Club van gouden-platen-artiesten IJmuidense aanvoer en omzet met miljoenen omhoog Jubilaris Boogaard ontving tal van geschenken Nieuwjaarsinstuif CJ.V.'s Discussies rondom het Huijs te Warmondt Fins vliegtuig neer: 24 doden zMededeling OPENING der NIEUWE KATWIJKSE PAARDENSLAGERIJ NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 4 JANUARI 196) Wekelijkse keuring Op de wekelijkse keuring te Haarlem konden de tulpenliefhebbers gisteren volop aan hun trek komen. Er waren vele soorten cn zaailingen. Er was een groepje nieuwelingen van P. Nijssen en zn. te Santpoort. Een van de beste tulpen was de gele zaailing nr. 49, die P. Hermans, Voorhout, ten tonele voerde en door de fa. C. A. van Paridon te Noordwijkerhout was gebroeid. E. v. d. Schoot, Hillegom, bradht de gele-sport uit Krelages Triumph van de stam Eg- gink te Voorschoten. Snow Star zagen wij o.a. van Th. Jonkheer, Hillegom. Een gele zaailing toonde J. Schoort, Lisse. P. van Reisen en zn.. Voorhout, etaleerde de rode par kiet Scarlet Cardinal. De aanwinst Gan der was ingezonden door Colijn, Voor hout. Adagio van J. C. Nieuwenhuis, Lisse, vinden wij een voorname tulp, terwijl Andes van C. J. Segens. Lisse, ook een prima indruk maakte. P. Hop man, Hillegom, bracht de goede Prince Ohailes naar voren. Uit dezelfde plaats van J. R. Rijkelijkhuizen de rode Altoin Hansoin. Prima is ook Golden Trophy van Warnaar, Sasseniheim, alsmede Gi gantic Star (narois) van G. Heknus, Sasserïheiim. De geile trompet Rambler van RijruveM, Hiillegom, kon naar onze smaak door geen enkele andere in schoonheid wonden benaderd. De hya cinten werden vertegenwoordigd door een drietal multifiora's van P. Dames, LEIDERDORP Bedankt Zoals wij gisteren op pag. 2 reeds be richtten heeft ds. B. C. de Valk te Heerenveen, op wie de Gereformeerde kerk alhier ter vervulling van de derde predikantplaats beroep heeft uitge bracht, bedankt A LLE OUDE RECORDS zijn gebroken. Dit heeft de directie van het Staatsvissershavenbedrijf te IJmuiden kunnen meedelen. Zowel de aanvoer als de omzet steeg in 1960 aanzienlijk vergeleken met 1959. De aanvoer en omzet gingen niet slechts met enkele miljoenen omhoog, maar respectievelijk met 9 miljoen kg en 7,3 miljoen. Tot nu toe was 1959 een recordjaar geweest. Het afgelopen jaar bracht echter met zich, dat 93 mil joen kg vis werden aangevoerd en dat een omzet werd bereikt van 56,5 miljoen. En bij het Staatsvissershavenbedrijf blijft men voor 1961 op een topjaar rekenen. Immers, er komen dit jaar nog dertig kotters en trawlers voor de Nederlandse visserijvloot in bedrijf, terwijl het er niet naar uit ziet dat vele schepen van de loggervloot worden afgevoerd. Zou de 100 miljoen kg in 1961 worden bereikt? De eerste dagen in het nieuwe jaar hebben overigens niet tot een eventueel in 1961 te behalen record meegewerkt, want aan de dinsdag markt waren slechts 1200 kisten vis, waarbij van de SCH 248 Prinses Margriet 1100 kisten verse haring, gekocht aan de Westkust van Engeland. Voor de verse haring werd van f 26 tot f 30 betaald, zodat de Prinses Margriet er een mooie besomming uit sleepte. Een beste laatste trek in de markt! Voorts was de RO 27 aan de markt, die voor 60 kisten schol en 20 kisten tong zorgde. Voor de woensdagmaTkt kwam de IJM 26 's-Gravenhage naar IJmuiden. Dat het de laatste dagen ongunstig weer ln de Noordelijke Noordzee is geweest bleek wel uit de vamgslt van dit grootste schip van de vloot. Schipper L. Blok en zijn mensen zorgden slechts voor 