Bevolking moet helpen om zwembad te financieren Marian Ellen (KW 159) maakte proefvaart Tafeltennisnieuws uit Alpheii NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 DINSDAG 30 MEI 196 Scholen-inbreker gegrepen Enige tijd geleden werd ingebroken in de Da Costaschool en de Landbouwhuis houdschool. De politie te 's-Gravenhage heeft zaterdag een man gegrepen, die zijn werk van maakte in scholen in te breken. Het was een visser van 45 jaar zonder vaste woonplaats. Hij had een groot aantal scholen in Zuid-Holland be zocht In Alphen was zijn buit overigens iaar zeer gering. Zaterdag deed iemand aangifte bij de politie dat hij vermoedelijk bij een voet balwedstrijd, een portemonnaie met f 250.had verloren. Gisteren kwam de vertellen, dat de portemonnaie thuis lag! Doordat hij vergeten had de wagen op de handrem te zetten, reed gisteren een personenauto van de heer L. K. R. uit Nieuwkoop onbemand een sloot in. De KATWIJK Gevestigd en vertrokken Gevestigd: P A Da-men. Tortellaan 43. gekomen van Nieuw-Guinea. C T Of ficier, Dahliastraat 2a, gekomen van Nieuw-Guinea. M C Piekaar, Koningin Julianalaan 42, gekomen van Gouda. P. Henrion Verpoorten, Koningin Juliana laan 42, geleomen van Oegstgeest. H. Honsbeek, Jan van Brakelstraat 7. ge komen van Leiden. J. van Rhee. Beste- vaerweg 10, gekomen van Beemster. J. van der Luijt, Kaninefatenstraat 0. ge komen van Utrecht P B Steffens, Anjer- straat 3D, gekomen van Hilversum. L J Dallinga. Havrklaan 75. gekomen van Nieuw-Guinea. T. van Maanen, Prins Hendriklaan 21, gekomen van Leiden. M T Spoelma, R van Limburgstraat 6, gekomen van Hengelo. C L Koelewijn, Commandeurelaan 43, gekomen van Voor schoten. W van der Raad, Ouwehands- straat 5, gekomen van Zuid-Afrika. J van den Oever (met gezin), Hoogstraat 11, gekomen van Valkenburg (ZH) J W Klaauwer (met gezin), Narcisstraat 1, gekomen van 's-Gravenhage. H de Vos, Jan Tooropstraat 4, gekomen van Bel gisch Kongo. Vertrokken: W van Brink, van Drie- plassenweg 17 naar Rotterdam, Zestien- hovenkade 195. J C Crucq, van Hyacinth- straat 15 naar Rotterdam a/b Hr Ms Karei Doorman. D Ouwehand, van Cat- tenstraat 9 naar Apeldoorn (Wenum). A N Ouwehand. van Cattenstraat 9 naar Apeldoorn (Wenum). P van der Vloed, van Boulevard 36 naar Rotterdam. Wan- deloordstraat 79a. J H G Koenders. van Boulevard 55 naar Leiden. Van Vollen- hovenplein 28. T F F M Spieringa. van Boulevard 79 naar Warder. Dorpsstraat 134. B L van der Weele, van Boulevard 79 naar Warder, Dorpsstraat 134. P A M van Eekelen, van Dahliastraat 18 naar Den Helder, Buitenhaven 5. M M Moll, van Tulpstraat 20 naar Hilversum, Nood weg 37. Opbrengst collecte De collecte ben bate van de kinderbe scherming, Sakow, heeft opgebracht f 1220,10. Ds. Brecn voor radio Ds. C. J. Breen, Gereformeerde (vrij gemaakt) predikant te Katwijk, zal mor genochtend om 10.15 uur voorgaan in de morgendienst van de N.C.R.V. Het onder werp van zijn toespraak luidt: „Wind zaaien en storm oogsten". KATWIJK AAN ZEE Me}. L. van der Reyden nam afscheid van Katwijk9 Tijdens een diner in hotel-restaurant Savoy" voor het hoger personeel van de N.V. Sociëteit voor Chemische Indus trie „Katwijk", aangeboden door de di rectie van het bedrijf, nam mejuffrouw L. van der Reyden afscheid van de zaak. Zij is van 1916 af in dienst geweest en heeft de gehele ontwikkeling van het bedrijf meegemaakt. De oprichter van de N.V., dr. G. C. A. van Dorp, herinnerde aan de uitstekende en vruchtbare samenwerking met me juffrouw Van der Reyden, gedurende het aantal jaren dat hij directeur was. Ook dc heer A. Roosdorp memoreerde de prettige sfeer, die de samenwerking met mejuffrouw Van der Reyden altijd had gekenmerkt. Hij bood haar een en veloppe met inhoud aan. De huidige di