Ook vissers genoten van het mooie weer Principieel debat in Provinciale Staten nef winkelmeisje Vele subsidies Gladiolenknollen geremd met nieuw preparaat Gemeente gaat ten einde raad toch onteigenen „Huys te Warmont in veilige handen NIEUWE LEIDSCHE COURANT 11 WOENSDAG 15 FEBRUARI 1961 Visserij golfjes TT EN VAN de oudste vissersnesten van -Lj Nederland, Maassluis, gaat weer deelnemen aan de Noordzee-visser ij. Eens heeft de vloot van Maassluis 125 schepen geteld die ter visserij ren, maar thans is er nog slechts één scheepje, de Massluis 1, dat uitsluitend de binnenvisserij uitoefent. De scheeps werf H. de Haas te Maassluis heeft nu echter gebouwd en tewatengelaten de motonkotter MA 2 voor een dochteron derneming van deze werf, P. de Haas. De kotter is 23 meter lang en 5.70 meter breed en gaat onder bevel van schipper H. Korf uit Sohevenmgen eind volgende maand ter visserij benoorden de Wad. deneilanden. De MA 2 heeft een koel- ruim. is uitgerust met een Kort-straal- buis en wordt voortgestuwd door 2 mo toren van elk 150 pk. Behalve de bouw van de nieuwe vis- pakhuizen voor IJmuidense groothan. delaren aan de Halkade te IJmuiden ont plooien zich ook elders op het van gemeente en Staatsvissershavenbe- drijf bouwactiviteiten. Tal van IJmui dense firma's hebben het gemeentebe stuur van Velsen verzocht om vergun ning voor het uitbreiden of stichten van nieuwe visrokerijen en visbakke- rijen. Er kwamen aanvragen bij de ge meente binnen van de firma's G. Sme ding, C. Tol, de firma Gebr. A, ve De meeste van deze bedrijven n worden gebouwd, omdat zij thans ten wijken voor het gemeentelijk uit breidingsplan voor het industriegebied bij de nieuwe Haringhaven te IJmuiden. Minister op bezoek De minister van verkeer en water staat. de heer H. A. Korthals, heeft zich van bovengenoemde activiteiten kunnen overtuigen, want hij is voor een werk- bezoek met secretaris-generaal mr. A H. C. Gieben en de directeur-generaal van rijkswaterstaat, ir. A. G. Maris. ïr IJmuiden geweest. Hij had een conferen tie met de directeur van het Staatsvis- serShavertbedrijf mr. J. R. van Eerde en bracht daarna een bezoek aan de vishal- len. Voorts was de minister met zijn ge zelschap bij de aanleg van de nieuwe Haringhaven, die door rijkswaterstaat zal worden gebruikt als werkhaven voor de pierenbouw. Eind van dit jaar zal de haven in gebruik worden genomen. De bouw van de lange kademuur aan dc noordoostzijde van de Haringhaven (door het Staatsvissershavenbedrijf) wordit 7 maart aanbesteed. Op de visgronden Van de Noordzee meldden de schip pers van de kustloggers en kotters gis teren bij de boeien P. 5 en 6 heel mooi weer. Er werd gevist voor gtmaalvang- sten van 10 tot 20 manden schol en wij ting en 150 tot 250 kg tong. Op de noor delijke Noordzee stond een briesje met windkracht 5, maar de dagvangsten wa ren slecht met resultaten van 50 tot 125 manden vis. De vangsten bestonden grotendeels uit haring, makreel, kool- vis en schelvis. Van de trawlers IJM 33, IJM 37. IJM §6 en IJM 72 kwamen vangstmeldingen binnen: 20 tot 30 man den vis per trek. wat heel weinig is. Aan de woensdag markt Voor de IJmuidense woensdagmarkt meldden zich verscheidene schepen. Daarbij was de IJM 28 Amsterdam met 1125 kisten vis, waarbij 850 verse haring, 80 schelvis. 100 makreel. 30 wijting, 15 gul en kabeljauw, 45 koolvis, 5 diversen en 20 stuks kabeljauwen. Verwacht wer den ook de KW 82 Stadt Enchuysen en de IJM 37 .Delft met gevarieerde vang sten. En voor de dinsdagmarkt Ook de IJmuidense dinsdagmarkt was flink bezocht, maar de aanvoer was schraal. Er waren 24 schepen present met slechts 3500 kisten vis. Daarbij waren van de kusMoot 250 kisten tong. en 650 kis ten schol. Voorts stonden in de vishallen sen te «even 250 kisten schelvis. 150 wijting, 100 gul en kabeljauw, 200 koolvis. 1250 verse haring. 