BON Nederlands in Brussel in verdrukking V.S.: Rusland helpt rebellen in Laos Krachtige groei en evenwicht TIP- PA RA DE' Burgemeesterspaar met vreugde in Sassenheim ingehaald Moeilijke taak wacht baron Van Knobelsdorff Calv. wijsbegeerte vierde zilveren jubil eum ME UWE LEIDSCHE COURANT 6 WOENSDAG 4 JANUARI 1961 Vlaggen en marsmuziek J^"RACHTIG wapperden vandaag in Sassenheim vele vlaggen in een straffe wind. Het was feest in het dorp, want na een burgemeester loos tijdperk van bijna een half jaar werd een nieuw burgemeesterspaar ingehaald, J. baron van Knobelsdorff met zijn echtgenote, tot voor kort nog wonend met uitzicht op het stille haventje van Goedereede. Nu wacht het echtpaar een groot huis aan de Hoofdstraat, huize Sassem, de ambts woning waar burgemeester jhr. mr. R. Sandberg van Boelens zo vele jaren heeft geresideerd. Ter hoogte van Sikkens lakfabrieken aan de Rijks weg hadden zich tegen half tien ter begroeting opgesteld de wethouders Vogelaar en Schrama, in gezelschap van de gemeentesecretaris. In twee auto's werd na de begroeting de tocht naar Sassenheim voortgezet. Het tempo werd bij de Wasbekerlaan aanzienlijk vertraagd, want daar stond de muziekvereniging Adest Musica op gesteld om de auto's verder te begelei den naar het raadhuis. Nadat bloemen waren aangeboden bij de ingang van het raadhuis aan baronesse Van Kno belsdorff betrad het gezelschap de raad zaal, waar de raad en de genodigden reeds hun plaatsen hadden ihgenomen. Loco-burgemeester Vogelaar opende de bijzondere raadsvergadering met ambtsgebed waarna hij de benoemings brief voorlas. In zijn installatietoespraak merkte de heer A. Vogelaar allereerst op, dat het juist één dag na een half jaar was ge leden dat burgemeester Sandberg van Boelens door de dood werd weggenomen. Hij noemde de taak eerste burger van Sassenheim te zijn, zeer gemakkelijk. In de eerste plaats is dat het geval, om dat de nieuwe burgemeester met vreug de en dank wordt ontvangen. In de tweede plaats omdat Sassenheim een zeer prettig en mooi dorp is om in te wonen. „Het is daarom, dat ik u namens .het college, de gemeenteraad, ja na mens de ganse burgerij, feliciteer met deze benoeming en u beiden met veel vertrouwen voor de toekomst een zeer hartelijk welkom toeroep bij uw intrede Verleden In het vervolg van zijn rede ging de heer Vogelaar nader in op de loopbaan van de nieuwe burgemeester. „Jaren geleden heeft u als uw levenswerk al gekozen voor de administratieve loop baan in het gemeentelijk leven. U is al vele jaren burgemeester geweest van twee dorpen op het mooie eiland Goeree en Overflakkee en mitsdien heeft u het klappen van de zweep al te pak ken", zo verklaarde hij. Wat de twee wethouders en de secre taris van Sassenheim betreft, de heer Vogelaar zei dat hun vertrouwen uit het heden stamt, namelijk door de per soonlijke kennismaking. „Wij hebben u beiden leren ken nen als gewone, rustige mensen, die precies passen bij de volksaard van Sassenheim. Groot, ook van afkomst, maar gewoon zakelijk en nuchter. Daarom twijfelen wij er niet aan of u zult het met het college, de ge meenteraad, alle ambtenaren en de burgerij heel goed kunnen vinden." Grote gemeente De loco-burgemeester wees erop. dat het nieuwe burgemeesterspaar wordt overgeplant van de rust van het eiland in een zeer dynamische gemeente, waar het felle leven heerst. De Sassenheimse bevolking bereist de gehele wereld en exporteert