Kettingen bij kilometers Blad briei TIP-PARADE VERLANGLIJSTJE ZATERDAG 21 JANUARI 1961 Als 't om namaak gaat, zijn we modern, als 't om echt draait: soms ouderwets ■0. HJiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini als die vroeger een gou- van u en vóór u I JL(k zou het niet graag doen en u waarschijnlijk ook niet. Maar I vooronderstel, dat je van alle ket tingen, die op het - ogenblik meer - dah grif worden «f. verkocht en door bijna iedereen gedragen één snoer zou kunnen rijgen, wie weet I hoeveel keer dat dan wel om de aarde kon worden gespannen. Waarmee we maar willen zeggen, dat de rage in lange, veel kleurige kettingen nog lang niet is afgelopen. Integendeel, ze sieren jong en oud en het ziet er naar uit, dat ook in het komende seizoen deze kralen in allerlei vormen en tinten de toon zullen aangeven. We la2en zelfs een tijdje geleden ergens het advies je voor een of andere feestelijke gelegenheid slechts een strakke rok met 'n sjieke jumper of blouse enzo'n paar rijen lange ketting aan te schaffen om er niet alleen hoogst modern, maar ook wat men noemt „gekleed" uit te zien! Op zo'n moment vraag je je af hoe het eigenlijk staat met de echte juwelen, de sieraden van edelmetaal, al dan niet versierd met fraaie stenen. Want als Je zo'n „enorme" ketting draagt kun je moeilijk een paar gouden hangers in je oren doen om voorbeeld te ge- ven. Komen die echte sieraden er dan niet meer aan te pas en vooral: gaan ze wel met I hm tijd mee? We zijn er eens j wat over gaan pra ten en vonden daarbij in mejuf- M. G. Ploeg uitstekende gids ln deze we reld van goud, zilver en allerlei stenen. Als ik u vertel, dat zij o.m. een prachtige goud met-zilveren arm- band droeg, die speciaal voor haar was ontworpen én nog een heel apar te ring met bril janten versierd aan had, eveneens enig en voor haar gemaakt, dan zult u misschien den ken via deze pagi na kennis te maken met een zéér gefor tuneerde vrouw in het bezit van een brandkast vol van dergelijk kostbaar spul. Zo ligt het evenwel niet, ook al beweegt zij zich dagelijks in een zaak waar zij omringd is door veel, dat u en ik ons waarschijn lijk in ons hele leven niet kunnen aanschaffen. Die armband en die ring kunt u beschouwen als be wijzen van vakmanschap en waar dering, want mejuffrouw Ploeg kreeg ze toen zij jubileerde bij een reeds tal van jaren bestaande Haagse juwelierszaak, waar zij van jong verkoopster werd wat ze nu is: bedrijfsleidster van een der vestigingen. Ook buiten deze kring kent men haar in de wereld van het edelmetaal, want zij is o.m, het énige vrouwelijke be stuurslid van de drie jaar geleden opgerichte propagandacommissie in deze branche. Eerst even dit: mejuffrouw Ploeg vindt ze helemaal niet le lijk: al die kettingen bont ge kleurd, glinsterend of wat eenvou diger. Dit even voor de objecti viteit". Maar wat ze niet begrijpt, enkele vrouw met te persoonlijkheid sproken moderne simaak zal uit eigen beweging een eigentijds sieraad van het fluwelen tableau pakken om te zeggen: ,,dat is het". Het gros kijkt er zelfs niet Hetzelfde geldt ook al voor ta felzilver. Jonge echt-, of verloof de paren, die zich dit zilver kun nen permitteren, kiezen precies hetzelfde als hun ouders en mis schien hun grootouders al deden. ,,Kiijk dan vraag je wel eens: hoe is uw inrichting, waar gaat u wo nen? Dan 'blijkt zo'n paartje bij voorbeeld een pas gebouwde bun galow te gaan betrekken, die su- 'per-imodern wordt ingericht. Maar tochhet tafelzilver moet ou derwets zijn. Als ze er op staan, zal ik ze niet ompraten, maar dan wijs ik toch wel op de moderne vonm, die we ook in écht zilver brengen", zo vertelt mejuffrouw Ploeg. En eveneens zal ze in heel wat gevallen niet nalaten zij het op een indirekte manier propaganda