Schade aan middenstand door Noordwijkse markt valt mee Voor Katwijkse groenteveiling was het een goed jaar raiffeisen-bank; Geslaagde verpleegsters Van den Berghstichting Noordwijk Echtpaar Rip-van Tol in De Kaag 55 jaar getrouwd Bad- en strandkledingshow in Katwijk aan Zee Visgolveil Prijzen lopen weer sterk op „ANTILOPE" nieuwe leidsche courant 11 woensdag 17 mei 1961 Zoals de laatste tijd te doen gebruike. lijk Is In de vergaderingen van de Noord- wykse gemeenteraad, ontstond al by het punt mededelingen een vrij uitvoerige discussie. Allereerst by de mededeling van het college dat ccn parkeerregeling ontwor pen is voor de Hoofdstraat en omgeving, het seizoen. Een onderdeel hiervan ;n parkeerverbod voor het Kerkplein, bü de Hervormde kerk. De heren Sedelaar en Faase hadden hiertegen bezwaar, maar van de zijde van ii W. werd betoogd dat, hoewel er parkeerterreinen in de nabijheid men by voorkeur de hele dag zyn auto neerzet op het Kerkplein. Om dit te gen te gaan hebben B. en W. dit besluit genomen. Nog uitvoeriger werd gesproken over de mededeling dat besloten is ook gedu rende de zomermaanden, de tijden van de weekmarkt te handhaven od 1 tot 6 uur. Dit besluit is genomen na diengaand overleg met de marktcommissie. Tevens besloten gedurende de zomer er een drietal kramen bij te plaatsen. De heren Sedelaar en Faase hadden ook tegen dit laatste bezwaren, omdat juist in de zomer de Noordiwiikse Middenstanders de kans gegeven moet worden hun in komsten te vergroten. Tegen een even tueel bijplaatsen van enkele kramen In de andere maanden hadden zij geen be- Wethouder Van Leeuwen zei dat men niet eenzijdte bepaalde belangen op de voorgrond diende te stellen, want ook de belangen van de consumenten spelen een rol. De heer Vogelaar was blij dat geen avondmarkt uit de bus was gekomen; dat had hij veel erger gevonden dan het bijplaatsen van enkele kramen. Bij een onderzoek is hem gebleken dat de schade i de middenstand door de weekmarkt, is meegevallen. De heer Sedelaar wenste toch stemming over de suggestie van B. en W. Het voorstel van het college werd aan- genomen met 116 stemmen. Tegen stemden de heren Alkemade. Faase. De Ruiter, Sedelaar, Schmohl en De Witt. Sans Soucis Er bleek een groot aantal raadsbeslui ten door Geder>uteerde Staten te zijn goedgekeurd. Op verzoek van de heer Van Riemsdijk gaf de voorzitter op één deze besluiten een nadere toelich- Verleden jaar is de villa Sans Soucis aai overleden. Het eigenaresse van de de Prins Hendrik- W. ter ore gekomen dat de mogelijkheid bestond dat deze villa onderhands zou worden verkocht. een spoedeisende (geheime) raads vergadering werden B. en W. gemachtigd eventueel tot aankoop over te gaan. De reden was, enerzijds, dat het aanbeveling verdiende de overblijvende grond naast het Dobbelmannduin aan te kopen. Eventueel zou deze ook verkaveld worden, evenals het Dobbelmannduin. Anderzijds zou dit pand met het daarbij behorende terrein, wellicht uitermate ge schikt zijn voor de bouw van een nieuw raadhuis, daar anders hiervoor misschien kostbare bollengrond moet worden aan gekocht, wat minstens evenveel of meer i moeten kosten dan de f 375.000, die or Sans Soucis werden bedongen. De erfenamen zijn met deze transactie ak koord gegaan en ook gedeputeerde sta ten hebben hun goedkeuring verleend i dit raadsbesluit. len aantal punten ging zonder meer onder de hamer door, maar uitvoerig werd weer gediscussieerd over een adres i dr. H. J. de Graaf inzake de grond i de voormalige villa „Seehorst". Deze gronden zijn onteigend voor de realise- van het goedgekeurde wederopbouw- Dr. De Graaf had een adres aan de raad gericht waarin bezwaren werden inge bracht tegen de gang van zeken. dit adres. Dc heer Vogelaar zei dat het college deze slepende zaak op sobere en zakelijke wyze behandeld heeft. Jaren lang is geprobeerd met dr. De Graaf tot overeenstemming te komen. Er zyn ver scheidene redenen, aldus wethouder De Geus, die ons, in het belang van de ge meente dwingen aldus te handelen. We hebben momenteel geen vervangende grond om aan dr. pe Graaf beschikbaar te stellen, maar we zullen nog eens be kijken wat er eventueel aan te doen