recteur van „Katwijk", drs. G. C. Th. van Dorp te Oegstgeest, wees op de uit stekende wijze waarop mejuffrouw Van der Reyden haar werk verrichtte. Als afscheidscadeau bood hij haar een bui tenlandse reis aan. Namens de naaste medewerkers sprak de heer C. Boter, mans, procuratiehouder. Hij schonk de scheidende procuratiehoudster een pick up met platen. Nadat een broer van mejuffrouw Van der Reyden nog het woord had gevoerd, dankte zij voor dc hulde en de vele vriendelijke woorden tot haar gericht. Hoog en laag water Woensdag: hoog water 3.50 en 16.17 uur; laag water 12 uur. Na ongeluk overleden In Leiden is op 64-jarige leeftijd over leden de heer A. van Leeuwen, die aan de Rijnmond heeft gewoond. Dc heer Van Leeuwen werd vorige week vrijdag op het terrein van het in Noordwijker- hout in aanbouw zijnde r.-k. seminarium getroffen door een van een bouwlift val lende kruiwagen met stenen. In zorg wekkende toestand werd hij naar het academisch ziekenhuis te Leiden ge bracht, waar hij aan de opgelopen ver wondingen Is overleden. Op dinsdag 23. mei werd dc technische en op zaterdag 27 mei de officiële proef tocht gehouden op de Nieuwe Waterweg en de Noordzee met de door A. de Jong N.V., Scheepswerf en Machinefabriek te Vlaardingen, Schiedam gebouwde motor- trawllogger „Marian Ellen KW. 159", bestemd voor de N.V. Visserij-Mij. In- sulinde" te Katwijk aan Zee. Nadat de overdracht had plaats ge vonden en een aantal der genodigden naar de werf te Schiedam was gebracht, is het schip naar IJmuiden vertrokken om zo spoedig mogelijk ter visvangst te De hoofdafmetingen van dit vaartuig zijn: lengte over alles 43.80 m. lengte tussen de loodlijnen 38.70, breedte over de spanten 7.30 en de holte in de ziide 3.95 m. De voortstuwing geschiedt door een 16 cylinder 2 tact „Bolnes" soheepsdie- selmotor, gebouwd in V-vorm, die een vermogen ontwikkelt van 960 p k. en het schip een snelheid geeft van 11,5 mijl. Het vermogen kan later worden op gevoerd tot 1200 p.k. Achter deze mo tor is gebouwd een „Brevo" oliedruk- keerkoppeling met ingebouwd stuwlager met een vertraging van 2% 1. Voorts is het vaartuig uitgerust met een 3 cylinder 4 tact „Kromhout" diesel motor met een continu vermogen van 52 p.k. bij 1500 omw./min., die een dyna mo, pomp en een luchtkompressor aan drijft. In de motorkamer staan 2 dynamo s opgesteld, 22 kw. elk voor de lichtin stallatie, een zout- en een zoetwater- hydrofoorinstallatie, de centrale verwar mingsketel en een olieseparator. De trawlwinch is van het fabrikaat „v. d. Giesan/" type nr. 6 en is voorzien van een elektrische aandrijving door middel van een K36 p.k. elektromotor, die gevoed wordt door een U0 kw „Kra mer" dynamo. De dynamo wordt aange dreven door de „Deute"-dieselmoter met een continu vermogen van 170 p.k. bij 1500 omw.'min. De handhydraulische stuurinrichting, alsmede de ankerrol is van het fabrikaat „Van der Giesen". Het visruim en de haringruimen zijn geheel geïsoleerd en gekoeld met een freon-koelinstallatie, die de lading op de gewenste temperatuur kan houden. De wanden van het visruim zijn bekleed met aluminiumplaten. Bemanning In de radiohut en het stuurhuis zijn ondergebracht de radio- en zendinstalla- tie, type „Neptunes" van Radio Holland N.V., die geschikt is voor visserijband, korte golf, richtingzoeker en loud-hailer. Radar en 2 eoholoden zijn van fabrikaat „Kelvin Hughes", waarvan l echolood tevens te gebruiken is als .Asdic" en het andere is uitgevoerd met visloep. Verder is aangebracht een „Decca" navl- gatie-apparaat en een trackplotter. NOORDWIJK Congres Chr. politle-ambtcnarcn De Chr. Bond van Politie-ambtenaren houdt woensdag 14 en donderdag 15 juni ter gelegenheid van de 41ste bondsver gadering een congres in Huis ter