foordwijk en Katwijk hebben drukke Pasen voor de boeg linister Klompé opende De Keukenhof Spaanse dansavond voor K. en O. te Leiden Gereformeerde Kerkeraad bezorgd over zondagsrust SCHOONMAAK? Warmond s Fanfare (40 jaar) gaf voorjaarsuitvoering Leidse veiling over invloed van revaluatie voor afzet Structureel ondezoek van Voorschotense gemeenschap „Sparta" Leiderdorp gaf goede uitvoering Operaties op t.v. voor studenten RTEUWE LEIDSCHE COURANT S VRIJDAG 24 MAART 1961 Begin mei nog veel meer slopers (Van een onzer verslaggevers) ÏLEN in Katwijk en Noordwjjk vragen zich af, hoe druk het met Pasen zal worden. Want Pasen is voor tal van inwoners van deze badplaat' tegenwoordig niet alleen opstandingsfeest, maar ook een periode, irin zich de gelegenheid voordoet wat bij te verdienen door het her- jen van „slapers", dat zijn Duitsers die hun vrije dagen gebruiken om r de bloembollenvelden te gaan kijken en nachtlogies met ontbijt vin- in Katwijkse en Noordwijkse gezinnen. De prijzen variëren van f 4.50 7.50 per nacht fs de kerkeraad van de gerefor- de Kerk te Noordwyk aan Zee heeft met deze materie beziggehouden, leeft een kanselboodsohap doen uit- waarin de Gemeenteleden wordt dat de kerkeraad tegen het hou- an „slapers" op zichzelf natuurlijk bezwaar heeft, maar wel protes tegen het feit, dat hierbij in vele llen de zondag als een dag des He in het gedrang komt. Veelal is het Slijk zo gesteld, dat zij die komen en op zondag gaan en komen. De te en besognes hiermee gepaard, .nderen en belemmeren de kerk- aldus de kerkeraad. Gedwongen Ëerdaad is dit een aspect van de ont- jpeling der badplaatsen, die de aan- verdient. Maar daarbij mag niet 'pen vergeten, dat voor velen hier kelijk geen winstbejag in het spel is. ^woningnood heeft vooral tal van i mensen gedwongen een eigen huis pen en zij zitten met zulke zware dat de bijverdienste door verhuur I hen bittere noodzaak is geworden, toeten er niet aan denken, wat er "ebeuren als de toeristenstroom eens I verminderen of ophouden fat dit laatste betreft: voor dit behoeft niemand zich zorgen te Jen. Zowel in Katwijk als Noord- wordt het van de zomer weer rlijk druk. Er is een tendens onder de vakantiegangers vroeger te reserveren, waar op dit ogenblik reeds tal van ten zijn verhuurd. Katwijk ziet het er volgens WV. bteur Verplanoke voor de Paasdagen ongunstig uit. Al valt dit feest dit nogal vroeg, dankzij de vervroegde istelling van de Keukenhof mogen veel bussen worden verwacht. Veel pohter afhangen van het weer. Wan- het de week voor Pasen zonnig Bt, kan men er zeker van zijn, dat wat meer mensen het plan zullen itten naar de kust te gaan, dan wan- het die week winderig of regen ts zal zijn. Vakbonden por de zomer is in Katwijk op het ihliik meer verhuurd dan vorig jaar ideze tijd, hoewel er natuurlijk nog wat huizen vrij zijn. Vele Neder. Iers worden bij hun pogingen in KaU I te huren teleurgesteld, doordat hun Inbie ongunstig valt. In de badplaat- heeft men namelijk de gewoonte cf maand of per halve maand, dat wil jen van de eer9te tot de vijftiende of de zestiende tot de laatste datusn, te (uren. Wie bijvoorbeeld van 7 tot -2 isbtis vakantie heeft, slaagt er meest- Advertentie) Hoever bent u met de ►ns .Home Sweet Home" boekje at u is thuis bezorgd, vergemak- elijkt U bij het kiezen van ver- ieuwingen. al niet m een huis te bemachtigen. Met de vakbonden moet eens over deze kwestie worden gesproken, zo meent men in VW-kringen. Op de Noordwtykse VW ls men van oordeel, dat de drukte met Pasen wel zal loslopen. Het aantal reser veringen ls iets kleiner dan vorig Jaar. Maar ook hier zegt men, dat er rekening moet worden gehouden, dat mooi weer op het laatste nipper tje tot een onoverzienbare stroom van aanvragen kan leiden In leder geval zal het omstreeks 1 mei ontzettend druk worden Dan hebben de Duit. sers een paar dagen vr(J en velen van hen komen die korte vakantie In NoordwiJk doorbrengen. De hotels zijn voor die t(jd praktisch al volge boekt. Wie in Noordwijk met VW-func- tionarissen