is, zei hy. Juridisch kan echter geen enkel recht worden bedongen. Maatregelen Ook bij het punt toetreding tot de ge meenschappelijke regeling regionaal woonwagenkamp te Leiden bleef men steken. De heer Sehenkeveld vroeg de aandacht voor het feit, dat zolang deze regeling nog niet vain kracht is, de bewo ners van het Sluispad en omgeving over last hebben van de woonwagens die daar momenteel verblijven. De heer Vogelaar vestigde de aandacht op het toenemende aantal woonschepen dat ligplaats aan de Sohie heeft gexozen. Hy meende dat dit geenszins de ge schikte plaats daarvoor is en verzocht maatregelen hiertegen. De burgemeester zegde overweging van deze opmerkingen toe. Bij het punt bezwaarschrift tegen het streekplan Bollengebied vroeg de heer Sedelaar zioh af waarom in het concept niet is gesproken over de bestemming van het landgoed „Offem". De burgemeester en de heer Vogelaar wezer erop dat dit eigenlijk een dubieuze kwestie ls. Een deel van de raad wil dit landgoed voor woningbouw bestemmen en een andere gedachte is het landgoed te verkavelen In een aantal buitenplaat sen. We moeten met onze bezwaren op hetzelfde niveau blijven, aldus de burge meester. De heer Vogelaar had zich er ten zeer ste over verbaasd dat bij de afwijzing van de Noordwijkse verlangens ten aan zien van de uitbreiding van de gemeente de krotopruiming met de haren erbij was gesleept en Noordwijk hierbij feitelijk in gebreke werd gesteld. Conform het voorstel van B. en W. werd besloten. Bij het punt begrotingswijzigingen werd voorgesteld aan het fanfarecorps Excel sior een bijdrage te geven bij het 40-jarig jubileum groot f 1500. Het voorstel werd aangenomen. Bij de rondvraag bracht de heer Sede laar diverse verkeersproblemen ter spra ke. evenals de heer Sehenkeveld. De heer Vogelaar vroeg aandacht voor de veront reiniging van het strand door paarden gedurende het seizoen. Ook hieraan zal aandacht worden besteed evenals aan de kwestie van de percelen die nog niet op de riolering zijn aangesloten, de heer Benschop aandacht vroeg. In „De Roskam" te Katwyk aan den Rijn werd gisteravond de jaarvergade. ring gehouden van de groentenveilings- vereniging „Katwijk en omstreken". De voorzitter, de heer G. Parlevliet, opende de matig bezochte vergadering met erop te wyzen, dat het afgelopen jaar over het algemeen een zeer goed jaar is ge weest, met een maximumaanvoer. De fl- nanciële toestand van de vereniging kan zeer gezond worden genoemd. Medegedeeld werd, dat de assistent- rijkstuinbouwvoorlichtingsdienst, de heer J. Vendel, iedere vrijdagmorgen op de veiling aanwezig zal zijn ten behoeve van hen, die advies wensen. Op 13 februari 1962 zal de veiling 50 jaar bestaan. De vergadering ging ermee akkoord, dat ddt"jubileum feestelijk zal worden gevierd. Ter voorbereiding daar van werd een commissie samengesteld. Hierin kregen zitting de heren F. C. Meyer, D. van Leeuwen, Sohoneveld uit Rijnsburg, A. Durieux Dzn., D. de Koning en J. J. Timmermans. De secretaris, de heer H. J. Grimber gen, bracht zijn jaarverslag uit. Met een verhoogde omzet van drie miljoen gul den bleef de totale omzet van de bij het centraal bureau aangesloten veilingen met een waarde van f 687.000.000 vrijwel gelijk aan die van 1959. Het beeld van 1960 was geheel anders dan in 1959. In 1959 was het zoer droog, met een best tweede halfjaar, in 1960 was het nat, met een slecht tweede halfjaar. Dat de ba lans in evenwicht bleef was te danken aan de guïlstige nawerking van 1939. Tengevolge van de overvloedige regens in het tweede halfjaar liet de kwaliteit van de produkten nog wel wat te wen- De afzet naar het buitenland liep van de zomer af heel stroef. In alle Europese afzetgebieden groeide het gewas volop. Vooral van het artikel waspeen moest men nogal wat doordraaien. Een verblij dend verschijnsel is, dat Engeland regel matig waspeen bleef afnemen. Door de steeds toenemende aanvoer van waspeen en vooral door de wijze van opslag, de koelcellen, is de emballage werkelijk een probleem geworden Een geweldige hoeveelheid fust is daartoe nodig, v in de veiling echter niet kan voorzien. De jaarrekeningen wérden toegelicnt door de betaalmeester, de heer J. J. Timmermans. JAAR VERTROUWEN 'N VERVLOGEN BEELD! 