Vele en grote verrassingen op het 40-jarig jubileum van „Warmonds Fanfare" Opvarenden moeten officieel monsteren bij waterschout Sassenheims chr. mannenkoor zong in gevarieerd concert Prinses Marijke opende kordaat Jaarbeurshal Viertal leden onderscheiden SYMBOLEN. MEJ. A. P. DE GROOT MOCHT ZILVEREN ONDERSCHEIDING IN ONTVANGST NEMEN Visserij golven Voor al uw Tuinwerk Alb. Remmelzwaal P. LUGTHART Bij zon en muziek nieuwe leidsche courant 9 WOENSDAG 15 MAART 1961 De muziekvereniging Warmonds Fanfare, die op 14 maart 1921 werd opgericht, vierde gisteravond in 't Trefpunt het 40-jarig jubileum. De vereniging neemt in Warmond een zeer grote plaats in en het is daarom niet te verwonderen, dat dit feest met veel glans is gevierd. Met de ver. eniging jubileerden tevens vijf leden, die van de oprichting af de vereni ging als trouw werkend lid hebben gesteund. Reeds om 7 uur opende voor zitter J. Ouwehand de jubileumvergadering, waarbij.ook aanwezig waren de beschermheer van Warmonds Fanfare, nir. E. E. Menten, en de burge meester, jhr. mr. L. M. E. van Fisenne, vergezeld van zijn echtgenote Met dankbaarheid herdenken wij, aldus de heer Ouwehand, het feit, dat veertig jaar geleden een aantal mensen de han den heeft ineengeslagen en tot de op richting van een muziekvereniging is ge komen. Met nog groter dankbaarheid zien wij, dat thans nog vijf van deze mensen in ons midden zijn. Wij gedenken de grote verdiensten van wijlen de heer J. Bergman, voorzitter van de vereniging van de oprichting af tot 1948, en van wijlen M. Bolderdijk, die het korps tot grote hoogte heeft gebracht De heer Ouwehand gaf vervolgens een kort overzicht van de veertig jaren ver- VOORSCHOTEN J aarvergadering boerenleenbank De Voorschotense Coöp. Boerenleen bank hield jaarvergadering onder leiding van de heer A. Q. Doeswijk. Deze wees bij zijn openingswoord o.a. op de gevol gen die revaluatie van de gulden voor de land- en tuinbouw kan hebben. Het afge lopen jaar was voor de bank zeer be vredigend. De voorzitter kondigde aan dat nu spoedig met de bouw van het nieuwe kantoor zal worden begonnen Het aftredend bestuurslid A. Q Does- wijk en P. G. Niersman van de Raad van Toezicht werden herkozen. Kassier Beu man gaf een toelichting op de balans- en verlies- en winstrekening, waarna deze ongewijzigd werden goedgekeurd. De omzet in 1960 bedroeg 44 miljoen gulden met een aantal boekingen van 23.416. Het aantal spaarrekeningen nam toe met 250 stuks tot 2268, met een saldo van 3.214.755,33. Het bedrag aan uitgeleende gelden beloopt ƒ2.310.352,91. Na afschrij vingen resteert een netto-winst van 13.844,45 die aan de reserve zal worden toegevoegd. ZOETERWOVDE enigingsleven. Er was direct een grote bloei te zien; reeds een jaar na de op richting werd aan een concours deelgeno men met zeer bevredigende resultaten. Er waren ook tegenslagen; dank zij gift van de beschermheer in 1936 heeft Warmonds Fanfare in deze moeilijke tijd het hoofd boven water gehouden. De voor zitter bracht dank aan allen, die de ver eniging in de afgelopen jaren een goed hart en hun steun hebben toegedragen. De burgemeester kreeg vervolgens het woord. Hij begon met te zeggen, War monds Fanfare van 1945 af te hebben meegemaakt, een periode van 15 jaar dus, waarin hij onder meer heeft gezien, dat het korps werd geüniformeerd. De jaar lijkse subsidie wordt door het gemeente bestuur steeds met liefde verstrekt, aldus de burgemeester, daar wij ervan over