Plannen onthuld voor Leids- Rijnsburgse bloemenweken Leidse Luclitvaart-Club bestaat 25 jaar Ouders willen zeggenschap bestuur chr. b.l.o.-school in Agenda voor Leiden en Den Haag Corso: 'k Heb u lief, mijn Nederland RVfï5BUrG In Leidse Hortus komt een aquariumten toons telling; Lakenhal wordt sprookje Nog geen akkoord tussen Philadelphia en Leidse Hervormde Schoolvereniging de VERLOVINGSRINGEN MATTH. BRINKS PRONONCE voor PETTICOATS Sport in Leiden op 1 mei Hoe Leiden Oranjefeest gaat vieren NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 27 APRIL 1961 Donderdag Schouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum met „Knickerbocker Holiday", musical van Maxwell Anderson. Gebouw voor K. en W. Den Haag, uur: Ned. Opera met „Oedipus Rek" van Strawinsky en „1' Heure Espagnole" van Ravel. Vrijdag Turk, 2 30 uur: afd. Leiden Ned. Ver. van Huisvrouwen, dr. J. J. Smith over .Vogels als wereldreizigers". Zomerzorg, 8 uur: Vereniging van oud-leerlingen der Ambachtsschool, [ilms, aangeboden door Pelt en Hooy- kaas N.V. te R'dam. Stadsgehoorzaal, 2 en 3.30 uur: Maat- ichappij voor Toonkunst, jeugdconcert door het Rott. Philharmoni^ch Orkest ol.v. Eduard Flipse, met mondelinge toelichting van de dirigent, werken van Leon Orthel, A. Diepenbrock en Maurice Ravel. Academiegebouw, 4.15 uur inaugura tie dr. J. Brugman als gewoon hoogle raar in de Arabische taal- en cultuur geschiedenis. De Doelen, 5 uur: Rijnlandse Club, Verbond van prot.-chr. werkgevers in Nederland, prof. dr. H. R. Wijngaar den te Amsterdam over „De twee gene raties in de leiding". Schouwburg, 8 uur: feestavond Leidse Chr. Oranjevereniging met opvoering door de Timdelerclub van „De heksen van Malta" (W. Bischot). Stadsgehoorzaal, 8 uur: feestavond per soneelsvereniging Lichtfabrieken. Zomerzorg, 8 uur: kynologen-verenl- ging „Rijnland", W. Versteegh over „Zin tuigen, zenuwen en effect". Koor Pieterskerk, 7.15-7.50 uur: avond gebed. Het gulden Vlies, 8 uur: ledenverga dering afd. Leiden Ned. Roode Kruis. Gebouw voor K. en W. Den Haag, 8 uur: Hofstad-Operetrte met „De Zigeu nerbaron". Diligentia Den Haag, 8 uur: Sergio Varella-Cid, piano. Zaterdag Stationsplein, busperron 13, 2 uur: afd. Leiden Kon. Ned. Natuurhist. Ver eniging, vertrek met de bus voor excur sie naar de polders rond de W jde-A bij Hoogmade voor het waarnemen van planten en vogels. Turk, 3 tot 7 uur: Leidse Luchtvaart- Uub (25 jaar), tentoonstelling model vliegtuigen. 's avonds filmavond. Schouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum met „Knickerbocker Holiday", musical van Maxwell Anderson. Logegebouw Steenschuur, 8.30 uur: ouderavond Waingungagroep, district Rijnland van de N.P.V. Restaurant „Meerrust" Warmond, 35 uur: afscheidsreceptie G. Kalemmk, di recteur van „Panagro". Kon. Schouwburg Den Haag, 2 uur: kinderoperette, „De gelaarsde kat". Kon. Schouwburg Den Haag, 8 uur: „Kardinaal van Spanje", door Haagsche Comedie. Gebouw voor K. en W. Den Haag, 8 uur: chr. Residentie mannenkoor en Kon. Militaire Kapel, oranjeconcert. Diligentia Den Haag, 8 uur: uitvoe ring a-capellakoor „Fidelio". Apotheek Deze week heeft de nachtdienst: apo theek Van Driesum, Mare 110, telefoon 20406. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): De jacht op Adolf Eiohmann (14 jaar); donder dag: Les tricheurs (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Wilde on- ichuld (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Het begon in Napels (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De Jan tjes (alle leeftijden); donderdag: De dan- sres van de duivel (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Het mys terie van de man die verdween (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): La Fran- Caise et l'amour (18 jaar). Films van vrijdag af Casino: „Enkele reis naar de hel", 18 jaar. Donderdag: ,Het kind van de nacht". 