Zwembad Katwijk gaat meer dan een miljoen kosten Springconcours te Alphen Woningbouwbedrijvigheid in Nieuwveen Noordwijk huldigde Yogelaa op grandioze wijze AGENT-BEZORGER NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 29 MEI 19( TA ONDERDAGAVOND komt in de gemeenteraad in behandeling een kredietaanvraag voor de bouw van een overdekt zwembad. Nadat op 18 jimi 1959 een krediet werd toegestaan voor het ontwerpen van een plan, is dit, zo schrijven B. en W. aan de raad, de eerste grote stap, die zal worden gedaan op de weg naar de bereiking van het reeds lang ge koesterde ideaal. B. en W. spreken voorts de wens uit, dat de verdere realisering van de plannen een vlot verloop zal hebben. Het verkijgen van de rijksgoedkeuring zal een geduchte hinderpaal zijn. B. en W. hebben gemeend de kredietaanvrage te moeten beperken tot de stichting van een overdekte zweminrichting. Verdere stappen zullen moeten volgen. Op dit ogenblik heeft een open bad de beste kansen, omdat daarmede het klein ste bouwvolume zou zijn gemoeid. Bij besprekingen is door B. en W. van Kat wijk gesteld, dat het plan zo alle aan trekkelijkheid zou verliezen, omdat dan slechts op geringe wijze wordt tegemoet gekomen aan de behoefte aan een zwem inrichting. die gedurende het gehele jaar kan worden gebruikt. Indien het plan in gedeelten moet wor den uitgevoerd, zijn B. en W. van mening, dat een begin moet worden gemaakt met het overdekte gedeelte. De uitbreiding met het buitenbad kan later plaats heb ben. TER AAR Noorcleind- en Geer polder goed bij kas Vrijdagavond kwamen de stemgerech tigde ingelanden van de Noordeind- en Geerpolder bijeen in café Hoogendijk ite Langeraar. Nadat voorzitter S. P. H. Kroft een woord van welkom had ge sproken. werd de fraudeverzekermg, die verplicht is ingevolge het Algemeen Pol- derreglemcnt, verhoogd. Was men eerst voor 1 5 van de inkomsten verzekerd, thans werd dit gebracht op 2/5. Penningmeester H. N. M. A. Robertz deed verslag over het afgelopen boek jaar. De polder bleek goed gedraaid te hebben, want de verschillende afdelin gen gaven een batig saldo. Voor afdeling I was dót ƒ2825,49, voor afdeling II ƒ3089,02 en voor de derde afdeling ƒ218,82. Namens de controlecommissie rapporteerde de heer M. v. d. Jagt, dat alles keurig in orde was bevonden, waarna de ingelanden hun goedkeuring hechtten aan het bestuursbeleid over de financiën. Tot leden van de nieuwe com missie van controle werden benoemd de heren D. C. van Harten, G. v. d. Horn en L. J. Rekelhof. Bij de begroting werden de polderlas- ten opnieuw vastgesteld op 45 per ha. De uitslag van de stemming voor het bestuur werd hierna bekend gemaakt Herkozen tot bestuurslid was de heer J. van Zwieten en in de vacature wegens bedanken van de heer Joh. v. d. Hoorn werd zijn zoon, de heer J. v. d. Hoom. gekozen. 'Bij de rondvraag werd de aandacht gevestigd op de los- en laadplaatsen •langs de Gecrweg. Deze hebben onder houd nodig zowel wat de beschoeiing als. de bestrating betreft Als er in de polder een fabriek staat, te het mogelijk, dat het slootwater door het afvoerwater wordt verontreinigd. Zo ook in deze polder. Het bestuur was reeds bezig hiervoor een oplossing te zoeken en het vertrouwt er op, dat deze spoedig zal worden gevonden, zodat de ingelanden hiervan geen overlast meer zullen hebben. Om de Smidskade bij regen niet lan ger in een slootje te laten veranderen zal hierop ongewassen grind worden aangebracht, dat direct vast gaat zitten en een bepaalde verharding geeft. KOUDF.KF.RK A. IRUIV Solistisch succes De heer H. de Jorvg, lid van de mu ziekvereniging ..Kunst na Arbeid" nam zaterdag deel aan een solistenconcours te Voorburg, dat was georganiseerd door de Ned. Bond van Muziekverenigingen. Hij behaalde in de afdeling uitmuntend heid met 154 punten de tweede prijs. De heer De Jong bespeelde een bariton saxofoon. Wedvlucht De postduivenvereniging Ons Genoe gen nam deel aan een wedvlucht van Corbeil afstand 420 km. De eerste duif bereikte het hok om 12.12 uur, de laatste om 12.54 uur. Uitslag: H. van Vegten en Co. 1, 2, 3, 6. 