Eerste vleugelboot suisde over de Kagerplassen Leidse Chr. Kampeervereniging vierde feest in eigen sfeer Directeur P. C. Broekhoff werd gistermiddag geinstalleerd LIJMEN? Met VELPON zie je er geen barst van IWEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 4 JANUARI 1961 Agenda voor Leiden Woensdag: Gebouw Prediker, Jan Vossensteeg, 7.30 uur n.m.: Filmavond lyceïstenver- enieing Amicitia et Animo Juncti. Donderdag Foyer Gehoorzaal, 2 en 4 uur: K. en O- film voor de jeugd; De Sneeuwkoningin, van Leo Atamanov. Lakenlhal, 2 uur: Ledenvergadering Kamer van Koophandel. Volkshuis, 8 uur: Vereniging voor Pedagogiek, kunstavond. Vrijdag Gansoordbmg, 3 30 uur: Officiële opening door wethouder Jongeleen. Restaurant Van der Heijden, 8 uur. Ledenvergadering CJï.U., D .van der Kwaak over de politieke situatie. Gymnastieklokaal ohr. ulo-sohool Leid se Hout, 7.30 uur: cabaretavond voor Tottèn, uitgaande van klas A 4 van ohr. Restaurant Van der Heijden, 8 uur: Ons Groonegerlaand, njjjoarsveziede. Leiderdorp, Kantine Touwfabrie- ken, 36 uun Snelschaaktoernooi t.g.v. zilveren jubileum V.T.L. Apotheken Geopend apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel, 20136. Films Casino (7 en 9.16 uur): Hotel de vrijge zel (14 jaar); 2-30 uur: Donald Duck en zijn vriendjes (alle leeftijden), donder dag: Tosca, opera van Puccini. Lido (2.30, 7 en 9.15 uur); Zo zal je er een hebben (alle leeftijden). Luxor (2.30, 7 en 9.16 uur): Hier radio' Luxemburg (alle leeftijden); 11, 12 en 1 uur; Huwelijksreportage Koning Boude- wijn en Dona Fabiola. Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Alles de Iuchit ln (alle leeftijden), donderdag: Jadlhouae Rock (14 jaar). Studio (2-30, 7 en 9-16 uur); True as a turtle (alle leeftijden). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Nooit op zondag jaas). Tentoonstellingen Rijksmuseum van Oudheden, Panorama der prehistorie (tot 15 januari) Hal academie, schilderijententoonstel ling uit Britse Gemenebest (tot 10 jan.) Lakenhal, Negen Leidse tekenaars (tot 23 januari). Musea, instituten, leeszalen e.d. Inlichtingen kantoor VVV, Steenstr. lb: elke dag geopend van 9 tot 5 uur. op zaterdag tot 1 uur. Rijksmuseum voor Oudheden. Rapen burg 28: elke dag geopend van 2 tot 4 u. Archeologisch instituut, Rapenburg 26, elke dag algemene studiezaal en uitleen bibliotheek tot 5 uur (behalve zaterdag middag) Academisch-Historisch museum. Rapen burg 72, elke dag geopend van half 10 tot half 1, uitgezonderd op dinsdag en vrij dag van 2 tot 5 uur. Legermuseum „Generaal Hoefer", Pest huislaan 7, elke dag geopend van 105 u Pilgrimfathers-huisje, Boisotkade 2, elke dag geopend van half 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Rijksherbarium, Nonnensteeg 1: elke dag geopend van 8.30 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur (behalve zaterdagmiddag) Contactbureau voor afgestudeerden. Rapenburg op maandag, woensdag en vrijdag geopend van 10 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur. Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- straat 27, maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag en donderdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur. Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6; maandag, dinsdag en donderdag van 4 tot 5.30 u„ woensdag en zaterdag van 12 tot 4.30 u. en vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds. Geologisch en mineralogisch museum, Garenmarkt lb: elke dag geopend van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Gravensteen, Pieterskerkhof 6, juridisch studiecentrum, elke dag te bezichtigen tussen 9 en 12.30 en van 2 tot 5 uur (liefst in de vakanties). Concierge: Kolf- makersteeg 16a. Bibliotheek universiteit. Rapenburg 74. elke dag algemene studiezaal en uitleen afdeling. geopend van half tien tot half 6, op zaterdag