400 kisten vis en 600 kleine kisten haring, veroverd op een reis, die al voor de Kerstdagen be gon. Maar er zit een goede besomming in bij de huidige schaarse vangsten. Huldiging in Oegstgeest HET WAS gistermiddag in de ge zellige recreatiezaal van de ■Psychiatrische inrichtingen „Ende- jeest c.a." te Oegstgeest een komen en gaan van dames en heren, die de chef-de-bureau en hoofd van de af deling inkoop met zijn veertigjarig jubileum tuil den gelukwensen. Bij wensen alleen bleef het overigens niet, want de jubilaris, de heer A. Boogaard, die vele vrienden en rela ties heeft gemaakt, straalde temidden van een overvloed van geschenken. Van de relaties van de jubilaris ge waagde de beer J. Bosma namens de Leidse Broodfabriek, die met enkele waarderende woorden als vertegenwoor diger van een aantal leveranciers een prachtige fiets en een tas aanbood. „Het is haast niet te geloven, dat u al zo lang met ons samenwerkt", aldus de heer Bosma. ..Maar dat het al die tijd goed is gegaan, is vooral te danken aan uw prettige en betrouwbare persoonlijk heid." Met dit cadeau was de heer Boo gaard zeer verrast. Het vervulde een van zijn liefste wensen, zoals hU ln zijn dankwoord zei. De geschenken bleven stiekempjes weg toestromen: naast een grote ingelijste foto van de inrichting kwam een aktentas te staan, anderen brachten sigaren, do zen bonbons, bloemen en prettige attenties mee. Onder de velen toonden door hun komst ook de heren Batenburg, De Ja ger en Dreef namens de accountants- Tot grote verrassing van de aan wezigen en vooral van de heer A. Boogaard zelf, werd ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum als chef de bureau op „Endegeest" door een combinatie van leveranciers prachtige sportfiets aangeboden. De jubilaris (links) en de heer Bosma (midden), die de fiets had „ingeleid' kijken geamuseerd toe. Foto N. van der Horst) döenst, vertegenwoordigers van de ge meenten Leiden en Oegstgeest, van de Oranjevereniging Oegstgeest en de heer J. Valk, oud-hoofd van de economische en administratieve dienst van Ende geest, hun belangstelling op de receDtie van gistermiddag. 's Morgens had de officiële huldiging plaats, waarbij mr. J. Drijber namens B. en W. van Leiden een oorkonde uit reikte. Voorts spraken de geneesheer- darecteur, dr. C. P. J. Stotijn, de heer J. Beekman, hoofd van de economische en administratieve dienst, de heer L. P. Kooien namens het personeel, zuster M. Bakx-Tiemans namens het verplegend personeel en de heer L. Spiering voor de personeelsvereniging. Ook toen wer den vele geschenken overhandigd, waar voor de heer Boogaard in een geestig speechje dankte. De jubilaris en zijn familie zullen deze dag niet licht vergeten door de vele hartelijke en welgemeende woorden en blijken van belangstelling. Verlengde kademuren Heit werft aan de nieuwe Haringhaven te IJmuiden vordert snel. Zoals bekend gaat Rijkswaterstaat de uitgebreide ha ven gebruiken als werkhaven voor de pierenbouw. De zuidelijke kant van de haven zal worden voorzien van een 440 meter lange kademuur, die tot 1965 in gebruik blijft bij Rijkswaterstaat. Daarna zal het Staatsvissershavenbedrijf over de nieuwe kade kunnen beschikken. Inmid dels zal het Staatsvissershavenbedrijf ook versneld tolt uitbreiding kunnen over gaan, want de kademuur aan de zuidzijde van de haven, die reeds 200 meter lang is, zal met 400 meter worden verlengd. Deze kade zal dan reeds eind van dit jaar door VOORSCHOTEN Tuinman Wesdijk met zilver onderscheiden