(95ct) Rook die lekkere Agenda voor Leiden en Den Haag halfzware shag uit de bekende handige doos Mevr. T. Kirchheiner-Galatius te Alphen aan den Rijn bevordert contact tussen Nederland en Denemarken Gevestigde en vertrokken personen NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 DINSDAG 4 APRIL 1961 In de week van 23 tot en met 29 maart Dinsdag Het gulden Vlies, 5—7 uur: Receptie drievoudig zakenjubileum café Aniba. Schouwburg, 8 uur: „De Spaansche Brabander" van G. A. Brederode door Rotterdams Toneel voor K. en O. Den Haag, Diligentia. 8 uur: Hyman Bress, viöbl. en Paul Hamburger, piano Woensdag Aula rijksmuseum voor Volkenkunde. 3 uur: Première documentaire „Netsuke' van Nico Crama. Den Haag, Kon. Schouwburg, 3 uur: Ned. Comedie met „De getatoueerde roos". Diligentia, 8 uur: Hilde Somer, piano Donderdag Het gulden Vlies, 24 uur: Receptie t.g.v. veertigjarig bestaan machinefa briek Den Holder N.V. en jubileum di recteur. Bbshuis, 2uur: Opening bazaar Herv. wijkgemeente Boshuizerwijk. Leeuweriikstraat 8, 8 uur: Kon. Ned Natuurhistorische veren., J. H. Kroon over aanleggen vlinderverzameling. De Harmonie, 8 uur: Jaarvergadering Expogé. Restaurant v. d. Heyden, 7.30 uur: Jaarvergadering Leidse Assurantie Club; daarna mr. K. T. Mendelts over: „Inte ressante W.A.-schaden". Den Haag, 8 uur: Ned. Opera oJ.v Arrigo Guarneri, „La Bohème" van Puc cini. Diligentia, 8 uur: Toneelgroep Arena en Brabants Kamerorkest, „l'Histore du soldat". Kurhaus paviljoen, 8.15 uur: Nederl Danstheater. Vrijdag Ned. Instituut voor Preventieve Ge neeskunde. 2 uur: Viro Leiden-Oegst- geest, mej. dr. B. J. van den Berg en dr. W. Winsemius over: „Het voorkomen van ongevallen". Boshuis, 2-12 uur: Bazaar Herv. wijk gemeente Boshuizerwijk. Consistorie Evang. Lutherse Kerk, Hooglandse Kerkgracht, 8 uur: Oecumeni sche gesprekskring, „De overwinnende kracht van de liefde" Leiderdorp, Raadhuis, 7.45 uur: Ge meenteraad. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8 uur: Haagsche Comedie met „Familiegenoe gens". Gebouw v. K. en W., 8.15 uur: Con certgebouworkest o.l.v. Eugen Jochum. Diligentia. 8 uur: Ellen Mc Gillavry, fluit, en Jaap Spigt, klavecimbel. Kurhaus paviljoen, 8.15 uur: Nederl. Danstheater. Zaterdag De Harmonie, 35 uur: Afscheidsre ceptie A. J. Schoneveld, secretaris wo ningbouwvereniging „Eensgezindheid". De Burcht, 7.45 uur: Groninger Ver eniging, eigen toneelgroep met „Hai kwam weerom", door Jac. Kremer. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8 uur. Haagsche Comedie met „Kardinaal van Spanje". Diligentia, 8 uur: Lustrumconicert Fine Arts Quartet en New York Woodwind Quintet. Kurhaus paviljoen, 8.15 uur: Nederl. Danstheater. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Charles Chaplins Goldrush (alle leeftijden). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Zorg, dat je erbij komt (alle leeftijden). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): G.I.-blues (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Kom van dat dak af (alle leeftijden); donderdag- Bernardine met het leuke toetje (14 jr) Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Witte wil dernis (alle leeftijden). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Winden waaien om de rotsen (14 jaar). Tweede paasdag vier voorstellingen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur Apotheken Geopend apotheek Centraal, Breestraat 74. tel. 20552. Tentoonstellingen Geref. Jeugdhuis (6—10, zaterdag 2—6. vrijdag gesloten), expositie schilderijen, linoleumsneden en schabloontechnieken Fer Hakkaart (ot en met 1 april). Trappenhuis academie, schilderijen van Jan van Goethem, Jacques van dei Heijden en Jean Leering (tot 1 april). Lakenhal, Tentoonstelling groep Aioi (tot 27 maart) Musea, instituten, leeszalen e.d. Inlichtingen kantoor VVV, Steenstr lb: elke dag geopend van 9 tot 5 uur. op zaterdag tot 1 uur Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen burg 26: eiKe dag geopend van 2 tot 4 u Archeologisch instituut, Rapenburg 20 elke dag algemene studiezaal en uitleen- bibliolneek tot 5 uur (behalve zaterdag middag) Academisch-Historisch museum, Rapen burg 72, elke dag geopend van nali 10 toi half 1, uitgezonderd op dinsdag en vrij dag van 2 tot 5 uur Legermuseum „Generaal Hoefer", Pest- huisiaan 7, elke oag geopend van 105 u Pilgrimfathers-huisje, Boisotkade 2, elkt dag geopend van naif 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elkt dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur (benaive zaterdagmiddag) Contactbureau voor axgesiudeerden. Rapenburg op maandag, woensdag en vrijdag geopend van 10 lot 12.30 en van 2 tot 4 uur Bibliotheek universiteit. Rapenburg 74. elke dag algemene studiezaal en uitleen- afdeling, geopend van nall tien tot hall 6; op zaterdag tot 5 uur Leeszaal en DibliotneeK Reuvens, Bree straat 27, maanoag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur, dinsdag en donderdag van 1 tol 5.30 uur, vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6, maandag dinsdag en donderdag van 4 tot 5.30 u.. woensaag en zaterdag van 12 tot 4.30 u en vrijdag (speciaal voor de grotere Te Leiden vestigden zich: D. J. Verweij en fam., De Laat de Kanterstr.2; C. Ber ger en fam., amanuensis, Maresingel 27a: C. Helfensteijn en fam., havenarbeider. Hansenstraat 9a; J. L. Bronsgeest en fam. werkt bouwk. ingenieur, Morslaan 17; K. Begby, v. Vollenhovenpl. 28; J. df Wever, automatiekbediende. Breestraat 43: J. C. Wijnmaalen. buizenbuiger. Van Riebeeckhof 20: A. H. Krabbenbos, on derwijzeres, Lammenschansweg 17; P Dijkhuizen. Witte Rozenstr. 26; C. C Landman, Oude Herengracht 22: C. Bak ker-Verloop. Breestraat 13: L. Vermeulen kok. Vestestraat lb: H. E. Pieters. Groen- hovenstr. 22; J. Bennink, militair. Groen- hazengrt 12: E. Laverge, Rapenburg 83 N. Statema. Duvvendakstr. 12; A. M Dorenbos. Oude Rijn 75: S. A. G. J. Witte- veen. Vreewijkstraat 11; P. D. J. van Iterson. Van 't Hoffstr. 34a: N. J. M, Ver- weij, bewaker. Haarlemmerstr. 216a: S K. van de Berg-Bruinsma, Marienpoelstr 17a: E. M. IJsselmu'den. verpleegster Rijnsburgerweg 10: W. J. van der Dut sen. Langebrug 17: J. Fiinheer. Tessel- schadestr 23a:schadestr. 23a; R. L. Eren- stein. Kliksoannweg 13: D. van Essen- Slootweg, Hooigracht 38: P. E. Pieterc Fagelstraat 6: A. J. M Wils. Zoeterwou''- sesingel 97; G. Laenurt. militair. Mei straat 33: D. Houtzaffors. verkeersvlie ger. v. Vollenhovenpl. 99: M. Hooghoud) vertegenwoordiger. Sumatrastr. 58- P Verhoef, verpleegster. Jan v. Houtkadp 44. Uit Leiden vertrokken: F. H. vort Meyenfeldt en fam., Groenhovenstr. 14 Hilversum. Tatludweg 14; G. Zwiers en fam., Damlaan 28. Zeist, Pr. Margrietln 116: M. de Haan en fam Jan Lievensstr 4. Utrecht. Nansenlaan 95: .T, van der Lu:i "n fam Haarlemmerweg 45a. 