ramp thans geheel voorbarig is. Het enige wat vaststaat is dat het toe stel een heuvel heeft geraakt. Daarmee is echter nog geenszins gezegd dat ei Duitse meisjes stalen geld van Ned. chauffeur Een uit de stad Groningen afkomstige vrachtautochauffeur, die in de omgeving van de plaats Nordhom in Noordwest- Duitsland drie Duitse meisjes een lift aanbood, is ernstig bedrogen uitgekomen. Toen hij een andere chauffeur, die met pech had te kampen, ging helpen, zijn de drie meisjes er met zijn spaarcenten, in totaal t 7000, waarvoor hij een auto had willen kopen, vandoor gegaan. Twee van de meisjes, 16 en 17 jaar oud. ziin inmiddels door de politie aangehouden Zij waren zonder zich van het hieraan verbonden gevaar bewust te zijn naar Groningen gereisd, waar zij op nogal grote schaal inkopen deden. De recher che kreeg een seintje en bij het hoofd station werden de meisjes ingerekend Van het geld hadden zij nog ruim f 2000 bij zich. Het vriendinnetje, dat ook een deel van de buit heeft gekregen, is vermop- delijk in Duitsland op stap gegaan. De meisjes zullen aan de Duitse politie wor den uitgeleverd. De vertragingen ln de treinenloop wor den minder. De verschillende districten van de Nederlandse Spoorwegen meldden hier en daar nog vertragingen, maar deze waren gisteren meestal niet groter dan v|jf minuten. Een van de zogenaamde „lustreinen" vertrok te laat uit Rotterdam in verband met een defecte locomotief. Verder kreeg trein D-251 last van vaste remmen in Dordrecht, waardoor andere treinen, die er achter zaten vertragingen opliepen van rond zeventien minuten. De verbindingen van het westen naar het oosten en noorden lopen goed, aldus de Nederlandse Spoorwegen. Record-bruin in record-tijd Navix Sun-Foam, al jaren populair in Scandinavische landen (waar men, na de lange winter, zoveel van de zon wil genieten) heeft thans ook de Nederlandse stranden gemakkelijk is uit te smeren over de huid. 4. Navix Sun-Foam geeft de huid een fris gevoel en beschermt de huid van binnen uit. De ongemakken van een plakkerige, zanderige olielaag op de huid worden vermeden. Waar U ook gaat zonnen, aan het strand, in het zwembad, op de heide of in Uw eigen tuin: zorg ervoor, dat U NAVIX SUN-FOAM bij de hand hebt. Heel weinig NAVIX SUN-FOAM is voldoende voor heel veel zon! vliegfout moet zijn gemaakt. De heer Backer zeide dat eerst het rapport van de Egyptische commissie van onderzoek moet worden afgewacht. De muziek werd geschreven door Hans Poser, die in samenwerking met Karl Vibach ook het libretto verzorgde. Hoofdpersoon in „Het lintje" is een Parijse ambtenaar, die een onblusbaar verlangen heeft, de ridderorde te bezit- ten van het Legioen van Eer Om dit Aan de prijsvraag, die de stad Salz- doel te bereiken wordt een amusante - a- opgezet, waarin de vrouw van de man met de droomwens en zijn buur- (die wel pas geridderd is) een be- Dinsdag opera voor televisie burg in 1959 had uitgeschreven beste televisie-opera, heeft de Noord- West-Duitse omroep deelgenomen met ..Het Untie" iDie Auszeichnungi Het tanfr(|k, rol peten, gegeven werd ontleend aan een verhaal van Guy de Maupassant. ..Het lintje" zal dinsdagavond a.s. om vijf over half negen door de NTS worden uitgezonden. Paardenrennen in Ascot een van die typisch Engelse society- festen waarbij het minder om de paarden schijnt te gaan dan om