AAÉièè Twee Katwijkse loggers op weg naar huis ontstemd 1700 n.V. HET MÖT®RHUIS BEZORGER VOOR STADSWIJK feestelijke verrassingen van rerijenH! Gerben Karstens (Leiden) reed naar magistrale zege NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 DONDERDAG 25 MEI 1961 Agenda voor Leiden en Den Haag Donderdag: Lakenhal, 7 45 uur: Prot. Commissie roor gerepa trieerden, opvoering poppen, jpel „De Vreemdeling". Rehoboth, 8 uur: Veron, hr. Donk uit Hilversum over elektronische reken machines. Stabion N.S., busperron lijn 30, 6.40 uur .m.; Excursie NCReisV. naar Pan van Fersijn. Kantoor NEM, Zoeterwoudseweg l, ll sur: Aandeelhoudersvergadering. Kantoor HCW, Zoeterwoudseweg 1, 12 nu.r: Aandeelhoudersvergadering. Zuiderkerk, 830 uur: Repetitie Koraal- muziek 3 October Vereeniging. Clubhuis Westerkwartier, 712 uur jn.: Bazaar voor vereniging en ouden an dagen. Ohr. Geref. Kerk, 8 uur: Zangavond g.v. tienjarig bestaan „Alles ter ere Gods". De Burcht, 8 uur: Sluitingsavond Her vormd jeugdwerk, m.m.v. Kinderoperet- tegroep „Kooiwijk" en Chr. muziek gezelschap „Sempre Avanti". Sterrewacht, 7.45 uur: Excursie Ned. leis Vereniging. Garenmarkt, 8.15 uur: Vertrek K. en [O-excursie naar Arnhem. Het Gulden Vlies, 34 uur; Receptie Lg.v. gouden jubileum schildersbedrijf T P. Jansen. Vrijdag Clubhuis Westerkwartier, 712 uur .m. Bazaar voor vereniging en ouden De Turk, 8 uur: Ledenvergadering „Leidsche Kunstkring „Voor Allen". Rehoboth, 8 uur; Christenvrouwen Leiden-centrum, mevrouw Gilhuis Smitskamp over „Mensen onderweg", an Aart Romedn. Pieterskerk, 7.30 uur: Avondgebed. Leiderdorp, gemeentehuis, 7.45 uur: Raadsvergadering. 'derdorp, Herv. Kerk, 8 uur: Kerkconcert, Addie de Jong, orgel. Hans Oldenburg, Engelse hoorn en hobo. Den Haag, Diligentia, 8 uur: G.N.E. Play Acting Group met „Murder at the Vicarage". Houtrustkerk, 8 uur: Hans Geffert, orgeL Zaterdag Het gulden Vlies, 4—6 uur: Receptie tg.v. 35-jarig jubileum A. W. H. Teeuwen bij woningbouwvereniging „De Een dracht". Spanjaardsbrug, 2 uur: Excursie N.C. iReisV., polderfietstocht. Clubhuis Westerkwartier, 712 uur .m.: Bazaar voor vereniging en ouden au dagen. Stationsplein, perron 13, 2 uur: Ex- ireie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver eniging naar Woubrugge. De Burcht, 10 uur: Congres Algemeen Verbond van Volkstuindersverenigingen. Den Haag. Kon. Schouwburg, 8 uur: Haagsche Comedie met „Lieve Leuge- Fllme Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Dat doen •e nog eens over (alle leeftijden); don derdag: Menselijke begeerte (18 jaar). Lido <2.30, 7 en 9.15 uur): De plunde- lars (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Conny zoekt het geluk (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De doch- >r van Robin Hood (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Liefde, dollars en chianti (alle leeftijden). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): The nisfflius (14 jaar). Films van vrijdag af Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): De hond an de Baskervilfles (18 jaar). Lido (2j30, 7 en 9.15 uur): Vijand ln de schaduw (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Susanne (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De doden rit (14 jaar) donderdag: Mag ik deze "ans van u? (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9)15 uur): De vuur proef 014 jaar). Trianon (2.30, 7 en 915 uur): De vechrtjjas (14 jaar). Tentoonstellingen Lakenhal, Floris Verster (tot 3 juli) Academie, trappehuis, monochroom rerk van Hermann Bartels uit Karlsruhe n Lothar Quinte uit Düsseldorf. Apotheken Geopend apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Boekbespreking voor Leidse huisvrouwen Gistermiddag was voor de voorlaatste keer in dit seizoen de afdeling Leiden van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen bijeen. In de Turk sprak me juffrouw A. Teyse over een aantal boek jes op velerlei terrein, uitgegeven door de Uitgeversmaatschappij C. A. J. van Dlshoeck uit Bussum. Medewerking aan deze middag verleende de firma B. de Kier door middel van een uitstalling van de kleine werkjes uitgevoerd in kleurige geplastificeerde bandjes. Boekjes over de kookkunst van mejuf frouw H. Halverhout behandelen de Franse keuken, recepten uit vele Europe se landen en lekkernijen, die speciaal feestdagen door de huisvrouw ge makkelijk zelf gemaakt kunnen worden. Nuttige wenken staan in de geschriftjes over koelkasten en mixers, luchtige ver' haaltjes in „Kaas en Wijn" en „Wijn" van Jacques Gans en J. D. Rahussen, ter- oor de rijsttafel vele mogelijkheden _n boekje van mevrouw Steinmetz te halen zijn. Schoonheidsgeheimen en charme, mode en stijl, bloemenschikken en antiquiteit zijn onderwerpen, waarover aardige boekjes zijn verschenen en me juffrouw Teyse vertelde er met deskun digheid over. Het Leidse afdelingsbestuur stelde eer taart en een groot aantal aanwezige leden andere geschenken, ter beschikking de verloting, die ten behoeve van nieuwe gebouw van het hoofdbestuur werd gehouden. Uitstapje Kooiwijk dinsdag 30 mei wordt, uitgaande de Hervormde wijkgemeente Kooi wijk, een dag-uitstapje gemaakt. De route is een verrassing maar garandeert, vooral als het weer meewerkt, een koste lijke dag. Ds. J. N. de Ruiter deelde ons gisteravond mee, dat de belangstelling te groot is voor één bus maa: klein voor twee bussen. Wie kan zich nog opgeven, maar dat moet wel spoedig gebeuren. Koster Favier van de Bethlehemkerk (Driftstraat) of mevrouw Van Meygaarden, Oude Heren gracht 9a, zal uw naam graag noteren. Opbrengst van collecte De collecte in Leiden ten bate van de samenwerkende kinderb'eschermings-or- ganisaties (Sakar), gehouden van 8 tot en met 13 mei, heeft ruim f 1860 opge- OMSTREEKS 12.30 uur vannacht kwam er leven op de aan de „vleet" lig gende haringvloot. Uit onderling radio- telefonisch contact werd het de opvaren den al spoedig duidelijk, dat de vang- uiteenlopend waren. Een aantal schippers meldde geen vangst, anderen hadden „schoten" van 5, 10 en sommigen De schepen van die combinaties die voldoende gevangen hadden, voeren naar hun jagers en begonnen direct met het overgeven van de vangsten. Op dit ogen blik staat vast. dat de jagers Bertina (VI. 85) uit Vlaardingen, de Oceaan III (Sch. 24), de Oceaan VI (Sch. 121), de Tony (Sch. 72) en de Noordster (Sch. 236) uit Soheveningen en twee Katwijkse ja gers op weg naar de thuishavens zijn. De thoiisstomende Katwijkse log o-s zijm d'e KW 73 Mania Jacoba, onder commando van schipper Jan Hoek en de KW 141. Gisteravond kwart voor acht hadden wij radio- telefonisch contact met de KW 73. De zoon van onze