CELSTOFLUIERS TIJDELIJK f. 1.19 PER ROL! Op zoek naar een plaats voor een kruis in de Geref. Kerk van Leiden Hoera vraagt om spoed met nieuwe drankwet Ontploffing in Roermond: een dode Jongetje in een put beklemd Verleiding hoge koersen velen te sterk gebleken Papoeareactie op brief van professoren Een speciale zomer-attentie van de Vage j "abrieken: NACHTPORTIER Koerier MEISJES NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 25 MEI 196 Men zal zich herinneren, dat er al ge ruime tüd geleden sprake was van eer voltooiing (bekroning) van de toren der Zuiderkerk aan de Lammenschansweg Een lid van de Geref. Kerk van Lelden had daarvoor een bedrag afgestaan. Eén van de suggesties is de plaatsing van een groot Hugenotenkruls geweest. Van een afmaken van de toren is tot dusver ech ter niets gekomen. Nu heeft de goede gever het geld be schikbaar gesteld voor de Petrakerk. Het spreekt vanzelf, dat men in Geref. kring de gever zeer dankbaar is voor zijn ge schenk, maar er blijkt nu toch een n lijkheid te zijn ontstaan, niet van prin- cipieel-theologische maar van principieel- architectonische aard. De commissie van beheer van de Geref. Kerk heeft dan ook architect Kraan te Oegstgeest, de bouw- KOORDWIJK De Sportvisser Onder voorzitterschap van de heer A. v. d. Graaf hield gisteravond „De Sport visser" zijn jaarvergadering in Cafe- restaurant Flora. Het uitzetten van vis noemde de voor zitter een voorname factor voor de sportvisser en gaarne greep hij de gele genheid aan om dank te brengen aan degenen die dit jaar hiervoor zork heb ben gedragen. Volgens besluit van de Bondsvergade ring zal het sportblad De Hengelsport verdwijnen en worden opgenomen in het centraal orgaan Piscator. Ter kennis werd gebracht een schrij ven van de afd. Leiden over een vis wedstrijd in de Leede, waarvoor men zich kan opgeven vóór 1 juli. Met een toepasselijk woord reikte de voorzitter de uitgeloofde prijzen uit en wel voor het kampioenschap van de af deling aan de heer Jac. Vink Gz.. een beker, en aan de drie hoogsten in de competitiewedstrijd een medaille t.w. aan Jac. Vink Gz.. W. Caspers en L. Grimbergen. Het financieel verslag van de penningmeester over 1960 gaf een klein batig saldo te zien. Toch gaf het bestuur in overweging over te gaan tot enige contributieverhoging; dit zal op de eerstvolgende vergadering aan de orde worden gesteld. Het keurige jaarverslag van de secretaris gaf in grote lijnen aan de behaalde resultaten in de vele wed strijden, waarbij hij vooral op de voor grond stelde de uitstekend geslaagde jeugdwedstrijd. Het ledental was toegenomen tot 91. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat de aftredende heren A. v. d. Graaf en Th. Werkhoven werden herkozen, terwijl in de vacature W. Caspers werd gekozen de heer Jac. Hoogervorst. Aan het oudste lid de heer L. Banck, die in het ziekenhuis is opgenomen zal een kleine attentie worden gezonden, met de wens voor een algehele beterschap. Verheugend noemde de voorzitter het feit dat de Oranje Vereniging Noord- wijk-Binnen dit jaar twee hengelwed- strijden op haar programma heeft gezet, nl. op 25 augustus voor mannen en vrou wen boven 55 jaar en op 31 augusttus de gebruikelijke wedstrijd in de Leidse Vaart. Het bestuur had gaarne aanvaard beide wedstrijden te verzorgen. In de rondvraag werd nog ter sprake gebracht het veel voorkomende euvel van vergif tiging van vissen. Het bestuuifc verzocht op plaatsen waar dit voorkomt enige monsters water in flessen te trekken en leze voor onderzoek in te leveren om de ->rzaak van deze vergiftiging te kunnen iten vaststellen. meester van de kerk, verzocht zijn