tot 5 uur. Mil j ardenci j f ers bij Ned. van 1845 Bij alle bedrijfstakken van de Neder landen van 1845 is volgens hoofddirecteur mr. P. Heering een flinke premiestijging geboekt. De nieuwe produktie bij de levensver- zekeringimij., die over 1959 meer dan een half miljard bedroeg, was in 1960 f 640 miljoen, de netbo-vooruitgaing nam toe tot f 400 min-, zodat het verzekerd be drag steeg tot f 3.879 min. en de 4 miljard spoedig zal worden volgemaakt. Het premie-inkomen der levensverzekeringmij overschreed de f 100 min. Bij de schadeverzekeringen stegen pro- duktie en premie-inkomen belangrijk. De schadepercenitages vertoonden mede door scherpe concurrentie enige stijging. De in 1959 in Canada overgenomen The Hali fax had een goed jaar. De Canadese Com mercial Life Ins. passeerde in mei de 100 min dollar. De Australische Anic is ook het levensverzekeringsbedrijf gaan uitoefenen, en deze produktie overtrof verre de verwachting. De beleggingen namen in de eerste 11 maanden met ruim f 85 min toe, het aan tal beleggingsveranderingen haalde een record van f 275 min. Aan nieuwe hypo theken werd f 60 min uitgezet. Woning bouw, leningen aan overheid en be drijfsleven waren verder de belangrijkste Het premie-inkomen van het concern was ruim een kwart miljard, de balans zal de miljard overschrijden. De vooruitzichten zijn gunstig, doch de voorgestelde afschaffing van de fis cale egalisatiereserve voor assuradeuren werpt doorover een schaduw. WAREN gisteravond bij Van ■*-' der Heyden aan de Breestraat geen tenten opgeslagen, toen het be stuur van de Leidse Christelijke Kampeervereniging er recipieerde ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de vereniging. Het ging er zelfs officieel aan toe, iets waar aan de L.C.K.V, bij haar eigenlijke optreden bepaald een grondige hekel heeft. Maar alle receptiegangers had den iets meegebracht van het zon nige humeur dat er 's zomers moet zijn als het huis in de stad is verwis seld voor de tent in de vrijheid. En zo werd deze receptie een waar genoegen, laat staan de daarop volgen de feestavond. Voorzitter W. Lagendijk, secretaresse mej. I. Alting en penningmeester P. de Goeijer namen alle gelukwensen met een brede glimlaoh en hartelijke woor den, die getuigden van vriendschap en erkentelijkheid, in ontvangst. De heren C. van der Horst en W. Bleijie kwamen namens de Ó.J.V. „Pre diker" feliciteren, de jongedames Maere- met en Van den Berg namens de meis- jesolub „Wees een Zegen", ds. Van Ach terberg, praeses, en ds. Groot, scriba, namens de centrale kerkeraad van de Hervormde Gemeente (ds. Van Achter berg ook als oud-hoofdofficier) en de heer C. Vermeer, koster van de Marana- thakerk, namens de C.J.C. „Eendracht" (hij bood behalve gelukwensen een ge schenk aan). Wij zagen ook de heer Van de Porhpc, directeur van de Leidse Volksuniversi teit K. en O., die verscheidene kampen van de L.C.K.V. heeft mede geleid. En dan ds. H. Alting, oud-Leid en a ar, thans predikant van de Geref. Kerk in Uit- huizermeedan. Wij vroegen hem of hij speciaal of mede voor dit jubileum uit het hoge Noorden was overgekomen. Dat bleek niet het geval te zijn. Een dominee heeft na de drukte van Kers: en Oud en Nieuw graag een week ver tof. Zijn oud-kampersJhant braóht hen- op deze receptie, waar vroegere vriend schappen weer even betékenis kregen. Mej. E.' Paats en mej. M. E. du Po- vertegenwoordigden het Geref. Jeugd verband en ds. D. H. Gijsbers, Herv predikant te Lei-mudden, was er als half- time-jeugdpredikant van Leiden, na-i mens de centrale commissie voor het jeugdwerk van de Herv. Gemeente. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Johanna Wilhelmina d v P Hartevelt en J W Moenen; John Gerrit z v J Terpstra en T Boonstra; Ingrid d v J van Haas trecht en A C M Oomen; Irene Louise Anna d v W L Baars en H C Foppele; Martine Hugoline d v H van Duijn en M Zuijderduijn; Wilhelmus Ludovicus z v C J Kop pers en L Etman: Eduardus Gerar- dus Marinus z v W P van Aken en J W Harte veld; Eva Magdalena d v B A Verhey en E H Ulrich. OVERLEDEN: A Spek. 66 jr, wed. van W Sloos, H E Christiaanse. 56 jr man: M Heemsbergen. 67 Jr. man; T Visser 50 jr, echtgen. v A P Bave- laarj W Kleijn. 44 jr. man: W F de Wolf. 64 jr. man: H Holverda, 70 jr, echtgen. v G Baart. (Advertentie) Voor prima PAARDEVLEES vakkundige bediening NIEUWE LEIDSE PAARDENSLAGERIJ HOGEWOERD 135 Opdrachten voor Wernink Wernink's Tenrvisvloeren heeft van de dienst van Publieke Werken te Amster dam opdrachten gekregen voor het aan leggen van vijftien tennisbanen nabij de Pilotenweg en van vier banen bij .de politiesportschool. Halfverharde sportvelden moeten on der meer worden aangelegd te Amers foort voor de Genie en te Breda voor de dienst van Openbare Werken. Ned. Studenten Orkest maakt weer tournee Het Nederlandse Studenten Orkest zal in januari weer een concerttournee door ons land maken om geld bijeen te brengen voor de stichting. Het Neder lands Studenten Sanatorium en het Uni versitair Asyl Fonds. Jan Brussen leidt wederom 't orkest, solist is Hans Derck- sen. die het eerste Pianoconcert van Beethoven zal spelen. Het Drogramma vermeldt verder het Concertino voor Orkest, dat Otto Ketting speciaal voor het Ned. Studenten Orkest geschreven heeft Op de Kagerplassen had gisteren de officiële overdracht plaats van de eerste in Nederland gebouwde Aquavion, een vleugelboot, die in Nederland in licentie wordt vervaardigd door de N.V. Aquavion Holland te Den Haag en de N.V. „J. en K. Smit's aluminium verwer kende industrie" te Krimpen. De boot is 6,75 meter lang, beschikt over twee buitenboordmotoren met een totale capaciteit van 160 pk en kan met een snelheid van 55 hm tien mensen vervoeren. Deze eerste vleugelboot, de Golondrina, is gebouwd voor de aannemings maatschappij D. Blankevoort en Zn. te Bloemendaal, die in samen werking met een zustermaatschappij in Equador bezig is met de aanleg van een moderne haven. De basis van de werkers is ongeveer 35 km van de haven verwijderd zodat het personeelsvervoer tot nu toe een grote handicap vormde. De Golondrina werd gedoopt door een dochter van de heer Blankevoort. De eigenlijke overdracht, die plaats had in het café van Tante Kee in De Kaag, werd onder anderen bijgewoond door enige hoogleraren, die hebben bijgedragen aan de ontwikkeling van de vleugelboot. Tijdens een korte proefvaart heb ben we ervaren, dat de boot, die een snelle start heeft, bijzonder goed wendbaar is. Op topsnelheid verheft de boot zich vrijwel geheel boven het water, waarbij aan voor- en achterzijde een paar vleugels zichtbaar worden, die de boot een stabiele ligging geven. Naar wij vernemen, heeft ook Wilton-Fijenoord inmiddels een Aquavion- vleugelboot besteld voor personeelsvervoer bij reparatiewerkzaam heden in Schiedam. (Foto N. van der Horst) Tramrails Hogewoerd Op het ogenblik worden de tramrails verwijderd tussen de Watersteeg en het kruispunt Hogewoerd-Gangetje-Kore- vaarstraat. Het verkeer is omgelegd. De opening van de Gansoordbrug. aanstaan de vrijdagmiddag, betekent ongetwijfeld een verlichting van de verkeersmoeilijk heden, die het opbreken van de tramrails meebrengt Voetgangster onvoorzichtig overgestoken Een 22-jarige laborante uit Noordwijk stak gisteravond zonder voldoende op het verkeer te letten de Rijnsburgerweg, ter hoogte van het Academisch ziekenhuis, over. Zij werd door een auto aangereden en met een linkerbeenfractuur, gekneus de hand en hoofdwond het A.Z. binnen gebracht Praeventieve Geneeskunde overwon crisis TN TEGENWOORDIGHEID van een aantal genodigden had gistermiddag in het gebouw van het instituut de installatie plaats van de heer P. C. Broekhoff als directeur van het