fotograaf, Bram Kruyt, vertelde, dat men zojuist aan schot was gegaan en dat de stem ming aan boord uitstekend was. Vlakbij de KW 73 lagen nog een paar Katwijkers te schieten, de KW 23 de KW 5. Het weer liet niets te De vangsbmeldingen van de Katwijkse vloot luiden als volgt: KW 2-geen vangst: KW 5-1 kantjes; KW 6-geen vangst; KW 9-2; KW 23-1; KW 25-1: KW 73-3 (thuis- stomend); KW 147-5: KW 16-4; KW 47-2; KW 140-5: KW 168-22; KW 20-geen vangst; KW 40-geen vangst; KW 41-1; KW 74-1; KW 43-geen vangst; KW 44-4; KW 85-geen vangst: KW 110-geen vangst; KW 45-5: KW 175-12; KW 130-11: KW 70-7; KW 163-geen vangst; KW 38-1; KW 141-2 (thuisstomend). Gemiddelde vangst Katwijkse vloot 3 kantjes. Vanmorgen spraken wij met schipper Arie Varkevisser van de Aafke Jacoba KW 41. die maar één kantje had gevan gen. „De sohepen van onze combinatie zijn vermoedelijk iets te ver gegaan. Van middag zullen we wat verstomen in zui delijke richting. Voorsprong Schipper Varkevisser deelde mee. dat de KW 141 om half zeven aan de thuis- begonnen. Er is kans, dat een Scheveninger met eigen vangst thuissto- Weth. Jongeleen Zoals wij gisteren al meldden is het gehele extra contingent wonin gen, zowel woningwet- als premie woningen, in Zuid-Holland aan ge meenten in de Maasmond Rotter dam en omgeving toegewezen. De heer D. van der Kwaak, lid van Ged. Staten, deelde ons mee, dat dit een directe aanwijzing van de mi nister is geweest. Hij is zich ervan bewust, dat vele gemeenten in deze provincie teleurgesteld zullen zijn. Wethouder Jongeleen is dat zeker. Hij zei ons gistermiddag, toen wij hem over een andere aangelegenheid spraken, eerlijk, dat hij in een „zeer vervelende" stemming verkeerde. „Wij hebben er werkelijk alles aan gedaan, als gemeenteraad, als col lege van B. en W. en ook persoonlijk. En onze argumenten waren toch heus wel dringend. Weer heeft het niet mogen baten. Wij hebben onze be langen ook op voorzichtige wijze be hartigd opdat onze aandrang niet af stotend zou werken". De wethouder varwaeht wel weer tal van vragen bij de begrotingsbe handeling in november, maar hij zal er ongetwijfeld geen behoefte aan hebben, zich daarover al te druk te maken. „Wat kunnen wij nu nog méér doen? We hebben geschreven. In Den Haag mondeling toegelicht, we hebben de minister op bezoek ge had. Enzovoort, enzovoort". De wethouder verklaarde ten slotte, rustig voort te gaan. De aandrang zal namelijk niet mogen verslappen. mende is en in dat geval heeft dat schip een flinke voorsprong in tijd omdat geen haring behoefde te worden overgenomen van andere sohepen. Aan de andere kant lijkt het erop of sommige Katwijkers dichter bij huis heb ben gevist, zodat zij een korttere afstand hebben te overbruggen. De Katwijkse hoop kan gevestigd zijn op de KW 73. die iets sneller loopt dan de KW 141. In elk geval ziet het ernaar uit, dat de eer ste Hollandse Nieuwe morgenochtend vrij vroeg aan de wal komt. Verrassingen zijn niet uitgesloten, want het is heel goed mogelijk, dait een Katwijks schip onderweg is, dat zich niet heeft gemeld. Zoails elk jaar doen de schippers over de radio nog al geheimzinnig en hun mededelin gen over de haring jacht zijn niet al tijd helemaal betrouwbaar. Zij zijn veel te bang hun concurrenten op het goede spoor te brengen. Amerikaans bezoek aan de Sleutelstad