„Ruimte en fleur in uw interieur" Er bleef een groot aantal kotters lossers overliggen en Rijnsbur» wil spoed zetten achter bouw van nieuw raadhuis Sassenheimse gemeentebode verlaat de dienst TELEVISIE Subandrio: Bereid voor Nederlanders te zorgen UITNODIGING „TIENDAAGSE VOOR DE WONINGINRICHTING" Visserij golf jes 't It It I I l IÜVCR MTRUM LAC koos nieuw bestuur LISSE NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 DINSDAG 14 MAART 1961 R1JISSBURC Burgemeester en wethouders van de gemeente Rijneburg hebben een nota het licht doen zien inzake de bouw van een nieuw raadhuis, waarbij ten nauwste zijn betrokken de oprichting van een mausoleum voor leden van het Holland se Gravenhuis, het oudheidkundig bo demonderzoek van de mt historisch oog punt bijzor»deT belangwekkende dorps kern van Rijneburg en de torenrestau- raitte. Met het oog op deze grote belan gen is een volledige reconstructie van de gehele dorpekern dringend noodza kelijk, waarmee tevens de verkeersvei ligheid en de saner*ng zouden zijn ge diend. Nadat untvoervg is ingegaan op de bij zonder slechte toestand van het tegen woordige raadhuis, komen B en W. tot de conclusie, dat thans hen ogenblik is aangebroken de volle medewerking van de desbetreffende ins>tan(bies voor de uit voering van de Rijnsburgse plannen te vragen. Zij vestigen daarbij de aandacht op de toenemende bemoeiungen van de gemeentelijke overheid op velerlei ter- ne*n en de daaruit voortvloeiende per soneelsuitbreiding, op de te verwaohten grenswijziging waardoor he< inwonertal van Rijnsburg belangrijk zal stijgen en ook wijzen zij op het feit. dat het aan zien van de overheid door een onwaar dige wijze van huivesUng in een sterk verouderde onderwijzerswornng ernstige •ohade kan lijden. B. en W doen dan ook een dringend be roep op de bij deze aangelegenheid be trokken instanties van rijk en provincie de bouw van een nieuw raadhuis moge lijk te maken. Gevonden voorwerpen In de periode van 26 februari tot 11 maart zijn de volgende voorwerpen ge vonden: een witte sjaal, Irissenstraat 9; een gebreide zwarte handschoen, Burge meester Hermanstraat 17; een paar dames handschoenen, Narcissenstraat 5; een stu dieboek, Burgemeester Meijboomstraat 14; een zilveren kettinkje met hanger, Tul penstraat 12; een glacé handschoen. Vliet N.Z. 57; een alpinopet. Brouwerstraat 106; een kralen ketting. Hyacintenstraat 12. De voorwerpen kunnen op de vermelde adressen worden afgehaald. Op het politiebureau liggen nog drie dameshandschoenen. KATWIJK AAN ZEE Jaarvergadering van KROMHOUT-RljNSBURC VLIET N.Z. 32 TELEFOON 3710 IEDERE Sassenheimer kent de ro- buuste gemeentebode en concierge, de heer Bruinsma. Een man die bijna niet is los te denken van het ge meentehuis en die voor ieder een hartelijk woord en een vriendelijke groet heeft. Ook een man met stijl: hij weet hoe het hoort in het huis van de gemeente Het zal dan ook heel vreemd zijn als hij per 1 april ziji^ werkzaamheden heeft neergelegd. Sassenheims bode werd in 1896 In Warmond geboren. Na de lagere school te hebben doorlopen was hü in het bloe mistenvak. totdat hij op 21-jarige leef tijd in Sassenheim ging wonen na door burgemeester P. Bcsselaar te zijn be noemd tot agent van politie, belast met Hp n-JpMHipnct T>P ir Ri—nnfc Wua Uien mie man siem en a- -a u-g tot taak met de kwitanties van de ge meentebedrijven te lopen. Het dorp had in die tijd ongeveer 4009 inwoners. Bijna dertien jaar is de heer Bruisma bij de politie geweest. In 1930 werd het het bloembollenvak en nog meer instan ties vergaderden daar. De heer Bruinsma heeft in zijn werk altijd het volle vertrouwen on dervonden. Als hij de koffie serveer de in een B. en W.