Rentebijschrijving over 1960 Busje met negen Katwijkers sloeg over de kop Glasverzekering Raad van Katwijk vergadert aanstaande vrijdag EEN EIGEN HUIS Coöp. Raiffeisenbank „Katwijk aan Zee' Theorie en praktijk studiedag 1961 te Lisse Prof. Diepenhorst sprak voor a.-r. te Katwijk aan Zee NIEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 21 JANUARI 1961 Visserij golf jes T/TRSCHEIDENE KATWTJKSE gezichten ontwaarden wij gisteren in het Antonius-ziekenhuis te IJmuiden-oost. Daar waren vijf van de negen inzittenden van eèn Volkswagenbusje opgenomen wegens verwon dingen, opgelopen toen het busje in de nadht van donderdag op vrijdag even na één uur op het viaduct in de Rijksweg HaarlemVelsen boven de Hoofdstraat te Santpoort op het gladde wegdek slipte en enkele malen over de kop sloeg. Het busje was onderweg van IJmuiden naar Katwijk aan Zee. Vijf van de negen inzittenden moesten door de Velsense onge- vallendienst worden overgebracht naar het Antonius-ziekenhuis. In de loop van de dag zijn twee van deze vijf personen uit het ziekenhuis ont slagen. Drie liggen echter nog te IJmuiden in het ziekenhuis. Het ziin de winkelier Jan Haasnoot uit Katwijk aan Zee, die het rechter schouderblad en de rechterarm brak; voorts de taxi-ondernemer Krijn Haasnoot, even eens uit Katwijk aan Zee, die een gebroken rechterschouder en een in gescheurd rechteroor opliep en verder de heer Ruwhof uit Katwijk aan Zee, die een hoofdwond boven het rechteroog en een beschadigd rechter oor kreeg. Van de vijf gewonden, die naar het ziekenhuis waren overgebracht, zijn twee na behandeling naar huis in w\jk aan Zee gebracht. Een man een gescheurde pols en een gescheurde wenkbrauw; de .vijfde man had een kneuzing aan een van de bovenbenen opgelopen. De andere vier inzittenden kwamen met geringe wonden en met de schrik vrij uit de ruïne, die van he zwaar beschadigde busje overbleef. Dt bus is voor onderzoek overgebracht naar het hoofdbureau van politii (Advertentie) ASSU RANTIEKANTOOR VAN DER PLAS Mej. KATWIJK AAN DEN RIJN F. Krabbe over bet communisme In de zaal Rijnstraat vergaderde gister avond de plaatselijke afdeling va: Ned. Chr. vrouwenbond. Hier sprak F. Krabbe uit Hillegom over het onder werp: „De waakzaamheid der vrou het hedendaagse wereldgebeuren", werd ingeleid door de presidente, n R. Gerretsen-Verhagen. Mej. Krabbe begon met er op te zen, dat het communisme niet moet den beschouwd als een politieke stro ming doch als een soort religie. Het communisme ontkent het bestaan God. Hierna stond mej. Krabbe stil bij het ontstaan en de ontwikkeling van de munistische wereldbeschouwing. Door Marx en Engels is de leer van het com munisme in vele geschriften uitgewerkt. Het is de prediking van het gemeen schappelijk bezit van goederen en het privaat bezit. Dit is in feite ook de opvatting ge weest in de eerste Christengemeente. Er is echter dit verschil, dat het daar voortsproot uit liefde tot God. Godsdienst is opium voor het volk, zo stelde Marx In 1848 zag het communistisch Mani fest het licht, gericht tot de arbeiders. Het socialisme was intussen doorgedron gen in alle landen. Beide stromingen werden dikwijls verward. In Rusland drong vooral het communisme door. Vak bonden ontstonden onder leiding van Lenin, de man, die agressiever en feller was dan Marx. De rode golf van de revolutie werd een bloedgolf. Het systeem van het com munisme bleek bedreiging van alle levensontplooiing. Stalin zette het werk van zijn voorganger Lenin voort. Het communisme erkent geen God en stelt geen normen voor goed en kwaad. Verdeeldheid in Europa en vaste voet in de Oosterse landen, is de opzet