k NIEUWS utc/eSLEUTELSTAD Mejuffrouw Le Poole (78) overleden Nationale foto-expositie: peil is uitmuntend U slaagt beslist Alb. B. Timmerman CESLOTEN MEUWE LEIDSCHE COURAiNT 8 VRIJDAG 6 JANUARI 196J \l>e>u/o{q ycvo PEDAGOGIEK LEIDEN GENOOT VAN ARTISTIEKE AVOND T/AN DE NEDERLANDSE tophit V rondom 1900 naar de oude Ja vaanse sage is een grote stap. De vrolijke en soms voor de na-oorlogse generatie komisch aandoende liedjes zijn volkomen vreemd aan de sfeer van de oosterse legenden. Toch werd deze stap gisteren op de ontspan ningsavond van de Vereniging voor Pedagogiek, afdeling Leiden, op hij zonder succesvolle wijze gedaan. Nadat de voorzitter van de afdeling, de heer H. A. Vriend, tot de in het An- toniusclubhuis aanwezige leden een wel komstwoord had gesproken, betrad me vrouw C. Schreyer het toneel, waarop zij charmant en opgewekt volkswijsjes van rondom de eeuwwisseling zong, zichzelf begeleidend op de gitaar en tus sendoor het een en ander vertellend. Omstreeks 1900 begon in Nederland het cabaret op te komen, met figuren als Dirk Witte, Clinge Doorenbosch, Koos Speenhof, Emiel Hullebroek en vele anderen. Eén cabaretière was er in die tijd; Manna de Wijs-Mouton, en met haar liedje ,,'t Slopje" begon mevrouw Schreyer haar programma, dat goed ver zorgd, spontaan en sprankelend de zaal inkwam. „Het meisje van de zangvereni ging" van Witte (dat door het publiek flink werd meegezongen) „Daar komen de schutters" en „Lotje"' van Speenhof. „Het snoepwinkeltje", oude bekende wijsjes en een liedje dat Willy Corsari in haar cabaret-periode het liefst zong allerlei onderwerpen, soms iets senti menteel, vaak ook geestig. Goede voordracht paart mevrouw Schreyer aan een heldere stem en pret tige verteltrant, hetgeen vooral ook na de pauze in haar „Goedenavond, Speel man" tot uiting kwam. In Westfries kostuum bracht zij volkswijsjes uit Gro ningen, Overijssel, Vlaams-Brabant. Zuid-Holland, West-Friesland en van Terschelling. Het feit, dat zij moest bisseren getuigt ervan hoe oud en jong van haar kunst heeft genoten. Poppentheater Merlijn uit Heem stede verplaatste de toeschouwers naar het prachtige eiland Java, waar zich de geschiedenis afspeelt van de schone prinses, die na allerlei bedrog van haar boze dienares, ten slotte toch haar bruidegom, de Rejenvorst, ontmoet. De heer en mevrouw Baartmans-Hob- bel maakten bij de uitbeelding van dit spel gebruik van drie soorten poppen: de handpop, stokpop en de schimmen- figuren. Gedeeltelijk westers, voor een ander deel in de sfeer van het Oosterse toneel (gamelanmuziek, aankleding en vormgeving van de poppen) was de wij ze, waarop de sage tot de Nederlandse kijkers kwam. De overgangen tot de verschillende scènes waren geestig en knap uitgedacht en getuigden, samen met de gehele entourage en de verzor ging van het schimmenspel, van ar tisticiteit. Het bewegen van de poppen deed na tuurlijk aan, waarbij vooral de „wijze witte kraai" (die ten slotte door een domheid met een zwarte vederdos ge straft wordt) menige lachsalvo aan de zaal ontlokte. Ook de lichteffecten wer den goed benut en het geheel maakte een verzorgde indruk, die de nog jonge en talentvolle spelers een goede toe komst belooft. De enthousiaste bijval was dan ook zeker verdiend. Bevestiging, intrede en begroeting dr. Velema in Clir. Geref. Kerk De nieuwe predikant van de Chr. Geref. Kerk van Leiden, dr. W. H. Velema, gekomen van Eindhoven, heeft zich dezer dagen in Leiden gevestigd, en wel in de pastorie aan het Plantsoen. Op zondag 15 januari 's morgens zal hij wor den bevestigd in een dienst, waarin een broer, ds. J. H. Velema