7. 30 en 12: J. Compier en Co. 4, 5, en 9; J. Hogenes 8 en 11: G. van Klaveren en Co.. 13; H. J. Lekx 14. denkt te bouwen op een trerrein begrensd door de Zeeweg, de Admiraal de Ruyter- laan, Piet Heinlaan en de Jan Evertsen- Omschrijving Het project omvat een overdekte in richting met een bassin groot 25 x 12 m. en buitenbaden, bestaande uit een in- structiebad groot 25 x 12 meter, een bassin van 50 x 18 meter en een acht hoekig kleuterbad met een oppervlakte van 56m2. Het geheel omgeven door een tribune, grasvelden vc afgeschermd met brede groenstroken. Bij de ingang van het gebouw komt een ruime fietsenbergplaats, terwijl tegenover de ingang een parkeerplaats voor auto's is geprojecteerd. De stichtingskosten van het gehele plan kunnen, op basis van het prijs peil 1960 worden gesteld op f 1.200.000 In deze opzet zijn nog geen grond- kosten geraamd. Opgemerkt wordt, dat het al dan niet inbrengen van de grondwaarde mede zal worden be paald door de stichtingsvorm van het zwembad. B. en W. stellen nu de raad voor: voc de stichting van een overdekt bad, ate eerste fase van een combinatiebad, krediet beschikbaar te stellen f 900 000. daartoe een bedrag van f 300.000 te onttrekken aan de saldi-i voor het geval de plannen niet dit jaar worden gerealiseerd, uit de algemene middelen van de gemeente jaarlijks een bedrag van f 25.000 te reserveren tot het ogenblik, dat met de bouw een aanvang zal worden gemaakt. Zaterdagmorgen en -middag werd op het IJsclubterrein te Alphen aan den Rijn het jaarlijkse springconcours gehouden van de Landelijke Ruiterverenlgingen middon-Zuld-Holland, verenigd in het streekverband Gouda-Rljnstreek. Een kleine honderd man namen eraan deel. De jury werd gevormd door mevrouw S. A. Ripping-v. d. Breggen te Waddinx- veen en de heren A. v. d. Breggen, Wad- dinxveen, P. Koetsier, Waddinxveen, J. M. M. van Velzen, Gouda, D. Vergunst Alphen aan den Rijn, en inspecteur van politie N. G. Groothuyse eveneens te phen aan den Rijn. De uitslagen zijn: achttallen: 2 Een- drachtsruiters te Zevenhuizen, 89% punt; viertallen: 1 Prins Bernhard-Ruiters, Nieuwveen. 94 p.; 2 Lekruiters te Lekker- kerk, 86% p.: 3 Bentruiters, Benthuizen, 74% p.; individuele dressuur: klasse M: 1 mejuffrouw W. van Vliet met Blacky, Lekruiters. Lekkerkerk, 94 p.; klasse L: 1 H. Paul met Walter, Eendrachtsruiters te Zevenhuizen, 105 p.; 2 A. Jongerbloed met Sadonis, Alphense Ruiters, Alphen a.d. Rijn, 100 p.; 3. P. Noordam met Tancred, Prins Bernhard-Ruiters, Nieuwveen, 97 p.; 4 mejuffrouw W. v. Vliet met Tessa, Een drachtsruiters, Zevenhuizen, 95% p.. mevrouw Vrij-Schaly met Olanda, Prins- Bernhard-Ruiters, Nieuwveen, 94 klasse B, ring I: 1 J. v. Beek met Vera, Gouweruiters. Waddinxveen, 95 p.; 2. R. de Vries met Tarzan, Prins-Bernhard-Rui- ters. 9414 p.; 3 mejuffrouw A v. d. Breg gen met Sina, Gouweruiters, Waddinx veen, 82 p.; 4 mevrouw Van der Horst- Engel met Alfred. Prins-Bernhard-Rui- ters. Nieuwveen, 77 p. Klasse B. ring IT: 1 C. van Dorp met Nicoline, Eendrachtsruiters. Zevenhuizen, 102% p.; 2 mejuffrouw L. Eindhoven met Urania, Eendrachtsruiters, Zevenhuizen, 102 p.: 2 Theo de Vries met Bieronella, Boreftse Ruiters, Bodegraven. 102 p.; 3 L. Kwakernaak met Jo. Boreftse Ruiters, Bodegraven, 100 p.: 4 L. van Diyen met Briket, Boreftse Ruiters, Bodegraven, p.; E. v. L. Paul met Interprico, Een drachtsruiters, Zevenhuizen 97% p. Klasse N: 1 Theo van Zwieten met Frans, Alphense Ruiters, Alphen a.d. Rijn, 93 p.: 2 G. Ripping met Nanda, Alphense Ruiters, Alphen a.d. Rijn. 87% p.; 3. D. Straathof met Sabina, Prins-Bernhard- Ruiters. Nieuwveen. 