Raad was vlug klaar met vrije lange agenda 'Minimumprijs makreel wordt f 0,18 per kilo Visserij golfjes Ouders van Katwijk, mogen wij U een advies geven STICHTING SPAARBANK DER GEMEENTE KATWIJK Aanbesteding Coentunnel Voorstel tot invoering van woonforensenbelasting Verpleeghuis Parkzicht (voor chronische zieken) geopend te Alphen aan den Rijn Eichmann doodde een jongen eigenhandig .1 UWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 27 MEI 1961 een krappe meerderheid heeft het Productschap voor Vis- en ■oducten dezer dagen besloten de Domprijs voor makreel te stellen op per kilo. Er Is voor het vaststellen een minimumprijs een meerderheid 1/3 nodig, de stemmenverhouding bij oorstel was vijftien voor en zes te. jodat dit voorstel van het dagelijks n het Productschap maar net odstreep heeft gehaald, ontstond er voor de stemming nogal gekrakeel rond de makreel. Aan- •r van die groepen die tegen het en van een minimumprijs is. was t -r J. Wijnbelt. die namens een deel de werknemers en het Bedrijfschap de Visconservenindustrie met klem eerde niet tot het instellen van een numprijs over te gaan. Zijn grote Btander in dit debat was de heer Boon, die namens de bij het NW esloten CKV in het Productschap ig heeft. Een der oude, wijze reders ten slotte de oplossing van een numprijs negatief, maar wilde bij ek wel een proef voor een jaar ne- Onder heftige protesten stelde ten de voorzitter van het Productschap, er dr. ir. D. J. van Dijk, het voor- Cde orde met eerder vermelde De sektor haringhandel stemde resseerd blanco. lp 1 juli verse panharing ander op of aanmerking werd de over. jgingstoeslag voor de daarvoor ln merking komende doorgedraaide zee- over de periode van 1 oktober t/m 31 art 1961 vastgesteld, terwijl 5000 gul. werd uitgetrokken ter stimulering economische en handelsvoorlichting r de export. Meer tijd vergde de be an het vaststellen van de da- Ie Sc ine 1- is ook vrijdag maar gering eest In de rijksvisafslag te IJmui- De Santpoortse huisvrouwen, die bezoek aan de vishal brachten, en alles lieten uitleggen, hadden dan beslist niet het beste moment uitge- ht. Dat het toch een bijzondere dag kwam enkel doordat de beslissing de haringrace vlak bü de hallen ge- ledde, zodat de spanning de gehele I rjen voelbaar was. De aanvoer was totaal maar 2481 kisten, die werden Kt door twee trawlers en 26 kotters. bestond uit 200 schelvis, 30 io, 130 wijting, 145 gul en kabeljauw, koolvis, 275 haring, 100 kleine haring, makreel, 250 diversen, 560 schol, DO kilo tong, 250 stuks kabeljauw. Sch 153 kwam met 600 kisten, 100 kisten haring en 200 stuks kabel- de KW 32 voerde aan 855 kisten 150 stuks kabeljauw. )e haringprijs was opnieuw hoog, zij meer zo hoog als de vorige dag. 'e kunnen toch wel aannemen, hier en daar meer Hollandse zal worden verkocht dan uit ringevoerd. Hopelijk zal de controle de economische opsporingsambtena^ streng zijn, want de walkaak jpH Vandaag aan de markt foor vandaag was thuisstomend de Dirk Maria met nog onbekende KATWIJK Raadsagenda De agenda voor de a.s. donderdagavond half acht te houden openbare verga ing van de gemeenteraad vermeldt de jende punten: aankoop van de pan- Schipperssteeg 1 en la van de heer ran den Oever c.s.; aankoop van gron- in de Hoornespolder van de erven ran Cijn; aankoop van gronden in de lornespolder van de heer D. Zwitser; koop van gronden in de Hoornespol- van de heer Jac. Parlevliet; aankoop gronden in het gebied 't Heen van heer N. Zandbergen; aankoop van onden in het gebied 't Heen van het ed. Herv. Gasthuis te Katwijk aan Zee: ngaan van een grondruil met de heer n der Marei; verkoop van grond de stichting van 20 woningen en 5 inkels aan de Meeuwenlaan door de itwijksche Bouwvereeniging; verlenen n krediet voor de verbetering van de egangspaden