19.75 Oude boerderij wordt ideaal Leids jeugdcentrum bezorger voor stadswijk Weer arbeiders uit het noorden naar de bollenstreek In Leiden kwamen vrijzinnige gemeenten bijeen ÜEUWE LEIDSCHE COURANT X VRIJDAG 9 JUNI 1961 Agenda voor Leiden en Den Haag Vrijdag Snouck Hurgronjehuis. 8 uur: L.A.K.- öncert. Kamermuziek door jonge Haag- Ambachtsschool, Haa^wag 4. 25 en Tentoonstelling werkstuk- Terrein Leliestraat, 7 uur n.m.: Hand- ilwedstrijd senioren HVL—Gona (Den laag). Lakenhal, 8 uur: Prof. dir. A. M. Ham- ischer over het „Het weerzien van Joris Verster" Remonstrantse kerk, 8 uur: Jongeren- rond internationaal vrijzinnig christen- om; sprekers: mr. A. F. Leemans, G. van Kooi en mr. RL L. Saxena. Leiderdorp. Herv. Kerk, 8 uur. Irgelconcert Aad v. d. Hoeven, Rotter- g, Kon. Schouwburg, 8 ie Comedie met „Heeft onstance gelijk?". Diligentia, 8 uur: Rosl Schwaiger, zang un.v. Erik Werba. Houtrustkerk, 8 uur: Orgelconcert Aart mink. Zaterdag Station N.S., 1.50 uur: Excursie Kon. fed. Natuurhistorische Vereniging r lswoud te Heemstede. Ambachtsschool, Haagweg 4, 24 i «toonstelling werkstukken. Garenmarkt, 8.30 uur: Vertrek ext Oud-Leiden naar Monnikendam en >e Rijp. Gebouw Janvossensteeg 17, 8 uur: Her- enkingssamenkomst 100 jaar „Prediker". Stationsplein, 2.10 uur: Vertrek NC- eis-V voor wandeling door Katwijkse uidduinen. EGSTGEEST, Recreatiezaal Endegeest, uur: Viering zilveren jubileum J. F. Veen. hoofd Koningin Julianaschool en Haag, Kon. Schouwburg, 8 ur: Haagsche Comedie met „De kardi- Spanje". Films Casino (2.30, 7 en 9.1ö uur): Verboden noederliefde (14 jaar); donderdag: Men- 1 zoals jij en ik (14 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De hel van Saipan (18 jaar). Uixor (2.30, 7 en 9.15 uur): Bandeloos 118 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Grens- piraten (14 jaar); donderdag: De raz- 1 th op Montmartré (18 jaar). 1 «ud-io (2-30, 7 en 9.15 uur); Het ge rent (18 jaar). hanon (2.30, 7 en 9.15 uur)Maar 1 fcen van de zomer <18 jaar). Apotheken Geopend apotheek Doeza, Doezastraat 31, tel. 21313, apotheek Haven, Haven 18, lel. 20085. Tentoonste 11 ingen Lakenhal, Floris Verster (tot 3 juli) Rijksmuseum voor Volkenkunde, „Vang die vis" (t/m 1 oktober). Rijksmuseum voor geschiedenis der natuurwetenschappen: „Uit de kinderja de elektriciteit" -(Lm. 29 okto- ier). Trappenhuis academie: tentoonstelling an aquarellen, olieverven, monotypes, tekeningen e.a. van drie Utrechtse schil lers, tot 7 juli. Musea, instituten, leeszalen e.d. Inlichtingen kantoor VVV, Steenstr Ib: elke dag geopend van 9 tot 5 uur, op aterdag tot 1 uur Archeologisch instituut, Rapenburg 26. ilke dag algemene studiezaal en uitleen- libliotheek tot 5 uur (behalve zaterdag- niddag) Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen- mrg 28: elke dag geopend van 2 tot 4 u Academisch-Historisch museum, Rapen- lurg 72, elke dag geopend van half 10 tot ïalf 1, uitgezonderd op dinsdag en vrij- iag van 2 tot 5 uur. Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke <iag geopend van 8.30 tot 12.30 en van tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag) Contactbureau voor afgestudeerden. Rapenburg op maandag, woensdag en vrijdag geopend van 10 tot 12.30 en van 2 lot 4 uur. Bibliotheek universiteit, Rapenburg 74, elke dag algemene studiezaal en uitleen- ifdeling, geopend van half tien tot half op zaterdag tot 5 uur. Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- itraat 27, maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag en donderdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 en vpn 7 tot 9 uur. Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6; maandag, dinsdag en donderdag van 4 tot 5.30 u., woensdag en zaterdag van 12 tot 4.30 u. vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds Bijkantoor chr. school Obrechtstraat: volw. dinsdag en donderdag van 6.309 i., zaterdag 2—5 uur; jeugd: elke woensdag 25 uur. Gravensteen. Pieterskerkhof 6, juridisch studiecentrum, elke dag te bezichtigen tussen 9 en 12.30 en van 2 tot 5 uur 'liefst in de vakanties). Concierge: Kolf- makersteeg 16a. Legermuseum „Generaal Hoefer", Pest huislaan 7, elke dag geopend van 10-4 u. Pilgrimfathers-huisje, Boisotkade 2, elke dag geopend van half 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. De gemeente Ledden heeft deze boer derij eind 1958 in eigendom verkregen in verband met de uitbreidingsplannen de stad. Het ligt namelijk in de bedoeliqg van dit gedeelte van zuid-west recreatiegebied te maken. Er ko- speelweiden, een ligweide en Puzzelprominenten Jaap van de Plas, Fazantstraat 4, Katwijk aan Zee; 2. J. de Wolf, Meloen straat 16. Leiden; 3. J. D. Lukaart, Heems- kerkstr. at 11, Alphen aan den Rijn. In landelijke omgeving aan Korte Vliet Beroep op burgerij om geld voor de inventaris T ANGS DE weg van Leiden naar Voorschoten staat aan de Korte Vliet een oude boerderij met ophaalbrug, water en bomen. Op het ogenblik wordt er druk gebouwd, want het ligt in de bedoeling de opgeknapte boerderij begin augustus te openen als jeugdbuitencentrum. Onder auspi ciën van de Leidse Jeugdactie wordt het ruime gebouw geschikt gemaakt om vijftig jongeren ook gasten van buiten Leiden zijn welkom te herbergen. De slaapgelegenheid komt op de grote zolders, de koestal wordt omgetoverd tot recreatieruimte en verder krijgt men er een conversatie kamer en een Urnke keuken. bijzondere aantrek- Stallen Spoed Nadat in juli 1960 de boerderij leeggekomen, vroeg het dagelijks bestuur van de gemeente het bestuur var Leidse Jeugdactie of zyn organisatie wellicht een nuttige bestemming de boerderij wist. Met bekwame spoed werd toen een plan ontworpen om de boerderij met zo weinig mogelijk kosten een verblijfplaats voor jeugd- jongerengroepen te maken, waarbij veel medewerking werd ondervonden var heer J. Reinders, technisch adviseur de Nederlandse kampeerraad, en de heer J. Trouwee, chef van de afdeling onder houd gebouwen van de dienst gemeen tewerken. Met de verbouwing bleek f21.800 te zijn gemoeid, een betrekkelijk klein bedrag als men ziet, wat er al ni< is gebeurd en nog moet gebeuren. Inmiddels heeft de Leidse Jeugd actie een vlot paar kunnen vinden om het pand te beheren. Het zUn Herman Eshuis en Hesther Boter, die van de week in ondertrouw zijn gegaan en 22 juni in het huwelijk hopen te treden. Zij zün reuze in hun schik met hun toekomstige wo ning. Van de boerderij mogen zjj gebruiken twee kamers met keuken beneden en twee slaapkamers met ruime overloop boven. De ruimten voor. het buitencentrum bestaan uit: een huiskamer voor dt leiding van de groepen en voor verga deringen, een keuken, twee w. c.'s en doche-cel, de recreatiezaal-dagver blijf-conferentiezaal, die ruimte biedt honderd personen en een slaapzaal een capaciteit van 24 bedden voor de jongens en 26 voor de meisjes, beide zalen voorzien van een wasgelegenheid. Verder is een leuk terrasje in aanleg. Deze ruimten zijn bestemd voor wls- GANGETJE 12 Leidse politie waakt tijdens afwezigheid door vakantie Nu het vakantieseizoen nadert, komt de tijd dat vete mensen gedurende enige tijd niet thuis zijn met het gevolg dat voor insluipers e.d. lieden liet terrein bijzonder gunstig is. De Leidse politie heeft echter een aantal preventieve maatregelen genomen. De Leidenaars wordt verzocht bij het politiebureau op te geven wanneer zij met vakantie den ken te gaan. Men krijgt dan een formu liertje toegezonden