en U GRUYTER Kijk niet op een d0°r AAN DE SPITS! NIEUWE LEIDSCHF COURANT 8 DINSDAG 13 JUM 196] Een moment van voldoening - hèt moment voor een Velasques! Velasques 661c voor kleine momenten van voldoening. Kent U b.v. de Velasques Lerida? Het is een licht bolknakje, verrukkelijk van smaak en toch maar 17 cent Een nieuwtje voor de vele rokers die de Lerida graag als sigaartje „er tussendoor" op sak hebben: er Is au ook een' 6-stuka verpakking voor 85 cent! Personeel gevraagd 0 De Stichting Schooltand- verzorging vraagt tot half juli voor 5 ochtenden per week een meisje voor gelei den en oppassen van kinde ren. Aanmelden woensdag 15 juni tussen 2 en 4 uur. Nieuwe Mare 13a. Albert Heijn vraagt be diende en leerling-bediende, 1623 jaar. Wij bieden U een prettige werkkring met gun stige arbeidsvoorwaarden o.a. naast de wekelijkse vrije middag één extra vrije dag per 14 dagen, afwisselend op maandag en zaterdag; be drijfskleding in bruikleen; vergoeding van eventuele reiskosten. Voor nadere in lichtingen kunt U zich den tot de bedrijfsleider ons filiaal Hoofdstraat 72 te Noordwijk aan Zee. Gevraagd verkoopster en leerling-verkoopster voor di rect of later, voor de ver koop van hoeden, shawls en handschoenen. Van Velsen Donkersteeg 3. Gevr. een net kinder meisje, liefst boven de 18 jaar en een meisje voor het ijsbuffet, ook boven de 18 jaar. Zuiderduin, Voorstr 4*1 Katwijk aan Zee. Personeel aansreb. O B.z.a. R.K. jongeman, oud 21 jaar. in bezit van rijbe wijs BE, voor bezorgings- werk. Goed bekend in Lei den en omg. Br. no. 1607 bur. van dit blad. Woningruil Ruiling. Vrij benedenhuis 3 gr. kamers, douchecel, schuur, tuin enz. voor vrij benedenhuis met 2 kamers, douche, tuin enz. Brieven J. P. Coenhof 1, Leiden. Te koop 0 Te koop gevr. een paar rolschaatsen. M. F. Schaap, Hoogstraat 8, Katwijk Zee. 0 Gevraagd vrije etage door onderwijzeres, in het bezit van woonerkenning groep I. Br. no. 1604 bur. v. d. blad. Te koop aangeb Te koop dressoir, thee meubel, rookstoel m. pluche kussens, leren aktetas met vak, zeildoeken schooltas (dubbel), orgel. Te bevr. Commandeurspad 2, Katwijk aan den Rijn. 0 Goedkope wasmachines. Door inruil verkregen, we gens aankoop volautomati sche wasmachine. 1 Erres wasmachine, als nieuw, met volledige garantie. D. Teske, Doezastraat 5, Leiden. 0 Trouwjapon aangeboden met toebehoren. Te bevr. mevr. Van Ruiten, Floraweg 91, r.oelofarendsveen. Aangeb. kinderwagen, kl. parelgrijs-anthraciet, in pri ma staat, ook te gebruiken als wandelwagen. Tevens mooie lederen damesjas, m. 42-44. Haarlemmervaart 63F. Leiden. 0 Te koop z.g.an. bromfiets 1500 km gelcpen. Elk onder zoek toegestaan. Van 740,- voor ƒ465.-- Te bevragen Smit, Mauritssingel 27, iderdorp. 0 Auto. en tractorbanden, nieuw, gecoverde en gebr. Grote sortering, kleine prij zen. T. Hövig, Hoge Rijn dijk 1, Zoeterwoude. Telef. 01710—25517. 0 Sleutels bijmaken! Lips, Yale, autokontakt en voor deursleutels, klaar terwijl U wacht! Spaden, schoppen, rieken, gieters, slang en al les voor uw tuin. Hartwijk, Nieuwe Beestenmarkt 7-9-4, Leiden, telefoon 26627. 0 4 Mechelse stoelen aan geboden, 2 in pr. staat zijn de 2 die gerepareerd moeten worden, tezamen f 15. Falckstr. 17, Leiden-Noord. Tot het kleinste moertje voor Solex, Sparta en andere bromfietsen vindt u in het onderdelen-magazijn van H. Walenkamp Zonen, Caeci- liastraat 5 (Turfmarkt) Lei den. Tel. 01710-20050. 