C. F. SATON RENTEBIJSCHRIJVING OVER 1960 RAIFFEISEN-BANK Euromarkt nog te weinig in de belangstelling Thuisstomers gehinderd door de mist een schoolhulp NETTE WINKELJUFFROUW GEMEENTE KATWIJK AANBESTEDING Verzekering Wettelijke Aansprakelijkheid NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 ZATERDAG 18 FEBRUARI 19fil Landarbeiders RIJNSBURG Grote onderneming kent nog te weinig naastenliefde Aangezien het weer spoedig zo lang licht zal zijn, dat ook 's avonds wat op het land kan worden gewerkt, besloot de afdeling van de chr. land- arbeddersbond gisteravond het seizoen 1960/61 met een goedbezochte werk jaarvergadering in het Jeugdhuis. Aangezien de plaatselijke afdeling in december 1920 werd opgericht en dus 40 jaar bestaat, werd uitvoerig besproken op welke wijze men het jubileum zal vieren. Tot een besluit kwam men niet: het bestuur zal een tweetal suggesties nader in over weging nemen. Vast staat wel, dat men niet vóór het volgende seizoen gaat feesten. De voorzitter, de heer J. Ravensber- gen, opende. De secretaris, de heer G Heemskerk, meldde in zijn jaarverslag, dat er nu 80 leden zijn. Een groot suc ces was de DE!L-collecte, die voor het eerst boven de 1000 kwam. De pen ningmeester, de heer G. Hermans, meld de een batig saldo van ruim 700. De aftredende bestuursleden. Ie secretaris G. Heemskerk, le penningmeester Hermans, en 2e secretaris J. Monster werden herkozen Rijnsburgse dammers verloren van DYN De „returnmatch" die RDC I in het kader van het vierdorpentoernooi tegen DVN I uit Noordwyk speelde, werd eer verdiende overwinning voor de Noord- wijkers. DVN, fel op revanche belust, gaf Al gauw de toon aan. G. Noteboom loor van P. Vink aan het 10e bord. Kort daarna was het 40, toen ook Joh. Krom hout zUn partij verloor. A. Vletter aan het eerste bord en W. Leeuwenburg aan het achtste bord kwamen belden een schijf achter, doch zeilden nog juist do remisehaven binnen. De achterstand werd te groot toen Jac. van Egmond van Terveen verloor (82). P. van Egmond deed door winst op G. Hoek de hoop in de Rijnsburger gelede ren nog even herleven (84), maar de Noordwijkers stelden de zege veilig door een overwinning van Zwetsloot op Im- ming en een remise van H. de Vries tegen J. v. d. Mey. Dat RDC uit de resterende twee partijen twee punten scoorde, was al niet belangrijk meer. De gedetailleerde uitslag: A. TurkA. Vletter (res.) 1—1; Th. Zwetsloot—N. Im- ming 20; G. Hoek (res.)P. van Eg mond 0—2; Th. Wink—Joh. Kromhout 20; H. de VriesJ. v. d. Meij 11; C. TerveenJac. van Egmond 20; L. W Turk (res.)—H. Ravensbergen 2—0; J. Pesschier—W. Leeuwenburg Jr 1—1: J. v. d. Niet—A. Schaddeleer (res.) 0—2; P. Wink (res.)—G. Noteboom (res.) 2—0 Totaal 13—7. Woensdag spelen de Rijnsburgers de beslissende wedstrijd tegen Hillegom I. RDC heeft aan een gelijk spel genoeg om zich winnaar van het vierdorpentournooi te kunnen noemen. In de wedstrijden om het persoonlijke kampioenschap van de LDDB boekten de Rijnsburgers in de hoofdklasse de volgende resultaten: W. LeeuwenburgTh. Wortman 20; N. Im- ming—Schoonerwoerd 20: A. Schadde- leeN. Imming 1—1; Th. Zwetsloot—N Imming 11; W. Leeuwenburg—J. Pe- schier 11. (Advertentie) TELEFUNKEN RADIO en T.V. UW DEALER KROMHOUT Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 1-20 - Rijnsburg Daar de voor deze vergadering uitgenodigde spreker door