- of fractieverga- dering (welke fractie dan ook), er werd gewoon doorgesproken. Men wist het: Bruinsma hoort veel en weet veel. maar hij zwijgt. Vier jaar geleden heeft de scheidende gemeentebode zijn 40-jarig jubileum in overheidsdienst gevierd. Hierbij werd hem de bronzen medaille van de Orde van Oranje-Nassau verleend. Baron van Knobelsdorf is de vijfde burgemees ter die hij meemaakt. Bruisma is ervan overtuigd, straks veel bedrijvigheid te zullen missen, maar hij acht het toch tijd om heen te gaan. Mijn bezigheden zal ik heus wel hebben", zegt hij. Als ouderling van de Hervormde Gemeente hoopt hij zich nu meer aan dit belangrijke werk te kunnen geven. Binnenkort zal de familie Bruinsma verhuizen naar Rusthofflaan 25. Wie zijn plaats zal innemen, is nog niet bekend. HILLEGOM Speeltuin Kindervreugde Gisteravond hield de speeltuinvereni ging Kindervreugde in Flora haar jaar vergadering. Voorzitter J. van Maris zei. dat 1960 een gunstig jaar is geweest. Men had weer mooi materiaal kunnen aan kopen. I Uit het jaarverslag van secretaris A. ISchoutens bleek, dat het ledental thans j 219 bedraagt. In de zomermaanden was I het tot 249 opgelopen. Het komende sei zoen zal vooral rollend materiaal worden aangekocht. Rondom de speeltuin komen b3nken voor de ouders. I De begroting voor 1961 werd vastgesteld op f 5413,75. waarbij f 2000 voor de aan koop van spelmateriaal Toezichthouder „opa" Schrama werd hartelijk dank gebracht voor zijn activi teiten. Hij ontving een doos sigaren. Ledental „Patrimonium" stabiel Gisteravond hield het landelijk en so ciaal verbond „Patrimonium" afdeling Hillegom een jaarvergadering. Voorzitter Jac. van der Vinne heette in het bijzon- tegenwoordige gemeentehuis in gebruik I der.?e,h«r A Y™k wejkom. di« na een genomen en werd hg benoemd tot bode- verbU" van >aar Canada vdor hel concierge. Hij heeft de gemeente Sas senheim sterk zien groeien. In 1930 bij voorbeeld bestond het gemccntepersoneel uit zeven man; nu is het aantal op de secretarie bijna 30. Toch was het ge meentehuis vroeger nog méér een cen traal punt De Oranjeverenigingen, het Groene Kruis, het scheidsgerecht voor Tndonesië is bereid voor die Nederlandse onderdanen in Indonesië te zor- gen voor zover humanitaire beginselen dit vereisen, aldus heeft de Indonesische minister van buitenlandse zaken, Subandrio, volgens het persagentschap Antara meegedeeld. de verzegeling van de vroegere Neder landse ambassade. Van het gebouw wap pert dc Britse vlag en het wordt als een deel van de Britse ambassade be schouwd Een der leden van de ambas sade zeide dat de verzegeling hoogst ongebruikelijk was en dat deze aan Londen is gerapporteerd. Verder is er niets gedaan. Subandrio verdedigde het besluit van zijn regering. Engeland te verzoeken niet langer de Nederlandse belangen in Indo nesië te behartigen. Twee Jaar geleden verzocht Indonesië Nederland normale diplomatieke betrek kingen aan te knopen op basis van over dracht van westelijk Nieuw-Guinea. of zich voor te bereiden op volledige liqui datie van de Nederlandse bezittingen en belangen. Het jongste besluit van de Indonesische regering is slechts een stap in de uit voering van deze politiek. Hij voegde er aan toe dat Indopesië voor de Ne derlandse onderdanen zal zorgen en dat hiermede een einde is gemaakt aan het laatste restant der Nederlandse belan gen in Indonesië. DE Indonesische minister van bui tenlandse zaken, Subandrio. heeft heden volgens Ass. Press te Djakarta verklaard, dat aan repa triëring van personen uit Indonesië naar Nederland geen belemmeringen in de weg zullen worden gelegd. Op de vraag naar de positie van In- doneaiers in Nederland hoofdzakelijk geweren leden van het K.N.I.L. ant woordde Subandrio: „In beginsel heef' dc regering geen bezwaar tegen repa- tr.