150 makreel en verder 200 stuks kabeljauwen. Van de trawlervloot was onder meer de trawler IJM 79 Job Gouda binnen met slechts 275 kisten vis. De trawler besomde f9100 voor deze afgebroken reis, een gevolg van tegenslag, doordat een net in de schroef was geraakt. Van de Katwijkse vloot waren twee trawlers binnen: de KW 171 Jan Maria met 600 kisten vis, gevangen sinds 31 januari en bestaande uit 110 kisten schelvis, 300 haring, 75 makreel. De be somming was f18.000. Nog beter deed de grotere KW 144 Cornëlis den Duik het met een vangst van 1050 kisten vis, waarvoor f 27.800 werd gemaakt. Deze vangst bestond uit 45 kisten wijting, 85 schelvis, 40 gul er kabeljauw, 70 koolvis, 750 haring en 4( makreel en 20 diversen en 10 stuks ka beljauwen. Voor de haring kregen de trawlers van f26 tot f20 naar soort en kwaliteit betaald. De makreel ging van de hand voor f48 tot f 12 per kist van 50 kg. Grove schelvis ging de grens over (naar België) voor f80 tot f64 per kist. terwijl kabeljauw werd betaald met f 120 tot f 50 per rij van 10 stuks. Grove en middel schol gingen de grens over voor f68 tot f28 naar Engeland en de zuiderburen namen de tong per kg voor f5.20 tot f3.60. Binnenland kocht met de haring en makreel ook de middel en kleine schelvis voor f70 tot f35 per kist. VOORHOUT V.V.V. Voorhout: goed jaar De V.V.V. Voorhout houdt op 16 te- bruari a.s. om 8 uur in De bonte koe haar jaarvergadering. Na het huishoude lijke gedeelte zal een keur van kleuren dia's worden vertoond. Uit het jaarverslag blijkt, dat de ver eniging gezond Is. Van de zijde van het gemeentebestuur werd alle medewerking verkregen. In 1960 werden de statuten der vereniging Koninklijk goedgekeurd en werd de V.V.V. Voorhout toegelaten tot de Algemene Vereniging. Het aantal leden en logeergasten nam toe en de evenementen werden met succes be kroond. Ook'is er een goede verstand houding met de V.V.V.'s in de bollen streek. De toekomst wordt met vertrou wen tegemoetgezien. Wereldgebedsdag Ook in Voorhout zal a.s. vrijdag, in de Hervormde kerk. een hijeenkomst in het raam van de Wereldgebedsdag wor den gehouden. Aanvang 8 uur. Benoeming hoofd In de vacature van hoofd van de Chris telijke school alhier, door vertrek van de heer N. v. d. Blink naar Zeist is be noemd de heer M. van Cappelen. onder wijzer aan de chr. school te Uithoorn KATWIJK Gevestigd en vertrokken Gevestigd: A. M. D. Verhees, Wybongto- straat 2, gekomen van Haarlem; J. van Viegen, Prins Hendriklaan 11, gekomen van Nieuw-Guinea; M. J. Kop, Boule vard 14, gekomen van Indonesië; G Rijnsbunger, Drieplassenweg 17, geko men van Amersfoort; B. Haagsma, Wy- bonghstraat 2, gekomen van Zeist: T Schipper, Drieplassenweg 17, gekomen van Zeist; L. Krijgsma, Voorstraat 71. gekomen van Leiden; M. J. Muldera. Drieplassenweg 64, gekomen van Leeu warden; D. Koenders-Veen, Boulevard 55, gekomen van Den Helder; L. W. Overvliet, Kerkstraat 62, gekomen van Leidschendam; S. Smit (met gezin;, Drieplassenweg 6, gekomen van Oegst- geest. Vertrokken: J. Romanesko (met ge zin), van Boulevard 122 naar Neder landse Antillen; M, van Duijn, van Randweg 15 naar Oegstgeest, Hazenboa- laan 38; C. M. H. Jeurissen-Boskamp, van Nieuwe Duinweg 39 naar Roermond; Leeuwen Burg Th. Wackersstraat 51, A. J. Cornet-Brussee, van Jan van Bra- kelstraat 29 naar Leiden, Koningstr. 28a. R. L. Timmerman (met gezin), van Bou levard 64 naar Nigeria; C. P. Laros. van Wassenaarseweg 48 naar Vlaardlngen Liesveld 51; C. M. Fuss, van Drieplas senweg 17, naar Rotterdam, Doggers» 19b: J. A. van Bart, van Drieplassenweg 36 naar Wassenaar, Rijksstraatweg 258: S. J. Valkenburg, van Ligusterstraat 26 naar Geldrop, Groesstraat 24: C. P Heemskerk, v. Rijnmond 131 naar Voor hout. Irenestraat 11 Burgerlijke stand GEBOREN Dobora Eleonora, dr van J. C. van Klinken en J. M. van Amen. Jornelia Theresia, dr van M. Hemkes en T. Reijntjes; Ada. dr van S. Kloos en A'. Plug; Helena, dr van P. Oliemans en L. Noorlander; Emilia Maria, dr van A van Duijvenvoorde en E. M. Remmel- zwaal; Johan. zn van P L. Haasnoot en M. Dubbeldam; Brigit