Langdurig en scherp debat over sluitingsregeling Wethouders krijgen geen verhoging van salaris Diaken Van der Plas in de bloemetjes gezet Veehouders stichten eigen hulpdienst Tamboers en pijpers D. VS. thans een klasse beter RAIFFEISEN-BANK KATWIJK aan ZEE I Gezellig jubileumfeest van cle C.M.B. in Alphen O* WERKSTER IHHK0 Gunstig jaar voor coöperatieve boerenleenbank Benthuizen C.N.V.-voorzitter weer in functie 961 NIEUWE LEIDSCHE COURANT 13 WOENSDAG 19 APRIL 1961 Gemeenteraad Noordwijk vergaderde r^EER UITVOERIG heeft de gemeenteraad van Noordwijk gisteravond gedebatteerd over de door B. en W. voorgestelde wijziging van de Sluitingsuren voor winkels en dranklokaliteiten. Vrijwel alle raadsleden voerden over deze voorstellen het woord. Zoals we gisteren reeds schre ven, betrof het hier een drietal verschillende objecten, waarover dan ook afzonderlijk gediscussieerd en gestemd werd. Allereerst kwam aan de orde het voorstel van B. en W. voor Huis ter Duin, Palace- en Rembrandthotel, gedurende de periode 1 juni tot 15 september, een sluitingstijd van 4 uur 's nachts vast te stellen. Voorts voor de zogenaamde bar-dancings, waarin een orkest van minstens 5 personen optreedt, een sluitingstijd van 2 uur 's nachts in aoht te nemen, gedurende dezelfde tijd. De heer Vogelaar zei dat deze aange legenheid uitvoerig in de fractie bespro ken was. Persoonlijk was hij van mening dat meer aandacht besteed diende te worden aan internationaal georiënteerde bedrijven, zodat de heer Vogelaar wel met het eerste deel van het voorstel ak koord kon gaan. Voor verruiming van de sluitingstijd voor de bar-dancings voelde hij niet. Er zijn al adressen met klachten van omwonenden, die spreker in zijn mening hebben versterkt, dat 1 uur 's nachts lang genoeg is. Dergelijke zaken degraderen de stan ding van de badplaats meer dan de kamphotels, waar zoveel over te doen geweest is. De burgemeester zei. dat het voor het college niet gemakkelijk lag. De adres sen van de omwonenden wogen even zwaar als het feit dat de economische be langen van deze bedrijven een langere openstelling noodzakelijk maken. De heer Benschop uitte zijn verwonde ring erover, dat in dit voorstel een zeke re discriminatie is toegepast, ten aan zien van bepaalde categorieën. We moe ten het zoeken naar rust van vele va kantiegangers bevorderen, wat bepaald niet gebeurt door het zogenaamde nacht leven uit te breiden. Bovendien schatte de heer Benschop het culturele en morele peil van derge lijke gelegenheden niet erg hoog. Hij ver klaarde zich tegen alle verruiming. Geboden De heer J. P. Passchler wees op de noodzaak Gods geboden te betrachten en meende dat de raad er verstandig aan deed geen verdere verruiming te ver lenen. Gezien het bijzondere karakter van de drie genoemde grote zaken, zou hij voor deze een uitzondering willen ma ken. De heer Van Riemsdijk had, in verband met de voortschrijding van de 5-daagse werkweek, verwacht dat B. en W. met een beperking van de zondagssluiting zouden komen. Voorts wilde hij, bij aan neming, dit bij wijze van proef voor één jaar doen. De heer De Witt had geen bezwaar tegen uitbreiding van de vergunning voor de grote hotels, maar wel tegen die van de bar-dancings, omdat grotere vrijheid vaak grotere losbandigheid in de hand werkt. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen met 13-4 stemmen. Al leen de leden van de prot. chr. fractie met uitzondering van wethouder De Geus, waren tegen. Dit voorstel was nog geamendeerd met suggesties van de heer Sedelaar (geen bepaling in zake overlopers) eti van de heer Van Riemsdijk (een jaar proef). Het tweede deel van het voorstel, lan ger openstellen van snackbars, werd door de heren Sedelaar en De Ruiter niet voldoende geacht Zij stelden voor in- plaats van een half uur, een vol uur langer open. Ook hierover werd uitvoe rig gesproken en ten slotte werd het voorstel Sedelaar-De Ruiter, met 10-7 stemmen aangenomen. Het laatste deel van het voorstel van B. en W., geen verruiming van de open