heeft gesproken, heeft echter nog geen volledig overzicht, omdat men er ook particuliere reis bureaus aantreft, die geen contact met de WV hebben. Deze reisbu reaus zijn optimistischer gestemd wat het bezoek met Pasen betreft. Er ivorden grote groepen Engelse kinderen verwacht en vele tiental len bussen uit Duitsland. Bureau Hase trekt met Pasen 700 en begin mei 1600 slapers aan, op het kan toor van Van Velzen-Schumacher is men ervan overtuigd, dat de toeris tenstroom al op Goede Vrijdag zal beginnen te lopen, waarna Noord- wijk op de Paasdagen „zo goed als vol" zal zijn T~\E MUZIEKVERENIGING Warmonds Fanfare, die dit jaar het veertig- jarige bestaan herdenkt, gaf in 't Trefpunt gisteravond de eerste van twee voorjaarsuitvoeringen. Uit het openingswoord van de voorzitter bleek, dat de Warmondse dorpsgemeenschap het korps, bij wijze van spreken, op de handen draagt. De jubileumgiften, van alle zijden ontvangen, heb ben de vereniging zeer verrast en verheugd. Onder leiding van de heer C. J. Hon- in-studie-houden en een reprise, dong bracht de fanfare een klein aantal Haarlemmerstraat 172-174-179 PROMOTIES ÏSTERDAM, G.U. Gepromoveerd tot or In de geneeskunde: G J P Schaap uit terda mop „De treponema pallidum fuo- J -)e Toepassing bij an avfllln" werken tot klinken. Alles bijeen vergde dit niet meer tijd dan ruim drie kwar tier. In verband met het bijzondere ka rakter van deze uitvoering, had men uit bet archié een tweetal paradestuk ken uit het verleden te voorschijn ge haald: een vlotte mars „Warmonds Glo rie" van de eerste dirigent M. Bolder- dijk en een fantasie door A. J. Roeien over Verdi's zeer weiniig bekende opera „Attila". Met het blazen van de genoemde mars bedoelde de vereniging de eerste korps- leider te ©ren en aan de oprichting te herinneren. De opera-fantasie werd der tig jaar geleden vaak gespeeld en was. op verzoek, nog eens in het programma opgenomen. We konden dit voor deze gelegenheid, die onwillekeurig tot een terugblik drong, zeker billijken. Opera-fantasleen maken en er naar luisteren was. in een radio-loae tijd, een geliefkoosde bezig heid van onze grootouders. In muziek- constructief opzicht zijn het ntauurlijk vormloze ondingen, waarvan men zich tegenwoordig steeds meer gaat afkeren En aan cfe componist en zijn werk doen zc eerder schade dan recht. Men kreeg trouwens niet de indruk, dat het publiek erg geboeid naar deze Attila-potpourn luisterde. Nu was het korps aanvankelijk ook niet op dreef. Het begin van de fantasie werd aarzelend en onzeker geblazen. Later ging bet wat beter, maar een grootse overtuigende prestatie werd het toch niet. Er zitten in dit ensemble zeker een aantal goede spelers, die, met hart voor de zaak, de eigen studie niet verwaarlozen. We denken hier onder meer aan de af en toe. zeer gunstig uitkomende althoorns, de bugels, de bastuba, het slagwerk. Enkele muzikanten, die we liever niet nader willen aanduiden, veroorzaakten echter niet zelden duidelijke schade aan de totaalklank. Vooral de langzame zachte, en de met zorgvuldigheid te be handelen fragiele passages mislukten vaak door grofheid en onvaste toonvoc- ming. Dit was ook het geval In Eric Balls ..Second Rhapsody on Negro-spirituals" geen sterke compositie overigens. Men moet hier wel heel vast in zijn techni sche schoenen 9taan, wil er uit d brokkelige gebabbel en gecommentarie»r met motiefjes en inleidinkjes, waaruit vyfmaal een melodie opduikt, iets sa- menhangends voortkomen. Dit laatste I* niet in bevredigende mate gelukt, al waren er, dank zij de goede spelers, ee- slaagde details op te merken. Ook de „Jardin de Palmera", een Su rinaamse bolero-mambo, kon geen ver- voering wekken. Het doorgaande élan. de spanning, het markante ritme, deden zich niet duidelijk genoeg gelden. Vooral Balls Rhapsody verdient een termiddag omstreeks half vier opende de minister van maatschappe- werk, mejuffrouw dr. M. A. M. Klompé, officieel de twaalfde Keu hof, door aan een touw te trekken dat een schilderij van levende voor- 1sbloemen