18 jaar. Lido: „De brave soldaat Zwejk", a.l. Luxor: „Handel in minderjarigen". 18 jaar. Rex: vrijdag t.m. maandag „Teenagers love", a.L; dinsdag t.m. donderdag: „Dic tators". Studio: „To Paris with love", a.l. Trianon: „Immer will ich dir gehören", a.l. Tentoonstellingen Lakenhal, Eerbewijs aan Dante, Ita liaanse tekenkust (tot 12 mei). Academisch Kunstcentrum, Rapenburg 73: surrealistische tentoonstelling (tot 13 mei) Musea, Instituten, leeszalen e.d. Inlichtingen kantoor VVV, Steenstr lb: elke dag geopend van 9 tot 5 uur. op zaterdag tot 1 uur. Archeologisch instituut, Rapenburg 26. elke dag algemene studiezaal en uitleen bibliotheek tot 5 uur (behalve zaterdag middag) Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 28: elke dag geopend van 2 tot 4 u. Academisch-Historisch museum. Rapen burg 72, elke dag geopend van half 10 tot half 1, uitgezonderd op dinsdag en vrij dag van 2 tot 5 uur. Legermuseum „Generaal Hoefer", Pest huislaan 7, elke dag geopend van 10-4 u. Pilgrimfathers-huisje, Boisotkade 2, elke dag geopend van half 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag) Contactbureau voor afgestudeerden. Rapenburg op maandag, woensdag en vrijdag geopend van 10 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur. Bibliotheek universiteit, Rapenburg 74, elke dag algemene studiezaal en uitleen afdeling, geopend van half tien tot half 8. op zaterdag tot 5 uur. Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- «traat 27, maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tct 9 uur; dinsdag en donderdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur. HET bloemencorso Rijnsburg-Leiden, dat voor de vijfde maal in successie door Rijnsburg, Oegstgeest en Leiden zal trekken, zal dit jaar getuigen van de nauwe verbondenheid van alle Nederlandse provincies met het weliswaar niet be langrijkste maar zeker wel sierlijkste produkt van vaderlandse bodem: de bloem. Dit getuigenis is terug te vinden "in het motto, dat „Ik heb u lief, mijn Nederland" luidt. Op iedere praalwagen, die een provlncienaam draagt, zal een tweeling tronen, die uit de betrokken provincie afkomstig is. Door bemiddeling van de VW-Leiden is men er reeds in geslaagd in negen provincies tweelingen te vinden, terwijl uit de provinoie Overijssel zelfs de be kende Zwolse vierling medewerking heeft toegezegd. Wat men op 5 augustus van het bloemencorso Rijnsburg-Leiden zal zeggen, zeker niet, dat het mank gaat aan een tekort aan symboliek. Gisteravond toonde de arrangeur van het corso, de heer Georg Kiersch Amsterdam, zijn ontwerpen voor praalwagens. Hij bleek zich nauwgezet aan het motto te hebben gehouden. Aan elk van de eLf provincies was één teke ning gewijd, terwijl van de resterende negen ontwerpen het merendeel op een plaats of streek betrekking had. Er wa ren slechts twee tekeningen, die in de abstracte sfeer zijn getrokken („Bloem- siertounst" en „Bloemenland"). Steeds meer wordt het corso het hoog tepunt van een periode waarin in Lei. den de bloem sterk in de belangstelling wordt getrokken. Die periode beg.nt dit jaar reeds veertien dagen vóór het corso gaat rijden. Op 21 juli zal in „de Laken, hal" een tentoonstelling worden geopend van schilder- en bloemenkunst. Dat wordt een gedurfde en unieke onderneming. Lakenhal Een door een bloemsierkunst-prijs- vraag geselecteerde groep bloemsier- kunstenaars zal de opdracht krijgen in een bloemstuk gestalte te geven aan de gedachte die aan daartoe zorgvuldig uitgekozen schilderijen ten grondslag ligt. De kunstenaars worden vrijgelasten in de manier waarop ze de correlatie tussen schil derij en bloemstuk tot uitdrukking brengen. Ze kunnen dus bij het op steken van het bloemstuk gebruik maken van bepaalde op het schilderij weergegeven voorwerpen maar ook mag men de relatie in meer abstracte