tuigd zijn, dat Warmonds Fanfare, even als haar zustervereniging, zeer verdien stelijk werk doet in de Warmondse ge meenschap. Toen richtte de burgemeester zich tot de vijf jubilarissen persoonlijk. De heer J. van Bladel neemt ook op ander terrein in Warmond een vooraanstaande plaats in. Hij is o.a. reeds 14 jaar lid van de ge meenteraad. lid van diverse commissies en ook bekend in ander verenigingsleven, zoals de Warmondse IJsclub. Uw verdien sten worden thans nog alleen beloond met woorden, aldus de burgemeester, doch zullen te zijner tijd zeker een tastbare honorering krijgen. Het is daarvoor nog niet de geschikte tijd. Voorts wendde de burgemeester zleh tot de andere leden. W. van Bladel. A. van Bladel. H Roest en J. Roest, en deel de hij mede, dat bet H.M. de Koningin had behaagd aan de heren Vmn Bladel de eremedaille in zilver en aan de heren Roest de eremedaille In brons, verbonden aan de orde van Orante Nassau, toe te kennen. De heer J. van Bladel sprak een <5nrt dankwoord namens de onderscheiden leden. Ook de beschermheer De onderscheidenen van War monds Fanfare met hun dames. Links burgemeester jhr. mr. L. M. E. von Fisenne, rechts be schermheer mr. E. E. Menten. (Foto N. v. d. Horst) handigde namens het gemeentebestuur een enveloppe met inhoud. De receptie werd door velen bezocht uit alle lagen van de bevolking. Het huldigings- en inzamelingscomité, dat had zorggedragen voor de inzameling van gelden voor een cadeau van de bur gerij, overhandigde bij monde van mr. Menten, die hierbij ook deze commissie dank bracht, een cheque van tweeduizend gulden. De heer Menten dankte vooral K. Beumer, de stuwende kracht bü deze, gedurende de afgelopen weken gevoerde actie. De grootte van het bedrag toont aan, dat Warmonds Fanfare in het dorps leven wat betekent. Wederom dankte de heer Ouwehand namens het bestuur voor dit prachtige bedrag. De Harmonie St. Mathias bracht een serenade, waarbij deneer Th. R. de Vroo- men de gelukwensen namens deze zuster vereniging aanbood, vergezeld van een cadeau in de vorm van een nog nader te bepalen muziekstuk. Het damescomité is steeds zeer actief en het was dus te verwachten, dat ook van deze zijde de gelukwensen vergezeld zouden gaan van een bedrag voor het in strumentenfonds. Een grote verrassing was het, dat mevrouw A. Roest-Schrier een chèque van duizend gulden kon over handigen. hetgeen het bestuur zeer dank baar stemde, zoals bleek uit het dank woord van de heer Ouwehand. die het damescomité verzocht, het werk van de „mannen" te blijven steunen. (Advertentie) Oh, U kent de grapjes over televisie in sommige steden: de mast op afbetaling en het tv-toestel nog nergens In Katwijk kunnen die mas ten echter beschouwd wor den als symbolen van een verstandig beleid: Pas de mast op het dak nè aankoop uit een spaartegoed bij de Sassenheims Chr. Mannenkoor gaf in de Gereformeerde kerk aldaar een concert, dat, volgens de nadrukkelijke aankondiging, voor de jeugd was bestemd. Nu is althans deze doelstelling ons niet erg duidelijk geworden, want het programma vermeldde geen enkel werk, waarmee nu, met uit sluiting van alle andere leeftijdsgroepen, speciaal de jongeren gelukkig konden worden gemaakt We moeten onwillekeurig denken aan vele jeugddiensten, die bij voorkeur door ouderen worden bezocht Maar de bedoeling was goed, nemen we aan De jeugd had trouwens geen verstek laten gaan. Ds. Van den Berg herdacht in zijn openingswoord de overleden