J. Baardolf: bevries de historische rechten HEERJANSDAM RUKTE OP NAAR TWEEDE PLAATS Henk v. d. Grift tweede in Eur. kampioenschappen Nautilus 75 jaar Tottenham leed eerste nederlaag thuis Boemerang-dames leden eerste nederlaag C.K.B.-AGENDA NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 6 FEBRUARI 1961 Zelfs Quick Boys-veld afgekeurd Op de afgelopen zaterdagmorgen heb ben de voetbalvelden de zo langzamer hand traditioneel geworden portie nat- ttgheld te verwerken gekregen. Ditmaal kwam er uit de loodgrijze lucht regen en natte sneeuw naar beneden. Dat heelt blijkbaar schrik en onrust gezaaid onder de consuls, die de terreinen moestei keuren. Als enige wedstrijd van twee de en derde klassers In alle districten van het zaterdagvoetbal ging de ont moeting Heerjansdam—SHO (5—0) door. Als men nu weet dat Heerjansdam bepaald niet over een veld beschikt, dat wat drainage betreft, onder de beste ge rangschikt mag worden, moeten we wel aannemen, dat er meerdere velden zijn geweest, waarop voetbal zaterdagmid dag mogelijk was. Het heeft cr in de morgenuren inderdaad alle schijn van gehad, dat er geen voetbal kon worden gespeeld. Nadat het was opgeklaard en een harde wind het opdrogen bevorder de, durfde men blijkbaar alleen In Heerjansdam het risico te nemen, dat het verder op de dag droog zou blijven. Men had het daar bij het rechte eind, want het vdld in Heerjansdam was stekend bespeelbaar. Het was met alleen voor ons zee vreemdend. dat aan het eind va morgen uit Katwijk het bericht kwam. dat zelfs het terrein van Quick Boys voor voetbal ongeschikt was verklaard. Zou men dat standpunt in de middag, uren nog hebben kunnen ondersteunen? Intussen heeft Heerjansdam in 3A geen twijfel over zijn bedoelingen laten bestaan. De ruime zege, die tegen SHO werd behaald bewijst, dat de groen zwarten nog graag een vinger in d« kampooenspap willen houden. Dat doen zij dan ook. Men telt slechts twee ver- liespunten meer dan leider Noordwyk, die nog in Heerjansdam op bezoek moet komen. Bij het bekijken van de stand lijkt het erop, alsof SHO het er met die 0nederlaag om gedaan heeft. Het sultaat daarvan was immers, dat de Oud-Beijerlanders nu in deze competitie vier wedstrijden hebben gewonnen, gelijk speelden en vier verloren. Als klap op de vuurpijl zijn htm doelcijfers ook nog in evenwicht. Noordwijk Heerjansdam Excelsior M. CSVD SHO Zuidland ARC Monster Sportlust 12 8 3 1 19 34—17 11 6 3 2 15 24—12 12 6 2 4 14 25-22 12 5 3 4 13 24—22 12 4 4 4 12 18—18 11 4 3 4 11 11 4 2 5 10 14—18 13 4 2 7 10 28—37 11 2 3 6 7 16—23 11 0 5 6 5 15—27 Op 4 maart in Putten: WEST TEGEN OOST Centr. training in Huizen De districtswedstrijd WestOost is op nieuw een week ver schoven. Lag het aanvankelijk in de bedoeling op 11 fe bruari te spelen, vo. rlge week werd de zaak overgeheveld naar 25 februari en nn is het 4 maart geworden. De wed strijd wordt ge- i SDCP te Pntten, dat nog juist tot district West I behoort. Aanvang 4 uur. Voorts is bekend geworden dat er ge durende zes weken een centrale trai ning zal worden gehouden voor de se- Jectiegnoep waaruit het Nederlands za terdagelftal zal worden gekozen. Dit jaar is niet Bilthovcn de uitverkoren plaats, maar Huizen. Het seotiebestuur zaterdagvoetbal heeft besloten in verband met de slechte vor deringen van de competitie dit jaar géén gedecentraliseerde trainingen te houden. Veelbelovende spelers kunnen deelnemen aan gedecentraliseerde tra;- mregen van de zondagamateurs in Gro ningen, Ajpeldoorn en Den Haag. speeld op het veld Don Bragg verloor De Amerikaanse polsstokhoogspringer