h IIEI ACTIEVE BEZORGER Bij Egersund goede mogelijkheden voor haringvissende vloot In Katwijk werden golfbanen in gebruik genomen Duizend wandelaars in de Bevrijdingsmars alkenburgs echtpaar 65 jaar getrouwd MEliWE LEIDSCHE COURANT Visserij golfjes T^EN NIEUWE VISSERIJ neemt elk jaar in betekenis toe: de haring- visserij op vijftig mijl uit de kust van zuidwest Noorwegen bij Eger sund. Russen, Zweden, Denen en Noren vangen hier met grote kotters en treilers, die met pelagische netten vissen, heel veel haring. Het is niet bekend of men hier met een nieuwe visgrond of met een vroeger altijd verwaarloosde visgrond te doen heeft. Men staat eigenlijk min of meer voor een raadsel. De haringscholen zwemmen hier in/liep water: bij Eger sund is het 200 tot 300 meter diep en vlak boven de bodem zwemt de haring. Voor de Nederlandse kottervloot kan deze visserij bij Egersund zeer belangrijk worden. Zij zijn in staat om met het pe lagische spannet te vissen; de zgn. atoom- kuil, die bij Breskens wordt gebruikt tussen twee vaartuigen in de zee wordt getrokken. De haring, die bij Egersund wordt ge vangen, is over het algemeen van goe de kwaliteit Het is echter een „alle gaartje", zoals de vissers plegen op te merken. Er zwemt jonge en oude haring, maar ook paaiende haring De visserij bij Egersund is niet zonder risico. Het wil er nog weieens stormen. De mogelijkheden om snel een veilige haven binnen te vluchten zijn echter groot Er wordt op zes tot zeven uur af stand van de wal gevist. Totaal mislukt ZUn er mogelijkheden voor het uit oefenen van een nieuwe visserij bü zuid- west-Noorwegcn, de haringvisserij ln de fjorden vlak voor de zuid-Noorse kust Is dit Jaar totaal mislukt. De Noorse vis sers spreken zelfs van een catastrofe. Vorig jaar was met drie miljoen hecto liter haring de vangst al heel slecht te noemen. Dit seizoen voeren de 20.00. deze visserij betrokken Noorse vissers och tor niet meer dan 700.000 hectolltor haring aan De Noren staan voorshands voor een raadsel. Net als de Nederlandse haring vissers op de Engelse wal vragen zij zich af waar de vroeger ln overstelpende hoe veelheden voorkomende haring toch is gebleven. Het is mogelijk, dat de winter- haring de fjorden is gaan mijden en langs een andere weg door de Noordzee trekt KATWIJK AAN ZEE Kahvijkse successen Bij de nationale sloepenwedstrijden, die zaterdag onder grote belangstelling op de 500-meter-baan bij Houtrust te 's-Graven- hage plaats hadden, werd ook deelgeno men door de leerlingen van acht zee vaartscholen en vier der grootste visserij- scholen van ons land. De Katwijken be haalden twee overwinningen. Voor de eerste maal kwamen bij deze jaarlijkse wedstrijden twee teams, elk bestaande uit 12 leerlingen voor stuurman bij de zeevisserij, van 17 tot 20 jaar, uit Sche- veningen en Katwijk, tegen eikaar. De Katwijkers wonnen deze wedstrijd over de 500 meter met 2 minuten en 52 se conden tegen de Scheveaiingers met 2 mi nuten en 59 seconden. Bij de groepen van 12 roeiers tussen 12 en 14 jaar trok de Katwijkse visserij- school met de leerlingen, die de boot be manden, welke op Koninginnedag aan de optocht deelnam, sterk de aandacht In de eerste ronde wonnen de Katwijkers van de IJmuidenaren in de tijd van 2 minuten en 57,4 seconden tegen 3 minuten en 4,4 seconden. In de winnaarsronde won deze groep tegen die van de school uit Den Helder met 2 minuten en 55 seconden tegen 3 minuten en 5.5 seconden. Na afloop volgde de prijsuitreiking ln Houtrust door de Haagse wethouder van onderwijszaken. Wedvlucht De postduivenvereniging „De Rijnmon- dors" hield zaterdag een wedvlucht met oude duiven van St Quentin. Afstand 274 km. In concours waren 183 duiven, die werden gelost om 11.15 uur met be wolkte lucht en kalme zuiden wind. De eerste duif kwam aan om 14.09.45 uur en maakte een snelheid van 1570 meter per minuut De uitslag: J. Parlevllet 1. 