naar het raadhuis; huur in een drietal lokalen van het v.m. kleu-, thuis van de Leidse Buitenschool t.b.v. huisvesting van de dienst van open- are werken; krediet voor de bouw van en overdekt zwembad; onbewoonbaar erklaren van het pandje Liersteeg 9; rediet voor het uitbaggeren van het Mal- sgat; algemeen krediet t b.v. de beschut- werkplaats voor minder-valide ar- sidskrachten; verlenen van subsidie over 1 aan de „Vereniging tot uitzending zwakke Katwijkse kinderen"; krediet Mr uitbreiding van de Leidse Buiten bol; wijziging gemeentebegroting 1960 stem- turn waarop de beperking inzake de verkoop van verse haring wordt beëin digd. De keus was tussen 1 of 15 juli, ten slotte bleken 18 leden voor de datum r voor de datum 15 juli te zijn, zodat 1 juli de dag zal zijn dat de Neder landse consument weer vers gebakken panharing zal kunnen eten. KATWIJK AAN ZEE Met diploma's op de haring af Bij de door de rijkscommissie voor d® stuurlieden examens te 's-Gravenhage en de Visserijschool alhier gehouden lens voor stuurlieden bij de zeevis serij zijn geslaagd voor het eerste ge deelte van dit examen: Amerik Hou- t, stuurman van de KW 2 en Teunis Langmuur, stuurman van de KW 23. Voor het 2e gedeelte van dit examen (rechtgevend om als schipper te varen) slaagden: W. Adrie Hoek, stuurman van de KW 73; Gijsb. Remmelzwaal stuurman an de KW 180 en Teunis Hoek, stuurman an de IJM 67. Voor het aanvullingsexamen stuurman bij de verre visserij slaagden Nic. Schaap en Dirk van Beelen, in dienst bij de Kon. Marine. Voor het door bovengenoemde issie aan de Visserijsohool afgenomen camens in kennis der internationale bepalingen ter voorkoming van i gen op zee en de toepassing daarvan zijn geslaagd: Com. Z. Leen Schaap van de KW 175, Huig van der Bent van de KW 140; Huig Meijvogel Dzn van de KW 132 Arie van Duijn Czn van de KW 89; Arie van Duijn Azn van de KW 147; Elias Spaanderman van de KW 138; Jacob de Vreugd van de KW 85, allen alhier Arend van Rossum van de KW 16. nende te Rijnsburg. Bij de door de rijkscommissie voor machinisten examens te 's-Gravenhage af genomen examens voor motordrijvers zijn geslaagd; A. J. de Jong le motor drijver van de Mercator SCH 69; Wm van Vliet, 2e motordrijver van de IJM 5 Leendert Snijer Dzn van de KW 175 er Gijs Hoek 2e motordrijver van de KW 7. Bij de door de afd. kust- en scheeps- telegrafie der P.T.T. te 's-Gravenhage ge houden examens voor radiotelefonisten is geslaagd Com. Groen Fzn, stuurman de KW 38. Alle geslaagden werden opgeleid de Visserijschool alhier en wonen (tenzij anders vermeld} te Katwijk. Voor reis van bejaarden Maandagavond om half acht houdt het comité „Autotochten ouden van dagen" voor de laatste maal in dit seizoen eer klaverjaswedstrijd in Marina, Boulevard, Een ieder kan aan deze wedstrijd deel nemen. De opbrengst is ten bate van d« autotocht op 6 juni. Opbrengst De zendingscollecte blijkt bij de eerste telling te hebben opgebracht ƒ4007,75, waaronder een gift van 100. Dit /300 meer dan vorig jaar. Open voor Uw pas geboren kinderen een spaarbankboekje: wij geven daarbij een premie van 230 en stellen solide spaarbusies ter beschikking. Laat uw kinderen van 16 tot 21 jaar deelnemen aan de Jeugdspaarregeling; dit geeft behalve de gewone rente van nog extra 10over de inlagen plus de rente. ,De Landbouwer' DE gisteravond gehouden vergadering van Alphens raad was niet veel meer dan een formaliteit. In een goed halfuur gingen de 24 agenda punten onder de hamei door. Overigens kan het ook moeilijk anders als het voorstellen betreft, zonder principiële achtergrond, die slechts de uitbouw der gemeente ten doel hebben, of, zoals de schoolzaken, steun vinden in wettelijke voorschriften. Daartoe behoeft u binnen te lopen bü de Gisteren is in Utrecht door de di rectie