ere-voor- zitter van het koor, wijlen burgemees ter Sand berg van Boelens. Deze avond werd men enkele malen, nolens volens, met ruimteverhouding en akoestiek geconfronteerd. Dit Sassenheimse koor, nauwelijks twintig zangers sterk, heeft eigenlijk een kamerbezetting, terwijl de ruimte van de Gereformeerde kerk allesbehalve een kameromvang bezit. De akoestiek, toch al niet zo gunstig, werkte in dit geval, zeker, als lang niet alle plaatsen bezet zijn, in enkele verklankingen be paald tegen. Het was in dirigent Job de Vries te prijzen, dat hij de koorzang tóch niet forceerde. Zijn directie verdient nog om andere redenen te worden geroemd. Alle stijlen, die deze keer aan de orde kwamen, in terpreteerde hij, zonder uitzondering, zeer juist. Dit moet zeker aan een goede theorethische kennis, méér nog, dach ten we, aan een natuurlijke, steeds zui ver reagerend muzikaal gevoel, worden toegeschreven. De zangers volgden hem ook nauwlet tend en waren met hart en verstand bij hun werk. Dit gevoelige contact tussen de intelligente leiding en de ten volle bereidwillige zangers moest wel gun stige resultaten opleveren. Men vergeet dan gaarne, dat niet alle stemmen even welluidend zijn. Enkele kanttekeningen bij de uit voeringen lijken ons intussen niet overbodig. Na een fraai getroffen „Convertere" van Las sus, misten we Diamanten jubileum in Sassenheim medaille in de orde van Oranje Nassau Jubilea zjjn geen zeldzaamheden, maar een zestigjarig dienstverband zoals giste ren mejuffrouw A. P. de Groot in Sassen heim mocht herdenken verdient wel bij zondere aandacht. In 1901, op dertien jarige leeftijd, trad zü in dienst bij de heer en mevrouw G. van Rijn in IJmui- den; toen het echtpaar twintig jaar later naar Sassenheim verhuisde ging mejuf frouw De Groot mee. Nu woont de familie dus veertig jaar aan de Julianalaan. Mevr. Van RUn, die reeds jarenlang ziek Is, en haar man, die de laatste lijd ook hulp behoevend is, hebben zich altijd verzorgd geweten door mejuffrouw De Groot. Gistermorgen om half elf kwam de zuster van de jubilaresse uit IJmuiden. terwijl eveneens de beide gereformeerde predikanten van Sassenheim en hun echtgenoten aanwtezig Waren om het feit te herdenken. Het was ook een 'hele ven rassing voor de bejaarde dame om bur gemeester J. baron van Knobelsdorff en wethouder Vogelaar om elf uur te zien arriveren. De burgemeester sprak woorden van grote waardering tot mejuffrouw De Groot. „Voor ons jongeren is veel van u te leren. Hoe vaak komt het in deze tijd voor, dat voor een gulden per week of een vrije middag meer van werkgever wordt verwisseld?" Mejuffrouw De Groot heeft immer op haar post gestaan en voor deze lange staat van dienst, in bescheidenheid volbracht, speldde de eerste burger van Sassenheim de zilveren op. Mejuffrouw De Groot beantwoordde deze onderscheiding met de veelzeggende woorden, dat zij het prachtig vond doch niet begreep waaraan zij deze hulde had verdiend. Na deze officiële gebeurtenis bleef het gezelschap nog enige tijd feestelijk bij een. Ouderavond Vanavond om half acht zal in de Her vormde school te Sassenheim de jaar lijkse ouderavond gehouden worden. Op het programma staat o.m. een causerie over „Wat hebben onze kinderen aan het vak vaderlandse geschiedenis?", die ge- hotsen zal worden door mr. dr. K. de Vries, directeur van de christelijke kweekschool te Leiden LEIDERDORP Bouwopdracht De firma Dorco uit Leiderdorp heeft van de dienst van volkshuisvesting