Het was voor de heer A. Wesdijk en zün familie gisteren een grote dag, aan gezien hy op 3 januari 1936 (dus 25 jaar geleden) op de koninklijke landgoede ren „De Horsten" aan het werk ging. Hij kreeg nu de waardering van de Ko ningin in de vorm van een ere-medaille in zilver, verbonden aan de buisorde van Oranje Nassau. Gisterochtend werd deze tuinman „De Horsten" met zijn familie van huis in de Bethlehemstraat gehaald. De huldiging had plaats in het jagershuis op De Horst, waar het voltallige perso neel van de landgoederen en de jacht opzieners waren verzameld. Het welkomstwoord van de opper houtvester, de heer Brandsma, werd ge volgd door een hartelijke toespraak tot de jubilaris, waarin de heer Brandsma wees op het werk, dat de heer Wesdijk gedurende 25 jaren op De Horsten heeft verricht. De jubilaris heeft 20 jaar lang groente gekweekt voor de paleizen, maar de laatste vijf jaar is hij belast met het onderhoud van de bomen. Na veelw dering uitgesproken te hebben, las de opper-houtvester de besluiten var Koningin voor en speldde hij de heer Wesdijk de versierselen, behorende bij de huisorde, op. Bovendien ontving de jubilaris een geschenk onder couvert. Ook de hofmaarschalk, de heer Sin- ningh Bergmann, huldigde de heer Wes dijk en ook hij bood een enveloppe met inhoud aan. Namens het personeel van De Hor sten bood ten slotte de heer Vaandring, hoofdboswadhter, een enveloppe met in houd aan, na eveneens waarderende woorden te hebben gesproken. Na de dankwoorden van de jubilaris bleef men nog enige tijd bijeen, wa het feest in de familiekring verder werd gevierd. Burgerlijke stand GEBORENGert, z v A Vis en A Taal, Wijngaardenlaan 40; Catharina Aartje Maria, d v P de Bruin en H M J Schoo- nens, Oranjeboomstraat 34; Carolina Cornelia Maria, d v G P A Hooijmans en M M C Koot, Voorstraat 11; Gerardus Petrus Johannes, z v P H Vermij en A A Doeswijk, Leidseweg 289; Irma, d v W van der Zwan en S G Möllenkamp, Nw Voordorpstraat 33. ONDERTROUWD: Pieter Henri van der Lucht, 24 j, Leiden, en Hendrina Overdiuin, 23 jFekke Yme van Dijk, 29 j en Petronella Herlaar, 20 j, Den Haag. GEHUWD: Oornelis de Cler, 23 en Nelly Sbeenwijk, 18 j, Benthuizen; Theo- dorus Johannes Gerardus van der Hulst, 28 j en Anna Zonneveld, 26 j; Gerrit Schouten, 29 j. Oegstgeest, en Geertje van Houwelingen, 23 j. Boekenweek 1961 met Wim Kan De Boekenweek, die dit jaar van 25 februari tot 4 maart gehouden zal wor den, zet op vrijdag 24 februari in met de traditionele gala-avond in het Con certgebouw te Amsterdam. Prof. mr. I. A. Diepenhorst opent de Boekenweek, waarna het Concertgebouw orkest onder Bernard Haitink Wage- naar's Ouverture Cyrano dc Bergerac uitvoert. Tot de pauze, houdt dan Wim Kan, begeleid door Ru van Veen, een conference met teksten en liedjes van Annie Schmidt, Simon Carmiggelt en Seth Gaaikema. Na de pauze treedt het Nederlands Ballet onder leiding van Sonia Gaskell op, dat met begeleiding van het Con certgebouworkest onder Bernard Hai tink Rossini's La Boutique Fantasaue zal dansen. de visserij schepen in gebruik kunnen wor- den genomen. Het ligt niet zozeer in de bedoeling van het Staatsvissershavenbe drijf, nu reeds een deel van de afslag naar de Haringhaven over te brengen. Het nieuwe gebied rond de Haringhaven is bestemd voor werkplaatsen en maga zijnen en kan verder aan de zuidzijde worden benut voor de bouw van een nieuwe hal. Aan die nieuwe verlengde kademuur (totaal 600 meter) zullen in hoofdzaak schepen ligplaats