Naamsverandering Hofdijek na ruim 1 uur praten afgekeurd Spoedig beslissing over bouw Beneluxtunnel Raad van OEGSTGEEST vergaderde Sluitingsavond Geref. mannen- en vrouwenverenigingen te Noordwij k Raiffeisenbank bad een goed jaar KOELKASTEN Raad van Zoeterwoude besloot tot verbetering Weipoortseweg Jaarvergadering Hervormde schoolvereniging te Lisse Staatssecetaris blijft bezorgd KATWIJKSE KNIP BOONEKAMP MlTWE LFinSCHE COURANT DONDERDAG 27 APRIL 1961 T>IJ DE aanvang van de gisteren gehouden openbare raadsvergadering -D te Oegstgeest wijdde burgemeester H. L. du Boeuff enkele woorden aan de nagedachtenis van de overladen wethouder van financiën en onder wijs, dr. K. Simon Thomas. „Dr. Thomas was een bestuurder die door zijn persoonlijkheid zo echt bij Oegstgeest paste, omdat hij het karakter, de sfeer, het klimaat van een woongemeente als ons dorp zo juist aanvoelde", aldus de voorzitter, die voorts de grote appreciatie bij de ingezetenen (onder wie hij 38 jaar met gemeenschapszin en belangstelling verkeerde) voor de overledene onder de aandacht bracht. Ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum als raadslid werd hem in 1956 de zilveren medaille van Oegstgeest toegekend, waardoor hij een van de weinige ereburgers van het dorp werd. Dertig jaar lang maakte hij deel uit van de raad en van 1952 af was hij wethouder. Mede door deze beide functies, die hij immer zo met grote ernst en zorg heeft vervuld, heeft hij deze onderscheiding volkomen verdiend. Na de woorden van de voorzitter werden enkele ogenblikken stilte in acht genomen. Het onderzoek van de geloofsbrief van het nieuw benoemde lid van de raad. mevrouw E. de TombeHuurman, le verde een gunstig resultaat op en met haar benoeming werd dan ook akkoord gegaan. Met uitzondering van het onder wijzend personeel zal de vijfdaagse werkweek voor het gemcenteperso- neel met ingang van 1 mei geleide lijk worden ingevoerd, hetgeen in houdt dat éénmaal per 14 dagen (de eerste maal op 6 mei) een vrije za terdag wordt gegeven. Over de in de vorige raadsvergade ring voorgestelde naamsveranderingen van de Hofdijek, werd ook gisteren weer uitgebreid gediscussieerd. Epn tweetal rekesten tot handhaving van de be staande toestand was ingekomen, Me vrouw Kramer (p.v.d.a.) en mevrouw Smits-Witvliet (v.v.d.) meenden in ver band hiermee dan ook het voorstel van B. en W. te moeten afkeuren, evenals de heer Blansjaar (c.h.u.) Mr. Bergmeyer Ok.v.p.) handhaafde zijn voorstel van de vorige vergadering, waarin hij pleitte voor het aanbrengen van verwijzingsbor den, de heer Van Nieuwkoop (a.r.) steunde hem. In een levendige rede sprak wethou der Steenmetzer zich uit vóór naamsver andering, aangezien de huidige Hofdijek toch niet meer de historische is en de huidige toestand voor het algemeen be lang absurd is. Steekhoudende argumen ten tegen het voorstel waren, aldus de wethouder van openbare werken, niet ingebracht. Met acht tegen vier stem men werd na anderhalf uur naamsver andering van de Hofdijek afgekeurd Het aanbrengen van duidelijke rich tingwijzers zal worden overwogen. Volkstuintjes Ten aanziien van de opneming in het uitbreidingsplan van grond, bestemd voor volkstuintjes, stelde de heer Veen (p.v.d.a.) voor hiervoor voorlopig een gedeelte langs het Oegstgeester kanaal te bestemmen. De raad was het over wegend met B. en W. eens, dat het op morele gronden niet geoorloofd is be roepstuinders te dwingen hun land te verlaten (hetgeen een consequentie zou kunnen, zijn van opneming in. het. uit breidingsplan van een volkstuincom- iplex) ten behoeve van vrijetijdsbeste ding. Het verzoek vsn de 22 inwoners werd dan ook afgewezen; het voorstel van de heer Veen zal nader overwogen worden. De voorbereiding van de aanleg van twee voetbalvelden en een half ver hard oefenveld ten zuiden van de riool zuiveringsinstallatie, drie hookeyvel- den en vier tennisbanen ten wes ten van de Laan van Oud-Poelgeest/ Abtspoelweg en de aa.nleg van drie korfbalvelden met oefenhoek en een ter rein voor de padvinders ten noorden van de rioolwaterzuiveringsinstallatie, zouden een krediet van ƒ26.000 vergen, waarvan reeds ƒ5000 is beschikbaar ge steld. De eerste fase van werkzaamhe den, inhoudende het maken van een plan en een globale kostenberekening, werd zonder