te Rotterdam namens B. en W aldaar op dracht gekregen tot het bouwen van acht bedrijfsruimten voor een totaal be drag van f 145.000. Geslaagd Onze oud-plaatsgenoot H. O. Veerma is te Leiden cum laude geslaagd voor het doctoraal examen biologie. m het overigens correct en devoot gezongen „Veni Creator Spiritus" van Diepenbrock de extase, ook wei ten dele de geestelijke spanning. Ook Beethovens gevangenen-koor uit Fi- delio klonk wat beklemd en Schu berts x,Die Almacht", ofschoon in sommige passages indrukwekkend vertolkt, zou door een sterkere stu wing aan swggestiviteit hebben ge wonnen. Een goede indruk maakte de uitvoe ring van Verdi's „La vergine degli an- geli". een werkelijk uitstekende die twee wat uit-de-tijdse, maar toch nog wel door kleurige Leipziger-Noorse ro mantiek aansprekende Grieg-werken: Königslied en Das Nordlandvolk. Een wezenlijk bezwaar vinden we altijd wel die Duits inplaats van Noors ge zongen Edvard. Job de Vries met een door hemzelf gecomponeerde hymne, een open, goed geproportioneerd en beschaafd-vreugde- vol klinkend werk, dat de mannen met beheerste levendigheid zongen. Het was alleen jammer, dat juist bij Diepenbroch en deze hymne, het koor niet zeker driemaal zo groot is. Een zeer gewaardeerd aandeel in het concert nam de bekende baszanger Hen ry Blackmon. Zijn bijzonder mooie, sonore, warme stem. is echter niet voor alle genres evenzeer geschikt. In de Bach-aria „Es ist vollbracht" konden we voluit de ontroerend-devote expressie bewonderen, maar voor Handels op- standings-aria (Messiah, deel III), is nodig een heroïeke expressie, die Black mon niet in voldoende mate kan op brengen. Ook trok hjj voor deze stijl niet pregnant genoeg. Ook de akoestiek was hem hier bepaald niet ter wille. Onovertroffen en voor een zoon der lauwe westerstranden wél on navolgbaar zong hij een vijftal negro-spirituals. waarvan vooral .City called heaven" en „Every time I feel de spirit" door edele klank, een subliem gebruik van tussento- nen. onophoudelijk veranderend as pect en veelzeggende expressie aan grepen. De sopraan Caroline van Dorpvan Heiningen, wier fraaie stem zich reeds voldoende vrij beweegt, zong in „Die Almacht" en een aria uit Verdi's opera „La forza del destino". In dit genre mist haar uitdrukking echter nog de zuide lijke. Verdiaans-dramatische gloed. Door de bevangenheid te overwinnen, zou zij zonder twijfel nog sterker van haar vo cale en muzikale capaciteiten kunnen overtuigen. Als zeer vaardig trompetter werkte mee de in onze omgeving ook als araa- teurkorps-dirigent bekende heer J. H. Bosveld, lid van de K.M.K. HU blies het obligaat in de Hfindel-aria, de mooie partijen in de hymne van De Vries en de populaire Trumpet-Voluntary van Jeremiah Clarke. We moeten nog met veel waardering de pianobegeleidingen van Piet van Zoen en ook die van de organist noemen. Voor mevrouw Van Dorp, de heer Blackmon en de dirigent voerden jonge meisjes kleurige bloemen aan. Joh. van Wolfswinkel K4TWIJK AAN ZEE Agcndanleuws Vanavond acht uur houdt de Chr. His torische Jongerengroep een vergadering in de doopkamer van de Nieuwe Kerk. De heer L. H. de Nie zal spreken over het communisme. De wUkgemeente „Zuid-West" houdt morgen kwart voor acht een wijkavond in de zaal bu de Oude Kerk. De heer Mulder uit Oegstgeest houdt een lezing met lantaarnplaatjes over de Kerk in Oost- en West-Berlijn. Hoog en laag water Donderdag: hoog water 2.54 en 15.11 uur; laag water 10.56 en 