's-Grnven- hage, Schoutendreef 2?4: G. A. de Haak ">i fam.. v. Vollenhevenol. 42. Leiderdorp Mauritssingel 130: .T, W, Massaar en fam Rich Holstr. 41. Tilburg. Abdij v. Aver- bodestr. 13: N. M. van der Poel en fam Vliet 31. Zoeterwoude. Julianapark 20: C A Werdekker en fam., Rapenburg 116, 's-Oravenhage, Hongarenburg 635- N. van Loef en fam.. Ltimm°"t»h,>nswei 7. Maarn. Valkenheide 2G: B W. L. van der Klaauw en fam.. Onnenfieïmstr. 69 Oegstgeest. Floralaan 105- T W. Zandvliet en fam., Marnixstr, 155. Utrecht. Min streellaan 13; J Pennenbure en fam.. Mar. nixstraat 71. Beverwiik, Amostraat 54- H. Heiinen. Klikspaanweg 15. 's-Oraven- hage. Oudemansst.r. 278- R Roovers Zeemanlaan 14. Amsterdam. Marnixstr •'90: G. I. D. Baronesse van U+enhovp Boisotkade 3. Heemstede, v. d. Roiegel- laan 20: T. W. Chiang. PMtc-sk. rheorste Amsterdam. Koestr. 13 II; H Pan Herensteeg 21a. Apeldoorn, v. Limb Sti- rumwee 13: A. van Duiin, Nw Beesten markt 30 Sassenheim. Jozef F.lHstr. 9: P H. Viiftigsehild-Leest Aair 2*. Rot terdam. Bakkerstr Ma: H. J. Wnmborg Oranieeracht 68a. Valkenburg 7H. ab ws -ehter Voorsebatorweg 19: C. F Jansen Rapenburg 116. Wormerveer Paul Km- aerslr 23: T. C. Naiienhuis. Ttiloenstr. 10 H^udekerk ad. Rün. Pr. W;1iminisfr '7: P. A Kaning. Wassb-aat 29 Amster dam. Ruiisdaelstr 32 TT; p. Larendse Tromnstr 15, 's-Grovenbage. Reffentac- selaan 168: G. I E de der. TT~,,tt-,on 1 Ook op 1 april gaf B ritten burg-ruin e zich niet bloot OMDAT het 1 april was, is de plotseling mt het woe. Uge Noordzee-water opgedo ken Brittenburg zaterdagavond half acht door niemand gesig naleerd. Toch waren, het drui lerige regenweer in aanmer king genomen, nog aardig wat mensen naar de zeekant geko men om met eigen ogen te zien. dat er niets te zien was. Geen volksoploop deze keer, zoals jaren geleden met het zeemon ster, maar wél een voor dat tijdstip ongewone drukte op de Boulevard. De meesten wier ven wat steelse blikken in de door ons aangegeven richting, om dan ijlings één der zijstra ten in te schieten. Ook degenen die enkel kwamen kijken wie er al zo in zouden trappen, deden dat liefst zo onopvallend mogelijk. Het is een feit, dat de meeste lezers er niet zijn ingevlogen. De foto was zo echt mogelijk, maar wie zich etien de tijd gunde de erbij behorende tekst door te nemen, moest haast wel tot de conclusie komen, dat de kalender een bijzondere datum aangaf. Bovendien zijn de kust bewoners vertrouwd met de zee en al wordt het nog zo vseudo-wetenschappélijk opge dist, wat de getijden betreft, behoeft men hen niets wijs te maken. Gelukkig is niemand boos qeworden en heeft vrijwel iedereen zich geamuseerd, dat is ons uit brieven en telefoon tjes wel gebleken. Er waren er, die zich heer lijk slim voélden en ons on middellijk kwamen vertellen, dat anderen zich wellicht zou den laten beetnemen, maar dat zij de hele zaak meteen hadden doorzien. Sommigen wilden op hun beurt ons te grazen nemen door het ovhangen van on waarschijnlijke verhalen over bevaalde voorwerpen, die zij rnuden hebben waargenomen. Er was één lezer, die een bui- *ennewoon bélanawékkende ontidekkino had gedaan: met "tin verrekijker de ruïne-resten afzoekend. zaa hij er op een geneven ooenhlik een oude st.erk behnarde Romein ov ■•nandelen. Of wii d/inr de aan dicht van rrrof S*e.inamber enen op wilden vestinen Tia. ook in de fantasie heeft -nor, hnntr hriiipn b<lüS. Zoeterwoude, Hoge Rijndijk 11; M. H. Sl- monis, Lijsterstr. 