'n VERVLOGEN BEELD! Het is géén toeval, dat de tram verdwenen is. Er is in de maatschappelijke groei altijd logica en samenhang. Tram weg, stoomfiets weg en oude kous weg! Want siparen doet een mo dern mens het snelste, het veiligste èn het zekerst bij de KATWIJK aan zee! Voorstraat 50 - Katwijk aan BANK VOOR IEDEREEN In het afgelopen jaar nam het aantal, leden van de vereniging met 23 toe en het bedroeg per 31 december 386. De winstverdeling werd als voorge steld aanvaard. Het bestuursvoorstel om het pand Sandtlaan 14 aan te kopen, werd aanvaard. Daar niet het vereiste aantal leden de vergadering bezocht, werd het bestuursvoorstel inzake wijziging der statuten teruggenomen en werd besloten behandeling vaD dit voorstel een ver gadering uit te senrijven voor 30 mei. Bredius. E J P Eenenaam. G E den Hever. A den Hollander M J Ridder Schults, M G A Tulninga, A Verhoeff. J J J Klein, J Kok. W A M Kooymai Lenten, L M Noort. J G Princ< G E Riesebos, M Sch< D Fokken; Hoeke, M Kalkman. V«n. H Z Wever. M E H M Bakker, A Bettinger. W S J M Brandsma, J de Bruyne. meester. T Dekker. J C Dijkstra. C C de Haan. P Hertog, H A C Horree. M E Hulisélan. A C A Kleinendorst, A Korevaar. J G van der Kwaak. A Meyer. N Nies Rooy. J Rus, G G Schilling. Th Schmïcd, J Schuitema. J Sjoerdsma, A J Slaakweg, G M Smits, H Steensma W G van der Stelt. J C treefkexk, E W E van Tol. L J M Uyterlinde, M van der Velde. E H Verdoorn. T Vermeer, J C v d Waal van Dijk. A A Wever. C Wlssink, A Wol" r d Wijnge Van dé 56 kandidate T Wiinia, J W Zul- id, H D Bijlsma D Fokkens. E H c i der Ha- Heldé, J A J den Hertog an den Heuvel. J Hoek, N S Hollander C Kipp. F de Klark. C Kleywegt, A H A Post. J Seldenthuls. C It. T A Tijdeman. M van Veen. H M VcrheijA D Verspuy J Verwey. M W de Vries. M W Wassens. G Wijnia. S C van Zuilekom. T W Zwaan. T Zwaan. Van de 36 kandidaten voor 't theologische Dijk. T Dijkstra. A C Fllpse. C J van Gelder N van Gent. L C van der Griend. C A Jille A de Jong. H de Jong. A M Ketting. C Kleisen. T Kok. C K Kroon. M Langendoc H J Nier C A Roeder i Rijswijk, Ruiter. M C G Stadig. A van Tol, C M Verrlps. A de Vries. I Veenstra. der M Zoutewelle. 22 kandidaten van het adsplrant- examen (schoolvakken! slaagde - J J Bestebroer. G W van den Boon, M G Bredius E J P vt G van Harten. A de Heyer. A A J de Jong. W H van Klavere J Kok. W A M Kooyman. L M Noort. J G A Betlingcr. W S Botermans M Brandsma (met lof), J de Brinkman. N N Buurmeester. 1 Drenthen. J C Dijkstra (met nberger. W van der Giessen, E H de t. C C A de Haan P Hertog. H AHoeke M C Horree. M de Jong. A C Kalkman, M O Kipp. F de Klark. A Kleinendorst.. G Kramer. M van der Kwaak, J D van dei Langenberg. E A Menheer. A Meyer. N Nle; Dinsdag zal het 55 jaar geleden zijn, dat het echtpaar Rip-Van Tol in het huwelijk werd verbonden. De bruidegom, Jacob Rip, die momenteel 81 jaar is, werd geboren te Hillegersberg. Zijn lagere schooltijd bracht hij door in Ouderkerk aan de Amstel. Op z'n zeventiende jaar werd hij turfsteker. Na zijn huwelijk met Johanna van Tol werkte de bruidegom eerst enige jaren in de duinen voor een salaris van f 1,50 per dag! De regendagen waren „voor de arbeiders", d.w.z. zij ontvingen dan geen loon. Na enkele jaren ging hij varen. Als vrachtschipper vervoerde hij o.m. zand. grind en turf. De heer Rip is in De Kaag een zeer bekende figuur, vooral omdat hij, nadat hij zijn werk als vrachtschipper beëindig de, vele jaren heeft getuinierd. Verschei dene tuinen in de Binnenkaag waren aan zijn zorgen toevertrouwd en hij onder hield ze op voortreffelijke wijze. In 1952 ontving de heer Rip de pen ning voor tuinverzorging van de Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer van Zuid-Holland. Het was de eerste prijs. De bruid, Johanna van Tol, is thans 79 jaar. Zij werd geboren te Abbenes. Na haar lagere schooltijd ging zij in be trekking; eerst in de Haarlemmermeer en later in Sassenheim. Op 23 mei 1906 trouwde zij met Jacob Rip. Op diezelfde dag trouwden er in Hoofddorp 21 paren. Zij vestigden zich in H Nonki van Oost< pert. T J E om (met lof), D