ziekte verhinderd was. leidde de voorzitter het onderwerp „Naar hervorming van de onderneming?" In. Spr. meen de deze vraag bevestigend te moe ten beantwoorden. Bij deze hervor ming zal het christelijk ideaal zo veel mogelük moeten worden ver wezenlijkt en dat christelijk Ideaal is naastenliefde. Deze liefde, ver bondenheid zo men wil. ontbreekt momenteel, omdat er een sterke scheiding is tussen de leiding, de arbeiders en de kapitaalverschaffers in de grote onderneming- De afstand tussen deze groepen ver kleinen, moet als een positieve bijdrage tot de verwezenlijking van het christe lijke ideaal worden gezien. Spr. achtte medezeggenschap van de arbeiders door ondernemingskernen en ondernemings raad gewenst, evenals bezitsspreidine door middel van winstdeling. Duidelijk waarneembaar is de bewustwording van de gedachte, dat de onderneming berus' op samenwerking, waarbij arbeid, kapi taal en leiding elk een eigen taak heh- ben, doch waarbij onderlinge verbonden heid tot een harmonieus geheel moei leiden Gevraagd i 1 maart1 sept. 2e of 3e BEDIENDE sns is er plaats voc LEERLING Ook u, als houder van spaarboekje(s) verwachten wjj op een van de data welke in het onderstaande schema achter de beginletter van uw familienaam vermeld en V 20, 21 en 22 februari 1961 ti Z 23 en 24 februari 1961 Voorstraat 50 - Katwijk a. Zee A.-r. vergadering Katwijk Rijn In de zaal achter de geref. kerk de jaarvergadering gehouden van dt kiesvereniging. Als spreker was aa zig drs. J. van Nieuwkoop uit Sassen- heim. die het onderwerp De Euromarkt behandelde. Zeer uitvoerig zette drs. Vain Nieuw koop de bedoelingen van de Euromarkt uiteen. Hij ging in het bijzonder in op de voor. en nadelen ten aanzien van land, vooral voor wat betreft het rische deel van ons volk. Dit dan zover de voorstellen nu luiden, wan laatste woord over deze zaak is nog lang ndet gesproken. Spr. was van mening, dat over het alge meen gesproken ons volk zich nog te nig interesseert voor deze gewichtige aangelegenheid, terwijl er toch zo bijzon der veel op het spel staat. Agenda gemeenteraad Katwijk Donderdagavond half acht komt de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. De agenda: beëdiging vai heer J. A. van Amerom als waarnemeno- gemeenteontvanger. verlenen van diet voor verbouwing van de woning bil het tennispark, vaststelling bezoldigings regeling gemeentepersoneel 1961, vast stelling ideeënreglement. verlenen kre diet voor uitbreiding van de gemeente- werf aan de Schoolstraat, verlenen kre- diet voor uitbreiding van de hoogspan ningsinstallatie; elektriciteitsbedrijf, in het grondbedrijf brengen van gronden, beroep mevrouw M. J. Jonker-Langeler tegen weigering bouwvergunning, idem de heer J. Koelewijn, aangaan grondtransacties in verband inet doorbraak MeeuwenlaanKarei Door manlaan, verlenen van krediet voor hei maken van een doorbraak van de Meeu wenlaan naar de Karei Doormanlaan, verlenen van krediet voor de aanleg van straatverlichting langs een gedeelte van de Provinciale weg. verhoging de verleende subsidies aan de Stichting Kraamcentrum Noordwijk en aan Wit-Gele Kruis-centrum voor kraamhulp Leiden en omstreken, vaststelling var het getal wekelijkse lesuren in de licha melijke oefening aan de openbare lagere Visserijgolfjes DE MIST, die ook gisteravond als een grote vacht over de gehele Noord zee lag