18 JUNIen VADER stelt natuurlijk hoge prij G.VAN LU I JKEN Leidse amateurs stelden teleur tegen Amsterdam Nw.-Guinea kunnen wij niet meer ontfutselen OP EEN MOOIE PLAAT of PLATENSPELER NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 DONDERDAG 15 JUNI 1961 Bepaald representatief voetbal heeft het Leidse amateurclftal gisteravond op het sportterrein Kikkerpolder tegen het elftal van de Amsterdamse amateurs niet gespeeld. De eindstand is 22 geworden, maar dat wil niet zeggen, dat de krach ten werkelijk gelük waren. Dc Amstcr. dammers hadden technisch veel meer in hnn mars. Het Leidse team stelde daar een pover partijtje tegenover. Het zou dan ook een verdiende Amsterdamse zege zijn geworden wanneer een dubieuze strafschop een kwartier voor het einde de Leidenaars niet aan een fortuinlijke tweede doelpunt had geholpen. Hét enige lichtpunt was de hardwer- kende Floor van Duyn. die ijverig sjouw- VOLLEYBAL Jaarvergadering NeVoBo afdeling Leiden Tijdens een druk bezochte jaerverga- dering van de afdeling Lelden van de Kevobo, die gisteravond in „Zomerzorg" werd gehouden, is de aftredende penning meester, de heer J. v. d. Blom. od voor stel van het bestuur, benoemd tot erelid van de afdeling Lelden. Voorzitter J van Egmond. gaf in het kort een overzicht van het vele werk dat door de aftreden de penningmeester ln de loop van zeven jaar werd verricht. De heer Van der Blom richtte zich tot bestuur en leden en dankte allen voor de prettige samenwerking en voor de hem verleende onderscheiding. In zijn openingswoord stond de voor- zifter uitvoerig bij de diverse punten stil. Allereerst de herdenking van het tweede lustrum: dit is dank zij de mede werking van alle verenigingen een groot succes geworden. De zalennood is thans bijzonder groot en voor het komende jaar zag de spreker nog grotere moeilijkheden; vooral nu in Leiden een hoofdklasseteam en zeven overgangsklasseteams ztln. Spreker deed een beroep op de medewerking van alle verenigingen by de pogingen, tot een oplossing van dit probleem te komen. De diverse jaarverslagen werden goed- gekeurd. In de bestaande vacatures, zo wel in het bestuur, als in de commissies, werd voorzien. De regels die gelden voor het niet opkomen van een team of een sehe.dsrechter werden nog strenger ge- «teld. Voor dergelijke gevallen wordt thans een boete opgelegd van f 7.50. De door de tegenpartij vergeefs gemaakte reiskosten zullen van dit bedrag worden betaald. In zijn slotwoord dankte de voorzitter voor de grote opkomst de en met magnifieke dieptepassen zijn voorhoede aan het werk zette. Arie van de Oever was als vanouds, schoot in alle standen, maar over het algemeen met weinig effect. Het eerste sohot op het Amsterdamse doel viel na 15 minuten spelen toen na een fraaie pass van Van Duyn, Van de Oever een venijnige sohuiver loste die de keeper op het nippertje opving. Maar ook aan de andere kant werden goede aanvallen opgebouwd die na 24 minuten spelen resultaat opleverden. Een soepel lopende aanval door het midden, goed gestuwd door de middenlinie, werd door De Haan afgewerkt met een listig boog. schot, 01. Na de hervatting werd Aandewiel ver vangen door Van der Plas. De Leiden.