Stil Engeland moet nu vastberaden zijn Meer praten met Bonn over moeilijke kwesties lft een &a#tfce lij, Bonn zegt „neen" op de Russische voorstellen ABASI N Soekarno nu in Peking Kritieke stadium schijnt voor Kongo voorbij Chefarine A Pljlt Verschillende bewegingen herlas i 1 uit Ai i '•ijn sp! ol Ilf* van ïecht >S-D.. andidz chap SQhouo ik Kti iden ti >ees b ten, 1 won tus to; ttersee tares yntpii ïter vi I RENTE-UITKERINGEN Het Tweede-Kamerlid de heer M. Bakker (comm.) heeft schriftelijk aan de minister van sociale zaken en volksgezondheid gevraagd of het juist is, dat de sociale verzekeringsbank in 1960 bij de berekening van de rente voor blijvende rentetrekkers krachtens de ongevallenwet geen reke ning heeft gehouden met het feit, dat de maand februari van dat jaar 29 dagen telde. Is het juist, zo vraagt hij voorts, dat tot nu toe geen rente betaalbaar is gesteld over deze 29ste februari. Indien dit zo is, dan wil de heer Bakker gaarne weten waarom dit niet is gebeurd. Voorts vraagt hü of de minister bereid is te bevorderen, dat de te weinig uitbetaalde rente aan alle betrokken rechthebbenden alsnog wordt verleend. OOSTENRIJKSE BABY Het Eerste-Kamerlid de heer De Vos van Steenwijk (lib.) heeft de minister van justitie schriftelijk gevraagd, de Oostenrijkse baby waar over in Den Haag is geprocedeerd, hier te lande te laten en de ver blijfsvergunning van het kind te verlengen. De vragensteller voert aan, dat de beslissing van de vice-president van de Haagse rechtbank mede was gegrond op de overweging, dat de raad voor de kinderbescherming de pleegouders niet geschikt acht om dit kind op te voeden. Hij vraagt of de minister niet van mening is, dat opvoedkundige overwegingen bezwaarlijk kunnen worden aan gevoerd bij een aangelegenheid van vreemdelingenpolitie. Is de minis ter niet van oordeel, aldus het Kamerlid, dat, nu deze baby hier te lande voorlopig is toegelaten en de pleegouders reeds elf maanden hun zorg aan dit kind hebben besteed, er alle aanleiding is om het hier te lande te laten en de verblijfsvergunning te verlengen? Het Kamerlid besluit met de vraag, of de minister niet van oordeel is, dat het in het vervolg in soortgelijke gevallen de voorkeur verdient de argumen ten, die thans in dit geval in het geding worden gebracht, te overwe gen voordat vergunning tot voorlopige toelating wordt verleend. MISSTANDEN IN RUSTHUIS „Onaanvaardbaar", noemt minister Klompé van maatschappelijk werk de toestanden, die voorkwamen in een rusthuis in Haarlem. Hier werden enige geestelijk gestoorde bejaarden met een soort hondenriem en met sloten aan de bedden vastgebonden. Ook andere mishandelingen behoorden niet tot de uitzonderingen. Het Tweede-Kamerlid mejuffrouw De Vink (kath. v.) had minister Klompé op deze misstanden gewezen en gevraagd, of de bewindsvrouwe het niet dringend noodzakelijk acht, dat zo spoedig mogelijk een wet op de inspectie van bejaardentehuizen tot stand komt. Mejuffrouw Klompé beantwoordt deze vraag bevestigend en deelt mee, dat een dergelijk wetsontwerp op korte termijn aan de ministerraad zal worden voorgelegd. SM De Times en West-Berlijn: In een commentaar op het me morandum over Berlijn dat pre mier Chroesjtsjef aan president Kennedy heeft aangeboden, schrijft de invloedrijke Londense Times dat Engeland in deze kwestie een vastberaden houding dient aan te nemen. Er is geen reden om te veronderstel len, dat hij (Chroesjtsjef) of Herr Ul- bricht (Sowjetzone) hun uiteindelijke doel om West-Berlijn door Oost-Duits- land te laten opslokken opgegeven heb ben. aldus de Times. Zij zijn echter blijkbaar van oordeel, dat indien de vrucht maar lang genoeg hangt, hij ge makkelijker zal vallen dan dat de boom wild geschud wordt. Het is derhalve hun streven het pro- ctde aan te moedigen met zonneschijn en geruststellingen, terwijl zij in tussen de gevaarlijke positie van de stad ge bruiken om concessies los te krijgen. De voornaamste concessies, die zij eisen hebben