32: J. Heems kerk 2, 43; H. Smit 3: L. van Duijn 4, 13. 20, 22;.B. Paauw 5. 15. 17. 24, 45. 46; J. van Duijn 6. 28; K. Schaap 7, 8. 21. 29; L. van Rijn 9, 37; H. M. Tjebbcs 10; M. Snuverein 11, 18; H. van Schie 12; B. Mulder 14. 23. 27, 36. 38, 44; T. de Kluy- ver 16. 19. 33; P. Hogewoning 25, 26; L. Knetsch 30; I. Schaddee v. Doorn 31. 39; J. de Best 34; J. van Maanen 35. 41; J. Jungerius 40; J. van Zanten 42. Spelletjesmiddag Zaterdagmiddag werden onder leiding van leiders en leidsters van de C.J.V. op het terrein aan de Zwarteweg-Kanaaldijk door de meisjes en jongens verschillende spelletjes gedaan. Het was een fijne middag! Jeugdwerk De extra collecte in de Hervormde kerken ten bate van de jeugdraad heeft f 1118 opgebracht Voor de bejaarden Vanavond half 8 wordt in Marina een tweede klaverjaswedstrijd gehouden onder auspiciën van het comité Ouden van Dagen. Ieder kan aan deze wedstrijd deelnemen. De opbrengst is ten bate van de ln Juni te houden autotocht Muziek Ter ondersteuning van de collecte voor de militaire fondsen hield de muziekkapel van het vliegkamp Valkenburg een rond wandeling door ons dorp waarvoor uiteraard veel belangstelling bestond. Opbrengst De opbrengst van de voorjaarsllchting Vrouwen-V.U.-hulp is f 339,18. Agenda De vrouwenafdcling „Overduin" ver gadert hedenavond 8 uur (W. de Zwij- gcrlaan). Mevr. Van Dijk—Krosschell spreekt over „Ons tehuis". Mevrouw an Geldere—Zweedijk levert een vrije bijdrage. Mooie trek KW 144 Hoewel het om de noord wel goed weer was waren de vangsten toch weer schraal. Er werden namelijk maar 50 tot 200 manden haring, makreel, kool- vis en wijting per etmaal gevangen. De KW 144 Cornelis Den Duik boekte een aardig succesje door in een trek zoveel vis op te halen, dat er honderd manden mee gevuld konden worden. De IJM 10 Maria van Hattem meldde een trek van tien manden hoops, en de trek van twin tig manden van de KW 4 Golfstroom was ook al allerminst imponerend. De IJM. 72 Beatrice ving in één trek 40 manden hoops, de KW 8 Deining kwam in een trek op 60 manden hoops. De loggers en kotters op de kust kwa men van 60 tot 150 kilo tong en 10 tot 15 manden vis. De loggers en kotters in de Sylt vingen 500 tot 700 kilo tong per etmaal. Wat er was Drie trawlers, twee loggers en 48 kot ters voerden zaterdag in IJmuiden 5400 kisten aan. waarvan 300 schelvis, 70 radio. 170 wijting. 110 gul en kabeljauw. 7 koolvis, 230 haring. 250 kleine haring. 1300 makreel. 400 schol. 500 stijve kabel-1 vangst te lossen jauw, 60.000 kilo tong. Er waren ditmaal geen grote Katwijkse schepen aar markt. De grootste aanvoerder wai VI 121, die 835 kisten voor zijn rekening nam. waarbij 565 makreel, 95 schelvis 90 stuks kabeljauw. De IJM 35 Postbou had 600 kisten, waarvan 400 makreel en 85 schelvis, de IJM 32 Elie Cheneviere had 740 kisten, waarvan 155 schelvis. 210 haring. 210 makreel en 90 stuks kabel- De markt Dc afbraak van dc schelvisprijs bleef voortduren. Eénendertig gulden was het hoogste bed voor een kist exportharing Weinig geld was ook weer te maken voor de kabeljauw. De regels deden f 38f 68, de kisten f 77—f 90. Ook op het binnen landse front was de schelvis zeer goed koop. De kleinste braad deed maar tien gulden en de kleinmiddel schelvis haal de maar f 28. Het plafond van de makreel lag nu op f 40. Vandaag aan de afslag Ongetwijfeld zal er vandaag weer een ruime aanvoer zijn. Toch was er zater dag pas van één schip met zekerheid be kend. dat het zou afslaan: de VL 110 Michiel Jan. Dit schip heeft 740 kisten, waarvan 80 schelvis. 