Ontwikkeling Friendship in 1960 voortgezet bii Twee doden autobotsing Jongetje zoek: ontvoerd CHAUFFEUR kijk... fiat 5OO sunroof thans WÊÊÊiÊÊÊmmÊÊÊÊÊÊÊm m EEN ASSISTENT(E) OUDE KRANTEN NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 WOENSDAG 7 JUNI 1961 De werkzaamheden van het Neder landse instituut voor vliegtuigont wikkeling waren vorig jaar in hoofd zaak gericht op de verdere ontwik keling van het tweecnotorige ver keersvliegtuig met schroefturbine- aandrijving. de Fokker F 27 Friend ship. Dit blijkt uit het verslag over 1960 van het te Delft gevestigde In stituut voor vliegtuigontwikkeling. Het bestuur van het instituut voerde in i960 intensief overleg met de directie der N.V. Koninklijke Nederlandse vlieg- tuigenfabriek Fokker over een nieuw nationaal ontwikkelingsproject voor een vliegtuig dat in aansluiting op de F 27 door deze industrie zou kunnen worden gebouwd. Op de beproevingscasco van de F 27 werden ..fail-eafe" proeven uitgevoerd met het doel een Inzicht te krijgen in de scheur groei snelheid van de beplating van de romp. De resultaten van deze proeven, die in 1961 nog zullen worden voortgezet, gaven tot dusverre een be vredigend beekl. De oriëterende onder zoekingen met het oog op de eventuele ontwikkeling van een F 27 voor gebruik van kleine vliegvelden en van een F 27 met verlengde romp. vonden op be scheiden schaal voortgang. Opgeschort In het verslag wordt tevens medege deeld dat de ontwikkeling van de be- oogde H 3-uitvoering van de .JColibrie"- heiicopter voorshands geen doorgang zal vinden aangezien de Nederlandse heli kopter industrje N.V., naar deelde, niet over de mogelijkheden be schikt om dit project uit eigen middelen te verwezenlijken. Wel blijft zij diligent ten aanzien van de verkoop van de heli' kopt er in rijn huidige uitvoering en di serviceverlening aan haar bestaande af nemers. De verbeterde stuwstraalmotoren v< de H 3. van het type TJ-öa, werden de vlucht beproefd, waarbij bleek dat dit nieuwe type de verwachte prestatie- verbetering leverde. Bly'kei* het verslag werden de werk zaamheden met het oog op de keuring en de certificatie van de TJ-5a motor door de Rijksluchtvaartdienst voltooid, behoudens de zg. ..type test" die we gens de noodzakelijke verplaatsing van de proefstand van de N.HJ. van de luchthaven Rotterdam naar Woensdrecht niet kon worden uitgevoerd. Aviolanda Het verslag van het Nederlands in stituut voor vliegtuigontwikkeling ver meldt voorts dat het prototype van het langs radiografische weg bestuurde doel- vliegtuig, de Aviolanda AT-21 in 1960 zodanig is beschadigd tijdens de voor- Op de rijksweg tussen Haarlem en Half. weg is gistermiddag een personenauto| frontaal in botsing gekomen met een vrachtauto. De inzittenden van de per sonenauto, mej. M. Oosterman (20) en de heer F. Breukhoven (23), beiden uit Am sterdam, kwamen bij de botsing om het leven. De chauffeur van de vrachtauto kwam met de schrik vrij- Het ongeluk' gebeurde toen zowel personenauto als vrachtauto m tegengestelde richting bezig waren in te halen. In Eelderwolde bij Groningen reed gisteren de 61-jarige schoolarts P. C Jongebreur met zijn auto tegen een boom Vermoedelijk is de arts onwel geworden Hij overleed ter plaatse. De tweejarige Hansje Bergman werd gisteren in zijn woonplaats Deven ter door een auto overreden Het kind liep onverwachts de straat op op alag dood. bereidiftgen het als eer beschouwd. Het doelvliegtuig is een eigen ontwerp van de te Papeodrecht gevestigde N.V. Maatschappij voor vliegtuigbouw Avio landa. Ir. J. A. de Vries, hoofdconstruc teur van Aviolanda. die onlangs de di rectie van deze maatschappij heeft ver laten. heeift al verscheidene jaren gele den in het