te Apeldoorn, hoopt voor te gaan. Om 7 uur 's avonds is de intrede. Op donderdag 19 januari om 8 uur heeft in de kerk aan het Steenschuur een begroetingsavond plaats, voornamelijk bedoeld voor de leden van de kerk. Puzzelprominenten 1. Mevrouw T. Wesselius, Noord einde 58, Leimuiden; 2. mejuffr. J. van Beelen, Binneweg 40. Noordwijk aan Zee: 3. Arie Barn- hoorn. Boonrak 21, Valkenburg. Herman Krebbers treedt op voor Leidse Kunstkring Volgende week woensdagavond om 8 uur treedt de violist Herman Krebbers, eerste concertmeester van het Residentie Orkest op voor de Leidse kunstkring „Voor allen". Medewerking verleent de pianiste Daniële Dechenne. Het pro gramma bevat werken van Valentini. Pijper, Fauré en Brahms. Kweekschool Leiden maakte goede beurt voor de radio "TiE twee klassen van de derde leer- kring van de christelijke kweek school uit Leiden zijn gisteren met enige leraren naar de NCRV-studio in Hilversum geweest. Daar werd in de ster-avond de wedstrijd tussen middelbare scholen „Vijf tegen één - Eén tegen vijf" gehouden. Gisteren streden de chr. kweekschool en het Willem de Zwijgerlyceum te Bus- sum tegen elkaar. Elk team bestaat uit vijf leerlingen, van wie één de leider is: dit was bij de chr. kweekschool Gerard Minnaard. Iedere deelnemer zoekt van tevoren het onderwerp uit. waarover hij een vraag wil hebben. De tegenpartij maakt dan de vragen. Als eerste kwam het team van de kweekschool op het podium met de lei der van het Baarns lyceum. Johan Bo degraven stelde de vragen. Al gauw bleek dat Olav Douwes Dekker, de lei der van het Baarns lyceum, grote moeite had zijn vijf vragen te beantwoorden Maximaal kon hij 25 punten krijgen, maar hij veroverde er maar 3. Bij de chr. kweekschool ging het heel wat beter, maar de vragen waren niet zo moeilijk als die die het lyceum te verwerken had. Marian Visser. Bram Faas en Gerard Minnaard sleepten de volle buit binnen, ieder 3 punten. Diny Streefkerk maakte een klein foutje en kreeg 2 punten. Cobi Atsma wist niets van haar vraag, zodat zij 0 punten kreeg. De ruststand was zodoende 11—3 voor de Leidse kweekschool. Na de pauze stond het team van het lyceum uit Baarn met de leider van de chr. kweekschool, Gerard Minnaard, op het podium. Van de vijf vragen die de heer Minnaard kreeg, beantwoordde hij er vier fout loos. Hij scoorde 23 punten, terwijl hij er maximaal 25 kon halen. Een zeer goede prestatie. De jongens van het lyceum behaalden nog 9 punten, zodat de chr. kweekschool deze wedstrijd met 34—12 won. Zij heeft daarmee de op één na hoogste score be reikt en is er vrijwel zeker van, dat ze nogmaals naar Hilversum mag om in de tweede ronde uit te komen. De Leidse deelnemers kregen van Jo han Bodegraven ieder een boekenbon ter waarde van 10. Jubileumtoernooi V.T.L. De Leidse schaakclub V.T.L. houdt ter gelegenheid van het zilveren jubi leum een toernooi, dat na de clubeom- peüitie van de L.S.B. begint. Er wordt gespeeld op vrijdag 7 en zaterdag 8 april. Alle leden van de Leidsche Schaakbond ontvangen een circulaire. Er zal wor den gespeeld in de hoofdklasse en de eerste, tweede en derde klasse. Er wordt getracht een eregroep te vormen van vier bekende spelers. Secretaris van de lustiumcommissie is de heer A. C. Te- leng, Jul van Stolberghof 2. Leiden. Op 78-jarige leeftjjd is in Leiden over leden mej. F. A. le Poole, die in de kring van Oud-Lelden en in de Leidse Her vormde Gemeente, waar zij verscheidene archieven verzorgde, een bekende per soonlijkheid is geweest. Maandag om 3 uur is de begrafenis op de begraafplaats Groenesteeg. In 1933 legde mej. Le Poole met goed gevolg