wie-er-allemaal-komen. Onder hen bevonden zich ook deze week weer koningin Elizabeth en prins Philip, prinses Margaret en haar echtgenoot, Armstrong-Jones. Maar Ascot is ook beroemd van wege de mode: wat heeft zij dan en in dit geval vooral: wat heeft zij óp? En zo kan een fotograaj gemakkelijk van Ascot thuis komen met extravagante hoeden in plaats van met prachtige paar den. Links Mrs. Michael Lewis uit Chelsea met een zwarte or ganza hoed met neergeslagen rand, vastgebonden onder de kin. Midden een wagenwielhoed met een zwarte strik bovenop, gedragen door Miss Zsu Zsi Roboz uit Hongarije. Rechts Pamela Gridley uit Finchley met een luchtige rose creatie Bond van christelijke politieambtenaren: VW'tmwJITI.l'/Am'JVi HÈ (Van onze sociaal-economische redactie) LTOEWEL gisteren in de algemene vergadering van de Bond van chris- telijke politieambtenaren in Noordwijk vrijwel algemeen grote waar dering werd uitgesproken voor het gevoerde (salaris) beleid, kwam toch ook met zeer veel nadruk de wens naar voren, dat per 1 januari 1962 het rapport werkclassificatie politiefuncties onverkort zal worden gerealiseerd. Er bestond begrip voor de moeilijke onderhandelingen van het vorig jaar, maar dat de agenten er met ƒ.50,in plaats van ƒ80,per maand zijn afgekomen, konden met name de afdelingen Amsterdam gem. politie en Purmerend niet erg waarderen. Zij vroegen het bestuur voortaan geen bindende beloften meer te doen of anders aan gedane beloften onverkort vast te houden. landse zaken, tevens voorzitter van het georganiseerd overleg voor politieaange- legenheden deelde mede, dat op het de parrement de studie van het rapport werkclassificatie politiefuncties thans vrijwel is afgesloten, zodat binnenkort het gesprek over de nieuwe salariëring per 1 januari 1962 kan beginnen. De heer Kloosterman verklaarde voorts optimis tisch te zijn, omdat bij de regering even als bij de christelijke vakbeweging de gerechtigheid als norm geldt ook voor net loombéleid. Naar de secretaris van de bond, de heer J. v. d. Molen, mededeelde, is op het ogenblik nog een onderzoek gaande voor een eventuele verbetering van de salarissen van de transportgeleiders bij de politie. Voor het administratieve per soneel geschiedt het overleg incidenteel _,Ik kreeg voor mijn laatste karwei van Feil" Adam liet met opzet de naam van de beroemde chirurg vallen „zijn nieuwste lancet. Zijn hand beefde zo, dat hij het zelf niet durfde gebruiken." Zij keek juist het raam uit, van hem weg, maar hij had nog juist gezien hoe haar gezicht betrok. Zij keek het raam uit, van hem weg, maar even kneep zij de handen samen. „U weet dus wat er tussen Stan en mij was", zei ze zacht. „Ja", antwoordde hij. „Ik zal maar niet vragen, wie het u vertelde „Dat was u zelf", zei hij rustig. „In die nacht U zei het niet met zoveel woorden; u vertelde my toen alleen, dat mrs. Craig Fells zuster was." „Het hindert niet", zei ze. En na een poosje: ..Men weet het toch wel. Ik dacht dat Adèle het u misschien had verteld, Adèle Craig. Zij heeft mij altijd gehaat. Zij wilde Stan helemaal alleen re geren. Ik was toen nog zo jong, net negentien. Wij, Stan en ik, hielden eens ontzettend veel van el- „Dat was in Baltimore, is het niet?" „Ja, toen ik hem hierheen volgde, was hij nog niet met zijn tegenwoordige vrouw getrouwd. Ik schaam mij er niet over, hem