dat ingevuld terug moet worden gestuurd naar het politie bureau aan de Zonneveldstraat. Met het formuliertje ontvangen d« adspirant-vakantiegangers een lüst met raadgevingen die bij het vertrek in acht moeten worden genomen. De politie houdt dan tüdcns de afwezigheid van de bewoners het pand in het oog, zodat eventuele inbrekers zo min mogelijk kans maken. De bewaking van de wo ning wordt opgenomen in het surveil lancesysteem. Zo zag Lucia Steinbach de oude boerderij, die op het ogenblik door het Leidse aannemersbe drijf J. Bekooy u>ordt opgeknapt om straks als jeugdverblijf te gaan dienen. Mevrouw Stein bach zal in de conversatiezaal een wandschildering maken. selend gebruik door groepen jongeren uit' alle sectoren van het Leidse jeugd werk en de sport en, zoals we al aan stipten, ook voor jeugdgroepen van bul ten de stad of pit het buitenland. Vooral omdat Leiden geen enkele overnachtings gelegenheid voor jeugdgroepen heeft. de Leidse Jeugdactie erg blij, dat dit plan doorgang kon vinden. Zoveel mo gelijk wordt het „boerderij-idee" gehand haafd, waardoor het centrum vooral voor Zoekt u moderne of klassieke modellen gouden verlovingsringen v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten. Examens christelijke kweekschool Leiden De volgende leerlingen van de chris telijke kweekschool te Leiden hebben de onderwijzersakte behaald: dames: M. van Dam en M. Jongeneel te Alphen aan den Rijn; heren: H. Burggraaff, Woubrugge. J. H. van Hilten, Leiden, D. J. Lock. Lei derdorp. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Catharina Anna dr v J Wanninkhof en A C M Vreem; Ti- nie dr v L van Drie en E M Beren- man; René Willem Jacobus zn v W van Leeuwen en E M Kokkedee; Adriaan zn v H B Zuijderduin en F C Schuitemaker; Willibrordus Jacobus Maria zn v H J J Mentink en J M v d Klaauw; Maureen Jannette dr v M A H Thepass en R L Barkmeyer; Suzanne Astrid dr v A van Nieuw koop en D R Kroeze; Peter zn v J F Wempe en C van Rensen; Maria Wil- helmina dr v L van Klaveren en G W Kuijt. GEHUWD: J H Moenen en T A Paes; G J A van den Berg en W E J Fluitman; B W Hageman en M Gin jaar; C W G Knijnenburg en W A van Egmond; A J Truijers en C J Vincourt; H K Boom en L Visser; H Blok en H E E van Oosten; M A Bonnet en J Montenberg; L Helmink en M M Scheurwater; A C Mantel en L de Leen; R J Massaar en G E Honders. OVERLEDEN: L van Leeuwen 74 j. man; J Bouwmeester, 73 j, man; C Stouten, 58 j, echtgen v D Petit. Gevonden voorwerpen Regenjas, sjaal, sleutel, kinderschoen tjes. dames-portemonnaaie, damestas, boek, autostep, schakelarmbandje, jon- genscoat, badhanddoek, badbroekje, he renwinterjas, portefeuille, afwasteil, da mespolshorloge, bril, bankbiljet, vulpen, schort, passerdoos, actetas, stalen schuif, broche, jasschort. herenportemonnaie, muntbiljetten, 3-wielerfietsje, boodschap pentas, rijwieltas, scooterwiel, halsket- tmg. damesvest, rozenkrans, sandalen, land meetstokken, kinderbeursje, colbert jasje, melkbus, ring, gereedschapkist, fluwelen strik, jongensjasje, regenpijpen, kinderdeken, blazer, scherm kinderduo. weekendtas met inhoud, grasmachine, pop, kunderbril, damesbril. meisjesman tel, damesjapon, ceintuur, koffer, hand schoenen, doos inhoudende cakemeel. Inlichtingen Nieuwsteeg 8 ingang poort, ->p woensdag- en zaterdagmiddag tussen Pindakaas wordt speciaal aan bevolen voor kinderen, zwak ken, herstellenden en mensen, die zwaar werk moeten ver richten. Koop echter de beste n.l. PINDAKAAS van mmmui De stallen naast de boerderij worden voor twee vaste groepen geschikt .ge maakt. De voorzijde beneden en boven voor de rooms-katholieke padvinders beweging en de achterkant beneden boven voor de Waingunga-groep. Het lijkt allemaal