Otto. I A Pom- Regt. J de Rooy. J Rus. J Scha- G G Schilling. T Schmied. lof). G M Smits, W G van der Stelt. J C Streefkerk. M van der Velde. E H Verdoorn G J Verschoor. A D Verspuy. J Verwey. A A Wever, C Wisink. A Wolf, C B J v d Wijngaard. T Wijnia J W Zuider vaart (met lof). Van de 54 kandidate slaagdi der Berg. N Boer; iroor het 2c G Bakker. R E Bras. H W Bij Dl. D Drenthen, C I Dijk C J van Ge Een voorproefje van de mode op het gebied van de bad- en strandkleding gafde firma Goemaat gisteravond in hotel Riche te Katwijk aan Zee. Met Karin Kraaykamp als gastvrouwe lie ten vijf mannequins, bekend door hun optreden voor de televisie, de nieuwste modellen badpakken zien. De badcostuums hadden alle de nieu- e modelijn, de ver uit elkaar staande schouderbandjes en het lage rugdeco- letté, Er was voor elk wat wils. Mooie pakjès in lastex, stretch nylon en prin ted coton satin. Naast het donkere pakje in groen bruine tinten waren er ook blauw bedrukte en geruite. Vooral deze laatste maakten een jeugdige indruk. mooi exemplaar, dat slank afkleedde, gemaakt van een blauw-wit ge streepte stof. Het voorpand toonde een mooie verwerking van deze streep. Som mige badpakjes waren zeer geschikt om er een bijpassende rok over te dragen. Men verkreeg dan een vlotte zonnejurk. Voor het strand zijn de lange panta lons zeer geschikt. Ook deze kan men in verschillende kleuren krijgen, zowel ef fen als bedrukt met kleine motiefjes. Draagt men hierbij dan nog een wollen vest of pullover, dan behoeft een frisse dag aan het strand nog geen verloren vakantiedag te zijn. Naast een enkel zonnepakje zag men ook zeer geschikte zonnejurken. Een al leraardigst exemplaar ih wit met een beige motief, werd door het omslaan van een bijbehorende stola veranderd in een chique cocktailtoilet. Naast de specifieke bad- en strand kleding had de firma Goemaat ook groot gedeelte van haar show gewijd aan de japonnen, die men bü een i delingetje op de boulevard of in de stad kunnen dragen. De kleuren ic >.en enkele uitzondering na meestal gedekt. Van de shawldessin en het iets kleinere zakdoekendessin was dankbaar gebruik gemaakt. Deze stoffen waren veelal werkt tot chemisiers met driekwart, half lange of korte mouwen. De chemisier japon, die dit jaar wel zeer grote op gang maakt. Meer gekleed zijn de japon- Helde, N van den Heuvel, J Hoek (met lof). N S den Hollander, H de Jong. C Kleywegt. T Kok. A Kosber (met lof), M C J Koster, C C Kroon. B T Lanenga. C Loeve (met lof). K A Luteyn S D van Maren, JNoorlander, L Oldenbeuvlng, A den Ootter, J C Oudijk, I Ouwehand, H E W Ouwerkerk, H A Post. J H Roos. A de Ruiter. M C van Rijswijk, E Scheening. W Seldenthuls. C van der Stelt T A Tijdeman, M vah Veen. X Veenstra. M van der Velde M W de Vries (met lof). M W Wassens (met lof). P E van Wijngaa: G Wijnia (met lof). S C van Zuilekoi T Zwaan. 4 kandidaten v slaagdei den uitgereikt aan: J van Bcntum. J D Ber- revoets A van Bostelen. M Cuoerus. A J van Duyn T Dijkstra. A de Jong. M Langendoen. H J Niemever. G Stadig. C M Verrlps, A de Vries en E A van de Wulp. Voor het examen Kindcrschcrming A slaagden van dc 20 kandilaten de dames: J van Bentum. J D Berrevoets. J van den Bosse A van Bostelen. L Cuperus, T Dijk stra. A C FI ipse, N van Gent. L J H de Graaf J Hoogeboom, C A Jille. J de Jon ge. G Keegstra. A Korver. J Mein. A J Nle- meyer. G Postma. A Prinse (met lof). S Salverda. H Schrcur. G Stadie. E van der Velden. C M Verrips. T Vrekcn. A J D Vreuedenhil. A de Vries. G Wassen J i e a Van de Wulp. rrijetUdsi M Bakker W Brinki FUose. J A J d Kieviet. F de Klai doen. I Ouwehand G A Ri A van Tol. J V. van der Wulp. A J van Duvn. A C Hertog. C A Jile. M L Kleipoel. M Lar J D Berrevoets. C v G Bakker. J v Spel slaaedcn i Bosse. N Ci L J H de Graaf. L C der Griend. J Hoek. D Hoogenboom. A de Jong J de Jor G Koegstra Maren. J Meln. E A Menheer. T A A Prins. J H Roos. S Salverda i M Zoutewelle. NOORDWIJK Kinderen vernielden pantservuist Twee kinderen uit Noordwykerhout, die zondagmiddag op het strand te Noord wijk nabij het marinestation „Nora" aar het spelen waren, vonden een aange spoelde pantservuist. Een hoogst