SLAPEN GAAN Blad 's MANS HART VRAAGT Frans recept voor gelukkig zijn bewondering, een goed humeur Ien een luisterend oorI Smaakvolle japon TIPPARADE 0pen briel ZATERDAG 27 MEI 1961 if details tot zijn recht doet komen. Altijd moeten we een elegante hou ding hebben en wat de kleding be treet: zoek net zo lang tot u uw eigen stijl gevonden hebt. waar mee u ten volle profijt van uw silhouet kunt trekken". Al dit uiterlijke schoon en de ze charme wordt echter waarde loos als we ,,la gaieté" niet heb ben. We zijn tenslotte geen starre etalage-poppen. Nee: we moeten vrouwelijk zijn, zacht en soepel van karakter, inschikkelijk, met eenvoud dus zonder overdrijving kunnen optreden en bij dit alles dient het dus reeds genoemde goede humeur het onmisbare de- een voorbeeld te noemen zo gemakkelijk een idee suggereren, dat hij u vervolgens weer kan voorstellen als zijnde zijn éigen idee. En dan is zijn eigenwaarde gered en dat is immers het es sentiëleDe man wil niet ge domineerd worden, hij houdt van Iets voor mijnheer? „Laat hem dus zijn illusies: >ies te doen. Doe die conces- want ons geluk vaart er wél zo roept Betty Fiehl haar cursisten toe. Wat wij vriende- cor te z,i„. Madame Fiehl voegt gekapt tietjes opge- er noe aan toe. ..als veel vrou- elegant gekleed, wel ge- ,.als veel wen vrijmoediger zeiden, wat ze dachten, zouden ze minder pro blemen en complicaties hebben". humeurd én natuurlijk met de dige zachtheid zouden willen sug gereren is: „komt er ook eens 't Allerbelangrijkste Misschien voelt mijnheer Fiehl Waar het hem precies in zit ik zou het niet kunnen zeggen, maar er schijnt iets met de Franse vrouw te zijn. Om van de Parisienne nog maar niet te spreken. ,,Ah die Franse vrouwen", zegt men (meestal een mannelijke in") en heel vaak denkt men er dan tegelijk maar zo iets als ,,o la la la" achter. Ja, de Franse vrouw heeft beslist een of ander aureool: het aureool van de legende, dat zij zo uitnemend met mannen weet om te sprin gen, hen om haar pink kan winden en hen zonder noe menswaardige moeite kan veroveren, wanneer zij dat wil. Als we geschiedschrij vers mogen geloven, heeft zij zelfs in de loop der eeuwen invloed gehad op za- Zand fijn speelgoed Zand 16 het fijnste speelgoed, dat een kind zich maar wensen kan. Daarom heeft het voorlichtings centrum voor ouders en opvoeders een speciale folder aan zand be steed. Het „hoe en waarom" van het spelen met zand of dit nu binnens- of buitenshuis gebeurt wordt uitvoerig in dit vouwblad be sproken, terwijl het blad tevens een werktekening voor het maken van een zogenaamde zandtafel bevat. Voor vijftien cent kunnen geïnteres seerden ook zij die in een moder ne flat of op een dito etage wonen ao'n folder bestellen. Door mid del van de giro (12 56 35) of ingeslo- 'en postzegels ('s-Gravendijkwal 60, Rotterdam) krijgt men het vouwblad het voorlichtingscentrum in bezit. ONS PATROON c Een zeer smaakvolle japon in de t maten 44, 46, 48 hebben we dit maal als ons patroon gekozen. Het c model heeft een taille, die een bij zonder cachet krijgt door de over- 1 slag tot aan de heup en de origi nele ceintuur-verwerkingdie 1 schuin wordt aangezet en die door loopt tot midden op de rug en dan 1 gegarneerd wordt met een knoop De rok heeft voor de loopruimte in de zijnaden een halve plooi. t Voor de vervaardiging van deze