SOCIALISTEN VERSCHENEN: hebben breekpunt bereikt Laotiaanse vliegtuigen bestookten communisten Tussen Waalse hanen en Vlaamse leeuwen Grote verliesrekening geen frankske winst 7ü aan, &onta Kii Pool vraagt asyl in Australië Per dag 300 a 400 liter ASTHMA s BURGEMEESTER TERECHTGEWEZEN Op vragen van het c.h. Tweede-Kamerlid, de heer Beernink, de nalatigheid van de burgemeester van Oirschot, de hem tien jaar geleden toegezonden Eretekenen voor Orde en Vrede uit te reiken, ant woorden de ministers Toxopeus en Visser, dat de burgemeester voor zijn nalatigheid geen redelijke verklaring kan geven. De beide bewindslieden achten deze gang van zaken zeer te betreu ren en in hoge mate onbevredigend. De commissaris der koningin heeft de burgemeester hierover ernstig onderhouden. De commissaris der koningin heeft nu met de burgemeester gere geld, dat de onderscheidingen vandaag zouden worden uitgereikt, zo dat de beide ministers geen verdere aanleiding zien, in deze aangele genheid in te grijpen. ZUIVELSCHAP WËL GERAADPLEEGD Minister Marijnen meent, dat hij het Produktschap voor Zuivel wel tijdag om advies over de verhoging van het vetgehalte van de melk heeft gevraagd. De voorzitter van het produktschap had in zijn jaarsrede de minister hierover gegispt, hetgeen voor het Tweede-Ka merlid, de heer Mellema (c.h.) aanleiding was, aan de bewindsman schriftelijke vragen te stellen. De heer Marijnen antwoordt, dat hij op 22 september aan het schap advies heeft gevraagd onder meer met betrekking tot het ,,zo spoe dig mogelijk verhogen van het vetgehalte". Wel heeft hij op 12 decem ber het bestuur van het produktsühap in audiëntie ontvangen en bij die gelegenheid als zijn persoonlijke gedachte meegedeeld, dat de v hoging van het vetgehalte zou moeten worden nagestreefd, maar, schrijft de minister, „deze mededeling heeft bepaald niet het karak- MINISTERSCONFERENTIE De ministens van financiën van de zes E.E.G.-landen hebben 'giste ren in Den Haag onder leiding van prof. dr. J. Zijlstra een algemene bespreking gehouden, die gewijd was aan de economische toestand de wereld. Deze bespreking vormde een onderdeel van het informele overleg, dat de ministers van financiën van Nederland, België, Luxemburg, Frank rijk, West-Duitsland en Italië, elke drie maanden plegen over financiële monetaire en conjuncturele vraagstukken van gemeenschappelijk be lang. Aan de conferentie, die vandaag is voortgezet nemen deel de Belgische minister van financiën J. van Houtte, de Franse minister W. Baumgartner, de Luxemburger P. Werner, de Italiaan P. Taviani en de Duitse staatssecretaris van financiën E. Hettlage en voorts de pre sidenten van de nationale banken, onder wie de president van de Ne derlandse Bank, dr. Holtrop. ARBEIDSTIJD JEUGDIGEN De commissie arbeidwetgeving van de Sociaal-Economisolie Raad heeft met het oog op de vijfdaagse werkweek, dn haar advies aan de staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid over de dagelijk se arbeidstijd van jeugdigen een aantal maatregelen aanbevolen voor een overgangstermijn van de komende twee a drie jaar. De commissie is van oordeel dat het algemene vraagstuk van de ver korting van de arbeidstijd, het wenselijk maakt na te gaan in hoever re de arbeidswet 1919 gewijzigd moet worden. Bij een vijfdaagse werkweek zal de dagelijkse werktijd tot n maal negen uur kunnen worden vërlengd. Hoewel uit medisch oogpunt niet de zekerheid bestaat, dat een werkdag van negen uur voor jeug digen bezwaarlijk is, acht de commissie het voor jeugdigen in het al gemeen toch bezwaarlijk dat een zo lange arbeidstijd zou gelden, voor al omdat zeer velen onder de jeugdigen nog één of meer avonden per week onderwijs volgen. De commissie meent dat wanneer één dag onderwijs wordt genoten bij een arbeidstijdverkorting (met een vrije zaterdag) voor veertien- en vijftienjarigen een werkweek van vier maal negen uur aanv'aardbaar Nog