BIJBELLEZING Verdere bij omzetstijging Sikkens ■PB Visserijgolfjes Schrale vangsten om de Noord Groene Kruis te Oegstgeest wil nieuw wijkgebouw een actieve bezorger Noordwij ks Groene Kruis hard aan het werk voor het nieuwe wijkgebouw MEUWE LEIDSCHE COURANT 13 ZATERDAG IS APRIL mi Ondanks de zeer harde bries om de Noord vielen de vangsten van de op 58 tot 59 graden N.B. vissende schepen nog wel mee. Tot 's avonds zeven uur werd er gevist, maar daarna zijn de schepen gaan steken. De gemiddelde vangsten bedroegen 150 tot 300 manden makreel, haring en kool vis per etmaal. De Amsterdam. Emma en de Nelly meldden dag vangsten van 60 manden hoops, do Postboy had een dagvangst van 200 manden hoops. De loggers en de kotters aan de kust vingen gemiddeld 120 tot 200 kg tong en 10 tot 15 manden bijvis per etmaal. Vóór de kust luidden de resultaten 80 tot 120 kg tong, en 6 tot 15 manden bijvis per etmaal. De IJm-uidcnse visafslag werd vrijdag morgen voorzien van een totale aanvoer van 4040 lusten verse vis. Hiervoor zorg den twee trawlers, de IJM. 34 Allan Wa ter en de VI. 153 Liesje en Rutger, 1 logger en 50 kotters. Er waren 25 k. schelvis, 30 k. radio, 70 k. wijting, 150 k. gul en kabeljauw. 35 k koolvls, 140 k. haring, 370 kl. k. haring. 1745 k. makreel, 700 k. schol, 10 k. tar bot, 270 k.varia en 45 000 kg. tong. Schepen De IJM. 34 Allan Water was aan de markt met een aanvoer van io k. wij ting, 15 k. schelvis, 25 k. gul en kabel jauw, 0flo k. haring en 370 kl. k. haring. De VI. 153 Liesje en Rutger was er met 30 k. radio, 35 k. wijting, 10 k. schelvis, 120 k, gul en kabeljauw, 38 k. koolvis, 140 k. haring, 865 makreel en 15 k. varia. Vandaag Voor de zaterdagmarkt waren reeds binnen de volgende schepen: IJM. 72 Beatrice met een aanvoer van 10 k. schelvis, 200 k. haring, 630 k. makreel. 10 k. wytiroj, 70 k. koolvis, 30 k. varia en 300 kl. k. haring. De SCH. 261 Onderneming I met 700 k. verse vis, waarbij 220 k. schelvis, 100 k. haring, 130 k. makreel, 70 k. wijting, 60 k. gul en kabeljauw, 50 k. koolvis. 70 k. varia en 170 kl. k. haring. De SCH. 16 met een aanvoer van 10 k. schelvis, 125 k. haring 895 k. makreel. 5 k. wijting, 35 k. koolvis. 35 k. varia en 100 stuks stijve kabeljauwen. De KW. 4 Golfstroom met een aan voer van 90 k. schelvis, 35 k. wijting, 50 k. radio, 60 k. dichte wijting, 10 k. gul en kabeljauw, 145 k. makreel, 250 k. haring, 10 k. diversen en 150 stuks ka beljauwen. Prijzen Door de grote aanvoer van tong wer den voor deze vissoort geen uitermate grote prijzen betaald. De grote tong deed 3,00 tot 3,50. Grm. klelnmiddel en tong I deed 3, 10 tot 300. tong n tot 1,90. De schelvisprijzen waren goed evenals de soholprijzen. Grote en grootm.schelvis deden 57, kim. 60, pennen 65 en braad 48 tot 38 gulden per kist. Haring deed 17 tot 11 gulden en makreel 43 tot 7 per kist. EEN FIJN STUKJE KAAS? Wij snijden uitsluitend boerenkaas 1 de maanden mei en september „De Landbouwer' VOORSTRAAT 36 KATWIJK /ZEE Telefoon 2136 KATWIJK Gunning kleuterscHool Op grond van de op 27 maart j.l. ge houden openbare aanbesteding hebben 'burgemeester en wethouders de bouw van een drieklassige openbare kleuter school aan de Willem de Zwijgerlaan gegund aan de laagste inschrijfster, fir ma Verdoes en Vooijs te Katwijk aan Zee, voor de som van 129.800. Emmabloemcollecte Volgende week wordt in de gemeente do Emmabloemcollecte ten bate van de t b.c.