gebouw van het Koninklijk instituut van ingenieurs in Den Haag voor het eerst officieel bijzonderheden bekend gemaakt over dit doelvliegtuig waarin verscheidene Nederlandse vin dingen waren verwerkt. Proefvluchten met dit vliegtuig konden in 1969 nog niet worden uitgevoerd. In het verslag over 1960 wordt nog medegedeeld dat. overeenkomstig een in 1956 met Aviolanda getroffen financie ringsregeling de in I960 uitgevoerde werkzaamheden aan het AT-21 project geheel voor rekening kwamen van Avio- Aanvalsvliegtuig In samenwerking met de Koninklijke luchtmacht heeft het Nederlands Insti tuut voor vliegtuigontwikkeling in 1960 deelgenomen aan de voorbereidende werkzaamheden voor de in het verband de Noordatlantisohe verdragrorgani- satie geprojecteerde ontwikkeling van twee typen militaire vliegtuigen. Deze twee typen betreffen een tactische aan- vals- en verkenningsvliegtuig en eer transportvliegtuig, beide uitgerust voor zeer korte of verticale start en landing. Het is de bedoeling dat het ontwerp voor dit tactische aanvals- en verken ningsvliegtuig door Fokker in samenwer- king met ..Republic" en het nationale luchtvaartlaboratorium (dat intussen zijn naam ook de ruimtevaart heeft op genomen) wordt uitgewerkt. Met dit ont werp zal worden mee gedongen in de door de NA V.O. uit te schrijven wed- strijd voor het beste ontwerp van eer dergelijk vliegtuig. Landbouwvoorstellen in Euromarkt De Europwe commissie heeft aan de ministerraad van de Euromarkt twee voorstellen gedaan inzak« de "heffingen geleidelijke gemeenschappelijke marktordening voor granen (broodgra nen, voedergranen en bepaalde verwerk te produkten) en alle soorten varkens vlees en varkensvleeoproduikten, met de bedoeling dat deze 1 Ju>!i 1962 toepasselijk rullen zijn. In het verkeer tussen de Iid-staten zul-len de heffingen geleidelijk moeten verdwijnen naarmate de prijzen dichter bij elkaar komen. Voor granen zullen de heffingen worden verminderd met een jaarlijks vast te «tellen bedrag, waarbij de voorkeur ten gunste van de lid-etaten moet worden gehandhaafd. Voor varkens, vlees ral in de heffing t.a.v. derden-lan den een bedrag zijn opgenomen, dat over eenkomt meit een specifiek douanerecht, de invloed geleidelijk tot 10 de gemiddelde werekknartrtprijs op. Dit stelsel moet nationale contingents- ringen, douanerechten, heffingen en ver plichte bijmenging vervangen. Admini stratieve belemmeringen moeten verdwij nen alsmede minimumprijzen en lang durige overeenkomsten. Voor granen is een invoeretop mogelijk indien de invoer de markt zou kunnen verstoren. Extra huizen naar R'dam, Rozenburg en Spijkenisse (Van een onzer redacteuren) DRIE gemeenten Rotterdam. Rozenburg en Spijkenisse konden vanmorgen tevreden zijn. Ze kregen van het college van Gedepu teerde Staten bericht, dat van di 2500 woningen, die minister mr. J van Aartsen boven zijn reeds eerdei vastgesteld bouwprogram voor dit Jaar heeft opgenomen, de toewijzing voor Zuid-Holland 400 huizen ten goede is gekomen aan deze ge meenten. De besturen van de andere 166 gemeenten in onze provincle. waaronder die van de Haagse agglo meratie, zullen teleurgesteld zijn. omdat men er naast grijpt Gedeputeerde D. van der Kwaak heeft gistermiddag medegedeeld, dat de mi nister die beslhssin? heeft genomen over de toewijzing van deze 400 woningen. Wel is er overleg gepleegd met het pro- vi-noiaal bestuur en het gemeentebestuur van Rotterdam met als resultaat dat de 400 huizen, 300 woningwetwoningen 100 premie-woningen, als volgt rijn deeld. Rozenburg krijg» een extra wijzing ven 90 woningwetwoningen 54 premie-woningen, maar zal daarvoor 50. gezinnen uit Rotterdam in haar ge meente torfarten. Spijicenisse krijgt 210 