E.E.G.-topgesprek uitgesteld Kritiek op rapport van K.S.G. (sclirootfraude) Oplossing: houtaanvoer ONTSLUITING PALTHE GEZINSVRAAGSTUKKEN Op 15 en 16 mei komen op uitnodiging van de Nederlandse regering een aantal ministers en staatssecretarissen van Europese landen te Den Haag bijeen, om informeel van gedachten te wisselen over de maatschappelijke aanpassing van het gezin aan de veranderende le vensomstandigheden als gevolg van industrialisatie en mechanisatie. De Nederlandse minister van maatschappelijk werk, mej. dr. Marga Klompé, treedt als gastvrouw op. De bijeenkomst wordt in het Vredes paleis gehouden. Dit informeel ministerberaad over gezinsvraagstukken is ontstaan uit een internationaal kontakt ter gelegenheid van het in 1959 in Wenen gehouden congres van de Union Internationale des Organismes Fami- liaux. Men kwam overeen dit informeel kontakt periodiek voort te zet ten overigens zonder permanent secretariaat teneinde alle maat regelen, welke op enigerlei wijze strekken tot bescherming van het gezin onderling te vergelijken om aldus tot verbetering te kunnen ko men, of deze maatregelen, waar wenselijk, internationaal op elkander af te kunnen stemmen. Niet voldoende voorbereid (Van onze correspondent in Bonn) De conferentie van de E.E.G. re geringschefs, die op 19 mei a.s. in Bonn zou worden gehouden, gaat niet door. Op het ministerie van buitenlandse zaken in Bonn waren gistermiddag de ministers van bui tenlandse zaken van de E.E.G.- landen bijeen gekomen. De minis ters zijn tot de conclusie gekomen, dat er voor een gedegen voorbe- réiding van deze topconferentie geen tijd genoeg meer was. Zij wil len de regeringschefs nu voorstel len hun volgende confrontatie op te schorten tot 10 juli aanstaande. De ministers van buitenlandse za ken zelf komen in de tweede helft van juni nogmaals bijeen in Rome De Nederlandse minister van buiten landse zaken. mr. Luns. was vergezeld van de secretaris-generaal van zijn departement, mr. Van Houten. De mi nister vertoefde sinds donderdag in Bonn. Hij had een onderhoud met dr. Carstens, een van de staatssecretaris sen van het Westduitse ministerie van buitenlandse zaken, om nogmaals het Nederlandse standpunt uiteen te zet ten aangaande de politieke blokvor ming in Europa en de onaanvaardbaar heid van het door president De Gaulle gewenste „politieke secretariaat" als permanent orgaan der regeringschefs- conferentie. Het plan daartoe is inmiddels onder tafel gepraat, maar over datgene wat er dan voor in de plaats zou moeten komen als voorbereidend orgaan, kon men het gisteren in Bonn weer niet eens worden. Men had een commissie van departementale ambtenaren, die sinds eind december het vraagstuk der voorbereiding van het E.E.G.-topover- leg heeft bestudeerd, als zodanig wil len laten voortbestaan, zonder haar nochtans de naam „politiek secretari aat" te geven. Wat mr. Luns van dr. Carstens vobr- al wilde hebben was de verzekering dat men nu straks dat was dus aan vankelijk op 19 mei aanstaande toch weer niet verder zal gaan. Dr. Carstens heeft, voor wat West-Duitsland betreft die verzekering gegeven, hoewel het natuurlijk niet uitsluitend in West duitse hand lag wat er verder nog op de conferentie zou gebeuren. KENNEDY Men wil met verdere conferenties nu wachten tot na het bezoek van resident Kennedy aan staatspresident ie Gaulle De Amerikaanse president, die aan premier Macmillan tc kennen heeft gegeven dat hem de eenwording Advertentie Berlages beurs was nooit verzakt,? als hij met VELPON had geplakt. Verbinding met Frans- Kongo verbroken De centrale regering in Leopoldstad heeft de veerbootverbinding verbroken met Brazzaville, hoofdstad van de aan de andere zijde van de Kongo-rivier ge legen republiek Kongo (voormalig Frans Kongo). Dit geschiedde naar aanleiding van een radiorede van Abba Fulbert Youlou. president van republiek Kongo, waarin hij