23.25 uur. Bloemisterij REMISESTRAAT 51 Telefoon 2714 Burgemeester Van Knobelsdorff heeft zojuist mejuffrouw A. P. de Groot het eremetaal opge speld. (Foto Bonte) Raadsagenda De raad van Zoeterwoude komt he denavond om 8 uur bUeen. Op de agen da komen de volgende punten voor: Voorstel tot verlenen van voorschot op de vergoeding ingevolge artikel 101 der L.O. wet; verlenen van medewerking voor de aanschaffing van gymnastiek- en verduiateringsmaberiaaJ voor de H. Hartschool; verkoop van grond aan de rJc. woningbouwvereniging St. Willi - brord; aanleggen van open voortuinen bij de 34 woningen aan de Hoge Rijn dijk; aanbrengen van een beplanting langs de Jan van Banningstraat vanaf de Nieuwewegsbrug; wijziging van de uitkeringBverordening; vaststelling van de uren van openstelling van het bureau voor de burgerlijke stand op zaterdag: aangaan van een geldlening, groot 1 121.000. bij de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten; wijziging van de ge meentebegrotingen 1960 en 1961. Woningen Het architectenbureau Paardekooper- Barnhoorn te Lisse heeft namens de woningbouwvereniging Sint Willibrord het bouwen van 15 woningen aan de Hoge Rijndijk opgedragen aan de frima De Lange en Van der Plas te Oegstgeest NOORDIT I IK F.RHOVT Woningbouw Volgens een ontwerp van het architec. tenbureau M J. Rouw uit Zoetermeer zal het bouwbedrijf Gebrs. Van der Togt uit Noordwijkerhout aan de Kerkstraat 15 woningen gaan bouwen voor eigen rekening. Na dit officiële gedeelte bood de heer Ouwehand de vijf jubilarissen een vulpen met inscriptie aan, terwijl de dames bloe men ontvingen. Voor de beschermheer, mr. Menten was het een grote verrassing te vernemen, dat ook hij jubileerde. Hij werd namelijk in januari 1936 benoemd tot beschermheer, en was dus 25 jaar als zodanig aan de vereniging verbonden. Hem werd een ingelijste foto van het korps overhandigd. De heer Menten dank te met een kort woord, en overhandigde vervolgens aan drie leden. J. Schrier, P Schrier en H. Zwaan een draagmedaille wegens 25-jarig lidmaatschap. De dirigent, C Hondong, en de tam boer-instructeur, W. Werk, ontvingen uit handen van dé voorzitter een zilveren asbak. Tijdens de hierna volgende receptie wenste de burgemeester, namens het ge meentebestuur, het bestuur van War monds Fanfare geluk. Uw 25-jarig jubi leum heb ik ook meegemaakt, doch dit was slechts negen dagen na mijn instal latie, en u begrijpt, dat ik thans persoon lijker kan zijn, zei hij Warmonds Fanfare wordt gewaardeerd en staat in aanzien. Uitnodigingen en vele lauweren op het vaandel getuigen daarvan. De samenwer king met de zustervereniging is goed; er is vrede en waar vrede heerst, is geluk, welvaart en bloei. De burgemeester over- De Velsense politie ls de afgelopen da gen opgetreden tegen rederijen van vis- sersvaartulgen, omdat de bemannnlngen van de schepen niet gemonsterd waren. Het kwam de laatste tijd meer voor. dat trawlers, loggers en kotters naar zee gingen met opvarenden, die niet offieleel hadden gemonsterd bU de waterschout. Het ls mog-llik deze opvarenden als op stappers te vten meevaren, waarna men In de volgende haven toch officieel moet gaan monsteren Hetgeen nogal eens wordt vergeten. In IJmuiden geeft de Scheepvaartlnsoectle dergelijke gevallen door aan de politie. Deze volstond tot nu toe steeds met een waarschuwing, maar heeft begin van deze week de eerste pro- cessen-verbaal opgemaakt. De politie wil nu eens een eind maken