daverende prijsverlagingen VietWehtec 2e Deken voor de halve prijs Baron Bluff 895.- 4 DAGEN Tulpen en kust en te te keur sj«■-895. Bankstellen Sta/AfkourwU tethomete EEN ENORME BESPARING goemaat B. de KONING MEUWE LEÏDSCHE COURANT 6 DINSDAG 24 JANUARI 1961 ln de keuringszaal van het uitge woonde Krelagehuis, de bollentempel aan de Leidsevaart in Haarlem, viel gisteren bijzonder veel te noteren, want er was een massa tulpen en narcissen ingezonden. Voor het over grote deel prima kwaliteit en dat viel ook te verwachten. Reeds in het be gin van het seizoen warjzn er geen moeilijkheden met het broeien en zoveel later men in de tijd komt, zo veel gemakkelijker gaat het. Van der Hoeks Broeiproevenfoedrijf bracht weer een enorme groep tulpen naar voren met de aparte Cantor en Anne Claire van Colijn Zn., Voor- hooit, de ddepgele Golden Victory van de fa. Thoolen te Heemstede, de gele Ralph, de aardige dubbele oranje Alice Leclerque en de purperen Prince Char les als de opvallendste. De merkwaardige Orange Wonder- sport High Society werd ten tonele ge- voerd door Jac. Tol uit St. Pancras. De zelfde verloping was er ook van A. van Schouwen uit Oud-Beijerland. Deze wa ren iets doffer van tint, maar dat kan hem ook zitten in de grondsoort waar de bollen zijn gegroeid. Jac. Tol bracht ook een verloping uit Mirjoran, die we geen verbetering vonden van de bestaande soort De glanzend rode Trance en de helderwitte Hibernia werden in puike kwaliteit geshowd door Jac. Uitbenbo- gaard Zn. te Oegstgeest Mali is een forse, rode, geelgerande tulp van Eugène v. d. Schoot, Hillegom. 't Lijkt ons een fraaie tuintulp. In de groep die Ruigroks Broeiproevenbedrijf, Hdllegom, exposeerde, vielen o.m. de rode Wim van Est de warmrode Dr. Plesman, de gele Bellona en de gerande Mirjoran op Hyacinten waren er weinig. We zagen de prachtige Blue Heaven, forse tros en mooie nagel, van Kon Bloembollen- kwekerij H. de Graaff Zn., Lisse, d» mooie rose Eros met de kloeke trossen van M. Veldhüyzen van Zanten Zn. N.V. te Lisse, en P. Dames, Lisse, toon-. de mulfciflora's van Jan Bos en Perl» Brilliante. Narcissen waren er te kust en te keur. Fantastisch mooi waren de pannen met Gold Flake van H. P. Zwetsloot Zn. te Sassenheim, ter wijl ook de forse grootkronige Yel low Sun tot de uitblinkers behoorde. Golden Sunbeam uit de groep van Van der Hoek is niet mooi van vorm. Deze aanwinst bloeit echter zeer goed en dat is ook van belang. Verder noteerden we Mercato, de ele gante Peeping Tom, de kleinbloemige witte W. P. MiUner, een witte groot kronige zaailing van J. v. d. Zwet Roe- lofarendsveen, terwijl Gerritsen Zn., Voorschoten, ook een mooi groepje naar voren bracht. Daar was om te beginnen een alleraardigst bloemsbukje van de typische zaailingen met de gespleten kronen en verder de gele trompet Artois en de witte trompet Etoile du Nord. beide goed van vorm en bouw. Van het bijgoed verdient vermelding de gele fresia Gloriosolis van Van Staaveren. Aalsmeer, die forse kammen toonde. De forse kammen zijn dit sei zoen niet zo dik gezaaid. Als gevolg van te weöndg zonlioht js de ontwikkeling der fresia's niet overal even best. Een speciale vermelding verdient de Hol landse iris Ideal, een sport uit Wedg wood, die werd getoond door G. Hom mes, Heiloo. Prima van kleur en con- RIJNSBURG Wedstrijden van D.W.S. De Christelijke gymnastiekvereniging DWS alhier had in de