japon heeft men ongeveer 2Vi meter stof van 140 cm breedte nodig. Onder vermelding van nummer 340 is het aan onze bureaus ver krijgbaar tegen betaling van 0,50 l per stuk. De patronen kunnen ook per post worden toegezonden. De l, prijs wordt dan f 0.60. Dit bedrag gelieve u in postzegels te olakken t dan de adreszijde van de brief kaart, waarop u uw bestelling doet. Plak deze zegels naast het gewone frankeerzegel. Bestellingen moeten ken van wereldomvattende omvahg, en dit enkel en al leen op grond van die bijzon dere flair in de omgang met mannen. Nu hoeven we daar als gewone Hollandse huisvrouwen geen min derwaardigheidscomplex van te krijgen. Er zijn wel belang rijker zaken, die onze aandacht verdienen. Maar toch waag ik het er op, vandaag even iets te ver tellen over een vrij opvallend idee, uitgedacht en enige tijd ge leden gelanceerd door een Fran se vrouw. Want natuurlijk moest het een Frangaise zijn, die een „veroverings-cursus" op haar naam heeft staan. Wie zou daar nu in ons land op komen een veroverings-cursus, waarin het gaat om bet boeien van man nen in het algemeen en van het vasthouden van de man-der-keuze in het bijzonder! Voor het geval u daar enige moeite mee zoudt hebben. hier volgen enige wenken, die deze Francaise (de nog jonge Betty Fiehl) aan haar cursisten pleegt te geven. Van stierlijk Overigens rveelt wat hij zegt) vooral altijd in een goed humeur. Mannen zijn d, 'uiterst gevoelig vo~1 n is zo'n goed humeur niet alleen prettig /oor mijnheer, maar zelf. Nu is het volgens madame Fiehl niet zozeer de kunst om de nian-in-kwestle wel om ztfn gene genheid in weder zijdse harmonie te bewaren. „Dat laat ste is het moei lijkst: een succes wordt nu eenmaal gemakkelijker be haald dan behou den" voegt ze er ivervloede aan 't Aller, allerbelangrijkst is evenwel het luisteren, daar ha mert ze steeds en met de groot ste nadruk op, en wel onder het motto: „het is zo vanzelfsprekend, ten te luisteren, of we in een blij de stemming zijn. dan wel zorgen hebben, waarover we met iemand willen praten. Mannen praten nu eenmaal graag over zichzelf: over hun bezigheden, hun plan nen, teleurstellingen en succes sen. Luister ernaar met échte belangstelling, spreek hem nooit tegen, verzet u ook nooit met hef tigheid tegen een besluit, dat uw echtgenoot heeft genomen. Dit laatste wil niet zeggen, dat u af stand moet doen van uw persoon lijkheid! Onder die schijnbare zachtheid kan men standvastig blijven .en tóch op zeker ogen blik de echtgenoot van mening doen veranderen." yM000000000000M00000000000000M000M00000M0M00M00M0000000M0000000M0, Dit alles schijnt volgens deze aardappelheuveltjes omringd door Schoonheid alleen 't Begint gelukkig vrij hoopge vend met „La beauté ne suffit pas" de schoonheid alleen is niet voldoende en als we haar verder aan het woord laten: niet het belangrijkste. Madame Betty iMehl staat volkomen achter de ze overigens niet gloednieuwe uit spraak. Zij heeft deze en ande re kennis o.m. opgedaan, toen zij cursussen in psychologie volg de na eerst een tijdje mannequin te zijn geweest. De psychologie is haar gaan interesseren toen zij haar aanstaande echtgenoot ontmoette. Conclusies zullen we *hier maar niet uit trekken. toe. Nog een paar uit spraken: „de ele menten, waardoor getrokken, kent el- brengt ze op een verstandige wijze