Sluizen en stuwen van Rijkswa terstaat de Coentunnel aanbesteed. Het project werd in drie percelen verdeeld. Perceel A omvatte het maken van de noordelijke afrit en de aanleg van het bouwdok op de noordelijke oever van het Noordzeekanaal. Perceel B de zuide lijke afrit en perceel C het baggeren de sleuf, waarin de tunnelstukken a den geplaatst. De laagste inschrijver voor het gehele project was de aanne mingsmij. voorheen Hill en en Roosen uit Amsterdam 20.342.000). Het hoogste was de aannemingsmij voorheen fa. Boersma uit Den Haag 21.644.000). Bij de afzonderlijke inschrijvingen voor de percelen A. en B. was Hillen en Roosen het laagst met resp. 11.276.000 6.820.000. Voor de combinat van A B was deze maatschappij eveneens de laagste inschrijver met een prijs van 18.750.000. Rijkswaterstaat had het hele project op ongeveer 20.000.000 geschat De totale aanlegkosten van de tunnel worden geraamd op 45.000.000. Te koop Woonhuis MET ZOMERHUIS voor- en achtertuin. Okt leeg te aan vaarden. Vestigingsverg. vereist. Haas noot, Meidoornstr. 22, Katwijk aan Zee. H1LLECOM Uitgaansdag Op 7 juni gaan de bejaarden van legom uit. meer dan 300 mensen, met 6 bussen en 25 auto's. Ze gaan „met allen naar de Zaan". De collecte is 28 mei tot 3 juni. Geeft mild. Vrouwenbond De afdeling van de Öhristen-Vrouwen- bond heeft het seizoen gesloten. De heer J. B. Oosterwelder uit Amsterdam droeg het verhaal „Goeie ome Willem" 1 Het succes was groot. Streng* straffen voor vandalen Op Tweede Paasdag zijn de straten 'M Katwijk onveilig gemaakt door eugdige vandalen, d.ie voorbij gangers sstig vielen en vernielingen aanrichtten, frie strafrechtelijk meerderjarigen zijn Mn onmiddellijk door de politie inge vend. De Haagse politierechter heeft edele drietal nu veroordeeld tot 2 "«anden gevangenisstraf, waarvan 1 iwand voorwaardelijk en een proeftijd Tan 3 jaar. De twee minderjarigen, die >i) de straatschenderijen waren betrok ken, zullen voor de kinderrechter komen Collecte Rode Kruis Van 29 mei t/m 10 juni a.s. wordt in gemeente de jaarlijkse collecte ten «te van het Nederlandsche Roode Kruis lehouden. Hoog en laag water Zondag 28 mei: hoog water 1.49 en 14.12 ur. laag water 9.47 en 22.18 uur. Maandag 29 mei: hoog water 2.27 uur, laag water 10.33 en 22.58 uur. WARMONDS raad vergadert dinsdag De gemeenteraad van Warmond komt dinsdagavond om acht uur büeen. In behandeling komen onder meer subsidie verzoeken. Gedeputeerde Staten hebben bij de goedkeuring van de begroting voor het dienstjaar 1961de vraag ge steld of de jaarlijkse huurprys van het gemeentelijk sportterrein niet zou kun nen Avorden verhoogd gezien de exploi tatiekosten. B. en W. delen mede, dat rij reeds verscheidene malen met het bestuur a-an „Warmunda" hoofdhuurster van het sportterrein een huurverhoging hebben besproken, doch zonder resul taat. Zij zyn het met Gedeputeerde Sta ten eens en hun gedachten gaan dan ook uit naar een huurverhoging van 15 pet. Het college van B. en W. heeft een onderzoek ingesteld na-ar de mogelijk heid om op de zg. Eze'lsweide een véld- ijsbaan te stichten. De pachtster van de Ezelsweide is echter niet bereid dit per ceel gedurende de wintermaanden af te staan voor het gebruik als veldijsbaam. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken op het verzoek van de heren D. J. van Kooten en A. E. H. Tonkes uit Leiden betreffende het kopen van een perceel bouAvgrond van de gemeente, gelegen aan de zuidzijde \ran de Beatrix- ïaan, ten behoeve van de bouw van tAvee woningen onder één kap. Zij mo tiveren deze afwijzing op de door de raad aangenomen gedragslijn, dat de onderhavige grond voorlopig alleen ver kocht zat worden aan- hen, die direct (Advertentie) Ongevallen verzekering en/of Ziekteverzekering ASSURANTIEKANTOOR VAN DER PLAS Wyborglistr. 