-bestrijding gehouden. KATWIJK AA1S DEIS R/J/V Christenvrouwen hielden jaarvergadering De afdeling Katwijk aan den Rijn van de Ned. Christenvrouwenbond kwam gisteravond in zaal Rijnstraat in jaarver gadering bijeen onder leiding van me vrouw R. GerretsenVerhagen, die hartelijke afscheidswoorden sprak tot de scheidende secretaresse, mej. R. de Boer Als nieuwe bestuursleden werden ge- installeerd mevr. ScheeleHamelinck en mevr. KorpelshoekJonker. Uit het jaarverslag van mej. De Boer bleek, dat het ledental met 5 is gestegen. Mevr. M. van Neerbosvan Egmond meldde als penningmeesteresse een ba tig saldo van f 113,13. Nadat afgevaar digden van zusterverenigingen en van de Geref. Vrouwenvereniging gelukwen sen hadden uitgesproken, werd overge schakeld op een programma van zang en declamatie. Het afdelingskoortje voerde het aar dige zangspel „Een vrijage in 1840" op en mevr. ShamierHabermehl decla meerde. Ten slotte vertoonde de heer J. A. Dekker een aantal kleurendia's van een vakantiereis door het zuidwes telijk deel van Noorwegen. Bloembollencultuur bijeen Voor deze vergadering, die onder lei ding stond van voorzitter C. Braun was goede belangstelling. De secretaris me moreerde in zijn jaarverslag, dat de in zending op de Floriade is bekroond met een gouden medaille. Bij de behandeling van de beschrij vingsbrief kwam het voorstel geen per sonen als donateur toe te laten die recht streeks bij '--et bollenvak betrokken zijn. Het voorstel Enkhuizen betreffende ver deling teeltrecht bij uitbreiding werd niet gesteund, hoewel men meende, dat de huidige verdeling ook niet ideaal is Het voorstel OverveenBloemendaal om de vergunningen van makelaars te ver hogen tot f 250 werd verworpen. Afge vaardigden zullen zijn de heren H. van Paridon en C. D. van Leeuwen. Tevens werd besloten as. dohderdag een ge zamenlijk bezoek aan Keukenhof te brengen. Bij de rondvraag kwamen klach ten naar voren over toegebrachte schade aan bloembollengewassen door loslopen de honden. Het bestuur zegde toe hier over zich te verstaan met het gemeente bestuur. KATWIJK AAN ZEE Jubileum Woensdag 19 april hoopt de heer M. van der Plas het feit te herdenken dat hij gedurende 25 jaar het ambt van diaken van de Hervormde diaconie te Katwijk bekleedt. Sedert 1952 is hij administra teur-diaken, na het overlijden van de heer A. de Best. Vele avonduren kosten hem deze activiteiten. Dinsdagavond is er van half acht tot half negen gelegen heid in de Oranjezaal van het Jeugdhuis de jubilaris te feliciteren. Geslaagd In 's-Gravenhage zijn door de Rijks commissie voor de stuurlieden examens afgenomen. Voor het examen stuurlieden bij de zeevisserij zijn geslaagd voor het eerste gedeelte van het examen: C. Hoek. van de KW 31, W. Adv. Hoek. van do KW 4. Voor het tweede gedeelte van het examen, dat recht geeft om als schipper te varen is geslaagd: W. Groen Jzn. stuur man van de KW 132. Alle kandidaten wer den opgeleid aan de Visseriischool. Vogelwacht bijeen In Muslca vergaderde gisteravond de afdeling Katwijk van de Vogelwacht on der leiding van voorzitter A. Haasnoot. Deze wees op de taak der leden in het broedseizoen kastjes schoonmaken er dergelijke. De voorzitter van de afde ling Den Haag vertoonde een interes sante film over het vogelleven in de Wassenaarse duinen en in de wellanden bij Rijswijk. Ir. de duinen komen thans door de meren verscheidene nieuwe vo gelsoorten voor. De heer Regensbergen, ook een lid van de Haagse afdeling, liet een grammofoonplaat horen, waarop ver schillende vogelgeluiden zijn vastgelegd. Spreekbeurt Maandagavond om 8 uur zal in de Uniezaal de heer Klein Haneveld van Bodegraven een spreekbeurt vervullen met als onderwerp „De