170 haring. 590 makreel. 25 wijting. 60 gul en kabeljauw, 10 radio. 5 varia en 70 stuks kabeljauw. De oudste schepen zijn: 24 april IJM 57. 25 april IJM 26. KW 135. SCH 135. IJM 36. KW 8. KW 32. KW 101, SCH. 171. Buitenlands bezoek de vismeel fabriek. Onder grote belangstelling zijn zater dagmiddag de nieuwe „Mldget-golfbanen" b|j het tennispark „Duinlust" in gebruik gesteld. Talrijke genodigden onder wie het voltallige college van B. en W. als mede vele raadsleden en andere burger lijke autoriteiten waren om drie uur in het paviljoen bijeen, toen de eigenaar, de heer J. W. de Groot, een welkomstwoord sprak, waarin h(J gewaagde van de moei lijkheden die overwonnen moesten wor den bü de voorbereiding en de aanleg van de banen. hij I stuur voor de effectieve medewerking, ook wat de fraaie toegangswegen tot het sportpark betreft Nadat verversingen waren rondgediend, nodigde hij burge meester en mevrouw Duiker uit eerste bezoekers van de baan ee strijd te spelen. Alvorens hiertoe over te gaan. richtte de burgemeester zich tot de eigenaar. Hij prees deze om zijn taai volhouden. Naast de vele dingen die Katwijk als badplaats KATWIJK AAN DEN RIJN Overzicht groenteveiling Langzaamaan gaat nu de waspeen- stroom verminderen. Vele tuinders heb ben hun voorraad reeds afgeleverd en anderen zullen spoedig volgen. In deze week zal nog wel een hehoorlüke voor raad worden aangeboden, maar daarna verwachten we toch een wat sterkere daling. De prijzen schoenmeien in de afgelo- 'M week sterk. De belangstelling van de zijde der exporteurs was minder groot dan voorheen, hoewel cr toch nog 66 pet over de grens ging (vorige week pet.) Het zijn nu voornamelijk Duits land en België die afnemen; Engeland vraagt aanmerkelijk minder. Dat de maximumprijzen hoog tot zeer hoog la gen kwam, doordat de enkele zeer goede partijen deze notering bereikten. De gro te massa ging voor de lagere prijzen van de hand. De prijsnoteringen waren: A I van t 13.70 tot f 18 (f 11.90 tot f 15.30)A II f 4.20 tot f 12 (f 3.60 tot f 10); B I f 12.80 tot f 18 (f 10.80 tot f 16.10); B II van f 1.40 tot f 4 (f 1.40 tot f 3.20); C I van f 2 tot f 7.70 (f 1.70 tot f 6.50); C II van f 1.30 tot f 2.60 (f 1.30 tot f 2.70) Het binnenland nam in de afgelopen week meer op dan de laatste tijd gewoon te was. Van invloed op de handel zal zeer zeker zün de aanvoer van bospeen op veilingen elders in het land. Prei is nu het tweede produkt op de Katwijkse veiling. De prijzen handhaven zich heel aardig, er is zelfs export. De notering was voor A I van f 13 tot f 21; A II van f 6 tot f 17; B I van f 6 tot f 14 B II f 11 (vorige week van f 6 tot f 14 »r kwaliteit). )e eerste aardbeien werden verkocht voor f 0.83 tot f 0.95 per doosje van 150 gram. Ook de eerste bospeen zagen we; deze werd verhandeld voor f 69 tot f 80 per 100 bos. Sla werd afgedrukt voor f 5 tot f 11 (f6 tot t 12). niet bijzonder hoog, de aanvoer neemt nog toe. Van de aangevoerde spinazie draaide nogal wat door. alleen de goede kwaliteit was ver koopbaar, de notering liep van f 9 tot f 23 (f 7 tot f 22). Radijs kwam ook in grotere hoeveelheden. werd afgedrukt voor f 6 tot f 12 (f 6 tot f 13). Andijvie noteerde van f 53 tot f 67 (f 40 tot f 72>. Bloemkool was aldus geprijsd: A I f 8; A II van f 25 tot f 41; Rabarber noteerde van f 7 tot f 16 (f 4 tot f 14). Soepgroen ten deden het niet slecht: selderie van f 8 tot f 16 (f 8 tot f 12); peterselie van f 11 tot f 20 (f 8 tot f 18). krulpeterselie f 11, kervel van f 3 tot f 9 (f 3 