DIVANBED In 4 maanden door 17 landen: 24.000 km. op motorfiets Vlasveld verkoopt zijn pand Rooseveltstraat DAMES PETTY (OATS 3." 59." Langeweg won ook zevende ronde in Degradatie voor Ons Eiland 2; titel voor D.E.S. 2 Ned. amateurs verloren van West-Duitsland s-Grav. S.V. morgen naar Genemuiden NIEUWE LEIDSCIIE COURANT VRIJDAG 2 JUNI 1961 Agenda voor Leiden en Den Haag Vrijdag Bevrijdingsplein, 7 uur: Handbalwed strijden junioren en senioren H.V.L. Hellas (Den Haag). Twentsche Bank. 46 uur: Receptie t.g.v. honderdjarig bestaan bank. Recreatiezaal brandweerkazerne. 5—7 uur: Receptie t.g.v. derde lustrum p.v. „De Vlam". Den Haag, Kon. Schouwburg, 8 uur: Haagsche Comedie met „Heeft Constan ce gelijk?" Zaterdag Busstation perron 13, 2.05 uur: Excur sie Kon. Ned. Natuurh. Vereniging naar land- en tuinbouwschool. Warmonder hof te Warmond. Schouwburg, 8 uur: Toneelvereniging „Tot Ieders Genoegen" met „Een kind is nooit weg", door R. Feenstra. Den Ha Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Colonel Hyde contra Scotland Yard (14 jaar); donderdag: Het vlees is zwak (18 jaar) Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De wereld bij nacht (13 jaar). Duxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Susanne (16 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Inspec teur Callaghan slaat weer toe (14 jaar); donderdag: Op leven en dood (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Het ge zicht (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 915 uur): Het offer der maagden (18 jaar). Apotheken Geopend apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Tentoonstellingen Lakenhal, Floris Verster (tot 3 juli) Rijksmuseum voor Volkenkunde, „Vang die vis" (t/m 1 oktober). Rijksmuseum voor geschiedenis der natuurwetenschappen: „Uit de kinderja ren van de elektriciteit" (tjm. 29 okto ber). Musea, instituten, leeszalen e.d. Inlichtingen kantoor VVV, Steenstr lb: elke dag geopend van 9 tot 5 uur. op zaterdag tot 1 utir Archeologisch instituut. Rapenburg 26. elke dag algemene studiezaal en uitleen bibliotheek tot 5 uur (behalve zaterdag middag Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 28: elke dag geopend van 2 tot 4 u Academisch-Historisch museum, Rapen burg 72, elke dag geopend van half 10 tol half 1, uitgezonderd op dinsdag en vrij- Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag) Contactbureau voor afgestudeerden. Rapenburg op maandag, woensdag en vrijdag geopend van 10 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur Bibliotheek universiteit, Rapenburg 74. elke dag algemene studiezaal en uitleen afdeling, geopend van half tien tot half 0, op zaterdag tot 5 uur. Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- straat 27. maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag en donderdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag van Hans Trommel uit Lisse werd globetrotter T ISSE heeft z'n Marco Polo een globetrotter, die in vier maanden A-1 door zeventien landen trok en daarbij 24.000 km aflegde. Het is Hans Trommel uit de Julianastraat. Ruim negen jaar geleden trok Hans naar Nieuw-Zeeland en nu vond hij de tijd rijp om terug te komen. Hij wilde gelijk eens wat meer van de wereld zien. Daarom kocht hij een zware 650 cc Triumph, liet zich met zijn vriend John Barney naar Colombo varen, stapte daar op de motor, tufte het eiland over, 9tak toen opnieuw over en startte