Heieen. dr van T. Hoek er. J. van Schie; Agalha Wilhel- mina Maria, dr van J. van der Marei en C. W. M. Hondcrs; Thomas, zn van G Paap en A. van der Niet; Pieter Jacob Jan. zn van A. A. Konstapel en H. Lln- dokamp; Pieter Cornells, zn van N. van der Bent en M H. C. Lardée; Willemina. dr van J. Guijt en D. Kuijt; Floris, zn van A. Haasnoot en J. C. van der Wiel. Johanna Francisca Maria, dr van N. G Mol en W. M. Bocxe. ONDERTROUWD: J. G. van der Spek er, M. Pluimgraaff; W. Guijt en H. de Vreugd; H. Messsmakcr en A. J. Schaap. GETROUWD: K. Knetsch en M. H. van Dam. OVERLEDENSijntje de Jong. 77 jr. wed van J. C. de Vreugd; Dirk Haas noot, 50 jr: Teunis Ouwehamd, 62 jr. HILLEGOM Damclub Hillegom Na de prachtige overwiwniTwg van d< damclub Hi 11egom van die vorige week tegen Noordwijk l (2—18). staart er deze week een wedstrijd tegen Sassenheim op het programma, in Weltevreden te Hillegom. Vrijdag 17 februari Noordwijk- Rijnsburg- Voorbeeldige tulpen en narcissen op wekelijkse keuring Subsidiëring, sym fonie-orkesten ME KATWIJK AAN ZEE Vogelwacht zorgde voor interessante avond In het Jeugdhuis hield de vogelbe- schermingswacht afdeling Katwijk een bijeenkomst, die speciaal voor de jeugd was bedoeld. De opkomst liet veel te wensen over. De voorzitter, de heer A. Haasbroek, sprak een kort openings woord. De broedresultaten in de om trek van Katwijk waren in het afge. lopen jaar goed. Van de 12 broedkastjes in de Pan van Persjjn zijn er 10 dubbel bebroed door koolmezen. De watervogels in het merengebied van de waterleiding, boekten minder goede resultaten als ge volg van het droogvallen van vele duin pannen door de droogte en verlaging van het grondwaterpeil. Een minder bekende gast in het duin gebied was de grote bergeend. Twee broedseds die onder controle stonden van de vogelwacht, werden tot een goed einde gebraoht. Een lid van de Haagse vogelbescher- mingswacht, de heer De Reuver, toonde dia's, die een prachtig beeld gaven van vogels rondom ons huis en in het vrije veld. Hoog en laag water Donderdag 16 februari: hoog water 3.58 en 16.11 uur; laag water 12-07 uur. Gevraagd een Levensmiddelenbedrijf J. VAN EGMOND Koninginneweg 18 Katwijk aan Zee (Van een onzer verslaggevers) T een principieel debat over de provinciale subsidiepolitiek hebben Provinciale Staten gisteren hun winterzitting voortgezet. Aan leiding hiertoe was een voorstel van het socialistische statenlid mevrouw F. J. van Gelder-Droste. Zij wilde wijziging van de bepaling, dat alleen concerten door kleine orkesten, die niet op zondag worden gegeven, voor subsidiëring in aanmerking komen. In deze bepaling zag zij een ontoe laatbare discriminatie van hen, die op zondag een muziekuitvoering wen- ordt verleend, moeten worden ontwor pen. Met gelijke argumenten bestreed de heer N. van der Brugge (a.r.) het voorstel. Niet alleen, zei hij, is de zondag Gods dag, ze is ook een sociale weldaad. Mr. J. J. R. Schmal (c.h.) bracht het oude spreekwoord „quieta non mo- in herinnering: men moet geen waaraan geen be- Talrijke sprekers kwamen tegen dit voorstel en de argumentering, die eraan ten grondslag lag. in het geweer, 'emeer, omdat bij de orkesten die met deze sub sidieregeling te maken 'hebben, met na- het West-Nederlands Symphonie Or kest, geen enkele behoefte aan subsi diëring op zondag schijnt te bestaan. De heer A. Vlasblom (s.g.p.) vioeg zich in een zeer langdurig betoog af of mevrouw Van Gelder wel een hart bezit. Hij bepleitte intrekking van,het voorstel een oogpunt van heiliging van de zondag, uit naam van de democratie en in het belang van de musici. Ook drs. C. A. Ver ka de (k.v.p.) verzocht Gedeputeerde Staten, aan het socialistische voorstel geen gehoor te geven. Hij vroeg zich zelfs af. of bij het voortschrijden van de vijfdaagse werk week niet meer regelingen, waarbij geen subsidie voor de zondagse activitt (Van een onzer verslaggevers) Provinciale Staten hebben gisteren ;n groot aantal