Don Bragg. Olympisch kampioen in Ro me, verloor In het Madison Square Gar den In New York van James W'adsworth van de universiteit van Florida. James W'adsworth zegevierde met sprong van 4.67 meter, terwijl Don Bragg op 4.57 meter bleef staan. Wilma Rudolph, winnares van gouden medailles tijdens de Spelen Rcme en de hordenloper Hayes Jones egaliseerden op de 60 yards in 6.9 en op de 60 yards horden in 7.0 set beste indoorprestaties. John Thomas was weer de beste hoog springer met een sprong van 2.13 meter. Burleson versloeg Olympische el'ite De Amerikaan Dyrol Burleson heeft in Christchurch (Nieuw Zeeland) zijn kracht getoond door op de 880 yards de Olympische elite op de 800 meter, de Nleuw-Zeelander Peter Snell (gouden medaille), de Belg Roger Moens (zilver) de Jamaicaan George Kerr (brons) te verslaan. Burleson maakte een tijd van 1 min. 50.- sec.; Snell noteerde 1.50.1 en Moens 1.50.4 sèc. SKIËN Giuliana Chenal-Minuzzo eerste in Bad Gastein Tijdens de Internationale Skiwedstrijden be Bad Gastein heeft de Italiaanse Giuli ana Chenal-Minuzzo de reuzeslalom op haar naam gebracht. Zij logde de 1500 meter lange piste (55 poortjes, hoogtever schil 457 m) af in 1 min. 42.1 sec. De Fran- caase Arlette Grosso werd tweede in 1.42.3. Erika Netzer (Oost), die vrijdag de af da- moest ditmaal met een vierde plaats genoegen nemen. Senouer won in Canazei De Italiaan Carlo Senoner heeft zater dag de slalom gewonnen van de interna tionale skiwedstrijden die te Canazei (Do lomieten) worden gehouden. Hij had voor de twee manches in totaal 119,5 sec. no dig. De Oostenrijker Egon Zlmmermann vrijdag winnaar van de afdaling werd tweede met 119,8 sec. Motorsport. In de zaterdag in Utrecht gehouden vergadering van de Kon. Ned. Motorrijdersvereniging is de wedstrijdkalender voor het aanstaande vastgesteld. Er werd onder meer bepaald dat dit jaar de T.T.-races op 24 juni in Assen zullen worden gehouden. De Nederlander Henk heeft tijdens de Europese schaatskam- pioenschappen in Helsinki in het al gemeen klassement een prachtige tweede plaats bereikt. Skiër werd gevonden in gletscherspleet Een reddingsploeg heeft zaterdag in :en gletsclicrsplect in de omgeving van iet Cevedale-massief in de Italiaanse Alpen, de vermiste en doodgewaande Italiaanse skiër Severino C'ompagnino gevonden. De Italiaan, die woensdagmorgen werd vermist en naar aanvankelijk werd ge vreesd verongelukt zou zijn door een sreeeuwverschuiving, was nog in leven en had een gebroken arm en been. Hij werd naar het hospitaal in Sulden over gebracht. Compagn'om, die meermalen Italiaans skikampioen werd en deelnam aan de Olympische Spelen van Garmisoh Par- tenkirchen, Saint Moritz en Oslo trok zich in 1954 uit de actieve wedstrijdsport terug en werd skileraar en gids. In Polen Olympische ruiterwedstrijden Polen heeft voorgesteld de Olympische ruiterwedstrijden in 19G4 niet in Japan, maar in Warschau te doen houden. Het Poolse olympisahe comité heeft deze suggestie voorgelegd aan het In ternationale Olympische Comité. Het voorstel is gedaan, gezien de grote kosten om paarden uit Europa naar Ja pan te vervoeren. Voor de Olympische Speten van 1956 zijn de ruiterwedstrij den in Zweden gehouden, omdat de Australische wetgeving de invoer van paarden voor de wedstrijden verhinderde. Compromis-voorstel inzake district Zuid Geen eenheid in VZC-bestuur over het probleem Zuid Een compromis-voorstel van de heer J. Baardolf van Die Haghe vormde een waardig slot van de buitengewone ledenvergadering die het Verband van Zaterdagclubs zaterdagmiddag in Rotterdam hield. Er is