op grond van India zijn zware Triumph weer. Hij trok het land van Nehroe in zijn volle breedte door, doorkruiste ook Kashmir en Pakistan, zette vevolgens koers naar Afghanistan en Perzic en reed toen gelijk maar door naar Irak. Daar doemde een woestijn op. Geen nood. Er was een redelijke weg, die niet al te druk wordt bereden. De twee globe- trotterss ontmoetten in twee dagen vier vrachtauto's. Toen ging de reis naar Jordanië, Libanon, Syrië, Turkije, Griekenland, Joegoslavië, Italië, Frankrijk, Luxemburg, België en zo naar Lisse. 10 t t 5.30 e Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6; maandag dinsdag en donderdag van 4 tot 5.30 u.. woensdag en zaterdag van 12 tot 4.30 u en vrijdag «speciaal voor de grotere jeugd) van 6.30 tot 8 30 uur s avonds Bijkantoor chr. school Obrechtstraat: volw. dinsdag en donderdag van 6.309 uur n.m., zaterdag 25 uur; jeugd: elke woensdag 25 uur. Gravensteen, Pieterskerkhof 6, juridisch studiecentrum, elke dag te bezichtigen tussen 9 en 12.30 en van 2 tot 5 uur (liefst m de vakanties) Concierge: Kolf- makersteeg 16a. Legermuseum „Generaal Hoefer". Pest huislaan 7. elke dag geopend van 10-4 u. Pilgrimfathers-huisje, Boisotkade 2, elke dag geopend van half 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. VOLOP BLOEMEN en gezonde planten met De twee vrienden zagen enorm veel: van prachtige Hindoe-tempels tot armoedige berghutten maar als u hen vraagt, wat hen het meest op de tocht heeft aange sproken, dan verklaren ze onomwonden: de hartelijkheid en de gastvrijheid van de il zeggen: tot aan de Ita liaanse grens. Toen ontmoette men an dere mensen. Die waren niet gastvrij en niet hulpvaardig. Die hadden het wel Reorganisatie B.B. S. W. Hagedoorn treedt af als lioofd De reorganisatie van de Bescherming Bevolking heeft dezer dagen voor wat de A-Kring „Leiden" betreft zijn beslag ge kregen met als gevolg, dat de A-Kring Leiden tezamen met de voormalige krin gen Zuid-Holland I en Zuid-Holland 3 de A-Kring „Zuid-Holland A" Is gaan ïen. In de vergadering van de kring- raad is tot hoofd Bescherming Bevolking van de nieuwe kring benoemd de heer G. J. Wulfhorst te Delft. De werkzaamheden verbonden aan deze functie in de nieuwe kring zijn van zodanige omvang, dat het de heer S. W. Hagedoorn, tot dusver hoofd van de A-Kring1Leiden niet mogelijk was deze naast zijn functie van commandant van de brandweer van Leiden op zich te Het belang van de Bescherming Bevol king vraagt deze verandering, doch on getwijfeld zal men in de Leidse B.B.- kringen binnenkort slechts node afscheid nemen van de heer Hagedoorn, die zijn functie sedert de oprichting van de A-Kring-Leiden dus bijna 11 jaar heeft vervuld De officiële overdracht van het com mando zal op een nog nader te bepalen tijdstip plaats hebben Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Swan G, zn v T T Oei en T G Gouw; Johanna, dr v J Berkheij en P v d Bent; Krijn zn v K de Best en W van Houten; Dick, zn v D Zuilhof en C Moolenaar. Gehuwd: A J A Wesdijk en J Nap; M Gerritsen en H van Wee ren G J Binnendijk en J H Vlasveld; C H A Abspoel en C de Regt; L A Boot en G Oudshoonn; J P Voorzaat en J van Hooidonk; A Sinteur en M Crama; J van Hooven en H E M Reizevoort; G J M Rooijers en M M van Teijlin- gen. Overleden: B Cramer, 83 j, man; L Zitman, 89 j, man; J M van der Blom, 79 j, wed van G den Oude; H P P M Venndx, 49 j, vrouw; J van der Eist, 68 