-i- ren kregen meer vat op het spel De enige op wie echter niemand vat kreeg was de uitstekende Amsterdamse mid- half Melchers. De stevige Spartaan-spe ler wisx door zijn beheerst spel. rust in de verdediging te brengen en spint in de aanval. Na elf minuten spelen kwam de gelijkmaker. Heymans kreeg na een aanval over rechts de bal via een hakje van Van de Oever. Een strak schot j—1. Misser De tweede helft was achttien minuten oud. toen Van de Oever grandioos miste na een snelle rush van Jilles van der Heyden. waarbij de Amsterdamse ver dediging voor vermeend buitenspel bleef staan. Hoe snel de Amsterdammers zich wisten te herstellen bleek toen wel. wamt na nauwelijks twee minuten spelen maak. te linkshalf Both 21. Rechtsbuiten Van Dam zette zo scherp voor, dat Both alleen maar met het hoofd behoefde te knikken En zo kwam in de dertigste minuul liet merkwaardige doelpunt voor de Leide- naren. Een Leidenaar kwam vrij voor het dool te staan, maar schoot naast De scheidsrechter kende toen voor een ver. meende overtreding een penalty toen. die door Van Duyn werd benut: 22. Leidse Zwem Club 17 juni zal in het kader van het 75-jarig bestaansfeest van de LZC in het zwembad Poelmeer te Oegstgeest een zwemprogramma worden afgewerkt waarin naast diplomazwemmen «voor tocht verzwommen zal worden over 500 'eden van de LZC) ook een prestatie- en 1000 meter. Jongens en meisjes die jonger zijn dan 14 jaar kunnen slechts aan de 500 m. tocht deelnemen, ouderen kunnen zowel 500 i 1000 i De aanvangstijd is 2.30 uur. Deelnemers aan het diplomazwemmen 2 uur. Naast diplomazwemmen en prestatie- zwemmen zal een komisch den opgevoerd. Centrale Suikermij.: De jaarstukken zijn goedgekeurd met één aandeelhouder tegen omdat er niets van modernisering van het verslag is terecht gekomen; het bestuur zou een en ander moeten over wegen. doch voelt niets voor een gecon solideerde balans en vroeg om begrip ten aanzien van de werkelijke v.aarde der deelnemingen, gezien de landbouwpolitiek der regering; evenmin wil het de be lastingreserveringen bekend maken, om ..de tegenstander" niet meer argumenten in handen te spelen; door mechanisatie hoopt men het arbeidstekort te vetrmin- deren; bij de campagne zijn 6000 man ex tra nodig en het is uiterst moeilijk deze te krijgen; er staan 15.436 niet-royeerbare certificaten uit; de limiet voor tantièmes is bepaald op f25.000 per persoon. K. J. C. P. L.: In 1961 zijn de inkomsten zij het niet onrustbarend gedaald; de directie hoopt op verbetering, doch zal blij zijn als de resultaten het peil van 1960 zullen halen; het goederenvervoer stijgt wel doch de vrachten zullen voor eerst niet verbeteren; waarschijnlijk zal men geen schepen \erkopen; vier schepen uit 1938 en 1939 met passagiersaccommo datie zullen dit jaar voor f3 miljoen per stuk verbeterd worden en kunnen dan weer 10 jaar mee: men hoopt er de kos ten in die tijd weer uit te halen; de in Nederland verschuldigde belastingen over 1960 zullen iets meer dan f 1 min. bedra gen. doch de directie hoopt dat dit aan zienlijk zal meevallen: ongeveer evenveel is gemoeid met buitenlandse