GRATIS tJSfb Bezwaren tegen S.E.R.-advies inzake status van Kamers Tredforl-Tapijf Studentenfilin-in-kleuren ging in première Halte Lammenschans: onzekerheid noopte tot voorzichtigheid NIEUWE LEIDSCHE COURANT 5 VRIJDAG 19 MEI 1961 jU'J-A Agenda voor Leiden en Den Haag Vrijdag Bedrijfstechnische school, Medusa- straat 24 en Timorstraat 41a, 24 en 79 uur n.m.: Tentoonstelling werkstukken leerlingen en Avo-werk. "De Burcht, 7.45 uur: Jubileumavond t.g.v. 40-jarig bestaan Chr. tvorfbalclub Pernix, opvoering van ,,'t Wespennest" (Receptie bestuur in Jacobazaal 7-7.45 u.) Zomerzorg, 8 uur: Kynologenvereniging „Rijnland", H. Wensink over: „Hoe ga ik roet mijn hond om7" Zuiderkerk, 8.30 uur: Repetitie koraal- muziek 3 October-Vereniging. DenHaag: Diligentia, Arena en Bra bants Kamerorkest met „l'Histoire du Soldat". Ridderzaal, 8 uur: Balletvoorstelling Fresta Gitana. Zaterdag Foyer Gehoorzaal, 8 uur; Cabaret Leid. se Lutherse Jeugdvereniging. Station, 2,15 uur: Vertrek N.C.Reis V voor wandeling door Kennemerduinen Stationsplein, 2 uur: Vertrek Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging naar Lan- geveld. Schouwburg, 8 uur: Sluitingsavonü Geref. jeugdverband, chr. toneelgroep Imperium met „Ons stadje", van Wilder Oegstgeest: Pauluskerk, 8—9 uur Gemeenschappelijke wijdingsdienst van Geref. en Herv, Zendingscommissies, Spr ds. Sillevis Smit, liturg vicaris Blom. en Haag: Kon. Schouwburg, 8 uur: Haagsche Comedie met „De Kardinaal van Spanje". Gebouw K. en W., 8.15 uur: Residentie- Orkest o.l.v. W. van Otterloo m.m.v Groot Omroepkoor Ned. Radio Unie. „Missa Solemnis" van Van Beethoven. Ridderzaal, 8 uur: Balletvoorstelling Fiesta Gitana. Apotheken Geopend apotheek Centraal, Breesbraat 74, tel. 20552 Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Dat doen we nog eens over (alle leeftijden); don derdag: Menselijke begeerte (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur)De plunde raars (14 jaar). .Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Conny zoekt het geluk (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De doch ter van Robin Hood (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15uur),: Liefde, dollars en chianti falie JéèftSjdiep) Triahon (2.30; 7 en 9.15 uur): -The misfiüts (14 jaar). Tentoonstellingen Collegezaal Leidse Sterrewacht: Hon derdjarig bestaan Sterrewaoht (tot en met maandag werkdagen 710 uur rem, zaterdag 2—5 uur, maandag 10—12, 2—5 en 7—10 uur) Academie, trappehuis, monochroom werk van Hermann Bartels uit Karlsruhe Lothar Quirete uit Düsseldorf. koD en schotel tegen inlevering van vijf gele kroonkurken van Menken koffiemelk Vraagt Uw melkhandelaar MENKEN KOFFIEMELK is ook verkrijgbaar via de afnemers van de Leidse Melkinrichting N.V. o'e Landbouw Schoolsportdag te Leiden Onder auspiciën van de gezamenlijke oudercommissie heeft de jeugd van de Gereformeerde lagere scholen in Leiden, die de zesde klassen bevolkt een ge- slaagde schoolsportdag gehad. De inzet I was een prachtige beker, welwillend be schikbaar gesteld door de Gereformeerde Schoolvereniging. In het sportpark van de Leidse Hout toerden gistermorgen atletiekwedstrijden gehouden en 's middags voor de jongens voetbal en voor de meisjes grensbalwed- striiden. Ongeveer 300 kinderen deden aan deze sportieve kamp mee. Het atletiekpro- gramma bestond uit lopen, springen, werpen en een hindernisbaan. Het zag er 's morgens niet naar uit dat de Zuiderparkschool de beker zou win nen, maar de „Zuiderparkers" kwamen 's middags zo onweerstaanbaar opzetten, dat zij de beker in triomf mee naar school konden nemen. De voorzitter van de Gereformeerde