ge dachten over de uitvoering van de be doeling van de gever te laten gaan. De moeilijkheid is, dat de toren de Petrakerk in tegenstelling tot die van de Zuider- en de Bevrijdingskerk op zichzelf al een symbolische expressie is en dat het dus wel heel bezwaarlijk kan worden genoemd daarop nog eens een kruis te plaatsen. Men plaatst nu een maal niet twee symbolen boven elkaar. Het is ons vanmorgen gebleken, dat architect Kraan dit ook zo ziet. Hij pro beert dan ook een andere plaats te den maar is er niet zeker van, dat dit zal lukken. Op onze vraag of hij ernstig bezwaar zal maken tegen de plaatsing van een symbool op de toren vai Petrakerk, gaf hij ten antwoord, dat slechts een oplossing kan worden vaard, die niet ten koste van het ont werp gaat. Bevrijdingskerk Bij dit bericht tekenen wij graag nog iets aan. Ds. H. Heule deelde in de Gerei Kerkbode van vorige week zaterdag zijn lezers mee, dat ons bericht onder het kopje „Kruis en Bevrijdingskerk" onjuist was. Er komt geen kruis op de Bevrij dingskerk. Inderdaad gold de schenking niet de Bevrijdingskerk. Toch kwam deze conclusie ons niet onlogisch voor, omdat de toren van de Zuiderkerk om bepaalde redenen niet geschikt wordt geacht voor een kruisbekroning maar de toren van de Petrakerk om bovengenoemde reden evenmin. Dus bleef de Bevrijdingskerk die naar onze mening een toren heeft die voor de plaatsing van een kruis geen enkel probleem zou opleveren. Maai ds. Heule heeft hieraan generlei behoefte „Wij hebben al kruisen genoeg te dra gen". meent hij. „De Bevrijdingskerk wil juist de bevrijding van de vloek van het kruis uitdragen". Wij zouden hieraan onze overtuiging met méér recht len toevoegen: het kruis op een kerk zal nooit een heenwijzing kunnen zijn onze menselijke kruisen, maar kan uitsluitend een verwijzing zijn naar het enige Kruis, dat van Christus, dat ons bevrijdt van onze kruisen en onze vloek; zal dogmatisch, theologisch of hoe dan ook niets tegen kunnen worden inge bracht. dat kruis en bevrijding onaf scheidelijk bijeen horen. Overigens moeten wij op onze beurt het bericht van ds. Heule corrigeren. Zijn mededeling dat de toren van de Petrakerk nu een kruis gaat torsen blijkt namelijk voorbarig te zijn. Deze zaak is dus nog in studie. Wij zijn benieuwd of de Geref. Kerk van Leiden er ten slotte toch in zal slagen de schenking van een harer leden op passende wijze te effec- Molyn en Co: Bedrijfssaldo 576624 (vorig jaar 1.1 miljoen); andere baten 90 420 (59-521); voordelig saldo na af schrijving en belasting 228 207 (510 692); dividendvoorstel 9 contant en 5 desgewenst in contanten of aandelen (v. j. 20 V», waarvan desgewenst 10 in aandelen); grondstofprijs steeg, lonen en salarissen stegen sterk, doch produkten gingen niet omhoog; omzet vrijwel ge lijk, waarbij belangrijke uitvoer naar Antillen wegviel door oprichting van dochterbedrijf; omzet in 1961 gedaald; revaluatie zal geen ernstige gevolgen hebben. I Jongetje onder vrachlaulo Op de Oude Rijn liep gistermorgen omstreeks kwart over tien de anderhalf- jarige E. M. Staalduinen aan de hand zijn moeder op het trottoir. Juist toen een vrachtauto passeerde, rukte het jongetje zich los en liep weg. Het viel onder de auto en kreeg het achterwiel over zijn kleine dijbeentjes. Het kind kreeg kneuzingen aan de benen, en werd naar het Academisch ziekenhuis gebracht Bestelauto over de kop geslagen In de Verdistraat is gistermiddag half vijf een bestelauto tegen het touw van een hijstelling gereden, dat over de straat was gespannen en over de kop geslagen. De chauffeur de heer C. J. Zijimans werd naar het Academisch Ziekenhuis ge bracht. Tweedaags