stelling van winkels op zondag geduren de het voorsëizoen, ontlokte eveneens zeer veel commentaar. De heer Sedelaar verklaarde zich te gen. Het preadvies van B. en W. gaat van onjuiste veronderstellingen uit, omdat het advies van de Kamer van Koophandel verkeerd is begrepen. Slechts een deel van de Noordwijkse Middenstandscentrale was tegen verruiming, namelijk de prot. chr. winkeliers, de rest was voor. De heer Vogelaar was van mening dat een enquête nooit een zuiver beeld zou geven, omdat er vele niet-belanghebben den zijn. Hij was principieel tegen ver ruiming van de openstelling. Jaren ge leden hebben we hierin een soort com promis gevonden en de prot. chr. raads leden zijn noodgedwongen meegegaan met openstelling gedurende 3 maanden. We moeten nu niet elk jaar gaan pro beren er iets bij te krijgen, want wij pro beren toch ook niet steeds er iets af te knabbelen. De heer De Ruiter gaf een nadere explicatie omtrent de gehouden enquête onder de winkeliers. Op zondagen in het voorseizoen bedraagt de omzet soms f 500 tot f 4000.—! „Er wordt dan zeker clandestien ver kocht want ze mogen niet open zijn!" in terrumpeerde hierop de heer Den Otter, zeer slagvaardig. Overtuiging Ook hierover werd vervolgens nog zeer uitvoerig gedebatteerd. Een scherp tintje kreeg de discussie toen de heer J. P. Passchier zijn teleurstelling erover uitsprak, dat door sommigen blijkbaar zo gemakkelijk wordt heengelopen over de diepste overtuiging van sommige raads leden. die toch een groot deel van de burgerij vertegenwoordigen. Er werd vervolgens gestemd over een voorstel van de heer Sedelaar, dat de verste strekking had, om na melijk bepaalde winkels ook gedu- ende het voorseizoen op zondag open te stellen. Het werd verworpen met 98 stemmen. Tegen waren de prot, chr. fractie en de heren Van Riems dijk (gera.bel.) en de heren Alke made, Van Leeuwen en Mesker. Bij het punt krediet voor aanleg van de verbindingsweg Herenweg-Gooweg. werd gevraagd wanneer met deze werk zaamheden kon worden begonnen. Wethouder De Geus zei, dat het hele complex van werkzaamheden systema tisch zal worden uitgevoerd. Binnen enke le weken zal begonnen worden met het afbreken van Rozenhof en de aanleg van het verkeersplein aan de Schiestraat. Dan volgt de verbindingsweg Schiestraat Gooweg en daarna komt de aanleg van de weg HerenwegGooweg aan de beurt. We moeten hierbij nog met enkele an dere factoren rekenen, zoals aantrekken van personeel en de voortgang van do afbraak van de bunker. Water Gediscussieerd werd over het voorstel tot kredietverlening ten behoeve van het waterbedrijf. Het was de heer Vogelaar opgevallen, dat vrij kort na de overne ming van het waterbedrijf van Noord- wijkerhout en Voorhout, nieuwe bronnen nodig zijn. Hij zou het op prijs stellen als de raad een uiteenzetting kreeg hoe het staat met de ondergrondse water voorraad in het Langeveld en de conse quenties hieraan verbonden. Wellicht hebben we hierover 'n te gunstige indruk gehad. Overigens meende spreker dat er terzakè geen reden tot ongerustheid be hoeft te zijn, maar enige nadere oriën tering is wel gewenst. De burgemeester was het hiermee eens. Er is positief geantwoord op de vraag of de watervoorraad voor langere tijd ge garandeerd is. De aanboring van nieuwe bronnen een maatregel voor de toekomst, al dus wethouder De Geus, en bedoelt het kweken van een bepaalde reserve. Dit is een zeer ingewikkelde materie, maar we behoeven de toekomst zeker niet somber in te zien. De wethouder voelde er veel voor de raad hierover volledig in te lichten. Een gunstige omstandigheid voor ons is, dat de Amsterdamse waterleiding bij de Lan- gevelderslag gestopt is met de water winning. Het voorstel werd hierna aangenomen. De overige agendapunten gingen on der de hamer door. Wethouder Van Leeu wen deelde op een desbetreffende vraag mede, dat B. en W. besloten hadden tot invoering van de 5-daagse werkweek voor het gemeentepersoneel met ingang van 1 mei aanstaande. De tijd moet op andere dagen worden ingehaald. De