in praktijk? Aller- terlijk: wij moeten verzorgd zijn. goed gekapt en een ma- ke-up kiezen, dife ons gezicht tot in kinderen gegeten hebben. Het wordt weer bedtijd: de laatste, de grootste krachtsinspanning, zo wel van hun als van mijn kant. Als volgens onderlinge afspraak is mèt de laatste hap eten ook "hun betrekkelijke kalmte verdwenen. Hun stemmetjes vul len het hele huis, beentjes dra- Ik verkeer nu in het stadium waarin ik me verbeeld geen drie, maar dertien kinderen of daar omtrent om me heen te hebben. Ze zijn overal tegelijk: schaterend rollen ze voor mijn voeten, ze ga lopperen door kamer, keuken en gang. stommelen op de trap.... De slaperige, duimelottende lie- lieverdjes met rode koontjes van vóór het eten. zijn veranderd in baarlijke lawaaidui- veltjes. Wat doet hen opeens weer overborrelen van energie? Ik denk het bed. dat hen toegrijnst. Ze zullen denken: Jongens het is onze laatste kans, la-we gek doen! ontroofd voelend van zijn vrijheid spontaan in een hartroerend snik ken uit, terwijl hij zich ke beentjes recht omhoog. Uitda gend kijk', hij me aan. alsof hij zeggen wil: ,.En zie jij nou maar eens. dat je die dekens weer over me heenkrijgt!" Ik trek mijn strengste gezicht en spreek hem echt bars toe. ter wijl ik de onwillige pootjes hard handig naar beneden druk. Dit alles vindt hij echter het toppunt van geestigheid. Slap van 't lachen is hij en juist daardoor kryg ik hem er nu dan toch echt Erica en Arnoud zijn vlugger in hun nachtgoed geholpen. Ook zij gaan nu naar boven. „Dag tafel, dag stoele, dag ja- dido, dag kolekitl", wuift Arnoud nog haastig en stommelt dan ach ter Erica aan de trap op. Willig laat Arnoud zich onderstoppen; hij knort van welbehagen. Zijn ge liefde roze beer heeft hij dicht te gen zich aangedrukt. „Soensies". Het vaste avondprogramma moet nu afgewerkt worden en dit „Soensies", is de inleiding tot het eerste bedrijf.. Zoentjes... één op zijn neusje, één op elk wangetje, op 't kirfne- tje... Ook zijn beer moet een zoen beurtje hebben. Als dit ritueel achter de rug is, klinkt zijn stem metje gebiedend: „Fole fale fe- bij We hebben eens een o had, die niet „ingelicht" vertelde ons later, dat ze ^IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIilllHlllllllillllllllllllg van u en vóór u 1 S 't Begint al aardig te lopen E met onze vakantie- en zonier- E tips. U kunt, zo u een of an- der handig (of aardig) idee hebt, gerust nog blijven in- E sturen, want met wenken op E dit gebied zijn dacht ik E velen gediend. KOFFERS PARKEN hetzelfde onderwerp: E koffers pakken. Daar er enige gelijkluidende tips bij waren. zal ik maar geen namen gaan E noemen en een wat algemeen E babbeltje over die koffers ma- E gebruikelijke pakje, dus dat E \\eer een meevallertje. Dat we voor we de spullen in H de koffers doen eerst een lijstje maken van wat we allemaal mee denken te nemen, zal iedereen wel weten. Maar, heeft u er wel eens aan ge dacht dat lijstje te bewaren als een leidraad voor de volgende vakantie? Mocht u dan onder weg tot de ontdekking komen iets te zijn vergeten, dan kunt u dat even opschrijven om er in ieder geval het volgend jaar aan te denken. Bevestigt u de lijst met een stukje plakband in het deksel van de koffer, dan bent u wat dit betreft he lemaal safe. VERGEET DIT NIET Dan nog een paar tips gekre gen