Schoolvereniging, mr. M. Teekens reikte de beker uit aan het hoofd van de Zui derparkschool, de heer J. C. van Schaik. De heer Teekens was er verheugd over dat met zoveel plezier en enthousiasme was gestreden. Er moeten nu eenmaal winnaars en verliezers zijn, maar dat is niet de hoofdzaak. De hoofdzaak is, ge noegen met elkaar te mogen en te kunnen beleven. Uitslagen: 1. Zuiderparkschool 11,30 pt.; 2, Stadhouderslaan 8,4 pt.; 3. Hooglandse Kerkgracht 8,36 pt.; 4. Lusthoflaan 7,41 Pt.; 5. Obrechtst.raat 7,21 pt.; 6. Kooi- P?rk 7,21 pt.; 7. Storm Buysingstraat 2.96 pt. lej. C J de Vries Kamer van Koophandel te Leiden vergaderde Bezorgdheid over vervanging van trams door bussen "PiE Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland hield gister- ■*-' middag in haar gebouw aan de Stationsweg te Leiden een leden vergadering onder leiding van ir. J. J. G. van Hoek. Deze deelde mede, dat de Kamer het door haar gehuurde oude gebouw van de L.DyM. tidt 1 januari 1963 heeft onderverhuurd aan de universiteit. De vergaderzaal van het nieuwe gebouw van de Kamer waarover we al eerder schreven kijgt ook nog een keider en de vergaderzaal krijgt een (verhoogde) tribune voor pers en publiek. De heer J. W. Heringa heeft bedankt als lid. Er werd een brief voorgelezen, die de K.v.K. aan de minister van verkeer heeft gezonden betreffende het openbaar vervoer tussen Leiden en Den Haag. G.S. hebben een afschrift ontvangen van deze brief, waarin ernstige bezorgdheid (overbelasting van het wegennet!) wordt uitgespro ken over de aanstaande vervanging van het tramverkeer tussen Leiden en Den Haag door bussen. De Kamer zou graag zien, dat hiermee wordt gewacht totdat het in de maak zijnde rapport over het openbaar vervoer Den Haag is uitgekomen. Mr. H. A. C. Branderhorst zorgde hierna voor de hoofdschotel van deze middag door een causerie te houden over de toekomstige status van de Kamers in verband met het S.E.R.-advies. Na een kort overzicht van de geschie denis der Kamers van Koophandel zette de heer Branderhorst een aantal bezwa- uiteen tegen het door de S.E.R. uit gebrachte advies over een nieuwe wette lijke regeling van het instituut der Kamers; de huidige wet loopt per 1 juni af. Als een der voornaamste bezwa- tegen het S.E.R.-advies noemde hij de voorgestelde beperking van de taak der Kamers inzake de regionale belangen. De basis van de Kamers rust op de onder nemingen van haar district en als zodanig zijn de Kamers zeker regionale organen. Dit betekent echter niet, dat daardoor de vraagstukken, welke de Kamers be handelen, uitsluitend regionaal kunnen worden beperkt. De onderwerpen, die het bedrijfsleven uit bij de Kamers de orde komen, hebben vaak betrek king op algemene en landelijke zaken, die verder reiken dan het geografisch bepaalde district. Als voorbeelden noem de spreker: P.T.T.-tarieven, wegenaan leg, rijtijden, economisch onderwijs, weeldebelasting en O.B.-tarieven voor bepaalde artikelen. Een tweede bezwaar noemde mr. Bran derhorst het op vele punten voorgestelde toezicht van de S.E.R. Bij de parlemen taire behandeling van de wet op de Kamers van Koophandel in 1950 is uit drukkelijk naar voren gekomen, dat de Kamers een geheel eigen structuur en karakter hebben en als zodanig wezen lijk verschillen van de lichamen der P.B.O. Het toporgaan der P.B.O. de ".E.R. is een beleidslichaam.'dat toe zicht houdt op de P.B.O.-lichamen. De Kamers staan van oudsher onder toezicht »n de minister van economische zaken. Het ministerie vaji economische zaken is door middel van zijn directoraten Mid denstand, Industrialisatie, Ordenings- •raagstukken en Economische Voorlich ting het b(j uitstek geschikte en aange wezen orgaan om de activiteiten der Ka mers, te beoordelen. De S.E.R. is daarop niet ingesteld en heeft wat het toezicht betreft steeds te maken met de P.B.O.