Katwijkers redden vier man van gestrand scheepje Looft den Heer" Lisse zong Mendelssohn en Gade Tanende belangstelling voor C.H.J.G. in Rijnsburg leidt tot nieuwe initiatieven Gemodder met peen is nu voorgoed achter de rug STOFZUIGERS .NIEUWE LE IDS CHE COURANT 9 VRIJDAG 24 FEBRUARI 1961 Vragen over Kikker polder Het prot.-chr. raadslid, de heer L- Questroo, heeft de volgende vragen aan 3. en W. gericht: 1. Heeft het College kennis genomen an de regelmatig in de pers verschijnen. berichten ten aanzien van het sport- •ldencomplex in de Kikkerpolder? 2. Zijn de berichten waarin gesteld irdt dat de drains op ondeskundige jze zijn gelegd juist? 1. Indien het antwoord op vraag 2 be- stigend luidt, welke maatregelen denkt •t College dan te nemen en aan houdbare toestand een einde te 4. Indien het antwoord op vraag 2 ont- nnend luidt, wat kunnen dan naar de ening van het College de oorzaken van onvoldoende waterafvoer zijn? 5- Welke maatregelen denkt het Col- ge (ongeacht welke oorzaak) te nemen neinde deze terreinen aan de hoogst ogelijke eisen te laten voldoen. A'u op Zoeterivoudseueg Weer rolschaatsiiarigheid in Leiden Wederom ls een meisje, ondanks de herpc waarschuwing van de politie, tfna het slachtoffer geworden van het irkeer door niet op te letten toen zjj n het rolschaatsen was. Op het kruispunt van de Zoeterwcud- nveg en de 5 Meilaan moest gistermid- ag omstreeks kwart over vijf een rachtwagen zo sterk remmen voor een -olschaatsend meisje, dat de lading be gon te schuiven en een fles gevuld met 70 liter zoutzuur op het wegdek terecht kwam. De gemeentereiniging heeft de ravage van de weg verwijderd. Om half acht werd de secretaris-pen ningmeester van de Katwijkse afdeling van de KNZHRM, de heer N. Taat, door de kustwacht gewaarschuwd, die onmid dellijk groot alarm sloeg. De bemanning van de reddingboot was snel op de been, waarna de Barend van Spreekens haas tig naar het strand werd gereden, oir enkele ogenblikken later onder comman do van schipper Gijs Messemaker zee te kiezen. Om kwart over acht konden de uitgeputte en doornatte opvarenden van de in nood verkerende kotter oversprin gen, waarna zij met gezwinde spoed naai het kantoor van de heer Taat aan hei Prins Hendrikkanaal werden gebracht. Schrik vijf uur liep de dicht onder de kust vissende garnalenkotter Arne muiden 2 „De vrouwe Leentje" ongeveer recht voor de uitwatering aan de grond, waarmee voor de vier koppen tellende bemanning een angstig avontuur begon. Hun scheepje werd door de felle, korte golfslag onop houdelijk tegen een zandbank geslingerd, en het duurde niet lang of er werd flink water gemaakt. In een uur tijds stond het vooronder geheel blank en even later begonnen de golven al over het dek te slaan, terwijl de kotter zwaar slagzij ging maken. De opvarenden kregen het behoorlijk te kwaad en zwaaiden en schreeuwden uit alle macht om de aandacht te trekken. De pompen werkten niet, de motor was uitgevallen en het gevaar van omslaan was niet denkbeeldig. Er moet een sterke motor in zitten, want hij was zo bij ons. Het was een vreselijke bedoening aan boord van mijn scheepje. Tegen het eind stond alles onder water, we waren onze laarzen kwijt, we konden nergens meer bij en vijftig kilo vis en honderd kilo garnalen zijn verdwenen. Het zand waarin we steeds meer wegzakten, schuurde alles weg". Jan, Marinus en Piet allen