zin tot stand brengen. Hoewel de gehele Lakenhal met bloem stukken zal worden gesierd door een aan tal bloemsohikkers onder leiding van Georg Kiersch, zullen slechts twee zalen op de hierboven vermelde manier wor den ingericht: in één zaal zullen de mo derne schilderijen worden gfeëxposeerd. in de andere de klassieke. Hot valt te voorspellen, dat ln de klassieke zaal naar figuratieve overeenkomsten zal worden gestreefd, terwijl in de moderne en meer abstracte zin de overeenkomst zal wor den uitgebeeld. Een tweede evenement zal zijn de ten toonstelling van de aquariumvereniging „De Natuurvriend" in Hortus. De Was- senaarse dierentuin zal hieraan mede werking verlenen door het plaatsen van een volière. Onder aquaria- en terraria- bezitters geldt de Leidse aquariumver eniging als toonaangevend: een vorige tentoonstelling trok duizenden bezoe kers. In de Florahal te Rijnsburg werden gisteravond tekeningen getoond van de manier waarop deze tentoonstelling zal worden ingericht. Men wil verrassende effecten bereiken door expositiemate riaal in een houten ombouw op te han gen waardoor men de aquaria ook van onderaf zal kunnen bekijken. De toegan gen tot deze ruimten zullen rijkelijk van bloemstukken worden voorzien. Deze tentoonstelling is van 21 juli tot 5 augustus. De voorzitter van het corso-comité, de heer A. Zandbergen, richtte speciale wel komstwoorden tot het bestuur van „Flo ra", burgemeester Koomans van Rijns- burg, de wethouders Jongelecn en Van Sehaik van Leiden, het bestuur van VVV Leiden, oomitéleden van het Rotterdams bloemencorso, en de heer Kiersch en echtgenote. Ook dit jaar, zo deelde de voorzitter mee, zullen aan de vooravond van het corso de wagens in de Flora hallen kun nen worden bezichtigd. Op de praalwa gens zal een subsidie gegeven worden van f 6000 per wagen, terwijl men, om het artistieke peil van het corso op nog hoger plan te brengen, voor het eerst aanzienlijke geldprijzen beschikbaar zal stellen: voor een ereprijs f 350, voor een eerste prys f 300, voor een tweede prijs f 250 en voor de overige prijzen f 200. Voor de luxe wagens wordt uitgeloofd: f 500 voor de ereprijs, f 400 voor een eer ste prijs, f 300 voor een tweede prijs, f 200 voor een derde prijs en f 100 voor een vierde prijs. De route zal ook door Zuid-West voe ren. Door de uitbreiding van het sortiment bloemen dat de Rijnsburgse kweker teelt wordt ook de bloemenweelde van het corso rijker. De „overheersing" van gla diolen is thans voorbij en de duurdere bloemsoorten als anjers en rozen worden steeds belangrijker. Speciale aandacht zal worden besteed aan de kleurencombina- Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Frans Johan Carel zn v R Spruit en N Eshuis; Johannes Al- bertus zn v J A Verkuijlen en S Zandvliet: Yvonne dr v C L Mooije- kind en C J H Brederode; Anna Ma rijke dr v A A Nijp en A den Brave: Johannes Jeroen Rudi zn v J G v d Boon en G C v d Hoek; Johannes Antonius Machiel Lucia zn v A Ab- couwer en M W L Jansen; Robert zn v R Hoek en J Groeneveld: Petrus Gerardus Franciscus zn v H J Vlek en B C van Es. OVERLEDEN: B C A Vlasman 65 j man; MCA van Leeuwen 6 dagen zoon; C J Blom 12 dagen dochter. GEHUWD: D Diederix en W van de Velde: J Leuering en M J Ouwejan. Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6; maandag, dinsdag en donderdag van 4 tot 5.30 u„ woensdag en zaterdag van 12 tot 4.30 u. en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds. Gravensteen, Pieterskerkhof 6. juridisch studiecentrum, elke dag te bezichtigen tussen 9 en 12.30 en van 2 tot 5 uur (liefst in de vakanties). Concierge: Kolf- makersteeg 16a. ties. Het vorig jaar zijn hiermede fouten gemaakt. De praalwagens - Wij volstaan nu met de naam van de praalwagens en een summiere karakte ristiek daarvan: 1. Rijnsburg: bloemenhof; 2. Bloemen land: gladiolenovervloed; 3 