het staatsexamen voor archiefamb tenaar tweede klasse af. Zij bekleedde tal van functies op maatschappelijk terrein. Noemen wij slechts: penningmeesteresse van de afdeling Leiden van de Zuidhol landse vereniging Het Groene Kruis en regente van het St Annahofje aan de Hooigracht. In 1937 werd zij gekozen in het bestuur van de vereniging Oud-Leiden, waarvan zij ook penningmeesteresse is geweest Verder was zij lid van de redactiecom missie voor het Leids Jaarboekje. Van haar hand verschenen tal van bijdragen. Zij was ook verbonden aan het archief van de Leidse Hervormde Gemeente, dat van het weeshuis aan de Hooglandse Kerkgracht en het archief van de Her vormde diaconie. Releveren wij voorts haar penningmeesterschap van de com-, missie van vrienden van de Lakenhal en haar senior-lidmaatschap van de afdeling Leiden der Ned. soroptimistenclub. Toen mej. Le Poole zeventig jaai werd, hebben velen getuigd van hun waardering voor de grote eenvoud en de onbaatzuchtige trouw van deze hoogstaande vrouw, die in haar leven heeft willen dienen. Met opvallende toewijding stelde zij zich in dienst Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Robert Michael zn van J. Jobse en E. Feeleus; Brigtte Eve line Sophia dr van J. G. M. van Leeuwen en 'G. Rijsbergen; Marco Nicolaas Benjamin zn van A. B. van der Horst en M. J. Siraa; Adrianus zn van C. Casteleijn en T. de Groot: Maria Johanna Cornelia dr van K. C. Giesbert en C. J. Overdijk; Angela Maria dr van A. Kuiters en A. M. Hoogenboom; Thedorus zn van W van der Veer en M. F. Hakkaart: Jacobus Johannes zn van J. J. Nie- boer en C. E. Kalkhoven; Timon Ro bert Jan zn van R. Geerling en P. H. van Haeften; Herman Bertus zn van W. A. Vriezen en C. Otte. OVERLEDEN: H. H. de Munk, 77 jr, wed. van J. J. Morsch. GEHUWD: M. A. H. Thepass en R. L. Barkmeyer; J. T. Wekkiing en M. W. J. van der Steen; H. K. Schuurman en M. P. Devilee; F. W. Vodegel en A. Rijsdam; M. van der Plas en W. J. C. van der Klaauw; F. J. Juffermans en F. A. M. Hille- naa;r W. F. Kruit en M. L. Neute- boom; W. A. H. M. Brugman en A. T. van der Zon; J. Abspoel en J. van 't Hoofd; F. A. J. M. Nagel en C. M. A. Coremans; W. Klijmeij en E. D van de publieke zaak en haar liefde voor haar geboortestad werkte be paald aanstekelijk. Haar kennis van onze plaatselijke geschiedenis was dan ook zeer uitgebreid. Opera Dido and Aeneas Alma Mater-koor weer in Leiden De noofdsehotel van het concert, dat het Alma Materkoor maandagavond de stadsgehoorzaal zal uitvoeren, wordt gevormd door de opera „Dido and Ae> neas" van Henry FUrcell. Deze minder bekende opera werd in 1681 geschreven voor een kostschool in Chelsey, waar zang en dans een belangrijke plaats bij de opvoeding innamen. Purcell heeft van de Engelse voor liefde om acteren met zingen en dan sen te combineren gebruik gemaakt om vele korte instrumentale dansen in te voegen. Vele geestige vondsten in de behan- ieling der koorstemmen (heksengelach zeeliedenkoor e.a.) en de vele dansen Otriomfdans, heksendans, matrozendans, eohodans) geven het werk een grote mate van levendigheid. Daarentegen vormt de stervensaria van Dido, met het daarop aansluitende slotkoor (naast Wagners Tristan wel eens de droevigste muziek van alle tij den genoemd), een aangrijpend slot. Deze opera geldt algemeen als het grote meesterwerk van Purcell. Het programma wordt verder nog ge completeerd door een pas herontdekt Gloria van Vivaldi, dat fier en joyeus de bekende tekst verklankt. De eerste uitvoering in Nederland wordt gegeven van een kamercantate van Gabrieli, een zelfs in vakkringen volkomen onbekend Met dit programma van goede vens onbekende muziek zet dirigent Jan Simt de traditie van het Alma Mater- koor voort en hij hoopt hiermede de Leidenaren weer een genotvolle avond te bereiden. Leidsche spaarbank In december 1960 werd bij de Leid sche Spaarbank ingelegd f 1.868.512.44 ei terugbetaald f 1.737.191,10. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 394 en het aantal afbetaalde boekjes 228. Op 6515 rekeningen van deelnemers aan Afhaaldienst werd f 189.629.25 bijgeschre ven. Er werden 1029 spaarbusjes ter le diging aangeboden met een gezamenlij ke inhoud van f 29.597.80. Het tegoed der 47.078 inleggers bedroeg aan het eind 'an de maand f 39.356.942.39. Wijkgemeente Boshuizerwijk De eerste eredienst van de Hervormde wijkgemeente Boshuizerwijk in de Geref Bevrijdingskerk is op zondag 22 januar om half 11. Als er een avonddienst is, be- gint deze om 7 uur, zoals op 29 januari de eerste. Privatbank te Bazel sloot deuren Betalingsmoeilijkheden, ontstaan bij de Privatbank .'..G. te Bazel, hebben dinsdag op de Westdudtse beurzen slapte veroor zaakt. De koersen van elektrotechnische chemische aandelen daalden en men wijt dit aan verkoop van deze aandelen om de verbintenissen der bank in Duits tand te dekken. Het kapitaal van 600-000 Zwitserse fran. ken bevindt zich voor het grootste ge deelte in het bezit van de president van de raad van bestuur. Pierre Pobe, Bel gisch consul te Bazel.. De oorzaak van de moeilijkheden zou een te omvangrijke beursspeculatie in opdracht van een grote cliënt zijn. Nadat de bank nog een termijn had ge kregen om haar verplichtingen na te ko men. werd zij later gesloten. Besprekin gen over overneming van de bank door de Schweizerische Bankverein hebben geen resultaat gehad. Statutenwijziging N.K.F. gekeurd goedg De tweede vergadering van winstbe- wijshouders der Nederlandsche Kabel- fabrieken heeft de statutenwijziging goedgekeurd. Thans is bepaald dat 10 pet van het nominaal bedrag der uitstaande aandelen bij liquidatie aan winstbewijs houders zal worden uitgekeerd. Het be stuur krijgt uit het liquidatiesaldo geen vastgestelde uitkering maar liquidateu- ren (waarschijnlijk het bestuur) zullen van aandeelhouders een billijke uitke- Omzel Apeldoornse Netten gestegen De omzetten van de Apeldoornse Net- tenfabriek von Zeppelin en Co. zijn niet onbelangrijk gestegen en het jaar is alleszins gunstig geweest. Er was een verschuiving naar voordeliger netwerk. De produktiekosten stegen niet alleen m evenredigheid met de omzet, maar ook door hogere loonkosten per een heid. Afzetgebieden werden verworven en verloren. De verhouding van de bin nenlandse omzet tot de uitvoer verbe- j terde. De winst is niet onbelangrijk gestegen I en het primair dividend is ruimschoots 1 verdiend, doch men blijft zo ruim mo gelijk afschrijven en reserveren. Zeer belangrijke investeringen staan op sta pel. De bestelde produktiemachines kon den niet in gebruik komen daar de leveranciers in gebreke bleven. De con currentie blijft toenemen zodat men alle aandacht moet geven aan produktivi- teitsverhogdng. De liquiditeit was rede lijk en een beroep op de bankier was onnodig. ring ontvangen. De heer C. von Lindern, directeur, die enkele uren tevoren uit Zuid-Afrika was teruggekeerd, deelde mede, dat de bedrijven aldaar een niet- onbelangrijk hogére winst hebben ge- boekt en dat er geen enkele moeilijk heid bestaat. Het leven betrapt", zo zou men de grote tentoonstelling van foto's kunnen karakteriseren, die van 7 tot en met 15 januari iv Kunstzaal Esher- Surrey in Den Haag te bezichtigen is. Het betreft de Nationale Kerstsalon, die de Amsterdamse Amateur-Fotografen Vereniging elk jaar organiseert. Ieder, die fotografeert, zwart-wit of dia's, kan zijn werk insturen en uit de grote hoe veelheid orden de beste fo' 's gekozen Zo nam de jury, bestaande uit Paul Huf jr, Aart Klein en Cas Oorthuys, van de 700 ingestuurde foto's er 200 aan en van de 500 dia's waren het er 110, die passeer den. De zilveren A.A.F.V.