betrekking op de status en de erkenning van de Oostduitse regering en de gevolgtrekking hieruit is, dat een al gemene aanvaarding de verdeling van Duitsland betekend. TIJDELIJK In de eenvoudigste bewoordingen wordt het Westen dus aangeboden Oost-Duits- land een status te verlenen in ruil voor t ij d e 1 ij k e geruststellingen met be trekking tot de veiligheid en vrijheid vin West-Berlijn. worden. Dit zal /an de oorlog zijn of de verdwijning Russen uit de controleposten langs de toegangswegen tot Berlijn. Een argument is, dat indien het ste alternatief aanvaard en de zenu oorlog met voldoende overtuiging v gezet wordt, het tweede alternatief nooit de orde komt, qmdat de Rui teer als de geallieerden de geVi die daaruit kunnen voortvloeien zullen lllen vermijden. STERKE ZENUWEN Dit is een krachtig argument, waar- /er niet licht heengestapt mag worden, iet is belangrijk het feit te aanvaarden, dat de zenuwenoorlog in verschillende delen van de aarde voor onbepaalde tijd voortgezet zal worden en dat het enige antwoord daarop sterke blijft. Wat duidelijk gemaakt moet worden dat de geringste inmenging met de vrijheid van toegang tot Berlijn toegelaten zal worden. In de Ver. Staten heeft het aantal ge boorten het aantal sterfgevallen in 1960 met 2.593.000 overtroffen. Het aantal ge boorten kwam neer op 14.4 per duizend, zodat het iets ten achter bleef bij de 14,9 van 1959. Het sterftecijfer nam met je tot 9,5 per duizend. Het aantal sterfgevallen steeg van 1.565,814 in tot 1.703,000 in 1960. Massamoordenaars van achttien jaar Op een weg ten westen van Salt Lake City (V.S.) zijn in een rode auto, die had toebehoord aan een van hun slacht offers, gearresteerd de 18-jarige George R. York en de even oude James Latham die op een wijze als gold het een baga tel een hele reeks in verschillende sta ten gepleegde roofmoorden hebben be- Zij spraken onverschillig over ,.die twee vrouwen in Florida...", „die mar in Louisiana....", de man in Tennes see....". „de twee in Illinois...." „een in Kansas...." en „dan dat meisje Colorado". Voor ieder slachtoffer hadden zij een kerf in hun pistolen gemaakt acht kerven in totaal maar het was er ee teveel, want de man in Louisiana wa niet gestorven. Berisping generaal wegens belediging De Amerikaanse legerleiding heeft een officiële berisping uitgesproken te gen genera al-majoor Edwin Walker, oud commandant van de 24ste Amerikaanse infanteriedivisie in West-Duitsland, het in het openbaar afleggen van min achtende verklaringen over prominente Amerikanen zoals ex-president Truman en mevrouw Roosevelt, die hij. er- beschuldigde „communisten" te zijn. Deze zaak kwam aan het rollen door een publikatie in Overseas Weekly, particulier weekblad dat op grote schaal onder het Amerikaanse legerpersoneel in Duitsland wordt verspreid. Medege deeld werd dat een berisping geen straf is, maar een correctieve maatregel, doch de openbaarmaking van deze be risping vergroot wel haar normale be tekenis. Walker had in zijn publikatie ook de Amerikaanse pers. radio en te levisie van linkse activiteiten beschul digd. De berisping heeft de persoonlijke goedkeuring van president Kennedy, die kennis genomen heeft van het resultaat van het onderzoek, dat na de publikatie in april werd ingesteld. In zijn motive ring merkt dc Amerikaanse legerleiding op, dat generaal Walker heeft nagela ten acht te slaan op waarschuwingen van zijn superieuren om zich te ont houden van het deelnemen aan pole mische activiteit, hetgeen in strijd is met de van ouds bestaande gebruiken van de militaire dienst en de preroga tieven van een hoofdofficier. Twee van de zeven Venezolaanse politieke gevangenen, die met een overmeesterd vliegtuig van Puerto Cabello naar het vliegveld van Curagao uitweken, werden onder zware bewaking van een Nederlandse marineman en Curagaose politiefunctionarissen gesteld. Over hun verzoek om politiek asyl is nog geen beslissing genomen. aan de regering van de West- Duitse Bondsrepubliek