eerstelingsgarf en de volle oogst". Hoog en laag water Zondag: hoog water 4 en 15.22 uur; laag water 12.11 uur. Maandag: hoog water 4.40 en 17 01 uur (springvloed); laag water 0.28 en 12.54 uur. Advertentie. MEB^ met een passend krediet bij uitbreiding en ver betering met een rentedragende bankrekening voor alle geldverkeer met een goede rente voor direct opvraagbare spaargelden 3 Va pet. Coöp. Raiffeisenbank „RIJNSBURG" RIJNSBVRG Overzicht veiling Flora De Rijnsburgse bloemenhandelaren kunnen de enorme aanvoer wel verwer ken maar om nu te zeggen, dat er ge weldige prijzen worden neergeteld, neen, dat beslist niet. De gewone tulpensoor- ten als White Sail en William Copland brengen een 20—40 ct per bos op, maar daarbij moet wel worden vermeld, dat 60 tot 70 pet van de tulpen groeispik- kels of pokken vertonen. De mooie Apel- doorn-sports, die in grote hoeveelheden worden aangevoerd, blijven echter krap aan de prijs (met een blaadje 45—70 ct per bos) terwijl ook de goede parkiet tulpen als Oranje-Favoriet, Sunshine en Red Champion stijf in de markt liggen (6590 ct per bos). Met de anemonen is het vrijwel ge beurd. Wat er nog komt, brengt ƒ1.50 3 per 100 stuks op, met een enkele uitschieter tot ƒ3,50 per 100 stuks. Ten gevolge van het mooie weer komen er ook steeds meer anjers. Ze brengen 10—17 ct per stuk op, een prijs waar over de kwekers echt geen lange brie ven naar huis schrijven, Inmiddels hebben zich ook de voor boden van de veldbloemen gemeld: gele margrieten. Ze gaan van de hand voor 1,30—2,30 per 100 stuks, hetgeen gezien de hoge temperatuur niet slechts is. De late narcissen (Cheerfullnes en Daphne) worden afgedrukt op 1,20 2.40 per 100 stuks, waarover de aanvoer ders niet ontevreden zijn. Fresia's wor den nog maar mondjesmaat aangevoerd. De laatste partijtjes brengen 4070 ct per bosje op. Niet onvermeld mag blijven, dat de firma H. van Egmond uit Leiderdorp prachtige partijen rozen aanvoert: Bac carat, Pink Sensation en Duisburg. Bac carat brengt 3055 ct per stuk op. Pink Sensation 2038 ct per 9tuk. De maanfl maart sloeg vele record?. Dc afdeling Oegstgeest van „Het Groene Kruis" hield gisteravond haar jaarvergadering. De presidente, mevr. M. v. d. Bos-Buurman, sprak een woord van welkom tot dc weinige aanwezigen in het bijzonder tot het hoofdbestuurslid, dr. Verhagen. Het ledental' blijft groeien en dc zusters doen hun werk met volle ambitie; niets Is hun teveel. Hierna richtte de presidente het woord tot mevr. S. J. Lorenzen-de Boer, die om gezondheidsredenen en wegens haar leeftijd besloten heeft uit het bestuur te treden; 25 jaar is zij bestuurslid geweest, waarvan 6 jaar presidente, namelijk van 1941—1947. Hierna werd aan de jubila- resse een bak met bloemen en planten aangeboden. Dr. Verhagen onderstreepte de woor den van de presidente en sprak zijn dank uit namens het hoofdbestuur. Hij over handigde de zilveren Groene-Kruisspeld met de legpenning. Mevr. Lorenzen sprak enkele woorden van dank. Secretaris J. de Visser las het jaar verslag. In 1900 brachten de zusters De Jonge en De Groot bij 159 patiënten 5133 verple- glngsbezoeken. In het wijkgebouw Werd 540 maal een behandeling toegepast. Ter bestrijding van de t.b.c. stonden 23 gezin- De Nieuwe Leidsche Courant vraagt voor een wijk te KATWIJK AAN ZEE Moet om 3 uur 's middags beschikbaar zijn. Nadere inlichtingen bij onze Agent de hèer C. v. d. Boon. Varkevisser- straat 262 of bureau Nieuwe Leidsche Crt„ Steenstraat 37, Leiden. nen onder controle met 110 bezoeken. Op het consultatiebureau voor zuigelin gen