woningwetwoningen en 46 premie-wo- ningen.edhter onder voorwaarde, dat 125 gezinnen uiit Rotterdam zich in deze gemeente rullen kunnen veetagen. De 400 woningen, die Zuid-Holland zijn toegewezen, zijn dus in feite goede gekomen aan Rotterdam, of het enigszins mimer gesteld sen deel van de Rotterdamse agglo meratie. Hoge Autoriteit boos op jhr. Van der Goes Sinds zaterdagmiddag wordt in Broe- kerhaven (gem. Bovenkarspel) de drie jarige Gerard van der Meulen vermist). Het jongetje is het laatst gezien door een buurjongen, die hem bij de plaatselijke haven heeft weggehaald en achter het hek van de ouderlijke woning gezet. Toen de naspeuringen van onders en buurtgenoten geen resultaat opleverden, is de rijkspolitie in de haven gaan dreg gen. daarbij geassisteerd door zes kik vorsmannen van de Kon. Marine uit Den Helder. Later werden twee compagniën van de mobiele colonne uit Laren inge schakeld. die de haven geheel leegpomp ten en vaststelden de zich daar in geen stoffelijk overschot bevond. Men houdt nu rekening met de mogelijkheid dat Gerard is ontvoerd. Jongetje verdronken Gisteren is te Schidam het stoffelijk overschot van de achtjarige G. A. op ten Berg drijvend aangetroffen in het water van de Schie. Het jongetje, dat in •Gravenlandse polder woonde, was gistermorgen om elf uur voor het laatst thuis geweest, waar hij een hengel had opgehaald om te gaan vissen aan een steiger aan de Overschiese weg. Nadat de vermissing van het jongetje was op- gegven. is de politie gistermiddag gaan dreggen, echter zonder resultaat. Wel werd een hengel drijvend aangetroffen. Jubileumreceptie W. L. v. Schaick in Voorschotens raadhuis 7; Bart Jacobus, zn va-n Eduard Willém Frederik Deege en Cornelia Schoneveld, Raadhuislaan 126: Admanus Petrus Ge- rardus, an van Adrian us Wilhelmus Hil- lenaar en Anna Geertrudda Adriana Ho- gervorat, Van Heuven Goedhartabraat 19 OVERLEDEN: Johan Joseph Dormeier, geb 13 juli '07. e v. Elisabeth van En gelen. Pr. Margrietlaan 7: Sophia Pie- bemella Vogel, geb 15 april '13. e.v. Hen drik Jan Lobel. Leidseweg 136 ONDERTROUWD: Hendrik Pieter Je- remiassen, geb. 10 maart '29, 's-Graven- hage. Hugo de Grootstraat 66. en Eva Huijzer. geb. 5 aug. '34. Nieuw Voordorp- n neni ui> Si straat 28; Antonius Wilhelmus Verheijen. dynamische figuur, metgeb- 5 april '40 Breda, Patrijssteat 15. In het gemeentehuis is gistermiddag de heer W. L. van Schaick, chef van de afdeling onderwijs, financiën, personeels- en sociale zaken, gehuldigd. De heer Van Schaick vierde zün 25-jarig ju bileum in overheidsdienst. Nadat de jubilaris met echtgenote en drie kinde ren was binnengeleid in de stemmig versierde raadzaal sprak burgemeester L. de Kool woorden van hartelUke waardering. Spreker merkte op, dat de heer Van Schaick volledig een man van zijn tijd is. die temidden van zun medewerkers precies weet wat er gebeurt. Zijn per soneel waardeert hem als een beste chef. Hij I De landbouwprOslndexcUfers van Cenrraal Bureau voor de statistiek L,u in april onveranderd gebleven. Met 1949/ 50—1952/53 als basis op 100 was het alge meen landbouwprUsinóexclJfier 99 (te gen een Jaar tevoren 93). het groeosin- akkerbouwprodukten 106 (123) oij lichte stijgingen voor granen en een iets lagere prijs voor consumptie. o?7ot?pe ri' voor v^ehoudenjprodukten 97 (85) me» iets hogere prijzen voor rund- en eier^n en la*er* voor varkens-, (146? Cn m voar kostenfactoren 1451 De Hoge Autoriteit van de E.G.K.S heeft een brief gezonden aan de heer Furler, voorzitter van het Europese par-| lament, waarin zij verklaart, dat lichtingen di ezij in haar bezit had, bleek, dat jhr. mr. M. van der Goes Naters bij de laatste zitting van Europese parlement in Straatsburg ge