omzet-en winstbelasting. Thomassen Motoren; Door onvolledige oezetting in eerste helft van 1960 en verscherpte concurrentie, waaraan men door krachtige verkoopwerkzaamheid in belangrijke mate het hoofd kon bieden, daalde het resultaat vóór afschrijving doch na belasting tot f 1.88 (vorig jaar 2.95) miljoen; bedrijfswinst na afschrij ving f 296.527 (v.j. 1.3 min.); andere baten f 513.592 (226.271); bruto-winsl vóór reservering f 810.119 «1.03 min.); na reservering blijft f 798.135 (876.135) ter verdeling; reeds voorgesteld divi dend 12(13) pet, waarvan 6 pet interim: directie voor 1961 niet pessimistisch; or derstand wijst op hogere omzet, doch revaluatie dreigt verkrijging van orders te schaden, daar 80 pet van de produk- tie wordt uitgevoerd; aan Mitsui voor delige licentie verleend tot fabricage en verkoop van motoren, benevens opdracht gegeven tot vertegenwoordiging in Ja pan en Verre Oosten; William Pont: Op 16 juni zullen aan deelhouders statutenwijziging behande len, waarbij aandelencoupures veranderd worden van f650 in f 1000 en f 100: maatschappelijk kapitaal wordt verhoogd van f 16 miljoen tot f28 miljoen, ver deeld in 3000 (tevoren 3000' cumulatief preferente aandelen van f1000. 20 000 ■20.000) gewone aandelen van f 1000 650) er. 50.000 van f 100; thans geplaatst f 2 miljoen, c.p en f 5.005.000 gewone aandelen: winstverdeling wordt gewijzigd i.v.m. vervallen van voormali ge uitkering van 20 pet op winstbewij zen en aanpassing van winstaandeel der directie aan reeds veranderde praktijk; interim dividend wordt mogelijk; aan deel van winstbewijshouders, directie en commissarissen in liquidatieoverschot vervalt geheel. Tennis studenten In Oegstgeest ziin de student. kampioenschappen begonnen. Dit j kon het A-toernooi eindelijk weer eens bogen op de inschrijving van topspelers. Maris en Schneider waren van de partij. Slechts heel even heeft Nyeboer (Rotter dam) Sahnider kunnen bedreigen. Na de eerste set met 16 aan de Daviscupspeler te hebben gelaten, veroverde hij in de volgende een 41 voorsprong. Schneider verhoogde echter de druk en met 4—6 won de Leidse student ook de tweede set. Maris had het tegen de kampioen van het vorige jaar, de Nijmegenaar Hehenkamp, wat gemakkelijker. Hehen- kamp booc verwoed tegenstand, maar de lange games vielen steeds toe aan Maris die voor Delft donderdagmiddag tegen Schneider om het kampioenschap zal Bij dé dames was de enige topspeelster mej. H. van Rijn. Zij zal in de finale uit komen tegen mej. B. Blaisse (Leiden), die over stad- en universiteitgenote mej. Bal met 6—3, 63 zegevierde. In het herendubbel was men tot de kwart finale gereed. Hienn zullen in ieder geval Schneider en Reus wel de finale bereiken, waar zij hoogstwaar schijnlijk Nyeboer en Arends ontmoeten. In het B-toernooi lopen de krachten niet veel uit elkaar. De inschrijving daar is groter. Veel tekening is er vandaag nog niet in gekomen. Behalve de heren enkelspel A-finale worden de slotpartijen vrijdagmiddag gespeeld. Uitslagen: Heren enkel A: kwart finale: Hehen kamp (Nijm.)— Reus (L.B.) 6—4. 6—0 Maris (Delft)— v. d. Horst (Adam) 6—0*. 6—3; Schneider (L.B.Arends (Gron.) 6—0. 