onder leiding van dr. Eltzbacher waren ln 49 zittingen 116 zuigelingen on der toezicht met 685 consulten. Voor kleuters waren deze cijfers: 34 zittingen, 408 kleuters, 774 consulten. Grote dank baarheid is er Jegens de tandarts mevr. Scheffer-Wlldschut. Er waren 25 zittin gen van elk 2\i uur; totaal aantal kin deren 281. Aan de moedercursus werd deelgenomen door 22 moeders; 26 patiën ten werden 312 maal bestraald. Steeds sterker blijkt, dat het wijkgebouw niet meer aan de eisen voldoet. Het streven blijft gericht op een nieuw gebouw. De penningmeester, de heer De Tombe, deelde mede, dat er een batig saldo is van f 3994, ?4 Als gevolg van een reeks van jaren met batige saldi, beschikt de vereniging over ruim f 20.000 aan kas middelen. Het aantal leden steeg van 2026 tot 2070 (1852 in Oegstgeest). Admi nistrateur van de vereniging is nu de heer A. Gaykema. De heer Houbert werd dank gebracht voor zijn incassowerk- zaamheden. Bij de bestuursverkiezing werden me vrouw Blok en de heer De Visser her kozen. In de vacature mevrouw Lorenzen werd gekozen mevr. B. C. Bolhuis-Mon- taghe. In de vacature van de heer Zadyer kwam mevr. A. Ruiter-Bousema. Feestavond Ons Genoegen De buurtvereniging Ons Genoegen hield gisteren ln het patronaatsgebouw eeh goed bezochte feestavond. De toneel groep De Gastspelers voerde het deze week al door ons besproken stuk „Daar liegen wij ons uit" op. Voorzitter J. Medendorp leidde de avond. Tot raadslid benoemd In verband met de vacature ln de raad, ontstaan door het overlijden van de heer dr. K. Simon Thomas, ia tot lid vah de raad der gemeente Oegstgeest benoemd, mevrouw E. de Tombe-Huur man. waartoe uiteraard de paasweek veel bij droeg. Toen werd de hoogste weekomzel 730.000) genoteerd en ook de hoogste dagomzet (ƒ151.000). De maandomzet lag een half miljoen boven die van maart 1900. De totale „voorsprong" van het lopende boekjaar bedraagt reeds 1,7 miljoen gulden. Bloembollencultuur In de kantine van veiling Flora kwa men gisteravond de leden van de Kon. Alg. Vereniging van Bloembollencul tuur, afdeling Rijnsbung, in vergadering bijeen. In zijn openingswoord wees voor zitter J. Schoneveld er op, dat gezien de grote hoeveelheid water, die in het na- Jaar gevallen is, het voorjaar wat tulpen betreft tooh nog mee schijnt te vallen Hij sprak de hoop uit, dat men nog eer bevredigende tijd tegemoet zal gaan me' een goed gewas. Hoewel de penningmeester, de heei J. van Egmond, deze avond niet aan wezig was, kon de voorzitter toch wel zeggen, dat de financiële toestand van de afdeling op een gezonde basis rust. Er werd een nieuw lid Ingeschreven. De beschrijvingsbrief van de algemene vergadering bevatte weinig nieuws. Het voorstel van de afdeling Enkhuizen om stappen te doen, die ertoe zullen leiden dat bij verdere uitbreiding van het teelt- recht de uitbreiding gelijkelijk over alle teeltrechthouders wordt verdeeld, kon de goedkeuring van de leden niet krijgen. Ook het hoofdbestuur staat af wijzend hiertegenover en wenst bij een eventuele uitbreiding het progressieve stelsel te handhaven. Er wordt volgens het hoofdbestuur aan een regeling ge werkt, waarbij aan de kleinere kwekers een hoger percentage uitbreiding zal Worden gegeven dan aan de grotere. Ook het voorstel van de afdeling Overveen- Bloemendaal om van makelaars en tus senpersonen een bedrag van ƒ250 te vorderen, werd door de leden afgewe zen. Tot afgevaardigde naar de verga dering a.s. maandag werden de heren J Schoneveld en J. van Klaveren gekozen Met de wens. dat op de volgende ver gadering