subsidies vastgesteld - w ----- - Het betreft hier een verhoogde bijdrage j £Isteravond in Casa Cara. De heer J maatregelen hoefte bestaat. Gedeputeerde dr. J. P. van Praag (soc.) verklaarde, dat de meerderheid van het college van G. S. het voorstel van mevr. Van Gelder niet opportuun acht Deze laatste sloot de discussie met de toelich ting, dat ze niet had bedoeld, thans een concreet voorstel In te dienen, doch voor het geval in de toekomst een wijziging van de subsidieregeling werd beoogd, aandacht had willen vragen voor haar standpunt. Het subsidievoorstel van Ge deputeerde Staten werd tenslotte z.h s aangenomen. De s.g. fractie wenste aan tekening, geacht te worden te hebben tegengestemd. KATWIJK Postzegelclub „Katwük" De postzegelclub „Katwijk" vergader- aan de Federatie van Nederlandse Zan- gersbonden, een subsidie aan de Neder landse Amateur Toneel Unie en het Werkverband Katholiek Amateurtoneel, aan de Rotterdamse diergaarde Blijdorp, de leidinggevende organen voor het jeugdzorgwerk in Zuid-Holland, aan de provinciale organen voor vrije jeugdvor- ming, voor het onderhoud van molens, de stichting „Het Zuid-Hollands Landschap", voor de restauratie van mo numenten van geschiedenis en kunst waarbij jhr. mr. J. M. M. van Asch van Wijck (a.r.) een lofzang zong op het Hel- lige-Geesthofje te Naaldwijk en een gewijzigde subsidieregeling voor jeugd-, dorps-'en buurthuizen. BIJ dit laatste agendapunt fulmineerde mejuffrouw A. B. Pomper (soc.) tegen het verlenen van een volledige drankvorgun- ning voor het Ned. Herv. jeugdcentrum De Wingerd" te Wateringen, Jeugd en alcohol horen niet bij elkaar, meende deze spreekster „Liever een hoge subsidie een monument, zelfs al is dit een roomse kerk, dan aan een jeugdhuis-met- vergunnmg*. L. Er gehouden. Agcndanieuws Een ouderavond is er hedenavond voor de knapen verenigingen „Samuel" en „Daniël" in het Jeugdcentrum. Aanvang 7.45 uur. Donderdag 16 .februari heeft de v.v „Katwijk" een contactavond m het Pa rochiehuis te Katwijk aan den Rijn De toneelvereniging „De Derde Slag" zal de klucht „Je moet er niet mee spelen" opvoeren. Aanvang 8 uur. De wijkgemeente „Zuid-West" houdt morgenavond een bijeenkomst in het wijkgebouw bij de Oude Kerk. Ds. W. L. Tukker spreekt over „Volharding der heiligen" Aanvang 7.45 uur. Ds. N. de Jong houdt donderdag 16 februari een Bijbellezing in de Chris telijk Gereformeerde kerk. Aanvang half acht. Morgen heeft de wijkgemeente „Zuid- Oost" een wijkavond in het gebouw aan het Abeelplein. Ds. G. Pettinga te Lissc spreekt over „De Jehova-getuigen". Aan vang 7.45 uur. Van Duivenboden in Noordwijk: TNR/E JAAR heeft hij erover nagedacht, tien jaar lang was hij aan het experimenteren en nu meent de heer J. van Duivenboden, Egbert de Grootstraat 32, zijn ontdekking in praktijk te kunnen brengen: het bewaren van gladiolenknollen tot januari zonder dat de kiemkracht verloren gaat. Tot nog toe konden de knollen zonder koeling worden bewaard tot half juli, met koeling tot half augustus. Met het door de heer Van Duivenboden vervaardigde preparaat be handelde knollen zouden echter nog in september kunnen worden geëxporteerd naar het zuiddijk halfrond, hetgeen voor kwekers en exporteurs van onschatbaar belang is. De kosten bedragen slechts een dubbeltje per bak en daar komt dan nog bij, dat.de betrokken knollen tegelijkertijd immuun zijn geworden voor de gevreesde gla- diolenziekte fusarium. De heer Van Duivenboden noemt zich een eenvoudig man. Maar hij heeft liefde voor het vak en onder de indruk van de gedachte, dat het de mens gegeven is de door de Schepper ingestelde natuur wetten te onderzoeken en toe te passen, liet het probleem van de remming van de gladiolenknollen hem niet los. Hij heeft gezocht en- gèdaait ivat l\ij kon en thans is kij tiaJK oordeel dut'rijn proefnemin gen voorlopig kunnen worden afgesloten. Zijn geheim bewaart hij zorgvuldig, want hij beseft terdege, dat een ander niet gratis van