1-0 voor Holland VERDIENDE ZEGE OP BELGIË SPORTIEVE Korving, Nieuwstraten en Visser waren de besten Nederlands zaterdagelftal heroverde de Coupe Fernand Canelle Prachtige kopstoot van vd. Pols besliste duel Nederland-België Wat er zoal na afloop werd verteld... 3 (Van onze sportredacteur) Het Nederlands zaterdagelftal heeft eergisteren in Katwijk revanche op zichzelf genomen. Revanche voor de slechte beurt in Parijs. Toen werd weliswaar met 2—1 van Frankrijk gewonnen, maar dat ging op zo'n onverdiende en onbevredigende wijze dat er van het Oranje-team in de wed strijd tegen de Belgen echt wel een betere prestatie werd verwacht. Welnu, het nationale zaterdagelftal, heeft zijn tanden weer eens laten zien. Op de prachtige grasmat van het Quick-Boys-stadion werd België ten aanschouwe van zo'n 7000 toeschou wers met 3—1 verslagen. En verdiend, want door snelheid en grotere schot vaardigheid van de Nederlandse voor hoede en een beter sluitende Hollandse achterhoede gingen de Rode Duivels ten onder ook al waren de Belgen qua veldspel niet minder en had de score tot één doelpunt verschil beperkt mo gen blijven. Nederland heeft met dit succes, be haald in een vrij goed gespeelde wedstrijd, de fraaie Coupe Fernand Canelle, de prijs van het Drielanden- tornooi, voor een jaar heroverd op de Belgen. En om dit succes is er na afloop in de kleedkamer hardgrondig gejuicht en zijn er heel wat handen geschud om de gelukkige spelers en officials te complimenteren. goed, want het Ned. zaterdag elftal gaat voorlopig weer enige maanden uiteen. De mannen van trainer Sterk hebben echter wel beschouwd een keurig seizoen achter de rug en de met voetbal van behoorlijk gehalte behaalde zege op de Belgen overtrok dit alles met een stralende glans die het jaar 1961 tot een goed seizoen stempelt. Nu moeten we ook weer reëel blijven, want de wedstrijd was nog niet van een klasse zoals die welke tegen het Ned. militair elftal en de amateurs zijn ge speeld. Maar het was toch wel duide lijk, dat de Oranje-elf de inzinking van Parijs te boven waren. Reeds vorige week in Zwolle werd tegen Middlesex Wanderers de opwaartse lijn. weer ge vonden. Er werd nu in vergelijking met Parijs veel beheerster gespeeld, veel meer met overleg. Het onbesuisde toen was verdwenen en dat kwam ken, dan zijn alle drie de landen aan elkaar gewaagd, zoals dit jaar in hel •eld duidelijk is gebleken. Maar goed. NEDERLAND Frankrijk België 4 5—! 1 3—4 1 3—5 Foto-onderschriften zelfsprekend ook de rust in de ploeg ten goede, vooral toen Eddy Verweel al spoe dig Nederland de leiding gaf. Tempo laag Maar het tempo lag laag en hoewel dc Nederlanders individueel beter uit de voeten konden dan de Belgen bleken de Rode Duivels toch een moeilijk te overwinnen team. Speciaal op het mid denveld. want daar zwaaiden zeker in de eerste helft niet onze kanthalvcs de scepter, hoewel Van Duyn bijzonder hard werkte, maar de goed achter de aanval aansluitende Belgen De Meyer en Smets. De afwerking De Oranje-achterhoede had even tijd nodig om zich te acclimatiseren, maar toen groeide met name stopper Visser naar een puike vorm en naast hem werkte Korving vooral na rust goed. De ze twee spelers zorgden er ook steeds voor dat een afgeslagen Belgische aan val een nieuwe Nederlandse attaque be tekende. want elke keer opnieuw werd de bal goed afgespeeld hetgeen een lust was voor het oog. Geen voorzet het tempo jjejaas Nederlandse aanval was ze ker niet de zwakste van die welke ons team dit seizoen heeft gehad, maar het was jammer dat beide buienspe lers faalden. Vrijwel geen voorzet op maat van Bout en Slagboom en zo was het ook niet verwonderlijk dat de drie doelpunten de laatste twee van v. d. Pols alle vanuit het midden kwamen. Het eerste en tweede uit een pass van de prachtig spelende Nieuw- straten en het