bollen. Bovendien zijn er na de oorlog twintig grote en enkele kleine industrieën neergestreken. Er zijn na heer Van Knobelsdorff wacht, met als 1945 evenveel huizen gebouwd als er toen al stonden. Sassenheim leeft en breidt zich vele mailen sneller uit dan het rijksgemiddelde, zodat het in de volle zin des woords een dynamische gemeente kan worden genoemd. Namens zijn collega Schrama zegde de heer Vogelaar de heer Van Knobels dorff toe, dat zij met al hun krachten en ervaring hem terzijde zullen staan in zijn mooie, maar in het begin misschien wat moeilijke taak. In het vervolg van zijn toespraak schonk de heer Vogelaar aandacht aan de kerkelijke gezindte van de Sassen heimse bevolking. In al hun zakelijk heid en drukte houden rooms-katho- lieken en protestanten hun beginselen hoog. „Men leeft hier het prettigst als men krachtig volgens zijn overtuiging leeft", zo zeide hij. De onderlinge ver standhouding is goed. ook in de ge meenteraad. „Allen staan we als vrien den om u heen om uw taak te vergemak kelijken". Woningbouw en pla Bij het gemeentehuis werden J. baron van Knobelsdorff en echt genote ontvangen met een ere haag van verkeer sbrigadAertjes. (Foto N. van der Horst) eerste punt de woningnood. Op het ogen blik wordt aan 49 woningen gewerkt. Met het plan van zeven premiewoningen is de gemeente zo goed als rond, en der- tig premiewoningen lopen mee in de aanvragen in Den Haag. In bewerking zijn plannen voor nog eens honderd woningen, verdeeld in 26 koop- en 64 huurwoningen, terwijl ook een plan is gemaakt voor de bouw van vier flats met in totaal 96 huurwoningen. Wil de woningnood enigszins doel matig worden bestreden, dan zuilen in de kdmende tien jaar in totaal 800 wo ningen gereed moeten komen. Een twee de absolute noodzaak voor het dorp U doortrekking van de Wilhelminalaan naar de Teylingerlaan, en in de derde plaats noemde de heer Vogelaar de bouw van een tweede gymnKtlekgebouw met twee lokalen. Binnen zeer korte tijd zal moeten wor den begonnen met de bouw van een rioolwaterzuiveringsinstallatie, een ob ject waarin anderhalf miljoen gulden zal worden geïnvesteerd. Welkom De heer Vogelaar vervolgde zijn rede aldus: „Veel en mooi werk is er te ver richten voor u. Als jong en krachtig wordt u geroepen bij dit alles lei ding te geven tot uitvoering in het be lang van onze mooie gemeente. Ik wens toe, dat u de kracht en de energie zult ontvangen om met ons dit alles te verwezenlijken. Bovenal wens ik u toe. dat u zult staan in de kracht van het geloof in God, die u het verstand en de wijsheid zal geven en de gezondheid de kracht om dit alles te kunnen Mevrouw Van Knobelsdorff, ook u roep ik namens de ganse bevolking een hartelijk welkom toe. Ik twijfel niet, of u zult zich als eerste burgeres onze gemeente weldra een plaats SASSENHEIM Burgerlijke stand GEBOREN: Nicolaas Melis, zn va J. van Ommeren en L. M. van Zeist; Jan Cornells, zn van C. Pikkaart en A. Lu- kasse; Maria Theresia Jacoba Martha, dr van J. C. de Zwart en M. J. M. van Leeuwen; Bernardina Christina Maria, dr van L. H. Waasdorp en W. J. M. van Dril; Cornelia Johanna Maria, dr van J. M. Slingerland en J. M. Wennekers; Elisabeth, dr van F. Moolenaar en M. M. Kroes; Jacobus Gerardus Maria, zn van G. IJ. Suijkerland en M. A. Turk. GETROUWD: Johannes Joseph van der Klauw, HaarLmeer, en Maria Hen- drika Zwetsloot; James Robert Nieuwen- boom. Den Haag, en Geertruida Maria Willebrands; Leonardus Jozef Rotteveel en Catiharina Wilhelffnina Snater te Hill legom; Age Postma en Anna Klazina Maria van Rooyen te Lisse. OVERLEDEN: Johanna Cornelia der Burgt. 