Leiden: uni versiteitsstad (boeken en uil); 4. Bloem- slerkunst. sierlijk gekrulde motieven; 5. Groningen: boerenland, schoven koren; 6. Friesland: water, vissen, riet, melkbus, zeilen; 7. Drente: hunnebedden; 8 Over ijssel: veelkleurige fantasie: 9. Noord, oost-polder: klomp. hooischelven;, 10. Twente: stoffenindustrie; 11. Betuwe: vruchtbomen: 12. Utrecht: jaarbeurs en spoorwegen; 13. Noordholland: kaar. sjees: 4. Zuid-Holland: hoorn van overvloed fruit, bloemen, groenten); 15. Westland: inmitatie druivenkas; 16. Zeeland oes ters, anker, vissen; 17. Noordbrabant- te gels. groentenemmer, platte buiskachel; Limburg: steenkool; 19. Noordzee strand: dames in strandstoel; 20. Raiffai- senbank 40 jaar: oogst. Na de show werd reeds een aantal te keningen uitgekozen: buurtvereniging „Centrum": Overijssel; kwekers Valken burg-Katwijk: de Betuwe: Perhoneels- vereniging „Flora"; bloemenland; buurt vereniging Santdtlaan: bloemsierkunst; buurtvereniging Langevaart; Groningen; kwekers Noordwijkerhout; Limburg; buurtvereniging Smidstraat; Noordhol land; buurtvereniging „Bestevaer"; Noordbrabant; Rijnsburgse kwekers: Zuidholland; Coöp. Raifeisenbank; Spe ciaal ontwerp 40-jarig bestaan. rialif 6p Aan uw uiterlijk besteedt U veel zorg.x Een goed kapsel, lipstick enz. Dit alles is pas af als U goed gekleed gaat.y Modehuis Luciënne biedt U een unieke collectie zomerjaponnen en -pakjes van bekroonde ontwerpers U valt op in zo'n japon, Modehuis ucienne Botermarkt Tel. 32765 T~\E protestants-christelijke vereniging van ouders en vrienden van het afwijkende kind „Philadelphia", afdeling Leiden, hield gisteravond in het wijkgebouw aan het Levendaal haar ledenvergadering. Voorzitter A. Huigens deelde tal van nieuwtjes mede. „Philadelphia" acht het ge wenst, dat de Leidse christelijke b.l.o.-school (de Ds. de Wolff-school) uit gaat van een afzonderlijk bestuur. Die school ressorteert thans onder de Vereniging voor Christelijk Onderwijs (de Hervormde schoolvereniging in Leiden), die vele scholen onder haar beheer heeft. Naar de mening van de ouders is het gewenst, dat zij worden betrokken bij de samenstelling van het nieuw te vormen bestuur. Ook het hoofdbestuur van „Phila delphia" stelde zich achter deze wensen. De Vereniging voor Christelijk Onder wijs heeft echter gemeend al deze sug gesties naast zich neer te moeten leggen. Toch heeft de ledenvergadering van „Philadelphia" op 11 april 1960 besloten over te gaan tot het treffen van maat regelen. die moeten leiden tot de op. ri"h<ing van een school voor geestelijk- afwijkende kinderen, uitgaande van de ouders. Deze taak werd toevertrouwd aan de „Protestants-Chrlsteiyke Stichting van ouders en vrienden van het geeste. lijk gehandicapte kind". Deze stichting heeft inmiddels van de minister van on- derwiis toezegging ontvangen de nodige subsidie voor de school te krijgen. Het bestuur van de stichting hliift echter tot samenwerkine met het huidige school, bestuur bereid. Nazorg Tevens heeft de samenwerking met de andere protestants-christelijke organisa ties ertoe geleid, dat tot sociaal-pedagoog in de Rijnstreek werd benoemd de heer T Mulder, die zich met de nazorg van het geestelijk afwijkende kind gaat be lasten. Daar het terrein -voor één per soon echter vee! te uitgebreid is en het aantal oud-leerlingen te groot, wordt er thans naar gestreefd nog een sociaal wer ker aan te stellen, alleen voor Leiden. Technische school Ook heeft het bestuur van de afdeling het initiatief genomen de nodige voorbe reidingen te treffen voor de oprichting van een Christeilijke school voor indivi- dueel technisch onderwijs. Gestreefd zal worden om de jongens van de b.l.o.