derde uit een voorzet van Scherpenhuizen. pe combinaties tussen Verweel, Nieuwstraten en v. d. Pols waren lang niet slecht en met de Rotterdammer als midvoor zat er direct veel meer le ven in onze aanval zeker na rust toen Holland het best voor de dag kwam. Maar wat er toch. werkelijk inzit kwam er niet uit. Het flitsende ontbrak dat maakte de match wat mat en soms tam. vooral het laatste kwartier toen de Belgen waren uitgespeeld en Neder land niet de kracht kon opbrengen de Zuiderburen naar een grotere nederlaag Vooruitgang Dat had echter ook niet verdiend geweest, waiit de Rode Duivels voet balden zeker niet slecht en hun spel- capaciteiten zijn de laatste jaren aan zienlijk vooruitgegaan. Dat kan het Drielandentomooi alleen maar aan trekkelijker maken. Leren de Fransen ook eens goals ma- ZE WERKTEN ALLEN EVEN HARD, MAAR. (Va sportredactie) H s altijd weer een moeilijke zaak spelers met elkaar te vergelijken en „de beste man van het veld" aan te wijzen, vooral omdat allen even hard hebben meegewerkt aan het suc ces. Maar wanneer wij de Oranje-elf die zaterdag de Belgen versloegen even stuk voor stuk onder de loep nemen, dan willen we drie spelers toch wel naar voren halen. In de eerste plaats is dat de Heerjansdamse stopper VIS SER. die na lichte inzinking in Katwijk treffelijke en technisch be heerste partij speelde, dat hij voor ons „de Vooral na afnemen en kens opnieuw zuiver plaatsen zeer opvallend. Maar daarna direct rechts back KORVING van SHS, die aarzelend gin knap her stelde en in de tweede helft een prachtige partij vertolkte. Voor een spe ler uit een 4de klas-club heeft hij twee puike interlands speeld, deze verwacht r voren gekomen Scheveninger. De derde man is NIEUWSTRATEN, de aalgladde Rotterdammer, die de beste man in de voorhoede was en wiens passes nog door geen ander worden verbeterd. Uit aan geven van hem ontstonden dan ook twee doelpunten. Zijn werklust was geweldig ZATERDAGELFTAL TEGEN HERACLES? Het Nederlands zaterdagelftal speelt 'eer waarschijnlijk begin augustus reeds de eerste oefenwedstrijd voor het nieuwe seizoen. Ter ere van een eeuwfeest van N'iverdal is het Ned. Zaterdagelftal aan gezocht als tegenstander van de eerste divisieclub Heracles uit Almelo. het uithoudingsvermogen enorm, p een wat lager niveau stond VAN DUYN. De Katwijker als vanouds spec taculair en hard zwoegend, maar toch wel erg slordig in het afgeven en na rust niet sterk, althans niet dominerend. SCHERPENHUIZEN wist met de felle Van Hoecke (de beste Belg) geen raad en verloor het zelf vertrouwen, waardoor hij geen voldoende haalde. Keeper WOUDSMA kreeg niet veel moeilijk werk. maar knapte alles naar beho ren op. hoewel het uittrappen weer niet sterk was KOELE- WIJN was niet zo best, maar had geluk dat De Vleeschou- wer het hem niet zo moeilijk maakte, zodat erger werd voorkomen. En dan de voorhoede. BOUT heeft ge faald. Durfde hy niet erg? Zijn voorzetten waren in elk geval beneden de maat en zijn aandeel in de combinaties ver P'a!es onvoldoende. In één adem met hem SLAGBOOM, die vermoeide indruk maakte en weinig goeds heeft laten zien voor eigen publiek ook al kreeg hij niet de ballen aangege ven zoals hij die zo graag wil. Hij kon nu vrijwel niet schieten. Dat is toch zijn sterkste kant. VEaWEKL was positief beter dan in Parijs, maar de Spijkenis- ser kan veel beter, vooral wat het uit buiten van kansen betreft. Tot slot new comer VAN DER POLS die aan de verwachtingen heeft voldaan. Hij werd matchwinner, scoor de twee goals en daar ging het nu juist om. De Rotter dammer was de juis te man op de juiste plaats en bleek de beste kansbenutter van hen die tot nu toe op de mid voor plaats stonden. Bij de Belgen wa ren spil Ceulemans, linksbinnen Van Hoecke en linksbui- Uit ichlige Nie doelpui widen met uitte broek) scoorde rechtshet