gespreid, heeft de Nederlandse vissersvloot op de thuisstoom veel ongerief bezorgd. Uit de Noord vandaan kwamen ettelijke trawlers langzaam thuisstomen en van de kustvloot, die benoorden de Wadden had gevist en nu voor de zaterdag- of maandagmarkt verscheen, gingen vele schepen buitengaats voor anker om in de loop van de middag, toen het onder de kust opklaarde, in IJmuiden binnen té lopen Twee Urker kotters, de UK. 81 Jacoba 2 en de UK. 15 Grietje, hadden echter minder goede ervaringen. Beide schepen Liepen 's morgens in dichte mist in de IJmui- dense havenmond aan de grond. De eerste kwam na enkele uren met assistentie van een havensleepboot weer vlot, maar de Grietje bleef tot 's middags vijf uur met een slagzij van 40- graden op een strekdam zitten. Ze kwam tenslotte op eigen kracht vlot en had lichte bodemschade. Van de trawlervloot kwam gisteravond ondermeer de IJM. 37 Delft op huis r nog een plaatsje aan de markt voor zaterdag was, was gisteravond te be twijfelen, want alle ligplaatsen werden ingenomen door kotters en loggers, die tong en schol van de weekreisjes kwa- lbssen. De schipper van de Delft maakte zich over de mist niet veel gen. De radar wees hem de weg ove Noordzee, zodat volle kracht kon den doorgevaren om de vangst van (Advertentie kisten vis. 300 kleine kisten mooie haring en 50 stuks kabeljauwen vandaag lossen. Bij de vangst waren 315 kisten verse haring en verder 260 koolvis. Voor de Delft kan dit een mooie reis worden, omdat de verse haring gisteren liefst van f 30 tot f 32 per kist opbracht. A Er aan de markt. De aanvoer is en blijft namelijk schaars. De vrijdagmarkt werd voorzien van 3750 kisten vis, gevangen door 44 schepen, waarbij de trawler RO. 53 Dirkje met 550 kisten vis. Bij deze vangst waren 185 kisten haring, 70 schel vis, 70 wijting, 50 radio, 40 makreel. 45 gul en kabeljauw De trawler ging voor deze reis op 4 februari naar zee en be- somde nu f 17.600. En op de visgronden Van de Noordzee-visgrönden werd gisteren gemeld, dat er goed weer was, maar veel mist, vooral in de zuidelijke Noordzee. De vangsten in de noorde lijke Noordzee waren slecht. Zij beston den uit 50 tot 100 manden vis. meest ha ring, koolvis, makreel en wijting per etmaal. De trawlers, zoals de IJM. 15 Emma. de IJM. 32 Sakina Martine, de RO. 46 Claesje, de IJM. 10 van Hattem en de IJM. 26 's-Gravenhage, deden trekken van slechts 10 tot 40 manden vis. Op de Nederlandse kust werd door loggers en kotters van 150 tot 250 kg tong per etmaal buitgemaakt. Verder werden 15 tot 25 manden schol gevangen. Bij de Pittboei visten vele kotters en trawlloggers voor 150 tot 300 kg tong 20 tot 40 manden schol en gullen. Pilchard-onderzoekingen Ook de Engelse visserijman blijkt gro te belangstelling te hebben voor de pil chard. Men zal zich herinneren, dat de Nederlandse visserijonderzoekingstraw- ler Willem Beukelzoon geruime tijd ge leden een eerste onderzoekingsreis naar vangstgronden voor pilchards heeft ge daan. Thans hebben de Britse vissers gezamenlijk de Britse kotter Madeleine eerste reis langs Newlyn en Cornwall uitgezonden om pilchard-scho- len op te zoeken en ter visserij te gaan. door de Madeleine zullen ge durende twee jaar worden ondernomen. Zowel vissers als conserven industrieën hopen hierdoor nieuw leven te blazen de conservenindustrie. Het programma voor de onderzoekingsreizen van de Ma deleine werd opgesteld door de White Fish Authorithy in samenwerking met de Britse regering, de conservenindustrie en de Cornwall Sea Fisheries Committee De Madeleine zal op deze reizen verschillen de visserij methoden toepassen. school voor 1961. vervulling van vacature in de commissie tot wering van sohoolverzuim te Katwijk aan Rijn, verlenen van medewerking op grond van artikel 72 der l.o.