7 Katwük a. Zee. Tel. 2916. Het kantoor voor al Uw verzekeringen. KATWIJK AAN DEN RIJN Boekbespreking voor Christenvrouwen In de zaal Rijnstraat kwam gister avond voor de laatste maal in dit sei- bijeen de plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond. De presi dente. mevr. R. Gerretsen—Verhagen, ia haar openingswoord een verslag de door haar bezochte algemene vergadering. Als spreekster was aamvezig mevr. J Ouweharidvan Loo uit Katwijk aan Zee, diie een boekbespreking verzorgde het boek „De heilige paarden' van Johan Fabricius. Het verhaal speelt zich af op het Indonesische eiland Soenda. gebied waar de Geref. Kerk ding bedrijft Spr. vertelde over de woon- en leef- geAvoonten van het volk in de dorpen aldaar en iging nader in op het zendings werk. Dit boek van Fabricius is eer historische roman. Mevrouw OuAvehand gaf een uitvoe rig overzicht van het \rerhaal en liet enkele fragmenten van het boek horen Alphen aan den Rijn gaat om een straat van drie meter (niet auto's) en daj in het bedrag groen voorzieningen begrepen zijn. Naar aanleiding van de mededeling, dat de staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen ten aanzien het verzoek van de openbare school g.l.o. aan de Oudshoornseweg, vroeg de heer Duin hoe het staat met de restauratieplannen voor genoemde school. Uit het antwoord van de voorzitter, burgemeester Bruins Slot, viel op te ma ken, dat het begrotingsbedrag voor dit doel belangrijk was overschreden bij de aanbesteding, maar er is wel overeen stemming verkregen. Nu is er weer een bouiwstop. Men tracht echter met alle mogelijke middelen de verbouwing spoe dig door te laten gaan Tegen het voorstel de woningen Bre- derodestraat 325 onbewoonbaar te ver klaren had geen der leden bezAvaar. Het voorstel, dat een uitbreidingsplan Avordt voorbereid voor het gebied van 250 m ten oosten van de Vorsselenburg- straat tussen de Prins Hendrikstraat er de spoorbaan Leiden—Woerden -tot aar de Gouwe, deed de heer Duin vragen hoe het toch staat met het plan tot door- -trekking van de Prins Bernhardlaan naar Gouwsluis. Enkele jaren geleden scheen dit in stadium van uitvoering zijn; nu heeft spreker de Indruk dat de zaak op dood spoor is geraakt De voorzitter wees erop, dat de r lijkheid ligt in de vaststelling van tracé. De rijkswaterstaat wil de verkeers- belangen voorrang verlenen, maar gemeentebestuur denkt ook aan de be langen van de omwonenden. Hoewel belang, acht de rijkswaterstaat deze leg niet urgent. De- heer Slootjes zei, dat de ingenieurs blijkbaar nog niet klaar zijn met -het punt, waarop men de aansluiting mi rijksweg wil maken. Laat men deze zaak maar niet forceren, doch goed overden ken, opdat geen gevaarlijk punt ontstaat bij de kruising te Gouwsluis, waar het ook al goed uitkijken is. Aankopen in de Vlamingstraat, Kerk straat en het treffen van voorzieningen in Aa-rlanderveen werden alle goedge keurd. Ook enkele verkopen van bouw grond enz. vonden algemene instemming. Matglas De afwijzing op het verzoek van het schoolbestuur te Zwammerdam voor het opnieuw beglazen van de onderramen (matglas aanbrengen) van de bijzondere school voor g.l.o. aan de Buitendorpstr deed de heer De Ruiter opmerken, dat hij het volkomen rret B. en W. eens ik heb jaren achter matglas gezeten zei spreker, maar dat is niets Avaard. (De hoofden van plaatselijke scholen straten en pleinen denken er wel anders over in verband met de afleiding der kinderen. Naar aanleiding van het voorstel (be grotingswijziging) cm de Chr. school voor algemene vorming (Julianastraat) betere verlichting te voorzien, deelde de wethouder van onderAvijs, de heer Dek ker, mee, dat er inmiddels nog een schrij-1 ven inkwam dat verder strekkende zieningen behelsde. De raad besloot dit alvast maar te