ook uit Arnemuiden beaamden de woorden van de schipper. „We wa ren blij, dat die Katwijkers kwamen. Het was de hoogste tijd." VOORHOUT Ned. Chrlstcnvronwenbond vierde derde lustrum Onder grote belangstelling vierden de leden van de Nederlandse Christen vrouwenbond afdeling Voorhout het derde lustrum. Verscheidene genodigden uit de omliggende gemeenten waren aan wezig. Zelfs niet meer in Voorhout wo nende oud-leden waren gekomen om dit festijn mee te maken. Na de ope ning door voorzitster mevrouw Witte werden de jaarverslagen voorgelezen. Die gaven over het algemeen een gun stig beeld. Er kon een batig saldo worden gemeld. In de vacature van het bestuurs lid mevr. Koelman werd voorzien door verkiezing van mevrouw Jansze-Boersma Mevrouw Van de Tang-Eigenbrood, misschien beter bekend als „Tante Cor" gaf een overzicht van de afgelopen 15 jaar. Acht dames, die vanaf de oprich ting lid zijn, werden vaasjes met bloe men aangeboden. Een verloting ten bate van het Mag- dalenafonds en het Dr. Allabrondavan de Nagelfonds bracht f 40 op. VOORSCHOTEN Bijzondere kerkdienst Zondag zal in verband met de ver bouwing van de Hervormde Kerk in de Geref. Kerk, 's avonds 7 uur een zondere kerkdienst worden gehouden. Ds. Strijd uit 's-Hertogenbosch zal spreken er een brug over de kloof tussen Oost en West?" Er zal gelegenheid wor den gegeven tot het schriftelijk indienen van vragen, die dan in het tweede ge deelte van de preek aan de orde zullen worden gesteld. Om een grote, warme kachel geschaard, hebben zij daar een deel van de morgen doorgebracht om over de schrik ei leurstelling heen te komen. Vooral voor schipper-eigenaar P. Meulemeester (59 jaar) uit Arnemuiden betekent de stran ding een flinke schadepost. „De vrouwe Leentje" moet als verloren worden be schouwd en er loopt weliswaar een ver zekering, maar hoe lang duurt het niet voordat je een nieuw schip hebt? „Ik v. aan deze kotter gewend, ik voer er al lang op. Ik vind het en nare belevenis. Gelukkig hebben de Katwijkers goed voor ons gezorgd. Mijn z> Jan en Piet (27 en 21 jaar) en mijn neef Marinus (24) kunnen het me nazeggen: we hadden het benauwd. En we zagen ze op de wal wel in een bepaalde richting wijzen, maar we dachten dat de reddingboot helemaal udit Scheveningen moest komen. Het was voor ons een geweldige meeval ler, dat jullie zo'n doing hier hebben. KATWIJK AAN ZEE Jaarvergadering afdeling Geref. Zendingsbond Gisteravond hield de afdeling van de Gereformeerde Zendingsbond in de Her vormde Kerk. in de Kapel haar jaar vergadering, in samenwerking met de dameskrans Fébé. De voorzitter, de heer A. de Jong, sprak over .-salm 62. Het zendingswerk op Celebes is afgelopen, aangezien geen Nederlanders meer tot Indonesië worden toegelaten, doch ge lukkig wordt het werk voortgezet door de eigen bevolking. Er is echter voor het zendingswerk een nieuw arbeidsveld gevonden, en wel in Afrika. De voor zitter dankte hen die voor de Zending zoveel werk hebben verricht. In het bij zonder herinnerde hij aan het 25-jarig jubileum van de dameskrans Fébé, dat eind januari werd gevierd. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer L. Boogaards, bleek, dat het ledental 350 bedraagt. Dit aantal kan echter veel hoger zijn. Voor 1961 wer den 713 kalenders verkocht. Vorig jaar 652 kalenders. Het jaarverslag van de penningmeester, de heer Krijn Haasnoot, meldde dat de inkomsten f 9.368.89 wa ren en de uitgaven f 9.338,37. Aan het Zendingsbureau te Utreoht was f 9.198.32 overgemaakt, zodat het batige saldo f30,52 is. Vervolgens las mevrouw E. de Best van der Plas, secretaresse van de dames krans Fébé, het jaarverslag voor. Thans telt de vereniging 50 werkende leden. Gedurende haar 25-jarig bestaan heeft men voor verschillende zendingsdoelein den f 21.760,50 afgedragen. In het afge lopen jaar werden 3 verkoopmiddagen gehouden met een opbrengst van ruim f2.000,Dank werd gebracht aan de thuiswerkers. De penningmeesteresse, mejuffrouw M. van der Marei, kon mededelen dat door de krans f 2.929.13 was bijeenge bracht. De uitgaven bedroegen f694,17, zodat een batig saldo van f 2.234,96 in kas was. Hiervan werd f 1600 ter be schikking gesteld aan de Geref. Zen dingsbond, voor de inwendige zending op Gereformeerde grondslag f300,—, voor het gebouw Centrum f 100,— en actie groene busjes f50, Bij de bestuursverkiezing werden de heren Kr. Haasnoot en H. J. M. van Elten herkozen. Na de pauze sprak ds. W. L. Tukker een zendingswoord over Efeze 3 vers 8 tot 12. De Katwijkse reddingboot heeft zojuist de vier opvarenden van de garnalenkotter gehaald. (Foto D. Kruyt) Schipper Meulmeester, zijn twee zoons en zijn neef, nauwelijks van de schrik bekomen, vertel len wat zij hebben beleefd. Zij werden in het kantoor van de heer Taat voorzien van droge kleren en kregen een hartver- sterkertje. (Foto D. Kruyt) Eerste lustrum Rijnlands Lyceum te Oegstgeest Ter gelegenheid van het eerste lustrum ran het Rijnlands Lyceum te Oegstgeest s een bijzonder leuk en goed verzorgd boekje uitgegeven, waarin een aantal geestige en lezenswaardige bijdragen wel en weo van de vijfjarige school het schoolleven. Bovendien is er o het lustrumprogramma in opgenomen. Nadat gisteravond een bijeenkomst werd gehouden voor de ouders (opge voerd werd „Oom Walewein" van dr. J. P. Naeff), is vanmiddag het lustrum geopend met de uitreiking van het lustrumboek, een muziek- en declamatieeoncours, ver schillende wedstrijden en een fietsrally. Vanavond wordt een bijeenkomst gehou den voor leerlingen van de lagere klasse, ouders en genodigden. Morgenochtend wordt in het Luxor- theater de film „Goede morgen, juffrouw Duif" vertoond en 's avonds wordt een bijeenkomst gehouden voor leerlingen van de hogere klassen en genodigden. Alnhcn heeft thans 25000 nwoners Burgemeester Z. Bruins Slot te Al phen aan den Rijn heeft vanochtend om 10 uur in tegenwoordigheid van gemeen tesecretaris A. Veenhuijse de 25.000ste inwoner ingeschreven. Het was het eer ste kind van het echtpaar Van Elzen-var Zeeuwen, Nachtegaalstraat 33, de gister avond om zeven uur geboren Joannes Cornells Adrianus. De burgemeester hield een kort toespraakje tot de geluk kige vader cn zegde hem toe vanmiddag nog op kraamvisite te komen. Overgangen Herenstraat en Morsweg een nacht gesloten Aangezien de spoorrails op hun defini tieve plaats moeten worden gelegd en hiervoor ook bestratingswerkzaamheden nodig zijn, wordt de spoorwegovergang aan de Morsweg van a.s. zondagavond 10 uur tot maandagochtend 6 uur gesloten voor alle verkeer en de spoorwegover gang Herenstraat—Zoeterwoudseweg van maandagavond 10 uur tot dinsdagochtend 6 uur. Ponden voor Indonesië Engeland heeft £2000 (ƒ21.280) ter be schikking van Indonesië gesteld voor her stel van schade