te maken voor een sieraad, wat de laatste jaren is ontworpen en uitgevoerd. S-ijskaartje te hoeven letten aar goed. die ring dus: een „knikkertje" van rutiel kwarts is gevangen in de gouden band van de ring, waarvan de ui.lt eind en ge bogen uitlopen om het kogeltje te omvatten. Het wit-gele kogeltje heeft binnenin prachtige kristal len welke insluitsels je bijvoor beeld ook in toermalijn vindt. Vroeger nu werden deze stenen, waarin je de speelse kristallen kon zien, afgekeurd als zijnde „fout". Tegenwoordig is men zo eerlijk die fijne draadjes als de eigenschap van de steen te be schouwen en men durft er dan uit te komen ook. Een even- moderne ring had geen steen imaar aan de bovenkant een fijn dof gestyleerde verbreding, geaccentueerd door drie glanzen de gouden streepjes. Het zijn slechts enkele voorbeelden, even als bijvoorbeeld de broche van zilver met goud en bijpassende oorokps. De combinatie zilver met goud komt er toch steeds meer in en terecht: zilver is een dank baar metaal, dat door oxydatie verschillende kleunmogebijkheden biedt. Er voor uitkomen Hoe het nu komt, dat de door vrouw wèl grif het moderne namaaksieraad koopt, maar zo dra het om zilver of goud gaat ineens heel „ouderwets" wordt? Volgeus mejuffrouw Ploeg zit hem dat niet alleen in de prijs. Die hoeft in een enkel geval zelfs niet eens zoveel te verschillen. „Het moderne sieraad valt vaak niet op, het is soms erg simpel. Als men de geijkte vorm kiest, dan kan een ander zien, dat het „echt" Is en men wil er nu eenmaal graag voor uitkomen, dat men dit of dat in die of die zaak heeft ge- Dat is één punt, een ander is het „behoudende" karakter van het edelmetaal. Als je zo'n stukje koopt, koop je het vaak voor je leven en dan waag je je liever niet aan experimenten. Dan houd je je maar aan het oude ver trouwde. En dat is vaak jammer, omdait ze soms zo bijizonder mooi zijn, die sieraden in hun nieuwe- E Op gevaar af, dat u gaat E zeggen: daar komt het weer, E moet me toch eerst wat van het hart. 'k Heb het al een paar maal gezegd, maar een E aantal brieven en briefkaarten, E dat zo nu en dan binnen- druppelt, maakt het noodzake- lijk er nogmaals op te wijzen, E dat niet alle ingezonden tips E geplaatst kunnen worden. Of ze hebben er al eens Inge- staan, of ze zijn zo weinig E origineel, dat Ik ze bij tiental- E len binnen krijg. Wie nu het gevoel zou krijgen: „tijden geleden heb ik een tip inge- E stuurd en ik heb hem niet ge- zien, dus...'" hoeft daarente- gen niet te wanhopen. De voorraad is groot én is uw E tip aangenomen, dan ziet u E hem heus wel eens. Daarom wil ik u nog maar eens een E keertje vriendelijk vragen E geen „brandbrieven" te gaan E schrijven. Natuurlijk mag u dat wel doen, maar het heeft eigenlijk zo weinig zin. Laat u zich ten slotte door de be- hoorlijke grote voorraad er niet van weerhouden tips te E blijven sturen. Vooral als die E met iets actueels of met het 53 seizoen te maken hebben, zijn E ze meer dan welkom. Na dit j= E babbeltje met u maar weer gauw de tips, die we in snel tempo gaan doornemen E omdat er al zoveel van de be- schikbare ruimte is afgegaan. Eerst Iets voor deze „welvaarts-tijd" doen voor al namaak-sieraden het zo goed, omdat ze opvallend zijn, vaak leuk opvallend, dat wel, maar uit bundig zijn ze soms wel. Maar wat geeft dat, is de psychologie van de massa. We kunnen het ons permitteren, dus waarom ons niet met al dat fraais uitgedost Het échte sieraad, dat in deze zelfde tijd dus ook geen onoverko- menlijk financieel probleem hoeft te zijn, is minder uitbundig, min der royaal en minder uitdagend. Hopelijk wordt de smaak vau ve len niet door al die kleurigheid bedorven, maar blijft men oog houden voor het gouden en zil veren metaal. Want niet voor niets