voorge steld een nieuw gesprek te voeren over enkele kwesties, die in het vorig jaar gesloten Nederlands- Duitse verdrag zijn geregeld. Het gesprek zal met name betrekking hebben op de aanspraken van Duitsers op schadevergoeding van hun door de geallieerden ont eigend vermogen, waaronder vele Nederlandse aandelen. Daarnaast komen de geruchten ter sprake als zouden van Duitse zijde con cessies zijn verleend voor de ex ploitatie van aardgas in het ge bied van de Eemsmonding. De Nederlandse staatssecretaris dr. H. R. van Houten, houdt zich ge reed om naar Bonn te vertrekken. Een en ander is medegedeeld naar aanleiding van o.m. een communi qué, dat gisteravond door de Alge mene Kunstzijde Unie is uitgegeven. Daarin werd melding gemaakt van een proefproces, dat door Duitsers, die voor en in de oorlog A.K.U.- aandelen bezaten, in Duitsland tegen de Unie aanhangig is gemaakt. ..Be paalde belanghebbenden in Duits land", aldus het communiqué. blij ken nog steeds niet te berusten irt de onteigeningen van Duits vermo gen, die door de geallieerde staten in verband met de herstelbetalingen zijn geschied en die door Duitsland bij verdrag zijn aanvaard." Met name meent men, dat de ontei; ning van vennootschappen, die in allieerde landen gevestigd zijn, geen betrekking kan hebben op het in Duits land gelegen vermogen van die vennoot schappen. Dit vermogen zou op de eer of andere manier weer ter beschikking moeten worden gesteld van degenen, die vóór de onteigening aandeelhouders de onderhavige vennootschap warer Proefproces van Duitsers tegen de AKU parlementsredactic) De achtergrond van deze in algemene bewoordingen gestelde mededeling is, dat de Duitse ex-aandeelhouders van de A.K.U. nu de zeggenschap eisen over de in Duitsland gevèstigde dochtermaat schappij van de A.K.U.de Vereinigte Glanzstoff-fabrieken. Zij doen dit op grond van dc zg. „Spaltungstheorie", die ervan uitgaat, dat in West-Duitsland op gerichte vennootschappen, die zijn afge splitst van vroeger in heel Duitsland opererende maatschappijen, recht hebben op het gehele in West-Duitsland aan wezige bezit der oorspronkelijke onder neming. De geallieerden hebben na de bevrij ding A.K U.-aandelen in Duits bezit ge naast en als herstelbetaling aan de Ne derlandse staat overgedragen. Omdat de Vereinigte Glanzstoff zich in Duitsland bevond is op het vermogen van deze maatschappij geen beslag gelegd. De Duitse ex-aandeelhouders van dc A.K.U. willen zich dit vermogen nu in handen spelen. Reeds in de jaren 1954 tot 1956 is hiertoe in Duitsland een procedure tegen de A.K.U. gevoerd. De eis werd toen in hoogste instantie afgewezen, om dat deze onverenigbaar werd geacht met de Duitse wet en de Duitse verdrags verplichtingen. Ook voor het thans aan hangig gemaakte proefproces kan het bestuur van de A.K.U.. blijkens zijn communiqué, geen redelijke grondslag ontdekken. Het acht het echter merk waardig. dat in Duitsland een dergelijk proces begonnen wordt, nu de verdragen tussen Nederland en Duitsland, die juist een definitief einde aan dergelijke kwes ties beogen te maken, in de Tweede Ka mer in behandeling zijn. De pogingen van de voormalige Duitse aandeelhouders vinden hun ooi-zaak in het feit, dat de Duitse staat hun tot dusver geen schade loosstelling heeft willen geven. Daarom hebben zij nu. met een beroep op de „Spaltungstheorie", opnieuw zelf het tiatief genomen. gesprek te Bonn geen oplossing over de kwestie van het onteigende vijandelijke vermogen wordt gevonden. De Tweede Kamercommissie, die de openbare be handeling van het verdrag voorbereidt, heeft vorige week overleg gepleegd met vertegenwoordigers van de AKU. Zij wacht nu het resultaat van het overleg te Bonn af. Gasboringen Inmiddels doen geruchten de ronde, dat dc Duitse regering op grond van oude aanspraken aan een Duitse 11 schappij een concessie zou hebben leend om in de Eemsmond en wel vlak by Delfzijl naar gas te boren in eei bied waar Nederlandse maatschappüen graag zouden