krijgen, dde opnieuw voor de reis worden uitgerust of die bij machinefabrieken reparaties on dergaan. Vergaan van de Rubens In België is door de Onderzoeksraad voor de Zeevaart (te vergelijken bij de Raad voor de Scheepvaart te Amsterdam) een begin gemaakt met het onderzoek naar het vergaan van een van de groot ste en' modernste Belgische trawlers, de Oostende 297 ..Rubens" op 11 oktober aan de Zuid-Oost-kust van IJsland, nadat het schip verzekerd voor meer dan 28 mil joen Belgische frank was aangevaren door de Britse trawler „St. Apollo". Het schip zonk in een half uur; de bemanning, bestaande uit 19 kappen werd gered door de „St. Apollo'. LISSE Verkeersongelukken over 1960 Bij aanrijdingen in 1960 waren betrok ken: auto's 248; motorrijwielen en scooters 10; bromfietsen 51; wielrijders 55; voetgangers 9; aantal licht gewonden 42; aantal zwaar gewonden 24; met do delijke afloop 2; lichtbeschadigde voer tuigen 206; zwaar beschadigd 61; scha de aan andere goederen dan voertuigen 17; aantal gevallen waarbij geneeskun dige hulp werd verleend 54. Wallstreet lager Op de New Yorkse effectenbeurs daal den gisteren de koersen met fracties tot twee dollar. Prima-aandelenmet inbegrip van Ame rican Telephone behoorden tot de groot ste verliezers. De handel was vrij leven dig. Staal en auto's trachtten tegenstand te bieden, doch de meeste afdelingen slo ten zich bij de daling aan. De index van Standard and Poor voor 500 aandelen daalde met 0,54 tot 57,57 Stand schatkistpapier op 2/1 (27/12) in miljoenen guldens: promessen 247,3 (247,3), biljetten 2664,2 (2830,3). Onder curatele (Opgave v. d. Graaf Co.): J. v. Amsterdam, v^h. Hazerswou de. thans Noordwijk. NOORDWIJK Tenniisprofs komen naar Casino Naar wij vernemen, wil Jack Kramer, die zijn groep beroepsspelers uitbreidt, dit jaar in de eerste week van augustus tenniskampioenschappen voor hen orga niseren op het banen-compflex van de Noordwijksche Sport Vereeniging N.V., dit complex de zogenaamde „Casino- banenacht de Amerikaan Kramer één van de aantrekkelijkste van Euro pa. De beste zestien spelers van Kra mers Professional Tennis zullen dan onderling en mogelijk met nog enkele andere spelers hun krachten meten. Het zal de eerste keer zijn dat een dergelijke wedstrijd van vermaarde beroepsspe- in ons land wordt gehouden: tevo- werden niet anders dan exhibities gegeven. De ontmoeting loopt vooruit op de te zijner tijd te verspelen „open" wereldkampioenschappen. Het internationaal badgasbenftoeraooi (A-. B- en C-klasse) zal dientengevolge vermoedelijk moeten worden verscho ven naar half augustus. Hazersivoude bedreigd door ratten Alphen aan den Rijn Er zijn in Alphen vijf afdelingen van het Christelijk Jongeren Verbond met een tiental meisjes- en jongensclubs. Deze verenigingen en clubs verdeeld over de (Hervormd-kerkelijke) wijken bezitten een zekere mate van zelfstandigheid. Wel wordt gepoogd zoveel mogelijk samen tej werken. De „Federatie van Alphense C.J.V.'s", in het bestuur waarvan de afdelingen vertegenwoordigd zijn, is vrucht van dit pogen. Op initiatief van deze federatie is gisteravond in de grote zaal van Nabij een nieuw jaarsinstuif gehouden. De C.J.V.