de arrestatie van Katanga's presi dent Moise Tsjombe als ..banditisme" had bestempeld dat de internationale vrede in gevaai bracht. Het was de eerste maal dat de veer- verbinding werd verbroken sinds wijlen Loemoemba in september van het vo rige jaar daartoe opdracht had gege ven. Met de ponten worden elk half uur honderden passagiers vervoerd. Gendarmes hadden de steiger aan de Leopoldstad-zijde bezet en joegen ieder een weg. Gisteren had president Youlou de onmiddellijke vrijlating van Tsjom be geëist die sinds negen dagen als ge vangene in Coc.uilhatstad verblijft. van Europa zeer aan het hart gaat. zal ongetwijfeld trachten om president De Gaulle te bewegen om zijn latente weerstand op te geven. In diezelfde geest heeft president Kennedy ook reeds premier Macmillan geadviseerd de associatie van Engeland met het Europese continent te versnellen. Het was misschien niet zo'n slecht idee met de volgende E.E.G.-topcon- ferentie te wachten tot het presiden tiële gesprek in Parijs einde mei ach ter de rug is. Dat de volgende E E.G.- die de verschillende regeringschefs voor de tussenliggende periode zijn aangegaan. Het bezoek van president De Gaulle aan bondskanselier Adenauer aan Bonn op 19 en 20 mei gaat normaal door. Dat vooral de Nederlanders, die nu eenmaal een wantrouwen hebben tegen deze soort onderonsjes, dit gesprek met lede ogen aanzien, laat zich in het licht van de mislukking van vandaag gemakkelijk begrijpen. Vandaag heeft in Bonn nog de W.E.U.-conferentie plaats, waaraan zal worden deelgenomen door de Britse minister voor Europa-zaken, Heath. Van Nederlandse zijde zal aan deze conferentie ook nog worden deelgeno men door de Nederlandse ambassadeur in Londen, graaf Bentinck. Morgenochtend vertrekken alle in Bonn aanwezige ministers naar Oslo, ter bijwoning van de Navo-minister- raad-conferentie. die ditmaal uitslui tend over de internationale politiek zal gaan. Er komt geen enkele Navo- minister van defensie naar de Noorse hoofdstad, zolang Amerika nog niet zijn definitieve standpunt heeft be paald over de uitrusting van de Navo met kernwapens. iïivuw.-Q Onvoldoende en misleidend Aavertentie HET comité-schrootfraude acht het afsluitende rapport van de Hoge Autoriteit der K.S.G. over de schrootfraude onvoldoende. Volgens het comité blijkt er geens- üit dat de Hoge Autoriteit, zo als zij zelf verklaart „haar onder zoekingen op grondige wijze heeft verricht". Het heeft het comité o.a. pijnlijk getroffen dat uit het rap port onvoldoende blijkt welke be langrijke rol de Nederlandse schroothandelaar L. Worms, die indertijd de fraude aan het licht bracht, heeft gespeeld. Het comité schrootfraude. waarin zit ting hebben jhr. mr. M. van der Goes van Naters lid van de Tweede Kamer en van het Europese parlement), prof. mr. G. de Grooth, prof. mr. H. Drion en de heer J. Noordam, is opgericht om ,,het verdere verloop van zaken nauw lettend te volgen en waar nodig, onrust barende feiten te signaleren" bij het on derzoek van de kwestie. Het comité heeft het onlangs gepubliceerde afsluitende verslag van de Hoge Autoriteit bestu deerd en een verklaring gepubliceerd waarin op een aantal punten kritiek wordt geuit. Het comité schrootfraude meent dat de fraude veel groter is geweest dan de 230.000 ton waarvan het rapport van de Hoge Autoriteit spreekt. Ilel comité heeft namelijk kritiek op het feit dat het rapport van dc Hoge Autoriteit bij herhaling spreekt van genomen steek proeven. maar dat het nalaat het bij die steekproeven gevonden quantum aar evenredigheid te vermenigvuldigen. Het comité acht het dan ook onaan- aardbaar dat het onderzoek beperkt is gebleven tot een gedeelte van het in verevening genomen schroot en het vindt het bepaald misleidend dat men dan constateert dat voor circa 230.000 ton ten onrechte verevening is verleend. De Hoge Autoriteit deelt elders in haar verslag mede. dat in