-wet. hogen van de subsidies, verleend aa vereniging Openbare christelijke biblio theek en leeszaal voor i960 en wijziging van de gemeentebegrotingen I960 1961. KOUDEKERK A'D RIJN Wereldgebedsdag In het kader van de wereldgebedsdag werd gisteravond een bijeenkomst ge houden in de Hervormde Kerk. De op komst was bevredigend. De liturgie werd gelezen door de dames Van der Marei -Sohenkeveld en Oppelaar-Vlasveld, ter wijl de orgelbegeleiding werd verzorgd door mej. Van Zwieten Agenda gemeenteraad De gemeenteraad van Koudekerk den Rijn komt 20 februari om 7.45 in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan: voorstel tot verkoop van grond aan de vereniging „Goed voor de bouw van zes woningwetwonin gen; vaststelling van een besluit als be doeld in artikel 36. lid 4 der woningwet: wijziging van de verordening op het be heer van het Waterleidingbedrijf: voor schot van de vergoeding aan de Herv. school: vergoeding voor het vakonder wijs in nuttige handwerken: voorschol op de vergoeding aan de Chr. Kleuter school: vaststelling vergoeding aan het bestuur van de Chr. Kleuterschool; hel verlenen van subsidie aan de Chr Land bouwschool te Alphen aan den Rijn: op heffing van de vleeskeuringsdienst en toetreding tot de keuringskring Alpben aan den Rijn; vaststelling verordening op het heffen van reinigingsrechten en in trekking van de bestaande verordening, wijziging van de algemene Dolitie-ver- ordening; wijziging van de uitkerings verordening; wijziging van de gemeente begroting. Spreekuur burgemeester Burgemeester Waverijn zal In plaats - dinsdag 21 februari, op woensdag 22 9.30 tot EEIMUIDEN Bejaardensociëteit Dinsdagmiddag om half 3 is er in het jeugdgebouw weer een bijeenkomst van de bejaardensociëteit Ds. Koffrie en ds. Gijsbers zullen aanwezig zijn. NIEUWVEEN Raadsvergadering De raad komt maandagavond om half negen bijeen. De agenda vermeldt om.: verhoging subsidie aan Kraamcentrum Wit-Gele Kruis, verlenging van een extra subsidie aan de zwemvereniging ..De Verbetering", verlenen van voor schotten aan scholen, wijzigingen van artikelen en benoeming leden ln de kringraad vleeskeuringsdienst, verkoop grond voor woningbouw. ROELOFARENDSVEER Botsing bij velling Doordat een bloemenkoopman onvoor zichtig met zijn auto het veilingterrein afreed naar het Zuideinde. kon de be stuurder van een op het Zuideinde rij dende auto een botsing niet meer voor komen. Beide auto's werden beschadigd de bestuurders liepen lichte verwon dingen op. WOUBRUGGE Jaarvergadering CBTB In Het oude Raedfchuys hield de plaat selijke afdeling van de C.B.T.B. onder voorzitterschap van de heer J. de Graal haar jaarvergadering. De voorzitter her dacht in zijn openingswoord de overle den ex-voorzitter W. Vonk. Het bestuur heeft besloten de heer Goedhart een oorkonde te overreiken i.vun. diens 25- Jarige dienstverband bij de familie Treur. Vervolgens gaf de voorzitter een ver- ag van de te Delft gehouden