tengevolge van overstro mingen, stormen en aardverschuivingen. Utrechtse Legermuzikanten bezoeken Leiden In Amsterdam wordt zaterdag het jaarlijkse muzikantencongres van het Leger des Heils gehouden. De congres sisten, die tot zondag in de hoofdstad bijeen blijven, bezoeken alvorens zij :n hun eigen standplaats terugkeren, per afdeling een der zusterkorpsen. Het mu ziekkorps van een der oudste Leger afdelingen te Utrecht, Stichterskorps, brengt ter gelegenheid daarvan een De- zoek aan Leiden en is zondagmiddag en •avond de gast van het Leidse korps Deze legermuzikanten staan onder lei ding van de nog jonge, zeer bekwame kapelmeester. Gerrit Wiegers. Grote opdrachten voor Wernink te Leiden De uitvoering van twee belangrijke werken is aan Wernink's Beton- en Aanneming Maatschappij te Leiden op gedragen. De uitbreiding van de Hema en de Bijenkorf te 's-Gravenhage en de bouw van een fabriek voor Vermaat's Bakkerijen te Haarlem. Het ontwerp ln 's-Gravenhage is van architect A. Elzas uit Amsterdam en in Haarlem van ar chitect F. M. Kramer uit Haarlem. In de stampvolle en, op den duur, té warme zaal Rehoboth te Lisse, gaf de plaatselijke chr. zangvereniging Looft den Heer, uitvoeringen van Mendelssohn- en Niels Gade-werken. Het is voor de muziekcultuur bedrij vende Lisser verenigingen wel zéér te hopen, dat er hier zo spot gelijk een, de muziek waardig, ge bouw verrijst. Zelfs de meest toege wijde luisteraar heeft immers een zeker comfort tijdens het concert en in de pauze nodig. Bovendien ver dient de zang het. zich zo voordelig mógelijk te kunnen presenteren. Wat dit laatste betref:: men kan al leen opmerken, dat het effect niet al te slecht was. Maar de ruimte schoot in om vang tekort. De heer S. P. Visser had voor deze ge legenheid oude paardjes van stal ge haald: geestelijke liederen en de sym fonie-cantate Lobgesang van Mendels sohn en het dramatisch gedicht „Die Kreuzfalhrer" van zijn begaafde collega en epigoon Ndels W. Gade. Nu achten we een teruggrijpen naar het niet-meer-zo-gangbane repertoire van onze grootouders op zichzelf zeker geen bezwaar. Menig werk ls ten onrechte in het vergeetboek geraakt, al moeten we toegeven, dat de tijd niet zelden recht vaardige oordelen velt Enfin, de geestelijke liederen „Hör mein Bitten" en „Lasz, o Herr, mich Hülfe finden" zijn bij vele verenigingen nog altijd In dankbaar gebruik. Ze zul len het voorlopig wel blijven ook. ver moeden we. De heer Visser, onder wiens leiding we reeds enkele malen éón van zijn koren het eerstgenoemde werk hoorden zingen, verstaat zeker de kun9t, Men-, delssohn récht te doen. Deze componist vertolken, in wiens meesterlijk gebouw de werk typisch Duitse en Joodse, verder Engelse en Italiaanse eigenschappen in opmerkelijke harmonie zijn verenigd, deze Intelligente kunstenaar, die zijn sterk romantische gevoelens zo voornaam kon beheersen, op de juiste wijze te in terpreteren, ls geen eenvoudige taak. a) lijkt dit uiterlijk misschien wel zo. Vissei kan dit, door jarenlange ervaring ge leerd en denkelijk ook wel door een ze kere innerlijke verwantschap. Het koor zong uit één geest, aandach- g en gedisciplineerd. De klankvorming der vier stemgroepen verschild® onder ling wel ln afweriringskwalitoirt. We kre gen ook de indruk, dat de sopranen, die 't algemeen zich met veel energie gaven, het met de hoogste tonen nogal