willen opereren. „Indien deze geruchten juist zouden blyken te zijn, dan zou dat naar de ning van de Nederlandse regering niet vercenstemming zijn met de geest het Nederlands-Duitse verdrag", deelde een woordvoerder van het minis- i buitenlandse zaken gisteravond Het verdrag stelt namelijk vast. dat de beide partijen ook bij de niet uitdrukke lijk in het verdrag geregelde vraagstuk ken, die zich in de Eemsmonding voor doen en waarbij gemeenschappelijke be langen op het spel staan, in de geest goede nabuurschap zullen samen- ken. De regering heeft dan ook te Bonn inlichtingen over deze zaak gevraagd. Bij ontploffingen in Alto Adige (Ita- is een 67-jarige boer om hel leven gekomen. Telkens komen hier bomaan slagen voor vanwege een verschil dat bestaat tussen Oostenrijk en Italië :r dit gebied. Definitief De Nederlandse regering was destijds van mening, dat dergelijke pogingen door het vorig jaar gesloten Nederlands-Duit se verdrag onmogelijk zouden zijn ge worden. Temeer, daar bij de onderhande lingen met de Bondsrepubliek van Duitse zijde categorisch werd verklaard, „dat niet getornd zou worden aan de inbeslag- nemihg van vijandelijk vermogen hier te lande". „Hiermee is onder het hoofd stuk van het vijandelijk vermogen definitieve streep getrokken", zo heette het in de toelichting op het goedkeurings- ontwerp, dat bij de Tweede Kamer werd ingediend. De „Spaltungstheorie". toege past op de geallieerd-Duitse verhouding, werd door de regering principieel worpen en in strijd geacht met het „Uberleitungsvertrag". In Den Haag menen sommigen echter, dat onze regering met deze uitspraken te stellig en tc optimistisch is geweest. Zij menen, dat het Nederlands-Duitse verdrag allerminst waterdicht is dat de kans verre van theoretisch moet worden geacht, dat Nederlandse bedryven vele honderden miljoenen aan hun voormali ge Duitse aandeelhouders zullen moeten gaan betalen. De waarde van het ver mogen der Vereinigte Glanzstoff fabrie ken bedraagt alleen al ongeveer 600 miljoen gulden. Het gaat echter niet alleen om de AKU en haar dochteronderneming, maar om verschillende andere Nederlandse be drijven, die in Duitsland vermogen heb ben en die dit bedreigd achten w anneer het proefproces tegen de AKU wordt ge wonnen. Op deze wijze ontstaat het ge vaar, dat Nederlanders aanzienlijk meei aan Duitsers zouden moeten betalen dan omgekeerd, d.w.z. de 280 miljoen Mar ken. die de Bondsrepubliek Nederland op grond van het verdrag heeft toegezegd De Westduitse Bondsdag heeft het Ne derlands-Duitse verdrag reeds goedge keurd. maar het ziet er niet naar uit, dat het Nederlandse parlement dit voorbeeld zal volgen, wanneer tijdens het ni Als Groot-Britamiic toe treedt tot de E.E.G. is een tunnel onder het kanaal een harde nood zaak. Doet Engeland dit echter niet dan is een tunnel een nog hardere noodzaak, daar dan de daling van de kosten van vervoer van vitaal belang zal zijn om te kunnen concurreren. Dit zei de voorzitter van de Channel Tunnel Company Ltd. gisteren in Londen. I Tijdens een vechtpartij in Enschede hapte de veertigjarige J. V. een groot deel van het rech ter oor van de 43-jarige A. B. af. Terwijl V. aan het biljarten was, plaag den enkele bezoekers onder wie B. hem, waarop V. tot zijn daad overging*. Op weg naar zijn werk ontdekte de heer P. Krol uit Oosterwierum de zer dagen dat er uit zijn fietstas een vreemd geluid kwam. De poes van Huize Krol bleek deze plaats te hebben uitgezocht om het leven te schenken aan vijf jongen. Hij kwam tc laat op zijn werk, daar hij eerst de have naar huis bracht, maar de di rectie bleek gelukkig het volste begrip voor de vreemde situatie te hebben. I In dc periode vlak na de ontmoeting tussen president Kennedy en premier Chroesjtsjef is de stroom vluchtelin gen uit Oost-Duitsland het hoogste geweest van de laatste vier we ken, namelijk 4389. In dc daaraanvoorafgaan- dc weken stegen de cij fers van 3923 tot 4169 cn 4389. Het hoofd van de afde ling speurwerk