bur gemeester kon de bevoogding van de centrale overheid terzake niet bewon deren. In verband met het steeds toenemende tekort aan werkkrachten op de veehou- dersbedrijven hebben drie standsorgani saties: de Hollandse Maatschappij v. Land bouw, de CBTB en de LTB, een stichting „hulpverleningsdienst voor veehouders in Waterland en omgeving" in het leven ge roepen. Leden van deze organisaties, die zich bij deze stichting aansluiten, zullen in het vervolg na aanvraa.; tijdelijk over werkkrachten kunnen beschikken. Bij onderzoek is gebleken dat in Water land en omgeving talrijke eenmansbedrij ven zijn. De veehouders op deze bedrijven kunnen geen weekend meer weg, kunnen geen vakantie nemen en zijn bij ziekte zwaar gedupeerd, omdat geen' hulp aan wezig is, terwijl de dieren elke dag hun verzorging moeten hebben. Evenals al jaren gebruikelijk is bij de z.g. gezins hulpdiensten voor het huishouden, kunnen de veehouders nu de hulpverleningsdienst voor hun bedrijf inschakelen. Buitenlandse emissies Naar wij vernemen zal de Nederland- sche Bank weer nu en dan op beperkte schaal toestemming geven tot openbare buitenlandse obligatie-emissies op de Ne derlandse kapitaalmarkt. Daarbij zal zij toestaan dat het leningprovenu ter zake van deze emissie op convertibele guldens rekening wordt gecrediteerd. Voorfinan ciering van obligaties dier emissies is niet toegestaan. Uitvoering in Katwijkse Kapel |~AE C.J.M.V.-tamboers en pijpers te Katwijk aan Zee voeren het devies D.V.S. Dit kunnen de initialen zijn van „Door Vriendschap Sterk" of „Door Volharding Sterk". Enfin, van die V is nog veel meer te maken: vereniging, voorspoed, vrede, enz. En van de S: samen en saamgebonden en solidair Onder al die mogelijkheden lijkt ons „door volharding sterk", in dit tamboers- en pijpers-geval een der meest aanlokkelijke. Vriendschap is een waardevol goed, maar wat bereiken muzikanten zonder volharding? harmonisch gebouwde pastorales van de vroeg-achttiende eeuwse Franse compo nist Joseph Bodin de Boismortier. Deze fijne muziekjes werden zorgzaam en op enkele ongelijkheden na, gaaf uitgevoerd. Dezelfde combinatie speelde verder, nu in samenwerking met een gitarist, de „middernachtblues" en nog wat aantrek kelijk populair melodieus kleingoed. Hieraan moesten we denken, toen de heer J. D. van Dijk, dirigent van de pijpers, tussen de nummers door, zijn verklarende en opwekkende praatjes hield. Deze leider met muziek-pedago- gische talenten, die zelf ook fluit en piccolo speelt (en hoe!) moge dan, door jeugdig idealisme bezield, dit mooie werk doen, hij was ook reëel genoeg de uiterste grens als heel.nabij te zien.'Dat de dyna mische muzikant Van Dijk daarmee geen genoegen kon nemen spreekt vanzelf. Twee maatregelen lagen dus voor de hand. De stalen gaten-fluiten konden als voor oefenmateriaal worden gehand haafd, maar werden voor serieus samen spel en op de uitvoeringen niet langer getolereerd. Daaruit volgde de tweedp maatregel: het korps pijpers werd gere duceerd tot de geoefenden, die de houten fluiten en piccolo's, met een redelijke kans op gestadige vooruitgang, konden bespelen. Deze instrumenten zijn duur (vijfen zestig gulden) en verdienen dus alleen door trouwe, ijverige muzikanten-met- aanleg te worden gehanteerd Uit de nog met stalen fluiten gewapende reserve, die hopelijk gestadig zal aangroenen kunnen dan geleidelijk geschikte krach ten aan het nu selecte korps worden toe gevoegd. Zo was de schare fluitisten aanmerke lijk gedund; een. in verhouding met vorige jaren, vrij kleine groep, door twep slagwerkers geassisteerd, zat achter de stemmige DVS-verschansing opgesteld Het spel was, als gevolg van de getroffen sanering, zeker een klasse hoger te waar deren en kwam daardoor als vanzelf in aanmerking voor een wat meer dan alleen-maar-welwillende beschouwing. De vroegere schrilheid was nu verdwenen, maar enkele piccolo-spe lers brachten plaatselijk, onder an dere in het koraal Blijft bij mij Heer", in de marsen „Merwestad" en „Jong zijn