te voorschijn deed komen. Een werkstuk, waarnaar me juf- iw dr. Klompé enige tijd met bewondering bleef kijken en dat een ibooi vormde van haar enige tijd tevoren uitgesproken woorden: Keukenhof is een manifestatie van schoonheid". •e voorzitter van De Keukenhof, bur- een bleu mantelpakje en een hoedje met heester De Graaf van Lisae, had roze bloemen, was om drie redenen ver- iister Klompé, evenals de voorzitter i de Tweede Kamer, dr. Kortenhorst diens echtgenote, de vertegenwoor- 6r van de commissaris der Koningin Zuid-Holland en van het Provinciaal tuur, dr. Van Praag (eveneens met ttgenote), de zeven burgemeesters van bloembollenstreek en vele andere ge- ligden, welkom geheten in het pas «edgekomen theehuis, n zijn rede memoreerde hij het feit, dit nieuwe gebouw met medeewer- -g van de directies van enkele grote Irijven tot stand is gekomen. Als ant- ord op de vraag van Wim Kan op ïejaarsavond: „Hebt u ooit bloemen l Marga gebracht?", overhandigde hij |r een sierlijk opgemaakt boeket nar- •- (Sinister Klompé, die gekleed was in heugd de openingsplechtigheid te mogen verrichten. Als een manifestatie van moed en ondernemingsgeest van de bol- ienkwekers en exporteurs bewonderde zij de wijze, waarop ieder jaar De Keu kenhof „op eigen risico"-wordt georgani seerd. In het contact met de buitenlan ders, dat op De Keukenhof sterk naar voren komt, zag de minister een moge lijkheid om het mensdom te laten zien wat een land aan schoons te bieden heeft, hetgeen in deze wereld een winstpunt is. De derde reden waS de schoonheid van de bloem, die ook door de filosofen en dichters wordt geroemd. Na een citaat van Gorter uit zijn dichtwerk „Mei verrichtte de minister de officiële han deling. Als aandenken ontving zij uit banden van de voorzitter een gouden reversspeldje in de vorm van een tulp. De beide laatste nummers slaagden, verrassend genoeg, ten volle. „When the Saints go marching in" en P. A. Stenz coulante Manoeuvre-Mars, de laatste ln samenwerking met de kranige drum band uitgevoerd, maakten veel goed. Maar toen hadden de speelvaardigen ook nadrukkelijk de overhand. De musicoer-drift. die zich, inciden teel, reeds eerder had vertoond, brak hier eerst recht dóór. Na de pauze brachten de toneelspelers van Warmond's Fanfare de firma Bob bel en Hobbel op de planken. Joh. van Wolfswinkel Vakantiebonnen Ten huize van de heer F, Walraven, Herenweg 68, bestaat maandag tussen en 8 uur gelegenneid tot het verzilveren van vakantiebonnen bot een bedrag van f 60. Benoemd De heer L. W. Duiker, leerling-ambte-1 naar ter secretarie alhier, is met Ingang van 1 mei benoemd tot klerk op de ge- meentesecretarie te Zoeterwoude. Wachthuisje Morgen zal een begin worden gemaakt met de bouw van een wachthuisje aan de Herenweg tussen de Julianastraat en de Warmundastraat voor hen, die van de bussen van de N.Z.H. en Maarse en Kroon gebruik willen maken. Raadsvergadering De raad van Warmond komt dins dag om 8 uur bijeen. Op de agenda komen de volgende punten voor: vaststelling vergoeding r.k. kleuter- GEMEENTE LEIDEN Officiële publikaties UITBREIDINGSPLAN De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 25 maart 1961 tot en met 7 april 1961 ter gemeente-secretarie, afdeling Openbare Werken (Stadhuis, kamer 111). voor een ieder ter inzage zullen liggen een plan van uitbreiding met betrek king tot gronden, gelegen tussen de Boerhaavelaan en de spoorbaan Am sterdam—Rotterdam "partieel uitbrei dingsplan „Leiden-Houtkwartier-zuid II c 1961 en de bijbehorende bebouwings- voorschriften. een en ander vastgesteld door de gemeenteraad bij besluit van 20 maart 1961 met betrekking van ge deelten van plannen van uitbreiding, voor zoveel voor dat gebied geldende. Leiden. 