ënng van sommige dezer mensen." Subandrio twijfelde eraan of de In donesische stap een precedent was. maar zeide. „Maar wolk kwaad zou het kun nen als wij een precedent hebben ge schapen?" Intussen blijft dc Britse ambassade dc belangen der Nederlanders behartigen, hoewel de hoofdingang van de vroegere Nederlandse ambassade, die In augustus door de Britten was overgenomen, ver zegeld Is. Vele Nederlandse onderdanen, die na de onafhankelijkheid de Indonesische nationaliteit hebben aangenomen en nu de Nederlandse nationaliteit terng wil len hebben, konden hun papieren nog laten behandelen. Van Britse zijde wordt vernomen, dat van nog 20 000 mensen de papieren af gehandeld moeten worden. Er zijn nog vierduizend Nederlandse onderdanen in Indonesië over. onder wie missionaris sen en velen hunner zijn van plan de Indonesische nationaliteit aan tc nemen Sommigen hunner hebben regelmatig be talingen van Nederland via de Britse ambaaaade ontvangen. De ambassade was terughoudend over LEIDERDORP Volkstuinders De voorzitter van de volkstuinders- vereniging De Buitenkant, de heer J Warrink. kon gisteravond maar een be schamend klem aantal leden verwei komen op de jaarvergadering in he dorpshuis Secretaris J. de Koning maak te melding van een goed jaar. het droge voorjaar en de natte zomer ten spiit. De verenigirfg telt thans 47 leden De penningmeester bleek een batig saldo te hebben Bij de bestuursverkiezing werd heer Warrink met grote meerderheid ils voorzitter herkozen en de heer C. K Hcnsing als commissaris Het bestuur is nu als volgt samengesteld: J Warrink. voorzitter: J de Koning, secretaris. M. Wesselman. penningmeester: H S. Ver woerd en C K Hensing. commissarissen. Na de pauze liet mevrouw Polhuis kleurendia's zien. Gebedsgenezing Morgenavond acht uur vergadert de afdeling van de christenvrouwenbond in Irene. De heer J. van den Hoek hoopt te spreken over de gebedsgenezing. Mannen vereniging Donderdagavond acht uur komt de mannenvereniging Rondom het Woord in de kerkeraadskamer van de gerefor meerde kerk in vergadering bijeen. De heer A. G van Osnabrugce heeft als onderwerp: Van het ambt der overheid eerst weer aanwezig was. Penningmeester G. Bouman vermeldde een batig saldo van bijna f 300. Uit de vergadering werd gevraagd naar voor lichtingsorganen en een plaatselijke bi bliotheek. Secretaris P van Hove wees er in het jaarverslag op dat het ledental stabiel was, maar dat het bezoeken van de bij eenkomsten achteruit ging. Naar aanlei ding van de vergadering samen met de Christelijke Besturenbond over de moge lijkheid van de bouw van eigen wonin gen is gebleken dat er nu tien definitieve aanvragen zijn van serieuze gegadigden. In de plaats van de aftredende secre taris werd gekozen de heer P. Bouma. De voorzitter dankte de heengaande secreta- voor het vele goede werk dat hij ge durende vijf jaar had verricht voor Pa trimonium. Medegedeeld werd dat de tien eenge zinswoningen en de twaalf etagewonin gen aan de Michiel de Ruyterstraat aan Patrimonium zullen worden overgedra gen. Gisteravond hield de gereformeerde mannenvereniging „Wijsheid door het Woord" in Irene haar jaarvergadering. Voorzitter A. de Groot sprak een kort welkomstwoord. Uit het jaarverslag van de secreta ris. de heer H. Guijt, bleek, dat de ver gaderingen over het algemeen goed werden bezocht en dat het aantal leden thans 49 bedraagt. De penningmeester, de heer P. Plok- ker. meldde een batig saldo. Vervolgens hield de heer H. P. Smit een inleiding over geestelijke wapenrus ting. Na de pauze sprak de heer C. van der Werff uit Valkenburg over het leven der Papoea's in Nieuw-Guinea. Spreker licht te zijn lezing toe met dia's. Over deze lezing hebben wij reeds meermalen ge schreven. Ouderavond jongensclubs Gisteren hielden de jongensclubs Moa en Jonathan van de C.J.V. hun ouder avond in de Oranjezaal van het Jeugd huis. Eén der leiders, de heer C. Ros. hield een inleiding over Deuteronomium 34. waarna hij allen hartelijk welkom heette, in het bijzonder de vele ouders Spreker vertelde wat voor en door do jongens wordt gedaan. Het verdere gedeelte van de avond werd gevuld met voordrachten, spelle- ijes, een samenspraak en een .wedstrijd in hersengymnastiek. Kerk en belijders De vereniging Kerk en Belijdenis hield in de