algemene vergadering, waarop belangrijke zaken besproken waren. Zo zullen in de toe komst nog meer werkkrachten van het platteland word enweggezogen door de industrie. De boer zal dus zeer bositief lar mechanisatie moeten streven Secretaris J. Treur gaf een kort over zicht van de afgelopen 15 jaar. Voor heen bestond er te Leimuiden een afde ling, die een kwijnend bestaan had. Na de oprichting van de afdeling Wou- brugge en omstreken werd deze afde ling mede opgenomen. Thans belt deze afdeling 50 leden. Uit het financieel overzicht van pen ningmeester T de Boer bleek, dat er een flink batig saldo was. De heren A Noordam, H. Angenent en H. Langhout zullen voor de leden een uitstapje orga- en eind mei. Na de pauze vertoon den de heren Kraaienbrink en Koedijk de films Boeren vechten voor de toe komst en De taal der bloemen. A.s. maandagavond 8 uur in Hotel „NOORDZEE": LEZING MET KLEURENDIA'S OVER DE VER. STATEN VAN AMERIKA in het bijzonder over CALIFORNIë door de heer B. DE RAAD, alhier. Er volgde een zo uitvoerige bespreking, dat de verder op de agenda voorkomende zaken niet meer aan bod kwamen. De bijeenkomst stond onder leiding v voorzitter mr. S. H. Attema. BENTHUIZEN Feestavond Benthuizen-Zoetermeer In de grote zaal van café-restaurant „De Jonge Prins" te Zoetermeer werd een feestavond gehouden door de afdeling Benthuizen-Zoetermeer van de Hollandse Maatschappij van Landbouw en de afde lingen Zoetermeer en Benthuizen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. De afdeling Benthuizen van de Platte landsvrouwen bracht een reprise van het vorig jaar uitgevoerde zangspel van Richard Wagner „De fortuinlijke Kist" De decors voor dit komisch oosterse ver haal, die werden ontworpen en vervaar digd door dokter J. de Goeje. werden weer gebruikt. Na de pauze werd een film vertoond van de Nederlandse Reisvereniging „Van Grimsel tot Gross Glöckner". Céfa vertoont De afdeling Zoetermeer van de Chris telijke Filmactie ..Céfa" die vele leden in de omgeving telt, zal vanavond half 8 in het Verenigingsgebouw de Frans Halsstraat te Zoetermeer de film „Een moeder gezocht" verton Spreekbeurt Geref. Gemeente Student Schipaanboord te Leiden hoopt vanavond om 7 uur in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente ee spreekbeurt te vervullen. TER AAR Voorlichting Maandag 20 februari om half acht wordt in Jonathan een samenkomst ge houden uitgaande van de (Herv.) stich ting voor maatschappelijk werk en ge zinsverzorging in de ring Ter Aar. De heer v. d. Berge, voorzitter van deze stichting, zal spreken over: „Kerke lijk maatschappelijk werk en gezinsver zorging in Bijbels licht". Jeugdactie De schoolkinderen zullen langs de hui zen restauratiezegels aanbieden ten bate van de herstelwerkzaamheden aan de Herv. kerk. Op deze zegels komt een afbeelding te staan van het gebouw. Bouwfonds Januari heeft voor het bouwfonds der Hervormde Gemeente opgebracht f 142. ALPHEN AAN DEN RIJN Subsidie voor het Geref. maatschappelijk werk De Gereformeerde Stichting voor Maatschappelijk Werk. uitgaande van de Gereformeerde Kerk van Alphen aan den Rijn verzocht de gemeente subsidie in de kosten van het maatschappelijk werk over 1960. De stichting heeft van 1 juli 1960 af een maatschappelijk werkster in dienst. De raad besloot eerder een subsidie in de kosten van het uitvoerend algemeen tschappelijk