COLGATE nu Vs' NIEUWS ^SLEUTELSTAD ZWO-subsidie voor onderzoek kerkacta EXPOSITIE BLOEMBINDCURSUS IN FLORA TE RIJNSBURG KOELKASTEN Bij brand paraat TEXTIELHANDEL H. SCHAAP Leerling of Halfwa: Autoplaatwerkerij en Spuiterij 1V Bê V onmiddellijk V R O O Hl D A N NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 WOENSDAG 15 MAART 1961 \VeJu/oig yaw Man rijdt op fiels de Rijn en Scliickadc in De 60-jarige H. Olivier wonende aan de Rijn en Schiekade is vanmorgen om streeks 7 uur met de fiets het water van de Rijn en Schiekade ingereden. Hij is door de 24-jarige kantoorbediende L. van Wijk op het droge gebracht. De heer Olivier, die de zwemkunst niet machtig is, was toen reeds in bewus teloze toestand. Kunstmatige ademhaling toegepast door de politiesportinstructeur H. Westbroek konden de levensgeesten echter weer bij hem opwekken. De E.H.D. heeft de drenkeling naar het Academisch ziekenhuis vervoerd. Architect Van der Heyden overleden Op 62-jarige leeftijd is te Leiden over leden architect A. van der Heyden, van de Garenmarkt De overledene was ar chitect van de woningbouwvereniging ..Spinoza'" te Rijnsburg en heeft ook wo ningen ontworpen voor „Buitenlust" te Oegstgecst en „Brittenburg" te Katwijk. Aaii de De Gijselaarstraat acht nieuwe woningen Het aannemersbedrijf voorheen firma Leo Zitman, P! M. du Prie te Leiden, zal volgens ontwerp van het architec tenbureau Buurman en Schutte aan de De Gijselaarstraat acht woningen gaan bouwen voor eigen rekening. NOORDWIJK Pater over vogels Voor de Noordwijkse vereniging van vogelliefhebbers Klein Avifauna heeft pater R. van Sassen van IJssclt uit Leiden een instructieve causerie gehouden over onze inlandse vogels, toegelicht met goede kleurendia's. Vele van de dia's bleken in de omtrek van Noordwijk te zijn gemaakt. De pater was tegen het einde van de bij eenkomst nog Jang niet uitverteld. Een volgende maal hoopt hij zijn betoog voort te zetten. Voorzitter J. Zwagerman reikte prijzen uit van de districtstentoonstelling te Kou- dekerk-Hazerswoude. Er waren een beker en een wimpel voor de heer J. Philippo, die kampioen was geworden met zijn par kieten, de heer C. van der Ham had een eerste prijs in de afdeling zebravinken en de heer J. Thijssen een eerste prijs met zijn inzending agapornissen en een twee de prijs voor zijn watcrslagers. Philatelica Gisteravond vergaderde Philatelica in De Zeeleeuw. Voorzitter W. Beukers deel de mee. dat is besloten tot het houden van een rayonbijeenkomst met de afde lingen Lisse en Katwijk, 28 maart, in De Zeeleeuw. De bedoeling is het ruilen te stimuleren. Er zal ook een grote veiling worden ingelast Uitvoerig werd gediscus sieerd over het voorstel van het hoofd bestuur tot contributieverhoging. Men kwam overeen de jaarbijdrage met f 2.50 te verhogen. Bondsvoorzitter P. L. Backer uit Den Haag lichtte het voorstel toe. Daarna volgden veiling, verloting en rui ling. Doe liet zelf De leden van de Noordwijkse vereni ging van huisvrouwen woonden in De Zeeleeuw een Flexa-demonstratic bij, hun aangeboden door de Sikkens lakfabrieken en het Doe-het-zelf-centrum van de heer J. Koemans te Noordwijk. Presidente me vrouw Pasma sprak een welkomstwoord, waarna de heer Hulsman vertelde over door amateurs te gebruiken verfsoorten. Kleuren hebben een ruimtelijke werking. Dat wil zeggen: zij kunnen iets ogen schijnlijk groter of kleiner maken. Aller lei wenken werden in dit opzicht gegeven. De heer Jansen vertoonde dia's over het inrichten van woningen, waarna de huisvrouwen in de gelegenheid werden gesteld hun vaardigheid in het schilderen te beproeven. Muziekmlddag De afdeling Noordwijk van de algemene bond van ouden van dagen houdt donder dag 23 maart om half drie in het Lido een culturele middag. Optreden zullen me rouw Francesca Heineken, zang, me- {ufuouw G. M. B. Klcyberg, piano, en de icer H. van Nes, alt-blokfluit. Er is een aantrekkelijk en gevarieerd programma samengesteld. Muziekliefhebbers die zich nog niet tot de bejaarden kunnen reke nen, zijn ook hartelijk welkom. Bidstond Ds. G. Boer te Huizen zal liedcnavond 7.30 uur spreken in een bidstond voor visserij en gewas van de Herv.