aan deze onge wenste toestand. Van de visgronden in de Noordelijke Noordzee werd gisteren gemeld dat het goed weer was. De vangsten liepen sterk uiteen. Enkele schepen hadden behoor lijke vangsten, die tegen de 200 manden liepen. Ze bestonden meest uit kleine haring, kleine makreel, schelvis en kool- vis. De meeste trawlers moesten echter doorgeven, dat zij slechts dagvangsten van 60 tot 100 manden vis. meest kleine soort, hadden. Trawlers als de TJM 33 Thorina. IJM. 36 Jacoba Geziena. IJM. 72 Beatrice, IJM. 32 Elie Cheneviere de. den trekken van 25 tot 60 manden vis, De kabeljauwvisserij blijft nog steeds voortdurend op de 56e breedte graad De vangsten bestonden uit 50 tot 300 stuks kabeljauwen per etmaal en daarbij 10 tot 20 manden gul. Bij de P-route, ter hoogte van de boeien 4 en 5, haalden de kotters en loggers 200 tot 250 kg. tong en van 5 bot 10 mandjes schol en wijting scheep. Vandaag aan de markt De IJmuidense woensdagmarkt de beste markt van de week zou worden bezocht door zeker zes trawlers Daarbij was de Gouda-vriestrawler „Egmont" IJM. 99 met 1000 kisten vis: 100 kisten wijting, 60 koolvis, 20 schol, 80 haring. 20 makreel, 10 kleine schelvis. 80 dichte wijting en 30 kruit en 10 stuks kabeljau wen. Voorts meldden zich de TJM 34 Allanwater met 550 kisten vis, waarbij 230 haring cn 400 kleine kisten haring de IJM. 79 Job Gouda met 800 kisten vis, meest koolvis. de KW. 42 Nicolaas Senior met 400 kisten vis, de SCH. 117 Onder neming III met 700 kisten vis en de VL. 110 Michiel Jan met 1100 kisten yls. Voor de dinsdagmarkt De IJmuidense dinsdagmarkt werd be zocht door de schepen, waaronder 6 Bezoekt- de exclusieve M E U B E L S H O W van 11 tof- en met 18 maart 1961 ZAAL „MUSICA", Emmaolein Vrij toegang van WONINGINRICHTING Princestraat 22 trawlers. De totale aanvoer was 5500 kis ten vis groot, waarbij 750 kisten tong en 800 kisten schol van de kustvloot. die van maandag was blijven overliggen Van de trawlervloot stonden in de vishallen 400 kisten schelvis. 300 wijting. 350 gul en kabeljauw, 750 koolvis. 950 haring 600 makreel Er waren verder 3250 ctuks stijve kabeljauwen bij de aanvoer De tong van de kustvloot bleef goed genoteerd en ging per kg. van de hand voor f 3.50 tot f 2 per kg. De grove en middelschol voor Engeland bracht van f 35 tot f 20 per kist op. De kleine schol ging het binnenland in voor f 30 tot f 18 per kist. De haring van de trawlers ging weg voor f 20 tot f 14 per kist. de makreel naar soort voor f 40 tot f 10 per kist De schelvis was duur, daar de aanvoer schaars blijft. De prijs van de grove schelvis leverde van f 60 tot f 50 op. de middel en kleine schelvis van f 60 tot f 35 per kist. Kabeljauw bleef goedkoop met noteringen van f 75 tot f 25 per rij van 10 stuks Van de trawlers was onder meer de KW. 8 Deining present met een vangst van 600 kisten vis. waarvoor f 13 900 werd gemaakt. De vangst bestond uit 250 kisten haring. 120 makreel. Verder present de RO 46 Claesje met 875 kisten vis voor f 14.100; de KW 101 Nestor met 775 kis ten vis; de VL. 153 Liesje en Rutger met 600 kisten vis: de IJM. 20 Johannes Pol derman met 500 kisten vis voor f 11.900; de KW 121 Brittenburg met 400 kisten vis en 1030 stuks kabeljauwen De Brit tenburg besomde f 15 900. Toch na 12 gekocht De leden van de Nederlandse Zeevis groothandel-Vereniging te IJmuiden heb ben maandag voor het eerst geen vis na twaalf uur in de markt gekocht Toch loste een van de kustschepen de