werk te verlenen aan de Diaconie der Hervormde Gemeente het R.K. Armbestuur te Alph'en aan den Rijn. Gelet op het grote belang, dat de ge- neen te heeft bij uitoefening van verant woord maatschappelijk werk vanwege plaatselijke kerkelijke instellingen van weldadigheid, menen B. en W. de raad te mogen adviseren aan de Gereformeer de Stichting subsidie in de kosten van het uitvoerend algemeen maatschappelijk werk te verstrekken naar dezelfde grond slagen als die. welke gelden voor de beide andere bovengéhoemde kerkelijke in stanties. 40-pet van het bedrag van het salaris, de sociale lasten en de apparaats kosten (overeenkomstig de maatstaven van het rijk) voor de onder verantwoor delijkheid van deze stichting in de ge meente Alphen aan den Rijn werkzame beroepskracht. Ned. Christen Vrouwenbond De afdeling Alphen aan den Rijn-zuid an de Ned. Christen Vrouwenbond ver gadert op maandag a.s. om 8 uur in „Nabij". Spreker is de heer Vink uit Katwijk over „De grenzen der vermoeid heid". De afdeling Noord vergadert don derdagavond in een zaal van de Salva- torikerk. Spreker ds. J. J. Oranje uit Den Haag over zendingsaangelcgenheden. leerling. MAAR voor een BRIL naar Rfjksgediplomecrd opticien. Leverancier voor alle ziekenfondsen Depothouder Zelss-Punktal brllleglazen. Princestraat 32 Tel. 4763 Katwijk aan Zee GEMEENTE KATWIJK Aan elk der beide openbare kleuterscholen, namelijk te Katwijk aan den Rijn, Rijn straat 31 en te Katwijk aan Zee, Voorstraat 33 wondt voor spoedige Indiensttreding gevraagd Leeftijd niet ouder dan 17 jaar. Nadere inlichtingen worden desgewenst t de hoofdleidsters. i de scholen verstrekt door i verschijnen van dit blad wonden gericht KATWIJK aan Zee Wfj ka vond „Noord-Oost" In de Oranjezaal van het Jeugdhuis hield de wijkgemeente „Noord-Oost" gis teren een wijkavond. Na het welkomst woord sprak de wijkpredikant, ds. W. L. Tukker, over Levi. In de pauze werd een verloting gehouden. De heren John Buurman en Flip de Koning verleenden hun medewerking met zang en voor- Contactavond v.v. „Katwijk" De feestcommissie van de voetbalver eniging „Katwijk" gaf voor de junioren, senioren en donateurs een contact-avond. Nadat de voorzitter van de v.v. „Katwijk" een welkomstwoord had gesproken KATWIJK Geen spreekuur De burgemeester houdt maandag geen spreekuur. Kerkdienst Morgen zal voor de Geref. Kerk Vrij gemaakt in Katwijk aan Zee om 9 uur ds. Breen voorgaan. Damkampioenschap Uitslagen vijfde ronde damkampioen schap van Katwijk: eerste klasse: groep I J. SchoneveldC. Varkevlsser afgebr.. L DubbelaarP. Meijvogel 20; A. var DuyvenvoordenJ. Heemskerk 20. Groep II: B. van RijnH. Klinken berg 2—0; B. van Rijn—H. Koelewijn 11: H. KoelewijnJ. Passchier 20; H. VoorzaatJac. Freke 02; Chi Heemskerk—Jac. de Best 1—1. Tweede klasse: Am. van BeelenC. Ouwehand 11; J. SlootwegC. v. Duijn 2—0. Jeugdkampioenschap Zuid-Holland: C. Varkevisser (Katwijk)J. de Jong (Dor drecht) 20. Persoonlijk damkampioenschap LDDB: C VarkevisserC Slingerland 11. Ulo voor Kongo Een actie voor de Kongo, georganiseerd en uitgevoerd door de leerlingen van de Christelijke Ulo. hpeft f 3340 opgebracht. „Kerk en Belijdenis" De vereniging „Kerk en Belijdenis" vergadert maandag 20 februari in de achterzaal van de Kapel. Ds. S. P. Ta- baksblatt uit Den Haag spreekt over „Israël-Christus, de lijdende Knecht des