over wat we vooral niet mogen vergeten. Een zaklan taarn b.v„ vooral als men naar het buitenland gaat, waar heel wat straten niet altijd goed zijn verlicht. Het zoeken naar een pension zal met een zaklan taarn in het donker gemakke lijker gaan. Een paar plastic zakken (om het vuile wasgoed in te doen b.v.), een doosje schoenen-kleurpasta in een oude herensok (om gesjouw met borstels te voorkomen, daar met zo'n sok insmeren en uitsmeren best gaat) en een dunschillertje, waar je reus achtig veel mee kunt doen (fruit schillen, komkommers schoon maken en er dunne plakjes mee snijden enz. enz. zijn er een paar voorbeelden van. En weet u hoe u gemak kelijk een plissé-rok in de kof fer kunt meenemen? In een koker, die u maakt van kar ton en die u iets korter dan de koffer lang is, afsnijdt. In een koker met een middellijn van vijf of zes centimeter past de rok keurig. Gaat u bij iemand logeren en wilt u bloemen mee nemen, dan kunt u die gerust in koffer of week-end tas doen. U doet eerst om de stelen een vochtig plastic zakje en daar na stopt u de bos in een gro te plastic zak, die u vol met lucht blaast. Gauw dichtma ken zonder de lucht te laten ontsnappen en u brengt het boeket heelhuids over. Deze ideeën kwamen van mevrouw A. S. van Klaveren-Heykoop uit Hazerswoude, Kok uit Rotterdam, Mellema uit Ylaardipgen, vrouw A. H. Boelc, uit Vlaardingen, m J. den Broeder-Louwersheimer ankleden van een glibberaal: „UU1UC1I haast onbegonnen werk Hij draait betekenen -;_u wringt zich-'" slaap- de wonderlijkste kronkels. graa:t kreunend van inspanning naar de veiligheidsspelden, de poederbus en even later trekken we venij nig „om 't langste end" aan zijn schone luier. Wat nog een kracht, in zo'n klein lichaampje! Dan, onverhoopt, krijg ik hem toch woorden toegesproken. En toch nen ze heel simpel: ,,Zo aren de scheepjes voorbij." Een oud kinderliedje, in dit ge- •ijzing: J. Stad dje. val echter met gebruiksat.. Men neme het hoofdkussen met hoofdje aan beide kanten vast en wiege onder het zingen van deze éne, steeds te herhalen, regel het hoofdje van zijne ma jesteit heen en weer. Ook deze keer ondergaat Arnoud gelukzalig diertje, laat zich nogal gemakke- Nu i lijn klei lijk vangen. Wel barst hij. zich heel gauw gereed •orstelaar al ir de nacht. Eenmaal in zijn bedje, is hij auccu m ut fS', Tf!'e ho.w|i zï de genieting, die hij al vanaf baby-zijn kent. „Fole fale febij..." Hij wil het alleen zó, in de babytaai zeggen, ik hem nog in zijn tuig. dan. Met één snelle beweging trapt hij schaterend al zijn zorg vuldig ingestopte dekens weg en steekt vliegensvlug zijn beide dik- d3NÜ Zij heeft de grote interesse in haar medemensen niet voor zichzelf willen houden, maar haar mede-vrouwen graag willen laten delen in de resultaten van haar studie en ervaringen. Stierlijk vervelen Een van haar voornaamste ad viezen is bewonder uw man. luister naar hem (ook als het u W* AT zal ik deze keer schrij- dacht Ik. Aan de ene kant: er is zoveel; maar ander zijds kun je niet al te kriskras te werk gaan. Het geheim is niet: wat beefi zij en wat heeft een ander te zeggen, maar: wat vindt ons samen. En ais ik dan om me heen zie in de paperas senberg, dan is het op dit mo ment vooral het kinderen krijgen dat de aandacht vraagt. Ik be doel niet: hoe kom je er aan en hoe voltrekt zich de geboorte. De