73 jr; Cornelia Slootweg, 93 jr; Dingena Verhoeven. 84 jr. F AILLIS 8EMENTEN Opgegeven door Van der Graaf i Uitgesproken: J A Stniyvenlbeng (Muziek handel MajeWa), en A idem-v d Bergh, Th. k Kerropis-weg 15, Utrecht, cur. mr. L Schol man; K Oosting, fa'br. draadlvormen. L. van Engetwier 1. idem, cur. mr. J W M Wage- J F Kroonsberg, Dusartstraat 3. terdai BIo« king". in het hart Aan het eind van zijn toespraak hing de heer Vogelaar de nieuwe burgemees ter de ambtsketen om en overhandigde hem de voorzittershamer. Met een hand druk bezegelde hij de overdracht van het voorzitterschap van de gemeente raad van Sassenheim. In zijn antwoordtoespraak gewaagde de burgemeester van zijn grote vreugde hier zijn levenswerk te mogen voortzet, ten en zegde hij, mede namens zijn echt genote, dank voor de zeer hartelijke ont vangst. De fractievoorzitter van de K. V. P„ de heer J. Kortekaas, verklaarde heugd te zijn dat Sassenheim weer burgemeester heeft, die bezield is de gedachte zich volkomen dienstbaar te maken aan de Sassenheimse gemeen- In een geestige toespraak gewaagde de heer G. Verschoor, fractievoorzitter van de Prot.-Ghr., van de boer, die onzer redacteuren op een stille middag in Goedereede was tegengekomen. Om iets dergelijks in Sassenheim te beleven moet men well diep in de nacht wandeling maken! De heer Verschoor had gelet op het gericht van de heer Van Knobelsdorff. toen hem de ambts keten werd omgehangen. Hij had ge constateerd met een gemoedelijk mens te doen te hebben, dit wekt vertrou- Tijdens de antwoordtoespraak van dt nieuwe burgemeester was plotseling de zon doorgebroken. De heer Verschoor hoopte, dat de heer Van Knobelsdorff door die stralen zal worden omringd bij de vervulling van zijn ambt. In ieder geval kan hij op wethouders er een secretaris rèkenen die ware steun pilaren zijn. Namens de P.v.d.A.-fractie werd nog in het kort gesproken door mevr H. de Meijer. Secretaris G. Stolwijk roemde het ambtenarenkorps, dat zich veel stelt van een hechte samenwerking mat de burgemeester. In het bijzonder schonk hij aandacht aan de uitnemende samen werking met de heer Vogelaar, v. door grote dingen bot stand konden worden gebracht. De plechtige raadsvergadering werd namens de commissaris der Koningin bijgewoond door zijn chef van het ka binet. mr. Dinger, die was vergezeld zijn echtgenote. Verder waren aan wezig de moeder van de burgemeester de vader van mevrouw Van Kno belsdorff. Mede aanwezig waren de colleges an Stellendam en Goedereede en de burgemeesters uit de omtrek. Na de sluiting van de raadsvergade ring kregen de genodigden de gelegen heid met het burgemeestersechtpaar kennis te maken. Loco-burgemeester A. Vogelaar hing de nieuwe burgemeester van Sassenheim hedenochtend half elf de ambtsketen om ten teken van diens officiële ambts aanvaarding. (Foto N. van der Horst) Onder de kop „En wy talen er niet naar" wordt in „De ka tholieke werkgever" opgemerkt dat „zonder overdrijving kan gezegd worden dat de heer He- derhorst, lid van het Europese parlement, met zün vraag aan de commissie van de E.E.G. om maatregelen te treffen opdat er aan het beginsel van gelijkheid van de vier talen der gemeen schap strikt de hand wordt ge houden. een der kernvraag stukken. voor Nederland aan de E.E.G. verbonden, bij