86 p.; 4 mevrouw F Tulp-van Dam met Nelleke. Boreftse Rui ters. Bodegraven. 84 p. Mennen: 1 mejuffrouw W. v. Vliet met Blacky. Lekruiters, Lekkerkerk, 104% P-I 2 mejuffrouw T. de Graaf met Emiro, Lekruiters. Lekkerkerk, 95 p.; 3 Th. de Vries met Fino. Boreftse Ruiters. Bode graven. 88% p. Springen, klasse M: 1 me juffrouw W. van Vliet met Blacky, Lek ruiters. Lekkerkerk; 2 A. Jongerbloed met Sadonis, Alphense Ruiters. Alphen aan den Rijn; 3 P. Noordam met Tan cred, Prins Bernhard Ruitere, Nieuwveen. Springen, klasse B: 1 mejuffrouw L. Eindhoven met Urania. Eendrachtsruiters, Zevenhuizen: 2 mevrouw De Haas-Ruig- rok met Black Boy, Eendrachtsruiters, Zevenhuizen: 3 B. v. d. Velden met Alex, Bentruiters, Benthuizen; 4 P. Noordam met Prins, BentruRers, Benthuizen. Alphense Vriendenclub Zaterdag werd deelgenomen aan een vlucht van Noyon (308 km). De duiven werden gelost om 1030 uur met noor denwind. Aankomst eerste 15,45,2 uur, laatste om 16,22,29 uur. Uitslag: N. Hoogervorst 1, 3. 7. 11, 18; J. Domburg 2, 8. 28; Jac. Verkade 4, 21, Evenals In verschillende andere ge meenten in dc Rijnstreek nu het geval Is, komt ook In Nieuwveen dc woningbouw meer en meer op gang. Reeds geruime tijd geleden had ccn bouw- en exploitatie maatschappij plannen ingediend voor de bouw van een voor Nieuwveen groot aan tal koophulzen, welke plannen echter door het premiebeleid van de regering zulk een tegenslag ondervonden, dat men er ten slotte vanaf zag de woningen met premie van de overheid te bouwen maar dit te doen ln de zgn. vrije sector. Momentcel is het dan zo ver. dat in het Schoterveld een begin is gemaakt met de bouw van 30 woningen. Het wor den mooie geriefelijke woningen, waar van men Ineens of na verloop van een aantal jaren het eigendom kan verwer ven. Behalve deze 30 woningen bouwt de maatschappij in Schoterveld nog een viertal woningen, waarvoor wel een rijks- premie kon worden verkregen. Deze wo ningen zullen aan Nieuwveense woning zoekenden worden verhuurd. Inmiddels naderen in Schoterveld vijf woningwetwoningen (van het contingent I960) hun voltooiing, terwijl naar wordt verwacht binnenkort door het gemeente bestuur de bouw van 3 woningwet-wo ningen (van het contingent 1961) gegund zal kunnen worden. Deze acht woning wetwoningen komen alle ter beschikking van Nieuwveense woningzoekenden. Aan een andere Bouwonderneming ver kocht de gemeente onlangs twee percelen bouwgrond, gelegen aan de W. P. Speel- manweg en' aan de Oude Nieuwveense- weg. voor de bouw van resp. 2 en 3 kooD- huizen. Wat de vooruitzichten voor de toekomst betreft, kan worden medegedeeld, dat door ccn onlangs opgerichte coöp. eniging. rijkspremie is aangevraagd de bouw van 12 woningen, te boüwe Schoterveld Deze woonvereniging be staat uit Nieuwveense werkgevers en werknemers, die met het Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten tot de bouw van woningen voor de werknemers der plaat selijke bedrijven willen komen. Ten slotte zal. naar wordt verwacht, ook in de naaste toekomst toewijzingen voor de bouw van woningwet-woningen tegemoet gezien kunnen worden. 26; C. Verdel 5, 15, 17, 19, 23, 29; A. Groe- neveld 6, 9, 10, 16; Th. Godthelp 12, 13, 22 24; A. Dissel 14; G. den Ouden 20; R, Boere 25; D. van Eij-k 27. Auto botste tegen bromfiets Op de Parallelweg van de Herenweg botsten gisteren een auto en bromfiets. Laatstgenoemd voertuig, bestuurd door H. van W. uit onze gemeente, kwam uit de richting Leimuiden; de auto, bestuurd door A. de G., wilde van links weg rijden in tegengestelde richting. Bij de botsing werd de auto licht, de bromfiets zwaar beschadigd. De bromfietser kreeg lichte verwondingen. Verrassende prestatie van de Alphense atleet W. Verkerk Op grond van hun prestaties zijn ve: scheidene atletes en atleten van de Al phense Atletiek Vereniging AA.V, '36c. in de vertegenwoordigende Goudse ploeg opgenomen, die zaterdag