j, man; L Burgerjo.n, 93 j, vrouw; F C Berg, 68 j, echtgen v J J C Groen. Naar wU vernemen heeft de heer Vlas veld van het garagebedrijf, het service station cn de autorijschool aan de Roose veltstraat te Leiden zijn nieuwe pand, dat omstreeks Pasen 1960 in gebruik Is ge nomen, met ingang van 1 juni jl. in zijn geheel verkocht aan een autoservice- bedrijf in Den Haag. De familie Vlas veld kan nog enkele maanden in het pand blijven wonen. Op korte termijn zal zij dus haar huisvestingsprobleem moeten oplossen. Komt er geen huis be schikbaar, dan zal zij wellicht in een caravan moeten gaan wonen. Ook voor de zeven auto's van de rijschool zal on derdak moeten worden gevonden. De heer Vlasveld deelde ons vanmor gen mee, dat de oorzaak van deze gang van zaken moet worden gezocht in het feit, dat de gemeente hem de vergunning tot het plaatsen van enige benzinepom pen aan de openbare weg heeft onthou den. Hdj heeft al het mogelijke gedaan alsnog vergunning hiervoor te krijgen, maar het is hem niet gelukt. „Je kunt wel aan het procederen blijven en het kost je alleen maar geld". De heer Vlasveld had deze pompen nodig om de kosten van zijn bedrijf te kunen dekken. Als enige uitweg bleef verkoop var hele pand over. Dat is nu dus gebeurd. De heer Vlasveld heeft er een vrij gun stige prijs voor kunnen bedingen. De ge. meente heeft hem echter alle medewer king toegezegd voor de bouw van pand, dat de helft kleiner is, op een rein naast het tegenwoordige. Want 'de autorijschool blivf' bestaan. De heer Vlasveld verwacht zeker, dat ie bouw daarvan nog dit jaar in volle gang zal zijn. De tocht zit er op. Hans Trom mel heeft zojuist de tocht uit Nieuw-Zeeland volbracht. Rond 24.000 kilometers zijn otider de wielen van zijn zware motor weggesuisd. Aan het stuur Hans Trommel, op de duo John Bar ney, die tijdens de vier maanden durende tocht een mooi baardje kweekte, links mevrouw en rechts de heer Trommel. i de globe hoe men het water over wil trekken. Door de regens waren de rivieren ech ter sterk gezwollen en men moest da gen wachten voor het water weer* zc x was gezakt, dat men er met hebben i houden door kon waden, In Perzië hadden de twee vr den ten zuiden van de Kaspische Zee nog een ontmoeting met een weten schappelijk team uit Rusland. De Russen waren allerhartelijkst, maar spraken helaas alleen Russisch. Niet temin converseerde men genoeglijk met behulp van gebaren, rookte men eikaars sigaretten, kregen de twee reizigers een jerrycan benzine mee voor onderweg plus pillen tegen dy senterie, die al even hard nodig waren Bethlehem Van Irak ging het naar Jordanië, men o.m. kennis maakte met een hoog geplaatste politieman, die zijn onverho len bewondering voor de verrichtingen van een zekere Eichmann niet onder stoelen of banken slak. Alles wat Joden of de staat Israël geurt, heeft de afschuw van vele Jordaniërs. Een teleurstelling voor Hans en E ney was het bezoek aan Bethlehem Jeruzalem. Alles is gericht op money- making. Sterren van Bethlehem in all< kleuren en alle formaten. Souvenirs var het genre „Flowers from the holy land' bloemen uit het Heilige Land wat gedroogde bloemen en blaadjes op een stukje papier geplakt. Kitsch, kitsch en nog eens kitsch! Vandaar naar Libanon en Syrië, waar men zeer behoorlijke wegen had en toen naar Turkije waar de ellende der slechte wegen weer be gon. Toen men foto's wilde nemen van vrouwen in nationale kleder dracht