de kop heeft genomen. Ook dezerzijds aldus het blad is het enige malen in Brussel opgevallen dat de Nederlandse taal min of meer de plaats Inneemt van het Fries ten onzent. In de com missievergaderingen worden de benodigde stukken in het Ne derlands „nog even gehaald", als mijnheer dat wenst. Zeker, als mijnheer wil kan hU ook in het Nederlands spreken, dan wordt de Nederlandse tolk even geroepen. De voorzitter onder breekt de vergadering daarvoor enige minuten. Die tolk vertaalt strak het gesproken Franse ant woord voor de geachte Neder landse afgevaardigde In fraai Marollen-Belgisch. Het vergt soms sterke zenuwen om te weerstaan aan het uitnodigen- da gebaar x!Jn spreekwoorde lijke kennis van de moderne talen, h.b.s.- of gymnaslum- niveau. te tonen, ten koste van het Nederlandse belang. De ta lenknobbels onder ons beheer sen zowel het Frans, als het Duits en het Engels, wel voor een procent of 70, maar juist zU vergeten helemaal, dat by wyze van spreken 110 pet. het minimum Is voor deze onder handelingen. ZU vergeten dat misschien 1 a 2 pet. van de Fransen zelf zyn taal voldoen de beheerst voor het niveau van woord- en zinsanalyse waarop de Fransen hun domi nante positie in de E.E.G. op- De bezorgdheid van de heer Nederhorst, geuit tydens de be handeling van de begroting van economische zaken over ver keerde concessies op verkeerde tyden en plaatsen door Neder landse onderhandelaars gedaan, zou ook in het hier genoemde euvel wel eens een van haar belangrykste oorzaken kunnen vinden. Dat. wanneer de E.E.G. over een jaar of tien een feit Is ge worden, Nederland wel eens wat al te geïntegreerd in de bus zal biyken te zyn biyven zitten, moet zeker niet tot de onmoge lijkheden worden gerekend, wy moeten onmlddellük ophouden deze onderhandelingen als een voortgezette talencursus te be schouwen. Om het hoofd te bieden aan de op onze middel bare scholen en in Brussel zo wagenwijd opgestelde val moe ten de Nederlandse onderhan delaren het consigne krygen, geen enkele niet vol-Nederland- se volzin over hun lippen te laten komen tydens de officiële besprekingen en vergaderingen. Als uitzondering kan daarop rustig worden toegestaan, dat de Fransman die zich in het Ne derlands tot hen richt ln het Frajis mag worden geant- AMERIKA heeft gisteren de Sow- jetunie en Noord-Vietnam er van beschuldigd per vliegtuig grote hoeveelheden Noordvietnamese com munisten naar Laos te brengen de opstandelingen te steunen. Het ministerie van buitenlandse zaken deed deze beschuldiging „met het oog op de ernst van de huidige toestand". Men zegt sterke bewijzen te hebben, dat Russische en Noordvietnamese transporttoestellen sedert 15 decem ber tenminste 180 vluchten naar Laos hebben gemaakt. Tevens neemt men aan, dat grote hoeveelheden oorlogs materiaal, benzine en voedsel naar Vientiane zijn overgebracht. Bovendien zegt de Amerikaanse klaring dat Noordvietnamese troepen per parachute zyn neergelaten om de strijdkrachten van kapitein Kong Le te steunen. De bekendmaking van het ministerie kwam nadat president Eisenhower op nieuw een topconferentie had gehouden over de kritieke situatie. Een woord voerder van het ministerie zei, dat veilig kan worden aangenomen, dat de afge worpen communisten militairen zijn. Hij kon geen aantallen noemen. In de ver klaring worden de registratieletters ge noemd van negen Russische toestellen, die aan de luchtbrug hebben deelgeno men. Volgens