-Geref. evangelisatie alhier. Schoolstraat 2a. Nooidlwijk aan Zee. Schietvereniging Blijft voor 't land De wisselmodailles werden deze week rr.ert de buks gewonnen door A. van Eg- mond met 48 p. in do le klasse; A. van der Loo mot 45 p. in de 2e klasse; mej. A. van Weeghel met 46 p. in de 3e klasse. In de 3c klasse werd de medaille de finitief gewonnen door mej. A. van Weeghel met respectievelijk 461943 —4446 p. Mot K.S.O. wendten de medailles ala volgt gewonnen: L. van der Meer met 53 p. le klasse; L. Wassing met 57 p 2e klasse. In de le klasse werd de medaille de finitief veroverd door L. v. d. Meer met respectievelijk 5658595358 p. In de koppcflwedstrijd werden de kop pels 34 cn 8 winnaar, met respectieve - lijk 3315 en 8 punten boven het ge- De Nederlandse organisatie voor zui ver-wetenschappelijk onderzoek heeft prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink, hoogleraar in de algemene kerkgechie- denis aan de rijksuniversiteit te Leiden, een subsidie verleend voor de voorbe reiding ener publikatie van de classica- le acta der Nederlandse Hervormde Kerk, met name van de acta der classis Dor- dracensis, alias Zuid-Hollandiae. Door deze subsidie heeft prof. Bak huizen van den Brink een medewerker kunnen aanstellen, namelijk de heer C. A. Tukker, kandidaat in dc theologie, die dit werk onder zijn supervisie verricht. Reeds eerder hebben leerlingen van prof Bakhuizen van den Brink aan de voorbe reiding dezer publikatie meegewerkt, maar daar de studentengeneraties nogal wisselvallig zijn. bleek het noodzakelijk, dat hiermee —een vaste kracht werd belast Het werk is indertijd onder auspiciën genomen door de rijkscommissie voor vaderlandse geschiedenis en de uitgave zal verschijnen in de bekende serie der rijks geschiedkundige publikatiën. De be wuste acta zullen worden uitgegeven met annotaties over personen, zaken en plaat sen en met registers. Op het ogenblik zijn van dc acta der classis Dordrecht ongeveer een kleine zevenhonderd bladzijden in transcriptie gereed, die de jaren 1573 tot 1605 omvat ten. De indicering en annotatie hiervan is ook al voor eon gedeelte klaar. Het spreekt vanzelf, dat niet alle in de aria behandelde kwesties even gewichtig zijn en daarom zal men in zulke gevallen volstaan met „regesten" (inhoudsopgaven in eigen bewoordingen). De omvang van dc uitgave zal vrij groot worden, omdat zij, behalve de acta der classis ook die van de gedeputeerden der classis zal bevatten. De classis zelf vergaderde ongeveer drie tot vier maal per jaar en in de tussentijd deden de gedeputeerden de lopende zaken af. waar- van ook notulen zijn gemaakt. Ouderavond kleuterschool In het «choolgebouw aan de Prins Hendrikstraat werd een ouderavond ge houden door de Neutrale Kleuterschool- vereniging. De secretaresse, mevrouw H. G. C. M. van den Bengh—van Leeuwen, bracht het Jaarverslag uit Het leerlingenaantal blijft stationair. Er werd medegedeeld dat dc hoofdleidster, mevrouw Van der Kwaak—Stapel, wegens huwelijk de school op 1 september gaat verlaten. De penningmeester, dc heer F. W. 