meer leden aanwezig mogen zijn. sloot de voorzitter de vergadering. In hot Verenigingsgebouw werd gisteravond de jaarvergadering gehou den van de afdeling Noordwijk van Het Groene Kruis, onder leiding van mevrouw A. van Gilse-van Geldermalsen. In haar openingswoord herin nerde de presidente aan de komende bouw van een wijkgebouw, In samen werking met het Wit-Gele Kruis. Het zal verrijzen aan de Van Panhuys- straat. Het gemeentebestuur werd dank gebracht voor de medewerking. De plannen van architect Van Tubergen zijn thans naar Gedeputeerde Staten ter goedkeuring. In afwachting hiervan wordt door do besturen hard gewerkt aan de nadere voorbereiding. Ondanks de royale subsidie, blijven del tiënten. Er werden 5 gevallen afgeschre- kosten toch hoog en stijgen nog steeds. ven en 8 nieuwe ingeschreven. Hiervoor In Noordwijk zijn nog 600 gezinnen die werden 400 huisbezoeken gebracht. Ten KOELKASTEN KROMHOUT VLIET N.Z. 32 RIINSBURC TELEFOON 3710 Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 1-20 - Rijnsburg lid zouden kunnen zijn van het Groene, en 400 die van het Wit-Gele Kruis lid zouden kunnen zijn. Een damescomité is gevormd die onder deze gezinnen propaganda zal gaan ma ken. De secretaris-penningmeester, de heer A. Dekker, bracht vervolgens verslag uit. De inkomsten van de afdeling bestaan voor het grootste deel uit contributies 15.000) en subsidies van rijk, provincie en gemeenten 17.000). De uitgaven hebben vooral betrekking op salarissen en sociale lasten van de drie wijkverpleegsters, de zusters Van Leeu wen, Van Luyn en Tilbusscher. benevens onkosten van het wijkgebouw. Het aantal leden bedraagt thans 1673, namelijk 1526 te Noordwijk en 147 te Noord wij kerhout. aanzien van de gezinszorg werd medege deeld dat in 19 gezinnen hulp geboden werd. Met ingang van 1 januari 1961 is dit opgeheven, omdat de protestants chris telijke stichting voor Maatschappelijk Werk deze taak overnam. Een novum in de geschiedenis van de afdeling is het dieet-spreekuur. Maande lijks wordt dit in het wijkgebouw gehou den door de diëtiste mej Bus. Er bestaal hiervoor veel belangstelling. Voorts werd in Noordwij kerhout een cursus kleuterverzorging gehouden, die door 17 moeders werd bezocht. Tenslotto herinnerde zuster Van Luyn aan allerlei activiteiten, zoals de jaarlijkse oliebollen dag, het brengen van een kerstgroet aan patiënten. De hoop werd uitgesproken dat de totstandkoming van het nieuwe wijkgebouw spoedig een feit zal zijn. Ciifers Nadat bij de rondvraag nog diverse huishoudelijke zaken ter tafel waren ge- Zuster V. van Luyn bracht hierna ver-bracht, sloot de presidente de zeer geanl- slag uit van de werkzaamheden der wijk- meerde vergadering, verpleegsters. Er werden 291 patiënten' verpleegd, aan wie 6428 bezoeken werden gebracht. De polikliniek Werd door patiënten bezocht en 33 maal werd laatste hulp geboden. Het zuigelingen- en kleuterbureau stond in 1960 onder leiding van dokter H. R. Santema. Een 20Ó-tal zuigelingen bezocht het bureau, voor wie 1368 con sulten gegeven werden. Voorts werden door de zusters bij deze kinderen 1088 huisbezoeken gebracht. Ten aanzien van het kleuterbureau bleek dat 548 kleuters dit bezochten, voor wie 989 consulten nodig waren Door de ouders werd Vooral ook het zogenaamde audiometrisch onderzoek op prijs gesteld. Dit onderzoek naar afwij kingen van het gehoor werd verricht bü 100 kinderen die voor het eerst naar school zouden gaan. Het magazijn leende 810 maal Rrtikelen Maatschappelijk werk. Uit en 8 patiënten ondergingen éen hoog- tezon kuur, die 123 bestralingen vergde. Voorts werden 8 zittingen gehouden voor inentingen, waarbij 111 kinderen 122 vaccinaties ondergingen. Bij de t.b.c. bestrijding staan momen teel 43 gezinnen ingeschreven met 45 pa- Weekagenda Moandap: Flora, 8 uur, vergadering Noordwijkse vereniging van postzegel verzamelaars; Wilhelmlnaschool. 