explo sief en gevaarlijk Duits wapen uit de Tweede Wereldoorlog. Met een stuk yzer hebben de kinderen de pantservuist in twee stukken geslagen. Leden van het marinebewakingskorps hebben de kinderen weggejaagd en het marinevliegkamp Valkenburg gewaar schuwd. Een expert van de artillerie-in richting aldaar, de luitenant ter zee-vlie ger F. Bom uit Leiden, heeft het wapen gistermiddag gedemonteerd en tot ont ploffing gebracht, hetgeen met een luide knal gepaard ging. Hoe de kinderen op het nippertje de dood zijn ontsnapt, blijkt wel uit de verklaring van de demonteringsexpert, die meende, dat, indien op een andere plaats van het apparaat de slagen met het stuk ijzer waren toegebracht, de pant servuist onherroepelijk was geëxplodeerd Schietvereniging „Blyf voor 't Land" Bij de schietwedstrijd van Blijf voor 't Land te Noordwijk werden de volgen de schutters met de buks winnaar van eén wisselmedaille: N. W. Caspers 47 pnt le klasse; mevr. W. Wassing 47 pnt 2e klasse; C. van der Tang 45 pnt 3e klasse. In de le klasse werd de medaille defi nitief gewonnen door N. W. Caspers met 46. 47, 47. 43, 47 punten. Met KS.O. werden de wisselmedailles gewonnen door: J. Vink 59 pnt le klasse; C. Smit 57 pnt 2e klasse. In de koppelwedstrijd werden de kop pels 8, 5 en 4 winnaar met respectievelijk 19.17 en 14 punten boven het gemiddelde. netjes van een fijne Zwitserse katoen, in pasteltinten. Deze jurkjes waren sim pel van model, maar zeer apart door de mooie opengewerkte randen. Heel mooi was ook een sluikvallende japon in de moderne vloeiende lijn, die was uitgevoerd in een smalle bruin-witte verticale streep. Voor de teenager waren er vrolijke jurkjes en blouses met shorts. Een vlot japonnetje was gemaakt van een brede roze-rode, zwarte en bruine streep, waar bij de roze-rode vierkante kraag door zijn aparte verwekking opviel. Naast de pantalon werden ook veel strakke geruite rokken gedragen. Een nieuwtje is het schuin genomen stukje onder de plooi. Behalve strand-, bad en boulevard- kleding bleek de firma Goemaat ook goed gesorteerd te zijn in grappige zonnehoe- ?n en grote felgekleurde badlakens. Deze show, die veel belangstelling had, zal vanavond in Casino te Noordwijk worden herhaald. G. de Vries-Haarbrink. Herv. Gasthuis bestaat een halve eeuw Gisteravond bevonden zich in de gro te zaal van het Hervormd gasthuis een overvloed van bloemen en enige fruit manden. Van half zeven tot acht uui werd een receptie gehouden ter gele genheid van het 50-jarig bestaan var het gasthuis. n autoriteiten en vooraanstaan de figuren uit de plaatselijke kring der kerken kwamen de regenten gelukwen- aantoieden. Onder hen bevonden zich burgemeester H. Duiker, de wethouder der bedrijven, mr. J. v.d. Plas. de oud gemeentesecretaris, D. C. O. Boekhoven. F. Pijlman, Geref. predikant, ds. F. Of ferings, ds. H. Bogers, voorzitter Kr Meijvogel van de diaconie, de heer M den Hollander namens de Chr. Wijk verpleging, voorzitter C. Guijt van de Chr. Gezinszorg, de kerkvoogden N. van Duijvenbode, D. J. Kleen en A. 1 Duijn. Na afloop van de receptie werd met de bejaarden het jubileum gevierd. Al len ontvingen een flesje eau de cologne en een schaaltje fruit. Tijdens dit fees telijk gebeuren werd een visserijfiLm vertoond, die met volle aandacht werd gevolgd. Hoog en laag water Donderdag 18 mei: hoog water 5.29 en 17.55 uur, laaig waiter 1.16 en 1336 uur. KATWIJK Gevestigd en vertrokken Gevestigd: A. L. L. van Rossum, Duin oord 18, gekomen van Duitsland. E. de Nijs, Drieplassenweg 17, gekomen van Oud en Nieuw-Gasbel. S. T. P. Plu, Voor straat 51, gekomen van Leiden. A. Ron deau, Drieplassenweg 17, gekomen van Rotterdam. J. P. Dijkstra, Valkenburg- seweg 22, gekomen van Emmen. C. J Veerkamp, Drieplassenweg 17, gekomen van Amsterdam. B. J. den Besten, Drie plassenweg 17, gekomen van Epe. J Ouwehand, Israëlweg 16, gekomen van Warmond. E. Karssinig, Emmaplein 3. gekomen van Eindhoven. J. E. Stule- meyer, Tramstraat 67, gekomen van USA. L. J. Wesdorp. Tortellaan 13, ge komen van 's-Gravenhage. P. van Har- tingsveldt, Cornmandeurslaan 66. geko- LEIDERDORP Ongeluk met dodelijke afloop Gisteren raakte de 6-jarige jongen