jl. een strijd aanibond tegen de afdeling Dordrecht de KNAU. De Goudse pfloeg won deze ontmoeting meit 215196 punten. De 'beste prestatie van de Alptrenaren levende ongetwijfeld W-im Verkerk, die op de 3000 meter een zeer goede en gemakkelijke Door zijn prestatie op 11 mei jl. in Alphen a. d. Rijn promoveerde hy naar de B-kl.. nu in Dordrecht op de pradhtige sintel- baan verbeterde -hij z'n beste prestatie van toen met liefst dertien seconden. Zijn tjjd van zaterdag werd nu 9 min. 1,2 sec. Cock Verfcade liep een 800 m in 2 min. 7.5 sec. Gerry Verkerk werd geplaatst op drie nummers; hoogspringen ie met 1.30 kogelstoten 3.75 m (3e) en verspringen eveneens derde met 3.96 m. Ria Lamoree kwam op de 80 m voor meisjes tot 11,3 sec.; Piet Vertooy op de 100 m als vierde met 12.3 «ec. Benoemingen De heer C. Kö/hlenbeng is benoemd tot hoofd van de Da Costaschool. Zijn plaats aan de Dr. de Visserschool zal worden ingenomen door de heer J. C. van Nieu- wenhuysen te Winterswijk. WOUBRUGGE Dageraad—Jachtwerven 30 Ten bate van het uitstapje der bejaar den werd zaterdagavond een voetbal wedstrijd gespeeld tussen elftallen var De Dageraad en de gecombineerde Jacht werven. Het werd een vrij gelijk op gaande strijd, waarbij de voorhoede van de jachtwerven echter weinig produk- tief bleek. Voor de rust wist de snelle linksbinnen J. Hakkebrak tweemaal door J. Kinkel genomen hoekschop te benutten, dat keeper M. Schuilenburg het nakijken had. Vlak voor het einde wist J. Dool de voorsprong nog te groten tof 30. In Het oude Raedthuys ontving het winnende elftal de wissel- beker. die het vorige iaar door de jacht werven was gewonnen. De opbrengst bedroeg 86.75. De oogst van de straat Gevonden: lichtbruine lederen hand schoen, een paar bruine lederen hand schoenen. alarmpistool, bruine pet bankbiljet, grijze wollen wanten, zwart* wollen sjaal. Verloren: ringsleutel. waterpompstang. bougiesleutel, dekzeil, handschoenen portcmonnaie, zilveren armband. Inlichtingen bij de postcommandam van de rijkspolitie. Gaan en komende man Ingekomen: M. G. Bolleboom van Zoetermeer; M. Th. van der Salm van Rijnsaterwoude; D. Schoneveld van Lel den; M. J. Kolderman van Leiden; T. Kuipers van Papend recht; J. J. van Ko peren van Hazerswoude; J. J. van der Meer van Groningen. Vertrokken: J. N. Verdoes, Spangen kade 68b, Rotterdam: A. H. van Dorp, Mar. Poststraat 53. Valkenburg (Z.H.). B. J. VeLthuyzen, Pres. Steynstraat 38a, Leiden; K. H. H. M. de Beer. Van der Lindcnlaan 1. Hilversum: M. E. v. Leer- uim. Breestraat 169. Leiden Burgerlijke stand GEBOREN: Johannes M. M.. zn van B Th. Bax en E. J. van Werkhoven: Helena T. M.. dr van A. J. Bon en T. C. van Haaster. ONDERTROUWD: der Ploeg, 36 ALPHEN AAN DEN RIJN Schooljeugd had een plezierige vakantie De oudsite leerlingen van de Dr. de Visserschool, in het gemeentedeel Gouw- sluis, hebben een bijzonder prettige pink- sbervakantie gehad. Onder leiding van de heer C. Kohlenberg hielden zij een vierdaags kamp temidden van de prach tige bossen in de omgeving van Maam. De reis heen en terug maakten zij per fiets. De circa dertig meisjes en jongens heb ben erg genoten, zowel in „De Hoeken- kamp" als in de vrye natuur. Het eten was prima en het bed evenzo (al hebben de meeste meisjes en jongens daar de eerste nachit niet zo erg lang van gepro fiteerd). De dagen door te komen, kostte beslist geen hoofdbrekens; de tijd tussen revoi-1 en taptoe -blleek eigenflij'k te kort.... In het Leerauir.