geen dreiging met tegenactie Vliegtuigen van de Laotiaanse regering hebben gisteren op de derde achtereenvolgende dag com munistische artilleriestellingen 110 km ten noorden van Vientiane be stookt. De toestellen, gewapend met machinegeweren en raketten van 12.5 centimeter, werden dins dag door Amerika aan Laos gege ven en zijn woensdag in actie gekomen. Communistisch China en Noord-Viet- nam, die de pro-communistische Pathet Lao guerillastrijders in Laos steunen, hebben Amerika aan de kaak gesteld voor zijn optreden, maar tot dusverre hebben zij niet gedreigd met tegenactie. De vliegtuigen worden bestuurd door Laotiaanse piloten die opgeleid zijn in Frankrijk en Thailand. Van het vliegveld te Vientiane wordt meegedeeld, dat twee compagnieën te genover elkaar liggen aan de Namlik- Het leger meldt dat de regering ge stadige druk toepast met behulp van vliegtuigen, teneinde te trachten een verbinding tot stand te brengen met re geringseenheden die oprukken vanaf Loeang Prabang. Regeringstroepen die optrekken naar Paksane en Thathom zullen naar ver wacht wordt een offensief inzetten in de „Vlakte der Kruiken". De regering in Vientiane heeft vrij dag bekend gemaakt, dat een deel van haar troepen tot op circa 5 km van Kieng Khoeang, dat in handen van de linkse .strijdkrachten is, is genaderd. Een andere colonne regeringstroepen, die vanuit het zuiden van de provincie Xieng Khoeang naar de provinciale hoofdstad oprukt, bevindt zich op 20 ki lometer van de stad. De kans op een veldslag om de strategisch zo belang rijke „Vlakte van de Kruiken" is daar door groter geworden. De Laotiaanse minister van voorlich ting Boeavan Norasing zei op een pers conferentie in Vientiane, dat een Rus sisch transportvliegtuig de pro-commu nistische troepen in het gebied Vangvieng op ru" 100 kilometer ten Advertentie Vraag de boeken (ge heel vrijblijvend) ter inzage aan Uw behang- leverancier. RATH DOODEHEEFVER Kapitein Kong Le, verklaarde vrijdag dat hij bereid is met de regering van Vientiane over vredesvoorwaarden te praten mits prins Boen Oem, die pre mier van deze regering is, eerst af treedt. De regering van Prins Soevanna Phoema is de wettige regering van La os, zei hij. Soevanna Phoema is zoals bekend naar Cambodja gevlucht. De verklaring van kapitein Kong Le was een antwoord op vragen, hem ge steld door een Franse fotograaf, die met een Frans vliegtuig naar de „Vlakte van de kruiken" was gevlogen. Volgens deze fotograaf komen er op de vlakte voortdurend Russische vlieg tuigen aan. Diplomaten moeten Uruguay verlaten De Cubaanse ambassadeur en de eer ste secretaris van de Russische ambas sade hebben gisteren bevel gekregen Uruguay binnen 48 uur te verlaten. Ambassadeur Mario Garcia Inchaus- tegui en secretaris Mikail K. Samilow zijn verklaard tot persona non grata na dat zich in het land wekenlang pro- Castro relletjes hebben voorgedaan. Zij worden beschuldigd van het aanzetten tot revolutionaire activiteiten. De Belgische Kamer van Afgevaar digden, die deze week in het mid delpunt der belangstelling heeft gestaan. (Van onze speciale verslaggever Link van Bruggen) BRUSSEL, vrijdag. pOLITIEK gezien, lijken de grootste Belgische stakingen van deze A eeuw te zijn gebroken. De socialisten, die, hoe men het ook wendt of keert, de geestelijke vaders van de in anarchie gedompelde arbeids- onlusten zijn geweest, hebben zowel op het politieke vlak als op dat van het vakverbond bakzeil gehaald, geschrokken als ze zijn van de geesten, die ze hebben opgeroepen en die ze niet hebben vermogen te bezweren. Besef van onmacht eerder dan concessies, welke zouden zijn afgedwongen, heeft het gezond verstand tenslotte doen zegevieren. Voortzetting van de reeds miljarden gekost hebbende stakingen zou het prestige van de socialistische voormannen nóg sterker hebben geschokt, de gelederen nóg verder hebben verzwakt en de kassen van de arbeidersbeweging nóg