gymzaal aan de Korte Vaart wedstrijden georganiseerd voor de kring Rijnstreek van het KNCGV voor dames van 14 tm. 16 jaar. Er heerste in de met vlaggen versierde zaal direct al een prettige sfeer, waar in dan ook sportief is gestreden. Deze wedstrijden waren oorspronkelijk be doeld als voorselectie voor de geweste lijke te Amsterdam. Dat is echter ko men te vervallen, aangezien de vereni gingen hier rechtstreeks voor moesten inschrijven omdat de tijdsduur -Via de kringen tekort was. De kringuitslagen zijn als volgt: le graad: 1. N. v. d. Heuvel 63 punten, Jodan Boys, Gouda; 2. H. Tijsterman (Advertentie) TELEFUNKEN RADIO en T.V. UW DEALER KROMHOUT RIJNSBURG VLIET N.Z. 32 TELEFOON 3710. SASSENHEIM Javaanse Kerk heeft geen geld In het Jeugdhuis werd gisteravond een bijeenkomst gehouden door de Geref. kerk van Sassenheim. Drs. Chr. Steen winkel, die vier jaar geleden naar het zendlngsveld van Midden-Java is gezon den en onlangs is teruggekeerd omdat zUn visum niet werd verlengd, sprak over zUn ervaringen als sociaal-econoom ln Indonesië. Nadat spr. door ds. Kuiper was inge- 6114 punt, DWS; 3. I. v. Egmond DWS 60% punt; 4. J. Ravensbergen 60% punt DWS; 5. M. v. d. Gugten 59% punt DWS Rijnsburg; 2e graad: 1. R. Sjardijn 62% Jahn Leiden; 2. C. Glasbergen DWS 60% punt; 3 L. v. Duyn 57% punt DWS Rijnsburg, 4. M. v. Winkel 56% punt Jahn Leiden; 5. N. Heemskerk 56% punt DWS Rijns- Se graad: 1. A. Ouwersloot 59% punt DWS Rijnsburg; 2. J. Bredeveld 59 pun ten DOS Leiden; 3. A. v. d. Kwaak 58% punt DWS, 4. C. v. Delft 56% punt DWS Rijnsburg; 5. G. Hillebrand 55% punt DOS Leiden. leid vertelde hij via een schets van land en volk van Indonesië, dat Midden-Java twee grote Kerken kent: de Chinese en Javaanse. Het verschil in de beide ker ken ligt in de taal. die er gesproken wordt, en het aantal lidmaten. De Chi nese telt 10.000 leden, de Javaanse 40.000. De eerstgenoemde heeft zich, ook finan cieel, altijd wel kunnen redden, aange zien de Chinezen sterk waren in het economisch leven. De Javaanse Kerk is arm en heeft hulp, vooral op sociaal- economisch gebied, hard nodig. Daar voor is een bureau gesticht, dat tot doel heeft de draagkracht van de Kerken in Indonesië op hoger peil te brengen. In de eenvoudigste zaken op dit gebied moet men adviseren. Zo heeft de heer Steen winkel eens een conferentie belegd om de penningmeesters van de verschil lende kerken te leren een eenvoudig kasboek bij te houden. De landelijke economische chaos helpt niet mee om de kerken financieel op te bouwen. Een goed advies is: sparen. Dat kan echter niet, omdat het geld de vol gende dag in waarde verminderd kan De slechte verhouding van Nederland en Indonesië ligt in het politieke vlak de heer en mevrouw Steenwinkel heb ben niets dan buitengewone vriendelijk heid ondervonden. Spr. achtte Pakistan, waar hij op de terugreis 10 dagen vertoefd heeft, een uitstekend terrein voor de zending. VOORSCHOTEN Oud papier voor Kongo Donderdagmiddag gaan de leerlingen van de openbare u.l.o.-school oude kran ten en tijdschriften verzamelen in het kader van de „Anti-Honger-actie" voor de Kongo. Dit plan is uit de leerlingen zelf voortgekomen; ze wilden wat doen voor de Kongo. De bedoeling is, dat de leerlingen het hele dorp afgaan. Ze zullen trachten alle straten die middag af te werken. Iedereen heeft wel wat oude kranten of tijdschriften staan. De leerlingen vragen slechts ze klaar te zetten voor hun inzamelingsactie. (Liefst gebun deld met een touwtje!) Aangezien de donderdagmiddag de vrije middag is voor deze leerlingen zullen ze moeilijk op andere dagen kunnen komen. Maar mocht iemand donderdagmiddag niet thuis zijn, geeft u even een seintje aan de school (telef. 