0 Alleen ln ons magazijn treft u de grootste sortering onderdelen, accessoires e voor uw bromfiets, motor scooter, H. Walenkamp Zonen, Caeciliastr. 5 (Turf markt) Leiden. Telef. 01710- 20050. Te koop aangeboden ln goede staat zijnd orgel. G. v. Egmond, Sandtlaan 4, Rijns burg. Te koop aangeb. brom fiets H.M.W., dubb. vering, moet weg, tegen zeer rede lijke prijs. C. Korpershoek, 0 „Wienese" ladders - trap pen - steigers voor timmer lieden, aannemers, loodgie ters, schilders. Fabrieksprij zen. Hout, board, triplex, Hangkasten, legkasten, keu kenkasten. Komt vrijblijvend eens kijken en prijs vragen „De Houthal", Hogewoerd 9< werk tafel met toebehorengla zen enz. W. v. Duin. Petr. v Saksenstraat 22, Rijnsburg. Diversen Extra reclame!! Zolang de voorraad strekt teensan dalen. Alleen grote maten van 2.40 nu voor slechts 1.25 p.p. Haast U, de voorraad is beperkt. De Lederhal, Rijn straat 3. Extra reclame! Meisjes- bandsehoentjes 28/31 5.95 32/36 f 6.95. Beige meisjes schoenen met ingebouwde steun maat 32/35 slechts 6.95 Guldens beneden de nor male prijs, nergens voorde liger. De Lederhal. Rijnstr. -o. 3. aanbiedingen. U kunt Uw kinderen dan een extra ijsje of glaasje limonade geven wanneer U op vakantie bent De Lederhal. Rijnstraat 3. 0 Woensdagmarkt. Geef va der zo'n pracht stel mooi super wit rib heren sport- goed. Alle maten, nu 1.98. Lange onderbroeken en borstrokken 2,98, twee stuks 5,—. Hoek Stadhuis plein. Japie. Vlot meisje, P.G. zoekt uto vriendin, 1820 jaar. Br. onder no. 1606 bur. blad. Den Haag. 0 Woensdagmarkt. Nu ko pen voor vaderdag. Crêpe Mousse heren ankiets l,f Speciale aanbieding vo vader. Twee paar 2,50. Ter kennismaking drie paar voor 3,Alle kleuren. Hoek Stadhuisplein. Japie. Woensdagmarkt. Speciale aanbieding leuke jupons ƒ1,49, pracht nylonkousen 1,49, twee paar ƒ2,50. Leu ke herensokken ƒ0,69, witte sokjes, ook grote maten 0,50. Hoek Wanneer U naar het strand gaat geef dan Uw kinderen een paar plastic sandalen. Ze zijn bestand te- zeewater. Prijzen vanaf p.p. Hierop geven wij extra korting. De L( hal. Rijnstraat 3. 0 Dames, bespreekt vroeg tijdig voor uw haar, bij de kapper. Voor lastig haar een prima permanent, dan moet U bij het Kappershuis zijn Heren, laat uw haar vroeg tijdig verzorgen. Apothekers- dijk 8. Tel. 26218. 0 Vermist sinds twee ken zwart met witte kater, volwassen, maar klein. Hoge beloning. Tel. 34476. Ooster- hoff, Sterrewacht 9, Kaiser- Kostgangers gevr. met vrije zit-slaapk. Br. no. 1610 bureau van dit blad. 0 Gebruikte brommers, alle merken, ook sportbrommers, waarbij enkele z.g.a.n. Giu- lietta, Puch, Alpino enz. Van der Mey, Hooigracht 66. Mid delweg 29, Leiden. Rubber zwemring 98 ct. Zware kwaliteit rubber, di verse frisse kleuren. Alleen met inlevering van deze ad vertentie voor 98 ct. Geldig tot 25 juni. I.V.A. - Haarlem merstraat 48- Nova - Noord- einde 43 - Leiden. Werphengel 2,98. Prach tig plastic handvat met uit- neembare hengel met gelei ders, metalen werpmolen rem en vrijloop en 16 meter snoer. Geheel compleet f2.98 I.V.A., Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordeinde 43. Leiden 0 Plastic tuinslang 25 cL per meter. Zware kwal. Hierop passende straalpijp en water diefje, samen f 1,98. Gazon sproeier 1,90. deze be sproeit 28 vierkante meter tegelijk van uw tuin. I.VA. Haarlemmerstraat 48. Nova Noordeinde 43, Leiden. Vaderdag 18 juni. Zeer mooie drukasbak fl,50. Uit gevoerd in diverse fraaie kleuren met verchroomde bovenkant. Alleen met in levering van deze adver tentie voor f 1.50. I.V.A. Haarlemmerstraat 48. Nova! Noordeinde 43, Leiden. Vakkundig uw bed over trekken! 