heet het: edelmetaal ten behoeve van de consument Zo'n ring Mejuffrouw M. G. Ploeg „kijk, dan vraag je je af of beter, wat voor haar een (klein) probleem kan worden ge noemd is de Instelling van de vrouw in dit opzicht. Die moderne namaak sieraden zijn zeer gewild; niet alleen de teenager en de jonge vrouw koopt ze, maar ook de wat oudere da me. Maar zodra echter diezelfde vrouw en zelfs de teenager bij haar de zaak binnenstapt om zich iets „echts" aan te schaffen, dan grijpt de „Geachte clientèle" al tijd weer naar het al jaren be staande, die ring in. de klassieke en reeds vóór de oorlog bestaan de vorm, de broche in het geijkte model, de oorbel, die het ook al tijden doet of de ketting in het bekende „patroon". Slechts een ONS PATROON Elegant en afkledend Een smaakvol en elegant model in de wat grotere maten hebben we ditmaal als ons knippatroon gekozen. Het kleedt zeer slank af en is daarom uiterst ge schikt voor hen, die niet meer tot de allerslanksten behoren. De japon geeft het idee van een deux-pièces, dank zij de taille-overslag en de leuk verdeelde ruimte op de heup. In de maten 44, 46 en 48 heeft men ongeveer 2,40 meter stoj van 130 centimeter breedte nodig. Dit patroon kan men onder vermelding van nummer 331 aan onze bureaus af halen tegen betaling van 0,50 per stuk. De patronen kunnen ook per post wor den toegezonden. De prijs wordt dan 0,60. Dit bedrag gelieve u in postzegels te plakken op de adreszijde van de brief kaart, waarop u uw bestelling doet. Plak de zegels naast het gewone frankeer zegel. Bestellingen moeten uiterlijk op 28 januari a.s. in ons bezit zijn. Na die datum kunnen geen opdrachten meer worden aanvaard. .„„a. -trak lijn. Neem nu eens een van de ringen, die wij zagen (en pasten!) Echt een belevenis om alles wat je maar wilt aan je vinger te kunnen schuiven, zonder op een Heeft u oliestook Houdt dan de brandstof schoon Voor iedereen, die hetzij pas, hétzij al weer een tijdje geleden is overgestapt op oliestook, is het zaak de olie schoon te hou den. Nu is het niet zo moeilijk „reine" olie te hebben, als haard of kachel door middel van een pijpleidinkje met het olievat ver bonden is. Maar meer kans op verontreiniging loopt men, wan neer de kachel (of haard) „ge voed" wordt vanuit een kamer- tankje, dat op gezette tijden aan het grote vat wordt bijgevuld. De bedrijvige huisvrouw, die bijvoor beeld haar tankje onder de kraan van het vat zet en dan op een paar meter afstand van dat vat gaat staan mattenkloppen totdat het tankje is volgelopen, moet niet verbaasd zijn wanneer haar kachel op zeker ogenblik kuren gaat vertonen, stof- of andere vas te deeltjes kunnen de olie name lijk dermate verontreinigen, dat het stookapparaat er nadelige ge volgen van ondervindt. Hetzelfde kan ook gebeuren, wanneer het olievat onbeschermd in tuin of op balcon staat, waardoor bij hevi ge regenbuien water naar binnen kan dringen door de schroefdop, die, zoals men weet, nooit stevig op het vat geschroefd mag wor den, maar altijd een zekere spe ling moet houden. Een omgekeer de bloempot op de schroefdop is een eenvoudig middeltje om een teveel aan regen tegen te houden. En natuurlijk moet men nóóit eventueel gemorste olie opschep pen en deze weer teruggieten in tankje of vat, want dan kan men er wel zeker van zijn, dat kachel of haard er binnen zeer korte tijd de brui aan geeft. Bij dat op scheppen wordt namelijk zoveel vuil meegenomen dat zelfs het beste stookolieapparaat er niet tegen op kan. Gaatjes in uw zeem? Weet u hoe het komt dat er ineens gaatjes in nw zeem kun nen vallen als deze nog niet zó oud is, dus van slijtage nog weinig sprake kan zijn? Het zijn bacteriën, die deze verve lende gaatjes kunnen veroorza ken. Die bacteriën kunnen zich ontwikkelen als de