hoofdelijke stemming goedge keurd. ten aanzien van de tweede fase. het maken van bestekken en een de finitieve kostenraming werden nogal wat bezwaren aangevoerd. De heren Veen, Blansjaar en Berg meyer en mevrouw Smits vroegen zich af of de huidige plannen in de toekomst wel voldoende zouden blijken. De hee' Blansjaar (ch.u.) had bovendien de ir. druk, dat de voetbalvelden bij de hockey- en korfbalaccommodatie enigs zins in het gedrang kwamen. Men be sloot over de tweede fase later een be slissing te nemen, waarbij zou worden overwogen de korfballers op hun hui dige terrein te laten, een hockeyveld minder te projecteren en daardoor de mogelijkheid te scheppen tot het creeë- ren van een derde voetbalveld. Snelle bussen Zonder veel discussie werden de voor stellen tot verlenging van huur van grond aan het Rijnlands lyceum, aan koop van grond bij de Berlicumstraat. grondruil aan de Oude Rijnziohtweg verlichting kruispunt Endegeestenlaan/ De Kempenaerstraat/Geversstraat, ver betering van het pand Abtspoelweg 16. betegeling van een plaretstrook achter de Floraschool, aankoop van vuilnisem mers, aanvaarding van een geldlening van 400.000, vernieuwing van gaska chels in de Geversstraatschool en mede werking bij aanschaf van een school bibliotheek in de Koningin Julianaschool, goedgekeurd. De heer Van Weizen zou graag een verlening van kredieten zo mogelijk bij de begroting behandeld willen zien, in- plaats van in een gewone openbare ver gadering, terwijl de heren Nieuwkoop (a.r.) en Brouwer (a.r.) aanmerkelijke overschrijdingen (meer dan ƒ1000 bij voorbeeld) van posten voortaan bij de comptabiliteitsbesluifen extra onder de aandacht gebracht zouden willen heb ben. Op de schade, die ontstaat aar woningen door het (vooral 's avonds) te snel rijden van autobussen, heeft de voorzitter reeds verscheidene malen de aandacht van de politie gevestigd, zo zei deze in antwoord op vragen van de heer Blansjaar. Visserij golf jes Vangsten blijven wisselvallig MISTIG maar goed weer wordt de laatste dagen door de trawlers op de visgron den In de Noordelijke Noordzee gemeld. De vangsten blijven zeer wisselvallig, namelijk van 100 tot 250 manden vis, meest makreel. Verder wordt haring, kabel jauw en koolvis gevangen. Trawlers als de IJM. 20 Johannes Polderman, IJM. 97 Toronto, IJM. 79 Job Gouda en IJM. 72 Beatrice deden gisteren trekken van 30 tot 100 manden vis, meest kleine makreel. Zo deed de VL. 16 een trek van 100 manden. Op de kust blijven de vangsten klein voor de kustloggers en kotters. De dagvangsten zijn van 75 tot 125 kg ton en van 10 tot 15 manden bjjvis, meest schol. De IJmuidense woensdagmarkt werd bezocht door zes trawlers en enkele log gers en kotters met een aanvoer van 6000 kisten vis. Daarbij waren 925 kisten schel vis en radio, 275 wijting, 500 gul en kabel jauw, 450 koolvis, 500 verse haring, 375 kleine kisten haring, 2750 kisten makreel, 100 schol en 100 tong. Voorts werden 500 kisten roodbaars in de hal geplaatst. Deze roodbaars en ook de meeste schelvis was afkomstig vah de IJsland- trawler IJM 99 Egmont van de rederij Batavia directeur D. Gouda. De trawler In het verenigingsgebouw werd gis teren de sluitingsavond gehouden van de vreuwenstudlekrlng „Leid mij In Uw waarheid", en de mannenvereniglug „Rondom het Woord", onder leiding van de freer C. Plug. De heer K. Passchier hield een inlei ding over de zondag. Naar aanleiding van enkele artikelen van ds. P. Visser te Tilburg en mr. C. J. Verplancke te Zuid- land, gaf de heer Passchier een samen vatting van deze meningen, met name over de verhouding Joodse sabbatlh- christelijke zondag. Ds. Visser meent, dat hiertussen geen enkel verband bestaat. Ir. Verplancke daarentegen legt de nadruk op de betekenis van het 4e ge bod, ook voor onze tijd. Beiden zijn het erover eens, dat de zondag een onmis baar element in de samenleving is en onder Gods bestel dient om het Evangelie te horen en onderlinge gemeenschap van de gelovigen mogelijk te maken. Zeer vele vragen werden gesteld, waar bij op diverse actuele zaken nader werd ingegaan. Na de pauze werden de jaarverslagen op originele wijze uitgebracht door de heren ir. A. van der Niet, G. van der Niet, en K. Passchier. Hierna werd een drietal interessante films vertoond, over de bouw van