zijn vele werk mag profiteren. Op de eind januari genomen foto ziet men de resultaten, die de heer Van Duivenboden zelfs met uitschot heeft weten te bereiken. De knollen van dt>ze gladiolen zijn gerooid in september 1959 en in gedeelten toerden zij opgeplpnt op 30 november 1960, 10 december 1960 en 2 januari 1961. Raadsvergadering Leiderdorp Gisteravond kwam de gemeenteraad in Leiderdorp In openbare vergadering bijeen met als voorzitter burgemeester an Dtepenlngen. Als eerste punt kwam de onteigening van gronden de orde. Van de zijde der gemeente wordt reeds jaren gepoogd langs minne- lijke weg de gronden van de heer D. neveld jr. aan de M. P. Splinterlaan in bezit te krijgen. Op 1 februari 1957 besloot de raad tot voorlopige goedkeuring van het plan tot onteigening van de aan de heer Groene- veld in eigendom toebehorende grond. Bij besluit van 21 juni 1957 besloot men tot onteigening over te gaan. Aangezien echter daarna de mogelijkheid ontstond deze aangelegenheid alsnog langs min nelijke weg te regelen, werd het ont- geningsbesluit op 27 september 1957 in getrokken. Tot nu toe hebben de onder handelingen geen enkel resultaat gehad. Het perceel is gelegen in het vigerende uitbreidingsplan in onderdelen Span- jaardsbrug en is bestemd voor sport terrein. Teneinde de beschikking te verkrijgen ver genoemde grona om uitvoering kunnen geven aan het uitbreidingsplan, stelden B. en W. voor over te gaan voorlopige goedkeuring van het plan tot onteigening. Hangende de onteigenings procedure zullen de pogingen tot het alsnog bereiken van overeenstemming omtrent de aankoop van de grohd den voortgezet. Vraag De heer De Graaf vroeg of de weg an minnelijke schikking helemaal niet leer openstaat. De voorzitter lichtte toe, dat altijd nog kan worden getracht tot overeenstemming te komen. Het stand punt van B. en W. s onteigeningen veel mogelijk te voorkomen; dit besluit houdt echter ook in. dat voorkomen wordt dat de grond nog verhuurd of pacht wordt, aldus de voorzitter. Het voorstel bot wijziging van het be sluit tot verkoop van grond aan de firma Joh. Noorlander en Zonen te Leiden werd ook z.hj. aanvaard. Aan het eind van de vergadering kwam de voorzitter nog even terug op het in de vorige vergadering genomen besluit tot verbetering van de Doesbrug. B. en W stelden toen voor dit verzoak op te dragen aan de firma Klootwijk, uit de raad kwam het verlangen naar voren nog aan een andere firma prijs opgave te vragen. B. en W. hebben, zo zei de voor zitter, nu onderhandeld met de firma Klootwijk, waaraan de advieskosten ad 150,worden; betaald, terwijl ook aan een andere firma prijsop gave zal worden gevraagd. Christenvrouwenbond De afdeling Leiderdorp van de Chris tenvrouwenbond komt hedefl-, woensdag avond. om 8 uur in jaarvergadering bij-. Opnieuw gingen de experts langs de vele soorten tulpen en narcissen op de tafels in de keuringszaal van het Kre- lagehuis. En opnieuw Het de kwaliteit der tentoongestelde bloemen niets, i dan ook niets te wensen over. Piet Njjs- sen Zn, Santpoort, liet een tafel beste tulpen zien met de roodpurperen Santiago, de typische Blue Lagoon Piet NUsaens Memory als uitblinkers. In de groep van Ruigroks Broeiproe- venbedrijf, Hillegom, waren het d« abrlkooskleurige Mary Housley, de prach tige Fosteriana Feu Subenba, de glan zend rode Red Fury en Trance plus de warm-gele Golden Trophy, die het n opvielen. P. Hermans, Voorhout, bracht de fraaie Beauty of Apeldoorn, geel met rode nuanceringen. Van Anton Nijssen Zn, Santpoort, noteerden we o.m. de dubbele gele Monte Carlo, de beste gele Rambler en de rode Kliofontein. De diep-gele Hytama van J. v. d. Berg. Anna Paulowna, trok sterk de aandacht, evenals de merkwaardig getinte Bolivia en Montevideo. De intens-rode Lefebers Favorite mag dan geen nieuwe tulp ziin. het blijft van de Lefeber-aanwinsten nog altijd een van de grote favorieten. Eug. v. d. Schoot, Hillegom, had deze tule ingezonden. Een uitstekende