-jongeren, alsmede enige leid sters en leiders van clubs, werden ver welkomd door jeugdouderling J. Roelofs, die tot voor kort federatievoorzitter was. Door zijn benoeming tot ouderling heeft de heer Roelofs gemeend als voorzitter te moeten bedanken. Hij blijft echter ook in zijn nieuwe functie in de sector „vrije jeugd vorming" werkzaam. Na zijn dank te hebben uitgesproken voor de ondervonden samenwerking, leg de hij, door overdracht van de voorzitters hamer, de leiding in handen van zijn op volger, de heer J. Pont. Deze laatste be dankte op zijn beurt de heer Roelofs voor alles wat deze in het belang van de fe deratie heeft gedaan en hij zei van de aanwezigen te verwachten, dat zij ook dit jaar hun volle medewerking zullen geven. Deze avond kenmerkte zich overigens door een gezellig en ongedwongen samen zijn. Verscheidene jongeren leverden een bijdrage. Er waren soms leuke vondsten. Ook was er een prettige afwisseling. Het geheel vormde een soort caoaretprogram- ma. Hoewel dc bijdragen op zich in de meeste gevallen wel waardering en bij val verkregen, wilde het ons voorkomen, dat het programma als geheel wat Gemeenteraad vergaderde DE RAAD dezer gemeente kwam onder voorzitterschap van de burge meester in openbare vergadering bijeen. De voorzitter hield de ge bruikelijke nieuwjaarsrede. Hierin memoreerde hij de aankoop van he „Huijs te Warmondt". Het plan Zwanenburgerpolder wacht nog steeds op de vereiste goedkeuring. Uit een oogpunt van recreatie, woningbouw en industrievestiging achtte hij het van groot belang dat de goedkeuring spoedig afkomt De moeilijke financiële positie van de gemeente belemmert de uitvoering van hoognodige plannen. De bevolkingsaanwas bedroeg in 1960 slechts 45 zielen. Op 1 januari waren 7 woningen in aanbouw er> thans is goedkeuring verleend voor de bouw van 19 premiewoningen en 9 woningwetwoningen. De rede werd namens de raadsleden beantwoord door de heer J. G. van Vliet. Tot lid van' de commissie van toezicht op het lager onderwijs werd benoemd de heer G. C.Buters. Aan K. en O. te Warmond werd subsidie beschikbaar gesteld van j terwijl tevens een garantiesubsidie 255 werd verleend voor een te geven concert door het Nederlands Kamerkoor Door de heer Th. Lecncn was eer roepsdhrift ingediend tegen het besluit van B. en W. tot weigering van eer bouwvergunning voor dc bouw van eer garage bij de woning Julianastraat 1 B. en W. deelden mede, dat zij zich op nieuw over deze bouwaanvrage hebben beraden. Zij hebben besloten hun af wijzende beschikking te handhaven. De mogelijkheid bestaat de garage op eei dere plaats te bouwen, doch de desbetref fende persoon bleek hiertoe niet bereid Na enige bespreking werd besloten de be slissing te verdagen, opdat B. en W. de kwestie nog eens aan een nader onder zoek kunnen onderwerpen. Havengelden Aan de orde kwam hierna het voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing en invordering van haven- kadegelden. De heer Van Vliet wilde in de verordening een bepaling opgenomen zien, dat ook voor rondvaartboten abonnement beschikbaar is. Dit zot uitvoering van de verordening zeer gemakkeUjken. De heer Willemsen ook een abonnement beschikbaar willen stellen voor kadegeld. Deze suggesties zullen door B. en t overweging worden genomen. T^EDERLAND telt sinds gisteravond een nieuwe club: de Gouden platen- club, een kring van succes volle Nederlandse artiesten die van tijd tot tijd hun vo cale of instrumentale pres taties laten vastleggen door de platcnverkoopmaatschap- pij Phonogram. Voor het behalen van het magische verkoopcijfer 100.000 van een plaat krijgen zij de in deze branche gebruikelijke onderscheiding: een gouden plaat. De oprichting van deze club werd gisteravond be den platen-club: Willy AI- berti („Marina), de Blue Dia monds („Ramona"), Corrie