ruchten had verspreid, zonder de gering ste aanwijzing ter staving ei ruehten die de intgriteit van de Hoge Autoriteit in het geding brachten. De Hoge Autoriteit meent, dat dit op treden van de heer Van der Goes nadeel dreigt te berokkenen aan haar prestigf en daarmee aan dat van de Europese stellingen als geheel. Bovendien worden normale betrekkingen tussen de Hoge Autoriteit en het Europese parlement hierdoor bemoeilijkt, aldus de brief. De Hoge Autoriteit wenst wellswaa met de grootst mogelijke spoed alle peoten van de sohrootfraude te onderzoe ken met de desbetreffende parlementaire commissie, maar ze zal iedere ontmoeting voor deze commissie en met het lid het Europese parlement, dat de bewuste aantijgingen heeft verspreid, categorisch moeten afwijzen, zolang er geen bevre digende oplossing is gevonden m hoge mate onaangename aituatie die aldus is geschapen. De Hoge Autoriteit laat het voorzitter van het Europese parlement over, hoe hij deze kwestie wil oplossen. De heer Van der Goes van Naters heeft verklaard dat hij deze ontwikke ling allerongelukkigst vindt. Hij trekt in het geheel niet de integriteit van de Hoge Autoriteit als collectief college in twijfel, zo zei hij. Wel heeft hij hoogst ernstige kritiek op het beleid van de heer Spierenburg bij het onderzoek schrootzaak. Overval De recherche van de Am sterdamse politie heeft twee Britse zee lieden aangehouden, die ervan verdacht worden maandagavond op de Nieuwe Hemweg de 61-jarige Amsterdamse taxi- nwu ,CU1U11K v chauffeur J. B. van der Heyden. te hebben De produktle kan spoedig Viervoudige moord - eis: levenslang burgemeester De Kool graag werkt. Spr noemde de jubilaris een spe cialist op het gebied van de financiën iaar ook van het onderwijs. Nadat burgemeester De Kool ook me- rouw Van Schaick in zün huldiging had betrokken, overhandigde spr. hem, met vele goede wensen voor de toe komst, een enveloppe met inhoud en na- het gemeentepersoneel een ge schenk. een „zonnestoel". Gemeentesecretaris J. de Bres memo reerde de bijzonder ambitie en werk- de heer Van Schaick. die sti mulerend werkt voor ieder die met hem te maken heeft. Spr. hoopte, dat de heer Van Schaick ook na reorganisatie de gemeentesecretarie zal blijven werken aan de opbouw en dat zij met respectering van elkanders standpun ten zouden mogen blijven samenwerken. fJamens alle hoofden van scholen Machéfctje Elswijk, geb. 4 ok-t. '41 Noortheijstraat 2e. datum huwelijk 22 ju-rn 1961: Jacobus Abraham van den Ou welen, geb. 7 dec. '35, Den ^leider Buitenhaven 5. en Adriana Mama van der Lee. geb. 18 juni '37. Veureeweg 117. datum huwelijk 24 juni 1961 Cuba accepteert de tractoren Fidel Castro heeft de plannen voor da uitwisseling van 500 trekkers tegen man nen. die bij de invasie op Cuba van 17 april gevangen genomen werden, aan- Het besluit werd volgens radio-Havana bekendgemaakt na een vergadering van de Cubaanse ministerraad. In de bekend making werd gezegd, dat de Verenigde Staten een delegatie moeten znden van de commissie, die de gelden voor de aankoop van de trekkers bijeengebracht heeft, om de laatste details van de trans actie te bespreken. GEHUWD: Jan Floris Abraham Jo hannes. geb. 21 juli '35. Mamixstraat 9. en Jantiena Margrietha Regina van der Poel. geb. 14 Juni '41. Voorschoten. Krim- kade 71. adres na huwelijk Leiden. Mo- zaxtstraat 8. In Odense in Denemarken is een pro ces begonnen tegen de 36-jarige scheeps bouwer Erik Robert Hansen, die ervar wordt beschuldigd zijn echtgenote er twee van zijn vrienden te hebben ver giftigd en zijn stiefzoon te hebben ver dronken. De openbare aanklager heeft levenslang geëist, de zwaarste straf die de Deense wet mogelijk maakt. Hansen verklaarde