fel en hart stochtelijk gediscussieerd over het probleem Zuid, dat langzamerhand be rucht gaat worden in de kringen van het zaterdagvoetbal. Met uitzondering van de weinig aanwezige Zeeuwen stonden alle aanwezige clubbestuurders unaniem achter de Brabantse protesten, zodat het niet vreemd was dat het compromies-voorstel van de heer Baardolf weerklank vond. Het luidde als volgt: bevries de historische rechten van de clubs uit het Land t Heusden en Altena, die op het ogenblik in de KNVB uitkomen en laat in West II. Stel de nieuwe kampioenen uit de onderafdeling (bedoeld wordt afdeling Gorkum. Red.) promotie, in het vooruitzicht, niet naar West II, maar naar Zuid. Deze nieuwe kampioenen zullen dan weten waar aan toe zijn. Met deze maatregel wordt de desbetreffende clubs niets ont nomen, hetgeen met de verenigingen uit het Land van Heusden en Altena wel het geval is- Dit voorstel van de heer Baardolf vond algemene instemming. Alleen werd op initiatief van de heer J. Kap- tein, voorzitter van Capelle een belan- gencommissie samengesteld, die de za ken district Zuid aangaande nog eens GOED WERK IN HELSINKI Henk van de Grift, een eenvoudige 25-jarige automonteur uit Breukelcn, heeft tijdens de Europese schaatskampioenschappen te Helsinki een uit stekende prestatie geleverd door achter de Rus Kositsjkin als tweede te eindigen in het eindklassement. Op de 500 meter werd Henk zaterdag tweede achter de sterke Rus Grishin. Hiermee had v. d. Grift de basis gelegd voor zijn prachtige prestatie. Natuurlijk deed deze vijfhonderd meter het niet alleen. Henk v. d. Grift, die bekend staat als een sterke sprinter, maakte ook op de 5000 meter zo'n goede tijd, zevende in 8.38.0 min., dat hij meteen al op de tweede plaats stond, een plaats waar hij in het verloop van de strijd niet meer vandaan te krijgen was. Tegen Kositsjkin, die dus het Europese I kampioenschap veroverde, was Henk v. d. Grift op de 10.000 meter natuurlijk niet opgewassen. Wel bereikte hij hier de zevende plaats met 17.36.9 i as de tweede maal dat Henk v. d. Grift e tien kilometer schaatste. Op de 1500 meter eindigde v. d. Grift als derde in 2.20.3 min. De Rus was eenvoudig niet in te halen. Dat stond bij voorbaat reeds vast. Zijn winning met grote voorsprong, op de 5.000 en 10.000 meter en zijn tweede plaats op de 1500 meter stonden er borg dat Kositsjkin ditmaal de Europese titel zou verwerven. De tweede Nederlander die prima reed as debutant Rudi Liebrecbts uit Vlaar- dingen. In het eindklassement bezette hy oor hem zeer eervolle elfde plaats. Op de tienduizend, en dat was logisch, n Liebrechts voor v. d. Grift. De Vlaardingcr beëindigde de 10.000 meter met nog geen seconde achter nummer twee, Ivar Nilsson uit Zweden. Dc andere drie Nederlanders kwamen niot in het stuk voor. Arie Zee werd in het algemeen klassement 24ste. De Graaff 25ste en Lourens 29ste. Ver achter alle prominenten eindigden zij hun wedstrU- noff (Fr.) 2.23.0; 3e 4 De Graaff (Ned.) 8.56.0; 26 (Ned.) 9.07.0. Koupria- Jouko Jokinen (Finl.) Kositsjkin (Rusl.) 1 Vikt< Johanneeen (N< Grift (Ned.) 2.20.3, (Ned.) 2.26.9; 2 KJell Baeckman (2we< 2.31.4: 9e rit: 1 Fred a Maier (Nooi 2.27.3, 2 Arie Zce (Ncd.) 228.1: !2e ri (Den.) s.aw! 2.24.1, 2 Kurt Stille uitvoerig met het VZC-bestuur kan door nemen aan de hand van bovengenoemd compromisvoorstel. In deze commissie werden staande de vergadering benoemd de heren W. A. de Klerk (Werkendam) namens de clubs uit het Land van Heus den en Altena en J. Baardman (Ca pelle) als vertegenwoordiger van de .neutrale" Westelijke clubs. Voorts zul len