Herinnert U zich dit nog IEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 31 DECEMBER 1960 met de stad. De commissaris der Konin gin was de hoge gast bü de ingebruik stelling. metaal op. En met dit plaatje huldigen wü nog eens allen voor wie I960 een jubileumjaar was. Sportbcoefenend en -minnend Leiden beleefde in oktober van het thans voor bije jaar een gulden dag, toen burge meester Van Kinschot dc velden in de Kikkerpolder openstelde (zie eer ste foto). „De bestedingsbeperking heeft dit project erg vertraagd, maar het is dan ook een reden om extra blij te zijn dat het nü dan eindelijk zo ver is", zei hU. Leiden is een oude stad; daarom dient de zorg voor de monumenten niet min der intensief te zijn. De gemeente trekt er regelmatig forse bedragen voor uit. In september werd het herstel van de koepel der Marekerk aanbesteed. Het werk zal binnenkort wel beginnen. Ook in onze in het algemeen rustige stad laat zich niet alles voorzien. Een schok veroorzaakte de vondst van een bom in de bouwput aan het Stati onsplein. Dat was In september. Uit gebreid* maatregelen waren nodig, maar adjudant J. Pellen van de hulpverle ner zonder ïaken. Een jn regelma- Het omhoogbrengen van de trein Lelden-Utrecht (in oktober) was van niet minder betekenis. Nu kan in het nieuwe jaar aan de Lammenschans- weg een viaduct worden opengesteld, dat het isolement van Leiden-zuid opheft. Bovendien krijgen wij hier ons tweede station. In de Lichtweek van eind november— begin december consolideerde onze stad haar gevelfaam met een illuminatie van de Stadstimmerwerf aan het Kort Galgewater. In de loop van dit jaar kreeg het jeugdwerk de beschikking over verschei dene honken onder flats in de nieuwe wijken Noord en Zuid-West. Zo opende in maart het honk „De Smidse" van de Herv. wjjkgemeente Bosbuizerwjjk zijn poorten aan de Titus Brandsmalaan. De jongelui besteden hier hun vrije tijd onder meer met een keur van handen arbeid. Prinses Beatrix was op het Ge recht by de opvoering van het openlucht spel „Doctor Faustus", toen in juni de universiteit haar lustrumfeesten vierde. Een ijsrijke winter hebben wU niet ge had, maar in januari viel toch deze foto te maken op de banen van „Room burg" aan de Kanaalweg. Hartverwarmend was het bezoek dat mevrouw en burgemeester Van Kinschot in oktober brachten aan 't Geref. rusthuis „Groenhoven" ter gelegenheid van de honderdste verjaardag van mevrouw Mensje de Jong-Guyt. Er was geen zweem van pose; het was alles even echt menseiük. Het Is geen vraag, of ons burgemeesterlijk echtpaar wel van zyn kleinkinderen houdt. WU hebben de bur gemeester onlangs in een gemoedeiyk onderonsje na het uitreiken van een on derscheiding horen zeggen, dat je voor je kleinkinderen misschien nog wel meer zorg hebt dan voor je eigen kroost. Kort om; Mensje de Jong was biy met deze ervaring. een verkeersverbetering van I allure. Zy ls immers de schal Er zyn ook dit jaar tal van Leldenaars gesierd met een koninkiyke onder- van de nieu- scheiding. De heer H. van Clttert onderaan), viel dit in maart ten deel, toen de Leidse bijzondere centrale van het Chr. Nationaal Vakver- kei in de bond haar halve-eeuwfeest vierde. Wet- ryksweg 4a houder Menken speldde hem het ere-

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 17