die aan een beek de was de den, begonnen de dames te protes teren. Ze deden dat op zijn Turks ze smeten met levensgrote stenen. Van Turkije naar Griekenland en toei dwars door het ruige Joegoslavië waa men eveens bijzonder veel hartelijkheid ontving, naar Italië en toen maakte kennis met een ander slag mensen. Deze week arriveerde het duo dan in Lisse er daar heeft hét voor weken bivak opge slagen 24.000 kilometers aan één stuk i: voorlopig genoeg. Pech hebben ze heel weinig gehad aan de motor. Alleen had men graag wat minder lekke banden gehad. Schorpioenen Hans en zijn vriend reden enkele da gen geleden Lisse binnen en brengen nu paar weken door in het huis, dat Hans' ouders aan de Julianastraat Lisse bewonen. Barney besloot zich tijdens de reis niet te scheren en heeft- iu een juweel van een baard! Ze hadden heel wat bagage bij ich. Onder meer een tent, maar die hebben ze weinnig of nooit gebruikt. Het kamperen was ook niet zo bijster aan te bevelen. Want, zo zegt Hans, er is een goede kans dat je een slang, een schorpioen of ander tropisch kleingoed in je slaapzak krijgt. Waar ze dan wél sliepen? Wel, als het enigszins mogelijk was bij de be woners van het land. Dan leerde men qelijk het volk kennen zoals het wer kelijk is. Ze hebben dan ook heel vaak hun slaapzak zo op een houten of lemen vloer uitgerold en gingen met de rest van de familie zelfde kamer onder zeil. Verder heeft men ook geslapen op po litiebureaus, op zendings- en missiepos ten, in gebouwen van de YMCA en in kazernes. De wegen waren in India en Pakistan zeer behoorlijk. Over grote af standen zijn ze geasfalteerd. In Afgha nistan was het minder goed met het weg dek gesteld. Men moest langs routes waar men een weg niet van de berm kon onderscheiden en waar de kuilen zich aaneenregen en voor zo ver er geen kui len waren, lagen er wel stenen. Vriendelijke Russen Tot overmaat van ramp kreeg men daar ook nog veel regen. Op vele plaatsen ontbreken bruggen. Men laat het vindingrijkheid van de reizigers zelf Geheel nieuwe kollektie vanaf Natuurlijk bij HAARLEMMERSTRAAT 172 - 174 - 179 HERENSTRAAT 9 Midza 1-persoons matras, deken, matras dek Compleet Natuurlijk bij1 HAARLEMMERSTRAAT 172 - 174 - 179 HERENSTRAAT 9 Midza Voetbal-vriendschapsbeker Finale op 8 juni De finale van het toernooi om de vriendschapsbeker zal donderdag 8 juni bü kunstlicht in Vicenza (It.) worden gespeeld In de eindstrijd van dit toernooi heb ben zich de Nederlandse ere-divisie-club P.S.V. en de Italiaanse eerste klasse: Lanerossi geplaatst. Int. schaaktoernooi van V AS De 24-jarige Kick Langeweg, sedert kort in Amsterdam woonachtig, heeft in de zevende ronde van het int. mees- tertoernooi in Am sterdam opnieuw ge wonnen. Niet alleen leidt hij met een 100 procent score, maar bovendien heeft hij een zo genaamd „meesterresultaat" geboekt. Volgens de normen van de we reldschaakbond diende hij 6*2 punt te be halen. Tweemaal een meesterresultaat in tijdsverloop van drie jaar kan voor de F.I.D.E. aanleiding zijn de titel „Inter nationaal Schaakmeester" te verlenen. Langeweg boekte de winst in een Sici- liaanse partij, waarin Crabbendam wit had. Reeds vrij spoedig ontstond een eindspel met lichte stukken, dat voor wit niet gemakkelijk te hanteren bleek. Lan geweg wikkelde precies af. De kans, dat hij het toernooi wint, is door dit resultaat opnieuw gestegen. Don- ner verloor namelijk met zwart van Tan. De