achterna te zijn gereisd. Ik hield zo ontzettend veel van hem en ik zou vast en zeker een groot dokter van hem hebben kunnen maken. Ik ken zijn mogelijkheden." „Hij is een groot dokter", zei Adam loyaaL Zij schudde het hoofd. „Hij is een groot chirurg. Er is een verschil. U Zij glimlachte, maar haar glimlach was niet veel méér dan een lichte ont spanning van haar strakke gelaatstrekken. „U zult een groot dokter worden, Adam Regan." Adam hoorde haar nauwelijks. Zijn geest hield zich er mee bezig, hoe oud zij zou kunnen zijn. hoeveel ouder dan hij „U zult een groot dokter zijn", herhaalde zy, „omdat u een. hart heeft. Ofschoon het in ons beroep als een handicap wordt beschouwd, een hart te door Helen Topping Miller hebben. U zult daardoor het slachtoffer van allerlei u nooit bezitten. Stanley strijkt heel wat geld op, maar ik betwijfel of er veel aan zijn vingers blijft hangen. Hij is een hartstochtelijk speler; en misschien is hij daarom wel zo'n schrander chi rurg hij schrikt er niet voor terug risico te „Meestal wint hij trouwens", merkte Adam op. Plotseling gaf hij er zich rekenschap van. dat zij dit alles eens uit moest spreken; zij had het alle maal al té lang voor zich moeten houden. „Ik geloof, dat ik heel wat voor hem zou hebben kunnen doen", mompelde zij. Ze keek nu aan Adam voorbij; misschien wist zij zelfs niet meer dat hij daar zat. „En ik geloof ook, dat hij dat wéét ik veronderstel dat hij daarom zo bars tegen mij is. Eigenlijk moest ik van hier weggaan, want misschien dat hij juist door mijn aanwezigheid de verkeerde kant op gaat Ze zweeg even en voegde er toen aan toe: „En altijd loerde achter hem Adèle!" „Je hóéft er met mij niet over te praten, Mac," zei Adam. „Ik wil niet in je verleden wroeten: ik ben alleen maar in je toekomst geïnteresseerd." „Heus?" vroeg zij. Zij lichtte haar ogen naar hem op. Had zij bemerkt dat hij voor het eerst „je" tegen haar zei? „Ik heb je nogal aardig achterna gelopen, bij omstandigheden en intriges worden. En geld zult wijlen, is het niet, Regan?" (Zij tutoyeerde hem nu ook.) „Dat vond je vervelend en je had gelijk. Maar weet je," vervolgde zij zachtjes, ik heb nog nooit iemand zoals jij ontmoet... „Waarschijnlijk zul je ook geen tweede man ontmoeten, wiens ouders lezen noch schrijven konden. Een man, grootgebracht in de heuvels van Arkansas en die in de heetste zomerdagen moest gaan helpen oogsten om zijn medische studie te kunnen bekbsligen Er klonk iets van bitterheid in zijn stem. „Wist je, dat ik om naar dit ziekenhuis te kunnen komen, stiekum met goederentreinen heb moeten meerijden?" „Zo wilde je het", zei zy ernstig. „Je wilde studeren, het kostte wat het kostte. Daardoor ver schil je van de anderen. En daarom tartte je elke moeilijkheid." „Ja. ik wilde studeren, ik wilde dokter worden," gaf hij toe. „Je doelbewustheid zal je parten spelen", zei zij ernstig. „Je werk zal je zozeer in beslag nemen, dat je geen aandacht zult hebben voor de wereld voor die wereld die vol bloedzuigers en profi teurs is. Je hart zal nooit sterk genoeg zijn, je geest nooit cynisch genoeg om ze te onderscheiden of om op je hoede te doen zijn voor wat zij je willen aandoen. Ik ben een roofzuchtig vrouws persoon," lachte zij en in haar ogen sprankelde nu weer die lichte spot, „en ofschoon je geprobeerd hebt, je tegen mij te verdedigen, heb je