Vanmorgen ontving de Sleutelstad bezoek van een pasgetrouwd Ameri kaans echtpaar, de heer en mevrouw Kenneth Googhan-Vanderbilt. Een dergelijk bezoek is voor Leiden niet iets uitzonderlijks, doch in dit geval zit er een merkwaardige kant aan de interesse van het jonge echtpaar voor onze stad. De heer en mevrouw Cooghan ge loven. dat zij afstammelingen zijn van de Pilgrimfathers. die in de eer ste helft van de zeventiende eeuw van Europa naar de Nieuwe Wereld trokken. Mevrouw Cooghan is prijswinnares in een wedstrijd van de New York Herald Tribune. Zij is, met haar man, gast van de VVV-Amsterdam. Om elf uur vanmorgen werd het echtpaar ontvangen door de direc teur van de VVV, de heer G. van Weelden, die zijn beide gasten bege leidde op hun tocht naar het stad huis, waar de loco-burgemeester, wethouder J. C. van Schaik, de heer en mevrouw Cooghan verwelkomde. Daarna bracht men een bezoek aan het Pilgrimfathershwisje. nü ook met motor QKoMaHC «VO-U4V - Volmaakt rijgenot in 'n wagen zonder opsmuk maar verzorgd tot in het kleinste detail met tal van accessoires als standaarduitvoering. Een practische en duurzame automobiel met onbelemmerd uitzichten asymmetrisch opge stelde ruitenwissers. Voor extra rijgenot kunt U een Rekord met Olymat automatische koppeling of Opel vouwdak kiezen. Ook leverbaar met een 1.7 liter motor. Neem de proef op de som en maak een proefrit! STATIONSWEG 1 EN 2 - LEIDEN TELEFOON 01710-24741 Hornetklasse in de Braassemweek Wij vernemen, dat aan de Braassem week 1961 van 12-18 juli zal worden deel genomen door de uit Engeland afkomstige Hornetklasse, een tweemans-zwaardboot waarin de bemanning op een schuifplank haar gewicht naar buiten kan brengen. De heer C. Boekei als voorzitter deelde voorts mede, dat met het aangekochte eiland de Noorderhem de ontwikkeling steeds verder gaat. Belangrijke subsidies zijn reeds toegezegd voor de bouw van een jachthaven en starttoren en de aan leg van oeverbescherming, aanvoerwegen, enz. Een bedrag van f 102.000 is o.m. beschikbaar gesteld door het departement van onderwijs, kunsten en wetenschap pen, terwijl de provincie Zuid-Holland f 51.250 zal bijdragen. De gemeente Alke made heeft grote steun in natura toege zegd en er wordt alleen nog gezocht naar :n weg om f 50.000 aan te trekken, it men tekort komt. Vol vertrouwen wordt echter de toe komst tegemoet gezien. De NIEUWE LEIDSCHE COURANT Aanmelden: Abonnementenafdeling Steenstraat 37, Leiden. Verbreding overweg aan Herenstraat aanstaande Naar wij vernemen, zullen ln de nacht van zondag op maandag aanstaande de eerste materialen worden aangevoerd voor de werkbzaamheden tot verbreding van de overweg aan de Herenstraat in de lün LeidenUtrecht. Het werk heeft lang op zich laten wachten, maar eerder beginnen was door allerlei werkzaamhe den aan de nieuwe baan niet mogelijk. De Spoorwegen streven ernaar, de automa tisering .automatische halve bomen) di rect op de verbreding te laten aansluiten, Men hoopt, dat de apparatuur tijdig be. schikbaar zal zijn en dat er ook geen remmingen ontstaan in de personele tor; dit onderdeel van het project moet namelijk door specialisten worden uiige- r vr ry .rv rv.rz. rv 1e VERRASSING!TOT EN MET 30 JUNI AS. KRIJGT U DIT UNIEKE FUSIE FEESTGLAS CADEAU BIJ AANKOOP VAN 6 PULLEN BIER! NEEM DUS MORGEN DIT