wij" door een nog niet volmaakte embouchure onzuiverheid teweeg. Veel beter klonken een serie pittige Engelse mars-melodieën (Rule Brittania, British Grenadiers, March of the Harlech), waarin ook de slag werkers een succesvol aandeel na men. Vier grote fluit-blazers bliezen, met <t» dirigent samen, vier werkelijk mooie, Toen het doek voor de tweede keet openging, vertoonden zich de acht hoornisten en vijftien drumbanders. Die maakten heel wat meer leven dan de bescheiden pijpertjes. Maar instructeur H. Sasburg hield de verrichtingen vast in de hand. Er werd getrommeld en ge blazen, in straffe samenwerking zonder dat er een steek viel. Behalve gewone drum-marsen hoorden we de Florida- mars en als prettige afwisseling, ook een Irene-wals en een Irene-polka. Vier leer lingtamboers lieten, door een paar oefenden begeleid, horen, hoe ver ze in deze kunst gevorderd waren. Allen te samen besloten de hoornisten en trom- melaras met de Marche du Jabuté. Ditmaal werd na de pauze eens geen toneelstukje opgevoerd, maar maakte het Leidse gezelschap De Algemene (onder de heer D. Sloos), luchtige amusements muziek. Joh. van Wolfswinkel KATWIJK AAN ZEE Agenda Vanavond houdt de speeltuinvereni ging „Witte-Hek-Kwartier" haar Jaar vergadering om acht uur in een der lo kalen van de christelijke huishoud, school, ingang Van Speyckstraat. De amateurfotografenvereniging „Kat wijk" komt vanavond acht uur bijeen in hotel Marina. De Ned. Ohristen-Vrouwenbond, afde ling Katwijk aan Zee, houdt vrijdag, avond acht uur een ledenvergadering in de Oranjezaal van het Jeugdhuis. Mejuffrouw F. Krabbe uit Hillegom zal spreken over „Onze houding ten opzich te van het communisme". Spreekbeurt Morgenavond hoopt voor de Gerefor meerde gemeente aan de Remisestraat ds H. van Gilst van Lisse voor te gaan. Aanvang 7.30 uur. Hoog en laag water Donderdag 20 april: hoog water 6. en 18.54 uur; laag water 2.15 en 14.36 uur. Wéér een buitenkansje in Katwijk! In 1598 het aanspoelen van een potvis In 1961 het „overspoelen" met extra-inlagen, prijzen en pre mies ter gelegenheid van het 50-jarig jublileum van de 5' Voorstraat 50 - Katwijk aan Zee BANK VOOR IEDEREEN 1 Nol.ri, A.W.C. VERHEES e Katwijk Ze, trok nummer: Bi] aanbieding van hel Jubileumboekje k ■A dal dit nummer draagt, kunt U aan het TNE Christelijke Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en Elektrotech- nische Industrie (C.M.B.) bestaat 16 mei zestig jaar en de afdeling Alphen a.d. Rijn vijfenveertig jaar. In verband hiermee werd gisteren in gebouw Nabij een feestavond gehouden, waarvoor grote belangstelling be stond. De voorzitter van de afdeling, de heer J. Verkade, opende de avond. In zijn welkomstwoord tot bondsbestuurders en afgevaardigden deelde hij mee, dat de heer C. Rietkerk, de laatstovergebleven mede-oprichter en oud-voorzitter, die nog steeds veel belangstelling heeft voor het werk der afdeling, de avond niet kon meemaken in verband met zijn leeftijd. De voorzitter van het hoofdbestuur, de heer H. Peters, sprak een rede uit, nadat hij eerst een vijftal jubilarissen naai voren had geroepen, De heer Peters wees erop, dat gedenkdagen veelal tot verge lijkingen leiden. En dan zeggen we: wat is het leven sedert de vorige eeuw en het eerste kwart van deze eeuw, veran derd. Destijds oppermachtig de liberale gedachte: de arbeider is koopwaar. Met als verschrikkelijke uitwerking: de op komst van het communisme. Ander geluid Maar er kwam ook een ander geluid. Protestants-christelijk en rooms-katho- liek Nederland stelden zich tegenover de revolutiegedachte. De normen van Gods Woord moesten worden gesteld voor het arbeidsleven. Zo kwam zestig jaar geleden de Christelijke metaalbe- drijfsbond tot oprichting. Aanvankelijk met 102 leden. Zij waren er zich van bewust, dat dé dienst van God zich niet beperkte tot zondags in de kerk. Ook op het terrein van de arbeid moesten de handen gevouwen en de knieën gebogen. En dan niet als werkgevers en werk nemers tegenover elkaar. Toenadering eiste Gods