heel. mooi en heel nuttig te worden. Et rest slechts één groot probleem: de Leidse Jeugd actie moet als ni et-gemeentel ij ke stichting de financiën voor de inven taris uilt particuliere bron bijeen 'crijgen. Dat wil zeggen een bedrag ran 6000. Van tal van zijden, ander meer van de Leidse universiteit, is al medewerking toegezegd. Maar 6000 is een fikse som. Daarom: wanneer de Leidse burgerij iete voor haar jeugd wil doen, het postreke- ningnummer van de Leidse Jeugd actie is 55.85.10 Op het girostrookje gaarne vermelden: inventaris jeugd buitencentrum Korte Vliet. Ook kan men in dit verband contact onnemen met de heer G. Steinbach. stadhuis, ingang Koornbrugsteeg hoek Bree straat. Klokkenfouds Geref. Kerk De commissie voor het klokkenfonds van de Geref. Kerk te Leiden heeft be groot. dat f 8.000 nodig is. In de toren van de Bevrijdingskerk moeten é>n of meer luidklokken worden gehangen. Om de hele Gemeente in staat te stellen aan hte fonds een bijdrage te schenken zullen certificaten van mede-eigendom worden aangemaakt, ni. honderd van f 25, twee honderd van f 10. driehonderd van f 5 en vierhonderd van f 2.50. Ook Leidse politie op muziekfeest in Eindhoven Vijftien politiemuziekkorpsen, afkom stig uit Arnhem, Nijmegen, Enschede, Amersfoort, Breda, Leiden, Tilburg, Den Haag, Groningen, Hilversum, Haarlem, Maastricht, Venlo en Heerlen, hebben gisteren deelgenomen aan het dertiende nationale politiemuziekfestival in Eind- Het werd geopend met een massaal optreden van alle deelnemende korpsen op de markt. Daarna was er een défilé en 's middags trad elk muziekkorps af zonderlijk op; acht korpsen musiceerden op de markt, twee speelden voor de pa tiënten van de rijkspsychiatrische inrich ting en vijf voor de bewoners van twee Einhovense bejaardentehuizen. De politiemannen kregen een koffie tafel aangeboden door het gemeentebe- Burgemeester ir. H. Witte ontving de besturen van de korpsen in het stedelijk museum, waar elk muziekkorps een her inneringsmedaille ontving. Het festival werd besloten met een taptoe van de rijkspolitiekapel en een muzikale show van de Philips-harmonie. De NIEUWE LEIDSCHE COURANT vraagt Ook geschikt voor oudere scholier. Aanmelden; Abonnementenafdcling Steenstraat 37, Leiden. C. STRIJK VEERTIG JAAR RIJ RAAD VAN ARREID TE LEIDEN Gisteren was het veertig jaar gele den dat de heer C. Strijk, thans commies A bü de afdeling Invaliditeitswet, bü de Raad van Arbeid (aan het Rapenburg) in dienst trad. Velen waren gistermor gen bijeengekomen om de jubilaris zün echtgenote te huldigen, zelfs aantal gepensioneerde collega's. Als eerste sprak de voorzitter van Raad van Arbeid te Leiden, mr. D. Gorter, de heer Strijk toe. Hij schetste de jubilaris als een mens, die altijd vol activiteit is en zijn enthousiasme op zijn omgeving overbrengt. „Zijn per soonlijkheid wordt gekenmerkt door trouw", aldus mr. Gorter. „Niet alleen De situatie op de arbeidsmarkt in de bollenstreek?Nog altüd sterk over spannen en het ziet er niet naar uit, dat dit op korte termijn zal veranderen. De grootste vraag registreerde men in de metaalnyverheid waar men 117 werkers kon plaatsen en ervier beschikbaar had. Ook de „hausse" in de bouwwereld duurt onverminderd voort. Er was plaats voor 117 bouwvakkers; aanbodéèn- In verhouding is de vraag in de bloem- bollenbedrijven nog niet zo groot: 46. maar men dient wel te bedenken, dat men momenteel in een paar rustige we ken is beland. Over twee weken zal men ongetwijfeld heel andere aantallen in de kaartsystemen van het Gewestelijk Ar beidsbureau aantreffen. Dan gaat het rooien en pellen der bollen weer begin nen en kan men honderden arbeiders Luxaflex Aluminium Jaloezieën ook met dessins Moderne Woninginr. BULTHUIS