Duin te Noordwijk. Woensdagochtend om half 11 wordt in de Grote Kerk te Noord wij k- Binnen voor de congressisten een bij eenkomst gehouden met als spreker ds. W. L. Tukker. Botsing Een 25-jarige fietsster kwam in bot sing met een auto, bestuurd door een 19-jarige Amsterdammer. De vrouw liep verschillende verwondingen op en de auto werd beschadigd. Ledenwinst De afdeling Noordwijk van de Chr. Bond van Politie-ambtenaren vergader de onder leiding van de heer G. C. Ti ai mers in Royal. Het ledental is gestegen tot 45. Er werd gesproken over de over- werkregeling, de vijfdaagse werkweek en de afdeüngsvoorstellen voor de in Noordwijk te houden bondsvergadering. De heer J. H. Ottenga en J. Imthorn werden afgevaardigd naar deze bijeen komst. N. Verkaik TANDARTS De schippershut is achter de radiohut aangebracht en is tevens voorzien een W.C. en douchecel. De bemanning is ondergebracht in een 8 persoonsver- blijf, 2 verblijven van 4 personen en 1—2 persoonshut, die alle zo ruim mo gelijk zijn gehouden en modern zijn ingericht. Voor de bemanning is een wasplaats en 2 douches met 2 W.C.'s aanwezig. Naast de messroom is een kombuis ingericht, die is voorzien van een butagasscheepsfornuis. Alle verblij ven zijn voorzien van centrale verwar ming. Het proviandruim is geheel ge- isoleerd en wordt evenals het visruim met freon installatie gekoeld. De reddingsmiddelen van het vaar tuig bestaan uit 2 stuks dinghies, van het1 zelfopblaasbare type, elk geschikt voor 10 personen, alsmede een rubber boot. die dienst doet als de z.g. man- overboordboot. Met de Marian Ellen KW 159 is wederom een sierlijk en modern inge richte eenheid aan de Katwijkse vissers vloot toegevoegd. Alphen aan den Rijn N'IEVWVEEN Bloembakken geplaatst Het gemeentebestuur heeft er blijk van gegeven niet alleen aandacht te heb ben voor praktische aangelegenheden maar ook voor uiterlijk schoon. Maan dagmiddag zijn namelijk op de „Beurs" drie bloembakken geplaatst, die dit kruispunt een veel vriendelijker karak ter geven. Het is nu maar te hopen, dat de bloemen met rust worden gelateu. Succesvol gewandeld De wandelclub Steeds Voorwaarts v de Johannesstichting nam onder leiding van de dames Sprey en Dronk deel aan de jaarlijkse wandelmars te Abcoude. De damesgroep behaalde de vierde prijs en de heren- en damesgroep de groeps- prijs. Mede door het mooie weer hebben de tippelaars een prettige middag gehad. Visser, verdacht van tientallen inbraken, thans aangehouden De districtsrecherche van de rijkspo litie in Den Haag heeft zaterdagmiddag na dagenlang speurwerk de 45-jarige visser J. D., zonder bekende woonplaats, gearresteerd. De man wordt ervan ver dacht tientallen inbraken in scholen in het westen van het land te hebben ge pleegd. De man, die nog niet bekend heeft, zou hebben ingebroken in scho len in Krimpen aan de Lek, Katwijk. Maassluis, Sliedrecht en misschien ook hi Voorburg. De gearresteerde, die niet voor de eerste maal met de politie i: aanraking komt, werd al lange tijd ge zocht door verscheidene politie-instan- ties. De visser zal waarschijnlijk dinsdag of woensdag voor de officier van jus titie worden voorgeleid. auto werd door de fa. Boot weer op de kant gebracht ze had flinke schade op gelopen. Scholieren op excursie Twee tweede klassen, twee derde klas sen timmeren, een tweede klas en een derde klas metselen van de Chr. techni sche school zijn gisteren onder leiding van enkele leraren op excursie geweest. Men trok er met drie bussen op uit; des morgens om 8 uur werd bij de school ge start. In groepen gesplitst bezocht men de houthandel Schipper te Zaandam, waar het proces om het hout gebruikklaar te maken, werd gevolgd. In Amsterdam werd het Veiligheidsmuseum bezichtigd. waren de leerzame