orde. In die weg is het gegaan. Door de zegen van de Almachtige God ging de invloed van de Christelijke vakbeweging ver uit boven het getal. De gedachte van het overleg groeide. Het werk droeg rijke vruchten. Materieel kwam de positie van de arbeider op veel hoger niveau. Is daarmee het ideaal van de christelijke vakbeweging bereikt, dat het stoffelijk zoveel beter gaat? Neen, WOUBRUGGE ,NDER VOORZITTERSCHAP van burgemeester Van Wageningen kwam de Woubrugse raad gisteravond bijeen. De heer Van de Wereld was afwezig. De raad ging akkoord met het verlenen van een subsidie van 100 gulden per jaar aan de enige nog in bedrijf zijnde molen in de gemeen te, zulks op voorstel van rijk en provincie. Besloten werd het Katholiek Medisch Opvoedkundig Bureau over 1960 een subsidie te verlenen van 233 gulden, idem aan het Medisch opvoedkundig bureau (107 gulden). B. en W. zullen zich nader beraden over een brief van de fa. E. van Luiing, wat betreft haar gebruik van gemeentegrond langs de Wilgenlaan. De raad ging akkoord met een voor stel van B. en W. voor al het gemeente- personeeel van mei t/m oktober de 5- gse werkweek in te stellen. Voorts deelde de voorzitter mede. dat met in gang van 15 mei ia benoemd tot direc teur van gemeentewerken Koudekerk en Woubrugge de heer J Kuipers te Pa- pendreoht. De overdraoht van de door de gemeente aangekochte Hussons Hoeve met bijbehorend land had plaats op 13 april. Hierbij was na hernieuwde opme ting gebleken, dat eirca 400 vierkante meter was vergeten. De raad besloot deze alsnog voor één gulden aan te kopen. Het voorstel van de voorzitter, de wethoudersalarissen tot 1100 gulden te verhogen, ingaande 1 januari '01. onder vond nog al wat tegenkanting. De heer Van Luiling wenste te wachten tot de gemeentebegroting was goedgekeurd, de heer Schraverus vreesde, dat daardoor weer nieuwe belastingverhogingen zou den worden- opgelegd, waarna de heer Den Hertog becijferde, dait de wethou ders thans al 6 gulden per uur verdien- nen! Het voorstel werd met 35 stem men verworpen, waarbij de wethouders zich van stemming onthielden (voor de heren Van Tienhoven. Markx en Kraan. Benoemingen naar het afsluiten van het Noordeinde, waardoor omwonenden werden gedu peerd. Collecte De collecte voor de vereniging Simavi heeft in onze gemeente opgebracht 123,25. OUT)E WETERING Botsing op Weteringweg Een personenauto, die dinsdag om streeks half twee van de richting Lisse de Weteringweg op wilde, verleende geen voorrang aan een bestelauto, die van de richting Leimuiden kwam. De bestelauto werd in de flank gegrepen en kwam on dersteboven op het wegdek terecht. De bestuurder kon, geholpen door omstan ders. de wagen ongedeerd verlaten. De materiële sohade was groot. we moeten schouder-aan-schouder strijden voor vernieuwing van de samenleving, in het licht van de komst van Gods Koninkrijk. Dat Is christelUk-sociaal bezig zijn. De jubilarissen hebben mede hun schouders gezet onder dit werk. Spreker bracht hun daarvoor dank. Een Delfts blauw gedenkbord voor veertig jaar lid maatschap werd hierna aangèboden aan de heer J. Rooda en het gouden C.N.V.- insigne voor vijfentwintig jaar aan de heren D. Bevaart, H. N. Hart. C. Rietveld A. Spruijt. De dames kregen een bloe menhulde namens de afdeling. Na de heer Peters sprak de afdelingspenningmeester, de heer C. Burggraaf, de jubilarissen toe. Hij bood sigaren aan en verzocht ook de heer E. Boender naar het podium te ko men. Deze is ongeN^éer vijfentwintig jaar lid van het afdelingsbestuur. Hij ontving, met een felicitatie, eveneens een kistje sigaren en een dochter mocht een boeket in ontvangst nemen voor moeder. Sempre Avanti uit Leiden heeft de rest van de avond met groot succes ver zorgd. Eerst met het toneelspel Een reuze idee een stuk vol zotte verwik kelingen en na de pauze kwam Jong en Jolig onder leiding van Koos Kukker met een programma in vakantiestemming. De Leidse dames en heren worden graag gehoord in Alphen aan den Rijn. Het was dan ook een geslaagde