Ned. Instituut voor Praeventieve Genees kunde te Leiden. Ook minister mr. dr. C. J. M. A. van Rooy gaf van zijn belangstelling blijk. Zoals bekend, werd de heer Broekhoff ruim twee jaar geleden met de heer S. Spijer tot bewindvoerder benoemd met als taak interne moeilijkheden, die in het instituut waren gerezen, op te lossen. De heer Broekhoff, die evenals de '.er Spijer arts is, heeft zich in tal van functies onderscheiden door grote organisatorische en medische capaciteiten, vooral ook bij de Kon. Marine. Hij kreeg hier de rang van uice-admiraal. Reeds eerder was hij ridder Nederlandse Leeuw en offi cier in de orde van Oranje-Nassau geworden. De heer Broekhoff is thans 57 jaar. Het Nederlands Instituut voor Prae ventieve Geneeskunde (beschermvrouwe Koningin Juliana) wordt door de „Stich ting ter bevordering van de praeventie ve geneeskunde" in stand gehouden. Deze stichting wordt bestuurd door het bestuur van de Gezondheidsorganisatie T.N.O. De leiding van het instituut be-' rust bij de raad van beheer, waarin zit ting hebben: prof. J. de Groot, voorzitter prof. dr. mr. P. A. M. Baan, mr. G. C. van Dijk, H. J. Dijkhuis, arts, prof. W. F. J. M. Krul, J. Landman, prof. dr. P. Muntendam, dr. E. H. Reerink, prof. dr. J. W. Tesch. Als inslituutstaak wordt nu ge zien: het verrichten van toegepast wetenschappelijk onderzoek gericht op de reactie van de mens op zyn omgeving, zulks ter voorkoming van ziekte en ter bevordering van de ge zondheid. De herkomst van de gel den van het Instituut (Praeventie- fonds) maakt het duidelijk, dat vooral de arbeidende mens de bij zondere belangstelling heeft. Belangrijke taak De installatieplechtigheid stond onder leiding van prof. J. de Groot, voorzitter van de raad van beheer en de installatie werd verricht d-oor prof. dr. J. W. Tesch, voorzitter van het stichtingsbestuur. Deze wees in een korte toespraak op de grote betekenis, die het instituut in hei verleden voor de volksgezondheid heeft gehad en op de taak, die nog voor het instituut is weggelegd. Hij dankte de heren Broekhoff en Spijer voor hun ac tiviteiten in de afgelopen jaren. Bei den hebben blijk gegeven de eigenschap pen te bezitten, die voor het vervullen van hun moeilijke taak nodig waren. Nadat prof. Tesch de heer Broekhoff met enkele woorden had geïnstalleerd werd nog gesproken door prof. De Groot, die zijn bewondering uitsprak voor de wijze, waarop de heren Broekhoff en Spijer hun taak hebben verricht, prof. dr. J. Koekebakker, die namens de me dewerkers van het instituut het woord voerde, de heer Spijer en de heer Broekhoff, die op een vruchtbare onder linge samenwerking hoopte. Bij de installatie van de heer Broek hoff als diireoteur waren onder anderen aanwezig vertegenwoordigers van de Gezondheidsorganisatie T.N.O. en van het Preventiefonds, curatoren van de Leidse universiteit, waarmee het insti tuut nauw samenwerkt, de eerste direc teur en grondlegger van het instituut, prof. J. P. Bijl. vele hoogleraren en de direoteur-generaal van de volksgezond heid, prof. dr. P, Muntendam. Zoeterwoudse koe stierf Ook de C.JJVI.V. „De Ontmoeting" en de C.J.V. „Irene" lieten zich niet onbe tuigd. Dr. P. L. Schooniheim was er als voorzitter van de Leidse Jeugd-Actie en de heer J. H. Sira niet als oud-koster van de Pieterskerk, maar als oud-kam per, zoals zoveel kampers en oud-kam pers deze avond alleen al door hun op gewekte presentie van begin tot eind plezierig hebben gemaakt. Na de receptie begon de feestavond in de grote zaal. Er was een onder houdend programma opgesteld van muziek, film, goochelen, conférence gelegenheid tot ongedwongen ge- Ds. Gijsbers van Leimuiden, half time-jewgdpredikant in Leiden, wenst hier het bestuur van de Leidse Christelijke Kampeervereniging ge luk. Hij deed dat namens de centrale commissie voor het jeugdwerk van de Herv. Gemeente. (Foto