tot £12). Raapstelen gingen weg voor f 5 tot f 6 (f 3 tot f 5>, postelein voor f 51, uien voor f 5 en slauien voor f 24 tot f 29. reeds biedt, is met de aanleg van deze golfbanen weer een bijdrage geleverd voor een nog betere accommodatie en uitgebreider recreatie. Hij hooote dat len hiervan gebruik zullen maken, temeer nu ook een doelmatige verlichting gebracht zodat ook 's avonds van de ba nen gebruik kan worden gemaakt. De ligging van deze achttien golfbanen is heel goed. Moeite noch zorg is gespaard om de banen, die op een heuvelachtig duinterrein zijn aangelegd zo te laten aansluiten, dat deze een geheel vormen. De heer De Groot is naast sportleraar ook een uitnemend timmerman en metse laar. De vele muurtjes en miniatuurbrug- gen leggen hiervan getuigenis af. Er werden nog dankwoorden gesproken door het raadslid de heer N. J. van DulJ- venbode en de heer Pino als voorzitter van de tennisclub. Vervolgens liet het grote gezelschap zich tijdens een rond wandeling langs de banen over allerlei bijzonderheden voorlichten. Na deze ope ning werd het publiek in de gelegenheid gesteld de golfbanen te bezichtigen. K4TWIIK Gevestigd en vertrokken Gevestigd J H Poppema, Badstraat 3. gekomen van Valkenburg; P van Ryn. Wassenaar- seweg 52a, gekomen van Noordwijk; A Slotboom, Populierenlaan 12, gekomen van Woerden: Cornelia Verhart. Kerk- laan 27. gekomen van Odoorn. W C Boe nen, Drieplassenweg 17, gekomen van Breda; M Kerpershoek, Nieuwe Duin weg 9, gekomen van Rijnsburg: M Spie- renburg-Havinga, Bestevaerweg 19. ge komen van Hilversum; J J Piek, Drie- plasseweg 17, gekomen van De Bilt: J van der Oever. Stationsstraat 5. gekomen van Noordwijk. Vertrokken A G W Kemenade-Klinkenberg, van O verrijn 12a naar 's-Gravenhage, Beek laan 416: J Plugge-van Duijn, van Jan van Galenstraat naar 's-Gravenhage; B C W Smit, van Koekoeklaan 39 naar Curacao; A Klaasse. van Wassenaarse- weg 75 naar Bloemendaal. Bloemendaal- seweg 289; A A Bouwens-Klein, van Te Brittenstraat 2 naar Rotterdam, Sara! Burgerhartwcg 46; C van Delft, van Com-I mandeurslaan 66 naar Middelharnis, Oranje-Nassaustraat 16; L C M Verkleij, van Achterweg 7 naar De Bilt. Prof. Bronckhorstiaan 10: A van der Luijt. van Kaninefatenstraat 8 naai- 's-Gravenhage, Weteringplein 14; J R Drijgers. van Vin- keweg 12 naar Amsterdam, a/b oplei dingsschip „Pollux", Oosterdokskade; F J Klein, van Te Brittenstraat 2, naar Rotterdam, Sara Burgerhartweg 46: M M Raes, van Willem de Zwijgerlaan 5 naar Hoensbroek, Burgemeester Horstman straat 11; H Verschut, van Zwaluwstraat 8 naar Wassenaar. Bothaplein 13; J Krie le. van Boulevard 126 naar Leiden. Van 's-Gravesandestraat 18; L Guijt, van Sein postdwarsstraat 3 naar USA; A van Leeu wen. van Princestraat 37 naar Maassluis, Mesdaglaan 9; H Mulder, van Narcis straat 1 naar Amsterdam, Zeelandstraat 34III; J de Vreugd, van Tortellaan 13 naar 's-Gravenhage. Damaststraat 217; P. D van der Veen. van Zonnebloemstraat 7c naar Den Helder, Buitenhaven 5: Th Rundholz. van Laan van Nieuw Zuid 44 naar Duitsland. OEGSTCEEST Herdenking meidagen 1940 Zondag 14 mei zal in de Groene- of Willibrordkerk de laatste herdenkings samenkomst worden gehouden ter na gedachtenis aan hen die in de meidagen van 1940 zijn gesneuveld en in het oor logsgraf bij de Willibrordkerk liggen be graven. Een herdenkingswoord zal wor den gesproken door ds. Veldkamp. Her vormd predikant te 's-Gravenhage, in de oorlogsdagen predikant te Valken burg (Z.-H.).'Hierna volgt de kransleg- ging op de Nederlandse en Geallieerde graven. Uitslagen Nagekomen uitslagen van de wedstrij den die 5 mei werden gehouden: Jongens 6e klas: 1 Rudi Jansen van Mantgem: 2 Kees Hazevoet: 3 Arno Jans- n; 4 Max Swaen. 