landskampioen had in de ochtend uren zijn hangpartij tegen dr. Bernstein remise gehouden. Een kwade dag beleefde Van den Berg. Met zwart kreeg hij tegen De Rooi reeds spoedig materieel voordeel, verwierf de aanval, hoewel die er niet zo gevaarlijk uitzag. In een razend tijdnood-duel ston den de spelers om beurten totaal ver loren. Van den Berg trok echter de laat ste niet in deze loterij. Spel van korf en hal NOG STEEDS moeten er beslissingen vallen. Zo missen we nog de promotiekandidaat in IA en de 2e degradant in dezelfde klasse. De kampioen van 2A moet zich nog melden, evenals de ploeg, die nog een promotiekans krijgt in IA. Ten slotte is nog de wacht op de drie kam pioenen van de junioren. Slechts twee beslissingen kunnen er morgen vallen. Ons Eiland 2 zien we door KVS aangewezen worden voor degra datie naar de 2e kl. en in 2A behaalt DES 2 de titel. HOOFDKLASSE WEST Vr'schaarVED: PKCR'dam Zuid Beide wedstrijden beslissen goeddeels over het bezetten van de 4e en 5e plaats Vr.schaar—VED is niet te voorspellen, maar R'dam Zuid is bepaald favoriet tegen PKC. Na morgen resteert alleen nog Vr.schaarMerwedc. Ie kl. A: Ons EilandKVS. Een over te spelen wedstrijd, die voor In Oberhmisen werd het 5-3 Het Ned. amateur voetbalelftal heeft woensdagmiddag te Oberhausen met 53 verloren van West-Duitsland. Bij rust hadden onze landgenoten een 21 voorsprong. De 21 voorsprong bü rust is echter niet voldoende geweest om het Ned. ama teurelftal voor een nederlaag te behoeden. In de eerste 45 minuten had Nederland 'olkomcn de toon aangegeven en de ruststand gaf het krachtsverschil eigenlijk niet ens voldoende weer. Na de hervatting bood de strüd een totaal ander beeld. Duits land had een duidelyk overwicht en zette binnen elf minuten de achterstand om in t2 voorsprong. Daarna kwam de zege niet meer In gevaar. derland gaf zich nog niet gewonnen. De hoop herleefde toen Weber twee minuten later zijn debuut nog meer glans gaf door een tweede treffer (43). Kon het nog? Het kon niet. Tien minuten voor het ein de maakte rechtsbinnen Hoeher aan alle Ned. illusies een einde (53). Toch behoeven de amateurs zich geen verwüten te maken. Wanneer men weet, dat van de zes kansen, die zy kregen, er drie in een doelpunt werden omgezet, is dat op zichzelf reeds een verdienste. Het begin was dus voor Nederland. Ruim 6000 toeschouwers keken verbaasd de gladde combinaties, waarmèe de Oranje-voorhoede keer op keer oprukte naar, het vijandelijke doel en zij brachten bewonderend de handen op elkaar toen rechtsbinnen Bart Hainje na twaalf mi nuten een fout van de Duitse spil Diegel een knap schot afstrafte (01). Wel bracht de Duitse linksbuiten Neusen na 25 minuten spelen de partijen weer op ge lijke voet, maar tien minuten na deze treffer bezorgde linksbuiten Weber (BW) Nederland voor de tweede maal een voorsprong (12). Afgaande op het spel van de eerste helft lag een Ned. overwinning in de lyn der verwachtingen. Het simpele, maar doeltreffende aanvalsspel stelde de Duit se defensie herhaaldelijk voor problemen en aan de andere kant kwam de voor hoede van de Duitsers nauwelijks tot grootse daden. ISa rust Na de hervatting liep het evenwel totaal anders. Met Rost als linksbinnen inplaats van de teleurstellende Baehre kwam er veel meer vaart in de Duitse aanvallen en binnen twaalf minuten ging de Ned. defensie tweemaal door de Rost zorgde in de 53e minuut persoon lek voor