eerste Nederlandse Linksback Williot en keeper unncn geen t an beiden de bal nog bemachtigen. Foto rechts boven. Resoluut heeft Woudsma zich op de bal gestort voordat De Vleeschhouwer rechtsen Verhelen gevaarlijk kunnen uorden. Stopper Visser schermt overi- doelman behoedzaam af. Fot links. In de eer Slagboom e, een doelpui Gevaerts ui ten Michel de besten. En tot slot de arbitrage: de Rotter damse scheidsrechter Piet Roomer heeft rustig en bekwaam geleid. Hij kreeg het niet moeilijk en ondervond van de heren v. d. Toorn en Schuurmans aan de lijn goede assistentie. Een leuke overzichtsplaat tijdens het spelen tan de volksliederen. Rechts de Nederlandse ploeg v.rjiJ.Woudsma, Korving, Koeleuijn. Scherpenhuizen, Visser, Van Duyn, Bout, Nieuwstraten, v. d. Pols, Verueel en Slagboom. Op de achtergrond de vlaggen rah Frankrijk, Nederland en België. Wie is dat? Van heinde en ver waren ze naar Katwijk gekomen, zo'n slor dige zevenduizend toeschouwers, die belangstelling toonden voor de zaterdaginterland Nederland-Bel- gië. Er waren er velen onder, die regelmatig het zaterdagvoetbal op de voet volgen, maar eveneens tallozen, die dat bij tussenpozen doen of zelfs in Katwijk voor de eerste maal er mee kennismaak ten. Vooral voor de laatste categorie was het bijzonder jammer. dat zij moesten gissen en vragen naar namen van spelers. Herhaaldelijk hoorden wij dan ook de vraag stel len. ,,Wie is dat?" Een opstellin- genblad met beide elftallen was dan ook geen overbodige luxe ge weest? 't Is voor een interland niet meer dan verplicht, zo dach ten wij. Het is voor ons een raad sel dat een club met een reputa tie als Quick Boys, die met de or ganisatie was belast. hiervoor geen maatregelen heeft getroffen. Mede daardoor bleef ook het voor treffelijk spelende muziekcorps UNI uit Katwijk aan Zee voor de grote schare naamloos. Belgen in het veld zeker niet minder, maar O de tribunes van het prachtige Quick-Boysstadion aan reacties van Scherpenhuizen kunnen bemerken hoe jammer hij het vond, dat zijn passes middenvoor v. d. Pols niet bereikten. Daarom ivas het begrijpelijk dat hij in de 22ste minuut na rust uit bundig de armen omhoog hief. Een door hem hoog in het strafschopgebied ge plaatste bal vond nu zijn clubgenoot precies op de juiste plaats. Met een machtige kopstoot sloeg v. d. Pols de bal buiten bereik van keeper Gevaerts het doel. Dat betekende 31 in de interland NederlandBelgië en tevens de beslissing, want de moegestreden Belgen konden daarna niet meer de kracht opbrengen om deze score ernstig gevaar te brengen. Voordien echter hadden de Rode Dui vels zich een waardig tegenstander van het oranjeteam getoond. Behalve in de eerste minuten van de match, want toen zag het er naar uit. dat Nederland regelrecht op een fikse overwinning af stevende. Al in de eerste minuut kreeg Slagboom een corner te nemen. die rechtsback Lambrechts cadeau had ge geven, Zich naar voren werpend kopte Verweel rakelings over de lat. Na aan geven van Van Duyn ondernam Slag boom een fraaie solo, die meer ver diend had dan een hoekschop. Prachtige eerste goal Even lieten de gasten zich met een kopbal van middenvoor Verheien aan dc andere kant zien, maar in de zevende minuut volgde de op dat moment reeds verwachte openingstreffer. Met een prachtige pass in de vrije ruimte lan ceerde Jan Nieuwstraten Verweel, die de toesnellende Ceulemans en keeper Gevaerts met een goed geplaatste bal te vlug af was. Nederland leidde met 1—0. De Belgen toonden zich hierdoor al lerminst geïmponeerd. Integendeel, zij kwamen zo nu en dan gevaarlijk opzet ten. Uit een vrije trap schoot de tech nisch bekwame Van Hoecke rakelings over kruising van paal en lat. Wouds ma moest attent zijn bij een kopbal var Verhelen en op het moment dat hij door dezelfde speler met een boogbal was ge