indruk maakte ook de fors roserode Corn. Berk die de f- D. van Buggenum uit Hillegom ten to nele voerde. Drie beste pannen van d«* fraaie rode" Oxford bracht H. Nieuwen- huis, Lisse, naar voren. Van Warnaar Co, Sassenheim, zagen we prima kwa liteit van de C ra ter-park iet Klaas Hom mes, van de fraaie rode Flying Dutch man en van de witte Bartigon-zaailine White Standard, die we een prima tulp vinden. Purple Star. helder purper kleur en best van steel, werd tentoon gesteld door Gebrs. v. d. Tang, Voorhout. De oranje Dutch Princess van Jac Tol, St Pancras, was nog wat rauw cn zal volgende week ongetwijfeld een prima indruk maken. Van Colijn Zn. Voorhout zagen we de beste Cantor, dr mooie Danseuse en de kloeke Ann< RIJNSBURG Spreekbeurt Vrijdagavond 8 uur spreekt in de achter de Chr. Genef. kerk voor de Geref. Band ds. P. J. F. Lamens Kamerik. Burgerlijke stand Geboren: Cornelis zn v. J. H. de Mooij en D. van Dijk, Vliet ZZ 34; Jannigje Christina dr v. K. Ravensbergen en C Verhorst Brouwerstraat 36; Alida dr v. T. van Rossum en C. Barnhoorn, Molen eind 2; Lijsbertus Cornelis zn v. C. N. Blase en D. K. de Mooij, Brouwers». 43; Martien Johan zn v. S. de Mooij en S. Brussee. Tulpenstraat 27; Jacqueline Ma ria dr v. N. A. Hermans cn J. H. Hes dal. Petr. v. Saxenstraat 24; Abraham zn v. G. v. d. Vijver en J. E. van Delft. Kloosterschuur 4; Hendrik zn v. J. vhn Egmond en D. C. van Delft. Voorhou- terweg 21; Allique Maria dr v. M. J. Goudriaan en G. Francken, Burg. Her mansstraat 51a; Henry zn v. P. Ravens bergen en A. M. Brussee, Dahliastr. 22; Johanna Elisabeth dr v. J. Hogcwoninfi Wilhelmina Alida dr v. W. de Mooij en en J. E. Hogewoning, Anemonenstraat 25; Wilhelmina Alida dr v. W de Mooij en Kwaak. Vliet NZ 58; Jacobus N. Schoneveld en M. P. Ravens bergen, Vliet ZZ 8; Peter zn v. M. Scho neveld en M. A. de Fijter, Vliet ZZ 43. Overleden: Jan de Mooij, 79 jaar. Mo leneind 11 Ondertrouwd: H. J. Homborg, 28 j„ Leiden en T. Borsboom. 24 j.. Burg. Her mansstraat 29. Getrouwd: A. F. Zwanenburg, 26 j„ Katwijk en A. Wagter, 22 j„ Ilyacin- bhenstraat 6. Burchtstraat 2, Rijnsburg: Kagenaar. 19 j„ Vinkemveg 4b R. van der Meij, 17 j„ P. v. Saxen straat 36, Rijnsburg. Vinkenweg 4b. Loop der bevolking Ingekomen: C. R. Kok, van Oegstgeest jar Oude Vlietweg 9; A. Kok. var Oegstgeest naar Oude Vlietweg 9; K Biesheuvel, van Est en Opijnen naat Noordeinde 57; H. v. Tiggelen, ev Bies heuvel, .van Hardinxveld-Giessendam naar Noordeinde 57; P. G. Kooijman. Leiden naar Kerkstraat 5; J. van Beelen. Scheurwater, van Nieuwveen naar Smidstraat 34; A. F. Zwanenburg, van Katwijk naar Burchtstraat 2; K. Snijder, van Katwijk naar Petr. v. Saxenstr. 59. met echtgenote en 2 kinderen: A. Schad- delee, van Katwijk naar Kerkstraat 11. met echtgenote en 3 kinderen: H. var der Veer, van Leiden naar Petr v. Saxen- straat 57, met echtgenote; C. Zwaan, van 's-Gravenhage naar Burchtstraat 14 me' echtgenote en 1 kind. Vertrokken; J. A. Grimbergen, ev. v d. Werf, van Burg. Hermansstraat 5 naai Beverwijk; C. A. Glasbergen, van Vliet NZ 22 naar Emmen. Klazienaveen, met echtgenote en 3 kinderen; J. van Vliet, Heerenweg 4 naar Frankrijk: J. M. Voorst, wed. van Koekebakker. Smidstraat 5 naar Hilversum. In Irene. Behalve afwerking van de Jaarverslagen staat op het programma declamatie door mevrouw D. Piets— Metselaar uit Gouda. Ieder is welkom. Bijeenkomst Vrijdag 17 februari hoopt in het ge bouw Lindelaan ds. M. J. Lekkerkerker uit Montfoort voor te gaan. Aanvang half acht (Van een onzer verslaggevers) F)E TOEKOMST van het landgoed „Huys te Warmont" is voorlopig veilig VJ gesteld, sinds Provinciale Staten gisteren besloten tot aanikoop van het kasteel en tot subsidiëring van de aankoop van het omringende park door de stichting ..Het Zuid-Hollands Landschap". Aanvankelijk hadden Gedeputeerde Staten voorgesteld, alleen de helft van de kosten (omstreeks een kwart miljoen) bij te dragen aan de stichting „Het