-bokaal kreeg Paul C. Pet (Amsterdam) voor zijn drie opnamen van Griekenland, de bronzen A A.F.V.-plaquctte werd toegekend aan C. H. P. Dekkinga (Katwijk) en P. de Hondt (Amsterdam), terwijl de bronzen plaquette van de Haagse Amateur Foto grafen Vereniging door J. van Male (Am sterdam) en Joh. SchDlten (Haarlem) werd - -on-nen. Th. J. G. Vromans (Geleen) kreeg de emaille miniatuur, uitgeloofd door de toclub Maasvogels en L. van Bennekom jr (Amsterdam) een eervolle I vermelding. In de afdeling kleurendia's kwam de zilveren Ji J. Hens-bokaal aan J. J. van Houten (Amsterdam), de bron zen A.A.F.V.-plaquette aan ir. A. van Gelderen (Apeldoorn), de bronzen HA..F.V.-plaquette aan mr. ir. M. F. J. Phaff (Amsterdam), het emaille minia tuur van de Maasvogels aan mejuffrouw To Rawd (Amsterdam) en de eervolle ver- melding aan P. Luyckx (St. Antonis). Nu deze foto-expositie staat inder daad op uitmuntend peil en het zijn heus niet de vakfotografen, die uitblinken. Vlakverdeling, spel van lioht en donker, vervagir- van contour om de sfeer op te roepen, een flits uit het gewone leven, die een bepaalde situatie uitdiept het zijn alle facetten, die uitermate boeiend behandeld zijn Enkele voorbeelden wil len wij uit het vele uitnemende materiaal noemen. Het dubbelportret van C. H. P. Dekkinga heeft een prachtige contrast werking, de „Kraaien in de sneeuw" van J. Koeman bezit een geestig zwart-wit tekening, en de „Verkeersdirigent" geeft 1 zeldzaam precies het optrekkend verkeer 1 langs een stramme verkeersagent. De kleurendia's worden 's avonds geprojec teerd en om- zo te zien zijn ook hier juweeltjes te vinden. Aan de ingang naar de tentoonstelling hangen foto's van dr. Walter Boje, im pressies in kleuren uit de dans- en theaterwereld bijzonder interessant en fantasierijk werk. Personeel gevraagd 0 Stichting „De Rustenburg" verpleeginrichting v. lang- durig zieken, kan enkele leerling - zlekenverzorgsters (2-jarige opleiding) en ver pleeghulpen plaatsen. Leef tijd tenminste 17 jaar of der. Goede salaris- en cantieregeling. Reiskosten vergoeding. Sollicitaties aan de Directie, Mathenesserlaan 491, Rotterdam. Postbus 6020 Telefoon 37625. 0 Zo spoedig mogelijk gevr. zelfst. hulp in de huish. In tern. Liefst G.G. of N.H. Mevr. van Aalst, Nic. Beets- laan 8 Aerdenhout. Telefoon 0250042516. 0 Wegens huw. der tegenw een nette hulp in de huish gevr. v. d. en n. P.G. S. L. van Muiswinkel, Buitendorp straat 8 Zwammerdam. 0 Gevraagd een huishoud ster of meisje voor hele of halve dagen. Klein gezin. Hoog loon. Ook tel. aanne men. Tel. 010—34289, voor 9 of na 6 uur. 0 Meisjes gevraagd. Nette meisjes en gehuwde dames, evt. voor halve dagen gevr. Wasserij Dingjan, Hoge Rijn dijk 1. 0 Gevraagd meisje voor de huishouding, geheel zelfstan dig kunnende werken. Niet beneden 18 jaar. P. Boef, Pa pelaan 41, Voorschoten. Tel. 2386. 