FRAAIE BIERGLAS IN ONTVANGST! W Haal morgen 6 pullen Oranje boom, Z.H.B. of Barbarossa bier bij Uw leverancier, U krijgt dan dit gezellige bierglas cadeau I Wilt U meer van deze mooie glazen? Bij tedere 6 pullen krijgt U er één! Student verdronken na aanvaring Op de Zijl ter hoogte van de Touw- fabriek is gistermiddag omstreeks uur het beurtschip Eva in aanvaring ge komen met een wherry, waarin tw studenten, een jongen en een meisje. De jongen, de 25-jarige L. Vaessen uit Schimmert bij Maastricht, kon niet zwemmen en verdronk, nadat hij een hem toegestoken haak had losgelaten vermoedelijk tengevolge van het feit, dat hij bij de aanvaring een hersenschud ding had opgelopen, 's Avonds half ne gen is zijn stoffelijk overschot gevonden. Het meisje, de 19-jarige Gemma Arnold uit Voorburg, slaagde erin de kant te bereiken. Na toediening van zuurstof werd zij met een zenuwschok naar he academisch ziekenhuis gebracht. - Zij kon later naar huis worden ver De directeur van de Leidse chr. teclin. school Zoals wij reeds berichtten is de heer H. van der Stoep te Rotterdam benoemd tot directeur van de christelijke techni sche school te Leiden, waarvan de bouw binnenkort op een terrein aan de Vijf- meilaan, in de omgeving van de Korte Vliet, zal beginnen. De heer Van der Stoep werd in 1921 te Rotterdam geboren. Na het doorlopen van de afdelingen elektrotechniek en machinebankwerken aan de technische school was hij van 15 november 1937 tot 2 juni 1945 werkzaam in de afdeling werktuigbouw van de Rotterdamse Droogdokmaatschappij Door avondstudie behaalde hij onder meer de akte Nj en de akte N IV voor het nijverheidsonderwijs, waarbij hij sinds 1 september 1945 de functie van leraar vervult. Achtereenvolgens is hij aan de scholen te Rotterdam, Den Haag, Makassar (middelbare zeevaartschool) en Musselkanaal verbonden geweest nu aan de tweede lagere technische school en de avondschool voor scheeps- werktuigkundigen te Rotterdam. Ir Musselkanaal had de heer Van der Stoep ook de functie van voorzitter in b bestuur van de Hervormde school. Hij in Rotterdam ouderling van de Her vormde wijkgemeente Pendrecht Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Maria Catrina Johanna Hendrica drvD van der Voort en H Blansjaar; Maria Elisabeth dr v W J T van der Weyden en M E Gijbeis; Petrus Wilhelmus Maria zn v M W L Koeleman en K Louwers; Dorothea Carolina dr v G H M Posthumus Meyjes en E M H Krantz; Carolus zn v M J Klootwijk en A Buijn; Hen drica Catharina Josepha dr v P A van Schie en H J Rietmeijer; Johan nes Gerardus Petrus zn v J G van Zonneveld en P M J van der Zalm; Maria dr v J F Deckers en S M Hul selmans; Roelina Marijke dr v A J Holtrop en A de Jong. OVERLEDEN: J Cramer 67 jr, we duwe v J T Hozee; M K de Jeu, 76 jr, echtgenote v G van den Nieuwendijk, J Ouwerkerk, 54 jr. man; J Verver, 69 jr, man, M Rem, 61 jr, echtgenote v J de Pater, J J de Ruiter, 57 jr, man, I Boogerd, 5 weken, dochter. Veertig enthousiaste rennertjes gingen in een hoog tempo vandoor, zonder elkaar maar een bandlengte toe te geven. Er werd zo hard aan getrokken, dat uitlooppogingen op niets uitliepen en de beslissing in de eindspurt moest vallen. Winnaar werd na een verwoed gevecht de jeugdige C. Kipping uit Den Haag. P. de Jong uit Roelofarendsveen kreeg als eerstaankomende Swiftrenner