- lichamen, die een ander karakter heb ben. Deze toch zijn opgebouwd naar branches, hebben verordenende bevoegd heid en z(jn landelijke organisaties. Het overbrengen van het toezicht op de Kamers van de minister van economische zaken naar de S.E.R. zou zakelijk een achteruitgang betekenen en staatsrechte lijk de Kamers^ inhe( klimaat van een publiekrechtelijke opbouw brengen waar ~"j naar hun aard niet thuis behoren. Ten slotte ontwikkelde de heer Bran derhorst bezwaren tegen het voorstel van de S.E.K., dat tenminste een kwart der leden van de Kamer tot de werknemers zou moeten behoren. De medezeggenschap der werknemers heeft zich met name na de laatste oorlog sterk ontwikkeld. Het komt spreker echter onjuist voor, dat deze medezeggenschap door het vaststel len van een vast percentage werknemers bij de wet wordt opgelegd. De Kamers zijn een orgaan van het bedrijfsleven, zij rusten op de ondernemingen.De leden der Kamers zijn de vertegenwoordigers van dat bedrijfsleven, van die onder nemingen. Wanneer de werknemers met een ge fixeerd quotum in de Kamers zouden ko men, zouden zij als een bepaalde belan gengroepering worden gezien. Anders -ou het zijn indien zij in de praktijk als •ertegenwoordigers van de ondernemin gen zouden worden gezien en als zodanig mede het beleid van de Kamer (dat uit sluitend op economisch gebied ligt) zou den bepalen. Zolang dit niet het geval is, is het onjuist daarop vooruit te lopen en Geslaagd voor het diploma E.H.B.O. De cursus tot opleiding voor het een heidsdiploma E.H.B.O., die werd gege ven onder auspiciën van de afdeling Leiden van de Kon. Ned. Vereniging E.H.B.O. en onder leiding stond vai docent J. G. van Hoorn, is in het seizoen 1960/1961 wederom succesvol verlopen. Voor het examen, dat werd afgenomen door mej. dokter Cath. J. Verbrugge, slaagden de volgende kandidaten: de dames L. Molenaar-Boom, J. J. Ba- velaar, P. A. Brama, M. Brinks, A. J. M. van Deuren, M. A. I. de Goede, M. L. Groeneveld, M. J. de Graaf, D. T. Heins- dijk, M. M. Heystek, J. E. H. Hospers, H. M. Joekes, G. A. Keuning, E, Kikkert. C. A, M. Klaar, M. J. M. Koekenbier, E. B. Lopes Cardozo, C. M. Meijboom, A. J. Penninga, M. Postmus, E. A. M. Ritmeester, G. van Turenhout, H. M. T. van Velzen, P. Verhaar, W. J. C. Ver loop, M. G. van Waveren en M. J. C. de Wilde en de heren W. B. van Bemmel, F. W. Biegstraten, H. W. Doorneveld, J. G. Gevers, G. S. de Knegt, G. v. d. Lans, A. Linschoten, D. Molenaar, A. v. d. Pluym, W. de Ridder, D. Endevcld en M. Wegman. Afgewezen werden 7 kandidaten. Ziekendag in „Staalwijk" en „Levendaal" De kerkeraad van de Hervormde wijk- gemeente „Staalwijk" heeft besloten, op 7 juni weer een ziekendag in het wijkge- bouw aan de Herenstraat te houden. Deze dag is bestemd voor zieken, be jaarden en invaliden die aan huis ge bonden zijn. Ook de Hervormde wijk- [emeente „Levendaal" houdt haar zie kendag óp 7 juni. Deze begint om half 11 Advertent diverse kleuren voorradig WONING-TEXTIEL W. J. ZIRKZEE VAN *T HOFFSTRAAT 7 LEIDEN TELEFOON 24610 MIDZA in de wet voor de werknemersgroeperin gen als zodanig een grote, vaste plaats te reserveren in een lichaam, dat op economisch terrein de ondernemingen van haar district vertegenwoordigt, aldus mr. Branderhorst. HOOIGRACHT 54 LEIDEN Jaarfeest jongensclub Leger des Heils De jongensclub van het korps Leiden m het Leger des Heils hield gister avond haar jaarfeest. Kapitein A. de Heus sprak als