een schip, opnamen van de Grand Canyon uit Noord-Amerika en fraaie kleuren opnamen van een bloe mencorso. De presidente van de vrouwenstudie- kring, mevrouw M. J. Ferwerda-Gispen sloot de zeer goed bezochte avond. Onder leiding van voorzitter C. G. J Alkemade hield de coöperatieve raiffei senbank Noordwijk in restaurant „Flora" de jaarlijkse algemene vergadering. Vol gend jaar bestaat de bank 50 jaar. Er bleek in 1960 f 2.534.305,67 te zijn gespaard, tegen f 1.981.863,19 in het voor gaande jaar, hetgeen meer is dan het landelijk gemiddelde. Terugbetaald aan de spaarbank was f 1.851.081,21 (in 1959 f 1.106.939,.81) Het reservefonds steeg van f 100.401,99 tot f 120.832,96. Het winstsaldo in 1960 bedroeg f 19.838,99 (in 1959 f 16.930,97). Dc omzet bedroeg f 60.960.533,94 (in 1959 f 45.946.463,56). Het ledental groeide tot 375. De bank telde 1912 spaarders, 355 rekeninghouders en 156 voorschot nemers. Een voorstel om de winst naar het re servefonds over te boeken werd door de vergadering aangenomen. De aftredende voorzitter, de heer C. G. J. Alkemade, werd herkozen. In de vacature van de heer W. A. J. Alkemade. die om gezondheidsredenen had bedankt, werd niet voorzien. Voorts benoemde men het bestuurslid, de heer J. P. Barn- hoorn K. P. Zn., tot lid van de raad van toezicht in de vacature van wijlen D. Wassenaar Czn. De voorzitter richtte woorden van dank aan het adres van de heer W. A. J. Al kemade voor zijn werk ten behoeve van de bank Waardering voor jeugdtoneel Na dc uitstekende uitvoering van „Joop ter Heul" door de jeugdgroep van „Louis Bouwmeester", deponeerde een anonieme geefster een gift van f 30 in de bus van voorzitter G. C. Crama als blijk van waardering van „een toneelminnend in woonster van Noordwijk" voor het werk van het jeugdtoneel. Uiteraard is deze geste dankbaar aan vaard. E.Ii.B.O.-jcugddiploma's Aan 16 jongeren werden in Flora de insignes uitgereikt van het EHBO-jeugd- diploma A. Deze jongelui hadden een cursus gevolgd, die werd gegeven door de heer Th. Varkevisser, onder super visie van de medische leider van de Brigade, dokter J. Niemeyer. Zowel de heer Varkevisser als dokter Niemeyer wezen bij de uitreiking op de betekenis van het behaalde diploma. G C. Heemskerk bood namens de cur sisten aan de heer Varkevisser cn dokter Niemeyer een geschenk aan. als blijk van waardering. voerde aan 1350 kisten vis, waarbij 280 kisten schelvis. Deze schelvis werd met f 48 tot f 24 betaald. De roodbaars ging van de hand voor f 22 tot f 18. De makreel van de andere trawlers maakte slechts van f 14 tot f 8 per kist, terwijl de grove makreel liefst van f 44 tot f 38 noteerde. De haring ging van de hand voor f 16 tot f 10 per kist. De kwaliteit is nog al tijd niet best. Van de trawlers waren verder binnen de IJM 36 Jacoba Geziena met 180 kleine kisten haring cn 725 kisten vis, de KW 121 met 175 kleine kisten haring en 1000 kisten vis, de KW 144 met 1000 kisten vis en de VL 131 met 1100 kisten vis. Met de genoemde prijzen kwam een trawler als de KW 121 toe aan een be somming van f 14.900. De KW 144 haalde een bedrag van f 12.300. Thuiss tomend Voor de IJmuidense donderdagmarkt waren enkele trawlers thuisstomende. De IJM 34 Allanwater kwam er aan met 900 kisten vis, waarbij 750 makreel en de KW 42 kwam eveneens op IJmuiden aan. Ook waren er berichten over de komst van de VL 153 Liesje en Rutger KROMHOUT VLIET N.Z. 32 - RIINSBURC TELEFOON 3710 VOORSCHOTEN Verbouwing winkelpand Architect D. T. van Manen te Voor schoten heeft namens de firma Bins het verbouwen van een winkelpand aan de Treubstraat opgedragen aan de firma J. A. Assië te Leiden. DE KAAG Vrouwenvereniging jubileerde De vrouwenvereniging „Ora et labora" heeft dinsdagavond in besloten krin.' haar vijftienjarig bestaansfeest gevierd De echtgenoten van de dames en enkele genodigden, o.m. mevrouw Corts. de op richtster van de vereniging, waren aan wezig om dit heugelijke feit mee te herdenken. Deze keer begon de bijeenkomst reeds cm zeven uur omdat er eerst een ge zamenlijke maaltijd werd gehouden. De dames bereidden zelf of voortreffelijke wijze het eten. Mevrouw De VriesBrak hield een bijbelinleiding naar aanleiding van Matth. 