zeem ln vochtige toestand wordt op gevouwen en dan b.v. in een plastic zakje wordt weggebor gen. De zeem moet eerst door en door droog zijn eer hij mag worden weggehangen of opge vouwen. Tegenhanger Misschien heeft over een tijdje de venkoopster in een juweliers- zaak er niet zoveel moeite meer mee aandacht te vestigen op het nieuwe. Immers: het waren voor al de Franse modehuizen, die als tegenhanger tot de sombere oor logstijd mét de New Look namaak- sieraden gingen brengen en zich er al spoedig in gingen spe cialiseren. Mannequins droegen alle mogelijke kettingen, broches en ringen en het duurde niet lang of al die bijoux drongen ook tot „de massa" door. Kijk nu maar eens in de winkels.nog nooit is er zo'n enorme collectie na: maaksieraden geweest, In deze welvaartstijd echter gaan de mo dehuizen zich ook toeleggen op het echte sieraad. Creaties van juwe liers worden tijdens shows gedra gen en in Parijs leggen etalage- kunstenaars er zich op toe het ko pen van edele bijoux te stimu leren. Evenzeer als via de mode huizen het namaaksieraad zijjn weg naar het publiek- heeft gevon den, bestaat de mogelijkheid, dat het échte sieraad in moderne de 1 dacht gaat vragen. Daarbij mogen we echter één belangrijk punt niet vergeten. In AL DIRECT na de vorige Open Brief heb ik een reactie ge had op het rode haar. „Ik be grijp u niet goed," schreef iemand, „moet je het nu zo la ten, of mag je 't veranderen." Van mij mag allebei, mevrouw als maar één ding vooropstaat: wees in leder geval mooi. Mooi, onafhankelijk van rood haar. Mooi om uw vriendelijk gezicht, uw opgewektheid, uw kleine grap jes op een regendag; en denkt u dan dat het beter is dat u voor dat mooi-zijn uw haar wat don kerder rood laat spoelen, doe dat dan, ik zou niet weten waar om niet. Maak gebruik van de vele tinten bruin en goud dit jaar in uw kleding, let op nw ogen ook, want het maakt een heel verschil voor het geheel of deze bruin of blauw zijn, en bovenal: let op u zelf, of u durft leven zo als u bent. F WIL het illustreren met een stukje uit Pippi Langkous, dat kostelijke kinderboek van een meisje met rood haar en sproe ten. Pippi komt langs de winkel van een drogist en leest op een papier dat tegen de etalageruit hangt: hebt u last van sproeten? Zij gaat naar binnen en zegt te gen de drogist: „Nee". „Wat nee!" roept deze. „Meneer, op het papier daar staat; hebt u last van sproeten en nu kom ik u even zeggen: „Maar je hebt sproeten!"roept de verbijsterde man. „Ja, maar ik heb er geen LAST van!!" Duidelijk? Als u zo kunt zijn, durft u ook rustig bij een kapper binnenstappen en eens goede raad vragen. Heus, daar is hij voor. Waarom ik over dit alles zo doorpraat? Omdat er nog zo veel angst en onzekerheid is bij velen onder ons over deze din gen. Zien we iemand die er, hoe eenvoudig ook, aardig en smaak vol uitziet, dan denken we al gauw dat die vrouw beter kan „leven" dan wij. Onzin. Ik ont moette de vorige week nog een vrouw met beslist vuurrood haar. Zij had, het goed laten knippen, meer niet. Lichtbruine ogen, blanke huid. Zij had een mooie houding, zat rechtop, liep met niet te grote stappen iets dat wij maar al te vaak verwaarlo zen. Zij had iets stralends, het was jong en waardig tegelijk. „De gestadige drop holt den steen" wil de Ned. Consumenten bond zeggen met een van onze oudvaderlandse dichters. Of „Ce- terum censeo Carthaglnem esse delendam" en dat dan met de Romeinse senator Cato, die als wens had dat Carthago verwoest moest worden. Na elke redevoe ring eindigde hij zijn speech met dezelfde woorden en hij deed dit jaren lang. Tot tenslotte Cartha go verwoest werd- Om het maar ,,De Muzikale Keuken" en het nieuwe jaar 't Is een beetje aan de late kant, maar we willen toch niet nalaten even iets te