6—2; Nyeboer (Rott.)—Van Galen Last (Delft) 6—3, 6—3. Halve finale: MarisHehenkamp 61, 62; Schneider—Nyeboer 61, 61. Herendubbel A: kwart finale: Schnei- der/Reus—v. d. Horst/Posch6—2, 6—3; Corporaal/Van Galen Last—Wyerman/ Hehenkamp 6—4, 6—3; Nyeboer/Arends- Lanweer/Koerner: 7—5, 6—3; Van Ber- kel/Leeuwenburg—Peperkamp/Nielissen 6—3, 3—6, 6-2. Herenenkel B: 3de ronde: Voogt A'dam)De Haas (L.B.) 6—2, 7—5- Posen A'dam)Leekel (L.B.) 6—4, 6—2; Van Dongen (L.B.)—Mendel (L.B.) 6—1, 6—3; Peperkamp (Gron.)—Planken (Delft) 7—5, 5—7. 5—7. Damesenkcl B: mej. B. Blaisse (L.B.) mej. Sark (L.B.) 61. 63; mej. Niëhuis —mej. Wèsterman 6—1, 1—6, 6—3. F. Kloos en Zonens Werkplaatsen N V heeft tekort van 150 tot 200 werkkrach ten op totaal van 520, zodat verschillen de interessante orders moesten worden geweigerd; uitbreiding was onmogelijk hoewel men. wat outillage betreft, daar toe in staat was: mede wegens het per soneelstekort wordt de statutaire winst verdeling gewijzigd ten gunste van het personeel: deze is nu. gekoppeld aan de dividenduitkering 3 pet van het jaar salaris bij 6 pet dividend, oplopend met een half procent voor elk procent divi dend tot ten hoogste 6 pet; dividend bepaald op 10 pet. Indonesisch parlementslid: Infiltraties dienden om de toestand op te nemen TTET LID van de Nieuw-Guinearaad Herman Womsiwor, dat juist is te ruggekeerd van een zakenreis naar Japan heeft gisteren meegedeeld dat hij in Tokio uit Djakarta werd opgebeld door het uit Nieuw-Guinea af komstige lid van het Indonesische parlement Silas Papare, een Papoea. Aanvankelijk sprekend in het Maleis en later in de streektaal informeerde Papare volgens de heer Womsiwor naar de toestand in Nederlands Nieuw- Guinea en bleek hij „tot verbazing" van de heer Womsiwor hogelijk ge ïnteresseerd in de Nieuw-Guinearaad. De heer Papare merkte o.m. op dat Indonesië „te laat was" hetgeen de heer Womsiwor verduidelijkte dal hiermee werd bedoeld dat door de installatie van de Nieuw-Guinearaad Indonesië nu geen kans meer heeft westelijk Nieuw-Guinea te verkrijgen. De heer Womsiwor zei dat dat ook zijn eigen stellige overtuiging was. Womsiwor deelde Papare mee de Nieuw-Guinearaad te zullen voorstel len hem uit te nodigen, waarop Pa pare op zijn beurt zich hogelijk ver baasd toonde dat Womsiwor niet twij felde dat het Nederlandse gouverne ment dit zou toestaan. Papare zou dan volgens eigen over tuiging de toestand bezien, aldus Wom siwor, die zich ook bereid verklaarde Papare Ln het buitenland te ontmoeten. Het telefoongesprek ivas zeer gemoe delijk geweest, aldus Womsiwor. want Papare merkte o.m. op dat „men niet •te veel politieke partijen in Nieuw-Gui nea moest oprichten aangezien daar door de eenheid van het Papoea-volk igepliitst werd." Womsiwor zei hierop te hebben geantwoord: „Waarom gebrui ken jullie dan de Papoea's om te infil treren?" 