tijd dat een vrouw daarover vóór haar huwelijk slechts had horen fluisteren, ligt vrijwel achter ons. Vrijwel. Ik zeg het met enige re serve, want er speelt me toch wel een enkele opmerking van al weer een enkele brlefvriendin door het hoofd. Maar goed, dat bedoelde ik niet. Kinderen krij gen, blij met ze zijn, dat is wel in orde. Maar: hoeveel, als je 22 bent, en je hebt er al drie. Of: hoe zwaar mag de taak zijn als je 43 bent en je hebt er ne gen. En: wat gelóóf je ten aan zien van kinderen krijgen. En: wat vraagt deze tijd. "17AAK vind ik in brieven uit- V latingen waarover ik strom pel, om niet te zeggen: val. ,,'k Ben de jongste uit een groot ge zin", schreef in april een O.B.- vriendin, „vader was veel ouder dan moeder die zijn tweede vrouw was, kinderbeperking was toen nog niet in de mode... (hier strompel ik even) en: „de jong- sten hadden dientengevolge nu ïiiet bepaald een zonnige jeugd ondanks mijn goede en ijverige vader en toegewijde moeder1'. Dan nóg niet? dacht ik. Hoe heb je dan een zonnige jeugd. Een toegewijde moeder, een ijverige, goede vader, hèd iedereen die maar! Lag het dan aan het ne gende. tiende kind-zijn, dat de zonnigheid er niet meer af kon? Nam goed en toegewijd en ijve rig zijn zoveel tijd in beslag dat het bestaan meer leek op: adem halen. dan op: leven? Is goed en toegewijd-zijn slechts voorwaar de? Komt dan pas het mens-zijn? Is gevoed en gekleed worden» niet genoeg? Moeten er ogen zijn die je volgen, vingers die je hel pen met tekenen of een hand werkje met je prutsen, een hand die je nawuift, oren die willen luisteren naar je verhalen van school, armen die je optillen en en u. Het helpt me ook niet of ik nu al stemmen hoor opgaan dat God ons ons kindertal geeft, dat je in ieder geval gelóven moest gaan. briefschrijf- die naast je wandelen ontmoette. Ik moet dat het Dat geloof ik ook ster ook. Ik weet ook we! dat vrouwen zijn die zich langs gras en water? En gedach ten. wat betekent dat woord aan dacht wel niet? Brengen ouders dat niet op. even aandachtig te zijn voor hun acht ste of negende kind (of al voor no. 4 en 5) als voelen, zich voelen léven i ileet hoefden nergens op te gen kto(|ereI1 wachten, zodat we een half jaar zeven met na de kennismaking trouwden. Nu zijn we „gezegend" gewor den de aanhalingstekens zijn schrijfster met twee handjes, net als tante Hannie van de televisie; dag Ar- noudje, dag Beertje...!" Ik sluit zachtjes de deur en weet, dat hli zelfs in 't donker nog glimlacht, Erica is zelf al onder de de kens gekropen, zonder pop of beer. Volgens haar zijn dat: „nare bobbels en die porre maar in je rug." Het ritueel bij haar beperkt zich tot een blaadje en een praat je. Iedere dag scheurt ze enthou siast een blaadje van haar kaien- dertje met de stereotyp luidende ook met ^raaK de dat ik strompel gaat-' één. En mensen. Wij kunnen anderen oordelen, wij hebben al- met en daar ,PPn PP" 'aak tP" aan7ipn van of als dat in angstig-makende jongens van 16. vorm zo wordt, moeten zij die kinderen dan nog hebben? En nu spreek ik niet met hen die als ne gende kind een gelukkige jeugd hebben gehad maar ik luister van uit deze mij gezonden brief. Toch wel een vraag om eens over na te denken. IK pak een ander^ brief. Niet van iemand met een jeugdher innering maar van een lieve vrouw en moeder die er eens