aanvaarden en maar af te wachten wat de verdere verlangens zijn. De f8000 Aroor het leggen van verbindingsweg tussen Stuyvesantlaan en Foreestlaan (tussen Samsom- en Avi fauna-terreinen vond de heer Duin aan de hoge kant; het bleek, dat het hier Hertenkamp De omstreden percelen Vüverstraat 7 9 hebben nu toch een bestemming ge kregen, die anders dan de oorspronke- lUke opzet (twee mlddenstandswoningen) is. Het Avaren deze percelen, die In het nieuws kwamen omdat de directie van de Martha-Stichting ze, na verbouwing, bestemming Milde geven als jongens, paviljoens. Omwonenden kwamen hierte gen in verzet en er, is tot in de gemeen teraad, het een en ander over te doen ge weest. Genoemde directie heeft deze zaak IJaven- en kadegeld B. en W. delen verder mede. dat zij van Gedeputeerde Staten bericht heb ben ontvangen, dat dit college geen vrijheid kan vinden de verordening op de heffing en invordering van haven en kadegeld met gunstig advies aan de minister van binnenlandse zaken door te zenden. De zorgelijke financiële po sitie der gemeente alsmede de verhou ding tussen kosten en opbrengst zyn voor dit college aanleid-in-g geweest in overweging te geven tot verhoging van de tarieven over te gaan. B. en W. stel len «u voor het tarief voor woonschepen te verhogen tot respectievelijk ƒ0,50 en 0,75 per dag. Wat echter de overige vermelde tarieven betreft, zijn zij van mening, dat verhoging achtenvege kan blijven. Ter tafel komt een Anoorstel tot wij ziging van de verordening als bedoeld in de Winkelsluitingswet. Het betreft hier vooral het openhouden van Avinkels tijdens de Kaagweek. B. en W. vragen een krediet van ƒ4500 voor de verbou wing va-n de conciergeAvoning. Tevens komt ter tafel een voorstel van B. cn W. tot invoering van een woonforensenbelasting. In grote lijnen komt deze verordening hier op neer, dat zü. die meer dan 90 dagen van een jaar in de gemeente een gemeubileerde Avoning beschikbaar houden (waaronder ook Avoonschepen en zomerhuisjes) on der deze belastingverordening vallen. De belasting wordt berekend naar het be drag AvaarAroor de Avoning etc. tegen brand is verzekerd. De belasting be draagt: bü een brandverzekerlngsM-aar- de of verkoopM'aarde v»n minder dan ƒ25.000: ƒ50 per jaar; van ƒ25.000 of meer doch minder dan ƒ50.000: 75 p. j.; van ƒ50.000 en meer: ƒ100 per jaar. Het ligt in de bedoeling de verordening in Averklng te doen treden met terug- Averkende kracht tot 1 januari 1961. De opbrengst van deze belasting wordt ge raamd op 6000. B. en W. stellen voor bij de Kroon bezwaren in te dienen tegen het dooi de provinoiale staten van Zuid-Holland vastgestelde streekplan „Bollen-gebied". NOORDWIJ K Steunt huis aan huis het Rode Kruis Van 29 mei tot 10 juni wordt NoordAvijk en te Noofdwijkerhout jaarlijkse collecte voor het Rode Kruis gehouden. Verpleegsters van de Dr. Mr. Willem van den Berghstiohtin-g zullen doel met de bus op pad gaan. Dank zij de medewerking A'a-n de geneesheer directeur van de Stichting, d-r. C. Ste- ketee, is dit mogelijk, Aan het Rode Kruis besteed geld ls goed besteed geld. Met de opbrengst va-n contributies en collecten kan deze OA'erbekende instelling veel menslie vend Averk blijven dosn. Zes inA'alidcn uit Noord wijk en om geving gaan straks van een prettige va kantie genieten in het Henry Dunant- huis te Zeist, terwijl vijf chronisch zie ken een fijne bootreis zullen maken. Paraat blijft ook de Rode Kruis-ko- lonne onder commando van d-r. C. H G Goudriaan. Daarvan werd het bewijs geleverd tijdens de onlangs gehouden gecombineerde oefening met de kolorx- nes uit Bergen (N.H.) en Katwijk. In geval van ramp of nood kan op de ko- lonne worden gerekend. De lectuurdienst van het Rode Kruis beschikt nu over twee nieuwe huisjes. Avaarin de gelezen tijdschriften