België en Frankrijk bepaalde strafacties zijn ver jaard. Zij vermeldt echter niet welke maatregelen zij had genomen om te be vorderen dat de verjaring tijdig werd gestuit, hetgeen juist in België en Frankrijk op eenvoudige wijze kon ge schieden. aldus het comité. Het meent dat de Hoge Autoriteit aannemelijk moet maken dat de verjaring onvermij delijk was. De snelle voortvarende straf procedures tegen een Nederlandse amb tenaar en directeuren van een Neder landse maatschappij, die in de schroot- affaire zijn genoemd, heeft bewezen dat met strafrechtelijk ingrijpen niet op de Er zijn er nog maar enkele over gebleven in deze tijd van ruim tevaart en geslaagde raketvluch- ten. Het schijnt eeuwen geleden, dat het laatste zeilschip uitvoer, maar nog leven er hier en daar oude zeelui, die op zo'n door windkracht bewogen vaartuig over de zeeën hebben gezworven. We kunnen dus zeggen, dat het niet langer dan een mensen leeftijd geleden is. En nog varen er een paar. Zoals de driemaster „Gorch Fock", het opleidings schip van de Westduitse Marine, dat uit Kiel naar Reykjavik op IJsland vertrok. Als tegenstel ling zien we op de foto daar onder een met een telelens ge maakte opname van het geheel uit roestvrij staal gemaakte Engelse vliegtuig T. 188, dat een snelheid van meer dan 3000 km per uur zal moeten halen. Roest vrij staal was nodig, omdat alu minium bij zulke hoge snelheden zou gaan smelten. Troepenversterkingen voer Angola De transatlantische passagiersboot Veracruz is gisteren met 3.400 man Portugese troepen aan boord naar An gola vertrokken. Van het contingent ma ken afdelingen infanterie. cavalerie, genie en licht veldgeschut uit. Portugal heeft, buiten dit contingent, reeds 9000 man versterkingen naar An gola gezonden. De minister van oorlog, generaal Mario Silva, de chef van de generale staf, generaal Camara Pina en bloed verwanten van de militairen waren bij het vertrek aanwezig. derzoek behoefde te worden gewacht. Tenslotte heeft de Hoge Autoriteit in haar rapport gezegd dat de aan de staalondernemingen uit hoofde van de verevening verrichte betalingen een voor lopig karakter bezaten. In dit verband acht het comité het interessant te ver nemen of periodiek met de betrokkenen werd afgerekend, met welke tussenpo zen dit geschiedde en wanneer een de finitieve afrekening plaatsgehad heeft. Jjh een. &aft£e Kij, Prins Bernhard zal op 24 mei een bezoek aan Den Helder brengen, uaar hij het navigatie- station van de lucht macht zal inspecteren en ook het schietkamp voor de Luchtdoelartillerie en het fort Honswijk. Daar na gaat hij per helikop ter naar Alkmaar om een bezoek te brengen aan de daar gevestigde luchtwachtgroep. Het Nederlandse open luchtmuseum heeft een Friese boerderij aange kocht. Friesland was tot nu toe op het museum slechts vertegenwoordigd met twee kleine wind molens en een Hinde- loopse binnenkamer. I Met ingang van van daag „ziet de Westduitse Shell zich genoodzaakt als gevolg van de prijs verlaging bij andere con currerende maatschap pijen" eveneens de ben zineprijzen te verlagen. I Eindhoven zal als eer ste grote stad in ons land de beschikking krij gen over een modern wegwijzersysteem, dat de A.N.W.B. heeft ont wikkeld en dat aan de zirhtbaarheidseisen vol doet, die het snel toene mende verkeer stelt. Het lettertype is van dien aard dat de opschriften op 100 meter afstand duidelijk te lezen zijn. I De Hoge autoriteit van de Europese Gemeen schap voor Kolen en Staal verwacht dat dit jaar, vergeleken met vo rig jaar, het energiever bruik in de zes landen der K.S.G. met 3,4 pro cent zal stijgen tegen 9,3 procent vorig jaar in vergelijking met 1959. I De twaalfde Lockheed- Electra-2 van de K.L.M. wordt op 18 mei op Schiphol verwacht waar mee dan de gehele Elec- tra-2-vloot compleet zal zijn en gereed om zon der snelheidsbeperking dienst te doen op de tra jecten naar Noord- en