0 Zelfst. Hulp in de huish. gevr. Intern, in doktersgezin te Den Haag (2 schoolg. kin- Ieren), gedeeltelijk praktijk aan huis. Alle comfort, o.a. oliestook. Mooie eigen kamer met douche (m. w. en k. w.) en radio. Salaris f 150 p. m. Brieven no. 6726 bur. blad of telefoon 070—540.560. Woningruil 0 Woningruil: Aangeboden in Drachten moderne vrije woning; ben. grote kamer keuken; bov. 4 slaapk., dou checel; huur f 14.25 p. week. Gevr. in Leiden: 3- of 4-ka- merflat of kl. vrije woning Brieven onder no. 6727 bur. van dit blad. Te koop gevraagd 0 A.O.W. trekkende vraagt tegen billijke prijs een lichte aanhangniotor, moet nog goed bruikbaar zijn. Brieven onder no. 6724 bur. van dit blad. Te koop aangeboden 0 Te koop Kleurkanaries. rood, roodagaat, roodisabel, mozaiek, zilver en goud. Kleurige en witte enz. enz. nnen en broedpoppen. d. Wateringenlaan 154. Voorburg. 0 Te koop prima gashaard. Spaargarenstraat 8, Oegst- geest. 0 Aangeb. 2 pers. mahonie bed met 2 delig spiraal au- ping) 2 mah. stoelen. In prima staat voor f 65. Timor- str at 41, Leiden. 0 Kookkachel, Etna 73, ide aal voor koude keuken of v. kamerbewoners. Brederostr. 27, Leiden. 0 Radiotoestel (klein model) f 30. Philips Shave in étui f 15. Wasmachine, stofzuiger fiets enz. Waardgracht 126 Hedenavond. 0 Te koop Cockerspanieltjes 9 weken oud, zeer mooi. Te bevragen J. Paauw, Geerweg 1, Zoeterwoude, Dorp. 0 Aangeb. Berini M 23, staat van nieuw, tegen zi.. billijke prijs. Oudenhoflaan 8, Oegstgeest. 0 Pracht Casette tafelzilver pleet, met grote en kleine ;en zeer billijk tegen contante betaling. Brieven under no. 11775 bur. v. d, bl. 0 Zeer mooie en gave Ford Consul '54'55 in zeer goede staat. Spotprijs f 1425. Zeer mooie en gave Peugeot 1956. iets moois. Spotprijs f 2275. Skoda moet weg f 325 Langenhorststraat 11 Voor schoten. 0 Te koop Jaarsma kachel f 20. G. Klinkenberg. Woon ark K W 67. Noordwijkerweg Katwijk aan den Rijn. Solex de Luxe. Prima on- erhouden, weinig bereden, bouwjaar 1959. Te bevr. na 7 uur Rijnsburgerweg 115. Meer als 100 gebruikte fietsen, waarbij vele z.g.a.n. Alle typen. Ook ijzersterke dienstrijwielen, compl. f 35 - per stuk. 10 Sparta motoren n 200 cc. Diverse brom- o.a. Puchs en Alpino's. Van der Mei„v, Hooigracht 66- Middelweg 29, Leiden. Diversen 0 Moderne bovenplanken voor opklap- of wentelbed. eigen handwerk vanaf f 29 Prima tweepersoons wentel- bed, compleet met boven plank 95.00. éénpersoons ,70. Overal gevraagd bij Wassenaar geslaagd! Jan Vossensteeg 60. TeL 20143 0 Kostuums. Prima kwali- 'oor lage prijzen f 49 75 f 59-50. f 69.50. f 79.50. f 89.50 1.50, f 127.50. f 149.50 Leune Jan vossensteeg 67 Tel. 22415 -32256 0 Terlenka pantalons. Spe ciale aanbied f 19.75, f 24 75 f 29.75. f 36.50. f 39.50. f 45 00 Jongensmaten vanaf f 12.95 Leune. Janvossensteeg 67 Telefoon 22415—32256 0 Sucde Damesjasjes. Echt kalfsleder speciale aanbie ding vanaf f 99.75. f 117.50 f 127.50. f 149.75. Leune. Jan vossensteeg 67. Tel. 22415— 32256. 0 Zuiver wollen vesten en truien voor dames en heren de nieuwste kleuren en modellen, shawls overhem den. sokken enz. Leune. Jan vossensteeg 67. Tel. 22415— 32256 0 Regenjassen voor dames en heren f 19.75. f 29-75. f 39.75. f 49.75. f 6280. f 79.50 ook grote sortering plastic jassen Leune. Janvossen steeg 67. Tel. 22415—32256 0 Jongens broeken. IJzer- ;terke jongensbroeken, mod kleuren f 9 75. f 12 75. f 15 75 f 1780. f 1975 Leune. Jan- 'ossensteeg 67 Tel. 22415— 22256 0 Winterjassen in mod. des- f 59.00, f 69.00. f 79 00 f 89.00. f 99.00. f 110.00. f 125 00 grote sortering Leune, Jan vossensteeg 67 Tel. 22415— 22256. Wintermantels in de mo dekleuren reeds voor f 59.00. f 69.00. f 79.00. f 89.00. f 99-01' Ook voor teenagers. Leune Janvossensteeg 67. TeL 22415 32256. 9 Kolberts. Grote sortering n de nieuwste dessins f 29.75 1 39.75, f 47.50, f 56.50, f 65.00 Leune, Janvossensteeg 67 Tel. 22415—32256. 0 Jekkers in diverse soorten Parka's moderne gemakke lijke dracht en oersterk Leune, Janvossensteeg 67 Tel. 22415—32256. 