't Hooft, gaf con overzicht van de finan- c.cle toestand, die gezond bleek te zijn. Mevrouw De Bruin en de heren Ber- revoets cn Hcnvcyor werden tot lid van de kascommissie gekozen. Daar gebleken is dat de totstandkoming van een openbare kleuterschool nog wel even op zich zal laten wachten, meende het bestuur te moeten blijven streven naar nieuwbouw. In verband hiermede werd besloten het bestuur mot twee leden uit te brei den. Tot bestuurslid werden gokozen de dames Hoekstra cn Van der Wiel. Mej. W. A. Cupedo hield een causerie over enkele aspecten van het kleuter onderwijs. Auto tegen boom kt de Pickéstraat reed gisternacht een personenauto, bestuurd door een 19-Jart- Vc expedttleknccht uit Li®e. tegen een boom. De (gehuurde) wagen werd:rm beschadigd en éón van de Inzittenden, een 18-jarige inwoonster van Sassen- helm, werd gewond. Na behandeling kon tij r"r haar woning worden vervoerd. Scooterberijdcr ernstig gewond Hedenmorgen omstreeks kwart over acht is de 20-jarige scooterberijder H. van de Berg uit Leiderdorp zodanig met een bestelauto op het Levendaal in botsing gekomen dat zijn toestand zorgwekkend moet worden geacht De heer Van de Berg wilde vanuit de Plantagelaan het Levendaal opdraaien toen een bestelauto vanaf het Levendaal de 4c Binnenvestgracht wilde opgaan. Vermoedelijk doordat de scooter in de bocht zat heeft de chauffeur var. de be- stelauto hem niet gezien. De scooterberijder heeft nog getracht de auto te ontwijken maar het mocht niet meer baten. Met een enorme klap vloog de scooter tegen de bestelauto. Door de kracht van de botsing werd de scooter het trottoir opgeslingerd en ram de vervolgens een voorgevel. Waarschijn lijk is de heer Van de Berg met het hoofd tegen de muur terecht gekomen. Hij droeg geen valhelm. Naast een zware hersenschudding kreeg hij ook een ernstige hoofdwond waarbij hij veel bloed verloor. Ook kreeg hij verwondingen aan het linkeronderbeen, een rechterbovenbeenfractuur en een rechterenkelfractuur. Hij werd met de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Er hing gisteravond in de voor zaal van veiling Flora een bij uit stek bloemrijke sfeer. Niet minder dan 63 bloemstukjes, vervaardigd door de 21 deelnemers aan de cur- sues bloembinden en -schikken, prijkten in volle glorie op de lange rijen, met crèpepapier afgedekte veilingkarren. KROMHOUT - RljNSBURC VLIET N.Z. 32 TELEFOON 3710 VALKENBURG Christenvrouwen Hedenavond kwart voor acht komt de afdeling Valkenburg van de Ned. Chris tenvrouwenbond bijeen in de zaal bij de nervormde kerk. De heer G. Nieuwen- huyzen van Den Haag hoopt te spreken over: „Het leven van mens en dier gezien in het licht van de Bijbel". Spreekbeurt Morgenavond acht uur houdt de Her vormde Evangelisatie in zaal De Vries bidstond voor het gewas. Voorganger is ds. Van der Ent Braat van Monster. Burgerlijke stand GEBOREN: Lucas Gerardus, z v H. Janssen en W. A. Olivier. LISSE „Llsser Boys" feestte Gister werd de jaarlijkse feestavond gehouden van de voetbalvereniging „Lisser Boys" in de grote zaal van Ta veerne. Voorzitter J. van dor Pol was dankbaar voor de grote opkomst en merkte op, dat „Lisser Boys" de reputa-- tie heeft een prima feestavond te kun nen organiseren. Met de opvoering van het komische stuk ,,'n Huis vol Herrie" door Nut en Ge noegen heeft men ook deze keer gezorgd voor een zeer geslaagde avond. Het muziekgezelschap „The Gay Players" zorgde voor het muzikale deel. terwijl ook een verloting werd gehouden. C.A.J.-avond niet in K.A.B.-gebouw. Het bestuur van de C.A.J. schrijft ons. dat het abusievelijk had opgegeven dat de slotavond in het K.A.B.-gebouw te Lisse gehouden zou worden. De bijeen komst vindt plaats in Rehoboth, vrijdag om acht uur. Christen Vrouwenbond Donderdag om acht uur vergadert de afdeling Lisse van de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond in de Witte Zwaan. Mevrouw De Moor—Rignalda hoopt te spreken over'het boek „Oud worden— jong zijn". Jonge Kerk Donderdag om acht uur spreekt ds. Pettinga in „Baken" voor de afdeling Lisse van de Jonge Kerk over „Israël en zün toekomst" Ouderavond Vrijdag wordt in de school aan de Schoolstraat de jaarlijkse ouderavond gehouden van de Gereformeerde Ge meente-school. Aanvang acht uur. OEGSTCEEST Bungalow Namens de heer Relzevoort heeft ar chitect D. T. van Manen uit Voorscho ten het