even bij ging zitten en aan mij het ene vel na het andere vol schreef. Tel kens kwam haar weer iets in de gedachte en haar zevende en achtste floddertje noemde ze Bij voegsel (vast en zeker lachend in zichzelf), en hoewel ze haar brief al had ondertekend met naam en adres, schreef ze onder de bijvoegsels nog eens haar zó nabij was zij onder het schrij- Si»..,, i tejfiHf- heb ik bloeit de boom. Maar leen een taak onszelf. Kunt u haar die buiten de stad in een vrij huis woont en goede hulp heeft, vergelijken iemand in een boordevolle zes-hoog en zonder hulp' vrouw die bij de verwachting [eboorte van de baby zich eerste tot de laatste dag ziek tief. Haastig 'begint en miserabel voelt met haar me- len: de-zuster die dat alles als een vrolijk incident beschouwt? Maar zelfs als we dat allemaal eens w zijn, ben ik er nog niet. Ik moet der 'worden" vraag terug: wat geloof hè? Hij wordt toch dag jarig?" „Het hobbelpaard", antwoord ik nu zo geestdriftig als ik kan. Het valt niet mee altijd maar weer iets te verzinnen dat bij haar in de smaak valt. „O ja....?" Het schijnt haar niet veel te doen. Ze duimelt wat en staart... Maar als ze ziet dat ik aanstal ten maak haar de laatste nacht zoen te geven, wordt ze weer ak te keuve- ik. Ik been geen dominee, geen arts. Maar een vrouw, als u. En ik geloof dat je iemand mag zijn. God schiep je, als vrpuw, als mens. Er is er maar één zoals u. zoals ik. en zo wou God het, ieder het leven, de mogelijkheid tot een waarlijk ils jij. Arnoud wil ook dat mag niet pap- God ^af zijn hier op aarde, door de ÏJi30.?;,,'1 haar brief ook ondergaan, van iemand die bij elk blad meer mijn vriendin werd. Die zichzelf duidelijk maakte onder het schrij- ejntj ^ent dat ik lang." Had het opnoemen rij nog iets glorieus' kent een matheid, en zeg ik: toch wel eens iet over na te denken. Want, verdraaid nog je oént toch iemand, blijf je hangen op zo'n dorp leven gaat er mee heen, vergeving der zonden, ieder van ons zichzelf vrijheid en vreugde. 5 en schap? Een deel van het mens- i nóg zijn. Temperament? Gaven? Ge snapt dachten en wensen? Een deel van ver- het mens-zijn. Wie dit niet aan- van vaardt, wie dit „werelds" vindt. het die miskent dat wij HIER en leven, die weigert DIE haar leven even van zich af schreef, en het toen zag, weliswaar zwaar, maar toch ze- genend. Die dat leven na het twintig jaar zijn als schrijven weer opnam, bereid en voorbijgegaan, dankbaar. Toch geeft cok deze naar naaimacl brief ons dezelfde vragen. Ik zal schrijfsters verhaal iets verande ren omdat ik wel weet dat an- en weer nu mocei iets om geschenk dat God ons reikt. Een gezin, een groot gezin? Heerlijk, aan toe. ais het ons doet voelen dat we nu En daar pas leven. Maar veel te zwaar aan leven niet toekomen. cc,zucht ie zwarr- Dat ma2 je zeggen, wasmachine Juist als gelooft- Maar de ze drie zinnetjes bergen al stof genoeg voor een volgende brief. strijkplank ïianK. «ei is net of er andere „jij" kon be- of jp de bus Met tijd. Vader i 43. Hij te oud voor verdacht schrijft zij. En zij 1 vertelde ongeveer het volgende: „Chr. ik was nog jong en hele maal niet op trouwen (thuis zeiden ze altijd: jij trouwt toch niet) toen ik in een voor mij vrij onbekend dorp waar ik tijdelijk iemand hielp, mijn man meer. Want dit benauwt mij toch. O zullen ze sli HIER wil Ik vanaaag