West-Afrika, het Nabije Oosten en het Verre Oos ten. I Volgens de Philips Koe- j rier was het aantal idee-1 en dat bij de ideeënbus 1 van de Philips fabrieken j werd ingezonden in 1960 1 61 procent hoger dan in 1959, nl. 11.858 tegenover 7.399. Hiervan werden 2.967 ideeën geaccepteerd i met een gezamenlijke beloning van 216.067. I De Amerikanen zijn grote koffiedrinkers. Zij j drinken gezamenlijk on geveer 400 miljoen kop pen koffie per dag, dat is 7,2 kilo per jaar voor kind. Het land impor-1 teert de helft van alle koffie, die in de inter nationale handel wordt verscheept. 589) Omdat zowel het regen- als het bodemwater op hun tocht op losbare verbindingen ontmoeten, is volkomen zuiver water in de natuur onbekend; elk natuurwater is dus een oplossing. De regen sleept altijd kool zuur. stikstofverbindingen mee. als ook stofdeeltjes. En het water dat uit de bodem te voorschün komt. of in beken en rivieren stroomt, bevat na tuurlijk een nog veel groter aantal oplossingen. afhankelijk van de grondlagen welke gepasseerd zijn. Wat dit water nu verder ook moge bevatten, er komt altijd een geringe hoeveelheid keukenzout in voor, dat uiteindelijk in zee terecht komt. Halley. de ster renkundige die de regelmatige terug- hem genoemde pla neet voorspelde, meende in de voort durende zouttoevoer naar de zee een mo- gelijkheid te zien om de ouderdom van de aarde te bepalen. Het zout dat door de rivieren naar zee werd gevoerd, zamelde zich immers eeuw na eeuw in de oceaanbekkens op, zo dat de totale zoutvoorraad van de zeeën, gedeeld door de jaarlijkse aan voer. enig inzicht moest geven in de vraag, hoe lang dit proces zich nu al aan het voltrekken was. Eerlijk gezegd, dc tijdgenoten van Halley werden door dit denkbeeld niet erg veel wijzer, want noch de zoutvoorraad der zeeën en oceanen was hun bekend toen deze methode in 1715 aan de hand werd gedaan, noch wisten zjj hoeveel zout jaarlijks door de rivieren in zee werd geloosd. Latere onderzoekers hebben dit vraag stuk wat steviger kunnen aanpakken. Nauwkeuriger kennis omtrent de uit gestrektheid en diepte der oceanen en talloze analyses van het zoutge halte der zeeën op allerlei breedten TOCH IS HET ZO! en diepten, maakten het mogelijk de mening uit tc spreken dat in de ca. 1,2 biljoen kubieke kilometer zeewa ter op aarde ongeveer 36.000 biljoen tonnen zout moesten zjjn opgelost. Door de jaarlijkse aanvoer te schat ten op ongeveer 100 miljoen ton zout, leek het dus een koud kunstje vast te stellen dat de oceanen 360 miljoen jaren hebben nodig gehad om tot het tegenwoordige zoutgehalte te ko- Was men aanvankelijk nogal ple zierig gestemd aangaande dit resul taat. later bekoelde het enthousiasme aanzienlijk, omdat dit cijfer nergens mee klopte. En verschillende scep tici kwamen aan dragen met bezwa ren die niet zonder meer terzijde kon den worden gelegd. Mag in de eerste plaats zó maar wor den aangenomen dat de zoutaanvoer in alle geologische tijd vakken even groot is geweest, en mogen we die perioden afmeten naar de toestand van dit ogenblik? Uiteraard niet. want de afvoer van water naar de zeeën is afhankelijk van het klimaat, de bodemgesteldheid en de verdeling van land en water op aarde, welke factoren in de loop der tijden ge weldige veranderingen te zien heb ben gegeven. Vervolgens stelden anderen de ne telige vraag of het zoutgehalte van het zeewater niet als een eigenschap van de zee moet worden beschouwd, gelet op de geweldige zoutlagen die in zeer oude perioden reeds zijn af gezet. Hierop kon niemand met ze kerheid antwoorden zodat de eertijds opgestelde vergelijking te veel on bekenden gaat bevatten om te worden opgelost. Gelukkig bracht de radlumklok uit komst in deze netelige zaak. HOLLANDIA, april. Toen we weer zouden opstijgen uit de Baliem. stond daar bij ons vlieg tuig een oude Papoea. Hevig was hij aan het gebaren. Zijn bedoeling was