achterzaal van de kapel een ver gadering onder leiding van de heer R. ^arkevisser. Ds. N. van Egmond uit Haarlem sprak over de gemeenschap der heiligen. Opbrengst collecte De extra-collecte in de hervormde ker ken ten bate van de hervormde scholen heeft opgebracht f 997,50. Agenda Vanavond acht uur vergadert Philate- lica in Casa Cara. Morgen kwart vooc acht houdt de wijkgemeente zuid-oost. waaronder Overduin, een wijkavond in het wijkgc- bouw Abeelplein. Ds. M. C. Koole uit Den Haag houdt een lijdensmeditatie. Morgen acht uur houdt de wijkge meente noord-oost een wijkavond in de huishoudschool. De wijkpredikant, ds. W. L. Tukker, spreekt over „Juda". Morgen acht uur houdt de vijf-cent actie van wijk noord een contactavond in de Oranjezaal van het Jeugdhuis. Morgenavond acht uur houdt de ama teurfotografen-vereniging Katwijk een bijeenkomst in Marina. Hoog en laag water Woensdag: hoog water 2.05 en 14.26 uur; laag water 10.04 en 22.36 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN Geref. nianuenverenigingen De kring Rijnsburg van Geref. man- nenverenigiragen houdt een voorjaars vergadering op woensdag 15 maart om 8 uur in de zaal achter de Geref. kerk. ingang Nièuwstraat te Katwijk a. d. Rijn Inleider is de heer A. Hartkamp te Kat wijk a. d. Rij<n met het onderwerp: ..Toe komstheerlijkheid voor een verwachtend volk". Ter gelegenheid van de zal er op maandag 20 maart te 8 uur in het JEUGDHUIS, Voorstraat te Katwijk, een lezing met lichtbeelden worden gehouden door de heer J. H. SCHEKKERMAN getiteld De bezoekers van deze avond worden enkele GRATIS at tracties aangeboden. Een deskundig Forum, waarbij de be kende radio-spreker de heer R. A. Kuin als voorzitter zal optreden, zal Uw vragen op het gebied van woninginrichting beantwoorden. Toegangsbewijzen GRATIS verkrijgbaar bij onderstaande deelnemende woninginrichters te Katwijk. Voorzover nog aanwezig tevens 's avonds aan de zaal. S.F.W. Actie-Comité Katwijk 1961. „Tiendaagse voor de Woninginrichting" P V. DUYVENBODEN, Varkevisserstraat 126, Wed H. KOELEWIJN, Adrianastraat 12, P. LUGTHART, Princestraat 10, A. NOORT, Rijnstraat 65 POTTERS' WONINGINRICHTING, Princestraat 22, P. PLUG, Princestraat 5. KATWIJK Gevestigd en vertrokken Gevestigd: M. van Dijk. Tramstraat 65. gekomen van Hilversum; G. J. van Kla veren, Boslaan 169, gekomen van Rotter dam: H. Nieuwenhout, Anjerstraat 10E, gekomen van Rotterdam; R. de Jong, Ane moonstraat 60, gekomen van Nieuw-Gui nea; G. Visee, Pioenhof 4, gekomen van Nieuw-Guinea. J van Duijn, Parklaan 16, gekomen van Italië; J. W. E. Lemckert, Drieplassenweg 17, gekomen van 's-Gra- venhage; C. C. G. B van Winsen, Drie plassenweg 17, gekomen van Rotterdam; E. Esser. Drieplassenweg 17. gekomen van Kerkrade; L. van Olteren. Drieplas senweg 17, gekomen van Zwijndrecht; G. Groeneweg (met gezin). Boslaan 189. ge komen van Leiden. Vertrokken: L. M. Bijkerk-Mc Mams, van Boulevard 26 naar Nieuw-Guinea; W. Sprengers-Schouwenburg, van Prins Bernhardlaan 83 naar Den Helder, Linge- straat 10; A. J A. van Klaveren, van Molentuinweg 18 naar Amsterdam, Prins Hendriklaan 8; G. Hoekstra-Pluister, van Prins Alexanderlaan 5 naar Winterswijk. B Stegemanstraat 11; J F Aanhane. van Wassenaarseweg 13 naar Noordwijk. Pickéstraat 80: J J. van Loenen. van Tulpstraat 14 naar Arnhem. Cl. van Maas dijklaan 6: A D van der Geest, van Dahliastraat 22c naar Den Helder. Bui tenhaven 5; L. J Temminck, van Boslaan 189 naar Leiden, Maresingel 71; P. A. M. Terhorst, van Anjerstraat 4e naar Nieuw- Guinea; P. de Mooij-Van der Plas, van Remisestraat 13 naar België; A. van An- del, van Drieplassenweg 17 naar Haarlem mermeer, Kruislaan 34; P. Guijt, van Jo-, han Evertsenlaan 5 naar Velsen, Platanen- straat 47; A. H. G. M. Span-Oudshoom, van Baron van Wassenaerlaan 43 naar Rheden (Dieren), Kattenberg 31. Terwijl drijfnetloggers van de Sow- jetunie, van de Scandinavische landen en van