de verklaring waren vijl van deze vliegtuigen ook betrokken by de clandestiene Russische luchtbrug in Kongo. Welke stappen zijn genomen tegen de interventie kon nog niet den medegedeeld. Intussen heeft de regering van prins Boen Oem, die sinds 12 december Koninklijk Besluit regeert, gisteren een vertrouwensvotum van de nationale Nieuw plan voor Schiphol Het ministerie van verkeer en water staat beraadt zich over een plan tot uit. breiding van de luchthaven Schiphol, dat is ingezonden door een Haags ingénieurs bureau. Het plan zou enkele tientallen miljoenen guldens goedkoper zijn dan eerder gemaakte plannen. Het voorziet in het verlengen van de bestaande banen en niet, zoals eerder is voorgesteld, in de aanleg van evenwijdige banen, die ge lijktijdig kunnen worden gebruikt. Ook het verkecrsareaal valt in dit plan be knopter uit dan luchthavendirectie en K.L.M. noodzakelijk achten. In veel trekken omvat het plan dezelfde sugges ties, die de Rijksluchtvaartdienst inder tijd heeft gedaan, maar die onlangs door ommissie Gieben zijn afgewezen. vergadering gevraagd. In het kabinet werd de broer van de koning, die zijn ontslag als minister van buitenlandse zaken had ingediend, vervangen door premier Boen Oem. Oem zei, dat zijn regering tot het uiterste zal blijven strij den, zo nodig met hulp van bevriende landen. Radio-Moskou heeft de berichten als zouden Noordvietnamese troepen Laos zyn binnengetrokken een prachtig voor wendsel genoemd voor Amerikaanse in terventie. Een woordvoerder van het Franse mi nisterie van buitenlandse zaken heeft verklaard te hebben vernomen, dat de regering van Laos een Brits voorstel zou hebben aanvaard voor een bijeen komst van de internationale wapenstil standscommissie voor Indo-China. Voorts is het waarschyniyk, dat de Veiligheids raad vandaag de situatie zal bespreken. Ruys Handelsvereeniglng keert 5 jan. onveranderd 6 pet interim-dividend uit. De bedrijfsresultaten waren gunstig en de liquiditeit bleef ruim zodat men over 1960 een dividend kan verwachten dat niet zal achterblyven bij de 12% pet over elk der vier voorgaande jaren.' Emissie van Viba Op 18 dezer openen R. Mees en Zoo- nen en Beels en Oo. de inschrijving op, ƒ251.200 gewone toonderaandelen Ver-! eenigde Ingenieursbureaux Viba in Den Haag a pari, winstdelend over 1961, met insohrijvinigsrecht voor twee oude aan delen op één nieuw, begin claimhandel op incourante afdeling der beurs 9 ja nuari. storting 25 januari. Doel is financdenng van toenemende; omzetten, voorraden en debiteurensaldi alsmede aankoop van onroerende goede ren en bedrijfsmiddelen, De gestegen exploitatie-uitgaven werden ruimschoots goedigeimaaikit door omzetstijiginig en de winstmarge. Een slotdividend van 12 pet I ligt in het voornemen, zodat het totale dividend 20 pet wordt. De orderporte feuille doet over 1961 een bevredigend dividend op het tot ƒ753 600 vergrote kapitaal verwachten. Na aftrek van be lasting was de winst over 9 maanden van 1960 260 000 (geheel 1959 ƒ279.200). Het dividend was over 1959 17 pet, over 1958 14 pet. Fusie Palthe-Regenboog Palthes Textielveredelingsfoedrijven N.V. te Almelo en De Regenboog, Janssen j en Bierens N.V. te Tilburg 'hebben in be- ginsel besloten tot een fusie door middel van aandelenruil, zodat een beroep op de kapitaalmarkt onnodig is. De ontwikke- ling van beide bedrijven vloeide steeds j meer samen mede door invoering van I synthetische vezels. Onze