divisie-secretaris het openings woord. Amateurs gaven hierna een ver dienstelijke opvoering van de schets Reddingshuis naar het gelijknamige boek in Gerda Nefkeos. Als leider van de club bracht de heer H. de Water het jaarverslag uit. Hij be dankte zijn staf van medewerkers en zijn vrouw voor hun toegewijde arbeid Het trio De Jen (muzikale clowns' wist met zijn optreden het publiek uit stekend te vermaken. Na de pauze werden de prachtige dooi de jongens zelf vervaardigde artikelen zoals draadwerk-, houtsnij- en emaille werk, aangeboden. Kapitein C. Vermeu len sloot de bijeenkomst Onder curatele (opgave V. d. Graaf Co.): E. IJ. F. Zwierstra, Noordwijk-Bin- J, M. Knoop-v. Loon, A'dam. thans Noordwijk. „Raven zijn zwart" FOOR de eerste maal hébben studenten het aangedurfd een speelfilm in kleuren te vervaardigen. Hoewel de titel anders zou doen vermoeden is-^Leze film, „Raven zijn zwart", opgenomen op 8 mm kleurenmateriaal, terwijl het geluid op magnetisch spoor is bijgevoegd. Zowel de financiële, artistieke als technische zijde is verzorgd door Leidse studenten, voor het merendeel leden van de jaarclub „Bismillah" van het L.S.C. Gisteravond werd de première gegeven in de grote filmzaal van de academie. Van een film mag men verwachten, dat hij een verhaal in beelden vertelt. Van een korte film kan dan althans een afge ronde episode worden verwacht. Nu is het niet de opzet van scenarioschrijver Richard Lauwaars geweest een verhaal integraal te verfilmen. De gedachte die aan „Raven zijn zwart" ten grondslag ligt is dat het mogelijk moet zijn in filmtaal enkele momenten weer te geven uit het leven van drie studenten. Wichert, student in de theologie, heefl een verhouding met een meisje, Carla, dat de pose aanneemt van alles blasé te zijn. Wanneer hij naar Spanje vertrekt om foto's te maken voor een reisfolder eist zij in een gril, dat hij een foto n brengt van de stierenvechter Cham; Tijdens zijn reis leert Carla in avontuurtje met een tweede student zichzelf begrijpen. Het succes var stierenvechter Chamaco suggereert gunstige afloop. Bepaald verrassend is deze eersteling niet. Hoewel het camerawerk, vooral in Spaanse omgeving, hier en daar opval lend mooie scènes oplevert, bleek ook dat projectie van een 8 mm-film over deze afstand een belangrijk lichtverlies met zich meebrengt. Wat meer lichte horizon zou bepaald een winstpunt zijn geweest. Geworsteld hebben de makers be paald met de vraag, koe het gedach- tenleven van de spelers duidelijk te maken. De oplossing was al te geijkt: een schoolse stem die een verhaal van een papiertje voorlas. De montage, waarvoor Paul Verhoeven adviezen heeft verstrekt, heeft geen vaart aan de film kunnen geven. Slechts een maal noteerden wij een goede vondst: het overgaan van de zwart-wit foto van de stierenvechter in het eigenlijke gebeuren Connie Bogaards, Wichert Hoekert en Hans Schneider hebben ernstig gepoogd deze wat wazige figuren van de twee studenten en het meisje gestalte te geven. Dat zij daarin niet geheel slaagden ligt voor de hand. Een eersteling kan nimmei vlekkeloos zijn. Omdat moest worden gewerkt met een budget van zegge en schrijve zeshonderd gulden moest van elke 2m. opgenomen film 1 meter worden gebruikt. Dan moet er zo intensief worden gerepeteerd, dat de spontaneïteit lelijk in het gedrang komt. De geluidsweergave wisselde sterk, maar ook hier kan ervaring heel wat verbetering brengen. Al met al moeten wij zeggen, dat er, 'ooruitstrevender RIJWIELEN A. DE WIT S HANDELSHUIS Oude Vest 111 Telef. 