van het communisme. Hierbij wordt gebruik gemaakt van de zucht naar vrijheid. De westerse wereld moet daarom waakzaam zijn. Dat God wordt bestreden, houdt in feite een erkenning van God in. Onze plicht is te bidden, daar dit een grote kracht is in de bestrijding van het com munisme. Wees sterk in het geloof, aldus besloot mej. Krabbe haar zeer belang wekkende toespraak. Eindelijk in de vaart De eerste Nederlandse hektrawler, de IJM. 5 Maria Elizabeth van de n.v. Scheepsexploitatiemaatschappij De Ma- rezaten is gisteren in de vaart geko men. Het zit de rederij overigens niet mee met deze eersteling, want na aan komst in Rotterdam, waar de IJM. s gedemagnetiseerd zou worden, kon het schip door een defect niet meer terug kéren naar IJmuiden. Naar Rotterdam moesten speciale onderdelen worden overgebracht om de „Maria Elizabeth" weer in orde te brengen. Voor vrijdag binnen De IJmuidense vrijdagmarkt werd be zocht door 38 schepen, waarbij slechts twee trawlers. Dit waren de SCH. 8, die 475 kisten vis loste. Bij deze vangst waren 200 kisten schelvis, 40 koolvis, 130 witte koolvis; en de IJMM. 33 Tho- rina met 270 kleine kisten haring en verder 350 kisten vis. De IJM. 33 besom- de voor deze vangst f 12.200,De ha ring van de schepen leverde van f 20,— tot f 16,— per kist op. de makreel f 24,— tot f 14,— per kist. In totaal stonden in de IJmuidense vishallen 3500 kisten vis, waarbij 250 schelvis, 150 wijting, 50 gul en kabeljauw, 300 koolvis, 650 schol en ten slotte 500 tong. Voor deze schol kreeg men van de ex port f 40tot f 28.— per kist betaald. De tong noteerde van f 4.— tot f 2,20 per kg. Kabeljauw in regels van 10 stuks ging voor slechts f 90,— tot f 35,— de hand. Middel en kleine schelvis ren voor het binnenland met f 60,— tot f 25,per kist. Voor dc zaterdagmarkt Aan de zaterdabarkt werd een flinke aanvoer van schol en tong van de kust- vloot verwacht, terwijl als trawler de IJM. 57 Medan present zou zijn met 525 kisten vis en 60 stuks stijve kabeljau wen. De Medan had ondermeer 270 kis ten haring bij zich. Van zee kwamen gisteren geen beste berichten. In de Noordelijke Noordzee lagen de trawlers nog te steken bij windkracht 8 tot 10. Ook de kustloggers kotters hadden met een stevige bries te maken. De resultaten waren niet best- 75 tot iso kg. tong en io tot 15 manden schol op de kust. Bij de P-route waren de resultaten van 150 tot 250 kg. tong 10 tot 15 manden schol. Ook bij de boei ST. 4 werd door een concentratie kotters gevist voor dagvangsten van 125 tot 200 kg. tong, 8 tot 10 manden schol 25 stuks kabeljauwen. (Advertentie) EEN FIJN STUKJE KAAS? ,De Landbouwer' Vrijdagavond om half acht komt delian de Sportlaan; verlenen van krediet gemeenteraad in openbare vergadering voor verbetering van de straatverlichting bijeen. De uitgebreide agenda bevat on- langs het Emmaplein en een gedeelte der meer de volgende punten: de Voorstraat; verlenen van krediet Aankoop grond met opstallen Voorstraat, hoek Noordeinde; verkoop grond aan de commissie van beheer der Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt); lenen van krediet voor het slopen een schuur, gelegen nabij de Rijnstraat; aanvaarden van een jaarlijkse bijdrage uit 's rijks kas in de kosten van aankoop en instandhouding van het landgoed „De Pan van Persijn"; verlenen van krediet voor het bouwrijp maken van de Hoor- nespolder; verlenen van krediet voor hel aanbrengen van een wijzerplaat aan dt toren' van het raadhuis (zuidzijde); pre advies naar aanleiding van het door dt heren J. J. Timmermans, A. C. Berkhey. H. J. Grhnbergen, A. Wassenaar en N. J. Duyvenbode ingediende voorstel oir de kolkenzuiger