0 Houten droogrek f 1.98 v om de kachel, drie-slags model met metalen schar nieren, flinke maat. 9 stok ken f 1.98. Extra grote maat den. Plastic wasmand f 2.98 Zeer grote maat met hand vatten. Soepel onbreekbaar plastic. Prijs f 4.50. Alleen met deze advertentie voor f 2.98. Geldig tot 22 januari 1961. I.V.A., Haarlemmer straat 43. Nova, Noordeinde 43, Leiden. 0 6 glazen onderzetters 98 ct. voor borrel, wijn of bier glazen. Fraai bewerkt mo dern model, prachtige kwa liteit glas. Alleen met deze advertentie 6 stuks samer 98 ct. I.V.A., Haarlemmer straat 48. Nova, Noordeinde 43. Leiden. 0 De werkschoenspecialist beeft steeds voorradig mili taire laarzen z.g.a.n. 12.50 Militaire werkschoenen v.o 30. Nieuwe werkschoenen 1. 15.50. Lage werkschoenen 14.95. Komt eens kijken U slaagt altijd bij H. J Kra- Korevaarstraat 17. 0 Prachtige theebeurs f 4.98 Prima vuling en overtrok ken met fraai gebloemd plastic (afwasbaar) Diverss- fraaie decors Voor deze pr koopt U alleen bijI.VA, Haarlemmerstraat 48. Nova Noordeinde 43. Leiden 0 Grote sortering bloempot ten!! Prachtig glazuur in di verse fraaie kleuren vanaf 39 cent. Porseleinen theepot ten. flinke maat f 1.59. Grote maat porseleinen koffiekan nen f 1.98 enz. enz. I.V.A., Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordeinde 43. 0 Metalen strijkplank f 13.95 Crème gemoffeld buismate riaal. In diverse standen verstelbaar. Afneembaar dek. Ook leverbaar in luxe uitvoering, extra zware kwaliteit f 15.75. I.V.A. Haarlemmerstraat 43. Nova Noordeinde 43. Leiden. Iedereen is enthousiast ils wij uw matras overtrek ken met damast. 1-pers. v.a f 1980; 2-pers. f 2680 Smit bedden - Tapiitenmagazijnen Mare 98 - Vrouwensteeg 9 23913 0 Hij loopt weer puik met onderdelen van Struik Dus al Uw motor - scooter bromfiets onderdelen het vanouds bekende adres T Struik. Groenesteee 8 Tel 22026 0 Dubbel divanbed (kapok matras), koffers, bureaus, ta fels, ameublementen, 4 club fauteuils. stofzuiger, naai machine, toilettafel, sche merlampen, ligstoelen, ma trassen, kinderledikanten, babycommode, kapstokken kasten, opklapbedden. ledi kanten, haarden. Pluym. Hoogewoerd. TeL 21266. 0 Stofzuigers v.a. f 115. Bij aankoop van een nieuwe geven wij f 25 voor uw oude Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3 Telefoon 24409. 0 „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud. zilver en juwelen. Grote keuze in ver lovingsringen, gouden, zilve ren en verzilverde artikelen Het adres voor alle repara ties en uurwerken. Steen- straat 16. Tel. 26854. 0 A. s. Bruidsparen v. goed en verzorgd trouwrüden is uw adres Zeemanlaan 12a, Leiden. Telef. 23055. Vraagt vrijblijvend inlichtingen. 0 Koopt U contant? 10 korting, automatisch op ver toon deelnemerskaart van Inkoopvereniging. Keus in 40 gerenomeerde winkels. Kor ting op ieder bedrag en merk. InL Postbus 158, Leid- 0 Maak zelf wat met hout hal hout. Wij adviseren U Met onze vakkundige voor lichting slaagt U weL Kom eens praten, het verplicht U tot niets doch U gaat zelf wat maken Hogewoerd 99 Telefoon 22536. 0 Grote theepot f 1.98. Luxe porselein, diverse kleuren met zeer mooi bloemdecor. Grote maat. Prijs f 3-50. Al leen met inlevering van deze advertentie voor f 1.93. LVA, Haarlemmerstraat 48. Nova. Noordeinde 43, Leiden 0 Zaterdagmarkt. Gemol- tonneerde onderjurken tot 54 4-98. Onze bekende lange onderbroeken en borstrok ken, alle maten 2.98. Dames hemden kort mouwtje 2.98. Baddoeken, slopen lakens. Korenbrugsteeg over Mu ziekhandel Servaas. Japie, 0 Zaterdagmarkt. Speciale aanbieding losse heren pyja majasjes tot 54 3.98. twee stuks 7.50. De laatste gemol- tonneerde directoirs tot 54. 