Brokken („Milord"), Joop de kend gemaakt tijdens de af- Knecht („Ik sta op wacht"), scheidsreceptie Phono- Leni en Ludwig („Schön ist gram-directeur Coen Solle- die Jugend"), de Limburg- veld, die is opgenomen in de se zusjes („De boeriniiekens- directie van de hoofdindus- - - triegroep electroacoustiek Philips. Volgens de heer Solleveld behoren tot nu toe de vol gende artiesten tot de Gou- dans"), Malando („Ole Qua- pa"), Schriebl en Ifupperts („Schneewaltzer"). de Drie Jacksons (voor een aantal potpourri's, waarvan in to taal al een miljoen platen zijn verkocht), de Twee Jan- „Ole Quepa" ook met een tjes („De smokkelaars"), en gouden plaat werd beloond. Maria Zamora („Mama el De heer Solleveld zei dat Bayon"). de Gouden platen-club de bevordering beoogt van de Nieuwe leden in deze kring onderlinge vriendschap en waren de Blue Diamonds, die wederzijdse waardering, ter- hun gouden plaat kregen wijl men er voorts naar zal voor „Ramona", de plaat streven door behulpzaamheid waarvan er overigens al gn goede raad aan jonge ta- 150.000 aan de man aijn et- |ml€n he( nlveau van dc Nederlandse muzikale klein- bracht. Als nieuw lid werd tevens begroet „Tango-ko ning" Arie Malando wiens kunst te handhaven. Uitvoerig werd gediscussieerd voorstel met betrekking tot overdracht van onderdelen der bezittingen „Huijs te Warmondt". De heer Van Vliet mening, dat aan de stichting Zuidhollands Landschap te veel wordt gegeven en de gemeente te weinig. Hij achtte het groot bezwaar, dat de stichting geen grond wil afstaan voor het kasteel, zodat de eventuele toekomstige eigenaar alleen het kasteel kan kopen. Ter voorkoming van teleurstellingen ook op ander gebied vond hij het gewenst, dat eerst met de stichting tot een concrete overeenkomst wordt gekomen. De voorzitter zei: „Wanneer wU nu eisen gaan stellen die voor de stich ting niet aanvaardbaar zijn, komen wij in een moeilijke positie. Men moet niet uit het oog verliezen, dat de ge meente nimmer tot aankoop van deze buitenplaats had kunnen overgaan, wanneer de stichting niet bereid was geweest het bos voor haar rekening te nemen. De heer Groenendijk merkte op, dat de beslissing reeds is gevallen. Het betreft slechts nakaarten. Hij zag de zaak niet somber in en was ervan overtuigd, dat goede samenwerking tussen de stich ting en de gemeente zal komen. Met de nota die door B. en W gediend met betrekking tot enkele zaken betreffende de bezittingen van het Huijs te Warmondt kon de raad zich in grote jnen verenigen. De bedoeling is dat een contaotcoiranis- e in het leven zal worden geroepen, be staande uit 3 personen, van wie 2 van de stichting en 1 uit de gemeente die ver schillende problemen die zich zullen voordoen met de stichting zullen be spreken. De heer Van der Kroft betreurde het. at de gemeente de ezelsweide niet heeft kunnen behouden. Bij de rondvraag vroeg de heer Weijesrs eer toezicht op het sportterrein gezien de vernielingen die worden aangebracht. De heer Van Vliet zou gaarne zien, dat W. de verbreding van de trottoirs langs de Herenweg in studie namen, de heer Groenendijk wees op de gevaarlijke toestand ten gevolge van de •erttreding van de spoorwegovergang. De voorzitter zegde toe hieraan de nodige aandacht te zullen besteden. Kerstbomen verbrand Voorafgegaan door een drumband trokken gisteravond kort na zeven uur vele met kerstbomen beladen kinderen de Baan naar een open terrein de Julianastraat, waar de brandweer het ontstak in de grote brandstapel- De wind joeg de