doelen op deze maar bij het nuttige ontbrak het aangename niet. Want men vermaaktt zich best in de uitspanning Oud-Valke :en en in een bos te Heemstede. Mede door het gunstige weer beleefdi men op dze dag veel plezier. HAZERSWOVDE Hazerswoudsche Droogmakerij De stemgerechtigde ingelanden van di polder De Hazerswoudsche Droogmakerij kwamen bijeen in het café „Het oude raadhuis" onder leiding van voorzitter J. P. J. Voets. De nieuwe wedde- en uit keringsregeling werd goedgekeurd. Over 1960 bleek er een batig saldo te ziln, groot f 28.613.83 Het bestuur werd gemachtigd het grasgewas voor 1962 te verpachten en tot het doen van eventuele onderhandse aanbestedingen en het doen uitvoeren van werken in eigen beheer. Ook kreeg het bestuur toestemming het viswater te verpachten voor de jaren 19621967. Dt heemraden A. A van der Maas er Buitenhuis werden herkozen. GOED NIEUWS Laat uw glazen KLEUREN, Maak van Uw reservebril een ZONNEBRIL BRILLENCENTRUM" Speciaalzaak ir Ziekenfondsleverancier Rijksgediplomeerd opticiën. BOSPLEIN 8. TELEFOON 3807 KATWIJK. A.T.T.C. komt tenw Na enkele jaren van tegenspoed ziet liet er naar uit, dat ATTC met frisse moed de komende competitie tegemoet kan zien. De club degradeerde in twee seizoenen van de overgangsklasse naar de 2e klasse van de afdeling Den Haag maar hoopt zo spoedig mogelük het verloren terrein te herwinnen. Na de wedstrijd, die hel standaardteam zaterdagmiddag jl. speel de, heeft het er alle schUn van. dat dezu hoop wordt bewaarheid. ATTC houdt in de komende weken een serie nederlaagwedstrijden en RTC uit Rijnsaterwoude was de eerste tegenstan der. Met 4 teams werd de strijd aange bonden en met slechts de meeste inspan ning wisten de RTC-ers 6 van de 8 pun ten in de wacht te slepen. ATTC 1: Sj. v. d. Neut. oud-ATTC-er. toonde (na bijna 3 jaren niet meer te hebben geslagen), dat hij weer spoedig in zijn oude vorm terug zal zijn. Hij gaf zijn drie tegenstanders telkens een fraai TER AAR Overzicht groenteveiling De afgelopen week zijn de prijzen va verschillende artikelen nog verder om hooggegaan. De schraalte en het koude weèr zijn daar zeker de oorzaak van. En deze prijsstijging werd niet veroorzaakt door grotere vraag van het buitenland, maar de binnenlandse handel was de da der. Het waren vooral de peulen, die nog verder omhoog gingen en vrijdag zelfs tot f 1,75 per kilo kwamen. De aanvoer was nog niet zo groot, hoewel dat bij peulen niet zo snel voorkomt, want dit produkt wordt niet zoveel meer geteeld als vroeger. De kwaliteit blijft goed; de tuinder kijkt elke peul van het gewas af bij zulke prijzen. Maar ook sla wist van wanten wat de prijs betrof, zodat weer tot over kwartje werd besteed. Hiervan wa aanvoer vooral aan het eind van de week groot en daardoor kon de tuinder zijn slag slaan. En dan te bedenken dat dit artikel van de koude grond nu tweemaal duur is als zijn voorganger uit de kassen. B. en W. van Katwijk menen: GISTEREN schreven wij reeds over de plannen van het gemeentebestuur van Kaïtwijk op de terreinen van de voetbalvereniging Katwijk eep groot zwembad aan te leggen. Uit het exploitatie-overzicht blijkt, dat bij een overdekt bad de jaarlijkse lasten 99.640 zullen bedragen. Hiertegen over staan aan inkomsten 90.500, zodat er een jaarlijks tekort wordt geraamd van 9.140. De jaarlijkse lasten van een gecombineerd bad (open en overdekt) worden geraamd op 123.000 en de inkomsten op 113.500, een jaarlijks tekort dus van 9.500. Aangenaam zal het ons zijn. zo schrij- m B. en W. aan de raad, wanneer ook uit de gemeenschap een behoorlijke blijk van offervaardigheid zal worden gegeven. In de gemeente Zaltbommel heeft de 6000 zielen tellende bevolking bijna f 150.000 op tafel gebracht om de zwembadplannen