24 maart 1961. De Burgemeester voornoemd. F H, VAN KINSCHOT. Leidse kerkeraad steunt streven van de chr. sportorganisaties De centrale kerkeraad van de Leidse Hervormde Gemeente ontving een ver zoek van de christelijke sportorganisa ties om vóór de kerkdiensten op een be paalde zondag folders en inschrijvings formulieren te mogen uitreiken waarop de kerkgangers kunnen intekenen voor een contributie of een gift ineens Op deze wijze wil men tonen, dat zij die principieel tegenover de toto staan, op betere wijze in staat zijn gelden voor de ontwikkeling van de sport te verkrijgen. Omdat de generale synode van de Her vormde Kerk aan dit plan haar sym pathie en steun heeft gegeven, heeft de centrale kerkeraad besloten aan dit ver zoek te voldoen. VOLOP BLOEMEN en gezonde planten met school; onbewoonbaarverklaring van de woning Herenweg 90, medewerking aan schaffing meubilair voor de r.k. meisjes school „St. Ursula" en de r.k. jongens school „St. Nicolaas"; stellen van zeker heid als bedoeld in het Besluit Bevor dering Eigen Woningbezit, ten behoeve van twaalf gegadigden die aan de Ma rijke- of de Margrietstraat een premie woning bouwen; wijziging van de ver ordening op de heffing en invordering van haven en kadegelden; verhoging van de gewone jaarlijkse subsidie van do VVV en verstrekken van extra subsidie voor de door VVV in 1961 voorgenomen bijzondere activiteiten. Voorgesteld wordt de jaarlijkse subsidie te verhogen van t 750 op f 1500 en voor de bijzondere activiteiten in 1961 een subsidie toe te kennen van f 2350. Naar aanleiding jyan de in de vorige vergadering gedane suggestie van de heer Willemsen om te overwegen aan de jeugdverenigingen ook voor de 18- en 19-jarigen enige subsidie te geven, delen B. en W. mede dat zij voorshands, mede gelet op de huidige algemene wel vaart, waarvan ook de jongeren finan cieel profijt trekken, geen aanleiding vinden een voorstel terzake te doen. Oo- merking van de heer Van Vliet dat di verse bushaltpn van de N.Z H. over het algemeen dicht bij een straathoek ziin gelegen. In antwoord hierop delen B en W. mede dat verschillende bushalten in overleg met genoemde maatschappij zullen worden verplaatst. GANotui. OM VOL BEWONDERING te schrijven over Mariemma en haar ensem ble, is het helemaal niet nodig om fouten en gebreken van andere Spaanse dansgroepen, die ons land bezochten, weer op te gaan halen. Dat vinden we niet helemaal eerlijk tegenover die dansers, maar ook niet te genover Mariemma en haar kunst. Zij heeft om zelf groot te zijn geen omlaagdrukken van anderen nodig. De bodem waaraan de Spaanse kunst ontsproot, is de volksdans en de folk- lore en de volksdans hoort thuis in de cafés, waar het volk haar bedrijven kan. Hij tiert niet op hert toneel. Och en dat mindere goden dan Mariemma in het buitenland zijn gaan speculeren op wat het pubMek graat ziet, is niet te ver- VOORSCHOTEN Chr. overheidspersoneel De afdeling Voorschoten van de Ned. Chr. Bond van Overheidsepersoneel hield een ledenvergadering waarin ook be stuursverkiezing plaats had. Waarnemend voorzitter D. Rodenburg gaf een overzicht van de interne situatie van de afdeling, die 52 leden telt. Hei bestuur is reeds geruime tijd incompleet zodat het hoog tijd werd. dat dirt weer op sterkte werd gebracht. Namens het Bondsbestuur was aanwe zig bondspenningmeester H. 't Lam. die in een belangwekkende causerie voor lichting gaf over de actuele zaken var de laatste tijd. zoals werkclassificatie. pres tatiebeloning, vijfdaagse werkweek enz. Deze causerie lokte een levendige dis cussie uit. Besloten werd de actie tot ledenwer ving met kracht aan te vatten, opdat ieder I die krachtens zijn levensovertuiging lid van deze bond behoort te zijn, ook daad werkelijk de goede keuze zal doen Het bestuur is nu als volgt samenge steld: voorzitter B. Broers, secretaris D. Rodenburg, penningmeester W. v. d. Nieuwendijk en verder de heren D. Roe- lofsen, G. van Veldhuizen en J. M. v. d Vlekkert. FAILLISSEMENTEN (Opgegeven door Van der Graaf Co) Uitgesproken: Parco Plastic Ind. en Ban- denond., Prinsengracht 681. A'dam. cur. mr. N Lofvers. Opgeheven: NV. Handelmij. Van Eek, Soestdykerstraatweg 45. Hilversum; J Ker sten, vertegenw Molstraat 15. (VormerJ Blom (garage), Dcnncnlaan 25. Zwanenburg. J v d Voet, wegenbouwer, Preinaireweg 