3426) en er zal allicht een mogelijkheid gevonden worden ook de bijdrage af te halen. Kleuterschool Architect B. Uyterlinde te Voorscho ten heeft namens 't bestuur van de Chr. kleuterschool het bouwen van een kleu terschool met vier klassen aan de Eist- laan opgedragen aan de firma W. Hen- nipman te Leiderdorp voor f 165.140. caOUE. UITESS* mC™™,™GftSE«nlU»^n.. G.tóüng.04 220 „,695.- t de kleinste finesses. bijzonder frame am magnifieke Modem bankitel met wollen epinglé twee kien rig gestoffeerd. Zeer Chique bankstel ti n Scandinavische stijl. Vart-4Ofc- -<325.- Tweepersoons slaapbank met twee fauteuil», 'n Uit- komst bij onverwachte logé'». Van54fc- voor 39 S*m Gotisch bankstel met loaae binnenverlngskussens. Sierlijk ca solide. binncnverlngskussem. m Normale prijs-47br- n* «T#ts Modem bankstel met wonen oemcuiiig. gcucvi •- gt K schuimrubber stoffering. Laatste model.van 986r- voec Osei1 Klassiek bankstel met gecapitonneerde rog. zuiver wollen moquettebekleding.motecht, 15 jaar garan- tie op de vering.Een ware pracht. Van-WW:- voor O TT 9 BIJZONDER CHIQUE BANKSTEL. Italiaanse vormgeving. Bekleed met allerbeste vetoan d'Utrecht. Kens uit vele modetinten. NonnaaLISWff NU 1245- super-elegant bankstel van voortreffelijke constructie. Zowel I de extra royale driezitsbank als de belde uiterst comfortabele fau- I teulls welsprekende voorbeelden van superieur vakmanschap. Bckla- I ding van magnifieke moquette met fraai jacquard motief. 8 Normaal AAN: NU VanJW- voor 595- it wollen bekleding, geheel in Moderne slaapkamer, uitgevoerd is blank edelhout, compleet met kast, ledikant, twee nachtkastjes, tafel en twee stoelen. VanATé— voor Blanke slaapkamer, moderne vormgeving. Bestaan de uit drledeurskast, ledikant, twee nachtkastjes, tafel en twee stoelen'. VanAWr- voor Blank-esdoorn slaapkamer.*n Juweell VanSSfrr- 'atutel .noten slaapkamer met dried m. Bijzonder fraaie vormgeving. Teak slaapkamer met kast 160 cm. Modelkamer, bijzonder exclusief. VanJAOB— v Blanic-esdoom slaapkamer, hoogglans handgepoli. toerde afwerking. Compleet met toilettafel. «k fl» Normaal 0406— Modelkamer 1299a* Waalwijk, Maastricht o Almelo %De opruimingsaanbiedingen kunt U eveneens desgewenst in 6 tot 12 maandelijkse termijnen betalen WAALWIJK-CENTRUM: GROTESTRAAT 299. ttl.(0C!M) 2512 MAASTRICHT: St. Jacob straat, leL (04400) 143 M ALMELO.CENTRUM: Grotcmaat 33. teL (06490) 2220 Afro teak eetkamer bestaande uit dressoir 160 cm. tafel, vier stoelen met gestoffeerde rug en zitting. oewepen maoocie «umno mei vier tv Vacij436— voor vf 9»m twee fauteuils, streepmoqoette bekleding, Blank eiken eetkamer, met bergmeubel eii vier ge- «Ae stoffeerde stoelen.'n Chique geheel. Van-696— voor 9»m Blank eiken eetkamer met dressoir 180 cm. tafel en -vier extra comfortabele stGelen met motechte wol- je A e len bekleding. Perfecte constructie. Van-Wbr- voor af 3 a" Gothlsche eetkamer, dressoir 180 cm, met luifel, uitschuiftafel.yier moderne stoelen en rtree club- fauteuils. Compleet, van-6W.- voor 595ém '645.