8 uur ledenvergadering Wilhelminaschool Dinsdag: Geertruida kleuterschool, uur. ouderavond; Verenigingsgebouw, 8 uur, jaarvergadering Vogellust; gemeen tehuis, 8 uur. raadsvergadering. Woensdag: Seinpost, 8 uur, vergadering amateurfotografen- Lido, 8 uur, uitvoe ring jeugdgroep Louis Bouwmeester; Donderdag: Verenigingsgebouw, 8 uur, vergadering Christen Vrouwenbond; Donderdag: Het Hof van Holland, 8 uur, vergadering Tuinbouw en plantkunde; Vrijdag: Verenigingsgebouw, 8 uur. vergadering prot. chr. stichting voor Hoewel hieraan geen conclusies voor geheel 1961 verbonden mogen worden, heeft de directie van Slkkens-groep N.V. in de jaarvergadering gisteren kunnen meedelen, dat de omzetten In het eerste kwartaal een verdere vooruitgang te zien hebben gegeven vergeleken bü dezelfde periode van 1960. De Euromarkt acht zij bepaald van groot voordeel voor Nederland als verf- exporterend land. Er behoeft niet te Worden gevreesd, dat de import een ver storende invloed zal hebben, omdat Ne derland reeds een liberale politiek voer den. Kleine bedrijven, die zich niet sterk op export hebben toegelegd, zullen niet In de eerste plaats van deze markt pro fiteren. De Sikkens-groep kan echter ver geleken worden met de grootste verf- fabrieken in de E.E.G. Zij zal in' sterke mate van de Euromarkt profiteren. De directie achtte het mdeilUk te be oordelen of door de Euromarkt een ver dere concentratie ln de verfihdustrie zal plaats vinden. Er zijn in deze industrie verschillende pogingen gedaan, doch deze zijn alle mislukt omdat een harmonisatie van de belangen altijd erg moeilijk is J' -—s? M1 gebleken. Ook van de vrijhandelszone verwacht men eerder voordelen. De groep Voert onderhandelingen met een tamelijk groot buitenlands bedrijf. Of deze posi tieve resultaten zullen opleveren, valt nog niet te zeggen. De gevolgen van de re valuatie zijn niét ernstig en kunnen wel overbrugd worden. Voor de grondstoffen die grotendeels uit Duitsland komen, is zij van weinig invloed. Dividend In Nederland is er een duidelijke ver schuiving naar de betere verven. De klassieke verven worden in steeds min dere mate gebruikt. Dc auto- en vliegtuig industrie is voor Sikkens in de laatste Jaren van bijzonder belang geworden. Zij deelt deze plaats slechts met enkele andere industrieën ter wereld. De vooruitgang van de Sikkens-groep was ln 1961 belangrijk hoger dan van de Nederlandse Verfindustrie in het alge meen Ook de exportpositie verbeterde relatief belangrijk. In verband met de uitkering uit de agio-reserve, die voor aandeelhouders voordeliger werd geacht, werd liet con tante dividend over 1980 verlaagd. Anders zou het bedrijf zeker opnieuw 17 pet in contanten hebben uitgekeerd. /Advertentie J D.V. te huoden maandag 17 april, des avonds 8 uur in de U.N.I.