economie in 1960: Produktie per man 10 pet. hoger TZ"RACHTIGE conjunctuurstijging en een recordproduktie van goederen en diensten kenmerken de Nederlandse economie in 1960, aldus het ministerie van economische za ken. Dit ging gepaard met redelijk evenwicht. De voortbrenging steeg met 9 procent (industrie in de eerste 10 maanden zelfs 13 pet.) terwijl de personeelsbezetting slechts met 3 pet. toenam, zodat de produktie per man 10 pet. hoger was. Het gezinsverbruik was in de ste maanden ruim 5 pet. hoger in jyTET een jaarvergadering ln Amster dam heeft de Vereniging voor Cal vinistische Wysbegeerte haar zilveren ju bileum gevierd. Op de door velen byge- wonndc bijeenkomst sprak prof. dr. D. Th. Vollenhoven (voorzitter) over de geschiedenis van de vereniging ln de af gelopen kwart eeuw. De beweging voor Calvinistische wijs begeerte is de consequentie geweest, al dus spreker, van het in het begin van de 19de eeuw ingezette reveil. Aanvan kelijk was de filosofie aan de Vrije Uni versiteit (waarin dit reveil in 1830 op wetenschappelijk terrein gestalte kreeg) niet breed ontwikkeld als gevolg van de vele problemen die bij de opbouw van deze universiteit rezen. Eerst in 1926 >n de Calvinistische wysbegeerte zich eer gaan ontwikkelen. Hoewel de congressen van de Calvinis tische Studentenbeweging aanvankelyk voldoende mogelijkheid tot onderling contact boden, werd later de behoefte gevoeld aan een eigen organisatie en werd de vereniging voor Calvinistische Wysbegeerte opgericht. In 1947 deed met de oprichting van de stichting bijzondere leerstoelen, de Calvinistische Wijsbe geerte ook met katheders aan de open bare universiteiten zijn intrede. Prof. Vollenhoven wees nog in dit verband met nadruk op de belangrijke positie die de reünisten van de S S R i de vereniging innemen n.et ,\v^k van de vereniging ls, aldus prof. Vollenhoven, ln die afgelopen 25 jaar gezegend. Ook in het buitenland vond de gedachte van de calvinistische wysbegeerte ingang. De toekomst zag prof. Vollenhoven vol perspectief. Het koninklyk besluit, waar bij de oprichting van een byzondere leer stoel in deze wijsbegeerte aan de Twee de Technische Hogeschool werd toegela ten, is enkele dagen geleden als een ju bileumgeschenk door de Koningin onder tekend. De benoeming van de nieuwp hoogleraar in Eindhoven kan binnen korte tijd afkomen. Na het openingswoord van Prof. Vol lenhoven voerde een groot aantal per sonen eveneens het woord, o.a. staatsse cretaris Calmeyer. Drs. W. K. van Dijk bood de hoogleraren dr. H. Dooyeweerd die wegens ziekte niet aanwezig was en dr. D. Th. Vollenhoven, alsmede de hoogleraren van de stichting een bun del van jongeren aan, waarin de jeugd dank uitbrengt voor de vorming die zij voor het werk van de beweging heeft ontvangen. Namens de leden van de vereniging overhandigde prof. dr. F. de Roos een feestgeschenk in geld. Prof. dr. S. U. Zuidema hield een betoog over de mens in zelfvervreemding. Voorts sprak o.a. dr. W. P. Berghuis, voorzitter van de A.R.