van het Amerikaanse departe ment van defensie, dr. Harold Brown, heeft bekendgemaakt, dat er gewerkt wordt aan eer ruimtevaartuig, met be- hulp waarvan men kern explosies op aarde c de ruimte zal kunnen ontdekken. (Van onze correspondent in Bonn) Het jongste Russische memo randum over Duitsland en Berlijn is door de bondsregering officieel van de hand gewezen en voor on aanvaardbaar verklaard. Een woordvoerder der West duitse regering verklaarde, dat een volkenrechtelijke erkenning van de z.g. Duitse demokrati- sche republiek" en de schepping een vrijstad Berlijn" recht zou legaliseren en de veilig heid van 2,5 miljoen Westberljj- ers in gevaar zou brengen. De woordvoerder bestreed de juist heid van de Russische stelling, dat Berlijn op het grondgebied van de Oostzone ligt. Berlijn staat nog altijd onder het bestuur van de vier mo gendheden der oorlogsalliantie. s ook de Russische beschuldi ging van de hand, dat de bondsrepu bliek voorstander van militaire activi teit is. De D.D.R. is begonnen zich te bewapenen. Voor haar verdediging i: de bondsrepubliek dit voorbeeld in he' kader der N.A.V.O. gevolgd. De woord voerder geloofde niet, dat het op basis van het Russische memorandum tot een viermogendhedengesprek over de rege ling der Duitse kwestie zal komen. In Bad Kreuznach verklaarde de Westduitse minister van buitenlandse zaken, dr. von Brentano, dat het Rus sische memorandum noch ontspanning, noch een nieuwe teleurstelling, noch een nieuw standpunt heeft gebracht. Hij sprak de overtuiging uit, dat de weste lijke mogendheden geen voorwaarden of regelingen zullen accepteren waardoor de vrijheid der Westberlijners verloren -ju kunnen gaan. Ook de drie politieke partijen hebben tegen het Russische memorandum stel ling genomen. De C.D.U. verklaarde, dat de vrede met Duitsland net zo on deelbaar is als Duitsland zelf. Namens de S.P.D. verklaarde de burgemeester van Berlijn Willy Brandt in een radio rede, dat het de Sowjetunie er on westelijke handtekening van Duitsland te krij- Opgcvallen is In Bonn, dat de voor zitter van de C.D.Z.-C.S.U.-fractie in de bondsdag en vertrouwde van de kanse lier, dr. Heinrlch Krone, vandaag een vierdaags bezoek aan Parijs zal bren gen, waarbij hij ook een onderhoud zal hebben met president De Gaulle. kalmeert de zenuwen zonder slaap te verwekken! President Soekarno van Indonesië is ui Moskou te Peking aangekomen en daar enthousiast door de Chinese communisten begroet. Soekarno werd op het vliegveld begroet door Tsjoe en-Lai en Lioe Sjao-Tsji, resp premier en voorzitter van de Chinese volksrepubliek De menigte op het vliegveld was •aming een half miljoen mensen groot. Soekarno's vliegtuig werd geëscorteerd door acht Chinese straaljagers. De secretaris-generaal der Ver enigde Naties, Dag Hammar- skjöld, heeft goede hoop, dat Kon go het kritieke stadium voorbij is. Verder zei hij, op een perscon ferentie, niet te geloven dat er een bijzondere kans op wanorde lijkheden bestaat op 30 juni, als de Kongolezen het eenjarig bestaan van hun onafhankelijkheid zullen vieren. Met betrekking tot de vierendertig vermiste V N -militairen uit Ghana, meende hij, dat zij wel altijd vermist zullen blijven. Het zoeken naar hen gaat.echter door. Ook .maakte Hammarskjöld bekend, dat de V.N. met president Kasavoeboe overeenstemming hebben bereikt over het versterken van de zwakke financi ële structuur van Kongo, in verband waarmee tien miljoen dollar is ver strekt. Kasavoeboe heeft beloofd, dat het geld geheel Kongo ten goede zal komen en dat de uiterste zuinigheid zal worden betracht. Intussen is de V.N.-onderhandelaar Robert Gardiner uit Ghana terugge keerd van een informatieve reis naar Stanleystad, waar hij met Gizenga die zich opvolger van premier Loe- moemba noemt heeft gesproken over diens voorwaarden voor deelneming aan een parlementszitting. Het schijnt dat Gizenga de volgende eis heeft ge steld: rond de zetel van het parlement Advertentie moet een neutrale zone van 100 kilome ter liggen, waarin alleen V.N.