2 pers..vanaf 26,50, 1 pers. v.a. f ïg.so. In één dag klaar! De Kleine Winst, Haarl.str. 51. Tel. 24958. 0 Paraplule reparatie (ook voor opvouwbare), wandel stokken - Invalidestokken - rubberdoppen - Parapluie- magazijn Van Oerle, Haar lemmerstraat no. 95. bij de Vrouwensteeg. Duolux Interieurmatras, Zomer- en winterkant, 15 j. garantie, 1 pers. v.a. f 49,50, 2 pers. v.a. 79,50. De 3 Eenen, Haarlemmerstr. m. Telefoon 23867. Kredieten km. ƒ3000 (v. iedereen en zonder borg) aankoop meubelen en woningtextiel direct v. fabr Enorme keuze en besparing Uiterst soepele betalingsre geling en strikte geheim houding. Vraagt vrijblijvend inlichtingen. Postbus 538 te Plastic w.c.-bril ƒ3,98 Zware kwaliteit, geheel com pleet met bevestigingsbou ten. Past op elke stenen w.c.- pot. Voor deze prijs koopt U alleen bij: I.V.A., Haarlem merstraat 48. Nova, Noord einde 43, Leiden 0 Vaderdag 18 junL Zeer fraaie sigarettenaansteker ct. Mooi plat Engels mo del. Originele Camel-aanste ker. Alleen met inlevering i deze advertentie voor ct. I.V.A. - Haarlemmer straat 48. Nova - Noordeinde 43 - Leiden. 0 Steeds prima gebruikte bromfietsen voorradig. Door inruil verkregen. Door vak mensen nagezien. Van Zijp. Haarlemmerstraat 295. Kore- vaarstraat 6. 0 Puch bromfietsen met 2 en 3 versnellingen, vanaf f 655 Leverb in 3 kleuren en in sportuitv Van Zijp. Haarlemmerstraat 295, Kore- vaarstraat 6. Monarscoot. De bromfiets scooter. Prijs geh complee' f 798 In 3 pr. kleuren. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295 Korevaarstraat 6. 0 Solex-oto. De nieuwste automatische Solex uit voor raad leverbaar Prijs 395 Van Zijp, Haarlemmerstraat 295. Korevaarstraat 6. Berinl bromfietsen ln 16 modellen uit voorraad lever baar. Prijzen vanaf ƒ398 Van Zijp. Haarlemmerstraat 295. Korevaarstraat 6. Berini Batavus, Rap, So lex. Puch Magneek D.K.W.. Monarscoot, Gazelle, Loco motief, Union. Bromfietsen uit voorraad leverbaar. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295. Korevaarstraat 6. 0 Onderdelen voor Solex, Berini, Puch, J.L.O., Sachs, H.M.W en Rap motorenuit voorraad leverbaar. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295. Korevaarstraat 6. w Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste '61 mo dellen, o.a. Taunus 17 M, Opel Rekord, Volkswagens. Anglia, Consul, Volkswagen busjes met open dak. Garage Werkhoven. Maredijk 34a. Tel 22300 - 32735. 0 Stofzuigers v.a. 115. Bij aankoop van een nieuwe geven wij 25 voor uw oude Fa. Dusoswa. Turfmarkt 1-3. Telefoon 24409. „Roslne" geeft de hoogste ïrij-s voor goud, zilver uwelen. Grote keuze in ovingsringen, gouden, zilve ren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle répara- uurwerken. Steen- straat 16. Tel. 26854. Wat kost het! Bedden- reparatie, l-persoons vanaf 18,50, 2-pers. vanaf 34,90 met damast. De 3 Eenen, Haarlemmerstraat 111. Tele foon no. 23867. Kwak's Verkeersinstituut, v. oud-examinator, er kende V.W Rijschool. Rijdt met V.W.'s 1961 open dak. Iedere woensdag theorieles, 8 uur n.m. Zoeterwoudsesin- gel 104. Telefoon 22803. Vakantie adressen j Zomerhuisje tc huur op de Veluwe bij Hattum. Voll. gem., vrij van 1—22 juli en van 5—26 aug. Bevr.: Coets- straat 2a, Zwolle. Tel. 13627. 