-party. Op de huishoudelijke jaarvergadering gewaagden alle jaarverslagen van de ge stadige uitbouw van het werk van de vereniging. Als wetenschappelijk secretaris van de Stichting byzondere leerstoelen zal in het vervolg optreden dr. ir. J. Stel- lingwerff, bibliothecaris van de Vrije Universiteit. Hij volgt in deze functie drs. C. Groen uit Rotterdam op. Prof. dr. J. R. van de Fliert, hoogleraar in de geologie aan de V.U., werd tot lid van het bestuur van de Vereniging ge kozen. De heer E. Schoneveldt werd als pen ningmeester herkozen en drs. W. K. van Dijk als lid. omvang, per persoon 4 pet. dank zij de loonsverhogingen. De bruto-inves- teringen in vaste active stegen 15 pet. De uitvoer (in 1959 reeds 13 pet. ho ger) -ging in de eerste 11 maanden nog eens 14 pet. omhoog. Het prijspeil was bij dit alles op merkelijk vast. Ondanks huurverho ging en afschaffing van melksubsidie nam de index voor de kosten van het levensonderhoud tot eind november slechts met 1 punt toe tot 127. De groothandelsprijzen hebben neiging tot dalen. Het evenwicht in onze economie bleek ook uit het feit, dat ondanks een sterker stijging van de invoer het dekkingsper centage sleohts daalde van 92 tot 89. Hier door nam intiussen het tekort op de be talingsbalans in de eerste ll maanden toe van 1134 min in 1959 tot 1733 min in 1960, zodat het overschot op de lopende rekening der betalingsbalans en op trans actiebasis van 1,8 miljard in 1959 tot ƒ1,2 miljard in 1960 zal dalen. Dit wijst erop dat de nationale beste dingen sneller stegen dan de voortbren ging en dit maakte de door de regering genomen remmingsmaatregelen noodzake. lyk. De uitputting van de mogelijkheden om de produktie uit te breiden en de stij ging der bestedingen maken een behoed zame politiek noodzakelyk om overbe- steding te voorkomen. De bruto-imvesteringen der industrie waren in het eerste halfjaar 1420 min of 15"/» hoger dan een jaar tevoren, naar omvang 14 pet. Dit zullen voornamelijk diepte-investeringen zyn geweest ter ver hoging van de produktiviteit. Het aantal buitenlandse dochteronder nemingen vermeerderde met 22, dat der buitenlandse deelnemingen met 18. De gecorrigeerde werkloosheidscij fers in november daalden van 59.000 in 1959 tot 36.000 in 1960 voor man nen of tot 1,5 pet. van de afhanke lijke mannelijke beroepsbevolking, tegenover een stijging van de open staande aanvragen van 41.000 tot 65.000. Premietoezeggingen werden gedaan voor 160 projecten, die 10 400 nieuwe ar beidsplaatsen zullen scheppen, waarvan 100 in het noordelijk probleemgebied. De stroom van verzoeken gaat voort. De mi nister ontving 24 voorstellen tot aanwij zing van industrieterreinen, waarvan 8 werden afgehandeld. Terwyi het gèzinsverbruik 5 pet steeg, nam dat van duurzame verbruiksgoede- ren 12 pet toe, mede door toenemende omvang der afbetaling. Mede dank zy het prysbeleld ls de stij ging der uurlonen van 11 pet van eind juli 1959 tot november 1960 zonder alge mene prysverhoging opgevangen. De ge- leidelyke daling der agrarische prijzen droeg daartoe by. Waakzaamheid blyft echter geboden om te voorkomen, dat de loonsverhogingen in de pryzen zullen doorwerken, aldus het ministerie. Bij de enkelen die deze krant NIET goed kennen, zijn er van wie u dat niet verwacht. Laat deze krant daar eens goed bekijken. Het resultaat is dan meestal het invullen van de bon, waarmee U Tip- Parade verdient. Huishouding Schoonheids- Aan de Administratie van de Nieuwe Leideche Courant Steenstraat 37 - Leiden Noleer ais nfeuw abonnee: Ingaande Naam Adres.. Betaling per week/maand/kwartaal/per giro (doorhalen wat nlat van toapasilng Is) Zelf was ik al abonnee. Voor het aanbrengen van bovenstaande nieuwe abonnee heb ik nu dus recht op Tip-Parade. Mijn naam Isi. Mijn adres: Als drukwerk In open envelop verzenden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 6