duidelijk: hij wilde méé. Heel zijn leven had hij in de Baliem gewoond, en hij kende nu dit gebied wel. Thans wilde hij wel iets anders van de we reld zien. Op dit laatste was hij overigens, naar 's lands wijs, nauwe lijks gekleed Wilde hij weg, wij daarentegen hadden nog wel wat willen toeven in deze uiterst merkwaardige we reld. waarin al sinds het stenen tijdperk de tijd scheen te hebben stilgestaan en waarin nog sedert kort het ijzer was ingevoerd. Het isolement van de Baliem is dan ook wel volkomen geweest, zó volko men dat het gebied voor besmettelij ke ziekten, anders in Nieuw-Guinea zo welig tierend, gespaard is gebleven. Omkranst door een keten van hoge bergen, is de vallei eeuwenlang aan de aandacht ontsnapt, totdat het vlieg tuig er kwam om deze ontdekking te doen. Het isole ment is, al blijft ook vandaag nog zen benadering van de Baliem moei lijk, thans door broken. Door de hoge kloof tussen de bergwanden dan waren we de vallei genaderd. Op het moment zelf weet men nauwelijks wat men ziet. Nog beseft men onder zich het woestbe- groeide bergland, of reeds strekt zich daar naar voren de vlakte uit, waarop men. bij het eerste turen al, tal van akkertjes ont dekt, in grote regelmaat aangelegd tegen de glooiingen van de heuvels, alles naar een vernuftig systeem van irrigatie. En dan ziet men ook al de dorpjes: wat bij elkaar gegroepte ver blijven, naar ons in Hollandia al is verzekerd: de ronde verblijven voor de mannen, de langwerpige voor de vrouwen, alle dorpjes door muurtjes omgeven. Reeds gaat het vliegruig in glijvlucht omlaag en reeds zien we daar de eer ste mensen. Voor hen is het vliegtuig geen verrassing meer, maar de eerste verbazing kan men zich nog wel in denken. Als het vliegtuig aan de grond staat, blijken we in Wamena te zijn, een kleine bestuurspost in de Baliem. En daar nadert de controleur, mr. C. J. Schneider, een jongeman nog, maar van wie wij al gehoord hebben dat hij gesneden is uit het beste hout dat Ne derland te bieden heeft, met alle eigenschappen, nodig om in deze vreemde wereld te verrichten wat verricht moet worden: het type van de rustige, tegelijk ondernemende, van de_ onvermoeibare, tegelijk wij ze pionier. En zoals hij. zijn er in Nieuw-Guinea, in de Baliem en daar buiten, gelukkig velen meer. Men denkt over taak en functie van zulk een controleur niet spoedig te zwaar. Op zijn schouders en op die van enkele politiemannen te Wame na onder leiding van inspecteur M. G. van Stigt ligt een bijzonder gro te verantwoordelijkheid. Is het al geen sinecure om bij dag en bij nacht tus sen deze stammen te leven, nog min der om ze te gewennen aan andere gebruiken dan uit een grijs verleden overgeleverd. Alle tijden door immers is deze val lei het oord geweest van oorlogen en twisten, van al te spoedig verbroken evenwicht tussen de stamverhoudin- gen, van wraak en weerwraak. Een pijl is gemakkelijk geschoten, vrouw gemakkelijk geroofd, een var ken gemakkelijk gestolen, maar altijd is dit het begin van een schier einde loze kettingreeks. Actie is reactie. Van oudsher zijn het krijgshaftige stammen, vlug gereed tot het gevecht. Heel het leven is erop ingesteld, ook het gezinsleven. Het kindertal blijft bij voorkeur tot twee beperkt, met dien verstande dat het tweede kind eerst welkom is als het eerste de leeftijd van vier jaar heeft bereikt. Men moet niet tezeer gebonden zijn. Aan het Nederlands gezag dan. o deze mensen andere begrippen bij brengen. Een ..strategische" positie werd daartoe gekozen. In wijs overleg is de bestuurspost namelijk daar ge vestigd. waar. van de heuvels rond om afgedaald, de stammen elkaar plachten te bevechten. Nu gaat dat niet meer; nu zitten daar. als spelbre kers, de blanke vreemdelingen, vo wie men een intuïtief ontzag heeft. Een andere denk- en leefwereld dus moet deze mensen worden bijgebracht. Zij hebben trouwens, zo is mij verze