L. van Leeuwen van de Achthovenerweg op weg naar school in de Rijn. Dokter Van 't Wout paste nog kunstmatige adem haling toe maar de jongen is op weg naar een ziekenhuis in Leiden overleden. Nog een ernstig ongeluk Het vierjarig zoontje van de familie Bouwer in de Anna van Saksenstraat werd toen hij in de Fred. Hendriklaan achter een stilstaande auto de straat opliep door een auto aangereden. In ern stige toestand werd het jongetje naar een ziekenhuis gebracht. Raiffeisenbank De coöperatieve Raiffeisenbank alhier hield de ledenvergadering. Voorzitter C. Meerburg kon in zijn openingswoord te rugzien op een goed jaar. Er is een be vredigend rendement. t nieuwe bankgebouw, dat naast het gebouw Irene komt, is aanbesteed voor f 85.000. Het bestuur zal zich over de in richting nog beraden. Als lid van de raad van toezicht werd de heer J. de Graaf jr. herkozen, als be stuurslid de heer Bloemendaal. is over het afgelopen bankjaar een winst van f 5000. Deze zal aan de reserve worden toegevoegd. Kassier Verboom werd dank gebracht voor zijn beleid en beheer. Besloten werd het presentiegeld voor de leden van de raad van toezicht te verhogen van f 75 tot f 100. Hervormd jeugdgebouw Op initiatief van de jeugdraad van de Hervormde Gemeente wordt het Her vormd jeugd- en verenigingsgebouw aan de Eikenlaan grondig opgeknapt. Het werk geschiedt door vrijwilligers, die re gelmatig met enthousiasme bezig zijn. Zo komen in alle zalen mahoniehouten lambrizeringen. In de bovenzaal wordt geluiddempende vloer gelegd. Van binnen en van buiten zal het gebouw worden geverfd. Een aantal kleinere voorzieningen completeert het vernieu wingsprogramma. Dit werk is financieel mogelijk ge maakt door een zogenaamde „talenten actie". In de laatstgehouden jeugddienst kreeg ieder een „talent", waarvan het uiteraard de bedoeling is, dat daarmee iets wordt gedaan. Het laat zich aanzien het resultaat bepaald niet onbevre digend zal zijn. NOORDWIJKERHOVT Rozenbroek, onder Lisse. Daarna woon den zij 20 jaar aan de Lisserdijk en nu al jaren aan de Huigsloterdijk. Het echtpaar heeft elf kinderen gehad, van wie er nog negen in leven zijn. Drie kinderen emigreerden naar Amerika, Ca nada en Zuid-Afrlka. Er zyn 36 klein kinderen en acht achterkleinkinderen. Op Tweede Pinksterdag viert het bruids paar thuis in intieme kring het heug lijke feit. VOORHOUT Uit de raadsstukken Een belangrijk punt staat op de agenda van de gemeenteraadsvergadering van vrijdag (aanvang acht uur), nl. de be spreking van een vaste geldlening van f950.000 om de verbreding van de Jacoba van Beierenweg te verwezenlijken. Voorts bevat de agenda een voorstel tot aanbe steding voor het aanbrengen van eer asfaltdek op de Leidsevaart (onders hands); tot in vaste dienststelling van de gemeentewerklieden P. J v. d. Hulst er H. A. v. d. Hulst en tevens hun benoe ming tot werkman eerste klasse; tot het benoemen vein Th. Steenkamer tot werk man eerste klas op arbeidsovereenkomst; tot het niet aantekenen van een beroep tegen het besluit van de Prov. Staten Zuid-Holland tot vaststelling van streekplan bollengebied. Burgerlijke stand Geboren: Elisabeth B A M d v J H van Beek en A M Mens; Theodora C A d v M G van Gent en C W Janson; Petrus LJzvAGvd Geer en T J de Boer; Wilhelmina H M d v A A van Berkel en W E Volwater; Joseph A J z v H G Deutekom en T M Rodewij k; Constance M L d v P v d Bent en E M Bouwmees ter; Carla d v C M AngeVhare en C A Turenhout Gehuwd: C H Vrijburg, 28 jr en M G Groenen, 23 jr; H A Lenting, 21 jr CAM Godijn. 20 jr. Overleden: D van der Tang, 62 jr, echtgen v P E Kooiman. Veilig verkeer Voorhout Burgemeester Smolders kon aan ipgekomen kandidaten van de lagere scholen een diploma uitreiken voor Veilig Verkeersexamen. Dit stemde de burgervader tot grote voldoening. Hij bracht dank aan de hoofden der scholen, hun medewerkers en de rijkspolitic van Voorhout. Vijfentwintig leerlingen kregen hun diploma. Met lof slaagden van de chr. school: G. Koelmans; van de r.k. jongensschool: H. Kortekaas en van de r.k. meisjesschool A. van Deursen, Th. Diemei, A. v. Steijn, J. Veenhof, G. Ver- heagen, M. de Winter. Van het gemeen tebestuur kregen