-nerveid bezochten zij onder deskundige leiding een broedplaats voor vogels en vooral de jongens hadden veel belangstelling voor het automuseum te Driebergen. Verder hebben zij vee: plezier beleefd aan fijne wandelingen, allerlei wedstrijden en spelen. Immy Nij- dam behaalde de meeste punten. Ook hielden de jongelui een kampvuur, waar bij zij (in groepjes) een leuk programma verzorgden. De meisjes en jongens van de klassen 1 en 2 zijn een dag naar Rotterdam-Blij- dorp geweest. De derde en vierde Was sers gaan as. donderdag een bezoek aan Schiphol brengen. Puzzelrit landbouwjongeren van Nieuwveen Ter gelegenheid van het tweede lus trum van de afdeling Nieuwveen van de Jongerenorganisatie van de Hollandse Maatschappij van Landbouw werd terdagavond vanuit Alphen aan den Rijn een bijzonder geslaagde puzzelrit vooi motorvoertuigen gehouden. Tussen half zeven en zeven uur start ten op het Thorbeckeplein 29 auto's er 2 motorfietsen. Gereden werd naar Aar- landerveen. waar het uitstapje door de nieuwbouw nogal wat zorgen gaf. O- Korteraar. Zevenhoven en Nieuwveen ging het over Papeveer naar Langeraa weer -terug naar Aardam en naar Al phen. waar het uitgangspunt via de Lage Zijde werd bereikt. De prijzen werden in ho-tel Centraal uitgereikt door die heer J. C. van der Li-ppe, voorzitter van de jubilerende af deling. De rit. die was uitgezet door de leden van de Nieuwveense vereniging voor Veiili-g Verkeer, had veel pleizier gegeven. De eerste zes prijswinnaars zijn: 1. Habbe Jansen 66 straf punten: 2. A Dorrepaal 67 strafpt; 3. A. P. Voets 69 strafpt: 4. A. v. d. Veld-er 69 strafpt. 5. M. Bos 79 strafpt; 6. H. Maayen 82 strafpt. Afscheid ds. Boesenkool Gisteren nam ds. Boesenkool afscheid van de Hervormde Gemeente te Aarlan- derveen. Hebreen tien vers twintig vorm de de afscheidstekst van ds. Boesenkool, die na zijn prediking verscheidene aan wezigen dankte voor de prettige samen werking. Speciaal bij de uitwerking van de plan nen tot stichting van een jeugdhuis had de predikant veel steurv ontvangdii-Van B. en W. van Alphen aan den Rijn. Af gevaardigden van de classis Leiden, de ring Ter Aar en de centrale jeugdraad waren aanwezig. „U verliest wel uw ppedikant, 1 niet uw Herder", zo zeide de scheidende voorganger tot zijn gemeente. Ds. Knottnerus sprak als afgevaardig de van de ring Ter Aar, een vertegen woordiger van de jeugdraad, ds. Van Hoek uit Aarlanderveen en ds. De Jong uit Nieuwkoop namens de kerkeraad, kerkvoogdij en gemeente van Aarlan derveen richttten zich eveneens tot ds. Boesenkool. en na afloop van de dienst hun predikant en zijn echt- Velen 1 afscheid RF.NTHUI7FN Examens E.H.B.O. Zaterdag hebben de cursisten van de afdeling Benthuizen van de vereniging ,E(erste) H(ulp) B(ij) O(ngelukken) exa men afgelegd te Den Haag. Het examen werd afgenomen door de heren Koerts en dokter Molhuyzen. Alle deelnemers werkten zich goed door het examen heen. De geslaagden zijn de dames Conny van Eek, Miep de Peijnder, Ina Havenaar en Leny van Soest en de heren A. Steenwijk 1 Adr. Bregmah. De cursussen werden geleid door in structeur Koerts uit Den Haag. wijk aan Zee. Lange rijen auto's stonden geparkeerd in de nabijheid van het Verenigingsgebouw. Al deze activiteit werd veroorzaakt door de receptie die het bestuur van de anti-revolutionaire kiesvereniging Neder land en Oranje de heer G. Vogelaar aanbood ter gelegenheid van het feit, dat hij gedurende vijfentwintig jaar deel uitmaakt van het gemeentebe stuur van Noordwijk. Vele honderden (lang niet allemaal anti-revolutio nairen!) maakten van deze gelegenheid gebruik de heer Vogelaar en zijn gezin geluk te wensen. Gedeputeerde Deerenberg feli citeert het echtpaar Vogelaar, (Foto N. v. d. Horst Onder hen bevonden zich het lid van Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland, de heer A. C. Deerenberg, de burgemeester van Noordwijk en me vrouw Van Berckel, de beide wethou ders de heren J. de Geus en J. var Leeuwen, tal van raadsleden, de predi kanten Th. Ferwerda en W. Hoekstra. Voorts afgevaardigden van de plaatse lijke afdelingen van de C.H.U. en dt K.V.P. en een zeer groot aantal deputa ties van allerlei plaatselijke verenigin- Een schat van bloemen en planten was in de zaal opgesteld en ook tijdens de