plaatsen. In de bollenstreek zelf zijn die niet beschikbaar. Daarom zullen in het kader der zgn. A-regeling weer arbeiders uit Friesland, Groningen en Drente wor den aangetrokken. Verleden week zijn directeuren van Drentse arbeidsbureaus poolshoogte komen nemen in de bollen streek om te zien hoe de arbeidsomstan digheden hier zijn en welk werk moet worden verricht. Op het moment heeft men voor ruim tweehonderd aanvragen om arbeiders uit het noorden des lands Ingeschreven. Of men alle werkgevers zal kunnen helpen Ts natuurlijk een heel ander hoofdstuk. Op maandag 26 juni zal het eerste contingent in de streek ar riveren en eerst dan weet men ook hoe veel arbeiders gehoor hebben gegeven aan de oproep een paar weken in het bollenvak te gaan werken. Den Haag heeft voorlopig vergunning verleend tot de eerste week van september werken. In totaal telde men begin van deze maand in het gewest Lisse bollenstreek plus Noordwijk en Katwijk met omgeving 85 werklozen. Daarvan woonden er 62 ln het rayon Lisse en 23 in het rayon Katwijk In het rayon Lisse waren 399 vacante plaatsen en in het rayon Katwijk 270. De verhouding vraag en aanbod (669 tegen 85) ligt dus volkomen scheef, voor al als men weet dat zich onder die 85 nog 27 gehandicapten bevinden. Er staan 86 werkloze vrouwen inge schreven vier in het rayon Katwijk en 82 in het rayon Lisse. In deze cijfers zijn niet begrepen de gehuwde vrouwen. Bij de 82 werkloze vrouwen in de streek bevinden zich 79 bollenpaksters. De werkloosheid zal van héél korte duur zijn. Zodra het bollenpellen begint zijn deze vrouwen ook weer uit de kaartsys temen van het arbeidsbureau verdwenen. Huisvesting Wat de huisvesting der arbeiders uit het noorden des lands betreft: op een büeenkomst in Treslong, die door de werkgevers onder leiding van de heer J. Tegelaar uit Lisse is gehouden, is mee gedeeld dat de werkgevers zelf voor huis vesting moeten zorgen. Aan de hand van de ingekomen enquêteformulieren mag men aannemen dat dit ook zal lukken. Men kan nl. geen beroep meer doen op de landbouwers in de Haarlemmermeer- polder die verleden jaar het woonoord in De Lijnden enkele weken beschikbaar stelden en het kamp in Nieuw Vennep. Het woonoord in De Lijnden is opgehe- De Doopsgezinde, Remonstrantse en Vrijzinnig Hervormde Gemeenten had- den een bijeenkomst, waarop gesproken werd over het internationaal verband van het vrijzinnig christendom. Ds. Mackenzie las een deel van de boodschap van de president van het Internationaal ver bond voor vryzinnig Christendom (I.V. V.C.) voor, waarna dr, S. L. Verheus een toespraak hield. In 1900 kwam, na een lange strijd om openheid van de christelijke godsdienst, in Amerika de International Unitarian Council tot stand. In 1932 werd de hui dige organisatievorm gevonden, nadat reeds een secretariaat in Nederland ge vestigd was. Na de tweede wereldoorlog kregen de congressen nieuwe inlhoud en de vroegere opzet (het contact met an dere godsdiensten) herleefde. De doeleinden van het huidiige I.V.V.C. zijn drieledig: contact en samenwerlcing van vrijzinnige christenen in de wereld, het versterken van het vrijzinnig ele ment en het betrekken van andere vrij zinnig-godsdienstige groeperingen in dit verband. Behalve in Amerika en West- Europa zijn er ook leden in Hongarije, Roemenië, Polen en India. Dr. H. Faber, eerste secretaris van het I.V.V.C., zei dat de verdraagzaamheid en de idee van godsdienstige vrjjheid wel van veel betekenis zijn in de wereld, waar het internationaal verband bepaald geen grote macht is. „Wij moeten Ieren luiste ren naar anderen, samen moeten wij be zig zün met wereldvragen als bevolkings toeneming, nieuw nationalisme en ver. technlseerde samenleving". Een