vangst schol en tong Drie handelaren namer de tong af voor een prijs, die f 0.50 tot f 0.60 lager lag dan 's morgens tijdens de han del. Later besloten de drie handelaren om de vis weer in de afslag te plaatsen, waarna deze vangst dinsdagmorgen is verkocht Reparatie van VL. 84 Te Umnlden U men nog steeds doende met de reparatie van de trawler VL. 84 Jan Senior. Dit schip werd enige tUd geleden binnengesleept door de KW 144 Cornells Den Dnlk. De VL. 84 Jan Senior moet een nieuwe schroefas hebben en te vens moet een nieuw roer worden be- vestlgd. Met een heel kordate ruk aan de bel ten teken dat de roltrappen in beweging gesteld konden worden, heeft prinses Marijke gistermiddag de naar haar genoemde nieuwe Jaar beurshal op het Croeselaanterrein officieel geopend. Het prinsesje was vergezeld van haar moeder, Konin- qin Juliana, die kennelijk genoegen schepte in dit aardige moment. Zodra de bel weerklonk kwamen twee kranige zeecadetten 3e klas, de 14-jarige Hans Bosschen uit Roterdam cn de even oude Eddy van den Heuvel uit Gouda, in actie. Zij drukten op de knop en daar kwamen al pijpende de pijpers van de Marinierskapel op de roltrap naar bene den. Hun vrolijk „In naam van Oranje" werd stevig ondersteund door de Marinierska pel zelf. die op de etage van ie hal bleef staan. Prinses Marijke, gekleed In een blauw jasje, vond het een heel feestelijke ver toning en dat was net ook, want bij al die luide muziek scheen de zon vrolijk de nieuwe hal binnen. Natuurlijk verdrongen zich talrijke standhouders en bezoekers rondom het open gehouden gedeelte van de hal waarin dr. G. van der Wai namens het Jaarbeursbestuur en de Raad van Be heer (van welke ook vele leden aanwe zig waren) met een korle rede Koningin en prinses verwelkomde en haar beiden dankte voor haa- aanwezigheid. Er waren toen al bloemen aangeboden aan de Koningin (die zeer smaakvol in het grijs was gekleed met weer een bij zonder mooie hoed) en aan prinses Ma rijke: daarvoor hadden de kleine Lles- beth van Diën en Margriet Daarnhouer keurig gezorgd. RONDGANG Na de korte plechtigheid maakten de hoge bezoeksters een kleine rondgang door de hal. waarin het Jaarbeursleven in volle gang was. Even gingen Koningin en prinses een stand met zeilschepen en motorboten binnen en daarna luisterden zij naar een gesprek, dat de hoofdinge nieur van Holland Radio ir. H. T. Hyl- kema voerde met de gezagvoerder van de Koningin Wilhelmina het schip van de Mij De Schelde, dat in volle zee op weg was van Harwich naar Hoek van Holland. In 1959 heeft koningin Juliana zelf dit schip te water gelaten. Het via Scheve- ningen Radio gehouden gesprek kwam uitstekend over. üi een diamantslijpersstand wachtte prinses Marijke een kleine verrassing: hier was haar naam uitgelegd in kleine industrie-diamantjes boven een veld met de Nederlandse Leeuw, eveneens kunstig uitgelegd. Vla de Margriethal ging het hoge ge zelschap naar de Me-wcdekade. waar een kort bezoek gebracht werd aan ue ondiepwatermijnen"eger Hr Ms Van Straelen Hier werd aan de prinses het schecpsembleem van de Mijnendienst van de Kon. Marine en de mascotte van de dienst „Donald Duck' aangeboden. Tot besluit van het zeer geslaagde be zoek dronken Koningin en prinses thee in het restaurant van de nieuwe hal waar dr. G. van der Wai prinses Marijke namens de Jaarbeurs een vulpen aanbood en waar zij namens deelnemers een reis- necessaire kreeg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 9