-zaal aan de Ouwehandstraat te Katwijk aan Zee door de evangelist |b. KLEIN HANEVELD Bodegraven Onderwerp: DE EERSTELINGSGARF EN DE VOLLE OOGST Echtpaar Franck 65 jaar getrouwd Zondag hoopt het echtpaar Frans Franck (88 jaar) - Cornelia Waasdorp (86 jaar) uil de Tramstraat te Noord- wijX-BInnen zijn 05-jarig huwelijksfeest te vieren. De bruidegom is nog erg flink. Hij was werkzaam in het bloem- bollenvak en bij het staatsbosbeheer. Hoewel de bruid wat moeilijk ter been is, ziet men haar haar hoge leeftijd niet aan. Zij is helder van geest. Uit het huwelijk werden tien kinde ren geboren, van wie er drie Jong zijn gestorven. Er zijn 43 kleinkinderen en ♦9 achterkleinkinderen. Overzicht van de werkzaamhe den voor de aanbouw van de nieuwe Sandtlaanbrug, een be langrijke schakel in de ver keersverbinding Levden-Katwijk. Het verkeer wordt gedurende de bouw geieid over een noodbrug. Op de achtergrond de toren van de Hervormde kerk in Rijns burg en rechts op de achter grond de toren van de r.k. kerk aan de Leidse Buurt. Foto D. Kuyt) WARMOND Doorlichting; Ds bevolking van Warmond zal dit jaar door middel van röntgenfoto's wor- den onderzocht op tubersulose. Dit wordt door de inspectie van de volksgezond heid en het districtsconsultatiebureau zeer noodzakelijk geacht in verband met het aantal nieuwe gevallen van tuiber- culose dat nog steeda wordt geconsta- teerd. Er heeft zich een comité onder voorzitterschap van dr. H. A. G. M. Wa lenkamp gevormd om het onderzoek te regelen, dat zal plaats hebben dinsdag 25 april van 2 tod 4.15 uur en van 7 tot 9.15 uur, woensdag 26 april van 9 tot 11.45 uur en van 2 tot 4.15 uur en op don derdag 27 april van 2 tot 4.15 uur en van 7 tot 9 uur in het gebouw van het Wit- Gele Kruis, Herenweg 77. Onderzocht zullen worden personen, geboren vóór of op 1 april 1946 (derhalve niet de leerplichtige kinderen). Aan da belanghebbenden zal rechtstreeks een oproep voor deelneming aan het onder zoek worden toegezonden. Kan man be slist niet op het in de oproep vermeldt tijdstip komen, dsn gelieve men tevoren contact op te nemen met de Fotoadmin.. stratie ten gemeentehutze voor het af spreken van een andere tijd. Ontkleding is voor het onderzoek niet nodig. Voor aanstaande moeders is het be langrijk te weten, dat zU niet aan het onderzoek deel moeten nemen in de eerste drie maanden der zwangerschap, daarna is hat onderzoek toegestaan. De bijdrage, te voldoen bij het onder- zoek, moet wegens de sterk gestegen on kosten worden vastgesteld op f 1,25 per persoon. Men diene goed voor ogen te houden, dat bij deze doorlichting he* welzijn van de gehele bevolking is bs- 'rokiken. NOORDWIJK Leiding zulgellngenbureau Nu dokter Santema naar elders is ver trokken. zal mevr. dokter Mulder—Wijts voortaan het zuigelingen- en kleuterbu reau leiden. Raadsagenda Dinsdagavond om 8 uur vergadert de gemeenteraad. De agenda vermeldt onder meer: krediet voor type-onderwijs aan de ULO-scholen; krediet voor verbin dingsweg Herenweg-Gooweg: verhoogd krediet voor pnrkeergelegenhcdon Lange Velderslag; kredieten voor vervanging bronnen en Installatie machinekamer wa terbedrijf; wijziging regeling sluitingsuur voor winkels en dranklokalltelten; be grotingswijzigingen. Coöp. Helpt-Elkander U.A., Voorstraat 63-65, Katwijk a. Zee Gevraagd voor terstond: EEN BROODBEZORCER (goed loon) EEN FLINKE VERKOOPSTER (kruidenierswaren) EEN FLINKE VERKOOPSTER (textiel) Te koop EN ICE BROODWAGENS (handkarren). Het kenmerk van d« spaarbank met een wer kelijk spaarbankkarak ter. De spaargelden wor den alleen belegd in risi comijdende objecten; daardoor is de grootst mogelijke veiligheid voor de Inleggeldan gewaar borgd. Het spaartegoed dezer banken beliep in 1960 ruim 2.5 miljard (2500 miljoen) gulden. Zulk een spaarbank ia de STICHTING SPAARBANK DER GEMEENTE KATWIJK Kantoor KalwUk a. Zee, Voorstraat 88. (Weeshuis) Catwijk a. d. Rijn, Voor malig Raadhuis, (Rijn straat).

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 13