de zil- bokaal van Swift, die enige tijd geleden door de Sportstichting deze ver eniging werd aangeboden. De uitslag is: 1 C. Kipping, Den Haag; 2. W. Ritsma, Den Haag; 3. G Minneboo. Heemvliet; 4. R. Troost, Zaandam; 5. A. v d. Zwet, Naarden; 6. P. de Jong, R, A. Veen; 7. A. Oosthoek, Zuidland; 8. C. Leunis, Amsterdam; 9. M. Fillester, Den Haag; 10. E. Dolman, Rotterdam. Swift-jubileumronde door Zuidwest ONDER grote belangstelling werd gisteravond de jubileumronde gereden ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Leidse Ren- en Tour vereniging Swift Combinatie en in het kader van de jubileumviering van de Leidse Sportstichting. Met behulp van een uitstekend kloppende orga nisatie van zowel politie als officials is dit lang verbeide wielerfestijn bijzonder genoegelijk verlopen. Er werd sportief gestreden en de spanning zowel in de ronde voor de aspiranten over 20 km als voor de amateurs' over 75 km bleef tot het laatste ogenblik bewaard. Het parcours liep via de RooseveltstraatKuypers RietbergstraatMontgomerystraat weer naar de Rooseveltstraat. Reeds had een groot aantal belangstellenden zich ver zameld toen om zes uur de aspiranten, ondanks dit lastige uur, daar de meeste mensen zich omstreeks die tijd aan de dis plegen op te houden, startten. het groepje was één renner afgevallen, zodat drie renners overbleven. Een paar honderd meter voor de finisch bleek Gerben Karstens nog reserve genoeg te hebben om een formidèbele eindsprint in te zetten, zodat hij onbedreigd de bloemen en de kus in ontvangst kon Uitslagen 1. G. Karstens, Swift, Leiden, in 1 uur 34 min. 12 sec. Tevens de leidersprijs (11 maal als eerste over de streep) en de Van Dam beker; 2. W. van Dok. Enk huizen; 3. J. Fransen, Halfweg; 4. A. Paul, Den Haag; 5. G. Koel, Amsterdam; 6 J. Mesters, Den Haag; 7. H. Peters, Heemstede; 8. P. Muilwijk, Rotterdam; 9. A. Verbaas, Den Haag; 10. J v. d. Eoogaard. Ter Aar; 11. G. Wesseling, Halfweg; 12. L. Vink, Amsterdam; 13. C. Veereschild, Den Haag; 14. W. Schilling. Den Haag; 15. H. van Gent, Leiden; 16. W. de Jager, Den Haag; 17. F. van Lach- terop, Amsterdam; 18. F. v. d. Broek, Leiden; 19 E. Sminia, Haarlem; 20. L. ten Dam. Rijswijk. Harde strijd Precies kwart voor zeven werd het sein gegeven voor de wedstrijd amateurs over 75 km (55 ronden), ook hief werd gevochten voor de winning. Er werd fel gereden ir hoog tempo, zodat het voor pechvogels ondoenlijk was bij te komen. Vrij spoe dig moest B. Zoet door een val opgeven, In de voorste gelederen bevond zich echter steeds een man die onder luide aanmoedigingen van zijn eigen publiek het tempo steeds hoger opjoeg. Dat de 19-jarige Leidse notariszoon Gerben Karstens. De ene premie na de andere sleepte hij in de wacht en hij wist door elf maal een ronde te winnen de leiders- prijs te bemachtigen. Uitlooppogingen werden echter door het fel jagende pele. ton niet toegestaan. In de 51ste ronde ontstond echter een kopgroepje vier man, dat steeds verder uitliep. In dat groepje zaten W. van Dok, J. Fran- sensen, A. van de Bos en natuurlijk stadgenoot Gerben Karstens. Het groepje wist een halve ronde voorsprong te men. Het optimistische gedeelte van publiek sprak zelfs al de hoop uit, dat het peleton spoedig zou worden lapt'. Maar zover kwam het niet. Van Orgelconcerten in Leiden Naar