leger hebben gemaakt. Elk verstandig denkend mens België is het er wel over eens, deze van a tot z politieke stakingen de Belgische Socialistische Partij al leen maar kwaad hebben gedaan. Vakbondsleiders en parlementariërs hebben zich zó duidelijk vergist, dat •en kind dit heeft kunnen Hun demagogisch ballonnetje, dat de Eenheidswet uitsluitend tegen de arbeidersklasse is gericht, werd voortijdig doorgeprikt. Hun oproep tot algemene stakingen te vroeg er daarom onvoorbereid gedaan is var de aanvang af slechts gedeeltelijk be antwoord, omdat de leden van di christelijke vakbeweging weigerden mee te doen. Hun speculatie, dat de re gering-Eyskens wel door de knieën zou gaan, als verouderde strijdmetho- den werden gebruikt, is een farce ge- bleken. Na het zadel komen te zitten. Zo ooit getwijfeld mocht hebben aan d( moed en de doortastendheid van „Gas- tonnëke", dan hebben de feiten wel het tegendeel bewezen. Van de spelregels der parlementaire democratie wilde hij nielt afwijken. Onder de moeilijkste om standigheden handhaafde hij zijn stand punt, dat het hek van de dam zou zijn als de straat zou kunnen uitmaken, wel ke wetsontwerpen wel of niet mogen worden ingediend. De wapens, welke tegen de regering werden gebruikt, zijn als boemerangs in de socialistische marsorde terugge- sla.gen. En de vernielingen, die daar werden aangericht zijn zo onvoorstel baar groot, dat de B.S.P. jaren nodig zal hebben om hier overheen te komen. De Eindhovense gemeenteraad heeft de afgelopen nacht het voorstel van B. en W. tot de bouw van een stadsschouw burg aanvaard. Na goedkeuring van de Gedeputeerde, Staten van Noond-BBra- toant zal, naar en verwacht, zeer spoedig •met de bouw kunnen worden begonnen. Een dagelijks beeld uit België. Gaan deze charges in Wallonië voorlopig nog door. Daar is het gevoel van onbehagen de achterban, dat de opofferingen, wel ke men zich ten aanrien van het eigen levensonderhoud heeft getroost, geheel voor niets zijn geweest. Men weet zioh beetgenomen, in extremistische kringen zelfs verraden, door het eigen intellect, dat 'beloften heeft voorgespiegeld, wel ke niet konden worden waar gemaakt. Goed, de gematigd socialistische ex- premier Van Acker hééft een amende ment op de Eenheidswet met bijna al gemene stemmen door het parlement gekregen. Maar, behalve een techni sche concessie in de wettekst 1_ genomen, dat elk Koninklijk Besluit ten aanzien van een eventuele wijziging van de bestaande werklozenuitkering het advies van de betreffende parle mentaire commissie behoeft heeft dit amendement verder niets te beteke nen. De Eenheidswet, waartegen „tot de laatste ademtocht" gevochten zou worden, werd gisteravond, ondanks de gevoerde legale en illegale oppositie, aangenomen. Daar is de constatering van het droe ve feit, dat ook het door de socialisten fel bestreden communisme sterker dan algemeen werd aangenomen. Offi cieel mag het communistische blok m België niet meer dah honderdduizend Leden tellen in de Kamer van Afge vaardigden hebben ze nog maar twee vertegenwoordigers de „afvalligen" hebben in wezen de'B.S.P. en het Al'ge- Belgisch Vakverbond geïnfil treerd. Bij de relletjes van de afgelo pen weken is duidelijk gebleken, dat het hemd nog altijd nader is dan de rök. Verwacht wordt, dat de Belgische nunistische partij veel garen bij de stakingen zal spinnen. Daar is de dieper geworden kloof tus- :n de Vlaamse en de Waalse socialis ten, tussen de gematigd en de extreem denkenden binnen de B.S.P. en het V.X. De Vlamingen hebben het ge voel voor het Waalse regionale wagen tje te zijn gespannen. De Walen hebben sterk de indruk door de Vlamingen ver raden te zijn, omdat de laatsten bijna allen weer aan het werk zijn gegaan. ar is de vervreemding van He so cialistische parlementsleden van een groot deel van het Waalse electoraat. Dat de stakingen afnemende zijn, wordt Wallonië in de eerste plaats aan de houding