- school, die hiervoor in aanmerking ko men, op deze voor hen geschikte am bachtsschool een vak te leren. Voor de oprichting van deze school is een aparte stichting nodig die dels is opgericht met als voorzitter dr. K. L. Baksma, militair-arts. Evenmin worden de schoolvakanties vergeten. Ook dit jaar zal in juni een week vakantie worden gehouden in „Die Ossewa" te Noordwijk. Na al deze mededelingen werd na de nauze de bijzonder goede film „Glas" van Bert Haanstra gedraaid en de film De weg naar de wereld". Deze laatste film, die handelt over de weg. die het moeilijk lerende kind bewandelt, werd gemaakt naar ideeën van de heer G. Leerkainp geregisseerd door Leo Moen. Deze film, die hoofdzakelijk de periode van het schoolgaan behandelt, toont in dringend de moeilijkheden, die ontstaan als een moeilijk lerend kind in een ge wone klas wordt opgenomen. Het voelt zich dan eenzaam en achterattgesteld. Wanneer het echter naar een b.l.o.- school gaat, waarvoor het eerst wordt getest, lossen de moeilijkheden zich van zelf op. Het kind voelt zich dan één met de anderen en zijn concentratievermogen en wedijverzin worden sterk bevorderd. De b.l.o.-school is voor dit kind het redmiddel, en de ouders mogen zeker niet door hun eigen trots het kind'weerhou den van een goede toekomst. Want wan neer zij het kind laten voorttobben op een gewone school, maken zij er een menselijk wrak van en dezé verantwoor delijkheid wil toch geen enkele ouder op zich nemen. Advertentie) HAARLEMMERSTRAAT inmid-j TELEFOON 21074. LEIDEN f O Voorschoten: Schoolstraat 41. Tel. 2677 Op 12 mei a.s. Luchtvaart Club, bestaat de Leidse deel uitmakende van de afdeling Modelvliegtuigsport en Luchtvaartkennis van de Konink lijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart, 25 jaar. Dat betekent bijna 25 jaar modelvliegtuigsport. Het begin was een toevallige ont moeting van twee modelbouwers in 1936, namelijk de heren Robert (nog steeds actief lid) en Kuyntjes, die besloten samen met enkele anderen een club op te richten. Bij de oprich tingsvergadering in de Harmonie be stond het bestuur uit de heren Ro bert, Kuyntjes, Zeelt, Zitman en Van Sehaik, terwijl er 16 leden waren. In die tijd stond de modelvliegtuig sport nog in de kinderschoenen. Mate riaal (dunne latjes) moest vaak met een figuurzaag zelf gezaagd worden en er waren slechts weinig tekeningen be schikbaar. Men kende toen alleen maar zweefmodellen en modellen waarvan de propeller werd aangedreven door opge wonden rubberstrengen, een zogenaam de rubbermotor. Beide soorten model vliegtuigen hebben zich naast vele nieu we types tot heden gehandhaafd. Voor de moderne beoefenaar van de modelvliegtuigsport zijn er veel meer mogelijkheden. Doordat de L.L.Ceven als alle plm. 70 clubs in den lande, aan gesloten is bij de K.N.V.v.L., kan men beschikken over de door de K.N.V.v.L. uitgegeven tekeningen. Voorts kunnen de leden steeds waardevolle gegevens vin den in „Avia-Vliegwereld", het officiële orgaan van de K.N.V.v.L. Vele types Het aantal verschillende types model vliegtuigen is wel zeer sterk gestegen, mede door de ontwikkeling van de minia tuurverbrandingsmotor De één houdt ervan een door hemzelf gebouwd zweef model na het opslepen met behulp van een dunne lijn, geruisloos te zien voort- zweven en rustig af te wachten hoe lang de vlucht zal duren. Een ander geeft er de voorkeur aan het model van een krachtige, verbrandingsmotor (b.v. van 1,5 cc met een gewicht van 80 gram) te voorzien, die het model in de toege stane tijd van slechts 10 sec. zo hoog mogelijk moet brengen, waarna het even eens in zweefvlucht overgaat of om een vliegend schaalmodel te bouwen van een bestaand vliegtuig. De laatste jaren maakt vooral het ra diografisch bestuurde model veel op gang, hetgeen wordt veroorzaakt door de verschijning van de transistor, gaat een grote bekoring van uit, trachten met z'n eigen vliegtuig foutloos kunstvluchton-programma af te werken. Een andere besturingsmogcljjk heid is de zogenaamde Ijjnbesturlng, waarbij het