Oost-Duitsland reeds grote grote harinvangsten boeken bij de 60ste breedtegraad (de Zweden voer den vorige week met enkele botters bijna 10.000 kisten verse haring in IJmuiden aan!) worden in Katwijk. Scheveningen en Vlaardingen de Ne derlandse drijfnetloggers klaarge maakt voor de nieuwe teelt, die op 23 mei gaat beginnen. De trawlers komen aan de riike haringvisserij bij Noor wegen ook niet pas, omdat de ha ring erg hoog blUft zwemmen. Volgens schippers van IJmuidense en Katwijk- se trawlers vissen tussen 59 en 61 gra den Noorderbreedte zeker 1000 Russi sche, OostduiLse en Poolse schenen, meest drijfnetloggers. od haring Zoals gemeld bestonden er in Scheveninese kringen plannen om enkele trawlers ter snanvisserii in de Noordeliike Noordzee te sturen. Dit plan zou men ook in KatwHk willen verwezenlijken, n- nieuwe KW 12 (ex Urn. 75 Oorre- diikL die b'ina gereed ligt voor de eerste reis bii de Rcheveningse Hel- line-Maatschapnii, zou hiertoe met een andere kleine trawler worden uitge rust. De slechte resultaten van de trawlers in de eerste twee-en-een-halve maand dit jaar (de meeste schepen besom- den slechts tegen de f 50.000 in die tijd» hebben ertoe geleid .dat steeds meei trawlers op de kust op tong en schol vissen. De bekende Helderse trawler Drie Gebroeders HD 79 was gisteren nog te IJmuiden aan de markt met 140 kisten vis. waarbij 60 schol en voorts 800 stuks kabeljauwen. Overigens lopen de schol vangsten van de kustloggers en kotters iets terug in deze week. Het leidt ertoe, dat meer risici wordt genomen en dat meer netten verloren gaan. De kustlogger SCH 6 verspeelde vorige week liefst drie trawlnetjes Aan de maandagmarkt De maandagmarkt te IJmuiden werd Speciaalzaak voor BRILLEN Zieken fonds- leverancier BOSPLEIN 8 KATWI|K TEL. 3807 i i i MniRFI SHOW van WONINGINRICHTING Bexoekt de exclusieve /WCUDLLjnW-T lir Til A DT van 11 tot en met 18 maart 1961 LUG I MAK I ZAAL „MUSICA", Emmaplein Vrij toegang 1 Princestraat 22 LJCJ gen uit De KW 49 Antje was preseni met 700 kisten vis. waarvoor f 13.100 werd besomd. De KW 32 Sakina Martine met 650 kisten vis, waarvoor f 16000 werd gemaakt De KW 99 Maria There- sia besomde daarnaast nog f 13.400 voor 225 kisten vis en 1000 stuks kabeljauwen Verder waren van de trawlervloot binnen de SCH 171 Corn Vrolijk met 850 kisten vis. de VL 131 Petronella met 750 kisten vis. de IJM 35 Pjstb >y met 750 kisten vis. de HD 79 met 150 kisten vis Ook loste de KW 177 150 kisten vis. meest haring en 140 stuks kabeljauwen. Voor de markt van heden De dinsdagmarkt zou dus in de eerste plaats worden bezocht door het grote aantal kotters en loggers, dat van giste- gisteren bezocht door veel schepen: 971 ren bleef overliggen Van de trawlervloot stuks, waarbij 6 trawlers. De totale aan-",: j" T~' voer was nog 11.000 kisten vis. waarbij 250 kisten schelvis. 1200 kisten wijting 375 gul en kabeljauw. 500 koolvis. 2500 verse haring. 500 makreel. 2200 schol, 275 tarbot. 1350 tong en 3500 stuks stijve ka beljauwen. Voor het eerst heeft de IJmuidense groothandel op deze maandagmarkt niet' na twaalf uur gekocht. Het had tot ge volg. dat 27 van bovengenoemde kotters en loggers niet werden gelost en tot de dinsdagmarkt moesten blijven overliggen Toch was evenals vorige week in wed strijd-tempo gelost, 's Nachts waren weer vele kotters naast de hal gelegd, zodat de havenarbeiders als premie meteen een kotter te lossen kregen nadat zij een trawllogger hadden uitgelost. Het systeem blijkt te voldoen; de werknemersbonden stemmen ermee in. De vangst, die aan de maandagmarkt werd verkocht, ging voor sterk uiteen lopende prijzen van de hand. Rondvis, vooral dus schelvis, was schaars en bracht f 70 tot f 45 per kist van 50 kg op. De verse haring ging van de hand voor f 20 tot f 10 naar soort en kwaliteit De Silverpittharing was ook weer in de markt na lange tijd. Deze was met duur met f 12 tot f 10 per kist van 50 kg