11a. Nw. Vennep. Surséance: voorl. aan O Eizinga, fabri kant P de Hoogschstraat 13. Leeuwarden, bewlndv mr. W Brouwer, verhoor 4/5 15 uur: Idem aan N.V Walter Helfts. uiegevers- en exportmij Herengracht 254, A'dam, be wlndv. mr. J van Schaik. verhoor 2 5 12 uur: Ingetrokken Aan- en Verkoopmij. Bant, Deventer. wonderen. Men maakte er soms, maar ook lang niet altijd, show van. Wanneer we nu het programma van gisteravond overzien en het gedanste ons weer voor de geest halen, dan was er ook bij het oprtreden van dit ensem- ble een show-element aanwezig. Er was veel virtuositeit terville van een de monstratie van hert technisch kunnen. Waarom ook niet. In de grote Burchtzaal had de voor- W.-Duitsland, dat immers zelf als eerste In juli vorig jaar werd door het ge meentebestuur aan het Economisch Tech. nologischc Instituut voor Zud-Holland opdracht gegeven tot het insellen van een arucureel onderzoek. De resulaten van dit ondersoek, vast gelegd in een uitvoerig rapport, geda teerd september 1960 komen, na eerst In studie te zijn geweest bij B. en (V. en behandeld in comité-generaal, op de vol gende openbare raadsvergadering ter ta fel. Naar aanleiding van dit rapport heb ben B. en W. een pre-advies samenge steld. waarop wij binnenkort nader hopen ln te gaan. Eén von de belangrijkste conclusies van B. en W. is de stelling, dat het vraag stuk van de integratie van degenen, die zich in Voorschoten meterwoon hefcr ben gevestigd, en voor wat de toekomst betreft zich nog zullen vestigen, het cen trale problem is en voorhands ook nog zal blijven. Naast dit sociale aspect zien B. en W nog een tweetal andere pro blemen, namelijk het verzorgings.aspect en het technsch-planologisch aspect. Wat betreft de sociale aspecten ziet het programma van maatregelen van ge meentewege er als volgt uit: a. stimulering van de integratie-kaders, o.m. het opnemen van nieuwkomers in bestuursfuncties b voorkomen van het bijeen wonen In één straat van werknemers van een zelfde bedrijf of instelling; c. eventueel aantrekken van een erva_ ren jeugdleider. l'ersorgingsaspecten Ten aanzien van de verzorgmgsaspee ten geeft het programma de volgend, suggesties: a. toestandkoming van een postagent schap aan de RijndijkLeidseweg; b. aanschaffing van een ziekenauto; c. vestiging van een dependece van het gezondheidscentrum; d. totstandkoming van een instructie- zwembad. Ten slotte wat betreft de technisch- planologisch easpecten beveelt men aan a. afremmen van de industriële vestl. ging; b. bouw in de komende vijf jaren van jaarlijks tenminste 300 wonngen. waar van minimaal 165 huurwoningen; c afsluiting van de Schoolstraat voor het rijverkeer: d. scholenvoorzlening. gebaseerd op de ontwikkeling van de behoeften tot en met 1964; e. uitbreiding van de sportaccommo datie; f. uitbreiding van de openlucht recrea- tie-mogelijkheden. Samenvatting Het ln het vorenstande uitgestippelde beled vatten B. en W samen In de al. gemene conclusie dat het voor een opti male ontwikkeling van de activiteiten van Individu en groep noodzakelijk ls, dat ruimtelijk en organisatorisch voor zieningen noodzakelijk is, dat ruimtelijk en organisatorisch voorzieningen aan wezig dienen te zijn. Voorzieningen, zowel tot het dekken der eerste en noodza kelijke levensbehoeften als om ontplooi, ing van bijzondere activiteiten en hei leggen van persoonlijke relaties mogelijk te maken. Ontmoetlngs-, verenigings-, vergader-, vermaak- en ontspanningsgelegenheden moeten derhalve in voldoende mate wor. den geboden, teneinde de mensen op ve lerlei wijze in de gelegenheid te stellen elkaar desgewenst te ontmoeten en te leren kennen. Ter bereiking van die doeleinden mag de beantwoording van de vraag of een bepaalde voorziening a. dan niet moet worden getroffen niet af hankelijk zijn van het feit. of die voor ziening economisch rendabel is te ma ken. Daarbij zal tevens de maatschappe. lljke rentabiliteit een rol moeten spe len, zij het onder het voorbehoud, dat de totaliteit van voorzieningen moet pas sen in het finanoiële