vertellen over een originele nieuwjaarswens, die we dezer dagen bij de post von den. Het was een grammofoon plaatje met een "kleurige hoes, waarop ongeveer twintig dames een fleurig schortje van Brabants bont allerlei „muziekinstrumen ten" laten zien. Op het plaatje zélf kun je dan horen welke mu ziek ze met die „instrumenten", zoals flessen, een kolenkit, een gieter, een koffiepot, borstels, be zems en noem maar op, maken, 't Klinkt nog aardig ook en niet voor niets heeft deze „Muzikale keuken" de laatste tijd in ons land nogal naam gemaakt. De dames in hun Brabants bontje spelen een speciaal voor dit „or kest" gecomponeerde mars, om precies te zijn de „Brabantia Mars". Een goed verstaander hééft maar een half woord no dig om te begrijpen, dat deze grammofoonplaat werd verstuurd door een fabriek van die naam, welke zich speciaal toelegt op ar tikelen voor de huisvrouw. Aan de andere kant kan men de com ponist van de mars, Bernard Drukker, beluisteren, die een aan tal gezellige melodieën op het Riegg-orgel ten beste geeft. Al met al een aardig idee zo'n nieuwjaarswens te verzenden. weer in gewoon Hollands te zeg gen....als je maar volhoudt. De Consumentenbond nu wil gaan volhouden, net zo lang tot bepaal de wensen in vervulling gaan,, wensen, die ook ons huisvrouwen zeker zullen Interesseren. Met een aantal punten op dit verlanglijstje is men nu in het laatste nummer van deze bond gestart. In de toekomst hoopt men in de Consumentengids steeds in een terugkerend ru briekje op bepaalde aambeelden te blijven hameren, net zolang tot „Carthago is verwoest". Daar om gaat dat rubriekje ook „Ce- terUim Censeo" heten. Om u een paar wensen door te geven: waarom, zo vraagt de bond zich af, kunnen nog steeds niet zuiver wollen goederen als „zuivere wol" in de handel worden ge bracht? Verplicht waarom de fa brikant op zijn artikelen te zetten van welke samenstelling zijn pro- dukt is. Waarom is het zo'n dool hof met betrekking tot verschil lende huisbrandsoorten? Een ver plichte aanduiding en classifica tie van huisbrand zou geen lu xe zijn. Waarom hebben vele be derfelijke iprodukten, dit wat b.v. levensmiddelen en medicijnen, maar daarnaast ook „overjari ge" filmrollen e.d. betreft geen ö'atumstempeling? Vooral als de gezondheid in gedrang komt is zo'n datum op de artikelen meer dan gewenst. Waarom suggere ren heel wat verpakte artikelen een grotere inhoud? Als men eens duidelijk leesbaar (en in ge woon Hollands!) er op zou zet ten hoeveel er in een bepaald pak zit, weet men tenminste waar Met tenslotte nog de wens, dat de consument weet wanneer er chemische stoffen aan voedings middelen en andere prodiukten zijn toegevoegd, dat er klaarheid wordt geschept in het renteper centage, dat de koper moet be talen als hij iets op afbetaling aanschaft én met een pittig noot je over de verticale prijsbinding wordt dit eerste rubriekje geslo ten. 't Is ongetwijfeld het lezen meer dan waard. Hopelijk laten de betrokkenen het niet bij lezen N. wel bedankt 1 Wat een lief gezicht voor een kind dat door de regen thuiskomt uit school, dacht ik, en onwille- lang niets hoorde en di keurig zag ik haar zitten met de schreef: als ik alles zou thee om 4 uur, haar lachende wat ik zoal denk, zoudt ogen van de een naar de ander le dag moeten lezen! gaan, en ik vroeg: „hebt u deren, mevrouw?" „Ja, vijf e oudste is al twintig", zei Twintig! Ik ging razend snel het rekenen. Dan moest ze heus al op zijn Of je beschouwing over het hier namaals niet dikwijls samen hangt met je karakter: ben je zwaar op de hand, dan kóm je er niet zo gemakkelijk (hiernamaals is hier dus: hemel), ben je een vrolijkerd dan ben je ook mild in het beoordelen van je eigen tot schrijfs! streken en loopt het nog wel los. de he- Nee, ik