van de socialistische Kamer fractie geweten. In Bergen, het belang rijkste stadje van de Borinage, maak ten we woensdag mee, dat het Waalse parlementslid Bouzieux door de stakers werd uitgejouwd, toen hij hen wilde toe spreken. Daar is de botsing tussen het oude, doctrinaire socialisme en het moderne, verlichte socialisme. De linkervleugel, die met de stakingen wil doorgaan, en dat ook nog steeds doet, is in felle strijd gewikkeld met de rechtervleugel, die heeft aangemaand weer aan het werk te gaan. Op dit laatste punt hebben de Belgi sche socialisten wel hun zwaarste cri- te verwerken. Een machtsstrijd, die tevens een persoonlijk karakter draagt, heeft het A.B.V.V. en de B.S.P. bij een breekpunt gebracht, volgens sommigen zelfs bij een onvermijdelijk lijkende I President Eisenhower heeft gisteren zijn laat ste kabinetsraad voorge zeten. Lachei-d veront schuldigde hij Ach dat hij enige minuten te laat was, omdat hij voor de fotografen moest poseren met de nieuwe republi keinse leden van het con gres. I Prinses Astrid van Noorwegen en haar echt genoot Johan Martin Fer- ner zijn op huwelijksreis gegaan naar Parijs. Na een wilde achtervolging door de pers via vele kleine straten van Parijs, raakten de persmensen het spoor bijster op de Place de la Concorde. Later is het echtpaar in het Baltimore hotel aan de Avenue Cléber ge- Texas dile de eerste atoom bom aanvallen bo ven Japan heeft geleid, is door een jury geeste lijk gestoord verklaard. Volgens psychiaters heeft het aandeel dat Eatherly als majoor van de Ame rikaanse luchtmacht heeft gehad bij de atoom bomaanvallen, hem een schuldcomplex gegeven. Het aantal werklozen in de Verenigde Staten is in december met on geveer 500.000 gestegen tot 4,5 miljoen. Een rechtbank in Ros tock heeft zes Oostduit sers, onder wie drie vrouwen, veroordeeld tot gevangenisstraffen, vari- erenr". van zes tot 21 maanden, wegens zen po ging om in een zeilboot over de Oostzee te viuch- I De begrotingscommis sie van de Duitse Bonds dag heeft gisteren een bijdrage van 600.000 Mark goedgekeurd, om YVestduiitse studenten te helpen de talen van on derontwikkelde landen te I Een Hongaarse procu reur-generaal heeft de bouwnijverheid ervan be schuldigd rekeningen in te dienen voor werk dat nooit 'is gedaan. Hij be weerde dat dit in 1960 een bedrag van 30 mil joen gulden betrof. I Een tachtigtal Vickers „Viscount" schroef turbi- nevliegtuigen van het ty- pe-700 worden momen teel onderzocht om na te gaan, of er zich scheur tjes in de verbinding van vleugel en romp bevin den, zoad3 deze zijn ge constateerd bij twee toe stellen van de „Central Africans Airways". I Tijdens het bezoek dat pitins Bernhard op vrij dag 20 januari aan Gel derland brengt zal hij onder meer de Gazelle rijwielfabrtiek in Dieren, de autotechnisclie school en de school voor scheepswerktuigkunde in Apeldoorn bezichtigen. De „Grote katholieke conferentie" die van daag in Brussel gehou den wordt, waaraan ook onze minister van bui tenlandse zaken, mr. Luns deelneemt, zal waarschijnlijk als forum dienen voor de Euro pese christelijk-democra- tische partijen, om een lijn te trekken bij de kleine topconferentie vol gende maand Li Parijs. ing, die parallel loopt met de bestaande scheids lijnen tussen het Waalse en het Vlaamse land, ook gevolgen voor de Belgische staat kan hebben. De kaarten liggen als volgt: De hoofdfiguren van de Belgische Socialistische Partij en van het Alge- Belgisch Vakverbond willen de stakingen zo spoedig mogelijk doen eindigen. Ex-premier Achille van Ac- en de voorzitter van de B.S.P., Leon Cóllard, werken hiertoe nauw sa- nen met de Antwerpse parlementa- iër Louis Major, die tevens secreta- is-generaal van het A.B.V.V. is. Door wie en door hoeveel invloed rijke figuren ze gesteund worden, is niet officieel bekend. Men kan echter rustig aannemen, dat de meeste tormannen van de arbeidersbewe- ng en de partij