28:20. Ook vestigde zij de aan dacht op de naam van de vereniging. „Bidden èn werken moet het streven van de vereniging en van ieder persoon lijk zijn." Enkele sprekers boden de jubilerende vereniging gelukwensen aan. Mevrouw Corts overhandigde daarbij een geschenk Tot slot vertelde de heer F. Biemond van Terschelling op boeiende cn inte ressante wijze, toegelicht met dia's, van zijn werk in de zigeunerkampen en van din reis naar Israël. Deze gezellige bijeenkomst, waarop ook veel gezongen werd, werd geleid door ds. Fokkema. HILLEGOM Inbraak in Treslong In de nacht van maandag op dinsdag is ingebroken in Treslong. De brandkast die in het kantoorgebouw staat, aan de achterkant van het gebouw aan de straatkaret, werd 's morgens door het personeel opengebroken aangetroffen. De dief of dieven had (hadden) de brandkast vakkundig aan de achterzijde opengesneden. De buit was de moeite waard. Er wordt ƒ27.000 vermist. Bromfietser tegen vrachtauto Dinsdagmorgen reed de 54-jarige brom fietser P. V. uit de Havenstraat te Hil- legom, bij de Kalkzandsteenfabriek aan de Leidsestraat over het rijwielpad, toen een vrachtauto, komende uit de richting Lisse, de fabrieksterreinen opreed en aan de bromfietser geen voorrang ver leende. Hij reed in volle vaart tegen de auto op. Daarbij werd hij ernstig aan zijn oog gewond en hij liep bovendien een lichte hersenschudding op. Dokte' Le Cocq d'Armandville verleende eerste hulp in samenwerking met dc E.H.B.O.- ers Veen en Warmerdam. Het slachtoffer werd per ziekenauto naar het Diacones- senhuis te Haarleh vervoerd. NOORDWI.IKERHOVT Woningbouw in De Zilk Onder architectuur van de heer H. v. d. Bosch te Voorburg, zullen door de firma Joh. Noorlander Zn te Leiden in De Zilk 16 woningen met 8 garages worden gebouwd. Raadsvergadering De raad van Noordwijkerhout komt dinsdagavond 2 mei om 7 uur bijeen. Op de vrije korte agenda voor de openbare vergadering staat als eerste punt het voorstel tot vaststelling van een veror dening op de recreatieverblijven. Aan de raad wordt verder voorgesteld een premie krachtens de premieregeling woningverbetering en -splitsing 1953 toe te kennen voor verbetering van het per ceel Regenvlietweg 18. Vervolgens een aantal verzoeken van het schoolbestuur van het H. Hart van Jezus te De Zilk om medewerking ingevolge artikel 72 der la ger onderwijswet 1920 voor de aanschaf van materiaal voor buitenspel en buiten- gymnastiek ten behoeve van de jongens- en meisjesschool, en voor de aanschaf van leermiddelen voor de vakken aardrijks kunde, rekenen en taal voor de meisjes school. Aan de raad worden daarna ter voor lopige vaststelling aangeboden de reke ningen van het grondbedrijf en de ge meente-rekening, beiden over 1959. OEGSTGEEST Lampions halen Voor de lampionoptocht van zaterdag kunnen de lampions uitsluitend worden gehaald vrijdag van 7 tot half negen 's avonds aan Prins Hendriklaan 32. Kos ten variëren van 1 tot 3 kwartjes per stuk. I.B.B. weer laagste inschryver Bij enige aanbestedingen, van tezamen meer dan anderhalf miljoen gulden was het Ingenieurs Bureau voor Bouwnijver heid N.V. te Oegstgeest de laagste in schrijver. Het betreft het bouwen van een l.o.-school met 14 klassen te 's-Gra- venhage voor f 683.100; het bouwen van nog een school met 14 klassen eveneens te 's-Gravenhage, f 741.000 en het bouwen van een kleuterschool met vier klassen, ook al in 's-Gravenhage, f 221.760. LISSE Woningbouw Volgens een ontwerp van architect H. v. d..Bosch zal het aannemersbedrijf Joh. Noorlander Zn„te,.Leiden aan de Oran jelaan zes herenfiuizei gaan bouwen. lazen met zes garages De gemeenteraad van Zoeterwoude kwam gisteravond onder voorzitterschap van burgemeester Detmers btjeen. B(j de mededelingen was een schrijven van de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid voor een extra toewij zing van 12 woningwetwoningen, waar van er 3 bestemd moeten worden voor krotopruiming. G.S. hebben het raads besluit tot verhoging van de wethou- derssalarisscn tot f 1750 per jaar goed gekeurd. De provinciale wegen Vrou- wenweg cn Miening zullen door de ge meente worden overgenomen als de pro vinciale weg nr. 17 door de Westelndse polder klaar zal zijn. De rijkswaterstaat schreef, dat deze zomer het voetpad naar de brug over de Rijn bij Rhijn- vreugd klaar zal zijn. De heer P. den Elzen is benoemd tot chauffeur bij de gemeente. De vergoe ding voor de kleuterschool aan de Hoge Rijndijk wend op f 3143.98 bepaald, voor de kleuterschool Kruisverheffing op f 1276 cn voor de kleuterschool Zuid- buurt op f 2536. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim werden benoemd de heren H. J. A. de Vrind, G. P. Koek, P. C. Paardekooper en H. Witteveen. De burgemeester braoht het aftredende lid, de heer A. Pietense, dank voor zijn wenk gedurende vijftien jaar. Voor de in be drijf zijrede wind- en watenmolens in deze gemeente is een subsidie van tien procent van de onderhoudskosten tot een maximum van f 100 per jaar uitge trokken. Mevrouw de wed. Van Teyïingen-Dolle had een brief tot B. en W. gericht met het verzoek om een vergoeding tot her stel van een muur aan het Watertje, die als gevoLg van het verkeer was bezwe ken. B. en W. stelden voor, hierop af wijzend te beschikken omdat de muur al lang ouderdomsvenschijnselen ver toornde. Het voorstel om het bord „Dood lopende weg" van de Bakkersbrug te verplaatsen naar de hoek Nieuweweg (opdat niet zoveel verkeer de weg naar het Watertje zal oprijden) werd aange nomen. Het Wit-Gele Kruis zal een wijkge- bouiw bouwen aan de Korte Miening. Het krijgt een subsidie van f 45 768. Er zijn enkele voorwaarden aan verbonden. De Oranjeverenigingen krijgen een sub sidie van zestig cent per schoolgaand kind voor een tractatie op Koninginne dag. De raad besloot tot overneming voor onderhoud van de Rijnstraat, uit gezonderd het deel van de Gebr. Van Beveren. die de grond niet willen af staan. Op het sportterrein aan de H. Rijndijk zullen een vel da f ras tering en doelpalen worden geplaatst. Daarvoor was een krediet van f 5092 nodig. Woningbouw De raad ging er in principe mee ak koord, dat de gemeente zich aansluit bij een combinatie van waterleidingbe drijven in de omgeving. Medewerking werd verleend voor de bouw van 15 woningwetwoningen aan de Titus Brandsmastraat en de Bonifaciusstraat. De bouwverenging St. Willibrord krijgt aanvullende voorschotten op de bouw van 17 woningwetwoningen die reeds in uitvoering zijn, ten bedrage van f 8500 grondivoorsohöt en f 9186 bouwvoorschot. Het perceel Miening l met tuin werd van mevrouw de wed. Lekkerkerker te Bennebroek aangekocht. Dc verbetering van een deel van de Uiterdijk kwam ook aan de orde, maar B. en W. namen na Woensdagavond heeft de Herv. schoolvereniging de jaarvergadering gehouden onder leiding van de heer A. Tibboel. Dat de leiding bij de heer Tibboel nog steeds in goede handen is bewees wed het fedt, dat de vereni ging hem, ondanks het klimmen der jaren, voor de komende zittingsperiode als voorzitter heeft herkozen. Hij liet in een korte openingsrede het wel en wee der school de revue passeren. Het afgelopen jaar was een jaar vol zor gen door allerlei omstandigheden. Geluk kig waren er weinig mutaties onder het personeel, maar in dit lopende jaar gaan niet minder dan drie krachten de school verlaten. De heer Lukas gaat met ver vroegd pensioen, terwijl nog twee ande ren door sollicitatie de school gaan ver laten. Dankbaar memoreerde de voorzitter, dat het meubilair van de Ulo-schocl. de lagere school en de kleuterschool kon worden vernieuwd. De gebouwen zijn in goede staat en zullen door voortdu rend onderhoud in goede staat worden gehouden. Dat kost veel geld. Het schil deren van het interieur zal in etappen worden uitgevoerd. Betreffende de kleuterschool deelde de voorzitter mede. dat de gemeenteraad medewerking heeft toegezegd dat een SDeellokaal kan worden bijgebouwd, doch leze toezegging behoeft de goedkeuring van hogerhand en dat gaat niet zo vlot Enige cijfers Na dank gebracht te hebben aan het personeel en allen die in het belang der school werkzaam zijn, gaf de voorzitter secretaris A. Overbeekc gelegenheid tot het lezen van zijn jaarverslag. Daarin deelde hij-mede, dat de lagere school 265 leerlingen telt. de Ulo 51. In het afge lopen jaar slaagden 5 leerlingen voor Mulo-A. 2 voor Mulo-B en 1 voor het aanvullend cxarpen. De contactavonden voor de ouders (inplaats van de vroegere „ouderavonden") werden druk bezocht. Voor de kleuterschool is nog altijd be langstelling. De verjaringsbus bracht voor de kleuterschool ruim f 600 op, waarvoor 60 nieuwe stoeltjes konden wor den aangekocht, hetgeen zeer