1 oorzirhlic Womsiwor, die vloeiend Engels en Ja pans spreekt omdat hij in de Ameri kaanse bezettingstijd destijds van Biak naar Japan werd gesmokkeld door Amerikaanse negermiLtairen. verklaar de dat de Japar.se zakenlieden op het ogenblik zz:r vo.Tzichtig zijn over de handelsbetrekkingen met Nieuw-Gumea aangezien de Indonesische regering ge dreigd heeft met hei verbreken ven zo wel re diplomatieke als de handelsbe trekkingen indien Japan in Nieuw-Gu-i- De heer Wou heeft tijdens zijn verblijf ook 18 Japanse parlementsleden toegesproken aan wie de huidige s tie Ln Nieuw-Guinea en de taak en doel stellingen van de N.euw-Gukiearaad wenden uiteengezet. O.m. heeft hij ge zegd dat niemand en geen land ter we reld het recht heeft zich met het zelf beschikkingsrecht van de Papoea's te bemoeien Hij drong voorts bij de Ja panse parlementsleden aan zelf te ko men kijken. Womsiwor zei te menen dat zijn toespraak en de latere ontmoeting op een diner dat de parlementsleden hem aanboden, veel begrip had gewekt. In dit verband zei hij dat het zo uiterst belangrijk is dat landskinderen Nieuw-Guinea naar het buitenland den gezonden, naar de V.N., naar India, en Malakka. Op de vraag of men de Papoea-delega. bie niet als marionetten van de Neder landse regering zou beschouwen, ze Womsiwor: „Laat ze. Maar dan horen ze uit de monden van Papoea's hoe de situatie is. En als ze ons,.niet gel< moeten ze zölf maar komen kijken, want ieddereen is welkom." Voetbal. Real Madrid heeft gister avond op eigen terrein een vriendschap pelijke wedstrijd tegen River Plate (Ar geniinië) mei 32 verloren. Bij de rust was de stand gelijk: 22. Tennis. Tijdens de tenniskampioen schappen van West-Engeland, die ir Bristol worden gehouden, is de Neder landse Jenny Seven in de tweede ronde van het damesenkelspel met 63 63 verslagen door mevr G. L. Williams (Gloucester). Schermen. De Nederlandse militaire soherm-equipe heeft gisteren op de vlieg basis Deelen bij Arnhem een 21 neder laag geleden tegen België. Onze landge noten verloren op degen met 151 ge wonnen partijen, moesten op sabel even eens hun meerdere in de Belgen erken nen (115 gewonnen partijen maai zegevierden cp floret met 106 gewon- Wallstreet hoger Dc New Yorksc effectenbeurs sloc; gisteren hoger na trage handel. De opening was verdeeld na twee da. m van dalingen. Rondom de middaj gingen de koersen omhoog en de marfc bleef verbeteren tot in het laatste hai uur, waarna winstnemingen tegen t^ slot de meeste koersen een flink eini beneden het beste punt deden sluiten. De meeste winsten en verliezen liepp. uiteen van enkele centen tot een dollai Chemische fondsen hadden de leiding b: de stijging, nutsbedrijven, spoorwegei farmaceutische fondsen en rubber ten zich daarbij aan doch de meeste au. dere belangrijke afdelingen waren Van de 1232 verhandelde fondsen ten 544 hoger, 476 lager en 212 onverai derd. Er waren 29 hoogte- en 19 laagtt. punten voor 1961. De index van Standait and Poor voor 500 aandelen steeg tot S 65.98, en dit komt neer op i tale koerswinst van 1,1 miljard He gemiddelde van Ass. Press voor I Celen steeg 0,30 tot 248,20. va Jones voor 30 industriëlen 1,66 tot 248,2 punten. Mij. tot Expl. der C. G. Rommenhü lersche Koolzuur- en Zuurstofwerke Dividendvoorstel 18 t20) pel op oude 13% pet op nieuwe aandelen; maal schappelijk kapitaal in 1960 vergroot f 10.02 miljoen, geplaatst kapitaal f 1 845.000; f365 000 ingekochte aami