receptie arriveerden nog diverse bloemstukken. Middelpunt De voorzitter van de A.R. kiesvereni ging, de heer J. N. Baalbergen, hield, na dat de familie Vogelaar had plaatsgeno men, eqn toespraak. Eergisteren bent u in de gemeenteraadsvergadering harte lijk toegesproken, aldus de heer Baalber gen, thans bent u in deze bijeenkomst het middelpunt, als een bewijs va: band die er is tussen kiezers en gekoze- Uw verkiezing als raadslid is de grond slag van velerlei ambten ~n functies die u op gemeentelijk terrein bekleedt het feit dat u voor 25 jaar gekozen werd als raadslid willen we vandaag feestelijk herdenken. Formeel is het zó, dat eer raadslid als hij gekozen is een eigen ver antwoordelijkheid heeft en geen reken schap aan zijn kiezers of partij behoeft af te leggen Nog sterker geldt dit als men wethouder is, Maar anderzijds is er toch een stevige band die ons bindt. In de raadzaal beeft u nooit ge schroomd te getuigen van uw geloof en dat vervult ons met dankbaarheid. In de loop der jaren zal ook bij u het inzicht zyn gegroeid, dat de taak van de - hcid is het bevorderen van recht ei rechtigheid. Ook ln de gemeenteraad komt de strijd der geesten tot uiting gedurende uw zittingsperiode heeft meegeholpen het gezicht van de raad U heeft uzelf nooit gespaard en v danken u voor de goed antirevolutionaire wijze waarop u steeds gewerkt heeft, al dus besloot de heer Baalbergen. De heer Vogelaar werd vervolgens ;en fraai Zaans klokje aangeboden, mc- msuw Vogelaar ontving, een tekening ran de Noordwijkse kunstenaar Krijn Visseri jgolf jes Minimumprijs voor makreel Maria Zwetsloot 29 jaar. GETROUWD: Hendrik Schijf 25 j. en Marietje Kolvers 23 j.: Cornells Jan Buis 25 j. en Saartje Elisabeth van der Wolf De minimumprijs voor makreel is astgesteld op 18 cent per kilo, ofwel 9 per kist. In de vergadering van produktschap voor vis en vlsprodukten is er nog wel enige discussie geweest, maar de grote meerderheid bleek toch achter het voorstel te staan. De opposi tie kwam van dc zijde van groothandel en visvenverkende industrie, maar ders en werknemers waren er voor Zoals men zich zal herinneren was de IJmuidcr reder F. Vrolijk tegen het stellen van een minimumprijs voor 1 kreel omdat hierdoor de aanvoer makreel van slechte kwaliteit nog worden bevorderd. Zyn stem is in de vergadering niet gehoord, omdat hij Marinus Comelis seen zitting heelt in het bestuur van 1 Cecilia Gertrudis het produktschap. Wij vernemen echter. KOUDEKERK A'T) RIJN Geen spreekuur Burgemeester Q. Waverijn is wegens -gorieën heeft ingedeeld ziekte verhinderd morgen spreekuur te kwaliteit, houden. Schrale, slappe visjes 1 dat de groothandel industrie zich niet bij de beslissing zu' len neerleggen. In het Belgische Visserijblad lezen w edat men in België de vrees van de heer Vrolijk deelde toen daar de op- vangprijs werd ingesteld. Maar men steil dat aan d'ie vrees 'n mouw valt te pas- daar men de makreel in d-rie cate- ke maat en 1 kapotte buik jes moeten worden opgevangen en de vismeel verwezen. De prijzen laten is zeer schadelijk voor de rederij en de Belgische commentator ziet dan ook niet in hoe het mogelijk is dat een rederij in 1961 nog zo'n standpunt in neemt. „Dat de conservenfabrikanten er tegen gekant zijn spreekt vanzelf. Maar ook dezen schijnen nog niets geleerd te hebben en zijn er op uit zaakjes tc doen op de rug van dc reder", wordt betoogd in het Belgische blad. „Men vergeet te gemakkelijk dat alles afhangt van de rentabiliteit van de rederij en dat voor de rest en in het bijzonder voor de con- servenfabrieken cr wel een mouw aan te passen is. Een opvangregeling is voor een ieder de beste wijze om een bedriif rendabel te maken." Wat er was Door twee trawlers en 79 kotters den in IJmuiden 3500 kisten aangevoerd, waarvan 270 schelvis. 45 wijting. 110 gul en kabeljauw. 40 koolvis. 