passeerd voorkwam Visser de gelijkma ker door de bal corner te koppen. Van der Pols stootte een verre uittrap var Woudsma door naar Verweel. die onge hinderd op het Belgische doel afrende. iaar teleurstellend naast richtte. Tesamen met Van Duyn verzette Nieuwstraten op het middenveld ber gen werk en het was voor een groot deel aan hun ijver te danken, dat het Belgische offensief afgeremd kon wor den. Een fraaie schuiver van de Zwart- itter maakte Gevaerts onschadelijk onmiddellijk gevolgd door een afstands schot van Van Hoecke. dat rakelings over vloog. Dezelfde speler kreeg na een slippertje van Korving een uitste kende kans. Opnieuw richtte hij echter iets te hoog. Geen gelijkmaker Na een schot van Michel moesten Korving, Woudsma en Koelewijn zich gedrieën inspannen om een treffer van onze Zuiderburen te voorkomen,l terwijl de rustig leidende scheidsrech ter Roomer Belgische protesten voor hands van Korving hierbij van de pOR G d. Ned. defensie bleef goed overeind Van een onzer verslaggevers) het tempo omhoog, maar onder aan voering van Visser weigerde de Ne derlandse defensie te capituleren. België begon de tweede helft met een vrije trap tegen Van Duyn, die Michel keihard naast knalde, maar na zes mi nuten schoof Van Duyn de bal toe aan Nieuwstraten. Deze zette v. d. Pols met dieptepass aan het werk. Onze centervoor omspeelde rechtsback Lam brechts en uit een moeilijke hoek schoot hij zuiver In (2—0). Het Nederlandse aanvalsspcl kreeg ven meer vaart Verweel zocht na keurig samenspel met Nieuwstraten het doel te hoog en v. d. Pols kopte een voorzet van Bout ver naast. Intussen de Rode Duivels nog niet van plan zich gewonnen te geven. Michel knalde van dichtbij tegen Woudsma op, Scherpenhuizen de bal corner kopte. Michel plaatste deze goed voor en de toesnellende Verhelen joeg de bal keihard hoog langs Woudsma. die hiertegen geen verweer had. (2—1). Dat gaf de Belgische burger moed. ■aar niet de capaciteiten om door te stoten. Kansen kwamen er voor de ge lijkmaker toen Van Hoecke dicht in de buurt van Woudsma over de bal strui kelde en De Vleeschhouwer Visser voorbijkwam maar daardoor blijkbaar te verbouwereerd was om direct te schieten zodat de oranje-goalie zich voor zijn voeten kon werpen. De gevaarlijkste ogenblikken hier na ontstonden door onzuivere terug speelballen van Van Duyn en Koele wijn en met de meer en meer opdrin gende Belgen was het voor Nederland heel gelukkig, dat Van der Pols op zo magnifieke wijze het in de aanhef omschreven doelpunt scoorde (3—1). Vuur geblust Meteen was het vuur bij de Rode Dui- els geblust. Fel tackelend ontnam Lambrechts aan de een vermoeide in druk makende Slagboom een zekere kans en even later schoten Verweel en Slagboom die bal hard en hoog de dui- ln. Nederland was In de laatste fa- let meest aanvallend. Fel vechtend de bal schiep Nieuwstraten nog een b voor v. d. Pols, die zich echter de pas zag afgesneden door een op zijn keeper terugspelende Lambrechts. Voor twee moegestreden ploegen bracht het laatste fluitsignaal van arbi ter Roomer, die door de heren Schuur- en v. d. Toorn als grensrechters bijgestaan, opluchting. Met een wellicht iets geflatteerde overwinning had het Nederlands elftal de Coupe Fer nand Canelle op de Belgen heroverd. d. Gevaerts: a. Lambrechts en De Meijer, Ceulemans en Smets; ;schhouwcr, Van Dijck, Verbelen, NOTITIES de 26 Spelers kregen een kans LI h I driclamlentornou landenploegen van Frankrijk, België en Nederland is voor dit jaar weer ten einde. Na een lange weg van voorbereidingen is de KC er in geslaagd een el/tal in het veld te brengen dat zowel van de Fransen als de Belgen wist te winnen. Houdt u van cijfermateriaal? F,r tierden in hel totaal zes oefen- urdstrijden gespeeld door het voor lopig Ned. zaterdagelftal. Van het Zeeuws KNVB-elftal werd