der gemeente gratis be schikbaar te stellen ten behoeve van dt eigenaars en gebruikers van percelen, die niet op de riolering kunnen worden aangesloten; verlenen van krediet de aankoop van enkele kantoormaohines ten behoeve van de gemeentebedrijven verlenen van krediet voor de verbetering het elektriciteitsnet; wij-ziging va verordening op de gasprijs; beroep de heer M. van Buren tegen weigering ;en bouwvergunning; overdracht van grond aan de Katwij'kse Bouwvereniging ten behoeve van de bouw van f gen, deel uitmakende van het complex 137 woningen; wijziging raadsbesluit van 29 september 1960. tot het verlenen van voorschotten Katwijkse Bouwvereniging voor de bouw 137 woningen; verlenen van krediet verbetering van de Valkenburgee- weg; verlenen van krediet voor de aan- an een wegje achter de bungalows (Advertentie) ZENDINGSAVOND met lichtbeelden, te houden op maandag januari des avonds 8 uur in de Uni- .1 aan de Ouwehandstraat te Katwijk Zee door de Rev. Ir. A. KÖNEMAN te Wassenaar over het zendingswerk op Nieuw Guinea HET IDEAAL VOOR IEDERE KATWIJKER: Hef is waard daarvoor AL JONG te gaan sparen. Bij de STICHTING SPAARBANK der Gemeenfe KATWIJK kunf U ook ferecht voor gelden op hypotheek L Maximum bedrag 2/3 der geschat te waarde van het onderpand t. Geen afsluitprovisie t. Geen verplichte levensverzeko- L Steeds matige rente Vrijheid van aflossing tot elk be drag met een laag minimum i Zeer lage taxatiekosten Snelle behandeling en volledige geheimhouding Zee. Voorstraat de aankoop van een loods ten behoeve van de beschutte werkplaats voor i der valide arbeidskrachten; verhuur de speeltuin „De Molen-tuin" en wijziging van de subsidietoekenning aan genoemde vereniging; verstrekken van een geld lening aan de Stichting schooltandven- zorging Katwijk en Omstreken voor aan koop van een verplaatsbare behandel kamer; verlenen van medewerking op grond van artikel 50 van de kleuter onderwijswet; vaststelling der bedragen op grond van artikel 47 der kleuteronder wijswet voor het jaar 1959; pre-advies met betrekking tot een verzoek om mede. werking op grond van artikel 72 der l.o, wet; uitbreiding van het leerplan van de visserijschool met een dagcursus voor motordrijver. A en B 23, 24 en 25 januari 1961 SPAARBANK VOOR IEDEREEN C en D 26 en 27 januari 1961 Voorstraat 50, Katwijk aan Zee E, F en G 30 en 31 januari, 1 februari Tijdens de hiernaast genoemde data H J. K en L 2 6, en 3 februari 1961 7 en 8 februari 1961 worden GEEN busjes ter lediging M en N 9 en 10 februari 1961 aangenomen. O en P 13, 14 en 15 februari 1961 R en S 16 en 17 februari 1961 De rente voor dagelijks opvraagbare T, U en V 20, ^1 en 22 februari 1961 spaargelden bedraagt thans 3Vi W en Z 23 en 24 februari 1961 (dus 3,25 van elke 100,- per jaar) Onze spaarders ivorden vriendelijk verzocht hun boekje(s) ten kantore der Bank aan te bieden op één van de hieronder aangewezen dogen vermeld achter de beginletter van hun familienaam. Onderwerpen waren actueel Vrijdag wend in die filmzaal van het laboratorium voor bloembollen- onderzoek de studiedag 1961 houden, 's Morgens sprak ir. H. J. Wezenberg, leraar aan de rijksmid delbare tuinbouwschool te Lisse over „Bemesting", waarbij hij zich alleen bepaalde tot de bemesting op onze duinzandgroniden. De opbouw van de grond bepaalt de kwaliteit ervan. De waterhuishouding, aan- en afvoer van water, wordt bepaald door de opbouw van de grond. Duinzand kan moeilijk water hou den. Het grondwater moet capillair kunnen opstijgen tot 55-60 cm be neden het maaiveld en er mogen geen ondoorlatende lagen in de grond zijn. Wil het waterpeil con stant zijn, dan