120 kleine ha ring. 600 makreel, 1300 schol, 15 tarbot. 500 varia. 250 stuks kabeljauw en 30.000 kilo tong De KW 171 Jan Maria zorgde voor een aanvoer van 480 kisten, 120 kleine haring en 125 stuks kabeljauw, de SCH 117 had 589 kisten en 73 stuks kabeljauw. De tongprijs was zaterdag weer wal gestegen, de haring weer wa' goedkoper. De geruchten over walkaak zijn danig verstomd. Weet men aanvankelijk de hoge prijzen voor verse haring aan wal- kaak-aspira-ties, het is gebleken, dat de controle van de A.I.D. cn de economische controleurs zo streng is, dat het dit jaar zeer moeilijk zal zyn zich aan walkaak tc bezondigen De geringe aanvoer van haring zal dan ook eerder als oorzaak moeten worden betiteld. Er was ook zaterdag weer pieterman aan de markt. Deze deed ƒ90—ƒ32. De KW 171 Jan Maria had een goede dag met oen besomming van 18.402. Voor vandaag De Dirk Maria, die oorspronkelijk za terdag had moeten lossen, zal nu van- I daag aan de markt zijn. De vangst van deze KW 80 is nog steeds onbekend, I stukje Schroom Hierna sprak Gedeputeerde A. C. Dee renberg. Kennelijk herinnerd aan geen voorgevallen was rondom het zoek van mr. Klaasesz aan Noordwijk, zei de heer Deerenoerg met enige schroom in Noordwijk het woord te voeren. Men weet namelijk nooit welke reacties zullen volgen! Hij herinnerde aan de totstandkoming van de herverkaveling Langeveld, v in de heer Vogelaar zulk een werkzaam aandeel heeft gehad. Het is gebleken dat hij een bekwaam man is, met bestuurs kracht. Gezamenlijk is het ons gelukt een flink stuk cultuurgrond aar areaal toe te voegen. De heer Deerenberg dacht voorts aan het initiatief de „slagen" in het Lang' veld te ontsluiten. Hij gaf daarbij c verzekering, dat voor dergelijke pogin gen men bij de provincie altijd een open oor zal vinden. „Wij werken namelijk ook wel eens", zo merkte de heer Dee renberg, onder grot» hilariteit, op. De burgemeester, mir. G. F. W. van Berckel, voerde het woord als een, naair hij zeide, opbouwend-kritisch buitenstaander. Hij zei onder de in druk te zijn van de bestuurskracht en beginselvastheid van de heer Vo gelaar. We maken wel eens grapjes over de verzuiling, maar we moeten daarmee toch voorzichtig zijn. Het is een Nederlandse karaktertrek elk op zijn wijze de dienst aan God in praktijk te brengen. De anti-revolu tionaire beginselen zijn door de heer Vogelaar op eminente wijze in prak tijk gebracht. Uit zijn principes levend was de heer Vogelaar toch ook verdraagzaam en had hij een open oog en waardering voor de intenties van andersdenkenden. Dit alles is van groot belang voor de Noordwijkse gemeenschap die alleen maar gebaat kan zijn bij de inspanningen van de heer Vogelaar. Dank De heer Vogelaar dankte de kiesver eniging voor de voortreffelijke organi satie van de receptie. Hij was overwel digd door de grote belangstelling en dankte voor het feit dat hij gedurendp 25 jaar het vertrouwen had genoten van de anti-revolutionaire kiezers en ook van vele anderen. LEIMUIDEN Vrijdag vergadert de raad Vrijdagavond om 8 uur vergadert de gemeenteraad. Onder meer komen de volgende agenda-punten in behandeling: Subsidie-verzoek van de stichting Ka tholiek Militair Centrum: Verlerten van medewerking aan het R.K. schoolbestuur inzake de samenvoegiilg van de meisjes- en de jongensschool; onderhandse aanbe steding van de bouw van 9 woningwet woningen: voorlopige vaststelling ge meenterekening en rekening woningbe drijf van de dienst 1959: bezwaarschrift van de heer W. L. Waltman te Amster dam tegen het besluit van B. en W. in zake het weigeren van een vergunning tot het bouwen van 'n sauna in de Geer- plas. als zijnde in strijd met het uitbrei dingsplan in hoofdzaak voor het lande lijke gebied der gemeente: verlenen van een krediet voor het schoolzwemmen het in erfpacht nemen van de Generaal van Merlenweg van de heer C. Roest op dezelfde voorwaarden als