Makreel bleef schaars, maar de belang stelling van de conservenfabriekcn was niet groot: f 28 tot f 14 per kist. De aan voer wijting, meest van de kustvloot ging voor veel geld weg. namelijk voor f 36 tot f 26 per kist De trawlers sloegen er met de vangsten haring en makreel geen grote besommin- liepen binnen de IJM 20 Johannes Pol ierman met 500 kisten vis. waarbij 350 kisten koolvis; de KW 121 Brittenburg met 400 kisten vis. waarbij 150 haring en erier 1050 stuks kabeljauwen en de KW a Deining met 600 kisten vis en 115 stuks kabeljauwen Er waren voorts be richten over de komst naar IJmuiden van de RO 46 Claesje met 575 kisten vis en 550 stuks kabeljauwen en van de KW 101 Nestor met 600 kisten vis. EN OP DE VISGRONDEIN Berichten over schrale vangsten blU- •en nog steeds uit de Noordelijke Noord zee komen. Gisteren werd slechts van 50 tot 150 manden vis gevangen, meest kleine haring, kleine makreel en wat koolvis. Deze dagvangstcn liepen dus sterk uiteen. De trawlers, zoals de IJM. 79 Job Gouda, dc IJM. 32 Elie Chene- viere. de IJM. 34 Allanwater en de IJM. Beatrice, gaven trekmeldingen van 25 tot 40 manden vis. De kotters en loggers op de kust visten K. van K. tijdelijk naar vroegere kantoor L.D.M. In verband met de voorgenomen ver bouwing van haar kantoorgebouw aan Stationsweg nr. 43 heeft de Kamer Koophandel en Fabrieken voor Rijn land de gemeente Leiden verzocht tijde lijk van de gemeente te mogen huren het kantoorgebouw aan de Stationsweg nr. 32. dat onlangs is aangekocht van de n.v. Leidsche Duinwater Maatschappij. Het is de bedoeling van de Kamer, daarin voor de duur van de verbouwing haar kantoor te vestigen. Er is overeenstemming bereikt omtrent een huurprijs van f 6.500 per jaar. De huur gaat in op 1 januari 1961. Ook is overeengekomen, dat de huurster, zolang zij nog niet zelf over het pand behoeft te beschikken het recht heeft dit aan derden onder te verhuren. Gevonden voorwerpen In februari zijn als gevonden aangege ven: herenpolshorloge, sleutels, hand schoenen. wanten. kinderschoentjes, geldsbedrag, boodschappentas, dictaatca hier, damesportemonnaie, autostep. trouw ring. regenbroek, contactsleutels, paraplu, dekens, sjaal, overall, tekenstift, ruiten wisser. dameshandtasje, damespolshor loge. pantoffel, rijwielslot, vulpen, laken, muntbiljet, roeiboot, bridgekaarten. loupe, theedoek, pyama, flessen met inh., bril, zakmes, ring, regenjas, zweefvliegtuigje, dekzeiltje, fotostatief. herenpantalon, spaarkaart, rijwieltas, gezangenboek, wan delstok, rekenliniaal, aktetas, verfkwas ten, jongensbadbroekje, koevoet, rozen krans. bedelarmbandje, schakelarmband, jongensbril, poppenwagen, bus koffie, bankbiljetten, halsband, atlas, metalen borden, ladder. Inlichtingen aan het bureau van gevon den voorwerpen, Nieuwsteeg 8 te Leiden, ingang poort, op woensdag- en zaterdag middag tussen 2 en 4 uur. VOORHOUT Gymnastiek De Voorhoutse vrouwen van boven de twintig kunnen van 17 april af deelne men aan een cursus lichamelijke oefe ning, die wordt gehouden in café De borate Koe.Duur van de gehele cursus 12x1 uur, kosten van de middaglessen f2.50 en van de avondlessen f3.50 in to taal. Men kan zich opgeven bij mejuf frouw A J. van Haastrecht, gebouw Wit-Gele Kruis, en bij mevrouw J. van der Bom, Rijnsburgerweg 26. De cursus gaat uit van de Stichting huis houdelijke voorlichting ten, plattelande. De bedoeling is door middel van lichte gymnastiek de van hur. dagtaak vsr- moeide huisvrouwen wat afleiding te be zongen en weer „fit" te maken Uit dc raad Dc gemeenteraad van Voorhout zal vrijdag in zjjn vergadering een bespre king voeren over de aankoop van grond van de woningbouwvereniging Voorhout tussen Boekhorstlaan en Dinsdagsewete- ring en de verkoop var. grond aan de Margrietstraat aan dezelfde vereniging voor de bouw van vier woningwetwonin gen voor bejaarden. Voorts wordt de grondverkoop in hel plan Boerhaave aan de NV. Conunubouw