de gelijkmaker en onze landge noten waren nauwelyks van de schrik bekomen toen linksbuiten Neuser uit een pass van Rost opnieuw doel trof (32). In de felle strijd, die volgde, verloor Nederland doelman Hooymans. Bij een botsing met rechtsbuiten Himmelmann raakte hij geblesseerd, waardoor Van Zanten de taak kreeg in het resterende half uur het Ned. doel schoon te houden. De man, die volgens zijn zeggen in deze periode meer schoten te verwerken kreeg dan zijn Duitse collega gedurende de ge hele wedstrijd, moest voor het eindsignaal van de Belgische scheidsrechter Raey- mackcrs tweemaal zwichten. In de 66e minuut bracht middenvoor Zettelmeier de stand op 4—2. maar Ne- Kerkbouw Leidse Herv. Gemeente In „Hervormd Leiden" van vandaag deelt het college van kerkvoogden van de Hervormde Gemeente mee, dat nog deze zomer met de bouw van de kerk in Leidcn-noord (omgeving Willem de Zwijgerlaan) zal worden begonnen. Bin- enige weken is de aanbesteding onder Protestantse aannemers te verwachten. De plannen voor de Vredeskerk (by de De Sitterbrug) zijn in een zeer ver ge vorderd stadium. Als de nodige vergun ningen op tijd komen, zal hoogstwaar schijnlijk volgend jaar met de bouw van deze kerk een begin worden gemaakt. De kosten, inclusief de grond, bedragen on geveer f 650.000. Een groot deel hiervan is reeds beschikbaar. GANGETJE 12 Voetbal In een wedstrijd voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal heeft Tur kije donderdag te Oslo met 10 gewon nen van Noorwegen. Het beslissende doelpunt in de ontmoeting, die door ongeveer 25.000 toeschouwers werd bij gewoond, werd voor rust gescoord door de Turkse middenvoor Metin. Voetbal Het Oostelijke sema-prof elftal heeft donderdagavond in Arnhem op het Vitesseterrein met 41 gewon nen van de zuidelijke semi-profs. Bij rust leidden de Oostelijken met 31 door doelpunten van rechtsbuiten Helmut Rahn (SC Enschede) en middenvoor Niehaus (Go Ahead), die tweemaal 3coorde. Het zuidelijke doelpunt kwam van de voet van linksbinnen Van Osch (NOAD). Na de hervatting zorgde rechts binnen Voges (SC Enschede) voor het vierde oostelijke doelpunt. Atletiek Tijdiens atletiekwedstrijden in Rome heeft de Italiaan Carlo Li vore het wereldrecord speerwerpen verbeterd en gebracht op 86,74 meter. Het oude record stond sinds 11 juli 1960 op naam ran de Amerikaan Bill Alley, die in Short Hills 86,46 meter wierp. beiden van belang is. Wint Ons Eiland 2 niet, dan degraderen de Leidenaren. Wint KVS niet, dan is de kans op pro motie verkeken. Een .gelijk spel is voor beiden onvoldoende. We vrezen voor onze stadgenoten, dat de Scheveningers aan het langste eind trekken. (2.30); Als Pernix 3 niet van DES 2 wint, laten de Delftenaren het Pernix-terrein als kampioen en le klasser. Ons inzien* kunnen de Leidenaren al vast een bloe metje bestellen! DSVPVEO 2 is vooi de bezoekers kansrijk. Met deze twee wedstrijden is de competitie in deze af deling rond. 2e kl. B: ODO—Excelsior 3. Een wedstrijd zonder belangen, die de bezoekers kunnen winnen. OVERIGE PROGRAMMA 3c kl. A: Pernix 4—Succes (4.15); TOP 2 Fiks 3. 