N. van der Horst) het bestuur namens een comité uit de vereniging een enveloppe met in- thoud aan 1toor de aanschaffing van sprek. De heer P. P. de Koning bood| kampeermateriaal. Bromfietser op Geregracht aangereden Op de Geregracht wilde gisteravond omstreeks half negen een bromfietser draaien, maar hij zag niet de auto die op dat ogenblik naderde. De bromfietser werd aangereden en werd met een her senschudding en een hoofdwond door de E.H.D. naar het A.Z. gebracht De vroui van de autobestuurder kreeg een shock. De opening van de Bevrijdingskerk Volgende week woensdag 11 januari dus wordt de Bevrijdingskerk in Lei- den-Zuid-West in gebruik genomen. Dat gebeurt in een bijeenkomst, die om 8 uur begint'De avond daarop donderdag 12 januari is er gelegenheid tot bezichti ging voor de eigen leden. Op dinsdag 17 januari kan ieder die maar komen wil kerk en bijgebouw bekijken. Op zondag 15 januari houdt de Geref. Kerk 's 1 gens een dankdienst ter gelegenheid de opening, 's Avonds om 5 uur is er gemeenschappelijke bijeenkomst met de Hervormden in deze wijk, waarin ds Bouter, Hervormd predikant, en ds Heule, Geref. predikant, hopen te spre ken. Deze bijeenkomst zal het karakter dragen van een evangelisatiesamenkomst. Er zijn besprekingen gaande om te komen tot meer van dergelijke bijeenkomsten, zoals met Pasen en Pinksteren. Leider dorpse jongen verfde kano Het drama van het overlijden van de 4-jarige stamboekkoe Liesje .eigendom van de Zoeterwoudse veehouder C. W. van Haastert, heeft zijn einde gevonden in een uitspraak van het Leidse kanton gerecht. De koe moest worden afge maakt wegens loodvergiftiging, opgedaan door het likken aan een pas gemenlede kano op een weiland langs de Vlietweg. Een Lciderdorpse 17-jarige jongen had daar met toestemming van de veehou der de kano neergelegd maar hij had niet gevraagd of er bezwaar bestond te gen het verven van de kano. Bij monde van de rechtskundig advi seur Th. J. van der Heijden te Leiden stelde de veeh&uder de ouders jongen voor het kantongerecht sprakelijk voor de niet onbelangrijke schade. De ouders verwezen naar d< w.a.-verzekering doch de verzekerings maatschappij weigerde de schade te dek ken, aanvoerende, dat het hier geen wet telijke maar een contractuele aansprake lijkheid betrof. Door mr. B. H. G. J. Randag. advocaat te Amsterdam, lieten de ouders voeren, dat zij niet aansprakelijk ren voor de daad van hun minderjarige zoon. Ook de aansprakelijkheid minderjarige betwistte mr. Randag op grond van het feit, dat de boer zou heb ben geweten, dat de kano werd geme- De kantonrechter achtte het meniën van de kano een onrechtmatige daad van de minderjarige, die hij daarop veroor deelde tot betaling van de hoofdsom, rente en proceskosten. De vordering te gen de ouders achtte de kantonrechter iet voor toewijzing vatbaar. ljzerseclor Verblifa naar Polynorm De N.V. Vereenigde Blikfabrieken heeft haar ijzersector te Doesburg op 1 januari ngebracht in de N.V. Polynorm na fi nanciële reorganisatie van Polynorm en tegen afgifte van een belangrijk pakket mndelen in deze N.V. De verdeling van het gewijzigde ge- ilaatste kapitaal van Polynorm zal dan :ijn: Herstelbank f 3,25 miljoen. Ver blifa f 1,5 min. en Hope en Co. f 250.000. De produktie van beide N.V.'s zijn of ge- gelijksoortig of zij vullen elkaar goed aan. Door de overbrenging van de apparatuur voor stamp- en dieptrekwerk ;n Doesburg wordt Polynorm dat zich ontwikkeld had tot een belangrijk toe leveringsbedrijf voor metaalverwerkende ndustrie en bouwnijverheid een der groo-lste Nederlandse pers- en stampbe- 1 het aantal van haar medewer kers wo-dt belangrijk uitgebreid, terwijl Verblifa te Doesburg personeelszorgen had. De ruimte en het personeel te Does burg 9tellen Verblifa in staat de produktie van blikemballage uit te breiden. Gedu rende de lange