model aan 2 stalen lijnen om de bestuurder heenvliegt. Met deze mo dellen worden ook kunstvluchten-pro- gramma's gevlogen of snelheidsraces te gen het horloge of tegen elkaar. Met al deze types van modelvliegtuigen worden nationale, zowel als internationale wed strijden gevlogen. •De viering Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan houdt de club voor haar leden en hun introducés een lezing- en film avond op zaterdag 29 april 1961. Even eens op 29 april, 's middags van 3 tot 7 uur wordt er een voor iedereen toegan kelijke expositie gehouden in een bo venzaal van restaurant „In den Vergulde Turk". Men zal daar kennis kunnen ne men van diverse types modelvliegtuigen zoals zweefmodellen, zuigermotormodel len, rubbermotormodellen, sportmodellen, lijn- en radiografisch bestuurde model len enz. en van attributen zoals bouw materialen, motoren, gereedschap en dergelijke. Op 14 mei organiseert de L.L.C. een wedstrijd voor alle types vrijvliegende modellen in de duinen bij Katwijk. Hier aan zullen vele modelbouwers uit Lei den en omliggende plaatsen deelnemen. Indien het weer meewerkt zullen zij daar in een vriendschappelijke strijd vele genoeglijke vlieguren beleven. (Advertentie) voor Dames en meisjes o.m. opblaasbaar. In het programma van de vereniging „Koninginnedag" voor maandag 1 mei is een sportmiddag in het sportpark Kik kerpolder opgenomen. Er wordt gevoot- bald en geturnd. De voetbalwedstrijd gaat tussen UVS en Rigtersbleek. Het is een competitiewedstrijd die om half drie begint Circus naar Leiden Op 25, 26 en 27 mei zal het circus jBoltini in Leiden voorstellingen gc> Vrijdag 28 april 8 uur n.m.: Leidse Chr. Oranjevereni ging in de Schouwburg. Zaterdag 29 april 8.15 uur: Aubade met Folitienvuziek. 9 uur: Kinderfeest in de Stadsgehoor zaal. 8 uur n.m.Koninginneconcert. Ned. Madfrigaalkoor, 4 solisten, Stadsgehoor- zaal. Zondag 30 april Kerkdiensten. Maandag 1 mei 7 uur: Reveille door 4 bands. 9—10 uur: Militaire mars. 10 uur: Kinderspelen terrein Zoeter- woudsesingel. 9.3012 uur: Poppenkast in de grote Burchtzaal. 1012 uur: Carillonbespeling en fon teinen spuiten. 10—12 uur: Prijsuitreiken aan oranje- dragende kinderen. 2 uur: Oranjewandeltocht Burcht. 2 uur: Sportmiddag in de Kikkerpolder. 34 uur: K. en G. demonstreert op de Kaasmarkt. 4 uur: Openluchtoonoert Van der Werf- park.. 4 uur: Muzikale rondgang. 4.45 uur: WandeLaarsdefüé Stadhuis. 8 uur: Muzikale rondgang. 8 uur: Openluchtdansen Stadhuisplein. 10 uur: Vuurwerk op het Schuttersveld. Woensdag 10 mei 2 uur: Kinderfeest in Sociëteit Minerva. N.C.B.O., afdeling Leiden vergaderde Gisteravond hield de Nederlandse Christelijke Bond van Overheidsperso neel, afdeling Lenden, een ledenverga dering in het Gebouw voor Christelijk Sociale Belangen aan de Oude Singel. Nadat voorzitter W. J. Loeve de aanwezigen had verwelkomd en secre taris J. G. Lamers de notulen had gelezen, werden enkele mededelingen gedaan betreffende de bijwoning van de algemene vergadering. Ook werd medegedeeld, dat er geen overeenstem ming is bereikt tussen de regering en de bond over de zgn. franjeverde ling'*. Bij de bespreking van de be- schrijvingsforief van de algemene ver gadering werden enkele beslissingen genomen over punten waarbij het hoofdbestuur pre-adviezen heeft gege ven. Afdeling Leiden wenst onder meer een snellere en uitvoeriger voor lichting van het hoofdbestuur aan de leden. Na de pauze werd een flimpje over oud-Leiden vertoond. Dodenherdenking ook in de Kooi Ook bij de gedenkplaat aan de Driftstraat zullen op 4 mei de ge vallenen van dc jaren 1940—1945 wor den herdacht. De korte plechtigheid is bepaald op half zes 's avonds. Fa milieleden en genodigden worden om 5 uur in het wijkgebouw aan de Driftatraat verwacht. Zie voor stadsnieuws ook pagina 7

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 3