waarop voorheen deze weg in erfpacht was bij de gemeente en in eigendom toebehoorde de familie Van Merlen; in erfpacht en van een stukje weg van de heren J. W. van Dijk en W. van Dijk ten zuiden de Bilderdammerbrug tegen een erfpachtscanon van f 1 per jaar; in erf pacht nemen van een stukje grond van de heer J. W. v. d. Burg tegen een erf pachtscanon van f 1 per jaar in verband met de verbreding van de weg nabij de Bilderdammerbrug: wijziging gemeente begroting. De aanwezigheid van de heer Dee? n berg geeft aan dit jubileum een biji e der reliëf, aldus de heer Vogelaar, dit ii gedeputeerde hartelijk dankte voor 1 s initiatief inzake het Langeveld, wa g kregen werd uit woeste aarde. D J door 120 HA kostbare cultuurgrond v kregen werd uit woeste aarde. D b grond is uitgegeven aan Noordwp v houters en Noordwijkers. b „Gedurende ruim 14 jaar heb v als wethouder met burgemeester Vi Berckel mogen samenwerken en 1 I hébben het uitermate goed met I kaar kunnen vinden, vooral toen I tvisten wat we aan elkaar haddi Ook mijn vriend wethouder V Leeuwen wil ik hartelijk dan), voor zijn begrip en vertrouwen", dus de heer Vogelaar, die voo wees op de prettige verstandhoud E in de prot.-chr. raadsfractie en goede onderlinge verhouding tiu» c de raadsleden van alle partijen, f De heer Vogelaar dankte ook d d wethouder A. C. Meyer voor zijn ka en zei dat het belangrijkste van i dag was een gevoel van dankbaari ci jegens God, Die het leven en de l11 zondheid gaf en Die veel zegen hi U gegeven in gezin, werk en politieke t rière. Het was hierna geruime tijd n een komen en gaan. Zeer velen, alle lagen van de bevolking, kwam a de familie Vogelaar gelukwensea HAZERSWOUDE De rode Wip draaide er lustig op los 'T'ER GELEGENHEID van de ger«f j gekomen restauratie van de wip* J termolen De rode Wip hebben de el| naars, de heer en mevrouw Pool— Vries uit Den Haag, zaterdagmiddag zaal Timmermans een aantal genodi den ontvangen. Nadat thee was ge« veerd, zei de heer Pool, dat het jamm 'jj Is, dat zijn voorbeeld zo weinig i ging vindt. De molens mogen voo land niet verloren gaan. Laten ook drUven een molen adopteren. Hij richtte een woord van dank i degenen die bij de restauratie wan betrokken en die zo flink hebben I werkt. De heer Pool noemde de he geschonken vlag een prachtig cadeau. De voorzitter van de vereniging 5 Hollandse Molen, de heer Stokhuin sprak zijn erkentelijkheid uit over voortvarendheid waarmee te werk is f gaan. Hij zei het een schande te vind dat zoveel mooie molens in verval t ken. Er zijn nog tal van molens dié een goede eigenaar wachten. Laat voorbeeld van de heer en mevroo Pool aanstekelijk werken. De heer De Koning van De Holland! Molen vestigde nog eens de aandad op de his-torische waarde van De red Wip. Wij hebben daar vorige week re uitvoerig over geschreven. Hierna begaf het gezelschap zich n de molen, waar de heer en mevrouw F als gastheer en gastvrouw optraden. B ieder kreeg ruimschoot de gelegenb® ich ervan te overtuigen, dat de rocé _jn de aangrenzende woning in hun off spronkeüjke staat zijn teruggebracfe Nadat de zeilen waren gespannen, wff de molen in werking gesteld. De ge-V digden werd brandewijn met suiker a* geboden. Agendanieuws Maandag: Herv verenigingsgebouw 30 u zendingskrans Dorcas: He" school. 7.15 u meisjesclub „Vergeet s niet": bovenzaal Oude Raadhuis, 8 J schaakclub H. S. C. Dinsdag: Herv. pastorie, 7.30 u., r jesclub „Vergeet mij niet" (bover jaar); Herv. verenigingsgebouw, 7 301 Herv. meisjesvereniging „Lydia" Donderdag: Herv. school, 7.30 l.. meskrans „Wees een zegen"; Herv. v* enlgingsgebouw, 6.30 u„ jeugdkoor: Hen vereniginsgebouw, 8 u„ Zang en Vrieri schap. Zaterdag: Herv. verenigingsgebott* 3.304.30 u.. boekenruilen. HAZERSWOUDE Gevnagd voor spoedige indiensttreding Goede bijverdienste

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 4