alle kinderen een ver snapering. NIEUW VENNEP Vijftien geslaagden aan Johannes Verkuylsehool Onder grote belangstelling van geno digden en ouders had de eindles met diploma-uitreiking van de Johannes Verkuylsehool te Nieuw Vennep plaats. Het was de eerste groep leerlingen, die het nieuwe (sterk uitgebreide) les programma volgde. Naast de praktische landbouwvakken kon vooral veel aan dacht besteed worden aan de algemeen vormende vakken zoals Nederlands, En gels, wiskunde, biologie e.d. Bovendien vormt het praktisch werken in het grote werktuigenlokaal van deze mooie school een belangrijk onderdeel van het onder- wijs. Door de invoering van het leerlingen- stelsel wordt het mogelijk de leerlingen in schoolverband het praktisch werken op de bedrijven te instrueren; op deze wijze ontvangen de toekomstige werkge vers cn werknemers op onze agrarische bedrijven een waardevolle voorberei ding voor hun beroep. Op de eindles konden maar enkele onderdelen van het uitgebreide pro gramma belicht worden. Uit de vragen van de heer F. Kamphof, praktijkleraar motoren en landbouwwerktuigen, en de vele goede antwoorden van de leerlin gen bleek, dat ook de mechanisatie van de landbouwbedrijven grote invloed op het gegeven onderwijs heeft Herman Vissers hield een causerie over diverse inkuilmethoden, verouderde en de meest moderne manieren werden ver geleken. In aansluiting hierop werden de leerlingen door de heer J. G. Ligten- berg. directeur, vragen gesteld over vee voeding en scheikunde. Een diploma kon uitgereikt worden aan de volgende leer lingen: J. Bulk, J. van Stam, H. H. Vissers te Nieuw Vennep; J. C. Knibbe, A van Nieuwenhuyzen, D. J. Slootweg. D. H. Visser te Hoofddorp; C. Jonker te AiA- sterdam; C. Molenaar te Sassenheiin; P Roos, C. Steenwijk, B. R. van Tol, K. van Tol te Abbenes; H. A. H. M Schuur man te Vogelenzang; T. de Vries te Aals- De heer J. van der Maarl sprak namens het bestuur en de heer J. C. Knibbe namens de ouders. In zijn afscheidswoorden wees de di recteur de leerlingen op de betrekkelijk heid van vele soms schijnbaar belang rijke zaken in het mensenleven, die, als we er niet nauwlettend op toezien, het doel van ons leven (leven tot eer van God) dreigen te overvleugelen. ZOETERWOUDE Om het tafeltenniskampioenschap Op tweede Pinksterdag zullen ln Zoe- terwoude voor de vijfde keer wedstrijden om het plaatselijke kampioenschap tafel tennis worden gehouden. De inschrijving staat open voor wedstrijdspelers en „ge legenheidstennissers". Deelnemers, die lid zijn van Effect '54 zullen worden inge deeld bij de overige niet-leden van P.I.T. '54. De leden van laatstgenoemde club spelen tevens om het clubkampioen- schap. De Oranjevereniging van Zoeter- woude-dorp heeft een extra prijs beschik baar gesteld. Inschrijving kan geschieden bij mej. A. M. A v. d. Krogt, Hoge Rijndijk 199; mej. C. A Rodewijk, Weipoortseweg 51; de heer J. P. R. de Boer, Zwetkade 2. In schrijving uiterlijk tot morgenavond. De pryzen lopen aan slag nog steeds op. Van vorige week is niets mi de reders i Dc Harpe Davids De christelijke muziekvereniging Harpe Davids behaalde op het 11 en 13 mei te Aliblasserdam gehouden mu ziekconcours, uitgaande van de Alg Unie van Muziekverenigingen, in de concertwedstrijd van de ere-afdeling fanfare een tweede prijs met 280 pun ten, met 96 punten een eerste prijs en ook een eerste prijs in dc tamboerwed strijd met 204 punten. Herv. Gemeente De collecten in de Herv. Gemeenten brachten in april bijna ƒ1700 op, waar onder ruim 700 als opbrengst van de synodale paascolleate. Uitbreiding St. Bavo Het arch i tecten bureau Henairiks-van den Bosch-Hendriks te Rotterdam heeft naanens het bestuur van de psychiatri sche inrichting ..Sint Bavo" het uitbrel den van een paviljoen opgedragen aat de N.V. W. Thunnissen te Heemstede voor circa ƒ200.000. men van Boskoop. T. van ManenSmit. Prins Hendrilclaan 21, gekomen van Rotterdam. J. M. M. van Asperen-Brand (met gezin)Waaigat 5, gekomen Ubbengen. T. Hancoxvan Duivenvoor de (met gezin), Waaigat 9, gekomen van Canada. F. R. van Veen (met gezin), Boulevard 49, gekomen van Bolivia. D F Gerth van Wijk (met gezin), Zeeweg 45. gekomen