achter hen staan. Aan de andere kant staat de ad junct-secretaris-generaal van het A.B.V.V. tevens voorzitter van de metaalarbeidersbond André Re nard. Ondanks het bijdraaien van de politici en een groot aantal van zijn ga's, wenst hij voortzetting van de stakingen, tot de Eenheidswet is ngetrokken. Tegelijkertijd eist hij, dat alle socialistische parlementsle- en bloc de Kamer zullen verla ten, teneinde ook langs parlementai re weg het maximum aan obstructie te plegen. Of Renard inderdaad tot het uiterste door wil gaan, is een vraag, die wel nie mand zal kunnen beantwoorden. In Ber gen ontlokte hij woenstjag luid gejuich, toen hij ten overstaan van een groep van zeker vijftienduizend betogers ver klaarde, dat de stakers nog lang niet aan het einde van hun Latijn waren. Ze zouden kunnen en ook moeten doorgaan, tot „een volgende overwinning" was be- Renard heeft grote macht over de metaalarbeiders in Luik en omgeving, en door zijn separistische denkbeelden veel aanhang in de industriekernen van de Borinage. Zijn verhouding tot Achille van Acker en Louis Major is uit gesproken slecht. Op het socialistische partijcongres, dat enkele weken voor de aanvang van de stakingen gehouden werd, heeft hij nog een mislukte poging gedaan de bebaarde ex-premier uit het partijbestuur te weren. Als Waal zal hij ook nooit vergeten, dat de Vlaming Ma jor in het A.B.V.V. boven hem is ge plaatst, en dat hij in het secretariaat de tweede viool moet spelen. Optimisten menen, dat Renard thans reeds alle moeite doet z'n figuur te red den, met andere woorden: naar een compromis zoekt, dat hem weer op de partijlijn terugbrengt. Zijn amende ho norable" zou echter moeten word,en voorafgegaan door een openlijke repri mande door de meest vooraanstaande socialisten, opdat hij tegenover de ar beiders, die hij nog steeds opruit, een geldig excuus voor zijn terugtocht krijgt. Pessimisten daarentegen menen, dat Renard eerst wil toetsen hoe groot zijn invloed in Wallonië is, en op grond van de uitkomst zal beslissen, of hij tot de stichting van een eigen partij en een eigen vakbeweging kan overgaan. Al deze problemen wegen de socialis ten zwaar op de maag. En ook de rooms-liberale regering, want als de stakingen uiteindelijk als brandoffer moeten dienen op het onder de tricolo re geplaatste, Waalse separisten-altaar. wordt de toch al zo labiele twee-eenheid in België in een nieuwe gevarenzone ge plaatst. Over de persoon en het verleden van Renard, over de Eenheidswet, die als actuele aanleiding van deze langdurige stakingen is gebruikt, en over de eco nomische, financiële, sociale en bevol kingsproblemen als diepere achtergron den, hopen we u in deze artikelenreek* voor te lichten. De Waalse haan heeft op de ge bruikelijke, luidruchtige wijze op roer gekraaid. De wat tragere Vlaamse leeuw gromt en laat de tanden zien, terwijl hij de poot met de machtige klauwen dreigend in de hoogte heft. De Australische premier, Ro bert Menzies, heeft bekendge maakt, dat dr. Ryzard Stanislaw Zielinski, commercieel consul van het Poolse consulaat-gene raal te Sydney, en zijn vrouw Marta politiek asiel in Australië 496) Door het luchtledige kan een waterkolom onder normale omstan digheden tot 10 meter hoogte worden opgezogen. Hoger is niet mogelijk, omdat het verschil tussen normale luchtdruk en het luchtledige en dat verschil bedraagt 1 atmosfeer niet voldoende is het gewicht van een grotere waterkolom te torsen. Omdat er talloze bomen zyn die een aanzienlijk grotere hoogte dan 10 meter bereiken, kan men zich afvragen hoe het mogelijk is dat het water uit de wortels tot In de top weet door te dringen. Immers wan neer we uit alle macht aan de uit einden der takken zouden zuigen zouden we het water in het gun stigste geval toch niet hoger krygen dan 10 meter. Daar na zou de kolom afbrekei geen aaneengesloten ongeveer 20 atmosferen In de zuigspanning die onder in vloed van