vonken in de richting het bos. zodat de ook aanwezige brandweerauto geen dienst behoefde te doen. Jong en oud heeft overigens ge noten van dit vurig festijn. Markt Vermeldenswaard is, dat een gedeelte van de zaal als markt was ingericht. In de pauze kregen de aanwezigen gelegen heid tot het kopen van verversingen. De winstopslag was ten bate van 't jeugd werk en van Kerkbouw West. (Voor het zelfde doel waren eerder op de avond een drietal cakes „Amerikaans" ver kocht). In een van de kramen was zelfs gelegenheid om, tegen betaling van eer dubbeltje per steen, een kerk te bou wen. Ook werd op de feestelijk versierde markt aandacht gevraagd voor de lees bibliotheek van de Federatie. Even voor de pauze was de markt door een burgemeester met een plechtige toe spraak (en een geweerschot) officieel ge opend. De potsierlijk uitgedoste „Oliebol lenband" zette dit grootse gebeuren amu sante luister bij. Leesbibliotheek C.J.V Ruim 3500 boeken, ondergebracht in een viertal uitleenposten, staan jongeren én ouderen deze winter ter beschikking. Deze lectuur is het eigendom van de C.J.V.-federatie. Tegen betaling van luttele bedrag van 12 cent per boek wil men graag zoveel mogelijk volwassenen en jeugd van dienst zijn. De uitleenposten en de uren van open stelling zijn: gebouw Jonathan, vrijdag 19.00-20.00 uur; gebouw Bethel, zaterdag 16 30-17.30 uur; voormalige school Castel- lumstraat, zaterdag 1745-18.45 uur en Verenigingsgebouw Gouwsluis. donder dag 19.00-20.00 uur. Aanbesteding grondwerk Gisteren hield de dienst van gemeen tewerken een openbare aanbesteding voor het verrichten van grond-, riole- rings- en bestratingswerken ten westen van de Wielewaalstraat met het bouwen van een duikerbrug over de Kromme Aar. Voor dit werk schreven ndet min der dan 22 aannemersbedrijven in. Van hoog naar laag waren dat: C. de Rade. Rotterdam, 403.000; firma L. Beider Zn, Rotterdam, ƒ402 000; G. van Dijk Zn, Hardinxveld-Giessendam, 398.000: J. F. Barth, 's-Gravendeel, ƒ389 500; J. Mens, Lisse, ƒ389.000; J. Brudssen en Westerhof, Nieuwendijk N.B., ƒ382.000; N.V. G. Hulsebosoh, Bloemendaal ƒ380.000; Gebr. Schouils N.V., Leiden, ƒ376.000; N.V. Trio, Woerden, ƒ372.900. C. A. Langeveld, Alphen aan den Rijn. 369.900; G. Feddema, Baambrugge. 363.000; J. Vernet Co, Hazerswoude. ƒ362.600; H. Oudenes, Alphen aan den Rijn, ƒ362.000; A. C. A. van Essen. Am stelveen. ƒ361.000; J. Stam, Voorschoten. ƒ357.000; Koster en Visser, Waddinx- veen, ƒ355.500: firma Loeve, Delft. ƒ350.000; J. C. Koridon, Vinkeveen. ƒ350.000; J. M. Samson, Oegstgeest, ƒ348.000; A. v. d. Voorde. Amstelveen, ƒ348.000; G. van Herk, Ndewerkenk aan den IJssel, ƒ341.000, en ten slotte het aannemersbedrijf Maas uit .Sneek met ƒ294.000. De raming werd ndet bekend gemaakt. De gunning is nog aangehou- ALKEMADE Landhuis Het architecten bureau Van Damme en Hofman te Hoofddorp heeft namens de heer J. Duivenvoorden het bouwen van landhuis opgedragen aan de firma Gebr. Akerboom te Rijpwejering. WOVBRl'GGE Scheepvaartverkeer over 1960 In het afgelopen jaar passeerden de volgende vaartuigen de provinciale brug de Woudwetering: Motorschepen 17.554 (12.819), schepen mot mechanische hulpkracht 150 (252), zeeschepen 11 (10), motorsleepboten 948 (1129), gesleepte schepen 1672 (2119), houtvlotten 20 "22) baggermolens 73. Wat de plezier- vaart betreft, passeerden er: motorjach- (657), zeiljachten 583 (596) en passagiersboten 376 (451), totaal 1869 vaartuigen (1915). In 't geheel werd de brug 13.055 