blijven, ik pak geen andere brief Ik lekker niet. Enne... dan .o Edwin mijn baby..." Voldaan neemt ze weer haar duim, schurkt nog wat dieper on der de dekens. Slaperig lacht ze lispelt vanwege de 'e maan kan lache. de ..if... enne..." Een die pe, diepe zucht volgt; ze is haast te slaperig om verder te praten. „Op school... Majadie... schoen tjes.... nat..." Woordjes trager, al trager komen ze, zo moeizaam. Woord jes: de onzichtbare armpjes waar mee ze me wil vasthouden. Heel voorzichtig maak ik me er uit los. Een zoen.... „Slaap lekker, Erica." „Dag mammie Haar stemmetje, zwaar van slaap, komt tevreden. Behoedzaam daal ik de trap af. Halverwege raap ik een boefachtig-bemodderd kousje op. een tree lager een zil ver theelepeltje: het zit vol teer De bengels. kleine drie" zijn dromenland En als toe ga, slapen en engeltjes lij- THFRMOSFI.F.S F.N ZITTEN Ëf Neemt u een warme drank mee in een thermosfles, houdt de fles dan eerst even boven E de stoom om springen te E voorkomen, zo raadt de heer E J Peters uit Dordt u aan. Gelijk maar iets over „lekker E zitten" in de vakantie. E Heel wat vakantiegangers nemen tegenwoordig linnen Stoelen mee, waarvan het fra- E me bestaat uit ijzeren bui- E zen. Vaak zitten onderaan de stoelpoten plastic of rubber doppen, die echter door het scherpe metaal meestal spoedig E stuk gaan. Legt u echter, zo- als mevrouw L. Spaans uit Maassluis dit heeft gedaan, E een ijzeren sluitringetje in de E plastic of rubberdop, dan gaan ze veel langer mee. Wie geen stoelen meeneemt. kan toch een prettig buitenzit- E je maken. Daarvoor zijn volgens mevrouw J. H. van Melle-de Graaf uit Rotterdam drie stevige plankjes nodig E van dezelfde grootte. Aan de korte kant van de plankjes worden gaatjes geboord (één E plankje krijgt die gaatjes aan E twee kanten, de twee andere E plankjes aan één kant) waar- E na u de plankjes met waslijn- draad in eikaars verlengde vastmaakt. Buiten gekomen kunt u op één plankje zitten, E het andere dient als rugsteun I en nummer drie zorgt, dat het E geval blijft staan. VOOR YISLIKFIIERBERS S Vist uw man in de vakan- komt hij dan met paling E dan geen zand, zoals meestal E gebeurt, maar stukjes krant. Resultaat: geen eindeloos ge- spoel meer om het zand er af te krijgen en snel schoon, aldus mevrouw Goudkamp-Was- i E sen uit Den Bommel. IDEETJES VOOR DE ZOMER E Vooral op het platteland I worden 's zomers veel zoge- E naamde vliegendeuren ge- E bruikt. Voor h*t geval u het E ook zo vervelend vindt, dat die E deuren steeds weer met een E stevige klap dichtslaan, kunt u een reepje schuimplastic tocht- strip tegen de deurpost plak- E ken. zo schrijft mevrouw J. C. van Tilborg-Staat uit Andel. 5 E Wie veel in de tuin werkt en moeilijk kan bukken, moet nogal veel karweitjes op de E knieën doen. Voor haar heeft E mevrouw A. N. Arends-van Vliet uit Voorburg een advies. Maak van stukjes schuimplas- E tic eens kniebeschermers. Om het schuimplastic gaat een E hoesje, waaraan bandjes of 5 E elastiekjes komen, zodat u de- ken.. f V ZULT Cl ET WEL WETEN MAAR E U zult het wel weten, i E maar.... als u met kinderen naar het strand gaat. laat ze dan niet de eerste tijd de he- le dag in badpak rondlopen I E Als u een bloesje ónder het badpak doet, trekken ze het niet zo gauw uit.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 17