1 Dick Kluit: 2 Henny Zandbergen: 3 Jan Foudraine; 4 Nico van Gijn. 1 Jan Foudraine; 2 Jan Pieter Verbeek: 3 Piet Houweling; 4 Max Swaen 1 Kees Hazevoet; 2 Klaus Vleming: 3 Dick Kluit! 4 Noel Bruning. Gewonden na botsing Zondagavond omstreeks kwart over 11 botste op de Rijngeesterstraatweg een personenauto, bestuurd door G. M. L., alhier, tegen een voor hem rijdende auto. bestuurd door H. L. S.. die vaart verminderde teneinde rechtsaf ie slaan. L. liep verwondingen aan het hoofd op en een gebroken pols. Hij werd. evenals zijn mede-inzittende, mevr. M. van R.-F.. die een resenschudding en eenshock op- lieD. naar het academisch ziekenhuis te Leiden gebracht. EISSE Geslaagde jeugdavond in Salvatori Zoals ook zaterdag weer is gebleken, is in het bijzonder de jeugd zeer ingenomen met het verenigingsgebouw Salvatori in de Wagenstraat. Ds. K. Schouten heeft deze feestavond geopend, waarna hij de leiding overgaf aan het jeugdcomité, dat deze avond verzorgde. Dit comité, dat in de toekomst nog meer avonden en acties gaat organiseren, bestaat uit Piet de Best, Nellekc Niëuwenhuis. Corry Al- gera. Ria Algera, Janny de Weerdt. Jenneke van Ginhoven, Rinus de Vries en Kees Horsman. Het heeft zaterdag avond bewezen tot iets origineels en goeds in staat te zijn. Er zat vaart in het frisse non-stop-programma, waaraan alle verenigingen meewerkten. Om enkele bijzonder goed geslaagde nummers te noemen: de K.M.V. bracht onder leiding van mej. Helmus „De varkenshoedster", de knapenvereniging voerde het schetsje „Lange vingers" op Piet de Best had veel succes met ziir Jeugdhuistoto, de muzikale medewer king van The Golden Strings werd al gemeen gewaardeerd en ook het Song festival slaagde in alle opzichten De belangstelling voor deze avond was zo groot, dat velen moesten worden te leurgesteld. Daarom heeft op zoterdag 27 mei een herhaling plaats. de Martha-Stichting in Alphen a. d. Rijn de Bevrijdingswandelmarsen georgani seerd. Het was op Rijnstroom een druk*.! belang, want er waren verenigingen verweg gekomen en het aantal deei ers ging naar de duizend. De heer Van Petegem en zün medewerkers heo- ben het er dan ook druk mee gehad, om alles in goede banen te leiden en dat is goed gelukt. Men beweert wel eens dat de jeugd niet meer lopen wil. Uit de deelname de wandelmarsen blü'kt wel anders de Alphense jeugd ontbreekt niet. De verenigingen draaien goed en steeds weer zien we scholieren onder leiding van leerkrachten meewandelen, waarvan we ditmaal eens noemen de heer L. J Stortenbeker, het hoofd van de Imina- nuëlschool. Er waren drie tochten uitgezet. De deelname aan de tien kilometer was hel grootst. Men bleef aan de lage zijde, rich ting .Oudshoorn, langs de Heimanswete ring, via de Heuvelweg en Herenweg weer naar huis. De tweede groep, 15 km. Op 21 mei a.s. hoopt het echtpaar W. SlootwegN. SlootwegKoster, Broek- weg 13 Valkenburg, de dag te herden ken, waarop het "tXenzestig jaar gele den In het huwelük trad. Naast dit zeld zame feit is het ook wel, bü'zondcr, dal zü nog steeds in het huis wonen, dat zü ln 1896 betrokken. Acht kinderen zijn er uit dit huwelijk geboren, van wie er nog zes in leven zijn. Zestien kleinkin deren en eenentwintig achterkleinkinde ren vormen mede de grote familie. Gedurende 25 jaar heeft de heer Sloot weg op de pannenfabriek van de heer Sillevoldt gewerkt. Urenlang kan hij ver tellen van die tijd, dat hij f 8.40 per week verdiende. Door het maken van over uren werd dit bedrag soms wat groter, maar voor f 12 per week moest hij der tigduizend dakpannen maken Na de periode van fabrieksarbeider