de transpiratie in de bla deren ontstaat, heeft men een kracht leren kennen, die in staat is het water uit de vaten op te zuigen. Ter verkla ring van de geweldige krachten die hier optreden, zyn verschillende theorieën opgesteld, die echter te diep gaan om hier te worden ver meld. Voldoende zij, dat in de cellen van de bovenste boombladeren zuig- spanningen zyn gemeten van 33 atmosferen! Van de top naar beneden gaande, worden deze spanningen in de cellen voortdurend lager, tot zij bij de wortels juist voldoende zijn om de weerstand van de grond te >rtel tot top mogelijk is. Maar desondanks weet de Sequaia uit Californië het wa ter tot hoger dan 100 meter op te werken en in de Australische Euca lyptus stjjgt het water zelfs tot meer dan 150 meter hoog! Uiteraard is er een enorme kracht nodig om het water zover omhoog te stuwen, en dan nog wel door een systeem van bulzen, waarvan de doorsnede gering en de stroomsnelheid betrekkelijk groot is. Bovendien moet ook de kracht, waarmee het water in de grond wordt vastgehouden, overwon nen worden, welke kracht in droge of zouthoudende grond zeer aanzien lijk kan zijn. De mangrove-vegetatie, die het water uit zee opneemt, moet daarbij een blijvende weerstand van TOCH IS HET ZO! Door deze het water voldoende hoeveel heden naar de top worden gevoerd. En dat de te ver plaatsen hoeveel heden water wer kelijk niet gering zijn, blijkt uit de by een beuk berekende resultaten. Deze boom verbruikte met ongeveer 200.000 bladeren 300 tot 400 liter water per dag. Op warme dagen, wel te verstaan. Nu we de bomen het water uit de grond hebben laten halen, moeten we onze belangstelling ook eens richten op de olie, die door mensen wordt opgepompt. Want de „uit geputte" olievelden bevatten soms nog de helft, maar meestal zelfs 80 procent van de oorspronkelijk aan wezige olievoorraad. Daarover een volgende keer. aangevraagd hebben voor zich zelf en voor hun kinderen. Dit verzoek in ingewilligd. Het ■zoek asiel van de Zie- linski's heeft niets te maken met de recente ontdekking in Groot-Britannië van een internationale spionagebende die haar hoofdzetel heeft te Warschau. De Australische autoriteiten houden de redenen van de Zielinski's echter wel geheim. Het is nog een grote vraag of Zie linski in staat is inlichtingen te ver strekken, die dienstig kunnen zijn in de zaak van de Warschause spionage- groep. Het consulaat-generaal te Syd ney is Polen's enige officiële instantie in Australië. Als politieke vluchtelingen zullen Zie linski en zyn gezin dezelfde status be zitten als de Poolse immigranten in Australië, die allen vluchtelingen voor het communistische regime zijn. Ver wacht wordt, dat de Zielinski's be scherming van de Australische veilig heidsdienst zullen genieten als zulks noodzakelijk geacht wordt. De bekendste politieke vluchteling in Australië is Vladimir Petrov geweest, een secretaris van de Russische am bassade in Canberra en ambtenaar van de Mvd Petrov vroeg en verkreeg politiek asiel in 1954. De onthullingen die hij deed hadden niet slechts betrek king op de Russische spionage in Aus tralië, maar ook op die elders en waren van groot belang voor de veiligheids diensten van een aantal vrije landen. De Zielinski's hebben twee kinderen, de 17-jarige Victor en de 11-jarige Mar ta. Zielinski verblijft sinds 1957 in Aus tralië en zou spoedig naar Polen terug gekeerd zijn. Advertentie nu in 30 seconden verlicht De hevigste asthma-aanval wordt met één enkel Adozo tablet bedwongen. De verlichting is onmiddellijk, Indien U aan asthma lijdt, moet U beslist Adozo proberen! Verkrijgbaar by apothekers en drogisten. Door nog onbekende oorzaak is van morgen de personenauto, bestuurd door de heer A. van Gijs uit Groede, in het kanaal tussen Retranchement en Sluis gereden. Het slachtoffer. 57 jaar oud. was gehuwd en slager-veekoopman van

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 5