herdenking. Besturenbond e christelijke besturenbond houdt vrijdagavond in Concordia de huishoude lijke jaarvergadering. De verslagen wor den uitgebracht en na de pauze spreekt de voorzitter, de heer W. Geerlof, over zijn werk in diverse gemeentelijke com missies. Filmclub besloot succesvol seizoen Gisteravond heeft het eerste gedeelte van de leden van de Filmclub in dc Nutszaal genoten van een kostelijke Amerikaanse film. waarmee het seizoen I9601961 wordt afgesloten. In dit sei zoen hebben de leden van deze grote vereniging weer een goed afwisselend programma te zien gehad en uit de stij ging van het aantal leden blijkt wel heel duidelijk, dat vele inwoners zich goed thuis voelen in de club. De hoofdrolspeler in de film „Mijn man is bij de F.B.I." raakt in moeilijkheden als zijn vrouw hem cr op betrapt, dat hij een studente van de inrichting, waar hij als assistent werkzaam is, kust. Een vriend van hem voelt met hem mee en samen bedenken zij een alleszins aan vaardbare verontschuldiging namelijk, dat David het meisje beroepshalve heeft gekust omdat hij als lid van de befaam de Amerikaanse federale recherche zich bezig zou houden met het ontmaskeren van spionnen. Hazerstcoude-Rijndük Chr.-nat. schoolvereniging In het gebouw van de Christelijk-Na- tionale schoolvereniging kwamen leden van de schoolvereniging, onder voorzit terschap van de heer B. den Braver in vergadering bijeen. Uit het verslag van de secretaris, de heer J. van der Heiden, bleek dat het ledental stabiel is Het jaarverslag van de penningmeester toon de aan dat de financiële positie van de vereniging gezond is. Bij dc bestuurs verkiezing werden de heren W. van der Meijden en A. van der Vis herkozen In dc plaats van de heer J. van der Heiden, die zich niet herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer A. Verheul. De voor zitter dankte de heer Van der Heidon voor hetgeen deze. gedurende 16 jaren, winrvsn 7 i-ren a's secretaris, voor de vereniging heeft gedaan. H-e-' "f Het bn-»frl van de school, de heer F. Fennema. een overzicht van het wel en wee van de schol in het afgelopen jaar. UAZERSWOUDE Schaaknieuws J. A. Vos zowel als J. v. d. Haven had een goede avond, door de wedstrijden in winst om te zetten. Vos deed dit tot tweemaal toe tegen J. Vondeling, waar door hij nu in puntenaantal Jac. Harkes is gepasseerd. J. v. d. Haven kwam in beide partijen tegen S. v. d. Molen tot winst. Daardoor oehoudt hij voorlopig nog de leiding met 19 punten. P. C. Hel mus speelde tegen H Merbis een span nende strijd cn wist weer eens een punt binnen te halen. J. P Cok nam tegen J v. Dorp revanche. De partijen J A. Vos—N. v. d. Bosch en W. van Ofwegen M. J. Ravensberg werden afgebroken. Gedetailleerde uitslagen: J. A. Vos— J. Vondeling 1—0. J. Vondeling—J. A. Vos 0—1, J. v. d. Haven—S. v. d. Molen ]_0, s. v d. MolenJ. v d Haven 01, J. P. Cok—J. v. Dorp 1—0, P. C. Helmus -H. Merbis 1—0, J. A. Vos—N. v. d. Bosch x—x.W. v. Ofwegen—M. J. Ra vensberg x—x. Burgerlijke stand GEBOREN: Adriaan Cornelis, z v A C Hoogerwerf en M Hassefras: Jacob, z v J S van Aalst en M A P Paul; Gerda Wil- lemina. d v C Kroon en F M Boer; Li- duina Maria Bernarda, d v A H Wesse- lingh en E M de Jong. ONDERTROUWD: Wouter Vuyk, 31 J. en Pieternella Anna Boer. 22 j. OVERLEDEN: Katharina Kohnen. 56 J. echtgenote van Petrus de Brabander. Jcugdgemcenteraad Donderdagavond om half acht verga dert de jeugdgemeenteraad in het raad huis (dorp). De heer P. D. C. Kriek zal spreken over de gemeentewet en haar toepassing. Gevraagd voor het schoonhouden van kantoor. FIRMA GEBRS. WINDHORST Oude Gemeneweg 13 Hazerswoude KOUDEKERK A. D. RIJN Recepitie v.v. Koudekerk Maandagavond 24 april zal ter gelegen heid van het behaalde kampioensohap in hotel De Bruin een receptie worden ge houden door de v.v. Koudekerk. Na eniige discussie besloot de raad te benoemen tot technisch leider der ge meente-bedrijven. als opvolger van de heer S. Slingerland, Ingaande 1 mei. de heer K. J. van der Boon. Evenzo werd de op 1 juli