evenwicht tussen inkomsten en uitgaven, dat om budge- Jaarsvergaderlng plaats van de Leidse goenteveiling. De voorzitter, de heer B. van Vliet, sprak een woord van welkom. In het bijzonder tot de ereleden en de verte genwoordiger van de Coöp. Raiffelsen- bank tc Leiden. De erevoorzitter, heer C. van Vliet, kon niet aanwezig zijn. De velllngomzet Is ook In 1960 geste gen, a| is het slechts weinig. In het be gin van het jaar is deze stijging bijzon der groot geweest, helaas ls deze In het najaar bijna verdwenen. Van 1935 af ziet hert er zo uit wart de geldelijke omzet betreft: 1935 f 1.108.175.55. 1940 f 1.456 187,39, 1945 f 5.077 154,74, 1950 f 6 093.006.41. 1955 f 8.931.360,16, 1956 f 10.446 686,31; 1957 f 10.544 037.84. 1958 f 110 144 732. 1959 f 12.264.041,54. 1960 f 12.872.484.41. De aanvoer van tomaten is gestegen van 1.000.000 kg in 1951 tot 2.500000 kg in I960 Komkommers geven hertzelfde beeld, n.l een aanvoer ln 1951 van 600.000 stuks, n 1960 van 1 450.000 stuks. Voor 1961 zal een belangrijke rol spelen de omvang van de aanvoer in Nederland en die in het buitenland, als ook de weersmost-arvdi-gheden in ons land en daarbuiten. Evenzo de handelspoli tiek van onze afnemers in hert buiten land i.v.m. de revaluatie van onze gul den. Het is moeilijk de invloed van de re valuatie voor dé afzet van onze groenten te beoordelen omdat deze van prodiukt tot produkt nogal kan verschillen algemene invloed zal echter zijn dat de export van verse groenten lagere prij zen zal opbrengen in alle landen behalve taire redenen nu eenmaal noodzakelijk ls. De stelling, dat de plaatselijke samen leving de mens de mogelijkheid moet geven zich als individu en in relatie met anderen optimaal te ontplooien en daarvoor in zijn milieu de nodige ruim telijke. sociale en organisatorische voor zieningen moet kunnen vinden, moet der. halve algemeen richtsnoer voor het ge meentelijk beleid zijn. In het Dorpshuls gaf de gymnastiek vereniging „Sparta" haar jaarlijkse uit voering. De voorzitter, de heer G. van der Krol. kon vele belangstellenden, on der wie burgemeester en mevrouw Van Dlepeningcn en wethouder Klelss, wel kom heten. Wie de leden van Sparta bezig ziet met hun oefeningen, moet toch wel tot de conclusie komen, dat Leiderdorp op zo'n vereniging trots kan zijn. WIJ zouden Sparta graag het nieuwe gymnastiek lokaal gunnen, waarover de voorzitter in zijn openingswoord sprak. Het is verrassend te zien, hoe mej. Van Ommen met de kleinsten spelenderwijs aardige gymnastische oefeningen doet. Het valt ook direct op, dat de orde op ongedwongen wijze wordt gehandhaafd Wij hebben er geen behoefte aan, een kritische beschouwing aan deze uitvoe ring te gaan wijden. Het voornaamste vinden wij, dat er serieus in sportieve sfeer werd geoefend en dat ieder probeert het zo goed mogelijk te doen. De uit voering heeft dan ook een alleszins rede lijke indruk achtergelaten. Natuurlijk viel er wel eens een steek. Sparta heefi echter het vermogen correcties aan te brengen waar dat nodig is. De ochtendgymnastiek van de kleuters, de boerendans van de meisjes van de B-groep, de springoefening ln groep C. het paardspringen van de dames en heren, het werd alles met vaart getoond. De pianobegeleiding was bij mevrouw M Doorn-Blok in vertrouwde handen. Contact gerepatrieerden Op 7 april zal weer een contactavond qjet de gerepatrleerdcn worden gehou den, uitgaande van de Hervormde Vrou wendienst. in het gebouw aan de Eiken laan. Er zullen een film over de Ballem- vallei op Nieuw-Guinea en dia's worden vertoond De avond begint om 8 uur. Orgelconcerten In Herv. kerk De orgelliefhebbers zullen het onge twijfeld prettig vinden, te vernemen, dat de vorige organist. Addie de Jong, van plan is een reeks concerten in de Her vormde kerk te geven. Het eerste con cert is vastgesteld op 30 maart. 