te Hilversum besproken en de jaarwedde van de tw<»8 wethouders vastgesteld Raadsagenda De gemeenteraad van Voorhout zal vrijdag om 8 uur in openbare vergade ring bijeenkomen. Op de agenda staan een voorstel tot aankoop van grond van woningbouwvereniging Voorhout: ver koop van grond aan dezelfde vereniging; beschikbaarstelling van krediet voor uitbreiding werkli eden korpswijziging bezoldigings- en uitkeringsverordemng heffing en invordering straatbelasting; onderhandse aanbesteding van een riool- waterpompinstallatie voor onderaemaa) aan Jac. v. Beieren weg' onbewoonbaar- verklaring woningen Herenstraat 70 en 72; verbetering straatverlichting; grond aankoop Jac. v. Beierenweg van A. Paa rdekoopergrondverkoop en naam geving twee straten m plan „Boerhaave"; vergoeding aan gemeenteraadsleden. St. Cecilia concerteerde De jaarlijkse uitvoering van de Voor houtse harmoniekapel had een geheel an der cachet dan andere keren. Had men vroeger na het muzikale gedeelte een to neeluitvoering of cabaret, dit jaar had men de eigen uitvoering gecombineerd met zang. Het bleek een goede gedachte te zijn. want de medewerking van het kinderoperettekoor en een parochieel mannenkoor, beide uit Lisse, was voor treffelijk. Precies om acht uur werd begonnen met de mars der Medici van Joh. Wiehers, waarna het gemengde koor met orkest Alleluja, God is groot, van J de Klerk ten gehore bracht De soliste van deze avond, mevrouw Aarssen (sopraan). bracht „Lippen schweigen" van Lehar en „Vilja" uit de „Lustige Witwe" ten gehore. Dat haar prestaties in de smaak vielen bleek wel uit de uitbundige ovatie van het publiek. De pianobegeleiding werd verzorgd door de heer H. van Gerven uit Voorhout. Het applaus na enkele dankwoorden De voriige algemene jaarvergadering van de Leidse Atletiek Commissie, af deling Leiden der Koninklijke Neder landse Atletiek Unie, gehouden op 27 februari jl., strandde op de bestuursver kiezing. Besloten werd toen de afgevaar- digden der verschillende verenigingen ruggespraak te doen houden met bestu ren. Gisteravond vergaderde men op nieuw en nu bleek men zelfs zoveel be- stuurskandidaten te hebben, dat een her- stemming nodig was. Na een kort welkomstwoord van waar- nemend voorzitter C. J. van der Wilk, volgde het voorlezen van vele ingekomen stukken, waaronder een brief van de A.V. Holland over de netelige kwestie tussen LAC-besfcuur en Sportstichting, waarbij opnieuw de- tongen danig los kwamen echter zonder bepaalde resul taten. Nadat het financieel verslag was goed gekeurd, kwam het voorstel aan de orde het bestuur van vijf tot zeven leden uit te breiden, een voorstel dat met 36—3 werd aanvaard. Na een korte pauze werden de heren Noordenbos en Van der Wilk bij enkele kandidaatstelling gekozen, respectieve, lijk als voorzitter en vice-voorzitter, ge volgd door een stemming voor de com missarissen. Het bestuur van de LAC werd nu als volgt samengesteld: J. Noordenbos, voor zitter; C. J. van der Wilk, vice-voorzit- ter; mej. B. Jasperse. secretaresse; J. Gussenhoven. peningmeestercommissa rissen: F J. Vossen jr., B. H. van Winkel en C. van Venetiën. Een commisie zal trachten de goede harmonie tussen 'Sportstichting, N.T.C. en L.A.C.-bestuur te hei-stellen. KATWIJK AAN ZEE Spreekbeurt Vanavond om half acht hoopt voor de laatste maal vóór zijn vertrek naar Ame rika voor de Gereformeerde Gemeente in de Remisestraat te Katwijk aan Zee ds. Hegeman van Genemuiden een spreek beurt te vervullen. Kist-ren alweer rn meldden datvanireten van Z00™'1" P Va" dC Gee.r was,wel an 150 lot 250 kc tonj en 10 tot 15 be"1)'' dat men 2eer «e"oten had manden schol en tarbot per etmaal. Er werd vooral ter hoogte van de P-route b(j boei 4 gevist. De kabeljauwenvisserü in de wateren bij de 56e breedtegraad houdt uog steeds aan. Dc dagvangsten varieerden gisteren nog van 50 tot 350 stuks Van de trawlers, die bU de Lofoten op kabeljauw vissen, komen weinig be richten door. Onder andere vist daar de DE KAAG Collecte Betsy en Sjaantje Cuvelier hebben za terdag een huis-aan-huis-collecte gehou den. waarvan de opbrengst was bestemd voor de sanatoria „Zonnegloren" en „Son- nevanck". 