Zuid- Hollands Landschap" voor de aankoop het park. Hiertegen rees verzet. Unaniem steunden Provinciale Staten een initiatief-voorstel van een der leden, de heer J. B. Wesseling (kath.v.), waarin ook tot aankoop van het in het park ge legen kasteel werd aangespoord. Gedepu teerde Staten namen dit initiatief-voor- Dver. Zc trokken voor deze aankoop f 100.000 uit. Tijdens de zitting van gisteren werd nog gediscussieerd over de toekomstige bestemming van het kasteel. Momenteel wordt het bewoond door leden van de wetenschappelijke staf der L^idse univer siteit. Er is thans een naamloze ven nootschap in oprichting, die zich dc in standhouding van het kasteel tot doel stelt. G.S. verzochten de Staten, hen te machtigen, met deze N V. over de weder verkoop van het kasteel te onderhan delen. Met name de statenleden dr. ir. W. Verhoeven (soc.). J. B. Wesseling (kath. v.) en J. Hoogcarspel (comm.) wilden echter in de huidige situatie de toekom stige bestemming van het kasteel nog niet te zeer in een concreet voorstel vastleggen. In een van de volgende sta- tenzittingen zullen G.S. een nader uit gewerkt voorstel over de bestemming van het kasteel ter tafel leggen. Fietspaden Een voorstel tot verbetering van de toegang tot het strand te Noordwijk wekte bij de heer F. J. G. Spieksma (kath.v.) enige bezorgdheid, omdat bij het uitvoeren van deze verbetering een zeer vitaal fietspad zal verdwijnen. Ge deputeerde A. C. A. Deerenberg stelde zijn partijgenoot tevreden met de be lofte, dat bij de verbetering van het Langevelder Slag ook voor een breed fietspad zal worden gezorgd. Ten slotte besloten Provinciale Staten sn bijdrage te verlenen ln de kosten tot het behouden van het eiland „De Noorderhem" In het Brasemermeer en de aanleg van een jachthaven aldaar. Claire, stuk voor stuk tulpen waarover we al meer de loftrompet hebben ge stoken. Cornets, de fris getinte sport uit par kiet Doorman, door de fa. C. A. Verde- gaal uit Hillegom in prima kwaliteit naar voren gebracht, zag er best uit. Een sport die gretig aftrek vindt en te recht. Er stond van deze inzender trou wens nog een Doorman-sport onder de naam Royal Gem. maar deze is niet zo sprekend en lerendig van kleur. Konij nenburg Mark Noordwijk, etaleerde de mooie rode Korniforos-zaailing Henry Dunant. In de groep van Van der Hoeks Broei- proevenbedrijf, Nieuwe Niedorp, waren Su'lphur Glory, Queen of Bartigons, de elegante leliebloemige King Solomon en de purperen Prince Chartes de meest opvallende, met Beauty of Apeldoorn, de Kaufmanrriana Stresa en de Foste riana Cantate. De hyacinten werden vertegenwoor digd door multiflora's van Marconi, ge- et'i'eerd door P. Dames, Lisse. Mooie narcissen kon men bewonderen in de groep van Ruigroks Broeiproeven- bedrijf. Hillegom. Onder meer: de prach tige gele trompetten Dutch Master, Wil lem de Zwijger en Golden Top. Uitmun tende kwaliteit van de fraaie grootkro- nige Eddy Canzoni voerde G. B. de Vroomen Zn. Sassenheim, ten tonele. De charmante krokus dhrysanthus is de laatste jaren zeer „en vogue". De fa. Hageman Zn, Haarlem, toonde er ver schillende variëteiten van. Van Staave- ren. Aalsmeer, braoht de witte fresia White Swan in prima conditie, terwijl de fa. v. d. Berg uit Anna Paulowna de fresia Pimpernel inzond, een type wel wat op de variëteit Prinses Marijke ge lijkend, maar dieper van kleur. HILLEGOM Kettingbotsing Gistermorgen om ongeveer 9 uur had op die Haarlemmerstraat een botsing plaaits waarbij vier auto's betrokken waren. Er waren geen persoonlijke on gelukken. Wel was er materiële schade. Auto gaf geen voorrang Gistermiddag om kwairt vooc zes kwam uiit de richting Haarlem een aiuto, be stuurd door H. J. G. te Hillegom die vam dc Hoofdstraat de Vasselaan inreed. Daarbij wend' geen voorrang verleend) aan tweetal bromfietsers. De 19-jarlge J. Th. W. B. te Hillegom reed tegen de voorkant van de auto en kwam met een slag over de kop van de auto op straat terecht. Dokter Van