van Zuld-Afrika. Vertrokken: A. T. Dessens, van Pioen- hof 10 naar Nieuw Guinea. B. Haagsma, van Wyborgstraat 2 naar Bolsward, P. Tanljéstraat 13. A. L. Hoornweg (met gezin), van Emmaplein 3 naar Apel doorn, Hoofdstraat 90. D. van Andel- Kaisbeek (met gezin), van Zeeweg 145 naar Ghana. C. van EgmondGuijt, van Roest van Limburgstraat 2 naar Rijns burg. Petronella van Saxenstraat 50. J Zuijderduijn, van Molentuinweg 11 naar Oldebroek, Prins Beatrixlaan 21. W. C. Beenen, van Drieplassenweg 17 naar Breda, Kortenaerstraat 33. D. D. Miede- ma (met gezin), van Nieuwe Duinweg 36 naar Denemarken. R. van der Zeeuw, van Zeeweg 117 naar Leiden. Sluisstr. 9 E J. van der Zeeuw, van Zeeweg 117 naar Leiden. Sluisstraat 9. de IJmuider af- de inzinking van :er te merken en naar goed, omdat men nu met de slechte aanvoeren nog wel eens tot een redelijke besomming kan komen. Voor de handel is de ontwik keling verre van prettig. Men moet zyn klanten helpen cn daarvoor moet men duur inkopen. e aanvoer was ook dinsdagmorgen :r niet daverend. Vijf trawlers, vijf loggers en acht kotters voerden 4500 kis- •van 525 schelvis. 240 wijting. 220 gul en kabeljauw, 240 koolvis, 40 haai, 300 haring. 264 kleine haring, 2200 makreel, 175 schol, 5 tarbot, 180 varia. 850 stuks kabeljauw en 7500 kilo tong. Zoals gezegd liepen de prijzen verder op, zodat men nu al kisten grote kabel jauw voor f 208 verkocht. Ook bij de schelvis hield de ontwikkeling aan. Braad niet lager dan f 28. De tong blijft redelijk goedkoop, de schol is nog steeds ;er duur: f 56—f 44. Vandaag aan de markt Vandaag lost de SCH 261 495 makreel. 100 wijting, 40 schelvis, 100 haring. 40 200 kleine haring en makreel en 150 stuks kabeljauw. Thuisstomend zijn de SCH 3 met 800 kisten, de IJM 46 met 510 kisten en de IJM 97 met 770 kisten. Aanvoer in IJmuldcn n vis aan de Rijksvis- afslag te IJmuiden is in april hoger ge weest dan in 1960. De aanvoer was in april 7.904.844 kilo tegen vorig jaar 7.126.416 kilo. De opbrengst maakt ook een kleine stijging door, namelijk f4.407.365 tot f 4.686.820. Bij verschillende belangrijke vissoorten kon men een vermeerdering van de voer constateren. Makreel steeg 2.733.822 tot 3.230.539 kilo. de opbrengst liep hierbij op van f 505.243 tot f 532.405. Bij kabeljauw was er een stijging 345.988 tot 549.683 kilo, waarbij de op brengst opliep van f 360.709 tot f 434.272. De aanvoer van wijting vertoonde een stijging van 447.581 tot 549.569 kilo. maar hier liep de opbrengst terug van 180.529 tot 169.695 gulden. Een belangrijke aanvoerstijging kan •men constateren bij tong, waar de voer toenam van 650.727 tot 746.822 kilo. De opbrengst hield hiermee niet volko men gelijke tred, want werd vorig jaar f 2.037.928 betaald, nu was het maar nig meer, namelijk 2.172.534 gulden. Stij ging was er ook in belangrijke mate bij de garnalen. Van 20.893 liep het op tot 42.537, waarbij de opbrengst steeg 65.230 tot 104.479 gulden. Zeer belangrijk was ten slotte de stijging bij schol, n; lijk van 669.794 tot 953.030 gulden. De opbrengst liep omhoog van f 393.090 tot f407.248. Er waren maar geringe dalingen: schel- 5 van 440.759 tot 429.979 kilo. schar van 874 tot 34.152 kilo. Er was in april 51 een aanvoer van 25.497 kilo zeebaars. De opbrengst hiervan was f 11.988. Vorig jaar was er geen aanvoer van deze vis- Combinaties van de Katwijkse vissersvloot De combinaties, waarmee de Katwijk se vissersvloot volgende week zal deel nemen aan de jacht op. de nieuwe ha ring, zijn thans bekend: Groep Adeco KW 23. KW 25. KW 73. KW 138, KW 147, KW 168, KW 170, KW 2. KW 5, KW 6. KW 7. KW 9. KW 16. KW 47. KW 140, KW 54. Groep Dupa KW 38, KW 48. KW 141, KW 22, KW 37. KW 45, KW 95. KW 130, KW 151, KW 175, KW 163, KW 70. Groep Kennemerland-Parlevllet KW 20. KW 40. KW 41, KW 74, KW 43. KW 44. KW 85. KW 97. KW 110. De jagers worden een dag voor de uitvaart bekend gemaakt (Advertentie) Voor aanschaf van een bromfiets of rijwiel naar. Secr. Varkevisserstr. 277A Katwijk aan Zee BROMFIETSEN: SPARTA SIMPLEX TOMOS SOLEX BERINI. RIJWIELEN: SIMPLEX FONGERS JUNCKER VESTING Meer keuze - Unieke service

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 11