kunnen Avorden gedeponeerd. Men bewijst er zieken in sanatoria en dergelijke Inrich tingen een dienst mee. Desgewenst den boeken en andere lectuur thuis op gehaald. De heer D. van der Niet. siga renmagazijn Albert Venveystraat 40, te lefoon 2288, heeft zich bereid verklaard deze lectuurdienst te verzorgen. Wat de bloedtransfusiedienst betreft, kan Avorden gemeld, dat Noord wijk thans 280 donors telt. Hoeveel levens zouden zij reeds met hun bloed hebben gered? Belangrijk is ook de trombo-se- dienst, die nazorg uitoefent op trombose- patiënten. Om al dit Averk van naasten liefde te kunnen voortzetten presente ren de zusters u straks de bus onder het motto: Steunt huis aan huis. het Rode Kruis! Weekagenda Zaterdag: Verenigingsgebouw, 4.30 receptie ter gelegenheid van het 25-jarig raadslidmaatschap van de heer G. Vo gelaar. Maandag: Royal, 2.30 uur, vergadering afdeling Noordwijk van de Christelijke bond van politle-ambtenaren; Royal, uur, vergadering ingelanden Vinkeveld- polder. Vrijdag: Het hof van Holland, 3—5 uur. receptie TAventse Bank Noordwijk. Er kwam toen een ander initiatief; de heer T. Vierbergen liet het oog vallen op deze percelen om er een particulier ver pleeghuis voor chronische zieken te ves tigen. Dat plan is tot uitvoering gekomen het werd wat de inrichting betreft, verrassend resultaat en stellig een belangrijke aanwinst voor onze gèmeente. Gistermiddag waren we in de gélëgen- heid het gebouw dat de haam huize „Parkzicht" kreeg, te bezichtigen. In de ontvangkamer kwam een aantal geno digden bijeen, onder wie de wethouders Dekker (met echtgenote) en Rogaar; de echtgenote van wethouder v. d. Berg; de directeur van sociale zaken, de heer A. Hofland; de leden van deze dienst; de heren raadsleden A. F. Ruijssenaars en Wingelaar, mr. A. J. Meijer en H. Scheerder; voorts bestuursleden van de plaatselijke kruisverenigingen. Ze Averden verwelkomd door de finan cieel adviseur de heer E. J. van Heij- ningen, die het gezelschap, terecht vol trots, hierna heeft rondgeleid. Want Avat achter het eenvoudige exterieur schuil dwong ieders bewondering af en de directeur van sociale zaken vertelde ons dat dit tehuis, met een capaciteit van maximaal 31 personen en 6 a 7 verple- genden, stellig toonaangevend in Zuid- Holland genoemd kan worden. Voor alle gezindten Het tehuis is thans nog niet geheel be- ;t, maar dat zal stellig spoedig het geval zijn. De belangstelling van de dienst voor sociale zaken, die herhaaldelijk onder dak voor patiënten elders moet zoeken, is daar mede waarborg voor, evenals de interesse van de diaconieën. Terug van de rondleiding heeft de heer Van Heijningen allen dank gebracht, die bij deze verbouw betrokken waren. Voorts zei hij, dat „Parkzicht" open staat alle gezindten en dat alle artsen hier hun eigen patiënten mogen bezoe ken. Het wordt anders verteld, maar dit pertinent onAvaar! Wethouder Dekker heeft in een kort woord zijn grote AA-aardering uitgespro- voor Avat hierdoor particulier initia tief tot stand kAvam. Op het gebied van inrichtingen voor medische \-erzorgmg is Alphen aan den Rijn Avat achtergebleven, er komt nu wat tekening in (zieken, huisplan) en ook dit tehuis betekent stel- lig een aanwinst voor de gemeente. Tijdens de rondwandeling door het mo- derne gebouw gaven verschillende ver pleegden te kennen, dat ze zich in Park zicht reeds volkomen thuisvoelden. Verzoeken van de Vereniging Christe lijke Bewaarschool te Gouwsluis en van het bestuur van dse Stichting Nutskleu- terschool om medeAverking aan de stich ting van nieuAve schoolgeboirven, wer- n handen gesteld van B. en W. om Mejuffrouw A. J Roozen cn de heer van der Maas kregen op hun verzoek eervol ontslag als leerkrachten van de openbare school aan de Javastraat. met ingang van door B. en W. te