moeilijk hadden. Dan was de zuivc-rheid niet meer onberispelijk en dc vloeiende lijn ging stroef klinken of zelfs verbrok kelen. De uitspraak van het Duits was vrij aed, maar kan zeker nog verbeteren Ook het "tweede lied, meestal slechts het koraal „Deines Kind's Gebet erhöre" hoort, verliep op dezelfde wijze, die een goede voorberei ding en een krachtige leiding deed vee moeden. De eerste sopraan van het koor zong de solo-partijen méér dan verdienstelijk Dit resultaat moet wel het gevolg zijn van speciale studie. Verreweg de meeste koorleden zouden er stellig niet toe in staat zijn De cantate „Lobgesang" is al wat door de tijd bestoft geraakt. Voor ons gevoel en onze smaak staat de tijds duur van drie kwartier niet in ver houding tot de kwaliteit. Al bevat ook dit werk enkele goed geschreven koren en vrij effectieve wisselzangen van koor en solisten, het geheel boeit toch niet sterk en suggereert daarom lang te duren. Behalve de reeds vermelde sopraan werkte hierin ook de tenor Reinhard van Randwijk mee. Zijn hoogte was niea geheel vrij, waardoor hij in dat gebied niet zelden onzeker Intoneerde en de toon daar wat genepen klonk. In het middenregister was de stem echter mild en maakte deze een beschaafde indruk. Het begrip was te prijzen. Na deze anderhalf uur Mendelssohn volgde de verklanking door Gade van Carl Andersens gedicht „Die Kreuz- fahrer". De Deen Niels Gade. 8 jaar 'onger dan Mendelssohn en een tijdlang zijn mededirigent in Leipzig, was een succesvol orkest- en koorleider, een goed onder'egd com pon eervakman, maar hij was veel zwakker scheppend begaafd. Intussen kan men er de heer Visser dank baar voor zijn dat hij ons deze wat ver bleekte romantiek nog eens heeft ver toond. Het koor was zeer toonvast, ze kerder dan in het bepaald moeilijker ..Lobgesang" met zijn meer polyfone structuur. Het homofone werk van Gade laat zich prettig zingen. Naast de tenor werkte als solist mee de basbariton Hen ry Welbooren, wiens uitstekende tech niek en fraaie stem meer dan zijn wat egale voordracht te prijzen waren. Het begeleidende apparaat, het West nederlands Symphonie-orkes'. betoonde zich vaak niet geheel betrouwbaar.. Menige passage werd door ongelijkheid in het samenspel zelfs door slordige toonvorming ontsierd. Johan van Wolfswinkel NOORnmjK Twee feestavonden De afdeling van de Bond van ouden van Dagen had haar jaarfeest. De heer F. Rippen sprak de feestrede uit. Hij memoreerde verschillende so ciale voorzieningen ten bate van de be jaarden en belichtte ook het verhaals recht en de noodzakelijke verhoging van de AO.W. Het cabaret „Bont en Blauw" zorgde voor de ontspanning. In het Juvenaat kwam de jeugdclub an de Vereniging van Postzegelverza melaars bijeen. Er waren* ook ouders en senioren, alsmede afgevaardigden van de jeugdclub van Philatelicn. Films wer den vertoond, verzamelingen bekeken en SM~~'as ook een verloting. Gevraagd tegen eind maart De plaatselijke Chr. Jongerengroep ls overtuigd, dat de belangstelling hierdoor op papier de grootste groep van de fede-groter zal worden. Vanzelf gaat dit echter kerngroep uit de ratle. Aangezien de belangstelling vergaderingen terugloopt, werd hieraan op de zevende jaarvergadering, die gis teravond in de kantine van Van der V(J- conservenfabrieken werd gehouden, duchtig aandacht besteed. Een der bestuursleden, de heer W. Leeuwenburg zei in een propagandistische toespraak o.m., dat de mensen, die de C.H.U.