dat wordt te bar. Maar lange brief hoop ik dan tóch heus nog! Dan dank ik ook f.rei? nog mej. de W. voor haar harte- 1 ik al Of het niet beter is te bidden: e me nu Heer, bekeer nog velen van mijn schrijven kennissen en familie, dan: Heer, geef mij een man, want ik voei me zo alleen. Och, wat een vra- En lezeressen, ik weet slechts dit antwoord op: dat er :nzen zijn aan alle antwoorden. Ik ken geen boeken AUTOBEZITTERS Als uw wagen buiten staat f en 's morgens door een 5 nachtvorstje de ramen zo'n vervelend vrieslaagje verto- nen, kunt u drie dingen doen. Het ijs nret een schrappertje I weghalen (nogal tijdrovend), E een doekje met spiritus over de ramen halen (minder tijd- 1 rovend) of., en nu komt de tip: een doorgesneden rauwe 1 aardappel over uw ruiten ve- gen. 'n Snel en doeltreffend middeltje, zo verzekeren u mejuffrouw J. P. M. van E 1 Bochovc uit Rotterdan en de heer P. Hoek uit dezelfde stad. Zij krijgen dus allebei een boek. De heer Hoek stuur- de nog een aantal gezellige E tips, maar die bewaar ik even. Last van steeds brekende E nagels? Indien u op gezette E tijden uw vingertoppen een E poosje in een badje van war- E me olijfolie houdt, zult u ont- E dekken dat ze daarna dit euvel E niet meer vertonen. Een ad- vies van mejuffrouw Hennip E uit Oud-Beijerland. Mag ik E even uw adres? 't Stond niet op uw brief. I KLEMMENDE DEUREN Mevrouw M. J. de Lint uit Zevenbergen adviseert u om klemmende deuren flink in S de boenwas te zetten. Een paar keer herhalen en tien tegen een, dat het met dit EI klemmen afgelopen is. 1: VIERKANTE IIAI.S Onlangs hadden we de tip in een vierkante hals een ba- ee leintje te zetten tegen het „tuiten". Mevrouw J. Buurman uit Rotterdam weet er ook iets op. In het papieren patroon ee een klein plooitje leggen (mid- denin), dat op niets uitloopt en dan pas de hals knippen. Met het „tuiten" is het dan E radicaal gebeurd. VOOR DE KIPPEN Heel wat buiten wonende EE lezeressen zullen er kippen op na houden. Voor haar twee E ideetjes vandaag. In de eerste E plaats kunt u kippen het leeg- EE drinken van eieren afleren door een ei te laten leeglopen E en dat met zachte zeep te vul- E len. Als de kip daar eenmaal in EE gepikt heeft, zal zij daarna aan geen enkel ei meer komen, al- 1 dus mevrouw L. Lindhout-Bo- E degom uit Rotterdam. Een lezer E die zegt „zet u mijn naam er 1 S maar niet bij" leert u een e handigheidje voor het „sorle- ren" van kuikens. Als u wilt E weten of u met een hennetje of haantje te doen hebt, pakt u het kuikentje op en vat het e aan de vleugeltjes beet. Een S haantje zal dan zijn pootjes E laten hangen, maar een hen- netje trekt ze op. Eenvoudig, pijnloos en goedkoop noemt E deze tip-gever dit advies. minst veertig zijn, ongelooflijk! Ziet u, lezeressen, dat doet "\7"OÓR ieder ech- ter zal de prak tijk van deze uiter lijke dingen die toch zozeer met het innerlijk te maken hebben, anders zijn. Neem nu eens grijs haar. Dat kan prachtig zijn, vind ik. Het kan verras- send werken onder volkomen grijs haar een nog jong gezicht te zien. Wenk brauwen en ogen vallen soms meer op, enzovoorts. Maar mijn man denkt er anders over. Toen wij vriendin aanwipten die misschien nog geen rust. toch lijk epistel. Een vreemde brief hiernamaals, d.w.z. geen populai- vond ik het niet. "lo Brieven schrijven is vaak: niet omkij ken, laten staan wat je schreef zonder angst verder gaan. Pas dan is het dik wijls een werkelijke wij een jaar of acht niet hadden gezien, bleek zij van zeer donker nu volkomen grijs te zijn gewor den. Ik zie het nog: zij had zwart truitje i rok met familieleden langs hun zeg, jij bent geknipt witte en zwarte zeepaardji vond het beslist mooi, en toen wij verder reden, stak ik mijn en thousiasme dan ook niet onder stoelen