moet het profiel tot 1.50 m een goede afvoer verzeke ren: teveel slib stagneert de water afvoer. Vervolgens wees ir. Wezenberg op de belangrijkheid van de pH in de grond en het koolzurekalkgehalte. Zwavelgiften brengen de pH omlaag. Krokussen zijn niet gevoelig voor de pH, de iris moet een neutrale pH hebben. Landbouwpoe- derkalk geeft verbranding als deze niet tenminste zes weken vóór het planten wordt gestrooid. Het stikstof gehalte in de duingrond is laag door uitspoeling. Het Wat is democratie Prof. dr. mr. I. A. Diepenhorst sprak gisteravond in de goed bezette grote zaal van gebouw „Irene" te Katwijk aan Zee voor de A.R. kiesver eniging over de democratie. Hij noemde dit een groot woord voor een moeilijk te bereiken ideaal. Er zijn maar weinig eerlijke democratieën en ook in de westelijke landen zijn heel wat duistere praktijken aan te wijzen, die met de ware democratie niets te maken hebben. Nader ging prof. Diepenhorst ii de begrippen gezag en vrijheid. De i heid kan zich niet alles permiteren, Voor de protestant is het gezag van de heid afgeleid van de goddelijke vereiniteit. De Bijbel is hierbij het richt snoer. De overheid moet onder meer aan dacht schenken aan de economische ont plooiing van het land, de recreatie en de bescherming van de bewoners (Delta- Ten aanzien van de kabinetscrisis zei prof. Diepenhorst, dat ook politieke par tijen kannen dwalen. Dit moet echter geen reden zün de trouw aan de partU op te zeggen. men de kritiek leest en hoort, die op vroegere en hedendaagse grote poli tieke figuren wordt geuit en men weet eenzaam vele grote mannen gestorven, dan blijft er van de w; digheid der democratie weinig o aldus prof. Diepenhorst. Waar is het 1 antwoord leiderschap in deze tijd het verantwoord staatsburgerschap? Men let tegenwoordig vaak meer op fo- en televisie-genieke eigenschappen dc adspirant-leiders dan op hun geestelijke capaciteiten en karakterei genschappen. Democratie betekent „regering door het volk". Het is in de praktijk vaak ichter moeilijk de juiste kenmerken ien democratie aan te wijzen. Zelfs de grondwet, waarin vele rechten en plich- an de burger zijn vastgelegd, vormt een betrekkelijk kenmerk. In eer democratisch land ontziet de meerder heid de minderheid, al is ook dit betrek kelijk. Geslaagden Visscrüschool Voor de door de rijkscommissie voor de stuurliedenexamens afgenomen exa- in de kennis van de internationale bepalingen ter voorkoming van aanva ringen op zee en de toepassing daarvan geslaagd: Arie van Duijvenvoorde Azn van de KW 70, Arie Buizert Schaap van de IJm 29, Maarten v. d. Bent van de IJm 30, Leen van Beelen Lzn de Kw 174, Andries Guyt Wzn van de WR 25, Corn. Ouwehand Czn van de Kw 103, Jan van der Plas Pzn van de IJm 30. Allen werden opgeleid aan de Visserij- school te Katwijk aan Zee. Zendingsavond in Uni-zaal Maandag zal in de Uni-zaal aan de Ouwehandstraat een zendingsavond met lichtbeelden worden gehouden over het zendingswerk op Nieuw-Guinea door de r. A. Köneman uit Wassenaar. Aan- C.B.C. bjjeen Gisteravond kwamen de leden van Christelijke Bedrijfsgroepen Centrale Nederland, afdeling Katwiik II (kuipers) in de Oranjezaal van het Jeugdhuis jaarvergadering bijeen onder voorzitter schap van de heer A. Wassenaar. Hij gaf een overzicht over het afgelopen jaar. Loonsverhogingen en huurcompensatie kwamen tot stand. Een minuut stilte werd in acht genomen voor de heer Ha- zenbosch, secretaris van het C.N.V., die door een auto-ongeluk om het leven gekomen. Hierna spraken de heren J. Guijt en De Jong respectievelijk van .C. Katwijk I en de afdeling Scheve- ningen een propagandistisch woord. Vervolgens