congres in Den Haag De 70ste algemene ledenvergade- zijn openingsrede met enige cijfers ring van de Nederlandse Bond van Horeca- en Aanverwante Bedrijven „Hoera" is gistermiddag in gebouw Amicitia in Den Haag geopend een rede van de voorzitter, de heer H. Voormey. Dit jaarlijks congre' kreeg extra glans omdat de afdeling Den Haag een halve eeuw bestaat er dit jubileum precies met dit congres samenvalt. De heer Voormey begon V00RJAARSEFFICIENCY-DAGEN VAN NIVE IN HET KURHAUS Gisteren en vandaag werden in het Kurhaus in Schevenlngen de voorjaars- efficiency-dagen van het Nederlands In stituut voor Efficiency (Nlve) gehouden. Er staan voor vandaag vier onderwerpen op het programma. In de grote Kurzaal leidde vanmorgen prof. ir. A. Moens uit Wageningen. voorzitter van de Vereni ging Ontwikkeling Arbeldstechniek (V. O.A.) het gesprek over de „werkme thode verbetering" in. Professor Moens stipte in zijn openingswoord nog dat het dit keer voor de V.O.A. beetje feestelUke vergadering is omdat deze vereniging nu tien jaar bestaat. Leden van de toneelgroep van Van der Heem N.V. voerden een rollenspel od. In een situatie in een bedrijf, enigs zins gedramatiseerd, werd een probleem werkmethodeverbetering aan de or de gesteld. Aan de oplossing ervan kon den de deelnemers aan de efficiency dagen zelf meewerken. In een der an dere zalen van het Kurhaus werd van morgen gesproken over „industrieel marktonderzoek". Vanmiddag werd in weer een andere bijeenkomst gesproken over waarde-ana. Morgen zal de hoofdbijeenkomst wor den gehouden Daarin zal ter sprake ko- „tekort aan arbeidskrachten?" De algemeen voorzitter van het Nive. ir. J M. Matthijsen zal de bijeenkomst openen Daarna zal ir. P. F. S. Otten voorzitter het college van commissarissen van Philips Gloeilampenfabriek N.V. zijn vi- •rover geven. De heer J. A. Middel- Rechtbank maakt uit: Denessen bootste werk van Francoise Sagan na De rechtbank in Utrecht heeft uitge maakt dat de Nederlandse auteur T. W G. Denessen met het schrijven van het door de uitgeversmaatschappij Bruna in Utrecht in de handel gebrachte boek „Als het morgenkrieken' het werk van de Franse schrijfster Frangoise Sagan heeft nagebootst. De uitgeverij moet de exemplaren, die nog in voorraad zijn (2000 stuks, afge ven aan de eisers. Voorts werden ge daagden veroordeeld tot het betalen van een boete van f 1000,aan Frangoise Sagans Brusselse uitgever Manteau en in de kosten van het geding. De rechtbank acht het niet bewezen, dat Frangoise Sagan door de versprei ding van „Als het morgenkrieken" fi nanciële schade heeft geleden, omdat zij haar rechten aan de Franse uitgever Juliard had verkocht. huis zal hierna een toespraak houden. Tenslotte zal prof. A. I. Diepenhorst van de economische faculteit van de rijksuniversiteit te Grondngen een samen- vatting van het besprokene geven. Vanmorgen heeft zich een explosie In de N.V. Gheanische fabriek in Roermond r.gedaan, op de eerste verdieping van dit oude fabrieksgebouw. Op deze etage bevinden zich de machines voor het men- malen van de pigmenten, die als grondsitof bü de verfbereiding worden gebruikt. Nauwelijks was de eerste arbeider van de dagploeg boven, of de explosie deed Hierbij werd de heer H. Noya. vader van zes kinderen, door een vallen de balk getroffen. Hij mftet vrijwel op slag dood zijn geweest. De overige arbei ders, die nog beneden waren, bleven on gedeerd. De explosie was zo hevig, dat het ge- ele gebouw werd ontzet en de boven verdieping en het dak gedeeltelijk in stortten. Omtrent de oorzaak van deze ontploffing tast mén nog in het duister. Aan molens en machines is grote schade toegebracht en de produktie zal de eerst komende tijd ernstig gestagneerd zijn. De Chemische fabriek in Roermond is de oudste pigmenifcfabriek van ons land. Ze dateert uit 1869. Niet alleen bij de erfindustrieën in Nederland heeft ze e exporteert over de geniet internationale haar afzet, i gehele wereld bekendheid. Het exploitatiesaldo beliep f 29.23 min. !