4e kl. A: Succes 2Pernix 5; TOP 3 Fiks 4 (terr. Fiks). JUNIOREN Afd. A: Pernix A—TOP A (4.20); War mond A—Tempo A; Ons Eiland A— SVOW A. Door winst op TOP A komt Pernix A op 1 punt afstand van de titel. Afd. B: Pernix BVelocitas B (2.00); Fiks A—Tempo B; Pernix C—Fluks B (3.10). De twee titel-kandidaten, Pernix A en Fiks A, lijken ons goed voor beide punten. Afd. C: Warmond BFiks B; TOP C- Pernix E; Fluks CWarmond C. War mond B moet van Fiks B winnen or ele kansen te houden. Fiks B komt bij winst op kop naast Fiks C! Mr. J. A. Jonkman Groot-officier O.N. De voorzitter der Eerste Kamer, mr. J. A. Jonkman, is benoemd tot groot- officier in de orde van Oranje-Nassau Gisteren was het juist 10 jaar geleden, dat hij in deze functie werd benoemd. De minister-president, prol De Quay en de minister van binnenlandse zaken, mr. Toxopeus hebben gistermiddag 12 uur de heer Jonkman een bezoek ge bracht in zijn woning aan de Schouten- straat in Den Haag en hem mededeling gedaan van de hoge onderscheiding, welke H. M. de Koningin hem heeft ver- Mr. Jonkman was voor de tijd, dat hij het presidium van de Eerste Kamer ging vervullen, o. a. voorzitter van de Volks raad in het toenmalige Ned.-Indië. In 1946 werd hij minister van Overzeese gebiedsdelen in het kabinet-Beel. JohnerEnevoldsen een zware po sitiepartij ontstaan uit een Spanjaard is afgebroken. De Deen heeft waarschijn lijk voordeel. De partijen WolthuisBernstein cn KuypersWade werden eveneens afge broken. De uitslagen luiden: De Rooi (Ncd.) Van den Berg (Ned.) 1—0, Crabbendam (Ned.)Langeweg (Ned.) 01, Tan (Ind.) Donner (Ned.) 10, Wolthuis (Ned.) Bernstein (Fr.) afg.. Johner (Zwits.)— Enevoldsen (Den.) afg., Kuypers (Ned.)— Wade (Nw-Zeel.) afg. De afgebroken partij uit de zesde ron de tussen Bernstein en Tan eindigde in Na de zevende ronde luidt de stand: Langeweg 7 pt, 2. Donner 5 pt, 3. Wade 414 pt 1 afg., 4 Enevoldsen 4 pt 1 afg., 5. Kuypers 3 pt 1 afg., 6/7. Crab bendam en Tan belden 3 pt., 8. Van den Berg 2Vi pt, 9. Johner 2 pt 1 afg.. 10. De Rooi 2 pt, 11. Wolthuis 1H pt 1 afg., 12. Bernstein 1 pt 1 afg. VOETBAL Belangciicoiiimissie KNVB Bollenstreek—Duinstreek Énige tyd geleden is door enkele ver enigingen uit de Bollenstreek een bijeen komst gehouden om te komen tot op richting van een belangencommissie voor het behartigen van de belangen van de voetbalverenigingen, zowel voor het zaterdagmiddag- als voor het zondag voetbal in deze streek. Deze week is men overgegaan tot de oprichting van een oommissie voor de Bollen- en Duinstreek. De bijeenkomst ls woensdag gehouden in de recreatiezaal Sikkens Lakfabrieken. Veertien ver enigingen waren uitgenodigd. Na een korte inleiding door de heer Pladje ont stond een uitvoerige gedachtenwisseling dit plan, waarbij het grote nut van belangencommissie sterk naar voren icwam; met het gevolg dat men tot op richting overging. De volgende verenigingen traden toes G.W.S.: Ter Leede; Katwijk; Lisser Boys; Quick Boys; Rijnsburgse Boys; K.R.V.; Foreholte; Lisse; Teylingen en V.V.SB. Noordwijk, S.J.C. en Warmunda zullen hun standpunt nog nader bepalen. Op de bijeenkomst op 5 juli zal een bestuur worden gekozen, bestaande uit een voor zitter en een secretaris-penningmeester. Ook betrokken bij roofoverval Daders van inbraak Ligtvoet gegrepen De Haagse politie heeft drie Hage naars aangehouden die ervan worden verdacht in de nacht van 9 op 10 mei te hebben ingebroken in de radio en tele visiezaak van Ligtvoet op het Gangetje. Twee mannen, de 22-jarige particuliere rechercheur W. M. S. S. en de 25-jarlge matroos J. B„ hebben reeds bekend, de 25-jarige los-werkman M. B. blijft hard nekkig ontkennen. De man beweert wel in Leiden te zijn geweest in de bewuste nacht, maar hij heeft zijn vrienden niet geholpen. Toen zij namelijk pogingen in het werk stel den om binnen te komen is hii een eindje omgegaan. Toen hij terugkwam vertel den zijn metgezellen hem dat het gelukt was toegang tot de winkel te verkrijgen via een luifeltje in de etalage. Hij was toen weer een eindje omgegaan. Bij zün terugkomst was hij in de auto gestapt, waarna men weer naar Den Haag terug reed. De gestolen goederen: een tv.