geapprc. cieerd werd door de vergadering De kolenstook-installatie in de kleuterschool kon door oliestook worden vervangen. Met genoegen kon de secretaris medede- len. dat het lederetal regelmatig stijgt en thans 193 bedraagt. In verhouding tot hét aantal leden der kerk is het aantal niet groot. De heer J. Dekker bracht als penning meester het financieel verslag uit. Het afgelopen boekjaar is gunstiger dan het voorgaande jaar. In 1959 was er een ver lies van f 2872.94 en in 1960 van slechts f 375.40. Dc hogere, contributie en het stijgen van het ledenaantal werkten hier gunstig. De kleuterschool gaf een groter verlies dan in 1959, omdat een post van f 2.000 voor nieuwe vloerbedekking moest worden uitgegeven. De kerfccollecten en de verjaardagsbus zijn oremisbaar. Mevr. Marseille werd hartelijk dank gebracht voor alle arbeid betreffende de verjaar dagsbus. welke in het afgelopen jaar niet minder dan f 673.86 opbracht. 1 Huishoudelijk Bij de bestuursverkiezing werden de heren A. Tibboel, G. Marseille en G. van Parijs herkozen. De voorzitter werd door de heer Dekker in het bijzonder gefeli citeerd met zijn herbenoeming. Dit is wel het duidelijkste bewijs, dat de vereniging U waardeert. Niet minder dan 42 jaar loopt U al mee in de kring van het be stuur. waarvan vele jaren als voorzitter. De heer Tibboel was merkbaar getroffen door de waardering van zijn arbeid. Bij de rondvraag voerde de heer G. H. van der Wel het woord. Hij drong er op aan. te Lisse te komen tot één prot. chr. Ulo-school. Dit ligt ook geheel in de lijn van de Mammoetwet, die alle versnip pering wil tegen gaan Een stroek-mulo- school met tien leslokalen noemde hij ideaal. Het bestuur zal deze zaak ernstig in studie nemen. Aan het einde van de vergadering sprak ds. Pebtinga een woord van warme dank tot het bestuur. Dinsdag opening Gcrcf. jeugd gebouw Na oen jaar van hard werken door de Stichting Gereformeerd Jeugdgebouw en vele medewerkers in eigen l(jd Is liet Jeugdgcbouw aan de Wagenstraat, het voormalige gebouw van het Groene Kruis, gereed gekomen en zal dinsdag het mo ment zijn aangebroken waarop de ope ning zal volgen. Voor deze plechtigheid heeft het Stichtingsbestuur de burge meester van Lisse, mr. Th. J. de Graaf, uitgenodigd. Wie in de gelegenheid is een blik te werpen in het Jeugdgebouw komt lot de ontdekking, dat van het vroegere Groene Kruisgebouw eigenlijk niet veel meer terug te vinden is. Er zijn een grote ge zellige zaal. twee kleinere vergaderka mers en een knutsel ruimte, terwijl een keurige keuken het geheel completeert. Het gehele interieur is in lichte kleuren gehouden, en ook is een moderne ver lichting met vier verlichtingsmogelijk heden aangebracht. Vanzelfsprekend zal het gebouw in de eerste plaats ten dien- jste staan van het jeugdwerk ln engere zin, maar er zal bovendien gelegenheid zijn andere vergaderingen en festivitei- I ten in dit gebouw t« doen plaats hebben. enige bespreking dit voorstel terug voor nader onderzoek. Uitvoerig werd gepraat over een ver betering van de Weipoortseweg en de aanleg van een verbindingsweg van de Weipoort naar de Zuidbuurt via het Tweede Kerkpad. De heer Van Diemen meende, dat een verbinding via het Eerste Kerkpad de meest praktische oplossing zou zjjn, dit ook in verband met de bodemgesteldheid. De voorzit ter zei, dat bU een doorbraak vla het Tweede Kerkpad meer subsidie kan worden verkregen. Na ruim een uur geheime zitting nam de raad het voor stel van B. en W. aan tot verbetering van de Weipoortseweg, waarvan de kos ten voorlopig worden geraamd op f 100.000. De Chr. gemengde zangvereniging „Zingt den Heere" bood haar donateurs een toneelavond aan in „Ons Huis". Op gevoerd werd een blijspel in drie bedrij ven, genaamd „De dochters van de Baas" van C. van der Lingen. De uitvoerenden waren leden van de C.J.B.T.O. afd. Lei derdorp. Al dadelijk bleek, dat de spelers het stuk goed onder de knie hadden. Vooral Anne Miek, de jongste dochter, bracht menig keer de lachspieren in be weging, evenals de butler, uitgebeeld door de heer H. de Wit. De hoofdrollen waren in handen van de heer Henk v. d. Stoel en mej. T. Zijlstra, die voorbeeldig toneel werk aan de dag legden. Jammer, dat de mimiek van de heer Martien de Graaf, die de Jonkheer moest voorstellen, iets over