KATWIJK AAN ZEE - DE NIEUWE LEIDSCHE COURANT vrijgt voor een wijk te KATWIJK AAN ZEE (Noord) een Boven 18 jaar. r i, "X 45 PI 6 Ti de tijd van het melkboer-zijn. Tweemaal per dag ging hij de klanten rond en velen herinneren zich nog, dat alles kraakhelder was. Van dit oudste paar van Valkenburg de bruidegom afkomstig van Katwijk, de bruid van Reeuwijk. De laatste was op zevenjarige leeftijd al wees en heeft als jong meisje een niet-gemakkelijk leven gehad zn.jCógevbgkq cmfwyp cmfwyp mfwypr Beiden zijn ze 88 jaar; De bruid is nog bijzonder flink; de bruidegom is doof,1 geestelijk nog volkomen fit. Nim mer wijken ze af van het regelmatige leven; op tijd naar bed en 's morgens vroeg present. Nog iedere zondag zit de bruid op haar plaats in de Hervormde kerk: voor de bruidegom is de kerkgang niet meer mogelijk, maar via de band recorder wordt de kerkdienst bij hem huis gebracht. Donderdag houdt het bruidspaar recep- e in de zaal bij de Hervormde kerk. Ongetwyfeld zullen zy veel belangstel ling ondervinden. Herctankingspleelitighedeii Opnieuw komt de Vereniging van Oud- Strijders 4.R.I. op Hemelvaartsdag naar Valkenburg voor de jaarlijkse herden king van de gevallen kameraden. Deze herdenking zal centraal te Valkenburg worden gehouden en daar worden be ëindigd. De kranslegging op de erebe graafplaatsen te Katwijk en te Rijswijk zal door het bestuur worden verricht Om kwart over tien wordt er in de Hervormde kerk een dienst gehouden, waarin ds. P. van der Staiiy, legerpredi- kant voor het voormalige 4.R.I. hoopt voor te gaan. De Chr. Gemengde Zang vereniging „Advendo" zal onder leiding van de heer M. Kroon hieraan mede- Voor de Rooms-Katholieken ls er een dienst, ook om 10,15 uur, in de kapel op het vliegkamp Valkenburg. Hierin zal de vloot-aalmoezenier P. Buisscn do pre dikatie houden. Om half twaalf is er ccn bijeenkomst In de kantine van het vliegkamp, waarna men om kwart voor één uit de Marinus Poststraat in Valkenburg zal marcheren naar de ere-begraafplaats. Daar zal de burgemeester van Valkenburg een toe spraak houden en de kolonel b.d. H. D. Buurman, commandant van het voormalig 4.R.I. een krans leggen. Het ligt in de bedoeling, dat de plechtigheden om één uur geëindigd rijn. ging dezelfde weg, maar niet de Heuvel- weg af. doch door naar Woubrugge, daar rechtsaf en via Kruisweg-Herenweg na r de Marl'ha-stichting. En dan -was er de tocht 25 'km, die m Woubrugge linksaf ging, naar de Wüde Aa i zo via Koudekerk weer huis waarts. Men kwam bij al deze tochten door mooie gedeéllten van het Hollands polderlandschap en mede door het uit- - zij 'het wat winderige weer, .s er volop genoten. De „laatste loodjes" werden vergemak kelijkt doordat het tamboerkorps van da Martha-rt.ichting de groepen afhaalde Naast medailles als individiiuele belonin gen waren er ook groepsprijzen, waa één beschikbaar gesteld door liet ge meentebestuur van Alphen aan den Rijn voorts o.a. door verschillende plaatse lijke industrieën. Deze prijzen werden als volgt toegekend: 25 km. afstand:: „Op goede voet". Alphen. 42 punten, eerste prijs; 15 km. afstand: „Op goede voet", Alphen, groep B 1ste prijs met 47',i pt.: „Andrélon", Bodegraven, 47 pt, 2de prijs;- „Hpllandia A", Alphen 46 pt.. 3de prijs. 10 km. afstand: „The Quick Steps", Alphen, 50 pt., 1ste prijs; „Jong Flar- dinga. Vlaardingen. 