gisteren onschuldig te zijn. Volgens de tenlastelegging heeft hij het vergif aan de slachtoffers toege diend tijdens een boottocht in de Kleine Belt .op de avond van 30 december 1957 Nadat de volwassenen door waren zou Hansen de lijken in zee hebben gegooid, de boot in brand hebben gesoken en met- zijn driejarige stiefzoon in de armen overboord zijn gesprongen. Nadat hü de' jongen zou hebben verdronken, werd Hensen later bij de kust aangetroffen. Hij rad het lijkje van het kind nog in zijn armen. Kinderzegels der Ned. Antillen De postadministratie der Nederlandse Antillen zal van 24 juli tot en met 23 dec. kinderpostzegels uitgeven, waarvan dc bijslag zal worden verdeeld onder ver enigingen, die zich het lot van het kind aantrekken. De zegels blijven geldig tot en met 31 december 1062. Zij hebben de volgen de waarden en bijslagen: 6 en 2 ct. lig gend kind, groen en zwart. 10 en 3 ct. meisje met pop. rood en zwart, 20 Jongetje aan het strand, geel en zwart, 25 en 8 ct. meisje en jongen oranje en zwart. Ontwerper is Oscar Ravelo Nada te Willemstad, drukker N.V. Joh. Enschede en Zonen. De druktechniek is offset twee kleuren, formaat 30 bij 34,5 mm, beeld maat 27 bij 31,5 mm, De vellen zijn van 10 maaJ 10 zegels. Het papier heeft geen watermerk. De gomming geschiedt met Arabische gom J- 1J-'-- K!i 13%. i de tanding is 13% bü Voorschoten sprak de heer J. H. Kroos- hof. die er zich over verheugde dat hij mede namens de collega's van het bij zonder onderwijs mocht spreken, omdat hij wist, dat de heer Van Schaick ook deze samenwerking bijzonder voorstaat. Ook hij sprak van de grote waardering, die allen hebben voor de jubilaris, die. zelf uit onderwijskringen stammend, steeds voor een ieder klaar staat. Ook spr. betrok mevrouw Van Schaick in zijn gelukwensen. Pastoor Th. van Bemmelen mocht mens alle schoolbesturen woorden gelukwens spreken. De heer Van Schaick vond een jubi leum als dit een mooie gelegenheid om eens van alles te zeggen wat hij op zijn hart had en waarvoor niet altijd de ge legenheid bestond. De jubilaris dankte daarbij niet alleen de sprekers voor hun woorden en hun gelukwensen, ging bovendien na wat 't wel en wee fan de samenwerking met zovelen, wie hij dagelijks of geregeld heeft te maken. In een geestige speech ging hij het gemeentehuis rond waarbij weer bleek dat ook wederkerig de heer Van Schaick voor allen grote waardering heeft. Na de officiële toespraken bleven de vele genodigden nog geruime tijd onge dwongen bijeen. Niet alleen het voltal lige college wezig. maar ook vele leden van het gemeentepersoneel. vertegenwoordigers van alle schoolbesturen en acht van twaalf hoofden van scholen, die Voorschoten werkzaam zijn. Benoemd De heer A. G. van der Linde, directeur van het post- en telegraafkantoor te Voorschoten, is met ingang van 1 augus tus in gelijke functie benoemd te Weesp. Opbrengst collecte De collecte voor de samenwerkende de klas. f Kinderbeschermingsorganisaties „Sakor' die van 8 tot en met 13 mei werd gehou den. heeft opgebracht f 510. Burgerlijke stand GEBOREN: Carolina Franoisca Maria j Johamna, dr van Cornelia Gerard-us Lam- - bentus Plomp en Jeanna Ca-rla Gemme- i ke, Molenlaan 83; Johanna Henderika Barbara, dr van Johannes Adrianus Groene wegen en Helena Adriana The- resia Onderwater, Voorstraat 20; Martin, van Antonius Vmoentius Stephanu; overvallen. De N.V. Hasemeijer te Hengelo zal te Vollenhove waar vorig jaar een mon tage-afdeling werd gesticht een produk- tiebedrijf voor 200 mensen vestigen. De Zweedse confectiefabriek Melka heeft te Hoogezand-Sappemeer een nieuw bedrijf van 1660 vierkante meter voor nylon-tricot overhemden geopend, mei een wekelijkse produktie van 5000 stuks