bepalen datum. Er volgde nog een besloten zitting, 'aanAUit in de openbaarheid werd ge- bracht, dat het krediet voor de restaura- an de Oudshoornse school, in het be- /an dit venslag genoemd, Averd ver- hoogd Aan f70.000 tot f 100.000, Voorts stemde de raad ermee in dat f3700 Avordt beschikbaar gesteld om de afrastering van het hertenkamp, zoals deze pas is geplaatst, aan de voorzijde, dus langs de Prins Bernhardlaan, te ver lagen en aan de binnenzijde een sloot te maken was nl. algemene kritiek geuit op deze afscheiding (het werd zelfs een con centratiekamp genoemd) omdat rnen de herten niet, dan door de spijlen zou kun- zien. Door die te graven sloot kan de dieren ook het ontsnappen be letten Aap beet kind Een aap in Avifauna zag kans, toen de tweejarige Ellen Moret Avat te dicht in de nabijheid van het hek kwam, een handje van het meisje te pakken en een beet in de duim te geven, die ernstig werd gekwetst. Mede omdat bloed\'er- giftiging optrad, moest het meisje nog dezelfde dag (donderdag) naar het acad. ziekenhuis te Leiden worden overge bracht, maar gelukkig mocht ze gisteren weer naar huis. Er is ander gaas om het apenverblijf gespannen om herhaling te voorkonden. Avondvierdaagse De Alphense Avondvierdaagse zal dit jaar worden gehouden van 7 tot en met 10 juni. Ook dif jaar zal er gestart wor den van het IJsbaangebouw. De heer J. P. Woordes is belast met de algemene leiding. Tot en met 13 jaar mag alleen worden deelgenomen aan de tien- km-afstand en de ouderen mogen ook deelnemen aan de driemaal vijftien en eenmaal twintig km. De intocht op zaterdag 10 juni zal van de Oudshöörnséweg af gezamenlijk wor den gemaakt Chr. v.g.l.o.-school won prijs De Christelijke school voor algemeen vormend ondenvijs (v.g.l.o.. Juliana straat 95 te Alphen aan den Rijn, heeft de derde prijs geAA-onnen in de lande lijke Avedstrijd, die door.de Stichting Ambachtcentrum Averd uitgeschreven. Dat deze prijs (ter waarde a-an 50).. werd geAvonnen, is vooral te danken aan de heer Van Muiden en zijn leerlingen, d'ie een prachtig zelfgemaakt en samengesteld verza mel boek inzonden, waarin versohilende beroepeh worden behandeld. TER AAR Exportveiling De exportveiling van snijbonen wordt iu weer gehouden op maandag, woens lag en vrijdag, 's morgens om 9.30 uur WOVBRVGGE Voetbal voor bejaarden Heden a-vond wordt een Aroetbalwed- strijd gespeeld tussen het elftal Dageraad en de Gecombineerde Jacht werven. De opbrengst is bestemd voor de uiitgaanskas A'ang 7 uur. Overzicht, veiling Flora, Rijnsburg Bloemen zijn nog steeds duuT VA Moederdag en Pinksteren liggen de bloemenprijzen niet meer op nooit gekende hoogte maar de handelaren geven toch nog veel geld, ;elfs voor de meest doodgewone veldbloemetjes. En zolang de wind in de noordhoek blijft, zal dat wel zo blijven. Natuurlijk varen de kwekers er wel bij: het is b.v. helemaal geen zeldzaamheid als er uit een bak met) Mimi's, ter grootte van een raam of tien, duizend gulden wordt gebeurd! Want de prijs voor dit oranje bloemetje varieert van 2,403,40 per 100 stuks en de opbrengst per raam is al gauw een 150200 bosjes. Nu de zon een paar dagen wat meer warmte heeft gebracht, neemt de aan voer van irissen sterk toe. Desondanks blijven de prijzen op een goed 55-95 ct per bos, terwijl voor prof. Blaauw nog tot f 1,50 per bos Avordt gegeven. Ook Colvilly komt wat meer los. Voor wit wordt 7-14 ct per stuk gegeven, kleuren (Peach Blossom, Nyymph, Wil- helmina) 15-25 per stuk. Van gladiolen is alleen Allard Pierson nog maar rede lijk vertegenwoordigd. Ze worden afge drukt voor 16-21 ct per stuk, Pyrethrums in goede kwaliteit zijr duur. Movie Red Peer haalt f 9,per 100 stuks. Rabruson en Red King komt aan een gulden of vijf en 2e soort rieert van f 2,00-4.50 per 100 stuks. De vroege