't Resultaat ,van deze collecte, die alleen ln de Binnenkaag werd gehou den was f 17. Opening zaak Morgenmiddag om drie uur zal de of ficiële opening van de verbouwde zaak van bakker A. van Asselt plaats hebben. VOORSCHOTEN Feestelijke vergadering De Ned. Chr. Landarbeidersbond, de Chr. Bouwbedrijfsbond en de Chr. Be drijfsgroepencentrale houden woensdag avond 8 uur in de grote zaal bij de Ge ref. kerk een gezamenlijke feestelijke vergadering. De oand The Happy Skif fiers" zal optreden en de heer D. van Barneveld zal declameren. Uitvoering Benvenuto Zaterdagavond geeft de Voorschotense Harmonievereniging Benvenuto om half acht een uitvoering in het cultureel cen trum. Na de pauze volgt het optreden van het cabaretgezelschap „De Optimisten". WARMOND Secretarie De gemeentesecretarie zal zaterdag ge sloten zijn. Van 9-10 uur kan men daar alleen terecht voor de burgerlijke stand. Goede Nutsavoml over Alpenflora Ir. J. Bakker, rijkstuinbouwconsulent te IJM. 99 Egmont, Nederlands enige vries-Aalsmeer, heeft gisteravond de leden van trawler, die kans maakt mettertijd voor het departement Lisse van het Nut door de diepgevroren kabeljauw wat meer te klcurenlantaarnplaatjes en een toelichting besommen. Thans brengt kabeljauw - - slechts van f 65 tot f 30 per regel van 10 stuks op. NIEUWELING VOOR BELGIE Voor de Belgische trawlervloot komt binnenkort een nieuwe trawler in de vaart: de Oostende 216 Henri Jeannine van de rederij Henri en Charles Lam- brengt te Oostende. Het schip werd ge bouwd op de werf van Beliard en Crigh- ton. eveneens te Oostende. De trawler ls 750 pk. sterk, is 41.42 meter lang en kan een vaart ontwikkelen van 12 mijl per uur. De bemanning van de trawler bestaat uit (voor Nederland: slechts) 12 koppen. Toch is aan boord van de trawler een vismeelinstallatie gebouwd. Over beiae kanten kan het schip trawlen. Het is be stemd voor de visserij in de verre wate- |ren. laten genieten van de flora van de Dolo mieten en de Alpen. Met deze zeer ge slaagde avond heeft het Nut het winter seizoen afgesloten. De grond en hoogte zijn bepalend voor de plantengroei in de bergen. Over de zg. boomgrens heerst verwarring, want er groeien wel degelijk bomen boven de 2600 m. maar zij zijn dan niet groter dan 2 a 3 cm. De larix (die wel 35° C kan ver dragen) laat zijn naalden vallen en zal dus minder sneeuw te torsen krijgen dan bijvoorbeeld de spar Door de wind gaan bevroren ijskristalletjes draaien, die de bast van de boom beschadigen Ook scha pen en geiten (in de Pyreneeën) vreten de bast kaal Het licht op grote hoogte bevat veel ultra-violette stralen, die invloed hebben op de intensivering van de bloemkleur en tevens een ce-trongenheid van de planten teweeg brengen. Er zijn zaden, die slechts in de sneeuw ontkiemen. Boven de boomgrens krijgt men nog de kromhoutgordel (1800-2000 m>, de dwergstruiken (2400 ml. de bergwei den. de rotsgordel en de eeuwige sneeuw- gordel. Onder de sneeuw groeien va.ik algen die, wanneer men over de sneeuw loopt, een vochtafscheiding geven waar door de z.g. rode sneeuw ontstaat. De lantaarnplaatjes waren briljant er scherp en de heer Bakker bewees mei alleen de materie van flora en fauna van de bergen te beheersen, maar ook die var de kleurenfotografie. Uilloting preniieJening Rotterdam-1952 LI Bij de uitloting van 500 obligaties ci 2Vè premielening Rotterdam 1952 f viel op nr. 190.127 f 50.000, nr. 194 560 100.611 f 10.000. nr. 128.739. 147.205. 105.141. 168.593, 176.811, 156.281. 120.506. 108.600. 163 509 en 197-390 f 1 000. nr. 137.366, 122.007. 193-832. 104-876 en 173118 f 503 en op 482 nummers f 125, betaalbaar l juni.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 4