32, Amsterdam, Bern Kochstraat 8 UI; J. Boer, Rijnsburgerweg 10, Leidschendam, Veurse Achterweg 133; G. L. van der Hoeven, Duinhof 11, 's-Gra- venhage. Rederijkerstraat 261; P. M. Storm, Gerecht 5, Amsterdam-Sarpha- Plas, Witte Rozenstr. 36, Alblasserdam, tistraat 103 III; J. P. de Vries-van der Viiverhof 7. Werniiik te Leiden neemt Oppelaar (Koudekerk) over Wernink's Beton- en Aanneming Maat schappij n.v. te Leiden heeft de n.v. Elektrische Kleiwarenfabriek v.h. Gebr. Oppelaar te Koudekerk aan de Rijn overgenomen. Tussen de directies van bovenvermelde ondernemingen is een overeenkomst gesloten betreffende de iverneming van alle aandelen van laatstgenoemde n.v. door Wernink's Be ton- cn Aanneming Maatschappij n.v. te Leiden. Deze overeenkomst is ingegaan per 1 april 1961, terwijl in de loop van de maand april de huidige directie haai werkzaamheden zal overdragen. Voorlopig zal de vervaardiging dakpannen en draineerbuizen in het be drijf te Koudekerk normaal worden voortgezet. Aan het personeel is ver zocht te willen aanblijven en de werk zaamheden zoals gebruikelijk te ver richten. In de toekomst zal op het terrein te Koudekerk de produktie-afdeling van Wernink's Tennisvloeren en Sportvelden. ?en dochteronderneming van Wemink' Beton- en Aanneming Maatschappij n.v.. worden gevestigd. Deze afdeling produ ceert topspecie voor tennisbanen, Sta bilo-W atletiekbanen en halfverharde sportvelden. De verplaatsing zal een belangrijke verbetering betekenen van de produk- tiemogelijkheden zowel bij de eerder genoemde afdeling als bij de Betonwa- renfabriek te Leiden, die tot nu toe met ruimtegebrek hadden te kampen. TeveDS worden voor beide bedrijven de zo no dige expansiemogelijkheden verkregen. Tekenleraar JSchlechter te Leiden exposeert De heer J. Schlechter, tekenleraar van het Agneslyceum aan de Oude Vest te Leiden, exposeert tot en met woensdag 12 april in de aula van genoemd lyceum een kleine collectie door hem vervaardig de schilderijen en tekeningen. De toe gang tot de tentoonstelling is gelegen op de hoek Pelikaanstraat 1Oude Vest en men kan er terecht van 10 tot 2 en van 4 tot 7 uur. rkrijgb ook ve CAPTAIN GRANT aar in Virginia, american en zware shag TS~LE1NE, schijnbaar onbelangrijke "N- aebeurtenissen kunnen soms GEMEENTE LEIDEN Officiële publikaties Herijk van maten en gewichten Burgemeester en Wethouders van Lei-1 den brengen ter openbare kennis, dat op 17, 18, 19. 20; 21, 24, 25. 26, 27 en 28 aprü en 2, 3, 4 en 5 mei 1961 telkens van 9- 12 uur eri Van 1310.30 uur in hêt voor malige schoolgebouw, Langebrug 62, al hier, zitting zal wonden gehouden voor de herijk van maten en gewichten. Voor zover mogelijk zal aan belang hebbenden scihriftelijk mededeling wor den gedaan van het tijdstip, waarop zij maten, gewichten en meebwertuigen ter herkeuring kunnen aanbieden. Men wordt verzocht zich aan dit tijdstip ta houden. Voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar de bekendmaking, welke van heden af is aangeplakt ten Stadhuize. aan het gebouw van de Dienst voor So. ciale Zaken (Steenschuur 21) en aan het Waaggebouw. Vanochtend om half acht werd het achterschip van