dreven was. Overigens is van het stuk volop genoten. LEIDERDORP Verkiezing ouderlingen en diakenen Bij de verkiezing van ouderlingen c diaken der Geref. Kerk werden de vol gende personen gekozen. Tot ouderling de heren D. Schouten. A. G. van Osna- brugge, B G. Kiers, M. de Koning, M. H. Zaalberg en M. Roest; tot diaken; W. J. Nagtegaal en H. van Egmond. WARMOND R.K. en Hervormde dames hadden goede avond Het was een goede gedachte van het Katholieke Vrouwengilde om in samen werking met de Hervormde Vrouwen groep een avond te beleggen in he' Trefpunt, welke verzorgd zou worder door de propagandastichting „Consumu tieaardappel". Het werd een bijzonder aantrekkelijke en succesvolle bijeenkomst. Op gezellige en smakelijke wijze werd door de chef kok van de stichting een demonstratie gegeven van het bereiden van de meest verfijnde schotels. Hij gaf een tal var heerlijke aardappel-recepten. De kookdemonstratie werd gecomple teerd door de vertoning van twee kleu renfilms. waarbij bijzonderheden over de aardappel naar voren werden ge bracht. In de pauze werd behalve een kopje koffie een door de chefkok klaar gemaakt warm haDje aangeboden. Ten slotte dankte mevrouw Meskers— Hendriks, vice-presidente van het R K Vrouwengilde, de dame en twee heren van de stichting voor de prettige leerzame avond die zij de dames hadden geboden. Haar bijzondere dank ging uit naar het bestuur van de Christelijke Vrouwenvereniging, omdat zij in samen werking deze avond tot stand hadden gebracht. Landingsrechten voor KLM (Van onze parlementsredactie) Staatssecretaris Stiikel heeft gistermid dag in de Eerste Kamer gezegd, bezorgd te blijven over de houding van de Ver Staten ten opzichte van ons land, wa betreft de pogingen om voor de K.L.M. landingsrechten in Los Angeles te ver werven. HU sloot zich ln dit opzicht aan bU de teleurstelling, waaraan de a.r. se nator J. Tjalma uiting had gegeven. Zoals men weet heeft de heer StUkel tüdens de vorige onderhandelingen de Nederlandse delegatie geleid. KATWIJK AAK ZEE Ouderavond De meisjesvereniging „Hand in Hand" van de C J.V. hield in de Oranjezaal van het Jeugdhuis een ouderavond. Mevrouw M. Dijkhuizen—Kuijt verzorgde een in leiding over Mattheus 25 vers 113. Hierna werden voordrachten en spel letjes door de meisjes gedaan. Na de pauze werden schetsjes opge voerd. Ten slotte sprak juffrouw Elle- meijer dankwoorden tot de leidsters. Sluitingsavond In het Jeugdhuis had de sluiting plaats van het winterwerk van de C.J.V. Een der leiders, de heer J. Klok, sprak een inleidend woord en las een gedeelte uit de Bijbel. Hij deelde mede, dat op zater dag 6 mei op een terrein aan de Kanaal dijk—Zwarteweg wedstijden worden ge houden. De heer van Beelen vertoonde en kele filmpjes. Geen melkbezorging In verband met dc viering van Ko ninginnedag op 1 mei hebben de melk handelaren besloten, op zaterdag a.s. voor drie dagen melk te bezorgen. Taptoe Morgenavond kwart voor acht zullen de plaatselijke muziekverenigingen „Uni", „D.V.S.", „Amicitia" en „Harmonie Kat wijk" een taptoe houden voor het raad huis. Vermaakcentrum Morgenavond om half negen wordt op het „Katwijk"-terrein1 aan de Piet Hein- laan het vermaakcentrum geopend. Jaarvergadering mannenkoor Het christelijk mannenkoor Jubilate hield zijn jaarvergadering onder voor zitterschap van de heer T. Guijt. Uit het jaarverslag van de secretaris, dc heer J. van Vliet, bleek, dat het aantal leden zestig bedraagt. De penningmees ter, de heer L. Guijt, meldde een batig saldo. De aftredende bestuursleden, de heren J. van Rijn en J. van Vliet, werden herkozen. In de vacature C. Guijt werd de heer G. Prins gekozen. Het onlangs opgerichte jongenskoor, bestaande uit 50 leden, begint vanavond met de repetities in het -wijligebouw aan het Abeelplein. Hoog en laag water Vrijdag: hoog water 1.54 en 14.14 uur; laag water 9.48 en 22.17 uur. (Advertentie) Speciale voorjaarsaanbieding bij JéPé DRALON TRUITJES, ronde hals. korte mouw. in de nieuwste mndetinten, zoals rose, linde, geel en bleu. Beginprijs maat 5 voor 8 jaar9.75 Met 1 gulden stijging per maat. Maat 9 voor 16 k 17 jaar koop u voor 13.75 NATIONALE HUISVLAGGEN voor de a.s. feestdagen, maat 100 x 150 beginprijs 6.75 Kopen bij JéPé, stemt tevree. VARKEVISSERSTRAAT 191. KATWIJK DE ECHTE