(v. j. f 29.97 min). De totale inkomsten bedroegen f 36.56 min. (f 37.58 min.). Voorts wordt o.a. op schepen afgeschre- i f 14.79 min. (f 15^78 min.) en aan de reserve voor vlootvernieuwlng on veranderd f 12 min. gedoteerd. Als saldo t resteert uiteindelijk f 7,65 f 7.20 min.), waaruit zoals gemeld een onveranderd'dividend, van 10 pet op het f 43 min. tot f 47 min. verhoogde ka pitaal wordt uitgekeerd. Schatkistpapier: Stand op 23 (15) in miljoenen guldens: PromesseD 667,3 (id.), biljetten 2421.5 (id.). bekend te maken over de ledenw vïngsactie 1960. Er zijn dit jaar tot ie „Hoera" 700 nieuwe leden toegetre den. De afdeling Den Haag stond aan de spits bij de ledenwervingsactie met 140 leden. Met het oog op de nieuwe drankwet hoopte de heer Voormey, dat men ermee za! bereiken wat ermee wordt beoogd Indien het congres ermee instemt stel ik u voor, aldus spr„ een adres tot de ministers van sociale zaken en van nomische zaken te richten met het zoek tooh vooral spoed te betrachten met het ontwerp nieuwe drankwet, ten einde de vergunning- en verlof A-hou ders niet langer in het onzekere te laten, en tot de nieuwe wet er is maatregelen te nemen, zodat het niet kan 'voorkomen dat er vergunningen bij vervangers den weggehaald. NIJPEND Het tekort aan werknemers Horeca-sector is speciaal in de bijzonder nijpend, aldus spr. En dit werkt remmend om werkgevers toegankelijk te maken voor werktijdverkorting. Wii moeten daarbij niet vergeten, dat de werknemers, die hoofdzakelijk hun sa laris moeten hebben van het bedienings- geld, bij een kortere werktijd minder zouden gaan verdienen. Een merkwaardige gang van zaken noemde de heer Voormey die van de vakanjtiespreiding. Reeds twaalf jaar ge leden is er ernstig gewaarschuwd tegen het gelijktijdig nemen van vakantie door grote groepen van de bevolking in de maanden juli en augustus. Zelfs een minister heeft al eens het verzoek om •rijwillige medewerking gericht tot he' bedrijfsleven en in het bijzonder tot het onderwijs. Maar niets heeft mogen ba ten. De ontwikkeling van het interna tionale toerisme zal hen wel dwinsen tot vakantiespreiding. Doet men dit niet. dan zal de vakantie als dagjesmens moe ten worden doorgebracht. Tot slot van zijn openingstoespraak if de heer Voormey nog antwoord op de vraag wie er nu feitelijk gebruik (Vervolg van pagina 1) In het ziekenhuis bleek, dat de Jongen gezond en wel was. Hij was niet gewond en had niets gebroken. De kleine Wolfgang was gekleed ln korte broek, overhemd, een dunne puit over. sokjes en schoenen toen hij- in d< schacht viel. Hij bibberde van de kou toen hij boven kwam. Zijn vermoeide redders pakten hun materialen in, schakelden de lichten De graafmachine, de rijdende kraan het andere rijdende materieel ratelde weg van de plaats, waar 300 man bijna negen uur lang vóór het leven van ee driejarig kind gevochten hadden. VNS bevreesd voor resultaat over 1961 De door de N.V. Vereenigde Neder- landsohe Scheepvaartmaatschappij te Den Haag in 1960 vervoerde hoeveelheid lading Is ruim 18 pet. hoger geweest dan in 1959. Dit was grotendeels te danken aan de verhoging van het aantal afvaar- ten. Daardoor was ook het inkomstencij- fer uit het vrachtvervoer hoger. Door een verschuiving in het vervoer naar minder betalende lading was