andere taak is geloofsdoordenking in een tijd, die ontkerkelijking kent. De I.V.V.C. kan gezien worden als een eigen concentratie binnen de oecumene. Prof. dr. K. A. H. Hidding achtte het de plicht van het vrijzinnig christendom de voorhoede te zijn voor de ware ont moeting van de godsdiensten. Mr. M. A. Samaha, een overtuigend Moslim, pleitte voor een begrip vol goe de wil. De gelijkheid van de mensen stelde hij als belangrijk motief van zijn godsdienst voor de samenleving van mensen en volkeren. In de pauze was er veel belangstelling voor wat aan puMikaties en foto's uit het wereldveiband van vrijzinnig chris- tendom was tentoongesteld. Advertentie Trap- en Ganglopers WONINGTEXTIEL W. J. ZIRKZEE VAN T HOFFSTRAAT 7, LEIDEN TELEFOON 24610. MIDZA ven en ook van de huisvestingsmogelijk heid in Nieuw Vennep zal men geen ge bruik meer kunnen maken. Het aantal scholieren dat men hoopt aan te trekken zal ruim 2000 bedragen. Er is een zeer goede verstandhouding tussen de directies van onderwijsinstitu ten en het arbeidsbureau. Inmiddels zal het bollenvak er rekening mee moeten houden dat er op dit gebied haaien op de kust komen. Tot nu toe werd de jeugd alleen gevraagd door de bollenbedrijven, maar nu stellen ook fabrieken en werk plaatsen hun deuren voor studerenden open, terwijl ook in het winkelbedrijf voor tijdelijke krachten volop plaats is. Hotelpersoneel Het holelbedrijf en speciaal ln Noordwijk heeft een beroep moeten doen op buitenlandse arbeidskrachten, omdat men anders geen mogelijkheid ziet het werk te verrichten zoals het moet ge beuren. Er worden kamermeisjes en ser veersters aangetrokken uit Italië. Spanje. Oostenrijk, Zwitserland en Duitsland. Niet alleen voor vrouwelijk personeel worden werkvergunningen afgegeven. Ook veel mannelijk hotelpersoneel komt thans van over de grenzen. Belangencoinmissie voetballers In principe is besloten tot de vorming van een belangencommissie voor de za terdag- en zondagvoetballers. Op 5 juli komt men bijeen om de zaak vaste vorm te geven. Reeds zijn toegetreden: Lisse, Lisser Boys, GWS, Ter Leede. Katwijk, Quick Boys, Rijnsburgse Boys, KRV, Foreholte. Teylingen en WSH. VOORHOUT Tegen aannemer f 60 geëist wegens oplichting Had de aannemer T. J. J. U. zich schul dig gemaakt aan oplichting en bovendien zijn werk zo uitgevoerd, dat hierdoor ge varen konden ontstaan? Over deze vragen heeft de Haagse rechtbank zich reeds eerder bezig gehouden. De aannemer zou hebben nagelaten ln dc rioolputten van het plan Boerhaave te Voorhout een plaat van 15 cm gewapend beton aan te bren gen onder een betonbodem van 20 cm. Het hoofd van Gemeentewerken meen de dat hierdoor het gevaar kan ontstaan, dat het opdrukkend grondwater de be tonbodem doet scheuren, waardoor zand kan worden uitgespoeld via de riolering. Het zou op den duur zelfs mogelijk zijn dat de put wordt uitgehold, zodat er plot seling een gat in de weg kan ontstaan. De rechtbank had de zaak indertijd aange houden, om een deskundige te horen. Ir. H. A. A. Bals uit Den Haag ver klaarde in de zitting van gisteren dat hij overtuigd was dat dergelijke gevaren zo goed als onmogelijk zijn. Hij had de grondwaterstand ter plaatse gecontroleerd en toen was hem gebleken dat het grond water daar nooit een zwaardere opwaart se druk kan uitoefenen dan het water in de put door eigen gewicht, zodat beide elkaar in evenwicht houden. President: „Waarom zou men dan een betonplaat hebben voorgeschreven". Getuige: „Dit gebeurt vaak uit een soort routine. Op andere plaatsen kan de aanwezigheid van zo'n plaat wel nood zakelijk blijken". Op grond van deze verklaringen achtte de officier punt twee, ten aanzien van het niet goed uitvoeren van de opgedra gen