bouwen van een bungalow aan de Hofdijck opgedragen aan de firma C. Wt. Lindenhoff en Zoon te Leiden. Het geheel deed bijzonder feestelijk aan en bij beschouwing van de afzonder lijke bloemstukjes komt men onder de indruk van de vaardigheid waarmee deze stukjes zijn opgestoken. De cursusleider, de heer J. Schild, heeft met deze 2-jarige cursus bijzonder veel eer ingelegd en in vele toonaarden werd hem dan ook bij de diploma-uit reiking in de bestuurskamer van Flora lof toegezwaaid. Allereerst door burgemeester Koomans en daarna door de voorzitter van vei ling Flora, de heer G. van Delft. Laatst genoemde reikte met een toepasselijk woord de diploma's uit. De cursisten boden de heer Schild een kistje sigaren aan. De beste prestatie werd geleverd door mevr. R. van EgmondNap, die voor de drie bloemstukjes de hoogste waardering (30 punten) kreeg toegekend. Direct daarop volgde de heer A. J. van Eikhui zen uit Sassenheim met zyn fantasiestuk Theorie en Praktijk. De namen van de geslaagden zijn: Met zeer veel vrucht: mevr. R. van Egmond- Nap; A. J. van Eikhuizen (Sassenheim); B. van Abtswoude (Noordwijk); R. W. Peschier (Voorschoten); J. J. Philippo (Sassenheim); H. Nap (Leiden); B. Kromhout. Met veel vrucht: Jan van Zuylen; C. Moerinks (Boskoop); L. Peschier Jaczn; mej. A. Hoogendijk (Boskoop); mej. S. den Haan (Oegstgeest); Adr. van Beve- ren (Leiden); P. de Leeuw Bzn; mej. E. van Vliet S. J. de Jong (Leiden); mej. C. v. d. Zon (Lisse) J. de Roos (Delft); mej. A. G. Kampman. Met vrucht: K. Blom (Leiden); mej. C. v. d. Burg (Noordwijkerhout). Spreekbeurt Vrijdagavond 8 uur spreekt in de zaal achter de Chr. Geref. Kerk in een bid stond voor het gewas ds. B. Haverkamp van Groeneman voor de afdeling van de Gereformeerde Bond. Kievitsei Het eerste in de omgeviing van Rijns burg gevonden kievitsei is gisteren de burgemeester aangeboden. Het ei was gevonden door de heer P. van Vliet. Brouwerstraat 116. KATWIJK Gisteren deed een zestiental leden van de Katwijkse brandweer examen voor de diploma's brandwacht eerste klasse en brandwacht tweede klasse. Nadat de mondelinge examens waren afgenomen volgde nog een praktische oefening vóór het raadhuis. Na afloop kon de voorzitter van de examencommissie meedelen, dat alle deelnemers aan het examen waren geslaagd. De geslaagden voor brandwacht eerste klasse zijn de heren C. E. P. M. van den Berg, J. Duyndam, C. van Duijvenbode, J. Haasnoot, N. J. Haasnoot, J. C. den Hollander. A. L. de Jong. C. de Mol, G. Ouwehand, D. Meyvogel, J. A. Parlevliet, A. G. Tuin en N, P. Winters en voor brandwacht tweede klasse de heren J. Verloop, K. Verloop en J. Zwaan. De examencommissie bestond uit de heer T. J. W. van der Sel, hoofdbrand meester van de inspectie voor het brand- v/eerwezen, voorzitter, hoofdbrandmees ter J. P. van Hoorn van de Haagse brand weer, adjunct-hoofdbrandmeester A. Bloem van de Wassenaarse brandweer, brandmeester Klaassen van de Leidse brandweer, adjunct-hoofdbrandmeester Van Ooyen, commandant van de brand weer van Bergschenhoek, en brandmees ter C. A. Jansen, van de districts-brand- weerinspectie in Zuid-Holland. De instructeur van de geëxamineerden was de heer J. van den Broek, brand meester bij de Leidse brandweer. Eerste kievitsei Maandagmiddag werd het eerste kie vitsei in Katwijk gevonden en evenals vorig jaar door de heer H. Wybinga, ser geant-vliegtuigmaker bij de Koninklijke Marine. Vorig jaar vond hij het eerste ei op 25 maart. Zoals gebruikelijk werd het ei aan burgemeester H. Duiker aange boden. HILLEGOM Auto gaf geen voorrang Een personenauto, bestuurd door P. P. S. uit Wassenaar, gaf bij het rijden uit een uitrit van een erf langs de Haar lemmerstraat te Hillegom geen voorrang aan een naderende bromfietser, L. J. G. uit Abbenej. De auto en de bromfiets werden beschadigd. - HEROPEND KONINGINNEWEG 2 Gaarne nodigen wij u uit tot een bezoek en wij willen hier als at tractie aan verbinden u bij aankoop vanaf f 2.50 een mooie zakdoek aan te bieden,, vanaf 10.