der Kaaden verleen de eerste hulp en constateerde een linker- bovenbeenfiractuur. De jongeman werd het Diaconessenihui6 te Haarlem ver. voend. De tweede bromfietser wist een aanrijding te voorkomen maar sloeg wel over de kop. Hij kwam er met ontvellin gen nog goed af. Het subsidievraagetuk Dc Ar jas dacht ditmaal na over het subsidi evraagstuik, dat werd ingeleid door de heer A. S. Veldhuyzen ren Zan ten, <Aie de aard ren een suibsidde en de onderscheidene soonten uiteenzette. Ala nadeel ia te beschouwen het steeds meer aanleunen tegen de overheid. Op lettendheid is dan ook nodig. De vereni gingen moeten zelf bereid zijn offers te brengen voor hun voortbestaan. Wat men in eendracht zelf kam doen, moet ook zelf worden gedaan. LISSE Agenda Vandaag wordt in Rehoboth een ge meenteavond gehouden van de Chr. Geref. Kerk. Aanvang acht uur. Een correspondent van „Effatha" uit Voor burg zal een lezing met film houden, waarna gemeentezaken behandeld zullen worden. Donderdag wordt in Rehoboth een zen- d'ingsavond gehouden, uitgaande van de zendingscommissie van verschillende Kerken. Ds. Van Herwaarden hoopt het woord te voeren Vrijdag acht uur hoopt ds. Biesma. Chr. Geref. predikant, een meditatie te verzorgen op de bijeenkomst in het raam van de wereldgebedsdag, die georgani seerd wordt door de Ned. Christen-vrou wenbond. Morgen komt de Jonge Kerk bijeen in Het Baken. Aanvang acht uur. Vanavond om acht uur wordt tn De Witte Zwaan de. jaarvergadering gehou den van de afdeling Lisse van „Hout en Bouw". KATWIJK AAN DEN RIJN Gevonden voorwerpen Sedert de vorige opgave werden de volgende voorwerpen als gevonden bij de politie aangegeven en tot dusverre niet door de verliezers opgevraagd: nijp tang. fietssleutel, handschoenen en wan ten. grijze weekend-tas, herenschoen, bedelarmbandije, portemonnees met en zonder inhoud, blauwe wollen kinder- jas met capuchon, grijze sjaal, brille koker met bril, koffersleutel, bank- cn muntbiljetten tot een bedrag van f 22,50, babyschoentje, schooltas met inhoud, muntbiljetten en geldstukken, Jasje van rood kunstleer, autopeds, verzilverd ker. tinkje meit steentjes, lederen aktenta» met fles koffie en brood, kinderschoen tje, sleutlbos. blauw kindervest, goud kleurige metalen ring met steen, ram. meiaar, bankbiljet van f 10; rode kin- derportefeullle met inhoud, grijze kin. dermuts. sleutelring, sleutel, grijs jon. genspak. doos, inhoudende pakjes tabak en slof sigaretten, bruine plastic kin. dersandaal, fietstas inhoudende been- pijpen, zwarte vulpenhouder (Parker), gladde gouden ring met inscriptie, in leer gebonden psalmboek, Lipssleutel, ringslot. plastic regenkapje, bankbiljet f10, verzilverd lepetje met bloemmo tief, zwjrt damesvest, dameepolshorloge, dames sandjal, bril met zwart montuur, grijze kinderreigenjas, kinderbril, broche met blauwe steen, vraohtautoband op ve^ militaire regenjas, dameshoed, baby-broekje, zwarte plastic regenjekker, kindertasje, juten zak met aardappelen blauwe overall, zwarte fietstas inhou dende plastic bal, portefeuille inta. foto'* en buskaart. paar kinderlaarsjes, paar zwart suède dameshandschoenen, huij. sleutel, leren pet, twee paar nylonkou sen paar grijze wollen kinderkousen, 'Uciferedoosjc inhoudende geldbedrag rood gevlamde vulpenhouder, metalen doos met geldbedrag, militaire tas inh. lunchpakket, doos sigaretten. zijden sjaal 2 zakken cokes, polshorloge (zon- der band), rieten boodschappenmand)e, sleutelring mot autosJeutel. rnllrtiHw,, dagi-li)to, midd«. van I mJZr de in Holland la heeft J t u lt3praak gedaan inzake en twee autochtone nfiltranten, die vorig jaar april aan land kwamen. De Indonesiër Roema Ra- toe (die vorig Jaar voor de tweede maal net land binnen kwam) werd veroor deeld tot vyf jaar gevangemastraf. even als zijn voornaamste medeplichtige Ab- doelgani Badjo. Vier anderen kregen straffen, die varieerden van drie tot vier jaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 11