Heren". Aanvang 8 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN Schoolzaken In verband met stormschade stellen B. en W. de raad voor, de gelden te ver strekken voor herstel van het hekwerk bij de kleuterschool aan de Anna van Burenlaan, uitgaande van de schoolver eniging op Geref. grondslag. Ook stelt het college voor, de vergoeding over 1961 voor het bijzonder voortgezet lager on- derwijs te bepalen op f 109 en f 100 per OEGSTGEEST Gebedsdag Voordat men gisteravond in de zen- dinigshogesohool bijeen kwam ter gele genheid van de wereldgebedsdag, werd in de kapel een kindersamenkomst ge houden, waaraan ongeveer dertig kin deren deelnamen. De bijeenkomst stond onder leiding van de dames Van der Bijl. De Mooy, Kammenga. Beeksma en Veldhuyzen De liturgie van de samenkomst der ouderen werd gelezen door mevrouw W. Jacob en mevrouw P. A. Rullmann Mevrouw C. Vogelenzang zorgde voor de begeleiding. In het bejaardencentrum was de leiding in handen van mevrouw Van Randwijck en mevrouw Witmans. Burgerlijke stand GEBOREN: Gerardus M. C. zn van N. J. M. van der Voort en F. C. Hey- boer; Marcel zn van J. van Duivenboden Lieshout; Mangaretha Chr. C. J. Kooloos en J. C. Steenbergen; Cornells C. zn van A. Paauw en W. C. de Wit; Daniël K. zn Waveren en C. Verhaar; Ger- hardus A. zn van G. Hakkenberg en J. A. Janssens; Johanna L. G. dr van J N. van Kins en J. C. van Teylingen; Jacqueline C. dr van B. de Leeuw en de Kemp; Franciscus M. J. zn van L. J. van Eisen en M. M. J. Meyers. ONDERTROUWD: A. de Bloois. 26 jr (Zuidlaren) en D. H. J. van Lom. 25 jr. OVERLEDEN: G. de Vries. 79 jaar. Pantomime- en mime cursus Het vormingscentrum Oud-Poelgeest houdt in de week na Pasen een panto mime- en mimecursus voor belangstel lenden. die de grondbeginselen van de pantomime kennen. De leiding berust bij LEIDERDORP Samenkomst De Jonge Kerk „Stijl en vorm in de kerk" is het onder werp waarover De Jonge Kerk maandag- Wereldgebedsdag Ter afsluiting van de jaarlijkse Wereld gebedsdag was er gisteravond een samen komst Mevrouw Honnef en mevrouw Van Leeuwen verzorgden de Liturgie. Mevr. Grims-Strootman zong enkele liederen. De heer F. Grims bespeelde het orgeL de heer J. Bronk en ds. J, M. Hoekstra. Men kan zich opgeven in kasteel Oud- Poelgeest, tel. 01710—23662 en 30322. SASSENHEIM Jaarfeest hervormde jeugdverenigingen De Jonge Garde en Jonge Kracht, jeugd verenigingen van dc hervormde Gemeen te. hebben hun jaarfeest gevierd In het hervormd verenigingsgebouw. Het Is te hopen, dat de plannen voor een nieuw gebouw snel vorderen, opdat het oude gebouw, nu toch zo langzamerhand een krot, kan worden afgebroken. De presidente van Jonge Kracht, mevr. R. Bakker-Heynes. opende de bijeen komst en richtte een bijzonder welkomst woord tot burgemeester en mevrouw Van Knobelsdorff en de afgevaardigden de andere verenigingen. De avond werd gevuld met de opvoe ring van een tweetal toneelstukjes. Het eerste, De prinses op klompen, was vlot gespeeld, komisch spel. Na de pauze volgde het bijbelse spel Ruth, een diep ernstig, vaak ontroerend stuk. Het decor gaf de sfeer van het Hei lige land goed weer. Ook het gezang van de maaiers werkte hieraan mee. De kos tuums waren grotendeels zelf vervaar digd. De opvoering van beide toneelstukken bewees dat men ook met amateurspelers tot een verrassend goed spelpeil kan ko men. Mevrouw