de Zeeuwse verenigingen nog een afgevaardigde benoemen evenals de clubs uit de Langstraat en Westhoek, van wie alleen VVN in Rotterdam was vertegenwoordigd. Voor dit alles zijn beslag had gekre gen waren er heel wat woorden gewis seld. Voorzitter R. Molemaker begon met een uitvoerige beschrijving va organisatorische groei en ontwikkeling van het zaterdagvoetbal in den lande, dat in West II zijn bakermat heeft. Het sectiebestuur zaterdagvoetbal streeft naar een organisatorische afronding, al dus de heer Molenmaker. LAATSTE FASE De laatste fase van de afronding be trof het Zuidelijke voetbaL Zeeland moest worden verlost uit het isolement Daarmee werd in 1958 begonnen toen een 4e klas Zuid werd ingesteld. Dat besluit nam het sectiebestuur desti, unaniem, even unaniem als gehoor gegeven aan het verzoek van de Zuide lijke clubs voor uitbreiding en promo tiekansen te zorgen. Die kansen komen er. mf de clubs uit het Land van Heus den en Altena met ingang van het volg de seizoen naar Zuid gaan. Er komen dan twee 4de klasse-afdelingen ei RVC trad zaterdagavond tegen DES aan- Terwijl twee speelsters van DES (links) blokkeren, geeft Corrie Blij- leven (RVC) een van haar befaamde smashes' af. Sneeuw ?A.r- -£ - Nu waren de omstandigheden waaron der moest worden gereden niet zo uitste- kend vanwege een gestaag neerdwarre lende sneeuw. Men had toch beter van hen verwacht in de Finse hoofdstad. Degenen die zeer tegenvielen waren de Noren. Was Kmit Johamnesen verle den jaar verreweg de beste en bereikte hij daarmee het Europees kampioen schap, nu eindigde hij op de zesde plaats. Ook voor de Finnen is de strijd een grote teleurstelling geworden. Geen der j Finnen slaagde er in zioh te plaatsen voor het eindklassement. En hoewel de nieuwe titelhouder een Rus is. hebben de Russen een les kun. nen leren uit deze kampioenschappen want niet meer dan drie van de vijf deelnemende Russen kwamen in de rang schikking terug en twee daarvan maa: op zeer bescheiden plaatsen. Goede duw De Nederlandse schaatshegemonie heeft met de keurige prestaties vai d. Grift cn ook die van Liebrechts in de goede richting gekregen. Voor eerst sinds 1953. toen Kees Broekman Europees kampioen werd en Wim Voort tweede, stond er wei landcr op het ereschavotje. or dc toekomst dc wereldkampioen schappen aan het einde van deze maand in Göteborg. opent dit nieuwe en geluk- kige perspectieven Ncder- Nederland. heeft zaterdag De midvoor van Leicester City, Ken Leek (9) cn een ploeggenoot juichen, nadat dc aan voerder van Leicester City, rechtsbin. nen Jimmy Walsh het derde goal had gescoord. Tottenham stond toen met 3—2 achter- Deze stand werd ook de eindstand. Voorzitter onderscheiden De Rotterdamse roeivereniging ..Nau tilus" heeft zaterdagmiddag in de socië teit van de vereniging een druk bezochte receptie gehouden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan. In het bijzonder voorzitter J. G. Bosma, die reeds veertig Jaar dc vereniging leidt, stond in het middelpunt van de belangstelling. De heer C. van der Ploeg, voorzitter van dc Ned. Roeibond huldigde de heer Bosma voor het vele werk. dat hij voor de roeisport heeft gedaan. Hij overhan digde de jubilaris de gouden erepenning van dc Ned. Roeibond. die slechts bij hoge uitzondering wordt uitgereikt Dr. H. A. van Zuylen. tweede voor zitter van de raad voor de Lichamelijke Opvoeding in Rotterdam, onderscheidde de heer Bosma met de zilveren medaille van de Raad voor de Lichamelijke Op voeding. waarvan de jubilaris eerste voorzitter is. Dc receptie werd onder meer bijge woond door mr. G. E. van