werkzaamheden, niet bewezen. De verdachte werd echter wel schuldig ge acht aan oplichting, omdat hij had ver meld betonstaal te hebben verwerkt, het geen niet was gebeurd. Luidde de vorige maal de eis zeven maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk, thans was de els f 60 boete of 15 dagen hechtenis en één maand voorwaardelijke gevangenis straf. De raadsman, mr. C. F. M. Koppe, concludeerde vrijspraak. Uitspraak 22 junL binnen, maar ook buiten de kantoor uren kon de Raad op hem rekenen: hij werkte over als het moest of gaf zijn krachten aan de personeelsvereniging". De voorzitter overhandigde de heer Strijk een herinneringsbord en een en velop met inhoud. Kenner De chef van de afdeling Invaliditeits wet. de heer J. G. Lamers. legde de nadruk op het feit dat de jubilaris al tijd een stabiel element in de Raad is geweest. De heer Strijk is altijd gemoe delijk, vriendelijk en geduldig, maar laat zich niet in een keurslijf wringen. Hij is een kenner van de ingewikkelde materie rondom de I.W. en hij heeft het gepresteerd om tegen het eind van 1955 binnen veertien dagen een geheel nieu we administratie op te bouwen. Een elektrisch scheerapparaat en een siga rettenaansteker waren de tastbare blijken van belangstelling van het per soneel „van het Rapenburg". Namens de personeelsvereniging Arva deelde de heer C. Dusoswa mee, dat de jubilaris niet alleen een actief lid is op toneel-, sport- en kaartgebied, maar dat hij ook al jarenlang als secretaris „de ziel van de P.V." is. Een boekenbon was een concreet teken van erkente lijkheid voor zijn werkzaamheden als zodanig. Burgemeester J. A. Detmers van Zoe- terwoude hield namens de Arka een korte toespraak, waarin hij o.m. zei dat de heer Strijk in zijn lange lid maatschapsperiode velen ertoe heeft aangezet zich ook aan tc sluiten. HÜ bood de jubilaris een grammofoonplaat Ten slotte dankte de heer Strijk allen, die hem met waarderende woorden en geschenken hadden overladen. Velen drukten hem nog persoonlijk de hand. Hotelgast wilde niet betalen De Leidse politie heeft een 45-jarige bollen'kweker aangehouden, die er een sport van maakte in hotels te logeren en wanneer men met de rekening aan kwam doodleuk verklaarde dat hij geen geld had. De bollenkweker had geen vaste wooji- of verblijfplaats zodat hij nu door de politie is aangehouden voor landloperij. VOORKOM BLADAFVAL fhito blottJ Houdt de bladeren gezond en glanzend Kinderwagen met baby 111 Zoeterwoudsesingel Gisterknddag is omstreeks kwart over twee een kinderwagen, waarin de 1-jarige Johanna van Soest, wonend aan de Ha- vêrstraat in het water van dc Zoeter woudsesingel terecht gekomen. De wa gen werd voortgeduwd door een 4-jarig buunneisje. De baby werd gered door een onbekende voorbijganger. Intrede ds. Haverkamp Zoals gemeld zal de intrede van de Geref. predikant ds. Haverkamp plaats hebben zondag 16 juli in de ochtenddienst van de Petrakerk door ds. Heule. De in trede is bepaald op 's avonds 7 uur Jn de Zuiderkerk. Die dag vervallen de dienst van 5 uur in de Zuiderkerk en de dienst van 7 uur in de kerk Oude Vert. (Advertentie) HERENPANTALONS in moderne, veel gevraagde kleu- i grijs; óók in groen en beige cotelé. Kreukherstellend, was- baar, krimpen niet, plooihoudend. Normaal 29.75 NÜ, ÉÉN DAG I ALLE MATEN niet, plooihoudend. Wöt-Kruhkide 35 endr. Lxgedijk hk. Doipiweg Onder tractor. Het driejarig zoontje ran de heer H. Suurd in Oudehornc (Fr.) s /gisteren in het hooiland achter de luderlijke woning onder een achtcrwieJ 'an de door zijn vader bestuurde tractor geraakt. De jongen werd naar het zie kenhuis in Heerenveen vervoerd waar hij kort na aankomst is overleden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 3