sprak de hoofdbestuurder in het C.N.V. uit Utrecht, de heer P. Broeksma over hetgeen er in de laatste vijftien jaar op sociaal terrein is bereikt. De lonen zijn in die periode met onge- 50 pet omhoog gegaan, terwijl de overgang van de geleide naar de vrijere loonpolitiek eveneens een loonsverhoging te zien gaf. Verder kwamen tot stand de A.O.W. en de A.W.W. Ten slotte zei spre ker dat de Christelijke vakbeweging de arbeider op die plaats wil brengen, hij behoort. Na de pauze bracht het toneelgezel- hap van de Synthese „De Rommelaar" :n toneelstuk in twee bedrijven „De Trekpleister". fosforgehalte is echter goed op peil te houden. Bolgewassen reageren enorm op stikstof maar teveel geeft geen beter re sultaat. Op kalkrijke grond gebruiken we superfosfaat, op kalkarme Thomasslak kenmeel. In de middagbijeenkomst sprak dr. M F. Mörzer Bruijns, hoofd van het rijks instituut voor veldbiologisch onderzoek ten behoeve van het natuurbehoud het ministerie van Landbouw. Hierbij waren onder meer aanwezig ir. K. Bar- telds, inspecteur van het tuinbouwonder- wijs en de heer J. Roggeveen, inspecteur van het landbouwonderwijs, en ir. A. F. Vlag, rijkstuinbouwconsulent, directeur van de R.M.T.S. te Lisse. Biologische bestrijding Natuurbeschermers komen vaak in flict met de land- en tuinbouw. Door chemische bespuiting kan men schade lijke dieren doden en uitroeien maar dar doodt men ook vaak de parasiet, die dat dier in toom hield. Ten behoeve van df chemische bestrijding zijn vele onderzoe kingen gedaan maar veel minder werd gezocht naar de biologische bestrijding. We moeten leren het evenwicht in de natuur te handhaven. In het IJselmeer vindt overbevissing plaats, -waardoor het evenwicht wordt verbroken. In Zuid-Amerika zijn de kro kodillen zó gedund dat nu roofvissen, die voorheen door de krokodillen werden verorberd, een plaag zijn geworden. In Indonesië worden de hellingen ontbost, waardoor wateroverlast en erosie ont- Dr. Mörzer Bruijns noemde een groot aantal voorbeelden van het ingrijpen van mens. In ons land werd de waterpest jevoerd, die nu bedwongen is. Water hyacinten kunnen zo'n dichte begroeiing geven dat de scheepvaart wordt bemoei lijkt of onmogelijk gemaakt. De wilde flora telt 1300 planten. Hier- •an wordt 33 pet ernstig bedreigd of is •erdwenen, 13 pet is in gevaar. 54 pet loont geen gevaar. We moeten wel eens wilde variëteiten gebruiken ter verede ling. bijv. ratelpopulieren. Tijdrede voor S.G.P. Lisserdiik Gisteravond hield ds. C. Smits van Sliedrecht in „Contact" aan de Lisser- dijk een tijdrede voor de Staatk. Geref. Partij. Na opening door de voorzitter der af deling werd door ds. Smits gesproken over de tekst uit Jeremia: „Hoewel onze zonden tegen ons getuigen, doe het om Uws naams wil". In een ernstig tijdwoord wees spreker er op, dat er in onze tijd allerwegen en op allerlei terrein geen eenheid doch chaotische verwarring is, omdat God de spraak van de mens verwart vanwege het eenheid zoeken zonder Hem. In zijn met aandacht beluisterde «rede wees ds. Smits er op, dat alleen een belijdenis met het hart waarde heeft. Een ernstig feit noemde hij het, dat de protestanten al meer de kant van Rome opgaan- De geschiedenis van ons volk is met bloed geschreven, maar we zijn het vergeten. Tegenwoordig krijgt men zoete sinterklaaspreekjes te horen, aldus spre ker, maar van de gerechtigheid Gods wil men niet meer weten, VOORHOUT Spoorwegovergang wordt geautomatiseerd Het staat thans vast, dat de spoorweg overgang Herenstraat Jacoba van Bei- ere rvweg zal worden geautomatiseerd met halrve bomen. B. en W. stellen de raad voor over te gaan tot aankoop var