ingetrokken; resultaten weder bevreè gend; omzet in Nederland hoger en Dui; se dochters droegen belangrijk tot it. komsten bij; inkomsten uit ondernemk, gen f2.07 (2,11) miljoen, diversen f 72.0C <116.254); algemene kosten en beli- ting f 518.799 (689.747); emissiekoste f 109.593; afschrijving f 987,792, waarva f500.000 uit reserve vernieu waarvan het restant f200 000 i kan worden gebruikt, en f 487.79 (327.743) ten laste van de verlies- winstrekening; toevoeging reserve dn se belangen 172.348 (214.742); vorig jaz: werd f300.000 aan reserve .vernieuwin toegevoegd; winst 1 957.660 (69G..446 vesteringen 12,34 (0,68) miljoen; uitbre: ding van fabriek te Rotterdam voltooit technische rationalisatie van distributie apparaat voor belangrijk deel gereet nieuwe koolzuurfabriek in Duitslaiï komt binnenkort in bedrijf; vooruitziet ten in Nederland niet onbevredigend buitenlandse deelnemingen verwachte gunstig jaar; revaluatie zal nauwelijk invloed hebben; vergadering 26 mei. Nationale Hypotheekbank concern v Utrechtse Hypotheekbank, oudste bedri; in Nederland, heeft eeuwfeest geviel en de stichting Fundatie-Bachiene, jufc. ieumstichting der U.H. opgericht well de wetenschappelijke werkzaamheden e het gebied van onroerend goed moet bs vorderen. Honderdjarige Woensdag wordt weduwe R. Pruiksma-Bakker in I, honderd jaar. Mevrouw Pruiksma, di geboren is in Woudsend (Fr.), is nog j" vitaal. Alles in grote verscheidenheid verkrijgbaar bij: RR'ESTRAAT 97 TELEFOON 20035 Burgemeester en Wethou ders van Sassenheim bren gen ter openbare kennis, dat ,-an 16 juni tot 23 )uni 1961 ler gemeente-secretarie nzage ligt dc aanvrage de firma A Paauw te Rijns- burg, om met toepassing Artikel 20 van de Wederop- bouwwet vergunning te r gen ontvangen voor de bouw van een praalwagenhal op een terrein aan de Hoofd straat-Warmonderwcg. ka dastraal bekend Sectie B. no. 1557 gcd., gemeente Sassen- Evcntuele bezwaren tegen deze voorgenomen bouw kunnen door de eigenaren e gebruikers van de aangren zende en nabijgelegen gron den tot genoemde datum Sassenheim. 15 juni 1961. J. VAN KNOBELSDORFF, I burgemeester I G. A. VAN STOLWIJK. j secretaris. BETONTEKENAARS De werkzaamheden bestaan voornamelijk uit het tekenen van betonkonstrukties zoals fundaties voor pompen en kompressoren, fundaties voor zware chemische appara ten e.d. UTS of gelijkwaardig niveau is gewenst. Ons streven is er op gericht medewerkers aan te trekken die bij onze onderneming een levenspositie zoeken. Voor bekwame krachten zijn goede toekomstmogelijkheden weggelegd. Gegadigden wordt verzoent hun eigenhan dig geschreven sollicitatiebrieven te richten aan de afdeling personeelszaken van 'LUMMUS NEDERLAND N V. Bedorven maag' en diarree (rodronkon. kou op j line „loopt u leeg". II stoornis. ENTOSORBINE - witte, aangename tablet- I ten - bevat 6 snelwerkende geneesmlddelendledemaag I ■ENTOSORBINEa lok morgen brengen de advertentie» iceer veel nieuus huishoudster. plaats in mooie omg Noorden van Noord-Brabant, vlakbij Gorinchem. Evt. hu welijk niet uitgesloten. Br. onder no. R 5588 bur. blad. 0 Gevr verkoopsters en leerl.