-gedachte aanhangen, vaak hun po litieke activiteit beperken tot het stern- bij landelijke, regionale of plaatse lijke verkiezingen. De C.H.U. is niet zo streng gedisciplineerd als andere partijen. Dit betekent echter geensziins. dat de ge regelde politieke activiteit kan worden Politieke scholing is voor ouderen en ag meer voor jongeren een gebiedende s. Daarom is het bestuur van de Jon gerengroep bezorgd over de tanende be langstelling. Als oorzaken hiervan de spr. de slechte coördinatie bij het be palen van de vergaderavonden (niet zel den zijn er drie vergaderingen op één avond) en de toenemende belangstelling Dor de televisie. De heer Leeuwenburg deelde uitvoerig bestuursberaad heeft geleid tot hernieuwde opzet van de vergader!n- van de groep. Uiteraard zal de poli tiek (in de vorm van lezingen of discus- icgrocpen c.d.) de ruggegraat vergadering blijven. Daarnaast zal echter ruimere aandacht worden geschonken aan het ontspanningselement. Hierbij wordt gedacht aan het optreden ziekgroep, vragenwedstrijden, schetsjes De heer Leeuwenburg niet. Daarom zal ir C.H.J.G. activiteiten gaan ontplooien belangstelling te wekken. Propaganda-avond Bij de bestuursverkiezing werd In de plaats van de niet herkiesbare secretares se mej. M. den Haan gekozen de heer W. Paauw. Na de pauze sprak de heer H. W. de Mooy, bestuurslid van de plaatselijke kiesvereniging. Ook hij spoorde de jon geren aan tot grote activiteit. Als middel daartoe noemde hij o.m. het beleggen van gecombineerde vergaderingen met oude- De leiding berustte bij de voorzitter, de heer G. BlankerL Hij deelde mede, dat er op 5 april een propaganda-avond zal worden gehouden. De toneelgroep „Ha- zerswoude" zal dan het blijspel in drie bedrijven „een zeeman ging passagieren" opvoeren. De heer W. Leeuwenburg sprak een kort slotwoord. Tussen de „bedrijven" door speelde een bandje pittige muziek. KAMERMEISJES en SERVEERSTERS en een KEUKENWERKMEISJE Loon 45— tot 55— per wéék kost. Hotel PANORAMA, Oude Zeeweg 74 Noordwjjk aan Zee Tel. 17192920 LISSE Eerste steen voor bejaardencentrum Dinsdag om 3 uur hoopt ds. Pettinga namens alle in de stichting Prot. Chr Bejaardencentrum „Rustoord" samen werkende kerken de eerste steen te leg ion voor het in aanbouw zijnde bejaar dencentrum, ingang aan de Achterweg RIJNSBURG Rijnsburg won „Vier dorpen"-dam toernooi De zo met spanning tegemoet geziene beslissende wedstrijd in het „Vier-dor- pen-toernooi" HillegomRijnsburg is voor de Hillegommers wel een tegenval ler geworden. Ondanks alle zorgen moest Hillegom toch nog met drie reserve's deze strijd beginnen. Daarmede is niet gezegd, dat een „volledig" Hillegom zou hebben gewonnen- Rijnsburg liet aan alle borden een zeer goed spel zien en daarom zou het volledige Hillegom daar- aan ook de handen vol hebben gehad. Rijnsburg heeft dan ook verdiend ge wonnen. Dat zeggen de cijfers 6—14 vol- doende. Rijnsburg komt dus voor een jaar in het bezit van de fraaie N.H.C. wissel- bekei De i tslag HillegomRijnsburg: vo4i ucr HalN Imming 11; J van der KroftN Leeuwenberg 02; L van der Reep—P van EgmondO—2; W Per soon-A Vletter 1—1J Weijers—J Krom hout 0—2: W Roest—J van Egmond 0—2; S Lemmers—J van der Meij 0—2: G van der VoetH Ravensberg 0—2; Th Sey- sener—A van der Mey 2—0; Th J Bot— G Noteboom 20- Op een