perceel .grond, groot 420 vierkante meter, van de Spoorwegen ter verbreding var de Jacoba van Beiereniweg. De Spoorwe gen stellen als voorwaarde bij de ver koop, dat tegelijkertijd de overweg wordt verbreed. Een wegversmalling ter plaat se zou 't verkeer in moeilijkheden bren gen. De kosten van automatisering ko men voor rekening van. de Spoorwegen, de verbreding van de overweg tot zever meter en het aan beide zijden aanbren gen van vrijliggende voet- en fietspaden moeten worden betaald door de gemeen te. Nieuw raadslid Als nieuw raadslid in de vacature P. v. d. Nouland is door de voorzitter het hoofdstembureau aangewezen de heer L. B. van der Lans (KVP). De heer Van der Lans is voorzitter van de landarbei dersvereniging „St. Deus Dedit" te Voor- Raadsagenda De gemeenteraad van Voorhout komt vrijdag 27 januari om 8 uur in openbare vergadering bijeen. Enkele punten zijn: Het onderzoek naar de geloofsbrieven van de heer L. B. van der Lans; verkoop van grond in het plan „Boerhaave" de bouw van 8 woningen; herziening v^n een gedeelte uit de „Bezoldigingsveror dening Voorhout 1960" i.v.m. de overscha keling van week- op maandsalarissen; het intrekken van een besluit inzake be schikbaarstelling van een krediet het verlengen van de riolering i nieuwe Jac. van Beierenweg; aankoop van grond langs en aan de Jac. van Beie renweg; verbreding en automatisering van de spoorwegovergang aan de Heren straat; vaststelling van exploitatiekosten over 1960 en voorschot over 1961 t.b. r.k. kleuterschool: exploitatiekosten 1961, gepieentelijke subsidie t.b.v. het nij verheidsonderwijs. WASSENAAR Predikbeurten De predikbeurten voor de Hervormde gemeente van Wassenaar zijn voor het komende weekeinde als volgt vastgi steld: Dorpskerk 10 u dr Frederikse, 7 u ds Wiersma; Kievietkerk 9 u jeugdkerk, 10.30 u ds Wiersma; Deylerhuis jeugdkerk. 10.15 u ds Beker. Om 10 en 5 uur zal in het Dorpshuis (Hervormde Evangelisatie) de heer As- mus van Zwijndrecht spreken. Voor de Ned. Prot. Bond om 10.35 u leidt prof. Smits van Den Haag. Wagonlading brandde Op het spoorwegemplacement aan dt Haagweg ontstond vanmorgen omstreeks half vijf in een wagon, die deel uitmaak van een goederentrein uit Den Haai brandje. De wagon werd afgekoppeld de brandweer was spoedig ter plaatse het brandje te blussen. Vermoede lijk had de lading al geruime tijd lig gen smeulen. KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water Zondag: hoog water 7.20 en 19.42 u laag water 2.57 en 15.27 uur. Maandag; hoog water 8.10 en 20-35 u laag water 3.49 en 16.19 uur. met een passend krediet bij uitbreiding en ver betering met een rentedragende bankrekening voor alle geldverkeer met een goede rente voor direct opvraagbare spaargelden 3 Va pet. Coöp. Boerenleenbank „RIJNSBURG" ALLE BANKZAKEN TELEFUNKEN RADIO en T.V. UW DEALER KROMHOUT RIJNSBURG VLIET N.Z. 32 TELEFOON 3710 Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 1-20 - Rijnsbürg RIJNSBURG R.D.C.-nieuws Voor de bordencompetitie speelde in de hoofdklasse N. B. J. Imming tegen W. Leeuwenburg. Het werd een onregelma tige partij, waarin beide spelers elkaar weinig toegaven. Bij de 35e zet maakte Leeuwenburg een ernstige fout, waarvan Imming dankbaar gebruik maakte. Leeu wenburg kon gelijk opgeven. Dóór deze overwinning werd Imming weer zeker van bord 1 van RDC 1. Joh. Kromhout moest het opnemen tegen Jac. van Egmond. In deze gelijk- opgaande strijd wist Van Egmond in het voordeel te komen. Ondanks verwoede tegenstand van Kromhout bleek deze voorsprong in de eindfase juist voldoende voor winst De uitslagen zijn: Hoofdklasse: N. B. J. Imming—W. Leeu wenburg Jr. 2—0, Joh. Kromhout—Jac. van Egmond 0—2. De stand na de zevende ronde is: Hoofdklasse: 1 N. B. J. Imming 12 p., 2 P- van Egmond 10 p., 3 H. Ravensber- gen 8 p„ 4 W. Leeuwenburg 6 p. (uit 6), 5 Jac. van Egmond 5 p. (6). 