8 uur Medewerking verlenen Ineke Keemink sopraan en Leen Raché. hobo Uitgevoerd worden werken van Bach, Hfcndel. Kell- ner, Walther en van Addie de Jong. Het eerste gedeelte van het concert zal staan in het teken van de lijdenstijd, het tweede in het teken van Pasen Er zijn grammofoonopnamen gemaakt van een groot Jongenskoor en Addle de Jong aan het orgel. Zij zullen spoedig In de handel worden gebracht. Filmavond In het gebouw aan de Eikenlaan zal vanavond om half 9 de film „Barabbas" worden vertoond. Kaarten aan het ge bouw. gerevalueerd heeft. Bij die produkten die voor hun afzet voor een zeer belang rijk deel afhankelijk zijn van de export naar andere landen dan Duitsland, zou inderdaad deze revaluatie invloed van betekenis kunnen hebben. In de prak tijk echter blijkt dat het overgrote deel van onze belangrijke exportprodu-krten Duitsland als belangrijkste afnemer kent Weiswaar zullen andere landen dan Ne derland relatief goedkoper aan W. Duitsland kunnen leveren dan Neder land. maar men neemt aan. dat deze ver betering van de concurrentiepositie van die andere landen geen invloed van be tekenis zal hebben, o.a, omdat deze lan den vooral goedkopere vollegrondsgroen- ten leveren, waarbij een veria-ging der prijzen met 5 pot. in de regel in de eind- prijs, die al vrij laag is, weinig uitmaakt. Bovendien zij eraan herinnerd. Nederland de laatste twee jaren met z'n duurdere produkten meer heeft geprofi teerd van de verlaging der Duitse in- voerreohten op produkten uit de Euro- ma-rktlanden dan de landen uit Zuid- Europa met hun goedkopere natuurpro- dukten. Wat de Nederlandse export betreft heeft de revaluatie van de gulden zeker een ongunstig effekt. Men denkt hierbij vooral aan de export naar En geland en Zweden, welke twee landen juist hun vraag concentreren op de duur dere produkten. Ook wat Belgis betreft moet men zeker een remmend effekt op de export verwachten. Ook dit jaar zal er meer glas bij moe ten komen en elke teelt van die produk ten d-ie arbeidsintensief zijn zal door de hoge kosten die dat met zich brengt uiteindelijk belangrijk verminderen of zelfs geheel verdwijnen. Balans en verlies- en winstrekening over I960 werden goedgekeurd Bij de rondvraag kwam hert ongenoe gen der leden naer voren over de zeer ongunstige toestand van de emballage De voorzitter moest dirt toegeven. Nog steeds is vergunnng voor de bouw van een kirtenloods uitgebleven Als de in lichtingen juist zijn, kan men in het na jaar met de bouw van deze loods be ginnen. Academische examens DELFT Benoemd tot technische hoofd ambtenaren W S Volker (weg- en water bouwkunde). C v d Wee ie (technische tuurkunde) cn H J W Riethoff (weg- en waterbouwkunde) en tot wetenschappelijke hoofdambtenaren: dr. J A Zaat ialgemene wetenschappen), drs. T J Boerstra (schei kundige technologiel tr P Dekker (elek trotechniek). Ir. A J W Muyser (scheikun dige technologie). DELFT, T.H. Voor het ing. ex. voor civiel ingenieur J C Barreveld (Zwolle). S I E Blok (Amersfoort). A W J Dolhalne (Maastricht). P Eraamus (Delft). W F W Geene (Sittard). L van der Graaf (met lof) (Delft). Han Blng TJoe (Den Haag) A Hoelen (met lof) (Lelden). T Hofker (Delft) GAM Hoogeveen (Wassenaar). J W de Jong (Vliet), B Kuyt (met lof). (Delft J P van der Leye (Goes). L van der Mo len (Drachten). J J F Nlcolal (met lof), (Vllssingen), HAM Queke) (Heerlen). W R de Sitter (met lof), (Ocgatgei-sti G van Staal (Lelden) D E Wasseher (Deii Haag), W P M van de Watering (Bergen op Zoom) en P A van W(]nen (Dordrechti Voor het ing. ex. «i-oor mijningenieur G M Swln- kels (met lof), (Maastricht). J H Versteegh (Den Haag). Voor het prop. ex. voor werk tuigkundig ingenieur P L J Leenaers (Heer len), J Vorenkamp (Santpoort) en A van der Werf (Hecrenveen). Prop. ex. voor ma- taalkundig Ingenieur H Kwast (Mussal- kanaal). Kand. ax. voor civiel ingenieur 'i j M Bekker (Bergen op Zoom), J Boel- houwer (Hilversum). A A Brolsms (Schoon hoven). H Davids (Groningen). P J de Geeter (Den Haag), M Geleegst (AJblas- serdam). M Hcndrlkae (Bloemcndaal). J F van der Heijde (Den Haagt. J K Korf (Heemstede). J C Meijer (Heemstede). J Oosterman (Rozenburg) R A Overdlep Delft I. JAW van der Plas (Oss). W van der Pol (Rijswijk. Z H C van de Rest (Zwljndrecht), J C Rietveld (Den Haag), A P Rustwljk (Delft). P J C Romme (Rijaber- gen). E Schepers (Heemstede). M Slop (Delft), T Theijse (Nijmegen). LAM Ver hagen (Velsenj en G Wesaellng (Delft). Met be- en verwondering hebben we er naar gekeken, maar Mariemma is genoeg kunstenares om een goede dose ring van alles te ge-ven. Ze weet de volksdans boven hef pri mitieve uit te tillen, hem enigszins te styleren en zo voor het toneel peschikt te maken, zonder het karakter geweld aan te doen. Hiervan getuigden bijv. de Flamencos de Santa Maria, en voor de pauze „De Campoo", waarbij de zang met een echo-effect het voor ons gevoel in een zaal nooit doet. Dat moet men nu een maal bulten horen. Mariemma en de haren dansen perfect. Technisch bijna volkomen gaaf, al was Conchita Fernao- dere, de -tweede danseres, vooral ln het begin wat stijf in haar beenbewegingen. Opvallend was ook het gebruik d.-r castagnetten. Ze werden niet alleen maar gebruikt om rte scanderen en ritme of '.egen-ritme aan te geven, maar ook als expressiemiddel. Het was buitengewoon knap. De dansen waren zeer expressief. Dc sprongen waren uiterst licht, en pirouet tes werden gedraaid of het de gewoon ste zaak ter wereld was. De kleding was uitstekend verzongd, de begeleiding van Enrique Luzuriaga Liet niets -te wensen over. Ook in de soli die hjj gaf. toonde hij een uitstekend musicus te zijn, even als de gitarist Luis Pastor. Mariemma heeft in Paco de Ronda een voortreffelijk partner gevonden. HJ danst gemakkelijk en soepel. Hoogtepunten waren voor ons de Cas- tilliaanse Triptiek. De dans van de Mo lenaar, uit hert ballet De driekante Steek en Querencia. De Evocacion, na de pauze gedanst, was danstechnisch uitstekend, maar choreografisch wat alledaags. De choreografie is niert de sterkste kant van Mariemma. En zoals meestal, was ook nu de flamenco, gedansrt als toegift een van de beste prestaties. De volle Schouwburg stak de bewon dering niet onder stoelen of banken. Een langdurige ova-tie was de verdiende dank van een opgetogen publiek. Voor de dames en de pianist waren er bloe- men. K. en O., als er nog eens zo'n avond kan komen, dan dolgraag! A. C. Bouwman (Advertentie) Concierge „Rehoboth" Het echtpaar Dozy heeft vandaag de functie van ooncierge van hot wijkge- bouw „Rehoborth", van de Hervormde wijkgemeente. Rembrand-twljk, aanvaard. Het volgt hiermee de familie Lagendijk op. Fa. Van der Stok 100 jaar De firma J. van der Stok aan de Bree- straart bestaat honderd Jaar. Op 11 april van 3 uur bot half vijf is er bij Van der Hedjden aan de Breestraat een re ceptie. Leidse vrouw verdacht van chantage In de woning van haar ouders heeft de politie gisteren een 20-jarlge onge huwde Leidse vrouw aangehouden, ln verband met een llefdesaffalre wordt 7-U ervan verdacht een Leldenaar te heb ben gechanteerd. De vrouw werd aange houden door aangifte van de gechan teerde. Leidse universiteit Als eerste ln Nederland heeft de me dische faculteit van de Leidse univer siteit de beschikking gekregen over een televisie zend- en orrtvangapparaibuur, waardoor het mogelijk is geworden, dat grote groepen studenten operaties gade slaan zonder partiëoten cn chirurgen door hun aanwezigheid te hinderen. Om te beginnen zal deze nieuwe onderwijs methode worden gebruikt door de afde ling heelkunde van hot academisch zie kenhuis, die onder leiding staat van prof. dr. M. Vink. Vertegenwoordigers van de medische faculteit van alle Nederlandse universi teiten wonen op het ogenblik in Utrecht een demonstratie bij, <Jie wordt gegeven door Philpe en enkele buitenlandse fa brikanten Verwacht mag worden, dat ook deze faculteiten binnen afzienbare tijd tot de aanschaffing ven belevisie- apparatuur zullen overgaan. De Leidse universiteit is tot aankoop overgegaan los van deze demonstratie Zij heeft een PhlLipeingtallartle gekozen. De uitzendin gen geschieden via een draad en kunnen buiten hert A.Z. niet worden opgevan gen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 9