- I Moderne eetkamer. Zeer verzorgde afwerking. Uit voering in prachtig esdoorn met teakhout. Dressoir, tafel en tuimelblad, vier stoelen. Normaal AMr- NU 595. Blank eiken eetkamer. Excellent van vorm en uit voering. Dressoir (160 cm), tafel, en vier stoelen. Normaal £36r-NU 595 .Blank kenen- eetkamer met dressoir (2 m), tafel en vier stoelen. Fantastisch mooi. Van-996- voer o75»** Geslepen mabocle eetkamer met vier stoelen en 'deding. O O C Van J396T-voor QTÏs" Bij aankoop bom 990— worden 2 digvaWj— Ook op zaterdagmiddag sije «om Bemtai EXCELLENTE, MODERNE HUISKAMER VOOR SUPER- I COMFORT. Uitent solide I I constructie in edel afr. teak. f Het bijzonder geslaagde, chique wandmeubel(190ci breedbiedt een zee v» I nuttige ruimte. Royale tafel I naar verkiezing rond of I vierkant) en vier charmante V stoelen, fantastisch fraai bekleed. Normaal 360T-NU Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Keuze uit onze gehele sortering zuiver wollen dekens o.a. VAN WIJK Deze aanbieding geldt zolang de voorraad strekt. (Beide dekens in dezelfde prijsklasse). NU DEKENS KOPEN BETEKENT FLANELLEN DAMESNACHTHEMDEN, effen en gebloemd, prima pasvorm Gebloemd/5.48 Effenƒ4.68 KATWIJK - RIJNSBURG 1 u "W Haarl.straat hoek Donkersteeg - Leiden Personeel gevraagd O Huishoudster gevraagd in klein arbeiders gezin, P.G. Brieven no. 6834 bus v. d. bl. 0 Gevraagd wegens teleur stelling een net meisje, 5 ochtenden, geen zwaar werk en geen kinderen Mevrouw A. Uittenbogaard, Haagsche- straat A9- TeL 25985, Oegst geest. 0 Meisje gevraagd voor de ochtenduren van 812 uur. Mevr. Bakels, v. Slingelandt- laan 7, Leiden. 0 Gevraagd net meisje, niet beneden 18 jaar, van Vliet Zelfbediening, Bosplein 4 en 5", Katwijk aan Zee. Telefoon 4537. Gevr. winkeljuffrouw. Drogisterij en Fotohandel Waterreus, Voorstraat 15, Katwijk aan Zee. Aanmelden Voorstraat 15. winkel, 'sav van 89 uur Larikslaan 7. 0 In klein gezin (2 pers) wordt gevraagd een besch. juffrouw voor de huishou ding. Meer hulp aanwezig Brieven onder no. 6839 bur. van dit blad. 0 Gevr. 3e of aank. 2e be diende. Banketbakkerij L. P. v. Egmond, Vliet Z.Z. 14 Rijnsburg. Telefoon 2634. 9 Jongedame gevraagd voor onze winkel te Oegstgeest. Aanmelden dinsdagavond v. 7—8 u. Radio Westrik, Dief- 5teeg 17. Leiden. 0 De Hofdijckschool te Oegstgeest vraagt voor diri een flinke werkster. Aan melden by het hoofd der school G. v. d. Horst, Oude Rijnzichtweg 22. Oegstgeest. Tel. 22565 of aan de school. 0 Luxe winkelbedrijf vraagt beschaafde dame als assis tente der boekhouding. Lft. 30 jaar met MULO en uit muntende referenties. Br. no. 6830 bur. van dit blad. 0 Werkster gevraagd voor enige dagen per week f 125 p. uur. Emmalaan 45, Oegst- Te huur gevraagd 0 Echtp. z. kind. zoekt ka mers in Voorschoten. Br. p.a. Plaspoelkade 51, Leidschen- Woningruil 9 WonlngrulL Gctell. boven huis aan Hoge Rijndijk, bev 2 kamers, keuken, douchecel zolderk. en fl. zolder. Gevr heel huls of benedenhuis m. tuin. Br. onder no. 6837 bur. van dit blad. Te koop gevraagd 0 Orgel te koop gewaagd voor pas gehuwd echtpaar Ouderwets geen bezwaar. Liefst meer dan 12 knoppen Opgave van prijs en merk Te koop gevraagd woon huis niet voor zelfbewoning Prijsopgave onder no. 6836 bureau van dit blad. Te koop aangeboden Te koop aangeboden van particulier een leuk zuinig bestelwagentje. Flat 500. Waardgxacht 79. Te koop aangeb. z.g.a.n. herensportfiets Raleigh met versnell. -f handremmen, (3 speednaaf), heeft gekost f285 nu voor f 145. Dames sport- fiets Locomotief, nieuw f 95. 