— een pracht theedoek en vanaf 20. een prima badhanddoek Onze sortering In: baby- en kleutergoed. honneterlc, bloeses enz. is bij de aanvang van het voorjaarseizoen op z'n breedst, daarom hebben wü dit laten samenvallen met de vernieuwing v. ons interieur Hoogachtend H. SCHAAP KATWIJK AAN ZEE Overheidspersoneel had jaarvergadering In de Uniezaal hield de Ned. Chr. Bond 'van Overheidspersoneel, afd. Katwijk, gisteravond onder leiding van de voor zitter, de heer B. Vooijs, haar jaarverga dering. In het algemeen kan men van een vrij grote welvaart spreken, zei de heer Vooys in een overzicht. Toen ons land berooid uit de oorlog kwam, vroeg, ieder zich af wat er moest gebeuren. Mede door de hulp van het buitenland kwam ons land er snel bovenop. Er is nu geen sprake meer van terugslag. Het is echter niet gemakkelijk ieder in ge lijke mate in de thans heersende welvaart te laten delen. Over het algemeen zijn de overheids ambtenaren in vergelijking met de vrije sector er niet best afgekomen. Vooral aan de lager-gesalarieerdcn moet voorrang worden gegeven. Deze groepen staan in het brandpunt der belangstelling. De vrijere loonvorming van de laatste jaren kan in de vrije sector als geslaagd wor den beschouwd. De voorheen gegeven loonronden, waartegen de vakorganisa ties bezwaren hadden, (annex prijsstij ging) werden daardoor aardig genivel leerd, waarmee men niet veel vooruit gang boekte. Ook de bezitsvorming in de vorm van een spaarregeling heeft gewe zen goed te zijn. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer D. Meijvogel, bleek dat op sociaal gebied veel tot stand is gekomen. Hij memoreerde de loonsverhoging van de lagere ambtenaren, de huurcompensatie, de korting A.O.W. voor de gepensioneer- Gevraagd Joh. Varkevisser, Zuidstraat 69, Katwiji aan Zee. Tel. 4321. den en de herziening politiesalarissen e: van het verplegend personeel. Het ledei tal gaat nog steeds vooruit en verwacl mag worden, dat de afdeling binnenkoi 200 leden telt. De heer A. Bos meldde een batig saldo van f 801,13. Aan het hoofdbestuur wer( een bedrag van f 4142,70 afgedragen. De kascommissie, bestaande uit de he ren J. van der Bent en J. Guijt was vo lof over het beleid van de penningmees- ter. In de kascommissie voor 1961 wer den benoemd de heren Zuyderduijn en J. van Rijn jr. Na de pauze voerde de toneelgroep „Synthese" het blijspel „De trekpleister- op. Het spel was heel goed. In de pauze werd een verloting gehou den en werd voor Draagt Elkander) Lasten gecollecteerd. Philatelica Gisteravond hield de „Philatelica" af-: deling Katwijk een vergadering in Casa Cara onder leiding "van de heer J. L van Kempen. Hot voorlopige bestuur werd vervangen door een vast. Gekozen zijn de heren J. L. van Kempen, voor zitter, en G. Bos, penningmeester, mejuf frouw J. Haasnoot, secretaresse en de heren M. Nieuwenhuize en R. Postumus COLGATE TANDPASTA Bestrijdt trsndbederi Stopt slechte adem Ge„t, wittere.lood"" V' en frissere adem De kinderen zijn v/ dol op de y pepermuntsmaak NORMALE PRIJS 70 CT PER TUBE 'S WERELDS MEEST VERKOCHTE TANDPASTA), Op de eerste étage van onze meu belafdeling openen wij donderdag morgen 9 uur enkele 2 - 3 - en 5 kamer donderdag- mode - Wij tonen U hierin duidelijke voor beelden van de juiste kleurencom binaties van behang, stoffering en verlichting, toegepast niet alleen in de geheel ingerichte eet-, zit- en studeerkamer van „Cubisto meube len" doch ook in de jongens- en meisjeskamer. De modern geïnstal leerde keuken ontbreekt evenmin. Wij nodigen U uit tot een bezoek aan dit belangrijke evenement waar U tevens onze binnenhuisarchitecte bereid zult vinden U te adviseren. LEIDEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 4