-ontvang- toestel, een platenspeler, vier grote ra dio's. vermoedelijk zeven draagbare ra dio's en vijf bandrecorders waarvan de totale waarde tussen de zeven- en acht duizend gulden bedroeg, werden in Den Haag aan een heler verkocht vooraf 1750. De gestolen goederen ziin echter moeilijk te achterhalen, daar alles later weer is doorverkocht, met uitzondering van een transistor-band recorder, die de inbre kers voorlopig voor eigen gebruik, zoals familie-partijtjes, in bezit hielden. De drie Haagse zware jongens waren door de Haagse politie aangehouden in verband met de roofoverval in Den Haag, met gebruikmaking van een traangas- Distooi. Ook andere steden in Nederland werden met een bezoek vereerd. De nacht voorafgaande aan de Leidse hadden zij in Delft ingebroken, waar on der andere vele horloges werden buit gemaakt. Leden Nw.-Guinea'laad hadden auto-ongeluk Drie leden van de Nieuw-Guinearaad zijn door een auto-ongeluk gewond. Ge schrokken door een steekvlam, die onder de motorkap van hun auto uitschoot, sprong de heer Suwae uit Nimboran uit de wagen, waarbij hij ongelukkig neer kwam op het asfalt. Hij liep ernstig let sel op aan de ruggewervelkolom en moest in het ziekenhuis worden opgeno men. In de nacht trad weinig verbete ring in zijn toestand op. De heer Deda uit Ajamaroe sprong la ter eveneens uit de auto en de heer Arfan uit Radja Ampat bleef zitten. Beiden werden licht gewond. Nu het interland seizoen achter de rug is, wordt de competi tie om de landstitel zaterdagvoetbal met spoed voortgezet. Morgen is de wed strijd Genemuiden 's-Gravenzandse Sport, vereniging (4 uur) aan de orde. Beide clubs hebben hun eerste partij beide tegen Huizen met 21 verloren. Dat wijst er op dat er weinig krachts verschil is. Genemuiden gooit zich na melijk met veel meer elan in de kam- pioensstrijd dan aanvankelijk werd ver wacht. De geestdrift van de club van Van Dalfzen zal de defensie van de West landers heel wat hoofdbrekens bezorgen. Maar toch hebben wc goede moed dat 's-Grav. SV in het verre Genemuiden een laatste kans op het kampioenschap zal behouden, want een nederlaag en zelfs een gelijkspel schakelen de West landers volledig uit De Westelijke kam pioenen zullen dan met hetzelfde door zettingsvermogen cn dezelfde onverzet telijkheid voor de dag moeten komen als tijdens de competitie is getoond. Ook de promotiecompetitie in West I wordt voortgezet met de wedstrijd Blauw WitLisser Boys. Wanneer de gasten ook deze partij winnen zijn zij vrij wel zeker van een plaats in de 3de klas. We geven de club uit Lisse een goede kans. In 4B van West II wordt de laatste wedstrijd van dit seizoen gespeeld tus sen Jodan Boys en SV '35 waarin de thuisclub nieuwe en daarmee laatste winst oogst Tot slot gaan Excelsior M 2, Spijkcnisse 2 en Ter Leede 2 deze week opnieuw beginnen met een promotiecompetitic «m twee plaatsen in de Rcs. 2de klas. Als eerste wedstrijd wacht Spijkenissc2 Excelsior M 2.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 9