2e Looierstraat 17. Aangeb. Riemersma kin derwagen, donkerblauw. En gels model. Brederostraat 27 0 Te koop prima gebruikte stofzuiger, compleet. Gevlek te boxer, ca. 1 jr. Bill, prijs. Brieven onder no. 6838 bur. n dit blad. Ovale eiken tafel, balpoot met tussenblad f 50, eiken theekast f 17-50, mooi rond compl. bedstel 3 dekens plus Ledikant billijk. Dressoir 1.50 Lang f 30. Bij dorpstraat 2, Voorschoten, centrum. Draaibank i. pr. st met uwe 4 klauwplaat bijbe horende tandwielen en bei tels. 2 P.K. kracht stroom motor f 675, 1 p. beste skiën met toebehoren f 35. Blank eiken tafel met stoelen f 27.50 Levendaal 44, Leiden. Diversen Auto- cn tractorbanden, uw, gecoverde en gebr Grote sortering, kleine prij zen. H. Hövig, Hoge Rijn dijk 1, Zoeterwoude. Telef. 01710—25517. Kwak's verkeersinstituut onder leiding Van oud-exa- minator. gediplomeerd door ANWB. KNAC. FN OP Les sen met Volkswagen, Opel en nieuwste Lambretta Scooter Iedere woensdag avond 8 u verkeersles voor alle weggebruikers. Leiden Zoeterwoudsesingel 104. Te lefoon 01710—22803. w W'at kost het! Bedden- reparatie, l-persoons vanaf f 18.50, 2-pers. vanaf f 24 90 met damast De 3 Eenen. Haarlemmerstraat 111. Tele foon no. 23867 0 Duolux Interlcurmatras Zomer- en winterkant, 15 j. garantie, l pers. v.a. f 49 50, 2 pers. v.a. f 79.50. De 3 Eenen, Haarlemmerstr. 111 Telefoon 23867. Stofzuigers v.a. f 115. Bü ikoop van een nieuwe geven wij f 25 voor uw oude Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3 Telefoon 24409. „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze m ver lovingsringen, gouden, zilve ren en verzilverde artikelen Het adres voor alle repara- en uurwerken. Steen- straat 16. Tel 26854. Uw bed als nieuw terug, als wij die overtrokken heb ben. In één dag klaar, 2 pers. vanaf f 26.50, 1 pers. vanaf f 19.50. De Kleine Winst, Haarlemmerstraat 51, Leiden Credieten t.m. f3000.— (voor iedereen) voor aan koop meubelen en woning textiel direct van fabriek, enorme keuze en besparing uiterst soepele betalingsre geling en strikte geheim houding. Vraagt vrijblij vend inlichtingen Postbus 538, Den Haag. 0 Grote theepot f 1.98. Luxe porselein, diverse kleuren met zeer mooi bloemdecor Grote maat. Prijs f 3-50. Al leen met inlevering van deze advertentie voor f 1.98 I.VA, Haarlemmerstraat 48 Nova. Noordeinde 43, Leiden 0 Houten droogrek f 1,98 voor om de kachel, drie-slags mo del met metalen scharnie ren, flinke maat, 9 stokken f 1.98. Extra grote maat f 2.49. I.VA, Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordeinde 43, Leiden. 0 Kolenkitten 1.98. Prach tig achtkantig model, extra grote maat, diepglanzend zwart gemoffeld. Metalen bedkruik f 2-98 met massief koperen schroefsluiting, het bekende merk „Jumbo". I.VA.. Haarlemmerstraat 48 Nova, Noordeinde 43 Leiden 0 Metalen strijkplank f 13.95 Luxe uitvoering. In diverse standen verstelbaar. Metalen tafel f 19.95, grote maat 50x80 cm. bedekt met origineel Li- nofelt. Bijpassend krukje f 5.98. IVA. Haarlemmerstr 48. Nova, Noordeinde 43, Lei den. 0 Koffie - thee - suikerbus sen f 3-98- Zware kwaliteit emaille. Kleur lichtgroen, met opschrift cn nikkelen deksels. Prijs f 6.98. Nu met idvertentie 3 stuks voor f 3.98 I.VA. Haarlemmerstraat 48 Nova Noordeinde 43, Leiden. Jongeman leeftijd 25 j. klein v. stuk, N.H. zoekt nette Jongedame voor gezel lige omgang. Brieven onder i. 6840 bur. v. (L blad. 0 Goedkoop autorijden. Nu Citroën 2 CV geheel nieuw model 1961 deze verhuren wij tegen zeer laag tarief. AU Risks Verz. Geenjaar, Autoverhuur, Goejestraat 34 Tel. 30794. Garage Hoge Rijn- lijk, 4a. Telefoon 30794. 