Walsum, bur gemeester van Rotterdam en door de heer R. Langerak, wethouder voor sport Engels voetbal Uitslagen (Nederland) 13.4 land) 46j sec^; 3 Koetejikin (Rus Tottenham Hotspur heeft zaterdag de eerste nederlaag dit seizoen op eigen terrein moeten casseren. Tegen Lei- cester City liepen de geraffineerde combinaties Engelands duurste voorhoede steeds weer op niets uit. Een gedoodverfde verliezende partij de gang naar de kleed kamers aanvaarden. Die 23 nederlaag nog verdiend ook, want met nuchter voetbal hadden de mannen uit Leicester meestal het beste van het spel Zij na- in de 29ste minuut de leiding en het was bepaald tegen de verhouding in dat Les Allen zes minuten later de ge- Ujkmaker scoorde. Een treffer van Walsh bracht Leices- ter opnieuw aan de leiding. Maar twee minuten na rust gaf een. door de gasten hevig bekritiseerde strafschop. Danny Blanchflower de gelegenheid de achter stand weer weg te werken. In de laatste i de wedstrijd, die door enkele z Arie Ze» incidenten werd ontsierd greep Leices ter City de volle winst. Overigens heeft Tottenham in de strijd om het League-kampioenschap weinig concurrenten te duchten. Wolverhamp ton Wanderers kon het tegen Blackburn Rovers niet bolwerken (12), waardoor de 10 punten voorsprong van de Spurs onaangetast bleef. Voor Chelsea was deze zaterdag een gedenkwaardige dag. Voor het eerst na tien wedstrijden behaalde de Londense club weer eens een overwinning en wel op Fulham, dat de laatste tyd eveneens volkomen van slag is. Jimmy Greaves, die in zeven ontmoetingen niet had kun nen scoren, maakte het eerste doelpunt. George Eastham, de op e e n na duurste speler van het Britse voetbal hielp Ar senal aan een gelijkspel tegen zijn oude club New-Cautie United. Sheffield United, koploper in de twee de divisie verloor met 30 van Swansea. De voornaamste concurrent Ipswich Town profiteerde echter maar ten dele van de misstap en kwam niet verder dan een gelijkspel: 1—1 tegen Rother- ham United. 45.4 sec., 2 Struz (Oostenrijk) 2 rit: 1 Wilhelmsson (Zweden) I Kouprianoff (Frankrijk) 44.4 1 Stenin (Rusland) 43.8 sec., (Ned.) 46.t sec.; 10e rit: 1 Bet- Graaf f (Ned.) 46.8 Lourens^ (Ned.) 46-i De uitslag van d Grisjin 42.3 sec. - Wilhelinsson 32 Brogrcn. Liebrechts icr, beiden 46.8 sec. 1 Kositsjkin 8.17.4: 2 Llebretchts 8.41.6; 4de rit: 1 Karenus 8.30.8. iprianoff 3-38.5; 6de rit: l Johannesen 2 Dc V.raaff 8.56.0 2 Grisjin1 9.08.8 rit^T* Kotnov^SOA 13e rit: 1 Brogren 8.- 14de rit: i Betti (Noorwa) 8.35Z: 6 7 Van der Grift (Ned.) 8.38.0;: 3 Kou- planonoff (Frankr.) 8.38.5: 9 Gontsjarenko het seizoen 1962—1963 wordt een 3de klas geformeerd, waarin dan ook de tot dat tijdstip in West II spelende 3de klassers uit het Land van Heusden en Altena zullen worden overgebracht De mogelijkheid de kampioen van die Zuidelijke 3de klas te laten promoveren naar de Westelijke 2de klas om daar mee de doorstroming te behouden noemde de heer Molemaker een tech nische kwestie, waarover hij zich niet wenste uit te laten omdat daarover in het sectiebestuur nog niet is gesproken. Mogelijk zit er wel iets in dit voorstel, aldus de VZC-praeses. Overigens biedt de hand over hand toenemende vrye zaterdag in de zeer na- büe toekomst goede kansen voor het creëren van een 2de klas ln Zuid te meer daar de KNVB reeds een com missie heeft benoemd waarin ook de heer F. Remmers zitting heeft die moet nagaan in hoeverre het zondagvoet bal kan worden overgebracht naar de zaterdag. ZEELAND Boven alles uit staat evenwel, zo zei de heer Molemaker, dat Zeeland uit het isolement moet worden verlost