met 3—2 gewonnen van DFC met S—t verlo ren. Haarlem werd met 32 geklopt en het Ned. militair elftal met 21. slagen en tegen Middlesex Wande rers werd hei remise: 2—2. Er volgden twee interlands, die dus ook werden gewonnen, zodat het zaterdagclftal wel zeer succesvol is geweest. Slechts één wedstrijd tan dit zware programma werd verloren en één gelijkgespeeld. De KC bracht tijdens de gehele oefencampagne en de interlands in het totaal 26 ver schillende spelers in het veld, zodat er wel grondig is geuerkt. Er waren slechts drie spelers die in alle oefenwedstrijden en inter lands tan de partij t varen: Jan N lentestraten, Ger Scherpenhuizen en Joop Pisser. Op één wedstrijd na verdedigde Woudsma alle keren het doel en de middenlinie bestond op ttree wedstrijden na uit de spelers Scherpenhuisen-Visser-Van Duyn. Advertentie ILFORDb«ef'lm Stemming in en rond de kleedkamer hand wees. Nog duwde België sportredacteur) i der Pols stak na afloop i SIM 5® -- NIEUWSTRATEN Joop Visser kreeg menige felicitatie in ontvangst te nemen, maar de wat be- n i deesde Heerjansdammer peuterde zijn schoenen los. ,,'t Liep weer eens ge smeerd. We sloten goed aan en grote fouten zijn er niet gemaakt dacht ik zo." Verdiend de interland in de „catacomben" van het Quick Boys-stadion met een glunderend gezicht zijn oranjeshirt in zijn voetbalkoffer. „Ik kan er met ple zier naar kijken", zei de succesvolle Rotterdammer, die plotseling in het Ned. elftal was gekozen en met twee prachtige doelpunten ongetwijfeld matchwinnaar werd voor Holland. „Ik heb vooral na de rust erg plezierig1 de_?,aleV gevoetbald 't Ging veel beter dan des tijds in Parijs. En dan die voorzet van! gevaar!Ijker. Wat een prachtige doelpun- Ger, een juweeltje. Die Belgische spil u-n anders. Onxe defensie was uitstekend." overigens een beste." Ook Woudsma was best te spreken. Maar Cor was niet de enige die lachte I evenals Jan Nieuwstraten die het vlotte - Korving was ook best te spreken, el hij heel wat te stellen had gehad Michel. Trainer Sterk klopte zijn pupil echter op de schouder: „Goed iel de kalende Hilve Een ieder had het keek niet zo zoet-zuur als in Parijs, toen I de stemming in de Nederlandse kleed-' kamer maar getemperd was. Trainer Sterk rukte voor alle spelers een doos kersenbonbons aan. terwijl vergulde offi- lelers schouderklopjes gaven voor Prachtige afsluiting ..'t Was een prachtiqe afsluiting van het seizoen", zei KC-voorzitter Jon ker. „De jongens hebben er zich van meet af aan op gezet de Coupe te her overen en het is ze gelukt. Verdiend, dacht ik wel. De beste spelers1 Na rust vooral in de achterhoede en mei name stopper Visser." De enige die niet zo opgewekt keek was Gerrit Slagboom. „Ik kreeg de ballen niet zoals ik wilde en werd weinig in het spel betrokken", mompelde de Kin derdijker. ..En dan die Belgische back, ook geen lieverdje. Ik raakte lelijk ge blesseerd". Maar Eddy Verweel mon terde zijn vleugelmaat op: ,,'t Ging heel wat bet^r en gezelliger dan in Parij: combinaties liepen beter en die pass Jan Nieuwstraten vergeet ik nooit mi Heerlijk zo'n doelpunt." VAN DER POLS twee goaals best bevallen en de zege noemde hij verdiend Floor van Duyn, die „lekker" had ge voetbald en de Bel gen toch wel een beste ploeg vond. Ook buiten de kleerkamer werd de match druk be sproken. Bondsbe- stuurdar Dirk Nljs vond het lang niet onaardig. „Een ech te amateurwed strijd. Hard wer ken en met volle overgave strijden." ..Scheidsrechter Roomer had het een bijzonder leuk duel gevonden. De eerste kennisma king met het ver tegenwoordigende zaterdagelftal was Rotterdammer Holland was doorslaggevend. Daarbij sloot de Fransman Tailleur zich volmondig aan Hadden de Beleen even snel gehandeld dan had het best anders kunnen af lopen

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 9