0 Paraplule reparatie (ook voor opbouwbare), wandel stokken - invalidestokken - rubberdoppen - Paraplu ie- magazijn Van Oerle, Haar lemmerstraat no. 95. bij de Vrouwensteeg. 0 Het Kennedy-model, nw 1961 en andere verzorgde herenkapsels worden ge knipt in de speciale heren- kapsalon de Morspoort! Za terdag geopend 8—5 uur. Ernst Lartgezaal, le Bin nenvestgracht 29, hk. Mors- 0 Woeiudagmarkt. Dames pyjama's leuk gebloemde jasjes, effen broek f 5.98. Da mes nachtjaponnen leuke meisjes pyjama's, gemolton- neerde directoirs wit en rose tot 54 f 298. Gemoltonneerde onderjurken 1.98. Hoek Stad huisplein. Japie. 0 Woensdagmarkt. Speciale aanbieding jongens pyjama's vanaf f 1.98. Kinderonder goed drie stuks f 1.00, dames slips tot 48 1.93. Drie stuks 290. Schuimrubber dames petty coats in kleuren 3.98. Hoek Stadhuisplein. Japie. 0 Woensdagmarkt. Speciale aanbieding prachtige nylon onderjurken rijk met kant in kleuren tot 48 f 4.93 Pracht heren flanellen 3.49. Onze bekende lange onder broeken en borstrokken alle maten f 2.98. Hoek Stadhuis plein. Japie. 0 Vlasveld Aardappelen. Meerlanders, droog en bloe mig. gehaald 5 kg. 90 cent, thuisbezorgd 10 kg. f 1.90.— Zeeuwse, niet afkokend, 16 ct. per kg. Eigenheimer Drielingen 15 ct. per kg. Thuisbezorging v.a. 10 kg. Doezastraat 22. Tel. 20719. 0 Prima bad, volautomati sche badgeiser, fraaie leeu- wenkopbank met gestoft, zitting, lederen clubs, prima Mechelse leeuwenkopstoelen dressoir en tafel, fraai ge bogen kabinet. Inkoop an tiek, meubels enz. W. F. Kooreman. 9 Nieuwe Rijn, t.o. V. en D.,'bij Hoogstraat. Tel. 23261. 0 „Wlenese" ladders - trap pen - steigers voor timmer lieden. aannemers, loodgie ters, schilders. Fsbneksprij-, zen. Hout, board, triplex. Hangkasten, .egkasten, keu kenkasten. Komt vrijblijvend eens kijken en prijs vragen. „De Houthal", Hogewoerd 99 telefoon 22536. en öe öRipöups 155. Met tegenzin zagen Jim en Joe er wan af baron Bluff dadelijk neer te schieten. „Je zult zien, dat hij er vandoor gaat!" riep Jim spijtig. „Onzin!" zei de sheriff streng. „Hij moet de kans krijgen om te bewijzen dat hij een oplich ter is. Eerlijk is eerlijk. Enne.... hoe denk je dat te bewijzen, meneer de regenmaker?" „Met de inhoud van gindse autozei de ba ron. „Ik bedoel, daarmee zal ik bewijzen, dat mijn dripdrups gegarandeerd werken!" voegde hij er vlug aan toe Jim kromde zijn vinger om de trekker. „Ik laat me geen zand in de ogen strooien!" riep hij uit. „Hij wil er vandoor in die auto! Maar ik zal.ene, twéeë...." „Wacht nu toch even, Jim," vermaande de sheriff. „Geef hem toch even de gelegenheid om zijn zaakjes te laten mislopen!" „Ik ben u zeer erkentelijk, voor die gelegen heid. zei de baron met een lichte buiging. „Het siert u dat u mij zo terwille wilt zijn bij mijn pogingen. Misschien wilt u mij nu ook wél aan een vliegtuig helpen?" De anderen begonnen hartelijk te lachen. „Ja, ja.en dan er mee vandoor, hè?" riep de waard. „Ha, haze zijn toch allemaal het zelfde, die regenmakers! Maar gelukkig hebben wij de nodige ervaring met jouw soort!" (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 6