maal geopend (13.051), dat ls gemiddeld 36 keer per dag (de zon dagen meegerekend). In het gehele land wordt thans een actie gevoerd tegen de bruine rat en bovenstaande foto toont aan, dat deze bestrijding in Hazers woude beslist geen overbodige luxe is, alhoewel heel wat Hazerswoude- naren dat wel denken, blijkens de geringe medewerking, die aan de bestrijding wordt gegeven. De foto toont de buit van slechts één nacht op vier bedrijven; totaal 35 ratten. Waarschijnlijk zal deze foto beter dan wat ook vele burgers en eige naars van bedrijven in Hazerswoude ervan overtuigen, dat het verlenen van medewerking aan de ratten- bestrijdingsactle een dringende noodzaak is. OUDE WETERING Scheepvaartverkeer In december passeerden de provinciale brug in de richting Sassenheim 746 ge laden schepen met 64356 ton, ledige sche pen 257 met een tonnage van 29462 ton, 69 sleepmotoren en 32 overige schepen. In de richting Oude Wetering 488 ge laden schepen met 44130 ton, ledige schepen 467 met 38211 ton, 73 sleepmo toren en 15 overige schepen. TER AAR Poldervergadering De Uiteindse en middelpolder houdt een buitengewone ingelandenvergade ring op vrijdag 6 januari in zaal Van Op de agenda staat de kwestie van de Sluis aan de Aardamseweg, het heffen van sohutigelden voor deze sluis en be spreking van de gevolgen van het be- 1 sluit van G.S. de sluis voor de vaart op te houden. Dus opnieuw een belang rijke vergadering voor deze polderge meenschap. Chr. Nat. School Vrijdagavond 6 januari wordt een le denvergadering gehouden van de ver eniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs in het gymnastieklokaal der school, aan vang 8 uur. De agenda vermeldt naast de verkiezing van een nieuw bestuurs lid in de vacature van de heer G. Vos. die niet herkiesbaar is, een inleiding van het hoofd der school, de heer K. H. Heys j over honderd jaar dhr. nat. schoolleven 1 Vierentwintig personen hebben gisteren vroeg het leven verloren toen bij Vaasa aan de Finse westkust een DC-3 passa gierstoestel van de luchtvaartmaatschap pij Finnair neerstortte. Het toestel, dat ziah in de mist gereec maakte voor de landing, kwam midden in een bos terecht. Het was op weg van het vliegveld Konby aan de Botnische i Golf naar Vaasa. Er bevonden zidh 21 passagiers en drie bemanningsleden aan Voor Finnair is dit het eerste ongeluk in de dertig jaar oude geschiedenis der maatschappij. Adenauer 8 februari naar De Gaulle Verwacht wordt dat bondskanselier Adenauer president De Gaulle op 8 fe bruari in Parijs zal ontmoeten, zo heeft woordvoerder van het Westdultse ministerie van buitenlandse zaken in Bonn meegedeeld. i zei dat de bondsrepubliek in prin cipe een voorstel van de Franse rege ring heeft aanvaard om op 9 en 10 fe bruari een conferentie van de regerings- leiders van de zes E.E.G.-landen te hou- KATWIJK AAN DEN RIJN Tijdelijk schoolhoofd In de vacature ontstaan door het over lijden van de heer W. van Veen heeft het i bestuur van de gereformeerde school met ingang van 1 januari jl. benoemd tot tijdelijk hoofd de heer J. F. H. de Zeeuw te Veendam. Varkevissers Plaatwerkerij ZUIDSTRAAT 67 ist zijn geachte clientele, vrienden EEN GEZEGEND 1961 Op donderdag 5 januari 1961 des namiddags 3 uur Met alleen le kwaliteit en prima aflevering tegen scherp concurrerende prijzen. Ter kennismaking geven w(J bij aankoop van vlees 250 gram gerookte rookworst voor slechts 1 kwartje SECR. VARKEVISSERSTRAAT 226

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 4