de vooruitgang echter minder groot. De inkomsten uit het passagiersvervoer namen bevredigend toe. Het groter aantal afvaarten had uiteraard een verhogende invloed op het totaal der exploitatiekosten. Uiteindelijk was het netto-exploitatieresultaat vrijwel gelijk aan dat over 1959. Gezien de moei lijke positie van de scheepvaart stemt dit resultaat de directie tot voldoening Over het exploitatieresultaat van 1961 valt thans weinig te zeggen, doch de cijfers van de eerste maanden doen vrezen, het resultaat over 1961 zal achterblij bij dat van 1960. maakt van de midden- en klein horeca bedrijven. Dat is in hoofdzaak de Ne derlandse werkende bevolking met een bescheiden inkomen, die 4/5 deel van de_bevolking uitmaken. detailhandel in alcoholhoudende dranken is ook toegenomen. De laatste twee jaar zijn er 9 a 10 pet hogere om zetten geboekt, 92 pet van de bedrijven .el onder deze stijging. Volksaandelen Volkswagen (Van onze correspondent in Bonn) stijgingen der Volkswagenaanclelen Aangetrokken door de sterk opge lopen koersen der Volkswagenaan delen die in de afgelopen week in cidenteel boven dt 1000 stegen bij een emissiekuers enkel» weken geleden 350 heeft naar schattingen in bankkringen ongeveei vijftien pro cent van alle aandeelhouders zich in middels van hun twee of drie stukjes ontdaan. Daaraoor is voor o.ugeveer 45 miljoen mark (van de in totao voor 360 miljoen mark uitgegeven aar .-.eten) in andere handen overgegaan er daarmede zeker in hei bezit g.-k.imen van hen voor de folksi wagt-r 'aandelen in de eer- laats zijn bedoeld namelijk de min- dervermogenden tser groot deel van de 'erkochte Volkswas» naandelen is naar het buitenland gegaan De sterke fcoers- zijn vooral een gevolg van de omstandigheid, dat de banken Dij gebrek aan eigen aand-ienbezit nie: de mogelijkheid be zitten om door verg'oting van het aan bod druk op de koerser uit te oefenen Inmiddels kan na he, arrest van het eonstnu'ionele ho* ir. Karlsruhe dat een klacht van vijl Westduitse burgers verw.erp die meende», dat met de voor keursbehandeling va- het V.W.-perso- neel oij de toewijzing van de aandelen de grondwettelijk gegarandeerde gelijk heid ,vas gesohoncer, - thans ook het Eabriekspt'rsoneel de hem toegekende nen ianoeler, per oe'\«oón (waarvan een gratis' in ontvangst nemen In beui-skringen -ë!«ent men erop, dal van dit oersonee oen ongeveer vijftien I procent de aandeien zaï doorverkopen, hetgeen in de komend* dagen enige druk op de koers zal uitoelenen. In verband met de eis van de Par: (Partei Nasional) in Nederlands Nieut Guinea dat in 1970 de soevereiniteit z worden overgedragen, heeft de voorzb ter. de 'heer H. Wajoi, verklaard dat jongste uitlatingen van de Nederland; regering 1970 noemen als het jaar, wat- in Nieuw-Guinea zelfbestuur zal krijge Een tijdstip voor overdracht van soevi reiniteit wordt echter niet genoemd. Als redenen waarom de Paraa nil i meer achter de politiek van de Nede- landse regering staat, noemt hij: Onlangs gedane uitlatingen van Nede: landse politieke leiders en vooraanstaa: de Nederlanders dat west Nieuw-Guin: een beheersgebied dient te worden vj de Verenigde Naties. Het feit dat Nederlanders hebben nagelaten „de ve anderde politieke zienswijzen" te onde werpen aan het oordeel van de Nieu* Guinearaad. Wajoi deelde voorts mede. dat voret genoemde resolutie verwijst na verklaring van een der Nederlandse vb tegenwoordigere bij de V.N. dat Nede land geen bezwaar heeft tegen moeiing van de V.N. met de Nederlands politiek ten ^anzien van Nieuw-Guinei lm de resolutie wordt de aandacht g vestigd op de open brief van honden professoren en andere vooraanstaande Nederlanders, waarin er bij de Neder landse regering wordt op aangedronget de verantwoordelijkheid voor Nedet lands Nieuw-Guinea over te dragen e de V.N. De resolutie van de Parna sl dat dit in strijd ds met de eerder gegevei belofte, dat de Nederlanders s Papoea-bevolking leiding zullen geve. totdat zij rijp zal zijn om zelf ovi Geen produktie van chemische wapenen in de W.E.U.