wordt alleen gebakken bij VRIJDAG REKLAMEDAG 68 cent per 250 gram BAKKERIJ ,,'T WITTE HEK" ADM. DE RUIJTERLAAN 2 KATWIJK AAN ZEE. TEL. 2208. LEIMVIDEN Verbouwing winkelpond Architect G. F. Stroek te Rijnsater- voude heeft namens de firma Rietdijk iet verbouwen van een winkelpand aan 'e Dorpsstraat opgedragen aan het aan- lemersbedrijf Chr. Overdevest te Rijn- iterwoude. Amerikaanse nota van enkele weken ge- eden, een Nederlandse nota zou worden •verhandigd. Hij waarschuwde echter tegen de gedachte, dat het hervatten van De staatssecretaris deelde mee, dat van- de onderhandelingen hiermee een gedane daag in Washington, in antwoord op de 1 zaak is. Minister Korthals antwoordt Senaat (Van onze parlementsredactie) "VJINISTER KORTHALS meent, dat het financieren van nieuwe wegen, bruggen en tunnels door middel van een tijdelijke tolheffing in het algemeen geen aanbeveling verdient. Het bestaande systeem, een finan ciering afhankelijk van de jaarlijkse ruimte op de rijksbegroting, dient gehandhaafd te worden. Dit zei de minister gistermorgen in de Eerste Kamer, toen hij de senatoren, dde dinsdag over zijn begroting het woord hadden gevoerd (zie pagina 9) antwoordde. De bewindsman rel. de ernst van de problemen rond de Rotterdamse oever verbindingen volledig te onderkennen. Binnenkort is. zo zei hU, een beslissing te verwachten over de voorstellen tot vervroegde bouw van de Benelux- tunnel bU Vlaardingcn. Tevreden over de instemming van de Kamer met zijn voornemen, de in voering van parkeermeters en par- keerschijven mogelijk te maken, merk te drs. Korthals op, dat ook hij eraan twijfelde, of deze maatregelen af doende zouden zijin. Vooralsnog heeft de bewindsman niet het voornemen, op de wegen buiten de bebouwde kom maximumsnelheden in te voeren. „Voor een dergelijke be- slissing is de tijd nog niet rijp." Ook de minister was onaangenaam getrof fen door de publikaties ln „De Auto" over de maximum snelheid in de be bouwde kommen. Hij meende dat een kentering ten goede was te bespeu ren en deelde mee. dat de A.N.W.B. zich gunstig over de maximum snel heid heeft uitgelaten. Dc minister deelde mee, dat de sug gestie op de autowegen een minimum snelheid in te voeren, overweging ver dient. Een andere suggestie, rechts kracht te verlenen aan dc witte stre pen op het midden van de weg. wordt geregeld in de nieuwe ver keerswet^ eving, dde prof. Belinfante op het ogenblik voorbereidt Het is niet de bedoeling, vervolgde drs Korthals, alle voelnngersi erstcekplaat sen (zebra's) apan oor het rUdend ver keer aan te geve Slechts bU onover zichteiyke zebra' zal een waarschu wend knipperlicht ..orden geplaatst. De indiening van een Havennota over het beleid t.a.v. de zeehavens achtte minister Korthals niet noodzakelijk. Voor de venbetering van de haven te IJmuiden zal binnenkort aan het par lement wordqn gevraagd, een extra be drag van 36 miljoen gulden beschikbaar te stellen. Thans kan nog niets worden voorspeld, wanneer de middelen voor een verruiming van het Amsterdam- Rijnkanaal beschikbaar zul'len zijn. De minister zei, de mogelijkheden voor Delfzijl als industriehaven te on derkennen en tijdig de nodige maatre gelen te zullen overwegen. De kosten voor een aanpassing zullen echter bij zonder hoog zijn. Wat de verhoging van de Schielandse waterkeringen betreft, de plannen hier toe moeten goed worden voorbereid. Verband tussen deze ophogingen en de afsluiting van het Haringvliet is niet aanwezig. De heer Korthals wees erop, dat de ophoging van de binnendijken in Schieland geen maatregel is, die door de Deltawerken noodzakelijk werd, doch uit hoofde van de civiele verdediging nodig is. Op grond hiervan is grote snelheid niet geboden- Het ontwerp-bijdragewet Deltawet wordt nog dit jaar bij de Tweede Ka mer ingediend, beloofde de minister. Over de personeelsmoeilijkheden bU Rijkswaterstaat zei de minister, dat het hem weinig raadzaam voorkwam, par ticuliere ingenieursbureaus in te scha kelen. Deze beter betalende bureaus zouden dan een grote zuigkracht op :e topfunctionarissen van Rijkswaterstaat efenen. Wel beraadt drs Korthals zich >D het toepassen van mogelijkheden, «vaardoor het in dienst blijven bij Rijks waterstaat aantrekkelijker wordt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 13