nader te bepalen dag zal de prijsuitreiking plaats hebben te Rijns burg. Jonge Kerk In de consistorie van de Bethelkerk was de opkomst gisteravond van de leden van de Jonge Kerk niet groot toen ds. M. C. Groenewoud het onderwerp „Chris telijke symbolen" behandelde. Vooral de meest bekende symbolen zoals het Griek se en het Romeinse kruis werden uitvoe rig besproken. Tot slot passeerden ook andere symbolen waarin kruisen komen, de revue; het jodenkruis e; hakenkruis. Modernisering in Rijnsburg Zonder enig officieel vertoon is gis teren de nieuwe loods annex peenwas- serij van de groenteveiling Rjjnsburg en omstreken in gebruik genomen. De hal is 29 meter lang en 25 meter breed biedt plaats aan een twintigtal kwekers, die ter plaatse de gewassen peen kun- uitzoeken. een grote behoefte blijken te voor zien de twee peenwasmachines. die ge zamenlijk een capaciteift hebben van 200 kisten waspeen per uur. Nadat dinsdag proefgedraaid met een aantal par tijtjes (waarbij de machines uitstekend voldeden) werd gisteren reeds druk ge bruik gemaakt van de machines. Het gebouw is afgedekt met asbest- lement-golfplaten in een anthracictgrij- ze kleur, terwijl voor de lichttoevoer in het dak enkele rijen plastic-golfplaten zijn aangebracht. Buiten Buiten het gebouw zijn twee stort- >afcken gebouwd en twee bezinkingsput- en gemetseld. Een pomp zorgt voor het ransport van het modderwater naar de •.tortbakken, waarna het water via de lezinkingsputtcn naar het Kanaal wordt fgevoerd. Het gebouw vergde een bedrag van f 140.000 en de peenwasmachines kostten 30.000. De aannemer was de fa. J. van Kromhout Rijnsburg Vliet N.Z. 32, Tel. 3710 Iterson uit de Brouwerstraat, architect het architectenbureau Kraan en Van Nieuwkoop te Oegstgeest. Voor de Rijnsburgse peenkwekers be tekent de ingebruikneming een enorme arbeidsbesparing. Men rijdt nu met de vrachtwagen voor de in de muur ge bouwde peenwasmachine, stort de peen wan buiten af in de machine, laat de kisten via een aangebouwde kistenwas- installatie naar binnen glijden en als de peen in de machine is gelost, kan me dc schone waspeen in schone kisten wee opvangen. Hot gemodder aan het bu; tenwater is definitief voorbij. Exc 'ursie opgravingen Rijnsburg Voor belangstellenden naar de opgra vingen op de terreinen van de voorma lige abdij te Rijnsburg zal dinsdagmid dag 28 februari om 3 uur gelegenheid zijn deel te nemen aan een excursie on der leiding van prof. dr. W. Glasbergen, directeur van het Instituut voor Prca- en Protohistorie van de Universiteit van Amsterdam. Samenkomst deelnemers om 3 uur (precies) bij de bekende tufstenen Ro maanse toren, vanwaar via een rond leiding door de N.H. Kerk het opgra- vingsterrein uit de periode 1183—1299 za! worden verduidelijkt. C.H.J.G. Vanavond komt de CJIJ.G. in de kantine van Van der Vijvers Conserven- fabrieken bijeen. Behalve ontspanning staat op het programma een bespreking over een nieuwe opzet van de verga deringen. De heren W. Leeuwenburg en H. W. de Mooy zullen een propaganda- toespraak houden. Fotograaf op zee In het laboratorium voor bloembol le nonderzoek te Lisse had donderaag- avond een bijeenkomst plaats van de vereniging van amateur-fotografen uit ie bollenstreek. Voorzitter Slootweg ïeette in het bijzonder de heer V d. Meulen welkom, die een voordracht Hield over ziin werkzaamheden als foto graaf op zee. Zeker