de voor Canadese rekening bij de N.V. scheepsbouw- en reparatiewerf N.V. De Hoop van de gebr. Boot te Leiden gebouwde trawler Cape Blomidon in een drij vende bok gehangen, waarna het schip naar zijn definitieve bestem ming kon vertrekken. De ruim 40 m lange trawler is in november 1960 te water gelaten. Doordat het achter schip een diepgang heeft van 3.60 m en het water tot Gouda slechts 2.80 meter diep is, is tot Gouda dit om slachtige vervoer noodzakelijk. Daar na kan de Cape Blomidon op eigen kracht via Hoek van Holland zee kiezen. Volgende week woensdag wordt op deze werf weer een voor Canada bestemde trawler te water gelaten. (Foto N. v. d. Horst) Leidse arts A. J. Kors (63 jaar) tijdens een vakantie overleden Tijdens een vakantie, die hij doorbracht in een hotel te Amersfoort, is de Leidse huisarts dokter A. J. Kors zondagmiddag overleden. Hij was al enige tijd hart patiënt. Dokter Kors, die 63 jaar is ge worden, is 37 jaar huisarts geweest in Lelden en liij heeft in die tijd veler sym pathie verworven. De begrafenis heeft donderdagmiddag om 12 uur plaats op „RhUnhof". Dokter Kors heeft zich altijd beijverd zün praktijk zo goed mogelijk te voeren en hij is daarin wonderwel geslaagd Steeds stond hij klaar, ook 's nachts. Hij is ook assistent geweest in Hellendoorn en in het academisch ziekenhuis heeft dokter Kors veel werk verricht als assis tent van prof. Kuenen. In 1946 ging hij voor het Ned. Rode Kruis naar het voor malige Ned.-Indië. Voorts was dokter Kors hoofdassistent van de bloedtransfusiedienst in Leiden en ook deed hij veel voor de sportkeu ring. (Advertentie Zoekt U een GOUDEN ARMBAND voor 70.— en 100.— of 300.— en 400.—. v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het. Grote keuze in alle prijzen. gebeurtenissen kunnen soms van beslissende betekenis worden voor iemands verdere leven. Ook mevr. T. Kirchheiner-Galatius heeft dat ondervonden. Opgegroeid in het golvende Deense landschap vond zij ten slotte in Nederland haar bestem ming. Een bestemming, die echter nog nauw is verweven met haar ge boorteland. Nadat zij bijna f3 jaar geleden onder auspiciën van Det Danske Selskab (Het Deens Instituut als culturele afgezante met een even moeilijke als mooie opdracht naar ons land kwam, trouwde zij ruim vier jaar later met de kantonrechter te Alvhen aan den Rijn, mr. H. H. Kirchheiner. Sinds die tijd woont zij op de bovenverdieping van het in ie vorige eeuw gebouwde, grote, nu verweerde gele huis bij 's Mole- naarsbrug, staande langs de Rijn, waar de Heimanswetering er in uit- •v.iriAt Het is een huis met een prachtig uit zicht over de Rijn en de polders „Al leen jammer, dat de meeste grote bomen, die hier acht jaar geleden nog stonden en die de vlakke horizont zo prachtig bra ken, nu zijn gerooid", verzucht mevr. Kirchheiner, die overigens niet zo veel tijd heeft om van de waterrijke schoon heid te genieten. Men kan haar het grootste deel van de week. druk werkend, vinden in haar kan toor te Rotterdam mede doordat ze er enkele jaren geleden naast haar culturelo nog een taak bij kreeg. Bijvakje Als jong studente (taal- en letter kunde) liep het toenmalige meisje Tove Galatrus in Kopenhagen voor de oorlog onder anderen college bij een Duitse hoogleraar, die voor de Liefhebbers ook Nederlands doceerde als „bijvakje". Tove Galatius voelde er wel wat voor; zij