of banken. „Als ik zo word, ga ik ook zulke kleren dragen", zei ik tegen mijn man. „Dan mag je ook bij haar op ka- mers gaan wonen" antwoordde vraagd hij lakoniek. U ziet, smaken ver schillen. Nu moet ik eerst eens even al le briefschrijfsters van deze week bedanken voor hun brieven, voor al mej. D. op wier brief ik nog komst hoop terug te komen, geborgen zijn, ligt niet meer binnen de grenzen van uw wéten, maar binnen uw gelóóf. Wij ver trokken eens uit een dorp onge veer tegelijk met de dominee. De laatste middag dwaalde ik door de bossen met mijn oudste doch tertje, en we kwamen ook op het rustten daar 1 paar kinde- paar lieve oude mensen. Mafir voor de domineesvrouw lag er ook haar jongste zoontje. Even heb ik toen iets gevoeld van wat een moeder die haar kind heeft begraven, moet voelen als zij het graf moet achterlaten en naar een üU1. andere woonplaats moet vertrek- "leven ken- z'i w'st oolï heus wel en ik ^'e stoffelijke overblijfselen n uw haar kind niet meer waren. Maar dan! Wat, voor die grens het weten te staan. Een moe levenspartner zoeken der die mij schreef, zei dat ze advertentie, altijd bad: Heer, maak het goed met mijn kind. Dat is geen we ten meer, dat is geloven. Gelo ven dat Jezus dit kind al in Zijn jv. WÊ armen nam toen wij het in een het huweïijk'kun je donker gat neerlieten. Gelóven, krant nakijken? Een Hoe zou ik over de wóórden waarin dit geloof is gevat, gaan discussiëren alsof het wéten was. Volgende maal, verder. Uw ER IS veel in de- tertje, en we 1 ze en andere kerkhof. Voor brieven waarop ik onkel bekenden: kan ingaan. Over huwelijksadverten ties wil ik het ook eens hebben, u noemde het zo ter loops, zei dat u daaraan geen be hoefte gevoelde gelooft dat neem dat bij het lezen van uw brief direct aan maar het feit contact zoeken, middel bovendien is er nog het feit dat goedwillende, grapjesmakende t;i:~iakennissen zo eens is kunnen zeggen: goeie, je bent volgende keer wil ik daarop nog graag ingaan. Maar voor ditmaal iets heel anders. In veel brieven is mij de laatste tijd iets ge vraagd over het hierna maals. Of ik er boeken over wist te noemen. Of wij voor onze gestorvenen kunnen bidden. Of ik niet aan aller lei dingen meen te kunnen dat Christus' weder- lang meer op zich zal laten wachten. Een winkelhaak of een gat in een of ander kledingstuk kan heel eenvoudig met lijm (uit een tube) worden gerepa- E reerd. U neemt een stukje ee van dezelfde stof en smeert dit met de lijm in. Dan plakt u het in patroon op het gat of e de winkelhaak en zet er dan e even een lauw strijkijzer op. e Resultaat: bijna onzichtbaar en daarna goed wasbaar, zo schrijft mevrouw H. A. de e Boer-IIoogstraten uit Leid- s schendam. e OUDE VERF ALS NIEUW Restjes verf in een busje ff krijgen een vlies of zijn soms e wat vuil. Neem in zo'n geval E een oude nylonkous en giet de verf er door om het in een an- e der blikje op te vangen. De e heer H. J. Goosens uit Rot- s terdam en mevrouw G. van den Berg uit dezelfde plaats verzekeren u prima resultaat, e I BLANKE WITLOF 1 Kook. aldus mevrouw H. de Bruyn-van Halen uit Delft een klein scheutje melk met E I de witlof mee. en uw groente E blijft prachtig wit. In het E spoelwater kan ook wat melk E worden gec'aan. Ten slotte wil E de zestienjarige Klaas Hage- h E man uit Hazerswoude voor E zijn moeder „Tip-Parade" E verdienen met u het advies te E geven tussen het deksel van E trommeltje of bus een stukje E plastic te doen. v/aardoor uw koekjes of biscuitjes veel, maar dan ook veel langer vers blijven. Alleen vergat je één E (belangrijk) ding Klaas: je JiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiininiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiirE

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 15