0 Zomerhuisje te huur op de Veluwe bij Hattem, vol ledig gemeub., vrij van 1—22 juli en van 5—26 aug. Bevra gen: Coetsstr. 2a, Zwolle, teL 13637. ._j theezakjes handig- v,nt Altijd verse thee. Waarom kiest U De Gruyter's theezakjes? De Gruyter looft 1000 doosjes Supertheezakjes uit voor de beste antwoorden. U krijgt 10 doosjes Supertheezakjes gratis ais Uw antwoord behoort tot de 100 beste en leukste. Zó kunt U inzenden: Neem een briefkaart. Schrijf er op: Ik kies De Gruyter's theezakjes, omdat Adresseer aan De Gruyter, postbus 276, 's Hertogenbosch. Uiterlijk zaterdag posten! zo voordelig door 10°/o korting! een theezakje 10% korting- Super-theezakjes Huishoud-theezakjes Huishoud-theezakjes groot model Goudmerk thee Korrelthee Roodmerk thee Blauwmerk thee Oranjemerk thee Groenmerk thee Grove thee Zwartmerk Grove thee Bruinmerk Chinathee NATUURLIJK. BABY- KLEUTER- EN KINDERKLEDING KOOPT MEN BIJ C&A 72 Spekkie draaide zich oir de zijn vriend bevreemd aan. ,,Wat zeg je, Blek?" vroeg hij. ..Wou je dat er van jou zo'n opname hing? Maar ik sta er toch reuze gek op. Iedereen zaJ me uitlachen, begrijp je dat dan niet?" ,,Nee, dat begrijp ik zeker niet," ant woordde zijn vriend. „Denk jij dat een ander het wagen zou om op de apenrots te klimmen en met vijf apen rustig te po- i alsof er niets aan de hand is?" Het gelaat van de dikke Spek klaarde weer helemaal op. „Je heb* gelijk, Blek," knikte hij. „Het is een ontzag-inboezemende foto, om zo maar eens te zeggen. En zie je hoe kalm ik erop kijk? Och, ja, jongen, of er nu vijf of tien apen aan mijn kleren hangen, dat doet mij niets. Je moet weten hoe je met die dieren moet omgaan. Je moet hun taal een beetje spreken, natuurlijk. Maar dat ging mij gelukkig vlot af. Ik denk dat ik inspecteur Hamzwaaier zal vragen of hij voor mij ook een afdruk van deze fraaie prent laat maken. Dan hang ik die boven mijn bed. Ter herinnering aan ons laatste avontuur. Maar kom mee, Blek. Nu gaan we eens naar onze eigen foto's kij ken. Ik hoop dat ze die een goed plaatsje gegeven hebben. De jury zal maandag uit spraak doen, geloof ik, en de prijzen uitrei ken. Dat worden nog slapeloze nachten voor een heleboel mensen, vrees ik. Maar mijn hoofd zal heel rustig op mijn kus- kers. Wat niet zeggen wil dat ik het niet leuk zal vinden, als ik over een paar da gen enkele medailles in ontvangst zal mo- een van zijn dierenfoto's kreeg hij een eer ste prijs en voor een van zijn polderland schappen een tweede. Blekkie's inzendingen werden met twee eerste en twee tweede prijzen bekroond. „Ik geloof niet dat deze jury er erg veel kijk op gehad heeft, Blek," merkte Spek kie op, toen de resultaten bekend gemaakt werden Ze hebben te weinig op fotogeni- aliteit gelet, als je het mij vraagt. Maar it -■•-tig door blijven gaan i En hiermee neemt dit avontuur dan echt een einde. Maar natuurlijk duurde het niet lang, eer onze vrienden in nieuwe spannende gebeurtenissen verwikkeld wa ren. Daarover hopen we te vertellen in een ontuur, getiteld: Spekkie en Blek- En Spekkie werd niet teleurgesteld. Voor kie en de Woudreuzen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 8