-verkoopsters voor di rect of later, voor de ver koop van hoeden, shawls en handschoenen, v. Velsen, Donkersteeg 3. Herstellende dame zoekt huishoudster voor 4 a 6 we ken. Liefst intern. Mooi huis met tuin. Meer hulp aan wezig. Br. no. 1620 bur. blad. Gevr. hulp in de huish. schoolg. kinderen. Ook zomerverblijf in Zeeland van 15 juli—20 aug. Eigen va kantie naar wens te regelen. Mevr. Schrofer. Veurseweg 110. Voorschoten. Tel. 01717- 3329. Leerling kok gevraagd, ndags vrij. Aanmelden na 10 uur. Restaurant Bern- I sen, Breestraat 157, Leiden Tc huur gevraagd Heer. 30 j zoekt net kost-, huls per 1 juli voor ca 4 maanden, weekends afwezig. Omgeving Kanaalweg, Lei den. Br. onder no. 1617 bur v. d. blad As. echtpaar zoekt per september in Katwijk of om geving zomerhuis, etage of souterrain. Br onder no 1618 bur. v. d blad. 0 Te koop of te huur gevr moderne woonark, liefst met ligplaats. Br. no. 1619 bureau van dit blad. 20.00 0 Heinkel Scooter, in st van nieuw i960. 10 000 km ge lopen. D. van Leeuwen, Mauritssingel 116 Leider dorp. Tel. 34879 Goedkope wasmachines. Door inruil verkregen we gens aankoop volautomati sche wasmachines 1 A.E.G. Jr. snelwasser met roestvrije stalen kuip met volledige garantie. D. Teske, Doeza- straat 5. 0 Woonboot, 3 k„ gr. keu ken, veel bergr., butagas, 18 m. lang, in prima st. Prijs 4000. Woonschip Elisabeth, Sassenheimsevaart, Sassen heim, bij Jachthaven Pavil- Aangeboden l pracht he- rensportfiets met handrem men cn gegarandeerd nieu we banden voor de spotprijs van 47,50. 2e Looierstraat 7. 0 Aangebodenz.g.a.n. Eng. kinderwagen, half hoog mo del met doorl spatborden. Kleur wit. Prijs 75,—. Nwe Rijn 104, Leiden. 0 Z.g.a.n. half Engelse kin derwagen. Te bevragen Re misestraat 29, Katwijk a. Zee. 0 Lloyd Type LT 500. Bouw jaar '54-'55. Geheel in zeer goede staat. Obrechtstr. 65. 0 Moderne T.V., merk Phi lips. 43 cm beeld, van 645 445. compl. met nwe antenne. Tevens mod. wan delwagentje. z.g.an. 37,50. Te bevr Stephano, van Ros- sumstraat 7, Rij-nsburg. 0 iè koop pracht party rode savoy, grdenc boere en sprui-tk.planten P. de Groot, Veursestraatweg 294. Leid- -schendam. Tel. 4698. 0 Te koop Vespa scooter G.Lweinig gelopen Kof- ferschrjjfma chine. Hermes Baby. Breestraat 36 0 Te koop weckketel met toebehoren, glazen, enz. W. van Duin. Petr v. Saxenstr. 0 Te koop Volkswagen U.S.A. 1953 met radio, rol- dak etc. Calex Autobedrijf N.V.. Leiden Kort Galge water 14-16. tel. 33355. Diversen 0 Waardebon voor vader. Tegen inlevering een 4-kleu- ren ballpen van 6,95 voor f 4.95. Vulpen met gouden pen 3,95; 4-kleuren ball points in etui 2 95 Luxe herenpost met ritssluiting f 12,50. Parker, Waterman, Osmia vanaf 9,90. A. Verhoog en Zn. Haarl.straat 29. Tel. 22197 e 25374. 0 Kredieten t.m. ƒ3000 iedereen en zonder borg) voor aankoop meubelen en woningtextiel direct v. fabr Enorme keuze en besparing Uiterst soepele betalingsre geling en strikte geheim houding. Vraagt vrij-blijvend inlichtingen. Postbus 538 te Den Haag. 0 Katwyk opgelet. Vrijdag markt. Speciale aanbieding vaderdag crêpe mousse he ren ankiets alle kleuren 1.98 Twee paar 250. Ter kennis making drie paar ƒ3.