6 J. v. d. Mey 4 p (6). 7 G. van Starkenburg 3 p., 8 Joh. Kromhout 2 p. (5). Ie klasse: 1 S. Heemskerk 9 (7), 2 A. van Schaddelee 8 (5). 3 G. Noteboom 7 (5). 4 Jac. v. Delft 6 (5). 5 Jac. van Rijn 6 (G), 6 N. Schoneveld 6 (7). 7 F. A. Ver kuil 4 (7), 8 G. van Delft 1 (5). 9 D. v. Starkenburg 0 (li. 2e klasse: 1 A. J. Boogerd 7 (6), 2 C. Schoneveld 6 (4), 3 G. v. d. Mey 5 (4), 4 A. van Egmond 5 (5). 5 Jac. Oudshoorn 5 (5), 6 H. Tijsterman 4 (4). 7 H. Peur- sum 1 (1), 8 I. Peursum 1 (6). De tussen haakjes genoemde getallen geven het aantal gespeelde partijen aan. Veilinaoverzicht Flora Spraken wij vorige week al van een kleine daling in de prijzen, aanvankelijk scheen deze daling in het begin van de afgelopen week grote vormen aan te ne men. Maar de laatste dagen zien wij weer een ander beeld. Na j.l. woensdag Is het prijspeil .weer op gaan lopen en gis teren waren er weer behoorlijke verschil len waar te nemen met j.l. maandag. Zo als was te verwachten nam de aanvoer van tulpen en narcissen sterk toe. De om zetten van de laatste 2 weken. In verge lijking met de overeenkomstige weken "in verleden jaar, geven een stijging van 300.000 te zien! Tulpen per bos: Hillegarda 105-115; Sulfer Cloud 135-150: Paul Richter 160- 180; Rose Copland 120-130: van der Eerde 125-135; White Sail 145-190: Fuga 100-110; Golden Harvest 125-150; Lustige Witwe 125-140: Krelage Tr. 90-120: Star 70-85; Accel Munth 190-200: Oriënt Express 215- 230; Superba 120-130; Pikant 135-145; Edith Eddy 125-160; Cordell Hull 160-180; Demeter 170-190; Remagen 130-150; Zeno ber 85-110; Preludium 105-115; Campfire 150-180; Grotius 135-150; Wintergold 105- 120; Arguno 110-125: Prunus 240-280; Brightling 105-120; Pink Troffee 115-125; Apeldoorn 220-250; Roland 150-170; Zwart 185-220; Crown Imn. 95-110: Miss Moore 110-125: Olaf 120-130. farcissen per bos: Scarlet Elegans 80- Helios 85-105; Geranium 75-85; Carlton 100-115; Flower Record 70-85; Fortuna 110-130; California 110-115; Alfred 110-125; Verger 75-85; Actea 50-65; The First 90- 100: La Riante 55-65: Costers 65-75: Rem brandt 85-95. Fresia per bos: Wit 130-155; Gee! 120- 145; Golden Jellow 130-195; Zaai geel 110- 130; 2de soort 65-80: Marijke 140-175. Anjers per stuk: Rose Sim 23-34: Witte Sim 14-26: Rode Sim 12-22; Skyline 7-12: Shocking 18-25; Tangerine 12-18; Derby 14-23; Elisabeth 12-20; Cardinal Sim 24-30: Gaytie Sim 24-28. Rozen per stuk: Pink Sensation 30-51. Hyacinten per stuk: Pink Pearl 20-33; Wit 21-29; Gemengd 18-32; Bismark 13-28; Delfts Blaauw 26-36; Jan Bos 18-37; Ós- tara 19-25. Diversen: Irissen 24-32 cent per stuk Katjes 50-60 cent per bos. Druifjes 35-50 cent per bos. Crocus 16-30 cent per bosje. Hyacinten per bos: 90-130. KATWIJK Dief geknipt Tegen een bewoner die thans in mili taire dienst is, zal proces-verbaal wor den opgemaakt in verband met de dfef- een bromfiets, radiotoesfel en enkele andere goederen. De man be kende tevens op andere plaatsen nog drie bromfietsen, een rijwiel, een paar handschoenen en een jas te hebben ont vreemd. Meisje (4 jr) aangereden Het 4-jarige meisje J. W. v. d. N., wo nende aan de Rijnmond, stak op on voorzichtige wijze genoemde weg over werd aangereden door een personen auto. Het kind kreeg een bovenbeen- fractuur en schaafwonden aan het hoofd. Op advies van een arts werd het meisje opgenomen in het Academisch Ziekenhuis te Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 4