42 pt., 2de prijs: „Jong leven", Capelle aan de IJssel, 41 pt., 3de prijs; „W.S.V. Zwammerdam", 39'/ï pt.. 4de prys. De groepen van de Martha-stichting liepen over de verschillende afstanden buiten mededinging mee. Voor deze groepen waren afzonderlijke prijzen bei schikbaar gesteld. In de 10 km. afdelingverkreeg de groep Kinderhuis van mej. R. de Graaf dc eerste prijs met 44 punten. In de 15 km. afdeling was het de groep van mej. R. v. d. Berg van het meisjes huis. die met 41 punten eerste werd. ge volgd door de groep Zuiderpark van mei. M. Hoogstraten. De groep van mej. Paul van het Oos terpark behaalde in de 25 km. afstand met 44 punten de eerste prijs en de groep van het Zuiderpark van mej, Gon- ny werd tweede met 37 punten SASSENHEIM Weinig jongeren in wedslrüd Zaterdag werd de ziektebeeldenwed- strijd voor bloembollen gehouden in de schuur van M. van Diest op de Hoofd straat. Iets minder vakgenoten dan vorig jaar hebben aan deze wedstrijd deelge nomen, Til. 360. Onder de belangstellen den waren veel jongeren, van wie in ver houding weinigen deelnamen aan de strijd. De juryleden betreurden dit zeer en schreven het verschijnsel toe aan een soort angst tegenover de werkgever voor het geval dat men weinig succes zou hebben. De uitslag van de wedstrijd zal nader bekend worden gemaakt Bakker-Breda won beker Vrijdagavond is de finale bedryfsvoet- bal gespeeld. De wisselbeker is ten slotte gewonnen door het elftal Bakker-Breda. De opbrengst van de toegangsprijs, die bestemd is voor de tocht van ouden van dagen, is nog niet bekend. LEIDERDORP Toneelavond Ziilkwartïer De laatste toneelavond in dit seizoen van de buurt- en speeltuinvereniging ..Zijikwartier" is volkomen geslaagd De kantine van de Verenigde Touwfabrieken was geheel gevuld toen voorzitter P, Smit de bijeenkomst opende met een woord van welkom aan allen, maar ln het bijzonder aan burgemeester K. van Diepeningen en de heer J. v. d. Hoek, hulpprediker, met hun echtgenoten. Spreker sprak zijn voldoening uit over het feit, dat de vereniging nog steeds springlevend is, in tegenstelling tot vele andere, die vlak na de bevrijding paddestoelen oprezen, maar na kortere of langere tijd ophielden te bestaan. Hoofdschotel vormde dc opvoering a „De dochters van de baas" een vrolijk spel in drie bedrijven door C. van der Llngen. Het stuk werd vlot gespeeld en vooral de rol van het enfant terrible werd raak vertolkt. De aanwezigen hebben genoten van de \-ele geestige verwikkelingen en staken hun bijval dan ook. niet onder stoelen of banken. Na afloop was er nog een grote verlo ting met veel mooie prijzen, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. VALKENBURG Bloemenhulde Woensdagmorgen elf uur zullen de leerlingen van de Chr. school een bloe menhulde orengen bij het monument voor de gevallen burgers, op de ere begraafplaats en op dc burgerbegraaf plaats. Bureau gemeentewerken gesloten Het bureau gemeentewerken is van heden tot en met 20 mei wegens vakan tie gesloten Bibliotheek blijft open Ook gedurende de maanden mei, Juni, Juli en augustus blijft de bibliotheek van de Hervormde Jeugdraad geopend. In die maanden zal er vrydagsavonda Ook van de Marthastichting te Alphen aan den Rijn liepen ver scheidene groepen mee in de i B evrijdingsmars. ALPHEN AAN DEN RIJN Ds. H. J. A. Smits (34 jaar) te Huizum overleden Toen vorige week zondag de Gerefor meerde predikant Schelhaas van de Friest gemeente Huizum voor de radio in zyn gebed dacht aan zijn Hervormde collega, die zo heel ernstig ziek was, zullen nigen in onze gemeente hebben geweten, dat het hier een bede voor een oud plaatsgenoot gold. Nu is het wel bekend geworden, want de predikant, ds. H. A. J, Smits, is op de leeftijd van 34 jaar over leden. Met ontroering is deze tüding verno men, vooral door zijn leeftijdgenoten, die nog heel goed weten van zijn activiteiten in het Alphense C.J.V.