aldaar te realiseren. Grondaankoop Behalve de bèlangrijke zwembadzaak er een lange rij andere onderwerpen te behandelen, waaronder drie, die be trekking hebben op de aankoop van gronden in het Hoornespoldergebied. Al lereerst gaat het om een tweetal per celen groot 0.947 ha en 3,78 ha voor de prijs van f 1,30 per m2, nu nog eigen dom van de erven H. van Gijn. De pach ter van de 3,78 ha. zal een schadeloos stelling van f 12.808 worden toegekend. Voorts om een perceel van 5000 m2. ei gendom van de heer D. Zwitser voor f 1.50 per m2. Vervolgens om percelen van de heer Jac. Parlevliet, groot 3924 m2 en 26 m2, voor f 1,50 per m2 en een perceel groot 6960 m2 voor f 1.30 per m2. terwijl bovendien f 1000 schadeloos stelling zal moeten worden betaald aan de pachter van laatstgenoemd perceel De heer N. Zandbergen te Oegst geest is bereid aan de gemeente Kat. wyk te verkopen een tweetal perce len teelland, gelegen in 't Veen, groot 1,2210 ha. en 1,1200 ha. voor de prijs van f 1,75 per m2. In het ka der van deze transactie is de heer Zandbergen bereid een hem toebe. horend perceel land, groot 2.81 ha,ge legen in de gemeente Oegstgeest, in het Knijnenburgerland, te verpach ten aan een of meer door de gemeen te Katwyk bij hem voorgedragen personen voor de prijs van f 1,per Rijnlandse roeden. Ook met de heer J. van der Marei heb ben B. en W. overeenstemming kunnen bereiken inzake de eigendomsverwer ving van een perceel grond in 't Heen. Het betreft een perceel groot 1.1340 ha. De gemeente dient in eigendom af te staan aan de heer Van der Marei een perceel grond groot 280 m2, gelegen aan de Zeeweg. De gemeente betaalt aan de heer Van der Marei een toegift van f 20.000. De heer Van der Marei zal het gebied in 't Veen van jaar tot jaar kunnen pachten tot het ogenblik, dat de gemeente de grond nodig heeft Ook het college van regenten van het Hervormd Gasthuis te Katwijk aan Zee is bereid een perceel teelgrond in 't Heen aan de gemeente te verkopen. Dit perceel is groot 4571 m2 en de koopprijs f 1,60 per m2. De huidige pachters Woningbouw Aan de Katwijkse bouwvereniging willen B. en W. verkopen een perceel bouwgrond in het uitbreidingsplan Koe- stal-Overduin groot 1460 m2 tegen de prijs van f 41.200, om te bebouwen met 20 woningen en 5 winkels. De toegangspaden naar het raadhuis hebben vanwege het intensieve gebruik een grote beurt nodig. Een en ander zal een bedrag van f 4500 vergen. Er is een nijpend gebrek aan werk ruimte voor het personeel van de dienst openbare werken. Het bestuur van de Leidse Buitenschool is bereid gevonden drie kamers in het kleuterhuis aan de gemeente te verhuren. Visserij golfjes Krachtige wind belemmert visserij om de Noord de met windkracht 5 Beaufort. De vang sten werden er niet door bevorderd. In tegendeel, er werden maar 60 tot 150 manden makreel, kabeljauw cn schelvis per etmaal gevangen. De IJM 35 Postboy kwam niet verder dan een trek van an derhalf pakje, de KW 8 Deining boekte een dagvangst van 100 kisten, de IJM 32 Elie Shenevière deed een trek van een pakje hoops en de Emma een trek van twee pakjes. Naar zee vertrokken de KW 87 Albatros, de KW 144 Cornells den Duik, de IJM 72 Beatrice, de IJM 20 Polderman en de KW 81 Alberta Hen- derika. De totale aanvoer was in IJmuiden maandagmorgen 7840 kisten. Ook ditmaal werd de vangst in twee beurten gelost en zoals de laatste tijd de gewoonte is ge worden, kwamen bij de eerste beurt al kotters te pas. Thans bestonden de aanvoerende sche pen voor de eerste beurt uit vijf trawlers, tien loggers en dertien kotters. Zij voer den aan 800 schelvis, 275 wijting, 480 gul en kabeljauw, 100 koolvis, 75 haring, 50 kleine haring, 2300 makreel, 338 diversen. 