-landen Geen der zeven landen van de West europese unie (Nederland, België, Ia xemburg, Frankrijk, West-Duitslanr Italië en Engeland) is bezig met de ei fectieve produktie van wapens voor che mische oorlogvoering. Dit blijkt uit hei zesde jaarverslag dat de ministerraad de W.E.U. de volgende week in Londen ze! uitbrengen aan de assemblée van de Het verslag verklaart, dat het schap voor bewapeningscontrole v organisatie vorig jaar aan de regerin gen der lid-staten heeft gevraagd of r het experimentele stadium op dit ge bied hadden verlaten en begonnen aan het stadium der effectieve i duktie. Van de zes betrokken regeringe n negatief antwoord op deze vrasj ontvangen. Het zevende land. West-Duits land, heeft bij het sluiten van het W.E.I' verdrag afstand moeten doen van recht om atoom-, bacteriologische chemische wapens te vervaardigen. Het agentschap voor bewapeningscor- tröle van de W.E.U. zal nog dit ja-: in staat zijn effectief te controleren cl 1 de W.E.U.-landen chemische pens worden vervaardigd, mits een c ventie die daarin voorziet, van krach! wordt Het agentschap voor bewapenings controle bestudeert voorts mogelijkhe den voor controle op biologische wapens Personeel gevraagd 9 Gevr. in gezin van twee personen een zelfst. hulp ln de hulsh. voor halve dagen. Mej. Timmerman, Kort Gal gewater 4. 0 Werkster voor een halve dag gevraagd. Adm. de Ruij- terlaan 8, Oegstgeest. 0 Gevraagd bij 2 dames (moeder en dochter) een hulp voor lichte verzorging (moeder) en huishouding. Donderdag en zaterdagmid dag vrij. Adres: Kastanje laan 8. Leiderdorp. Gevraagd net meisje of jonge vrouw in gezin met 4 grote kinderen, zaterdags vrij. G. Alblas Stadwijkstr. no. 26. Voorschoten. Voor de vakantiemaanden vragen wij krantenbezorgers. Aanmelden: Steen6traat 37. Meisje gevraagd. v.g.g.\ lagelijkse hulp aanw. Aan ïelden: Plantsoen 59. zaterdag Witte de Withlaan 12. Oegstgeest, tel. 30877. 0 Voor een net meisje heb ben wij een prettige betrek king in de huishouding. Voor prima kracht hoog loon. Leeftijd tussen 30—45 jaar. Br. no. 1498 bur. van dit bl. Personeel aanheb. 0 Een net meisje 16 jaar v. in de huish., voor halve da gen. Brieven no. 1499 bur. bl. Te huur gevraagd Leerling Leidse Instru- mentmakersschool zoekt te gen 1 september een eenv. kosthuis. Br. no. 1502 bur. bl. Te koop gevraagd hoek- of ladenkastjes, petro leumlampen, oude muziek doos met rol of platen en verder al wat oud is Brie ven no 1501 bur. blad. Te koop gevraagd, maho nie wastafels met marmer blad en nachtkastjes. Ouder wetse witte stenen soepter rines en juskorrunen m. dek. seL Br. no. 1500 bur. blad. Te koop aangeb. 0 Te koop kinderwagen. uitneembaar. ook als reis- wieg te gebruiken Stenge- hnstraat 15. Katwijk a Zee 0 Te koop aangeboden boot- motor merk Opel, 4 cilinder met schroef en aslagers en uitlaat, 250.— G. J. de Haas. Jaagpad 36, Leider dorp. 0 Huiskamerameublement t e.a.b. Willemskade 2, Lisse. Na 750 uur DJD. 0 Te koop aangeboden pracht herensportfiets op nieuwe banden en handrem men voor de spotprijs van 56,2e Looierstr. 7, Lei den. 6250 Hangkasten 62,50. Ruime solide hangkasten m. bergvak, afm. 79 x 57 x 184 - ook andere maten; 6 vaks legkasten 68,50; 2 deurs hang'leg; aanrechten enz. Gegarandeerd lste klas tim merwerk. „De timmerwin- kel", Uiterstegracht 168- 0 Aangeb. Vespa Scooter '54 125 c.c. Na 7 uur Geversstr. 