voor een fotograaf blijft de zee altijd een buitengewone attractie. Het fotograferen moet altijd geschieden bij slecht en liefst stormachtig weer. Om de zee zo woest mogelijk op de plaat te krijgen moet de opname vanuit een zo laag mogelijk punt worden genomen. Wanneer men hoog staat is de diepte tussen de golven onvindbaar. Natuurlijk moet veel worden geleerd, bijvoorbeeld het juiste ogenblik van afdrukken. Een whip maakt rare capriolen: juist wan neer het zijn laagste stand heeft bereikt en weer omhoog komt moet men afdruk ken. De heer V. d. Meulen liet de aan wezigen genieten van prachtige zee- /pnamen en kleurendia's. Tijdens de pauze kon men het prach- "ige materiaal zelfs niet onaangeroerd laten. Familie-avond C.H.U. Per abuis meldden we in het gisteren geplaatste venslagje van de C.H.U.- 'amilie-avond. dat het Tweede-Kamerlid I van Eibergen (AR.) daar gesproken zou hebben. Niet hij maar de heer S H van Eybergen uit Katwijk aan Zee heeft •chter gebroken. Tijdelijk onderwijzer BIJ de Geref. u.l.o.-school heeft de ieer Peper als tijdelijk onderwijzer de »laats ingenomen van de heer Stolk, die naar het Chr. lyceum te Rotterdam ver trok. Benoemd Tot onderwijzeres aan de Geref lagere >c-hool is benoemd mej. J. H. de Vos uit Haarlem. Films en forum Woensdagavond hield de Ren- en Tourvereniging „De Bollenstreek" een 1ruk bezochte vergadering in de Oud hollandse zaal wan de Witte Zwaan te Lisse. Als eerste film werd een rolprent over ie wereldkampioenschappen wielrennen in Amsterdam en Zandvoort gedraaid. De tweede film toonde een ..Tourist op vakantie in Nederland" op de fiets: deze film was aangeboden door de Bond voor Veilig Verkeer. Na dc pauze werd een forum geïn stalleerd. waann zitting namen de sta yers Martin Wierstra (kampioen van Nederland I960) uit Amsterdam; Nor- bert Koch (kampioen Nederland 1959) uit Utrecht; Anie van Houwclingen, Sas- senheim (wereldkampioen amateurs 1959) en Klaas Buahly (ploegrijder in de Tour de France en de Ronde van Spanje i. Voorzitter van het forum was Willem Metz uit Haarlem. Met belangstelling werd geluisterd naar de vraagstelling en beantwoording. /an de Chr. Besturenbond een jaarvergadering De Witte Zwaan; 8 uur. Dc- heer Krooshof zal spreken over: Zondagsrust i zondagsheiliging. Geref. school (Schoolstraat) In de vacature mevr. Van Waveren is als onderwijzeres bij de Geref. school- Schoolstraat mej. J. H. de Vos uit Haar lem in dienst getreden. Bij de Ulo-school (Hyacintenstraat) heeft de heer Peper tijdelijk onderwijzer de plaats inge- len van de heer Stolk. die naar het Chr. Lyceum te Rotterdam vertrok. Bejaardenmlddag Woensdag werd in Rehoboth een ge zellige middag gegeven voor Hervorm de bejaarden, die georganiseerd werd door de Herv. vrouwendienst. Do mooie nieuwe film ..Holland's Glorie" werd gedraaid, terwijl de heer A. v. d Bur.; na de pauze met goochelwerk medewer king verleende. Ds. Pettinga opende en sloot deze goed geslaagde middag. Hoofd Geref. Ulo In de plaats van de heer W. P. do Jonge, hoofd van de Geref. Ulo-school de Hyacintenstraat, die om gezond heidsredenen vervroegd pensioen heeft aangevraagd, zal benoemd worden dc heer H. Segers uit Lisse. De heer De Jon- Zeeuw zal zich na zjjn pen sionering in Zeeland vestigen. Hij be gon zijn loopbaan bij het onderwijs ih Ierseke.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 9