wij vernemen, zal deze zomer weer een serie orgelconcerten in de Pieterskerk worden gehouden. Zij wor den niet alleen verzorgd door de organist van deze kerk, de heer Adriaan Blanken- stein, zelf, maar ook door gastorganisten. onder wie Adriaan Engels. Promoties te Leiden Gepromoveerd tot doctor in de lette ren en wijsbegeerte de heer L. Blok, conrector van het Thorbecke-Lycum te Utrecht, geboren te Den Haag in 1922 en thans wonend te Utrecht, op een proefschrift getiteld: Woordkeus en stijl niveau van de le, 3e, 4e en 13e epode van Horatius. Promotor was prof. dr. J. H. Waszink. Onderzocht werd de invloed van het stijlniveau op de woordkeus in enkele jeugdgedichten van Horatius. In sterker mate dan tegenwoordig werd het stijl niveau van een antiek gedicht bepaald door het litteraire genre, waartoe het behoorde. De woorden in de genoemde gedichten werden getoetst aan hun voor komen in de Latijnse litteratuur; op grond hievan konden in vele gevallen tendenties in de richting van poëtisch of onpoëtisch woordgebruik worden aangegeven. Van belang hierbij was het uitschakelen van de gevoelswaarde van Latijnse woorden voor de moderne lezer; het doel was een bijdrage te leveren tot de kennis der Latijnse dichtertaal. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN. 24 mei. Rijksuniversiteit Ge- slaagd voor het kand. ex. geschied' 1 heer M F 9 Sassenhelm. Afscheidscollege van prof. Langemeijer Prof. mr. G. E. Langemeijer zal op 7 juni, 's middags kwart over vier, in het Juridisch studiecentrum „Gravensteen" te Leiden zijn afscheidscollege geven. Prof. Langemeijer is van maart 1946 tot sep- tember 1958 buitengewoon hoogleraar in de inleiding tot de rechtswetenschap en wijsbegeerte van het recht aan de Leidse universiteit geweest. Op zijn verzoek werd hem eervol ontslag verleend, nadat hij in november 1957 was benoemd tot procureur-generaal bij de Hoge Raad der Nederlanden. Hij bleef echter nog aan de Leidse universiteit verbonden als do cent in de wijsbegeerte van het recht. Thans legt hij deze functie neer. Jeugdpredikaiit Leidse Herv. Gemeente In de Hervormde Gemeente van Lel- :n is een hoorcommissie gevormd die het beroepen van een predikant speciaal het jeugdwerk moet voorbereiden, is nog niet te zeggen, wanneer een beroep zal worden uitgebracht. Triomf rit van overwinnaar Ger ben Karstens die overgelukkig zijn ererondje rijdt. Een ver diende zege van deze jeugdige Leidse renner. (Foto N. v. d. Horst) Jubileum bij Brill Op de drukkerij van E. J. Brill te Leiden werd het 40-jarig jubileum ge vierd van de heer G. N. M. Sleyser. Het gehele personeel was aangetreden en gaf de heer en mevrouw Sleyser een warme ontvangst. Hierna nam de directeur, de heer F. C. Wieder jr. het woord. Hij roemde in het bijzonder de plichtsbetrachting van de jubilaris, die een lichtend voorbeeld is. niet alleen voor de jongeren, maar voor allen. Daarna nam de bedrijfsleider, de heer J. de Koning, het woord. Naast deze plichtsbetrachting noemde hij ook de trouw en vriendschap van de heer Sley ser, al deze jaren ondervonden. Namens het kantoorpersoneel sprak de heer B. A. van Proosdij. Hij bood ge schenken aan. Ten slotte sprak de heer Sleyser. na dank aan God te hebben gebracht, woor den van erkentelijkheid.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 3