15 000 kilo tong, 570 schol, 1632 stuks kabeljauw en 25 heilbot. Voor de tweede beurt kwamen 56 sche pen aan de markt met 230 wijting, 123 kabeljauw, 335 diversen, 65 tarbot, 150 stuks kabeljauw, 1240 schol en 30.000 kilo tong. v-I De IJM 97 Toronto zorgde voor 635 kisten vis en 195 stuks kabeljauw, dc IJM 18 Ariadne voor 545 kisten en 650 stuks kabeljauw, de KW 80 Dirk Maria voor 920 kisten en 210 stuks kabeljauw, de VL 84 Jan Senior voor 770 kisten en 250 stuks kabeljauw, de KW 42 Nicolaas Senior voor 775 kisten en 175 stuks kabel jauw en 50 kleine haring. De markt De kabeljauwprijzen bleken weer aan merkelijk te zijn teruggelopen, tot f 82 f 110 per kist. De schelvis bleef echter duur, want zelfs schelvis 1 kwam nog tot f 62, en de slechtste braad bracht toch nog altijd f 20 op, ver boven de minimumprijs. Interessant was het te zien hoe de ma- kreelprijs zou liggen na de invoering van de minimumprijs. De kleine makreel ver toonde prompt als laagste waarde f 9,40. oftewel 52 (kilo) maal 18 cent. Een kist bevat in IJmuiden nu eenmaal nooit 50 kilo, maar altijd meer. Als men de euvele moed zou hebben een afge wogen kist in de markt te zetten, de han del zou hem laten staan. Er waren deze maandag tekenen, dat de scholprijs wat minder vast komt te staan. Wel was de top nog f 50, maar bij groot- middel kwam men nog maar tot f 38. Bij de tong daarentegen ligt het niveau juist zoals zaterdag hoger dan het geweest is. Slips kwamen niet meer beneden f 1.82. Enkele Katwijkse schepen kwamen tot goede besommingen, zoals de KW 42 Nicolaas Senior met f 22500 en de KW 80 Dirk Maria met f 17700. Goed voor de dag kwam als altijd de IJM 18 Ariadne, die f 16900 besomae. Vandaag aan de markt Vandaag komen de volgende schepen aan bod, die gisteren al klaar lagen. IJM 33 Thorina met 550 kisten, 360 stuks kabel jauw en 140 kleine haring, de SCH 261 Onderneming 1 met 530 kisten, 198 kleine haring en 86 stuks kabeljauw, de IJM 28 Amsterdam met 870 kisten. 250 kleine haring en 62 stuks kabeljauw, de KW 122 Arie Ouwehand met 440 kisten en 300 stuks kabeljauw, de KW 155 met 70 kis ten. de KW 33 met 66 kisten en de KW 93 met 75 kisten vis. Ondanks een enkel luisje blijft de kwali teit goed en ook dat beestje kan nu niet hinderen. Spinazie kostte ook veel, maar hiervan is de aanvoer gering. Bospeen, die in het begin van de week wat flauw was, is tegen het eind weer graag geworden zodat weer een heel goe de prijs is betaald, vooral wanneer de partijen mooi waren en goed bebost. Hiervan zal de aanvoer deze week kleiner worden, omdat de peen die onder het glas is geteeld nu bijna op is en de volle- grond nog op zich laat wachten. Komkommers konden zich maar net handhaven op een behoorlijk niveau, de aanvoer was flink, maar het binnenland moet heel wat verwerken. Rabarber steeg eveneens in prijs en wordt schaars. De snijbonen, die vlak voor de Pinkste ren zo duur waren, maakten direkt daar na een enorme prijsval, tot zelfs bijna de helft. Maar met het vorderen van de week werd de prijs weer beter en nu kan men weer tot rond de f 2,per kilo noteren, wat goed is te noemen. De aan voer is vorige week flink toegenomen. De handel op het buitenland gaat onge veer gelijk op met die voor het binnen land, wat de afneming betreft. Postelein heeft het goed gedaan. Tomaten zijn maar matig aan de prijs; de kwaliteit is goed, maar de vraag van export niet sterk genoeg. En dat met een steeds groeiende aanvoer. Spitskool, voor het eerst weer te koop. bracht een goede prijs op. Bloemkool is in de loop van de weck weer duurder geworden en komt nu weer kort bij de gulden. De vleet uit de kassen begint alweer te minderen en ook hier is nog geen aanvulling van de koude grond. Veilingdagen In verband met de stijgende aanvoer zal deze week ook donderdag veiling van peulen en snijbonen worden gehou- Plotseling overleden De nog jeugdige kantoorhouder van de P.T.T. .in onze gemeente, de heer J. v. d. Breggen. 