en 100 man personeel. De commissaris der Koningin verrichtte de plechtigheid De produktie kan spoedig verveelvoudigd worden. Kamphuis en Pietje van Boxum, Leddèe- weg 392; Ma non, dr van Theo van Schadk en Anna Fokkinga, Juliana van Stol berglaan 62; Elisabeth Charlotte Catha- rina, dr van Catharinus Johannes Theo doras Westerterp en Catharine Maria Hubertina Alphonsa Chabot, Pr. Bern- hard'laan 123; Johannes Jacobus, zn van Pieter Pijnnaken en Catharina Antonla Johanna Maria Feiten, Papelaan 463; Johannes Cornelis Leonardus, zn van Bartholomeus Theodoras Mounts en Eli zabeth Johanna van Santen, Leidseweg ESS"la h« Geestelijke opwekkingsamenkomsten VRIJDAG 9 JUNI om 8 uur spreekt Evangelist I. ROOSE uit Amersfoort Wat Jezus 2000 jaar geleden deed, wil HH ook NU doen, voor ieder die GELOOFT! Bekering genezing bevrijding, van boze machten. ZONDAG 3 UUR SPREEKT EVANG. ZIJLSTRA Vakantie adressen APELDOORN ««'U'S toilir- voU. pension 7.50 p.p.p.d. Kinderen red. Burglaan 43. Telef. 13590. Ironica I ad. 14. HAT f Hogere en Middelbare Technische School voor Elektronica Dir. RENS RENS Door het RUk en het N R G erkend. Hilversum. Bergweg 33. Tel. 47474. INTERNAAT EXTERNAAT Do fiuchrijvjng van lwrllngen voor ond.rsla.nde geopen<fen W ««ptember a s aanvangen, is A. HOGER ELEKTRONTCU8 (dlpl. H.T.S.) B. RADIO-TECHNICUS C. RADIO-MONTEUR 1 N.R.G.) Inschrijving dagelijks «uitgezonderd zaterdag). Prospectus op aanvraag Ook schriftelijke lessen. Voor spoedige indiensttreding vragen wij: voor de expeditie-afdeling. Sollicitaties schriftelijk of mondeling N.V. VAN DEN BERG Co WASSENAAR Vleeswaren en Conservenfabrlek Rijksstraatweg 103 (Maaldrift) Voor Leiden e.o.: KOREVAAR GARAGE KOREVAARSTRAAT 43 TELEFOON 01710-23730 5IKKEN5 veer de kontfne bezoeken en voor andara voorkomende werk- teeltijd i 18-25 joor. le*rrftaff|t». ■eedellM isisfi- «Wille aalIWirltfcie» -- sikkans lakfabrieken n.v. sastenheim, Medisch Kleuterdagverblijf „MARGRIET" Boerhaavelaan 4, Lelden worden gevraagd: EEN KOOKSTER en TWEE ASSISTENTEN voor de keuken en hulshouding TWEE KINDERVERZORGSTERS met diploma Centrale Raad of Schooldiploma. HOOG LOON. Gevraagd een net kindermeisje tevens bereid lichte huis houdelijke werkzaamheden verrichten. Voor de maanden juli en augustus. P. Oudshoorn, Noordeinde 7, Katwijk a. Zee. Een wratsend boakl Ean gezonde v/i/el Dr. H. R. ROOKMAAKER jazz blues spirituals hun ontstaan, erkenning en ontwikkeling tot op de dag van haden. Met 30 foto's Mr. Zeawr 4 leeatag* A. W. SIJTHOFF N.V., Doezastraat 1, Leiden, vraagt voor haar afdeling „EXPORT" leeftijd 21 - 25 jaar, beschikkende over een redelijke kennis der moderne talen en in staat vlot te typen. Geboden wordt een aantrekkelijke werkkring met goede sociale voor zieningen (5-daagse werkweek) Brieven met volledige inlichtingen te richten aan bovenstaand adres. A. W. SIJTHOFF N.V., Doezastraat 1, Leiden, vraagt voor spoedige indiensttreding: EEN JONG SCHRANDER MEISJE (16 a 17 jaar) voor lichte kantoorwerkzaamheden en eenvoudig typewerk. Voor een actief meisje een aantrekkelijke werkkring met 5-daagse werkweek. Sollicitaties te richten aan bovenstaand adres. Adverteert in de (Nieuwe Leidsche Courant Leidse Matrassenfabrieken, Hansenstraat 71-77, Leiden, vragen voor directe indiensttreding: ir Ervaren Machinestiksters ir Leerling Machinestiksters Nette meisjes voor speciaalmachines GEBODEN WORDT: Hoog loon Premie ir Vijfdaagse werkweek Zomer- en win tervakantie ir 4vakantietoeslag ir Prettige moderne ateliers Aanmelden iedere dag van 9—17 uur bij de fabriekschef. in pakken van 5 kg 75 cent per pak Afgehaald aan ons bureau Steenstraat 37.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 6