en ik acht geen argumenten aanwezig waar om dit niet moet geschieden. Na te heb ben opgemerkt dat hij het spelen met de rouwband om weinig kies vindt be sloot de heer Molemaker met de op merking: goed georganiseerd zaterdag voetbal van Dollart tot Schelde is de wens van het sectiebestuur. De heer J. Baardman, secretaris van Capelle vergeleek het probleem Zuid met een toneelstuk. Een stuk van goede inhoud, zo zei spreker, maar reeds in 1958 bemerkte het sectiebestuur, dat enkele spelers het niet eens waren met de hun toebedeelde rollen. Dat heeft zich zo twee jaar voortgesleept In augustus 1960 werd een nieuwe episode aan het spel toegevoegd, waarin echter spelers werden betrokken zonder dat zij daarvan op de hoogte waren. In de hoofdklasse-volleybal Bij de heren geen verrassende slagen. Reva be hoefde niet spelen en hier door kregen DES en Libanon gele genheid hun ach terstand op leiders terug te brengen. Beide teams hebben hiervan gebruik ge maakt DES ondervond in Haarlem van HVS behoorlijk tegenstand, maar de Voor burgers behoefden toch geen set af te staan. Meer moeite had Libanon met zijn tegenstander. De Hilversummers pakteD de zaken zo energiek aan dat bij het einde de vierde set de stand gelijk was. In de beslissende set echter faalde Liba- OVC faalde wel. De Hagenaars hielden 'eneens tot en met de vierde set de strijd in evenwicht. Gelukkig voor OVC •ist Valbovol van Concordia te winnen, 'e verliezende Rotterdammers blijvep dus de Hagenaars op de laatste plaats gezelschap houden. SOS versloeg op duidelijke wyze het sterke AMVJ.. De daad van de week, ja, van liet seizoen, werd door de dames van SOS verricht. De Utrechtse dames liepen in eigen zaal tegen leider Boemerang een beslissend lükcnde achterstand op. De belde eerste sets werden door Boeme rang gewonnen. Fris van de lever bleef SOS doorgaan en het wonder gebeurde. Toen de wedstrUd was af geslopen was de eerste nederlaag van Boemerang een feit. 'dige moeite van DES won, liep weliswaar twee punten in. maar de achterstand be draagt nog steeds vier punten. Twee hier van heeft RVC echter zelf in handen. De Rijswykse dames moeten nog naar Boe merang toe. Celebes deed best werk door in Rotterdam ZVC kansloos te verslaan. Een veilige plaats werd door dit resul taat nu wel bereikt. Concordia dacht er net zo over, SW liep de dertiende neder laag op. Veenendaal, dat thuis van Reva verloor, alsmede DES zitten met de gebakken peren. Overgangsklasse Door zeer verrassende resultaten hier in beide afdelingen de spanning z toegenomen, ja zelfs op een kookpunt lekomen. Bij de heren bestond Orawi het, in Leiden tegen HVL gelijk te spelen. De Professorenwijk rook de kans en greep deze in Rotterdam tegen Concordia 2. De Leidenaars wonnen en delen door dit resultaat de eerste plaats met stadge noot HVL. DES 2 profiteerde mee. De Voorburgers versloegen in Delft Punch en hebben nog steeds een theoretische kans. Celebes kon helaas in Rotterdam geen enkel winstpunt bemachtigen. Dat gebeurde wel door VPSV, dat plaatsge noot Voorburg bedwong. Kostbare winst Bij de dames een volslagen ommekeer. De Kangoeroes kregen in eigen zaal de eerste nederlaag te slikken. MVC was de bedrijfster van dit huzarenstuk. In veertien dagen tyds dus vier verlies- punten voor het onaantastbaar lijkende De Kangoeroes. OVC profiteerde prach tig van deze zeldzame gelegenheid. De Haagse dames hielden Blokkeer er on der en kwamen op gelijke hoogte met De Kangoeroes. PVC stelde wat teleur. De Haagse dames brachten het tegen CSVD zelfs niet tot gedeelde winst PROTEST De voetbalvereniging