-werk. Maar toch ■ook door ouderen omdat de ouders van de overleden predikant, en zün schoon ouders een grote plaats in het midden van onze gemeente hebben of nog heb ben. De vader van de overledene is het gepensioneerde hoofd van de voormalige Chr. school aan de Julianastraat P. Smits, zyn schoonvader de Alphense architect W. Brouwer. De dochter van het echtpaar Brouwer bleef achter met één kindje. Van ds. Smits, die in 1926 geboren werd en aan de rijksunivèrsiteit te Leiden stu deerde. werd in de Hervormde Kerk nog veel verwacht. Hij werd in 1952 kandidaat en 19 oktober van dat jaar predikant te Akker en Murmerwoude: 3 november 1957 vertrok hij naar Huizum. Hoewel nog jong, was hy al lid van de mutatie commissie van de generale synode en van de raad voor het jeugdwerk der Herv. Kerk. Hij had zitting in de commissie voor maatschappelijk en cultureel werk in Friesland en in het bestuur van de| Herv. kweekschool in Leeuwarden. Een langdurige ziekte met verscheidene ope ratieve ingrepen maakte een einde aan zijn leven. De begrafenis had heden te Huizum plaats, na een rouwdienst in de Pniëlkerk aldaar. Alphense Vriendenclub Zaterdag werd deelgenomen aan de vlucht van St. Quentin, 373 km. De dui ven werden gelost 11.15 uur met zuidwes tenwind. Aankomst eerste 14.4.25 uur, laatste 14.22.16 uur. Uitslag: C. Verdel 1. 14. 17, 22, 24, 28, 31. 31; A. Dissel 2, 10. 21; H. Hoogeveen 3, 8. 12; A. Groeneveld 4. 7, 11; J. Domburg 5; A. Bergshoeff 6. 16; Jac. Verkade 9. 15: Th. Godthelp 13. 19; G. den Oude 18: Hoogenes-Boesveld 20: Boere 23, 25. 26; A, Groenendijk 27; D van Eik 29. 32. BENTHUIZEN Tweede uitvoering van Hosanna In de grote zaal van het verenigings gebouw te Benthuizen gaf de christelijke gemengde zangvereniging „Hosanna- met medewerking van het christelijk meisjeskoor „Klein-Hosanna" een ge slaagde tweede uitVoering. Na het openingswoord van voorzitter D. van Soest, werd het (gewijzigde) pro gramma aangevangen met het gezamen- lyk zingen van Psalm 150 vers 1. Hierna werd de leiding overgedra gen aan de dirigent-directeur, de heer J. de Jong uit Zoetermeer. Solist was de tenor Yge Pars. HAZERSWOUDE Agendanlcmvs Maandag: Het Oude Raadhuis, 8 uur schaakclub H.S.C. Dinsdag: Hervormde school, 7.15 uur Hervormde meisjesclub; Verenigingsge bouw 7.30 uur, meisjesvereniging „Ly- dia Hervormde pastorie, 7.30 uur. Her vormde meisjesclub (boven 14 jaar) Woensdag: zaal Geref. kerk. 7.45 uur, Geref. -vrouwenvereniging. Vrijdag: Hervormd verenigingsgebouw, 8 uur. Zang en Vriendschap. ZaterdagHervormd verenigingsge bouw, 3.30-4.30 uur. boeken ruilen. Uitstapje Zaterdag maakte de firma W. Sloot weg cn Zonen met het personeel een autotocht naar Gelderland. Men startte s morgens om half acht, waarna het eer ste doel was de pyramide van AusterliU, waar de lunch werd gebruikt cn een pit tig partijtje werd gevoetbald. Vervolgens ging men naar de Westerbouwing te Oosterbeek om vandaar te varen naar Arnhem. Ook werden de Posbank en de Ginkelse hei nog bezocht alvorens men weer westwaarts keerde. In De Gouden Leeuw te Voorschoten werd het diner gebruikt. VOORHOUT Christenvrouwenbond Morgenavond om kwart voor acht ver gadert de afdeling Voorhout van de Ncd Christenvrouwenbond in de chr. school. Mevr. A. M. BesijnKorver spreekt aan I *and van lichtbeelden over Zuid- KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag Dinsdag 9 mei. hoog water 10.34 3.15, laag water 5.46 en 18.45 uur. van halt zeven tot halt acht gelegenheid zijn tot het ruilen van boeken. Een grote uitbreiding van tweehonderd boeken I voor volwassenen en honderd jeugdboe- ken maakt, dat aan veler wens kan I worden voldaan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 4