53, Oegstgeest. 0 Renault 4 '51-*52 in zeer goede staat. Spotprijs ƒ575.-, Groenoordstraat 23- Vap, de vol-automatische bromfiets. Juist voor ons zo druk befietste land is deze vol-automatische bromfiets een ideaal vervoermiddel. Komt deze bromfiets zien en proberen bij Brittijn, Heren weg 10a. Rijnsburg. 0 Te koop damesrijwlel. pr. werkfiets 30.-. Marislaan 43. Leiden. Beton Emallle in elke ge wenste kleur en motief, lste kwaliteit en niet duur. Ook oude beton ema i 11e weer als w. ervaring sedert 1936. W. Verhoef. J. v. Houtkade i. 44 Leiden. Tel. 25934. 0 Weckketcl met glazen te koop aangeb. Kanaalweg 25. 0 Te koop Volkswagen de Luxe met radio en roldak. goed als nieuw. Calex Autobedr. N.V Leiden. Kort Galgewater 14—16, tel. 33355. Te koop aangeb. Jonge hondjes en poesjes, groeien met elkaar op. Tevens wit katertje met blauw en geel oog. Alleen voor goed tehuis. Groenhovenstraat li. Leiden. 0 Stapelbed te koop. Rijn mond 9. Katwijk a. Zee. Tel. 4230 9 Te koop aangeb. wegens ertrek een in goede staat zijnde haardkachel, merk Inventa, Tevens te koop een stofzuiger, 1 jaar gebruikt. Te bevragen: Toorenvelt- straat 18*. Oegstgeest. Diversen 0 Fraai Mecbels leeuwen kop dressoir, tafel, kastje, o%'ale uitschuiftafel. maho- tafels. grote mahonie kuifkast, haard, gasradiator, ronde eiken tafel, rookfau- teuiltje, badgeyser. Inkoop antiek, kronen enz. W. F. Kooreman. Nwe Rijn 9. t.o. D. bi> Hoogstraat. Tel. 23261. Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste '61 mo dellen. o.a. Taunus 17 M, Opel Rekord, Volkswagens, Anglia, Consul. Volkswagen busjes met open dak. Garage Werkhoven. Maredijk 34a. Tel. 22300-32735. 0 Kleine orgels, bespeeld, moderne kast 175.- i f 225.—. Studie-orgel f 50. Zaalorgel, forse toon. als nieuw 450.— enz. Orgel- banken en tabouretten. Re paraties aan alle orgels vlug en billijk. W. A. Gouw. Ter- weeweg 100. Oegstgeest. 0 Voor beddenreparatie n. de Kleine Winst, Haarl.str. 51. Overtrekken in één dag klaar, 2 pers. vanaf 26 50- 1 pers. vanaf 1950. Berinl Hatavus. nap, So lex. Puch Magneet, D.K.W. Monarscoot, Gazelle, Loco motief, Union. Bromfietsen uit voorraad leverbaar. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295, Kore"aarstraat 6 0 Solex-oto. De nieuwste automatische Solex uit v< raad leverbaar. Prijs Van Zijp, Haarlemmerstraat 295. Korevaarstraat 6. Berini bromfietsen in 16 modellen uit voorraad lever baar. Prijzen vanaf 398 Van Zijp. Haarlemmerstraat 295. Korevaarstraat 6 0 Onderdelen voor Solex. Berini, Puch, J.L.O., Sachs. H.M.W. en Rap motoren uit voorraad leverbaar. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295. Korevaarstraat 6. 0 Steeds prima gebruikte bromfietsen voorradig. Door inruil verkregen. Door vak mensen nagezien. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295. Kore vaarstraat 6. Monarscoot. De bromfiets scooter. Prijs geh. compleet f 798. In 3 pr. kleuren. Van Zijp, Haarlemmerstraat 295. Korevaarstraat 6 0 Puch bromfietsen met 2 en 3 versnellingen, vanaf 655. Leverb. in 3 kleuren en in sportuitv. Van Züp, Haarlemmerstraat 295. Kore- aarstraat 6. 0 Hout, board en triplex. Hangkasten, legkasten en keukenkasten. „Wienese" ladders, trappen en steigers loodgieters, schilders, aannemers en timmerlieden. Fabrieksprijzen. Komt vrij blijvend eens prijs vragen en kijken „de Houthal", Hoge- woerd 99. Tel. 22336, 0 Goede vricnd(inn)en vindt u bij de Algemene Corres pondentieclub!! Inlichtingen gratis Box 6077, Rotterdam- West. Nachtelijke tobberijen Calma Dragées brengen overspannen zenuwen tot rust. ƒ2.