—. Ny lonkousen 1.49; twee paar 2.50. Zie borden. Japie. p Nieuwe auto's zonder :hauffeur. Nieuwste '61 mo dellen, o.a. Taunus 17 M Opel Rekord, Volkswagens Anglia. Consul. Volkswagen- busjes met open dak Garage Werkhoven Maredijk 31a Tel. 22300 - 32735. 0 Katwyk opgelet. Vnijdag- markt. Geef vader pracht stel mooi super rib heren sportgoed, alle ten nu 1.98. Leuk kindergoed 69 cent. Damesslips tot 52 98 ct. Zie borden. Japie 0 Katwyk opgelet. Vrijdag markt. Speciale aanbieding pracht kwaliteit heren polo shirts met schoonheidsfout jes. waaronder van 15 98 per stuk. alle kleuren, iets voor vaderdag, alle maten 398. Zie borden. Japie. 0 Parapluie reparatie (ook voor opvouwbare), wandel stokken - invalidestokken - rubberdoppen - Parapluie- magazijn Van Oerle, Haar lemmerstraat no. 95, bij de Vrouwensteeg. 0 Kinderrijwielen v.a. f 49.50 Sportrijwielen v.a. 89. Ook Rudge en Simplex voorradig Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1—3 Telefoon 24109 0 Hout. board en triplex, Hangkasten, legkasten en keukenkasten. „Wienese" ladders, trappen en steigers loodgieters, schilders, aannemers en timmerlieden. Fabrieksprijzen. Komt vrij blijvend eens prijs vragen en kijken „de Houthal", Hoge- woerd 99 Tel. 22536. 0 Wordt uw bed slecht? Laat deze dan overtrekken met een nieuw damast, In één dag klaar; 2 pers. v.a. 26,50, 1 pers. vanaf 19,50. De Kleine Winst, Haarl.st. 51 Leiden. Tel. 24958. 0 Solex-oio. De nieuwste automatische Solex uit voor raad leverbaar Prijs 395. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295 Korevaarstraat 6. Berinl bromfietsen in 16 modellen uit voorraad lever baar. Pry zen vanaf ƒ398 Van Zyp, Haarlemmerstraat 295 Korevaarstraat 6 0 Aangeboden Peugeot 403, met open dak en kachel. Bouwjaar 1956- Stallinga, Wasstraat 4, Leiden.Telef. 24949. 0 Berini Batavus, Rap, So lex. Puch Magneet, D.K.tf Monarscoot. Gazelle, Loco motief, Union. Bromfietse: uit voorraad leverbaar. Vs: Zijp, Haarlemmerstraat Korevaarstraat 6. 0 Onderdelen voor Solex Berini, Puch, J.L.O., Sack H.M.W. en Rap moto voorraad leverbaar. Zijp, Haarlemmerstraat 231 Korevaarstraat 6. 0 Steeds prima gebruikt* bromfietsen voorradig. Doe: inruil verkregen. Door vak mensen nagezien. Van Zij?. Haarlemmerstraat 295. Kort vaarstraat 6. Monarscoot. De brornfie? scooter. Prijs geh. complee 798. In 3 pr. kleuren. Va- Zijp, Haarlemmerstraat 29ö Korevaarstraat 6. 0 Puch bromfietsen met en 3 versnellingen, vanal f 655. Leverb. in 3 kleuren en in sportuitv. Van Zijp Haarlemmerstraat 295, Kore vaarstraat 6. 0 Iedereen cn zonder borp kredieten van 250,tot met 4000,— voor aankoop meubelen, ledikanten, kar petten, gordijnen, woning textiel, enz. enz. Rechtstr. van de fabriek. Enorme be sparing. Bovenstaande kre dieten tegen uiterst soepele lichtingen. Postbus 1083, Rot terdam. S Verpleegster worden! nze cursus vangt a 1 september 1961. Inlichtin gen directrice Diakonessen- huis. Parklaan 95a. hoven. Vakantie adressen 0 Vast zomerh. te huur, slaappl.. str. w. van 8—15 jul Noordw hout. Tevens te kooi ouitenboordm. merk Seugall 4% P.K. v. 300. Pieter Bothstr. 23 (eind Hooilaan).

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 4