het niet gekund; heb ik geen gelijk „Misschien stamelde hij verlegen, „misschien probeerde ik het op een te ruwe manier." „Je hebt me wel geen dronkelap genoemd," schertste zij, „zover heb je het niet gedreven! Maar je wist, dat je me niet goed behandelde en toch kón je niet anders. Zelfs als ik verliefd op je zou zijn, Adam, dan was ik immers toch te oud voor je." per gemeente, omdat hiervoor de burge meester de verantwoordelijke persoon ls. Voor de monteurs in de buitendienst is een speciaal werkolassificatie-onder- zoek gaande. Over een op hantden zijnde reorganisatie van het parket bleek bij het bestuur officieel oooh officieus iet* Korter werken Behalve de kwestie van de beloning kreeg gisteren de werktijdverkorting ook veel aandacht b|j de bespreking van het bestuursbeleid. Volgens een recente mededeling van de minister vin binnenlandse zaken ui er ook voor de politie gestreefd moeten worden naar een vijfdaagse werkweea. In de praktijk zu'ien er echter nog wei vele moeilijkheden blijken, vooral ten gevolge van het personeelstekort. De ge. garandeerde vr|Je dag werd door ver- schillende sprekers althans ln de kleine re gemeenten al onmogelijk genoemd. Hier werkt men toch reeds met bandre- corders op de telefoon, omdat er op de bureaus dikw|jls niemand aanwezig U. De politieambtenaar moet zich dan dik. w|jls op z|jn vr|Je dag toch nog ter be schikking houden, waarvoor een ver. goeding wordt betaald. De minister heeft eveneens toegezegd dat daar waar de vijfdaagse werkwees niet kan worden doorgevoerd, een com pensable in het salaris zal moeten wor den geboden. Deze compensatie is eoh- ter nog niet definitief geregeld. Eerst zei hierover nog in het rijksoverleg gespre ken dienen te worden, zo deelde de heer v. d, Molen mede en daarna zal de kwes tie in het politie-overleg aan de orde De heer Van Liere, vercegenw00rdLgen van het ministerie van justitie bracht ook de werktijdverkorting ter sprake. Gepoogd zal moeben worden de than* opgezette regeling zo goed mogelijk uit te voeren, vele moeilijkheden zouden zioh dan in de praktijk van zelf oplossen. De heer Vain Liere vroeg daartoe de no dige medewerking van het hele politie personeel, ook van de groeps- en post- commandanten. Alleen op deze wijze wordt het beste bereikt. Op het ogen blik kunnen sommige dingen in onze samenleving niet meer worden gedaan, omdat er geen mensen zijm, aldus de heer Van Liere, die daarbij speciaal dacht aan het verpleegsterstekort. Naar zijn mening schort er iets aan onze welvaart. Als we de leefbaarheid van onze maat schappij willen verhogen, dan zal er niet uitsluitend gelet moeten worden op de materiële voordelen van een bepaalde werkkring. Zo gelooide de heer Van Liere dat er ook b|j de politie met wei nig mensen, maar met veel efficiency toch nog veel bereikt kan worden, als we ons ook maar afvragen wat de maat schappij aan ons heeft. Personec''Tiii' ning van AKU Ter ge'T' ertheid van het gouden jubi- -um verstrak'. Aku met tocr'..r.m.r.» va- rijksbemiddelaars een ex'-a m. asn het personeel, die afh-ijk -. diensttijd 3 tot meer dan s pcoc (Wordt vervolgd.) het jaarinkomen bedraagt T.T. op tv. Evenals vorig jaar zal de N.T.S. ook dit jaar een uitgebreid filmverslag ge ven van de TT-races, die zaterdag 24 juni op het circuit van Assen worden gehouden. Dit filmverslag wordt dezelf de