-troepen mogen voorkomen, die de veiligheid verzekeren van de afgevaardigden hun gezinnen. Gizenga zou niet i vasthouden aan zijn eis dat het parle ment in Katanga bijeen moet komen. Ook de besprekingen in Milaan (waar vertegenwoordigers van de centrale re gering en die van Katanga elkaar heb ben ontmoet) schijnen vruchtbaar te zijn verlopen. Een verzoening is moge lijk als president Tsjombe van Katanga wordt vrijgelaten en als Katanga reid is een financiële aderlating te dergaan. De centrale regering zou Tsjombe als ambassadeur naar het buitenland willen laten gaan en hem be slist niet meer als president van Katan ga wensen. Advertentie Krachtige bestrijding van pijn of griep zonder de maag van streek te makent leder tablet Chefarine „4" bevat 4 beroemds geneesmiddelen, die elk afzonderlijk In de hels wereld beroemd zijn geworden. Een van dezs middelen is Chefarox en dient In het bijzonder om de maag te beschermen. Ook zij die een gevoelige maag hebben kunnen zonder be zwaar Chefarine „4" gebruiken. Het 1$ een Ideaal middel om pijn of griep snel sn doel treffend te bestrijden. - r Goedkeuring voor het Starf ighter-pro j eet De N.A.V.O.-raad heeft zijn goedkeu ring gehecht aan een vierjarenplan voor de vervaardiging van ruim duizend Amerikaanse F-104-g-Starfighter-straal- jagers voor de N.A.V.O. De meeste van deze toestellen, die als jachtbommenwerpers en als onder- scheppings- en verkenningsvliegtuigen onder alle weersomstandigheden kun nen worden gebruikt, zullen in Europa worden gebouwd. Men verwacht dat hierdoor werkgelegenheid zal worden geschapen voor duizenden werknemers in Nederland, België, West-Duitsland en Italië. De produktie zal ongeveer 3,6 miljard vergen. President Kennedy moest op kruk ken steunen, toen hij in Palm Beach (Florida) aan boord van het vlieg tuig ging, dat hem naar Washington zou terugbrengen. Zoals men weet, lijdt de Amerikaanse staatsman aan een ontsteking in zijn rug. Hiet R OTE RN 620 Bloemen en planten die slaap- bewegingen vertonen de rustperioden op omgeving wordt aangetroffen, heeft zich dus de dag uitgekozen om een slaapje te bepaalde doen. In de uren dat de zon het licht yze instellen, zien er anders uit dan op de bladeren laat spelen geeft de akker zyn. In de eerste klaverzuring „niet thuis", zy klapt verti- de drie blaadjes langs de hoofdnerf samen door een mechanisme in een gewricht, dat door verandering van de spanning in het celvocht In wer- plaats hangen de bladschyv caal omlaag en van de uitgespreide stand die wy gemeenlijk is niets meer tc bekennen. By dc bovenzyde tegen elkaar, zoals de niet de enige dagslaper, want ook by de bladeren op deze kou ondervinden. Hetzelfde motief ligt waarschyniyk ten grondslag aan het sluiten der bloe men, waardoor het inwendige van dc bloem niet aan dc grote afkoeling van dc nacht is blootge steld. Maar cr is nog een andere re- De verwyzlng naar tropische bomen il u wellicht reeds op het spoor ge bracht hebben van de reden, waarom de klaverzuring in het zonlicht een uiltje gaat knap pen? De tere blaad jes werden door de zon nl. met droging bedreigd en dit wordt voorkomen door de bladeren den cn wel deze: door het sluiten samen tc klappen, van de bloembladeren wordt een be- En nu moeten we U nog een plantje scherming verkregen tegen eventuele laten zien, dat beslist tot de scherp- schadelyke dauw of regen. Dit zal schutters moet worden gerekend, ook wel dc oorzaak zyn dat sommige want dit plantje schiet haar kroost de bloemen in de nacht het kopje laten wydc wereld in zonder ook maar één hangen. keer te missen. (Wellicht zult U over De klaverzuring, die wegens rUn het wegschieten van de nakomeling- drie-talligc bladen en zün zure smaak schap niet welwillende oordelen, maar aldus wordt genoemd en welk plantje dit doet aan ae prestatie nie s af), gewooniyk in een schaduwachtige Dat zal een - olgende keer biyken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 5