36 jaar, is in de nacht van zondag op maandag plotseling over leden. De heer v. d. Breggen. diie zijn loopbaan bij de P.T.T. in Nieuwveen be gon als besteller en srnds enkele jaren het kanfoor in Ter Aar beheerde, was algemeen gezien door zijn werk. ALKEMADE Burgerlijke stand GEBOREN: Petronella M d v P J Heemskerk en P van Ruiten; Elisabeth P d v C Th Hillebrand en J van Hoorn; Daphne d v W Kuiper en C R Booij; Esther M d v J J J Graus en M J H van Grinsven; Astrid CJdvWG den Bosch en C Y J Bottenberg; Johan nes A M z v L H Hoogenboom en J M van der Vlugt. ONDERTROUWD: J A Kraan en C N M Straathof. GEHUWD: J G L Hoogeveen en M G J Alkemade; A G J van" Paridon M Bakker. OVERLEDEN: J E Koek, 49 jaar. BENTHUIZEN „Algemeen Belang" Morgenavond half acht houdt de ningbouwvereniging „Algemeen Belang" een algemene ledenvergadering in de bovenzaal van het' koffiehuis van de heer A. van Staalduinen. Bij de bestuursverkiezing is de secre taris, de heer J. Roggeveen, aftredend en herkiesbaar. Het bestuur vraagt machtiging om voorbereidende stappen te nemen voor de bouw van een complex woningwet woningen. Men zal eerst een toewijzing van de gemeente moeten afwachten. Het complex zou gebouwd moeten worden in het uitbreidingsplan „Molenstraat kwartier-Zuid". RIJNSBURC Youth for Christ bijeenkomst Maandagavond wordt door Youth for Christ, afdeling Leiden, in de Grote Kerk aan de Kerkstraat een interker kelijke opwekkingssamenkomst gehou den. Ds. Harkema zal spreken over onderwerp „Daar zijn grenzen aan Jezus machit". Voorts verlenen hun medewer king: John Buurman, solozang. Flip de Koning, hammondorgel, en het Rijns- burgs Jeugdevangelisatiekoor. Aanvang Vanavond sluit de Jonge Kerk vergaderseizoen af met een bijeenkomst in de consistorie van de Bethelkerk. Eén der leden, de heer J. Bergman, zal op de band opgenomen negerkerkdiienst afdraaien en er bij ventellen. Morgenavond zal er in de Grote kerk een opwekkingssamenkomst van de Youth for Christ worden gehouden. Ds. Harkema zal spreken over „Daar zijn geen grenzen aan Jezus' macht". Solo- en samenzang o.l.v. John Buurman. Flip de Koning bespeelt het hammondorgel. TELEVISIE KROMHOUT RIJNSBURC VLIET N.Z. 32 TELEFOON 3710 verdedigend spelletje voorgeschottlj waarop zelfs de sterke J. de Wagens Zich verkeek in de eerste game. wedstrijdroutine liet hem echter ii steek en dat betekende slechts één o inning. A. Boogaerdt, bij ATTC met de tafelta nlssport begonnen en verder voor vereniging Zeist uitgekomen, maakte k zijn tegenstanders eveneens zeer lastj a een flinke nederlaag tegen De Wa^ aar toonde de sympathieke Nieuwvea •at enthousiasme is en met fraai a vallend spel bracht hij P. Bouwmee nederlaag toe. Tegen C. Bouwmeefi moest hij in de laatste fase van de sti er aan de tegenstander laten, v. d. Boom, thans ATTCs :.terte speler, won ook alleen van P. Eouwmes ter, terwijl C. Bouwmeester ei Wagenaar slechts met de meeste mos de winst voor RTC opeisten. RTC boekte dus een 73 over Voor ATTC is dat echter een gunst resultaat tegen deze le klasser, die de afgelopen competitie od de tweej plaats eindigde. ATTC 2 won gemakkelijk van J. Schouten boekte driemaal winst, l Jongeleen en A. Leijnse verloren ïi resp. C. v. d. Meer en G. Mokkenstoa Uitslag 82. ATTC 3 verloor met 64 van v. d. Hoek toonde weer zijn goe jrm door drie overwinningen, wa: is een vierde winstpunt aan toevoeg Het dubbelspel bezorgde RTC de vei Ook bij ATTC 4RTC 4 moest dubbelspel de strijd beslissen. Mej. Verheul en A. Sijpestein wonne maal. L. Mulder kon niet tot winst kom Het dubbelspel ging naar RTC en ook