zaterdag om half elf uitgezonden. Ook de radio zal diverse regelrechte re portages van dit sportgebeuren uitzen den. Dat doet Leo Pagano voor de KRO. téllèé'/sïd rn Om 8.20 uur (dus na het journaal) wordt door KRO en VPRO gezamen lijk een uitzending verzorgd van het programma, dat Mahalia Jackson in het Amsterdamse Concertgebouw heeft gegeven. Het eerste deel van het optreden van Amerika's Gospel Singer was een belevenis en dit zafl met het tweede deel ongetwyfeld ook het geval zy'n. Om 9 uur ver zorgt de KRO met het luchtige stuk „Een mooie zondag in september' de rest van het donderdagse programma. -TZzMicf avond 0 Vanavond om 8 uur begint de NCRV de zomerwedstrijd „Man en paard De tocht van de woonwagen door Nederland begint dus nu. Verslag gever is Goos Kamphuis. Voor de liefhebbers van klassieke muziek is er via de AVRO om 8.15 uur veed te genieten. In het kader van het Hol land Festival 1961 geeft het Residen tie-orkest in het Kurhaus te Scheve- ningen een concert onder leiding van Willem van Otterloo. Programma voor morgen ,rKr,.i sl-J 1010 Gram 10.15 Morgendienst 10 -45 Pia norecital 11.15 V 12.30 Land- jintoouwmeded 12.33 Hammondorgelspel 12.50 Gram of act non Mws 13.15 Instr kwintet 13.40 Gram 13 55 Idem 14.05 Schoolradio 14.25 Radlo- phdharm ork 15 20 Gram 15 30 Lichte mui 16.00 Praatje over planten 18d3 Kerkorel- ronc en soliste 16.40 Gram 17.00 Voordracht 17 70 Piar.oduo 17.40 Beursber 17.45 Gram. 8 00 Harmonle-ork 18.20 Gram 18.50 Re- geringsuitz: Het gezin. N.a.v. het over dit ,i Arnhem gehouden seminar Naties spreekt prof dr R jorzitter van de nat. contact- -oor gezinsbelangen en van de nat raad voor maatschappelijk werk 19.00 Nws cn weerber 19.10 Huismuz 19.30 Ra. diokrant 19 50 Samenzang 20.15 Lichte r 21.10 r 21.55 Wijd Schippers. 21.40 Promenade-ork alé de wereld, lezingen 22)30 Nws i 'al. SQS-ber Hilversum II, 298 m. 1007 kc/s. VARA: 7.00 Nws 7.10 Gym 7.20 Gram 8.00 Nws 8.18 Gram 9.00 Gym v d vrouw 9.10 V d vrouw 9.30 Gram 9.40 Schoolradio. VPRO" 10.00 Dit cn het andere lezing 10.05 Mor. penwUdln*. VARA: 10.20 Gram 10.30 Me- tropole-ork 11.00 V d kleuters 11.15 Ka- mermuz 11.30 Orgelspel. AVRO: 12.00 Instr kwintet en soliste 12.20 Regeringsuitz: Ultz v d landbouw 12.30 Land- tel 13.00 Nws 13.1 13.30 Lichte 14.25 Voordracht 14.45 BI: Lledtfi 12.50np?ano. Meded en gram 13.25 .00 Pianotrio kwintet 15.05 hoorspel 16.00" Grepen uit de muziekgeschiedenis, muzikale lezing 16.30 V d zieken 17.00 Pla. no:luo cn solist 17 20 Dat 18.00 Nwi 19.30 De stad 20.05 Boek- rievopolder. lezing he'üpr 20.10 Vioolrecital 20. 20.35 Actlvlteltei 2" 30 N-d-rlandc nlsche bijstand, lezing. VARA: 21.00 Licht progr 2140 Concertgebouwork 22.15 Bui- vml.mds weekoverz 22 30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. gesprek. VARA: ytoo Soc nws In Esperanto 23.10 Concert- gebouwork (verv) 23.55—24.00 Nws. Televlsleprogr. NTS: 17.30—10.00 Euro visie: Int concours hipplaue GRAMMO»<)OMFlATENPEo IRAMMA DRAADOMROEP (over de 4e lijn) Vrijdag 16 jut izlek ..Die Pup. 1 handeling; Kra- ravln Kowalska. Rosette Anday; Laur BronLslawa haar dochters. Vllma Llpp i Esther Rethy: Overste Ollendorf. gou- Maojoor von Wan»enhelm. Franz Bier- bach: Ritmeester von Henrici. August Tsresch: Lui'enant von Scbwelnitz. Erich Richthofen. Ril

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 9