te pensioneren heer J. den Ouden als arbeidscontractawt benoemd voor diverse wekrzaamheden, zoals huur- ophalen, controle watermeters, e.d. Het voorstel van B. en W. een 5de gemeen tewerkman aan te trekken, werd zonder meer aangenomen. Bij het punt onderwijsaangelegenheden werden enkele kleine subsidies ver- leend. Bij het punt provinclaleweg 5bis (tus sen rotonde rijksweg 4a en Oud Ade) memoreerde de voorzitter uitvoerig de voorgeschiedenis van de noodzakelijke aanleg. Nu deze weg weer een provin cialeweg is geworden, wordt van de ge meente een bedrag van ruim 400 gulden onderhoudskosten per jaar gevraagd <a's deel van het totaal). Alleen de heer Van Luiing was hierop tegen. Hierop ging de raad in besloten ver gadering ter bespreking van de uitbrei dingsplannen Hoogmade ei^ Woubrugge 1960. Na heropening der vergadering werd uitvoerig van gedachten gewis seld over een aanvraag van de bouw- organisatie Merkens, om circa 900 m2 gemeentegrond aan de Gerbrand Swartlaan te kopen voor de bouw van 6 premiewoningen tegen een prijs van 20 gulden de meter, waar mede de raad ten slotte akkoord ging- Bij de rondvraag klaagde de heer Sil- levis over het feit. dat slechts de hand wordt ge-houden aan de speedbotenver- ordening. De heer Bank informeerde (Advertentie) Alphen aan den Rijn Voor de opgave van ADVERTENTIES EN ABONNEMENTEN kunt U zich vervoegen b(J onze agent; C. DEELSTRA P. FLORISZSTRAAT 154 Alphen aan den Rijn Huldiging door hervormd Katwijk QNDER GROTE belangstelling had gisteraivond in de Oranjezaal de huldiging plaats van de heer M. van der Plas, die het feit herdacht, dat hij vijfentwintig jaar het ambt van diaken (hervormde diaconie) be kleedt. Omgeven door een schat van bloemen had het echtpaar Van der Plas met zijn kinderen plaats geno men voor het podium. Namens het college van diakenen sprak de voorzitter, de heer Krijn Meij vogel, die gewaagde van de grote sympathie van de Gemeente, die bij dit jubileum zo duidelijk tot uiting is gekomen. „Gij hebt mede door dit dienstwerk veel vriendschap verworven. Dank voor de wijze waarop u hebt gewerkt. Wie enigszins het diaconale werk van nabij Onder voorzitterschap van de heer J. Janse werd in de bovenzaal van het kof fiehuis van de heer A. van Staalduinen de druk bezochte jaarvergadering van de coöperatieve boerenleenbank „Bent huizen" gehouden. Voor de duur van de vergadering werd boekhouder-kassier A Kaashoek tot se cretaris cn de heren P Kooman en N. M. Rensink tot le'den van het stembureau benoemd. Er was veel werk voor de laatsten. Wegen-s het periodiek aftreden van de heer Jac. Dogterom Jzn., die wegens het bereiken van de gestelde leeftijdsgrens niet meer herkiesbaar was. werd tot bestuurslid gekozen de heer C. van Gaaien. De heer Van Gaaien was reeds plaatsvervangend bestuurslid en lid van de raad van toezioht. In deze functies werd voorzien door verkiezing van de heren P. van der Eijk Jzn. en W. P. Lievaart. De heer J. van Driel werd als plaatsvervangend lid van de raad van toezioht herkozen, waarna de heer A. A. Schipper in dezelfde raad werd geïnstalleerd als opvolger van da heer W. P. Lievaart. Cijfers De heer A. Kaashoek, boekhouder kassier, gaf een duidelijke toelichting op de overgelegde jaarstukken. De balans per 31 december i960 sluit met een to taal van 4.204.133,89 (vorig jaar 4 460.453.46); de rekening met 15.394 774,21 (v.j. 16.906 007,25). Bij de Centrale bank is een tegoed van 1.476 806,80. Aan uitstaande voorschot ten staat 1.388820,— vermeld, terwijl het reservefonds 155 649.48 bedraagt. De winst was groter dan het voorafgaan de jaar: 6 676.39 tegen 6141.96. Er werd in het afgelopen jaar f 1.575.055.70 ingelegd en f 1.181 799.36 terugbetaald, wat een verschil geeft van f 393 256.34. De winst (f 6.676.39) wordt aan de re serves toegevoegd, die hierdoor tot r 162 325,87 zal stijgen. Aan voorschotten werd een bedrag van f 587 775 verstrekt, terwijl de terugbetaal de voorschotten f 131.760 belopen. Aan spaarrente werd f 96-155.61 uitgekeerd. Het