Capelle heeft gemeend tegen deze gang van zaken te moeten protesteren, zo zei de heer Baardman omdat deze club de maat regelen van de KNVB onredelijk en ab surd acht Wij zien onze stem als die vanuit het souffleurshokje om de spe- r in de rechte baan te brengen. Dit keer is de regisseur fout en wij ver zoeken u vriendelijk zo besloot de heer Baardman de zaak in het sectiebestuur nog eens ernstig te bestuderen om tot een andere oplossing te komen, omdat het probleem Zuid, zoals dat nu be staat beneden de grote rivieren niet langer mag voortleven. De heer Baardolf wees erop, dat in het KNVB-jaarverslag van 1957-1958 de Westelijke clubs toezeggingen zyn ge daan waaraan het sectiebestuur zich nu niet houdt Daar staat namelyk ge schreven dat bü de overgang van de clubs uit de Langstraat naar Zuid, de Westerlingen hun plichten ten aanzien de ZuidclUke cjubs hadden volbracht en er nu geen beroep meer op hen zou worden gedaan. Daartoe behoren ook de clubs uit het Land van Heusden en Al tena, zo zei de heer Baardolf. Het was de heer Kaptein van Capelle opgevallen, dat de heer Molemaker meer sprak als lid van het sectiebestuur dan als voorzitter van de belangenvereni ging VZC. De heer De Klerk van Koz. Boys noemde het een organisatorische fout dat bestuursleden van het VCV en VZC zitting hebben in het sectiebestuur. waardoor de belangen niet altijd even objectief kunnen worden behartigd. In zijn betoog zei de heer De Klerk o.a. dat hij akkoord ging met het wegnemen van het isolement van de Zeeuwse clubs, maar niet ten nadele van die zeven clubs uit het Land van Heusden en Altena. Spreker was van mening dat het sectie bestuur de zaak niet goed had doorge dacht Wij worden er nu de dupe van en zijn verschoppelingen. Jaren hebben wij gewerkt aan de opbouw van ons spelpeil en dit zou nu met een hand omdraai worden kapot gemaakt. Laat het sectiebestuur de zaken verder om hoogtrekken door de Zeeuwse clubs bij West II te voegan en verenigingen in noorden van Zuid-Holland van West II naar West I te brengen om zodoende ook in dit district de pyramide-vorm waarvan nu is afgeweken te herstellen. Daarmee is dan het algemeen belang gediend. INCIDENT Er deed zich even een incident voor, toen de heer Baardolf tijdens de repliek van voorzitter Molemaker vroeg of deze namens de meerderheid van het VZC- bestuur sprak. Toen de heer Molemaker zei. dat dit het geval was, verzetten de heren Van Mastrigt en Overkleeft zich achter de bestuurstafel daartegen. Dit was voor de heer J. Smit van het Haag se ORNAS aanleiding op te merken, dat er achter de groene tafel ook die van het sectiebestuur de grootste fouten zijn gemaakt en het leek hem beter nog eens nader met de desbetref fende clubs openlijk te overleggen om dat dit tot op heden niet is geschied. Nadat de heer Bakker namens de af deling Zeeland de Zeeuwse belangen had onderstreept, kwam dan uit Den Haag het compromisvoorstel dat gaarne werd geaccepteerd. Er waren 21 van de 71 uitgenodigde clubs present. Opvallend was dat zo veel Zeeuwse clubs en afgevaardigden uit de Langstraat en Westhoek ont- 3 maart: Jaarvergadering van de afde ling Zuid-Holland-Noord, waarschijnlijk te Leiden. 18 maart: Jaarvergadering van de C-KJ. te Utrecht. 25 maart: C.K.B.-weekednde op Woud- schoten bij Zeist 22 med: Bondsdag te Utrecht. MlCRCÊKORFBAl VETERANEN-TOERNOOI IN ROTTERDAM Evenals verleden jaar zal ook dit jaar en wel op woensdag 15 februari in de Rotterdamse Energiehal een micro-korfbaltoernooi voor vetera nen worden georganiseerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 6