R. Bakker-Heynes had de tekst geschreven. De heer A. den Haan sprak een slot woord. waarin hij hulde bracht aan de 6pelers en leidsters van de verenigingen. Spreker deed een beroep op alle aanwe zigen de verenigingen blijvend te steu- RIJNSBURG GEVRAACD Woninginrichting Fa C. VERDUIJN Vliet Z.Z. 29 RUnsburg Telefoon 3036—01718. de de toneelvereniging „De Derde Slag" het blijspel op „Je moet er niet mee spelen". Spreekbeurt Maandagavond 8 uur spreekt evange list Klein Haneveld uit Bodegraven in de Unizaal over „Joseph en Asnatih ty pen van Ghriabus en Zijn bruidsgemeen te". Hoog en laag water Zondag: hoog water 641 en 16-28 uur; laag water 1.36 en 14-20 uur. Maandag: hoog water 6.56 en 19.14 uur; laag water 236 en 15.02 uur. ,De Landbouwer'' KATWIJK AAN DEN RIJN Raiffeisenbank Verschenen zijn de balans, de rekening over 1960 en enkele andere statistische gegevens van de Raiffeisenbank alhier De voornaamste cijfers volgen hier. Op 31 december 1960 stond de bank hier ter plaatse bij de centrale bank Li Utrecht in credit voor een bedrag van 2.105.530,95. Rekening-couranthouders- tegoed ƒ422 286,89, tegoed aan hypothe ken ƒ766.923.50. aan effecten ƒ452.625. leningen aan rechtspersonen 465.750; schulden: aan spaargelden ƒ3.693.829.20, aan rekeninghouders ƒ785.447,68, aan het reservefonds ƒ91.786.64. Uit de rekening 1960: ontvangsten spaarbank 2644.906,30, ontvangen ln lopende rekening ƒ15.341.531,60, ontvan gen rente: van voorschotten ƒ33.840,24, van rek.couranthouders ƒ23.321,02, van de centrale bank ƒ54.051,82, van effec ten ƒ8212,50, van overige beleggingen ƒ32.612,17. Ontvangen provisie van voor schotten ƒ551,58, van rekeninghouders 11.166.62. Uitgaven over 1960 aan spaarders ƒ1.591.599.34, verstrekte voorschotten ƒ421.000. uitgegeven in lopende rekening ƒ15.409.507.82, uitgegeven rente aan spaarders f 108.297.67, aan rekeninghou ders ƒ8147,55. De balanscijfers over 1960 luiden: spaarb.: ƒ3.693.329,26. omzet 60.047.135.22 balanstotaal ƒ4.607.499.75. reservefond- ƒ91,786,64, winst ƒ12.192.67, voorschot ten ƒ854.068,50, debiteuren rekeningcon rent 422.286,89. deposito rekening courant ƒ785.447,68. (Advertew Namens de gemeente Katwijk zal. onde- directie van de dienst van Openbare Wer ken, openbaar worden aanbesteed „Het onderhoud van de gemeentelijk-- Elantsoenen in de woonwijk het Molen lok te Katwijk aan den Rijn". Bestekken zijn. voor zover de voorraad strekt, verkrijgbaar vanaf 23 februari a s bij de administratie van het bureau Open bare Werken, Raadhuis te Katwijk, tegen betaling van ƒ5, Gezin, particulier, enz ASSURANTIEKANTOOR VAN DER PLAS WYBORGHSTRAAT 1 TELEF. 2916 KATWIJK AAN ZEE Het kantoor voor al uw verzekeringen (Advertentie BIJBELLEZING D. V. te houden MAANDAG 20 FEB F des avonds 8 uur in dc UNI zaal ai de Ouwehandstraat te KATWIJK A/> ZEE door de Evangelist jb. KLEIN HANEVELD BODEGRAVEN Onderwerp: JOSEF EN ASNATH, TYPEN VA CHRISTUS EN ZIJN BRUIDS GEMEENTE. LISSE Gevonden voorwerpen Paar rood-grijze wanten; wieldop va een auto; paar donker bruine wan te lap met gereedschap; blauw-gele kinde want; mutsje, meisjesfieta; Jongenssjau. paar witte babywantje»; bruine portc- feuille met Inhoud; lederen motorwam zakdoek; bankbiljet van f 10; blauwt jongensoverall; meisjestasje; aktentas met boeken en schriften.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 7