witte Margrieten zijn op de late soorten staan nog niet in bloei Er komen nu wat tussensoorten s veiling. Avaarvoor grif f 4,— tot f6, 100 wordt betaald. Duizendschoon blijft zeer duur: f 0,80-f 1,20 per bos. Doroni- cum, dat veel voor boeketten wordt ge- dè "bejaarden? Aan-1 bruikt, doet tussen de f 3,50 en f 5,50 per 100. De eerste gele margrieten (er wer- "PEN getuige voor de openbare aan- klager heeft gisteren verklaard, dat hij Adolf Eichmann met een bloed bevlekt hemd zag tevoorschijn komen uit een tuinhuis waar een jonge Hon gaarse Jood doodgeslagen werd. Avraham Gordon verklaarde voor het hof, dat de moord plaats vond na dat de lijfwacht van Eichmann de Jon gen ervan beschuldigd had kersen uit de tuin van Eichmann gestolen te hebben. De 34-jarige Hongaarse getuige zei, dat de jongen in het tuinhuis gesleept werd door de lijfwacht en de chauf feur van Eichmann die hun baas ver teld hadden dat de jongen fruit uit de boomgaard gestolen had. „Ik zag de lijfwacht, Slavek, en Eich- ann het tuinhuis binnengaan. Zij sloten de deur achter zich. Daarna hoorde ik afgrijselijk geschreeuw. Het was de stem van de jongen. Dit geschreeuAv duurde ongeveer een kwartier. Toen I verzoek a kwam Eichmann naar buiten, hij zag verward uit. Er zaten vlekken op zijn overhemd en ik was er zo goed als ker van dat het bloedvlekken ware Eichmann mompelde twee woorden die Ik heel goed hoorde", aldus de getuige. „Hij zei: „überflüssiges Mistvolk,', dat zijn de woorden die ik mij herinner". Daarna reed de chauffeur weg. keerde een half uur later terug Wij hoorden hem zeggen dat hij „het stinken de lijk in de Donau gegooid had en dat is lot hetzelfde zou zijn". Gordon bewees een bewonderenswaar dig geheugen te hebben voor de büzon- derheden van hetgeen op die dag In 1944 ln de tuin gebeurde. Hü herinnerde zich zelfs, dat het In de „Apostol straat num- vas, een villa \-an de Hongaarse Industrieel. Leopold Asher, ln beslag ge- den gisteren vier bosjes aangevoerd) brachten het tot f 1,50 per bos. Korenbloemen worden in behoorlijke hoeveelheid aangevoerd. Er gaat van dit produkt nogal wat naar Zweden, waar het morgen moederdag is. De prijzen lig gen tussen de f 2.50 en f 4.per honderd. Violieren brengen van 18 tot 28 ct per Anjers In ruime mate voorhanden zijn de kas- anjers.. Doordat de dag- en nachttempe- raturen nogal een groot verschil geven, is ruim 90". van de anjers geplakt. De prijzen variëren van 15-28 ct per stuk. De ongeplakten zijn een paar centen duurder. Bruidsanjers Avorden afgedrukt voor f 1,50-2.80 per 100 stuks. De enkele mooie partijen fresia's zijn ook niet te geef en noteren f 0,85-1,20 per bos. In het begin van de Aveek onderging de lathyrusprijs een vrij gevoelige da ling doch nu worden deze pastel-getinte bloemetjes weer afgedrukt voor f 0,50- f 0,85 per bos. Ranonkels kosten f 3,— tot f 5,— per 100 en Anemonen, van buiten 30-45 ct per bos. Ikla's zijn er niet zoveel en brengen goed geld op: f 0.60-0,80 per bos. Grote papavers A'ariëren tussen de 11-15 ct per stuk. de kleine tussen 4Vi-6 ct per stuk. Voor Eremures geven de kopers een slordige drie kAvartjes per stuk! Zo af cn toe komen er ook een paar rozen onder de klok. Soorten als Pink Sensation cn Duisburg worden verkocht voor 20-45 ct per stuk. Babyroosjes zijn iets duurder. De pioenen, die onder de klok door gaan (maar dat zijn er slechts weinig) Avorden nogal rauw aangevoerd en het is de vraag of ze open komen. Toch wordt er nog 12-17 ct per stuk voor neergeteld. Geslaagd In Don Haag is geslaagd voor het exa men hcilgymnaste-masseuse mej. M. Doe. ter. alhier. Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 1-20 - Rijnsburg CENTRIFUGES KROMHOUT-RlfNSBURC VLIET N Z.32- TELEFOON 3710

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 13