2.98, damesslips tot 50, 0 98. Korenbrugsteeg over Mu ziekhandel Servaas. Japie. 0 Voor al uw slijpwerk is uw adres De Kroon, Waard gracht 66. Leiden. 0 Bon. Plastic maatbeker 29 cent. Met maatverdeling v. het meten van vloeistoffen, suiker, meel, enz. Een prac- tische hulp in de huishou ding. Uitsluitend met bon slechts 29 cent. Victorie-Mag. Hogewoerd 22. 0 Emaille kolenkitten 50 cm hoog f 295. Metalen strijk plank. Luxe uitv. f 14.75. Plastic botervloot langwer pig model 59 cent. Prima kwaliteit dweil 39 cent. Flin ke straatbezem 88 cent. Vic torie-Mag. Hogewoerd 22. 0 Bon. Plastic emmer 89 ct. Inhoud 5 liter. Diverse kleu- Buigzaam onbreekbaar plastic. Normale prijs f 185. Uitsluitend met inlevering deze bon voor de lage prijs van 89 cent. Victorie- Mag. Hogewoerd 22. Diverse door de Bank nbeslag genomen T.V. appa raten w.o. Philips, Siemens. Nordmende etc. etc. Prijzen v.a. ƒ350. Inl. Postbox 173, 0 Oliebollen, rozijnenbollen Berliner bollen van Melle de Vries een tractatie. Iedere woensdag en zaterdagmarkt Dliebollenkraam Botermarkt bij. het Gangetje. 0 Pedaalemmer f 6.98. Zware kwaliteit plastic, in diverse frisse kleuren Flinke maat Zeer handig, druk met voet op pedaal, deksel gaat open Roestvrij!1 IVA, Haarlem merstraat 48. Nova, Noord einde 43. Leiden. voor de aanschaf OLIEHAARD WASMACHINE STOFZUIGER RADIO HUISH. ART. RIJWIEL KOLENHAARD CENTRIFUGE STRIJKIJZER TELEVISIE OLIEKACHEL GASFORNUIS FLAMAZUR HAARDBRANDOLIE bij A. de Wit's Handelshuis Oude VesI 111 Tel. 25328 3 Ford Zephyr 1956/57/58 2 Ford Consul 1957/59 Opel Rekord cabr. 1956 Opel Kap. V.W. Samba bus 1953 2 Ford Taunus 17M 1958/59 Ford löM combi 1957 2 V.W. de Luxe 1958/59 Mercedes 180 Diesel 3 Opel Rekord HOLLANDSCHE BANK-UNIE n.v. AMSTERDAM - DEN HAAG - ROTTERDAM Herenmode - Hoeden Confectie Breesfraat 90 Leiden A.s. maandag 9 januari wegens inventarisatie de gehele dag Onze BALANSOPRUIMING begint zaterdag 14 januari om 9 uur De goede gastvrouw schenkt KNEGTEL'S VERLOFROOD ƒ2.55 Alléén: Haarlemmerstraat 213 PER LITERFLES N.V. De Leidsche Broodfabriek vraagt winkeljuffrouw met enige ervaring. Niet beneden de 20 jr. Aanmelden kantoor Mare 1. Telefoon 20036. DR. A. F N LEKKERKERKER DOE AAN MIJ EEN TEKEN TEN GOEDE GESPREKKEN OVER DOOP EN AVONDMAAL VERKRIJGBAAR IN DE BOEKHANDEt KV GEBR ZOMER KEUNINGS UITGEVERSMII WAGENINGEN 140. De motoren van het vliegtuig deden het nog best; zonder haperen bleven de propellers draaien. „Komaan, dat gaat goed", sprak baron Bluff oplevend, „laat ons thans eens nagaan, waar heen wij koers zullen zetten." „Excurseer, maar een koerswijziging is niet mogelijk, meneer de baron" zei Johan, „dit toe stel kan alleen maar in een rechte lijn vliegen, zoals de handelaar reeds opmerkte." „Goed, dan maar in een rechte lijn", zei de baron schouderophalend, „elke koers is goed, zolang die ons maar ver van ons regenland voert. Geef nog wat meer gas, Johan, dan zijn we er vlugger, waar dat dan ook zijn mag. Ik verlang naar een droge streek, waar men een regenmaker op zijn juiste waarde weet te schatten." Johan liet de motoren nog sneller draaien, zodat het toestel dreunde en enkele boutjes en moertjes Iostrilden, maar dank zij bindende roestlagen, bleef de boel nog vrij goed bijeen. Zo ging het lange tijd voort, tot Johan opeens met schrik iets zag, dat wel eens een ernstige hinderpaal zou kunnen zijn voor een vliegtuig dat niet wenden konPal voor hen rezen hoge bergtoppen uit de wolken op!

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 8