h; een 64 nederlaag. Kampioensch De twee Alpheuse tafeltennisverenlp gen A.T.T.C. cn Baronie houden op zak dag 3 juni wedstrijden om het Alphet kampioenschap. Nu de inschrijvingen binnen zijn, ki m definitief overzicht en speelsche worden opgesteld. Hieruit valt op te n ken, dat er op 6 tafels wordt g De -eerste wedstrijden vangen uur, de finales worden gespeeld 8.50 uur. De 85 inschrijvingen werden verde in 4 klassen: 33 junioren, 21 senioi NTTB-leden, 16 dames en 15 senioi -leden NTTB. at er fel wordt gestreden, staat voorbaat vast. Bij de senioren (NTï leden) zal P. v. d. Laken ongetwijfeld: naar te voorschijn komen. Wie ecfcl andere finalisten zijn, is een cfei vraag. J. v. d. Boom, Sj. v. d. Neutl Baerveldt en A. Jongeleen maken weli meeste kans. maar een tafeltennisball^ in raar rollen. Bij de dames gaat de strijd waarschij lijk tussen mevr. Rijvers, (voorhs Stientje Blaauw) en Tonnie Verheul,: zullen Hannie de Veth en Margreet Brt geling niet onderschat moeten wordi Bij de senioren, niet-leden NTTB. G. Demoet wel een plaats in de fi bereiken, maar wie hem daarin zal is een open vraag, misschien L d. Hoek of A. de Gans? Bij de junioren gaat de strijd natuur! tussen Martien Wessel, Wim Baerveldt i Hans Schouten. Ook hier is de winr niet van tevoren aan te wijzen. De wedstrijdcommissie heeft een a tal mooie prijzen beschikbaar, twee klasse. Bovendien stelde de fa. A. R d. Heijden, Julianastraat 35, een prachti wisselprijs ter beschikking. Deze zal den toegekend aan de winnaar va tenioren, leden van de NTTB. Sluitingsavond Geref. jeugdwcrl De Jeugdclubs binnen de Gerefornu de Kerk van Alphen aan den Rijn hi ben gisteravond in de grote vergaders de Salvatorikerk de gezamenlii seizoensluiting gehouden. De avond, die vrij goed was bezoi werd geopend door de nieuwe voorzit van de Geref. oudervereniging, W. W. Smitt. waarna ds. H. J. Koffriel Leimuiden een ware gebeurtenis ve de waarvan de strekking was aar sluiten bij het vijfde gebod: Eert vader en uw moeder. Met grote aandt werd naar de geschiedenis ve zwerver op ieder gebied, die thani Canada is, geluisterd. Er werden voorts zowel voor als na pauze enkele films vertoond; somffi met een geestelijke achtergrond, ook: leerzame film over de glasblazerij twee tekenfilmpjes. In de pauze ontvingen allen een fcatie. Nadat de heer Smitt de organb rende commissie had dank gebraé heeft ds. Koffrie de avond gesloten. Waf eis en muziek.. U zult zich afvragen, zo lezen we in circulaire van de Chr. muziekvereni! „Arti et Religioni". wat wafels en mu met elkaar gemeen hebben. Zo op eerste gezicht niet veel. Maar Arti bi weer eens geld nodig. Hard nodig zi U heeft het zelf kunnen constateren' dens de laatste mars :Er liepen vijf ge',ui in de gelederen, die niet geuniJ meerd waren. En er komen er kele bij! Dit kost de vereniging O f 1 000, alleen voor uniformen. Maar er komt nog meer bij. Want tf de instrumenten zijn hoofdzaak. En ff verscheidene jongere leden moei nieuwe instrumenten worden aa&l schaft. Een viertal clarinetten van pi f300,— per stuk; een waldhoorn i f 600,—, met elkaar f 1.800,—. Daarbij genoemde f 1.000.—. Totaal f2.800,- dan is alleen maar in het allernoodal lUkste voorzien! Wanneer Arti naar top van de di 1 ettanten-muziekbeoefea wil, is er nog veel meer nodig. Om dat meer te bereiken, heeft een stroopwafelactie ingezet en dien kan men zich opgeven als donaï recht op twee gratis program* hot jaarlijks concert. We vertrout dat Alphens burgerij „Art:" weer helpen het beoogde doel te bereiken. Opening veevoederfabriek Loco-burgemeester J. v. d. Berg zaterdagmiddag om half drie de S veevoederfabriek „De Rijn", Hoofdstü 275 alhier, officieel openen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 6