— bij elke drogist. 0 Kredieten t.m. 3000 (v iedereen) voor aankoop van meubelen, woningtextiel enz Direct van fabriek, •ne keuze en besparing, uiterst soepele betalingsre geling en strikte geheim houding. Vraagt vrijblijvend inlichtingen Postbus 538 te Den Haag. 0 Behangen? Alle materia len. Grootste keus R. en D. behang voor elke beurs Grondpapier, plaksel, spij kertjes, linnen, kinderrand, bitumpapier (tegen vocht). Rich. J. Blok, Hogewoerd 62 Tel. 23123. Erkend behanger. Nu de t(omer nadert, gullen vele moeders kennis willen maken met het unieke Page Babyver^prgings- systeem: Page Celstofluiers met de Page Baby Slip. Daarom de%e attentie! jb>. U verzorgt Uw baby telkens met ongerepte celstof, want de gebruik te luiers werpt U weg! Baby altijd droog! Page celstofluiers zuigen al het vocht zo snel en zo volkomen op, dat Uw baby altijd droog ligt! Baby altijd gave billetjes Omdat baby nu nooit meer lang achtereen ra vochtige luiers ligt, maar altijd heerlijk warm en droog blijft, kan geen huidirritatie of uitslag meer optreden en baby houdt altijd gave bille- Geen vermoeiende en tijdrovende was van vele tientallen luiers, hemd jes, lakentjes enz. per weck. Want zij zijn aan één kant voorzien van zachte lagen niet-vezelend cel- stofdock. Meer bewegings vrijheid voor baby! Geen hinderlijke veilig heidsspelden, geen lasti ge luiers die baby bij het spartelen hinderen. Een luchtig slipje dat met drukknoopjes gesloten wordt en dat door een overbrockjc van textiel op zijn plaats gehouden wordt. U gebruikt minder w water, minder gas, i der wasmiddelen en. 0 Paraplule reparatie (ook voor opvouwbare), wandel stokken - invalidestokken - rubberdoppen - Parapluie- magazijn Van Oerle, Haar lemmerstraat no. 95, bij de Vrouwensteeg. James Dean Vest voor jonge sportieve mannen, t. suède met nappa effect beige en groen f 24,90 Herenmode Warnecke, Haar lemmerstraat 158, Leiden. 0 Iedereen en zonder borg meubelen, ledikanten, kar petten, gordijnen, woning textiel. enz. enz. Rechtstr. van de fabriek. Enorme be sparing. Bovenstaande kre dieten tegen uiterst soepele ing. Strikte geheimhou ding. Vraag vrijblijvend in lichtingen. Postbus 1083. Rot terdam. 0 Verhuur van nieuwe bun galowtenten Kampeerpara- dijs v. Delft. De grootste en meest gesorteerde kampeer- zaak v. Leiden, Steenstr. 45. 0 Koopt geen tent In zak o uit catalogus. Bij ons kunt i iedere tent opgezet zien ir onze zeer grote showroom 150 m2. Kampeerparadijs v Delft. Steenstraat 45. 0 Kinderrijwielen v.a. f49,50 Sportrijwielen v.a. f 89. Ook Rudge en Simplex voorradig Fa. Dusoswa. Turfmarkt 1—3 Telefoon 24409 0 1 x verven. Klaar is Kees Volwaardige synth. emaille- lak. Deze verf heeft enorme dekking en spiegel- hoge glans. Kan zo over i schilderwerk. Prachtig sultaat. Rich. J Blok. Hoge woerd 62. Tel 23123. Erkend schilder. HOTEL „DE BAAK" Kon. Astrld Boulevard 23, Noordw\jk aan Zee vraagt voor spoedige indiensttreding (jaarbetrekking). Kennis der moderne talen strekt tot aanbev. j de directie Plaats een 't u de manier! ADVERTEERT in de Nieuuie Leidsche Courant Bij de Rijkscentrale voor Mechanische Administratie te 's-Cravenhage kunnen geplaatst worden: Gevraagd wordt: ■k leeftijd 16—20 jaar L.O./V.G.L.O. Geboden wordt: ir Opleiding tot hollerith-typiste ir Volledig salaris tijdens opleiding Salaris afhankelijk vac leeftijd 5-daagse werkweek. ir Bij gebleken geschiktheid half jaarlijkse verhoging ir Reiskostenvergoeding. Sollicitaties: Mondeling: 26 43. Leiden. Schriftelijke: Rijkscentrale waterstraat 125, Den Haag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 6