totaal aan spaargelden, dat eind 1959 f 2.993.883.07 beliep, overschreed in 1960 de drie miljoen gulden. Bij het afsluiten van het boekjaar was het reeds geste gen tot een totaal van f 3 387.139.41 Het ledental steeg van 203 tot 212, de spaarrekeningen namen toe van 1489 tot 1519. Er werden 26 nieuwe jeugdspaar- overeen-komstcn gesloten, wat het totaal brengt op 125. Het aantal voorschotten steeg van 45 tot 51 en de lopende reke ningen namen toe van 125 tot 132. Uit alles blijkt, dat de bank floreert, tweede kracht, die enkele jaren gele den werd aangetrokken, is geenszins overbodig als we zien, dat het aantal dagboekpuslen 21.502 bedraagt. Dit zijn er 1289 meer dan in 1959. Op voorstel van het bestuur werd tot slot tot opzegging van het lidmaatschap van drie leden besloten. Deze personen zijn verhuisd tot buiten het werkgebied van de bank en hebben geen rekening meer. Uitreiking verkecrsdlploma's Vanavond om half acht wordt in het verenigingsgebouw een bijeenkomst ge houden voor de geslaagden van het op donderdag 30 maart j.l. gehouden school- verkeersexamen. Ook de ouders van de ze kinderen hebben een uitnodiging ont vangen om deze avond, die wordt geor ganiseerd door de plaatselijke afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer, bij te wonen. De verkeersdiploma's zul len worden uitgereikt, terwijl het niet onwaarschijnlijk is. dat tevens de wissel- beker, die werd gewonnen door de chris- telijke lagere halschool (hoofd de heer D G. van Hoeven), zal worden overhan digd. Er zullen tevens enkele verkeers- films worden vertoond. Simavl-collecte De in de gemeente Benthuizen gehou den collecte ten bate van het werk van de Simavi, medische hulpverlening in Suriname en Nieuw-Guinea. heeft f 68.62 opgebracht. De organisatie berustte bij mevrouw E. C. de Goeje-Jelgersma. kent, weet hoe omvangrijk dit in onze tijd is geworden. Mevrouw Van der Plas werd dank gebracht voor dc manier waarop zU haar man heeft bijgestaan. Namens het college van diakenen bood de heer Meijvogel de jubilaris en schil derstuk aan, voorstellende een duin landschap. De heer Klaas Jonker voerde het woord rumens vier wljkkerkeraden. Hij prees de goede sfeer die altijd in het college van diakenen heeft geheerst. Hij schonk de jubilaris een vulpen. Vervolgens sprak namens de centrale kerkenaad ds. H. Bouman, die er de aandacht op vestigde, dat de heer Van der Plas de Katwijkse bevolking zo grondig kent. Het is een groot voorrecht voor anderen een zegen te zijn Daardoor wordt men zelf ook gezegend. Hij overhandigde een bloem stuk. Ten slotte was het woord aan ds. Offeringa. Hoe hogelijk de arbeid van de hcor Van der Plas wordt gewaar, deerd. blijkt uit het feit, dat hem door de betrokken kerkelijke instanties de mogelijkheid is gegeven het ambt voorlopig nog te blijven uitoefenen. Mede door zijn gevoel voor humor heeft de jubilaris zijn werk in dienst van Gods Koninkrijk altijd met vreug- 'e kunnen doen. Na het officiële gedeelte bleef men geruime tijd nog gezellig bijeen. Chr. Mannenkoor „Jubilate" Dir. L. G. v. Wijngaarden Oprichting Jongenskoor leeftijd 913 Jaar. OPROEP Alle jongens die liefhebberij hebben om te zingen, worden uitgenodigd zich aan e melden a s. donderdagavond 20 april, s avonds van 78 uur. in de zaal Abeel- plein. HET BESTUUR. (Van onze soc. econ. redactie) De voorzitter van het Christelijk Nati onaal Vakverbond, de heer C. J. van Ma- strigt, heeft gisteren zijn werkzaamheden hervat, nadat hij enige weken geleden tijdelijk zijn arbeid moest staken wegens ziekte. Naar bekend heeft de CNV-voor- zitter oen spoedoperatie ondergaan, die hij goed heeft doorstaan. Gisteren presi deerde hij alweer de algemene vergade ring van het vakverbond en gisteravond nam hij deel aan de besprekingen die de Stichting van de Arbeid met minis ter Van Rooij en staatssecretaris Rool- vink voerde over de werktijdverkorting in het bouwbedrijf. Sfeer in *t fes in f De „Nieuwe Leldsche" er in l

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 13