volgde trouw de lessen in Nederlands en legde daar mee onbedoeld de basis voor haar toekomst in het buitenland. Een stu diereis naar Nederland was de vol- Tende stap. Enkele jaren na de oorlog werd Det Danske Selskab opgericht, dat culturele betrekkingen van Denemar ken met andere landen beoogt te ver sterken. Mej. Galatius bleek door haar kennis van de Nederlandse taal en haar verdere ontwikkeling de ge- schikstf persoon te zijn om haar land hier te' vertegenwoordigen. Zü vestigde zich in Amsterdam «q-be gon met een schrijfmachine, oen paar in troductiebrieven en een grote dosis goede wil. Het werk groeide als een sneeuwbal lezingen excursies studie reizen organiseren (zowel in Nederland als in Denemarken) de Deense Bi bliotheek Nu het werk van het Deens Instituut is gecentraliseerd in Brussel, treedt mevr. Kirchheiner sinds het najaar van 1958 al leen nog op als adviseur voor Nederland overigens brengt deze functie nog meer dan genoeg werk met zich mee. Zij was enkele jaren geleden ech ter gedwongen haar werk voor het Deense Instituut wat ih te krimpen ioordat zij haar schoonvader op volgde als beëdigd tolk en vertaal ster op een dispacheurskantoor te Rotterdam. Mevr. Kirchheiner helpt iaar met het behartigen van de be langen van Deense scheepskapiteins n gevallen van averij en dergelijke „boeiend werk met vele interna tionale contacten". Elektriciteitswerken in museum De rijksgebouwendienst te 's-Graven- hage heeft een onderhandse aanbesteding gehouden voor het aanbrengen van de elektrische installaties in het rijksmu-e- um voor geologie aan de Hooglandse Kerkgracht. De inschrijvers waren N.V. I.E.M.C.O, Leiden, f 143.900; Techn. bureau Elton, Leiden, f 135.400 en Langezaal en Inni ger. Leiden, f 133.536. Het werk werd nog niet opgedragen. Inbrekers stalen materiaal en gereedschappen In de nacht van vrijdag op zaterdag is in een nieuwbouwpand aan de Duy- vendackstraat ingebroken. Er werd een garagedeur geforceerd. Uit een ijzeren gereedsehapkist werden schroevendraai ers weggenomen Voorts werden 15 trot toirbanden en 48 meter plastic buis mee genomen. In de garage werden lasbril- len teruggevonden die wazen ontvreemd uit een huis dat in aanbouw is in de Burggravenlaan. Meisje ([één jaar) in water van Oude Vest Zondagmiddag omstreeks vier uur is het 1-jarig dochtertje van de familie Mink uit de Mirakelsteeg in het water van de Oude Vest geraakt. De 21-jarige metaalbewerker K F. van der Broek, die door omstanders was gewaarschuwd, sprong gekleed te water en redde het kleine meisje. De ouders hebben het kind naar een ziekenhuis gebracht Mevr. Kirchheiner-Galatius bij velen in den lande geen onbekende meer (ook nu nog houdt zij in voortreffelijk Neder lands lezingen over haar mooie geboorte land voor studentenorganisaties en der gelijke) is een even veelzijdige als har telijke vrouw. Twee eigenschappen, die haar zo geschikt hebben gemaakt voor haar culturele en zakelijke taken. Waar zij ook is, zij weet sfeer te scheppen. Ongeveer tien jaar geleden konden we dat ervaren bij een van haar eerste lezingen, die ze voor K. en O. in Leiden hield. Nu constateerden we het in haar van buiten sombere maar van binnen gezellige huis in Alphen. Bijzonder smaakvol zijn (volgpns haar eigen aanwijzingen) de grote kamers van kleur voorzien en ingericht Zij streeft er als echte Deense