25328 Spelmoment uit de studenten- film „Raven zijn zwart". Wichert Hoekert en Connie Bogaards hebben het zeer moeilijk. Expositie in Leiden Hoe de mens de vis te slim af is Donderdagmiddag drie uur wordt het rijksmuseum voor volkenkunde, Steenstraat la te Leiden door ir. G. J. Lienesch, directeur der visserijen het ministerie van landb-uw en visserij, visserijtentoonstelling geopend, die als motto heeft: Vang die vis hoe de mens de vis te slim af is. Het grootste deel van onze aarde ls be dekt met water. Sinds onheuglijke tijden heeft de mens uit dat water een deel van zijn voedsel gehaald: vis, in vele soorten en maten. Het vangen van die vis is een boeiend bedrijf, dat beroep en sport in zioh verenigt Talrijk zijn de manieren waarop de mens zijn prooi weet te ver schalken. Zij hebben echter één diing ge- i: zij laten zien hoe de mens de vis te slim af is. En, hoe verschillend de vangstmethoden ook mogen zijn, toch zijn er vaak verrassende overeenkomsten op te merken in de visserij der volken, met inbegrip van onze Nederlandse vis serij. De tentoonstelling VANG DIE VIS laat zien, met behulp van materiaal uit alle delen van de wereld, wat de voor naamste grondbeginselen zijn, die a; visserij ten grondslag liggen: vissen hengels en haken; met harpoenen (ook van de Willem Barendsz); de visserij de overstromingsgebieden van Laos Cambodja; fuiken in vele vormen; kruis- netten; de vleet; de trawlvisserij; de gen; middelen tot opsporen van de vis. zoals het onderwater luisteren naar vis- geluiden (bandopnamen op de tentoon stelling aanwezig), en een werkend echolood: modellen van vissersschepen iskweek (met kweekvis in aquaria), de elektrische visserij; en, tenslotte, een overzicht van de wereldproduktie van het visserij-bedrijf. Op deze wijze hoopt men bij te dragei t een verbreding van de kennis van dc visserij in het algemeen, hetgeen ook kan leiden tot verdiepen van het inzicht in de Nederlandse visserij in het bijzon der Voor school- en jeugdgroepen wor den rondleidingen georganiseerd Voor hen. evenals voor het algemene publiek zullen van tijd tot tiid visseriifilms wor- den vertoond Harmonie en Fanfare Tot voorzitter van de Bond van Leid- sche harmonie- en fanfareverenigingen is benoemd de heer C. H. H. Endeveld. Rijndijk 134. Voorschoten, bestuurslid van de muziekvereniging Concordia. HU neemt de plaats in van de heer H. Weelden. die deze functie wegens tijdss- gebrek niet langer kan vervullen. Doordat de harmonievereniging Werk- mans Wilskracht van verder lidmaat schap van de bond hgeft afgezien, trad de heer J. van Weizen af als penning meester. Zijn plaats wordt ingenomen door. de »heer A. van Velde, Rijngeester- straatweg 52, Oegstgeest. Secretaris is |de heer H. ,M. van Wely.Breestraat 12. Leiden. Bij de Leidse bond zijn thans aange sloten: Politie Muziekgezelschap; tam boer- en pijperkorps Kunst en Genoegen, harmonievereniging Nieuw Leven; Con cordia; harmonievereniging Trouw er Durf: Post Harmonie: r.k. Leidse Har- moniekanel. Wernink 10 pet. dividend In de jaarlijkse vergadering van aan deelhouders van Wernink's Beton- er Aanneming Maatschappij N.V. is het dividend vastgesteld op 10 pet. Mr. L. van Nouhuys werd als commis saris herkozen De chef van de exploitatiedienst van de Nederlandse Spoorwegen te Rotterdam, de heer J. P. A. van Ballegooien de Jong, hoopt volgende week zaterdagmiddag het kleine station Leiden Lammenschans te openen. Omdat de zomerdienst van de Spoorwegen zondag over een iveek ingaat, zal pas de eerste trein van die dag in de richting Utrecht daar stoppen. „Dat is wel wat vreemd", zei de Leidse stationschef, de heer F. J. Zimmer, ons gistermiddag, „want het is nu net of er een brug wordt geopend waar niemand overheen mag, maar de opening