overbrengingstijd zal Ver blifa voorzover nodig nieuwe opdrachten n Doesburg uitvoeren onder haar ver antwoordelijkheid. Drs. A. J. de Groot blijft directeur van Polynorm, terwijl de heren H. Hofmeester en H. A. Fruin, directeuren van Verblifa toetreden tot de raad van commissarissen, heer Hofmeester voorzitter is. TERLOUW WERD WINNAAR De 28-jarige boekhouder Wim Terlouw uit Bodegraven is winnaar geworden van het internationaal damtoernooi. dat van 26 december tot cn met 3 januari in Am sterdam is gehouden. De grote teleurstel ling in dit toernooi was het spel van de buitenlanders van wie vooral de Italiaan Fanelll bijzonder tegenviel. Hjj behaalde slechts twee punten uit evenveel remises tegen de Belg Slaby, die op de voorlaatste plaats eindigde. In het jeugdtoernooi moest het Sonnen- born-Berger systeem de beslissing bren gen ln de rangvolgorde. Daarhjj kwam de 18-jarige Groningse gemeenteambtenaar Tammo Aeilkema als winnaar uit de bus. De uitslagen van de veertiende en laat- ste ronde waren: TerlouwKinnegen 1L BeekeMulder ll, Slaby—Van Leeuwen 02, FanelüiCükrogelrwik 02. De eindstand: 1. Terlouw 20 pt. 2. Beeke 19 pt. 3. Van Leeuwen 17 pt. 4. Kinmegen 16 pt. 5. Okrogelnilk 15 pt. 6- Mulder 12 pt. 7. Slatoy 1-1 pt. 8. Fanelli 2 pt. De jeugdgroep: HoekstraWalraven 2—0. HolsfcvoogdMorseld l1. Wiggers— Fisser l1, AeilkemaHessel 20. De eindstand: 1. Aeilkema 17 pt. 2. Wig gers 17 pt. 3. Holstvoogd 16 pt. 4. Fisser 16 pt. 5. Hoekstra 15 pt. 6. Morseld 14 pt. 7. Hessel 11 pt. 8. Walraven 6 pt. IJSHOCKEY Achttien landen naar wereldkampioenschap Achttien landen hebben ingeschreven voor het toernooi om het wereldkam pioenschap ijshockey, dat begin maart in Genéve en Lausanne zal worden ge houden. Behalve Nederland, dat in het z.g. C-toernooi zal uitkomen zijn dat de Ver. Staten. Rusland, Canada, Groot- Brittannië, West-Duitsland, Oost-Duits- land. Polen. Zweden, Zwitserland. Oos tenrijk. Tsjeehoslowakije, Zuid-Afrika, Finland. Frankrijk, Italië, Zuid-Slavië en Roemenië. De loting vindt plaats tijdens de bij» eenkomst van het organisatie-comité in Bern van 10 tot 12 januari a.s. Zaalhandbal Ook het Drentse zaal handbalteam heeft gisteren in Emmen de kraoht van de Zuidslavasche dames- ploeg Lokomotiva ondervonden: met 23 gingen onze landgenoten ten onder, rust leidde Lokomotiva reeds met 9—5. Schaken Dp resultaten van de gis teren in Den Bosch gehouden schaak- simultaanseance waren: Larsen 29 gesp., 27 gew„ 2 rem., 97 pot; Olafsson 26 25 pet; Bouwmeester 25 23 2 96 pet; Henneberice 19 19 100 pet, en Withuis 23 4 1 89 pet. Faillissementen (Opgegeven door Van der Graaf «fe Co) Uitgesproken: 3 3 Tap, Amst Veerkade 7a, Den Haag. cur. mr. F N Meijer; B W M Pobhuyzen, schilder. Van Ostad' 553, idem, Int. damtoernooi Koepelrestauratie van de Marekerk definitief gegund Naar wij vernemen, is thans de rijks-! goedkeuring afgekomen voor de restau-' ratie van de koepel van de Marekerk. De I centrale kerkvoogdij van de Leidse Her vormde Gemeente heeft het werk nu de finitief gegund aan de fa. Woudenberg en zn. te Ameide, Dezer dagen zal een be-1 spreking plaats hebben tussen deze firma j _-n de kerkvoogdij over het begin derj erkzaamheden. Zoals bekend, komt alleen de koepel 1 elf in de steigers. De kerkdiensten zul- en normaal doorgang vinden. De fa. Woudenberg heeft op het gebied der monumentenrestauratie een goede naam verworven. Op het ogenblik heeft zij de volgende objecten onder handen: Jacobskerk Den Haag. toren Hervormde ':erk Zoetermeer, de kloostergang bij de Dom te Utrecht, de grote kerk te Does burg (in de oorlog zwaar beschadigd), de bouw van een toren bij de Herv. kerk te Doetinchem 'in de oorlog verwoest) en de kastelen Nederhorst den Berg. Door- werth, Ammerzoden en Wisch te Terborg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1961 | | pagina 3