naar zo bewust mogelijk te wonen en het was dus niet toevallig, dat zij via de stichting Goed Wonen een studiereis voor Neder landse architecten naar Denemarken or ganiseerde. Steeds weer doet zij zich ken nen als een waardige vertegenwoordigster van haar land, aan wie ons land al veel heeft te danken. Zie voor stadsnieuws ook pagina 13 jeugd» van 6.30 tot 8.30 uur savonds Gravensteen. Pieterskei khoi B. jundiSL I studiecentrum, elke dag te bezichtigei tussen 9 en 12.30 en van 2 tot 5 uu liefst in de vakanties) Concierge; Koll akersteeg 16a Geologisch en mineralogisch museum jarenmarkt lb: elke dag geopend vai- 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. C. P. Zuiderduin in het zilver De heer C. P. Zuiderduin, hoofdcon troleur bij de N.Z.H., vierde zaterdag zijn zilveren jubileum bij deze vervoer maatschappij. Ten huize van de jubilaris Vredenhoefstraat 50. had een hartelijke huldiging plaats. De heer H. J. Kapteijn, rhef vein de technische dienst, die verge zeld was van de heer Scheurleer, liet zich zeer waarderend uit over de wijze, waarop de heer Zuiderduin zijn dienst I had vervuld, en bood een enveloppe met inhoud ain, alsmede de zilveren medaille met vererei 1 getuigschrift van de maat schappij voor Nijverheid en Handel, ter wijl mevrouw Zuiderduin een bloemstuk kreeg. Ook de voorzitter van het ju bileumfonds, de heer Ockeloen. bood een geschenk aan. Personenauto slipte op Apothekersdijk Zondagavond omstreeks zes uur is een auto die van de Kippenbrug kwam op de Apothekersdijk geslipt en halverwege te water geraakt De wagen botste eerst tegen een lantaarnpaal en gleed toen door naar de waterkant. Van de vijf in zittenden werd niemand gewond, alleen liepen er twee een nat pak op. De auto werd door de brandweer op de weg gebracht. FTh, M. Zilverentant 50 jaar bij Sijthoff Hedenmorgen werd in de kantine van Sijthoffs uitgeversmaatschappij N V aan de Doezastraat de heer F Th. M. Zilve- rentant gehuldigd ter gelegenheid van het feit dat hij 50 iaar geleden in dienst trad van het bedrijf. De heer Zilverentant werd toegespro ken door de directeur, de heer G de Flines. die veel waardering had voor de wijze waarop hij steeds had gewerkt en iets nieuws had durven aanpakken Als 13-jarige jongen was hij in dienst ge komen en had zonder opleidingen en cursussen de harde leerschool van de oraktijk moeten doormaken. De heer De Flines bood de jubilaris een envelope met inhoud aan en een persoonlijk ge schenk. Bedrijfsleider J. van Keulen roemde ook de vakbekwaamheid van de heer Zilverentant. Namens de jubileumcommissie sprak de heer J van Galen d;e de collegialiteit en de vakbekwaamheid van de jubilaris in het licht stelde. Hij bood een eveloppe met inhoud aan en een album, dat door collega's was vervaardigd Hierna sprak de jubilaris een dank woord, Ook de echtgenote van de heer Zilverentant werd in de hulde betrokken. Jubileum bij meelfabriek De heer F. Th. A. W. de Hans, tech- isch inkoper bij meelfabriek De Sleu- .els, hoopt donderdag zijn 40-jarig jubi- I letun te vieren. Schatkistpapier: Stand op 27 maart in miljoenen guldens onveranderd: Pro messen 410, biljetten 2420.1. Zuid-Afrika's reserves aan goud cn deviezen zijn voriRc week met f 12,7 min. gedaald tot f 966 min. op 24 maart door vrees voor onlusten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 3