van het stationnetje kan nu eenmaal niet op zondag ge beuren". De heer Zimmer vertelde ons, dat de meningen in de kring van particulieren en in die van de dienst over het gebruik van de halte Lammenschans nogal uiteenlopen. Er zijn er die er veel verwachting van hebben, er zijn er ook die hier voorlopig geen reizigersdrukte zien ontstaan. De Spoorwegen staan m ieder geval op het standpunt, dat de kat eerst maar eens uit de boom moet worden gekeken. Vandaar dat is besloten tot een eenvoudige eenmans- bediening. Van een chef met personeel is dus geen sprake. Die ene man zal alles moeten doen wat er te doen is. Slechts enkele uren per dag is er meer dan één. Alle treinen in de richting van het centrale station en in de richting Utrecht zullen er stoppen. Het zal ook mogelijk zijn, een kaartje halte Lammenschans- centraal station en omgekeerd te kopen. Voor een enkele reis tweede klas betaalt de reiziger 25 cent, voor een retour 40 cent, voor een enkele reis eerste klas 35 cent en voor een retour 60 cent. Rijwielverzending is ook mogelijk, maar de reiziger moet er zelf voor zor gen. Hij koopt een rijwielkaart, bevestigt die aan de fiets en moet de fiets zelf naar de laadruimte brengen. Zo is het ook bij aankomst aan de halte. Als de reiziger de trein heeft verlaten, moet hij zelf naar de laadruimte gaan om zijn fiets te halen. Het kan zijn dat personeel van de trein hem daarbij ^at zal niet altijd mogelijk zijn. Verzuimt hij de fiets zelf Aan de voet van de spoorbaan is een rijwielloods opgericht. De Spoorwegen hebben ervoor gezorgd, dat de fietsen droog staan, maar ze staan ervoor Van i6 ?l%en?arJ D?S lS het zaak' de fiets °P slot te zetten. Aanvan kelijk was het de bedoeling, een officiële bewaarplaats zoals bij het grote station op te richten, maar de onzekerheid ten opzichte van het reiziaers- vervoer heeft de Spoorwegen doen besluiten het eerst maar eens zo te Z±er *U]k\ V fvtidente behoefte aan een officiële bewaarplaats te bestaan, dan is het niet onmogelijk, dat de Spoorwegen verpachtinq van de stalling gaan overwegen. Voor een bewaker moet er uiteraard een redelijke broodwinning in zitten. J e Wat de opening van de halte betreft zij nog meegedeeld, dat een aantal genodigden zich op zaterdagmiddag 27 mei om 15.08 uur met een speciaal reintje van het centrale statton naar de Lammenschans zal begeven. Na aankomst van de trein om 15.12 uur zal in het haltegebouwtie een bijeen komst worden gehouden. Omstreeks 4 uur gaat het gezelschap terug naar het grote station waar de wachtkamer van het eerste perron is gereserveerd oor een onvangst. Foto 1: het perron met haltegebouw. Foto 2: het stationsplein met rechts de Kamerlingh Onneslaan en links ie Lammenschansweg. Foto 3: de opening van het viaduct waardoor straks de verbinding van de Trekylietweg met het stationsplein en de Kamerlingh Onneslaan mogelijk wordt. 1 Nieuw-Guinea-bijeenkomst in Oud-Poelgeest In het kader van de serie weekelnd- aijeenkomsten over „Nieuw-Guina. de toekomst van een land en volk" houdt de oecumenisch georiënteerde stichting Oud-Poelgeest op 27 en 28 mei de laatste bijeenkomst onder het motto „De poli tieke aspecten van het Nieuw-Guinea- vraagstuk". Sprekers zijn mr. J. A. Jonkman, voorzitter der Eerste Kamer, prof. mr. B. V. A. Röling en prof. dr. J. Kraemer. De leiding berust bij ds. J. M. Hoekstra, waarnemend directeur der stichting Oud-Poelgeest. Puzzelprominenten r van Dolder, Huize „Altijd Tets Ter Aar; 2. G. Windhorst. Wete ringpad 7, Woubrugge; 3. Hans Ruis, To renstraat 22, Hazerswoude (dorpj. gouden verlovingsringen v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 3