kerd, nog wel degelijk kennis van goed en kwaad. Maar welk een ver warring leeft er in die hoofden en har ten. Een sluipmoord op een vrouw, op een kind, uit een andere stam geldt voor moed. Met dat moorden echter moet het nu gedaan zijn. Er staan strenge vrijheidsstraffen op. die op deze natuurmensen diepe indruk ma ken. Tijdens de rechtzetting tracht de fa milie van de dader de rechtsprekende controleur nog wel te vermurwen met het kostbaarste wat men heeft: varken. En men is verbaasd, hij zelfs tegenover zo'n aanbod doof blijft. Dan moet het vergrijp toch wel heel ernstig zijn. wanneer het zelfs niet met een varken kan worden uit- Beslechten van twisten, in het klein en in het groot het is een belang rijk onderdeel van de taak, die hier op de schouders van de controleur en zijn helpers rust. Bij de mensen moet een ander, een beter rechtsbesef wor den gekweekt. Maar er valt nog zo veel méér te doen. De leefgewoonten zijn primitief. Men bewerkt zijn akkertje en wint daaruit de zoete aardappels die het voornaam ste voedsel zijn. Behoeften zijn er ter nauwernood en zij laten zich ook nog niet wekken. Het enige ideaal is een ijzeren bijl, die men waardeert als een betere vorm van dc stenen bijl waarmee men vertrouwd is. Voor zulk een ijzeren bijl werkt men dertig da gen, aan wegenbouw bijvoorbeeld, maar waant zich daarna ook wel zo- Enige tijd kan het rustig zijn in de ze vreemde wereld, totdat de contro leur het bericht bereikt, dat op enige afstand van zijn post het met de rust gedaan is. Misschien, zo was mij door een ken ner van de Baliem al verzekerd, mis schien zou op de duur een voetbal competitie hier kunnen baten, al ware het slechts als een mogelijk heid om de ener gieën af te reage ren. Heeft trou wens ook niet een voetbalcompetitie haar eigen even- Nog hebben we wat rondgekeken in wat eenvoudige dorpjes. Men moet er wel diep buk ken om in de lage en rokerige ver blijven door te dringen. Samen met dr. W. P. Berghuis, de voor zitter van de A.R.-partij, doe ik dit „huisbezoek", en hoewel beiden op dit punt niet zonder enige ervaring, moe ten we toegeven het nog nimmer on der zulke wonderlijke verhoudingen te hebben gedaan. Hierover zijn we het ook eens, dat de Baliem voorlopig nog niet aan een eigen „kiesvereniging" toe isWel is hier nog genoeg an der werk te doen, dat óók nuttig en nodig is. Gelukkig dat het wordt ge- Echter. reeds wenkte ons onze pi loot. Naast hem staat dus de drukge- barende Baliemer, die wel méé wil. Wij moeten hem teleurstellen: het is niet aan ons om op deze wijze een nieuwe verstoring van het evenwicht te bevorderen. Overigens dringt de tijd. Want de Baliem is een oord, dat men niet te laat op de dag moet ver laten. Des middags plegen de nevelen zich bij uitstek te leggen op de berg hellingen rondom, hetgeen voor deze wonderlijke wereld mét haar bewo ners, gekleurd èn blank, een nieuwe afsluiting betekent. Niet voor niets heeft de vallei zich eeuwenlang aan de ontdekking onttrokken Spoedig zijn we nu weer op weg naar huis. naar Hollandia. Daar is weer de kloof tussen de bergwanden. Nog zien we beneden een enkel dorp je. Maar reeds ligt achter ons dit brok verleden. Daar weten we ook de ge zagsdragers, al weer te weinigen naar getal, maar van toewijding bezield, die er blijven om, samen met zending en arts. allen als pioniers, hun taak te verrichten. Hun werk komt neer op een moeizaam uitleiden van deze stam- zorg toevertrouwd uit de donker heid van beklemming en van angst. Ook dit is Nieuw-Guinea, en ook dit is een proces van ontsluiting. Advertentie Zij kan lachen! Zij heeft tijdig haar beste japon, het goeie pak van haar man en de zondagskleding van de kinderen een Palthe kwaliteits behandeling laten geven. Het hele gezin ziet er met Pinksteren weer piekfijn uit! Laat ook üw goed nu door Palthe halen

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 5