B. en W. over bestemming van bos bij Huijs te Warmondt Katwijkse kottervloot maakt onstuimige groei door FLINKE ARBEIDSKRACHTEN RIJN- EN VEENSTREEK Belgisch enthousiasme over onze kotters „DE WOLBAAL" HET EMAILLEHUIS D. B. Parlevliet H. P. BLOOT VAN DER LEE HAASNOOT Toch behoeven de remmen nog niet te worden aangezet Jeugd leert schaken WASMACHINES '^POMHOUT - R'-ns^nr" Fa. J. BUIS Zn Installatie nieuwe burgemeester Rapport recreatiecommissie gereed G. F. W. Herngreen's Fijnhouthandel N.V, ALPHEN AAN DEN RIJN Strijd tegen bruin water - NIEUWE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 30 DECEMBER 1960 Dames- heren- en kinderpyama's Delana wollen kindercamisoles- en broekjes Maillots 3 sterren nylons. H. Brouwer Voorstraat 25 Katwyk aan Zee Voor een passend geschenk Piet Oudshoorn Noordeinde 7 Princestraat 11-13 SERVIEZEN CASSETTES CLASSERVIEZEN KEUKEN UITZETTEN LUXE ARTIKELEN eni. Ui l V UU1 UI Voor kolen en olie naar Brandstoffenhandcl en aardoliebedrtff HAVENSTRAAT 34 TEL. 2100 KatwUk aan Zee. G. N. IV VVCtl VVU3 speciMi RADIO en TELEVISIE Andreaspleln 12 Katwijk a. Zee Telef. 2331 - b.g.g. 3862 Enige radio- en televisie speciaalzaak ter plaatse. TELMACHINES Schrijfmachines Schrijf- en tel-kassa's Boekhandel Princestraat 38 Katwijk a. Z. Voorstraat 17. Hedenavond tot 9 uur geopend en maandag 2 januari wegens inven tarisatie gesloten. SCHOENHANDEL VOORSTR. 52 hoek Noordeinde PRINCESTRAAT 33 KATWIJK AAN ZEE Schippers-eigenaren hadden goed jaar VY7"IJ BRACHTEN reeds in het kort verslag uit van de gisteren in Casa Cara gehouden jaarvergadering van de Vereniging van schippers- eigenaren te Katwijk aan Zee. Uit de openingsrede van voorzitter T. de Haas stippen wij verder aan, dart; de vereniging een bijzonder goed jaar achter de rug heeft. De besommingen waren over het algemeen weer hoger dan verleden jaar en het aantal schepen is gestegen van 65 tot 86. Vroeger was het moeilijk vreemd geld voor de visserij aan te trekken, tegenwoordig is het nog moeilijker vreemd geld buiten de deur te houden. Gezien de goede gang van zaken in het bedrijf proberen vele buitenstaanders lid van de vereniging te worden. Vele leden vragen zich af of het niet hoog tijd wordt, nog verdere uitbrei ding van de kottervloot tegen te gaan. Het bestuur meent, dat het zover nog niet is, omdat ondanks de toeneming van het aantal kotters de totale aanvoer van de Nederlandse zeevisserijvloot nau welijks is gestegen. Men zou hieruit kunnen afleiden, dat de uitbreiding van de kottervloot voor een deel is geschied ten koste van andere sectoren van het visserijbedrijf. In de afgelopen tien jaar is het aantal kotters gestegen van 143 tot 328, terwijl het aantal trawlers en loggers daalde van 313 tot 246. Goede kwaliteit Een gelukkige omstandigheid is, zo vervolgde de voorzitter, dat door onze vloot in het algemeen vis wordt aange voerd van goede kwaliteit, waardoor goede prijzen worden gemaakt. Van de totale aanvoer nemen de kotters 25 pro cent voor hun rekening, van de totale opbrengst 35 procent. Een ander vraagstnk dat met de uitbreiding verband houdt, is de be manning van de schepen. De toestand ls nog niet zorgelijk, omdat men zich ln Katwijk gelukkig kan prijzen met een gezonde en sterk toenemen- KATWIJK AAN ZEE In het jeugdhuis werd gisteren voor de schooljeugd voor de tweede keer een voorlichtingsavond gehouden op het gebied van de schaaksport. Door de splitsing, als gevolg van de grote op komst van vorige week, was dit keer een vlotter onderricht mogelijk zodat de 1 jongelui gisteravond al een partijtje schaak konden spelen. Er werd eer groep van 32 jongeren gevormd, bestaan de uit leerlingen van de u.l.o.-school, de j opleidingsschool en de technische school. Deze groep zal op 10 januari weer in de gedegenheid worden gesteld een les i te volgen. De tweede groep komt aanstaande dinsdagavond aan de beurt. Hiertoe be horen kinderen van de Rehoboth- en de Oranjeschool, de Groen van Prinsterer- school, de Van Bruggeschool en de Ds. Rutgersschool. De bijeenkomst begint 1 weer om 7 uur in het Jeugdhuis. De mogelijkheid om iedere week bij- I een te komen, zal worden onderzocht De uitslag van de 11de wedstrijd van de onderlinge competitie van de schaak club is: M. v. d. Plas—H. Lugthart J ZuijderduijnG. Haasnoot 1—0; P. Ba- velaarW. Dorrepaal 01; A. C. Berk- heij sr.J. de Jong 10; A. Haasnoot— M. van Duijverwoorden lili; H. Oos terinkD. Hoek 01; D. Hazenbroek C. Barnhoorn 01; R. MunnekeF. Knol uitgesteld; A. VermeerS. Nijeboer 10: P. BrandsW. B. Swets 10; P. Dijk- drenth—P. Rous afgebr.; A. Hus—J. Joosten 10; D. PattimarraL. Hus 11. Op het in Noordwijk gehouden kerst toernooi kwam E. H. van Galen met de sterke Philidor-speler Schuss in zijn groep op de eerste plaats. Dinsdagavond, speelt Katwijk 2 tegen Sassen heim 1. Chr. Bedrijfsgroepencentrale hield jaarvergaderingen Evenals woensdagavond werd gister avond een feestelijke jaarvergadering gehouden van de afdeling Katwijk van de Chr. Bedrijfsgroeoencentrale onder leiding van de heer W. Ouwehand. Deze zei in zijn openingswoord onder meer, dat het ledental zich in stijgende lijn beweegt. Er zijn thans al meer dan 900 leden Hoofdbestuurslid P. Broeksma gaf een terugblik op de vakbeweging en op de positie van de werknemers. Hij wekte op tot propaganda. De heren W. de Jong en G. Varkevis- ser spraken namens de afdeling Scheve- ningen en Valkenburg. Na de pauze bracht het toneelgezelschap van de C.B.B. te Woerden het vrolijke stuk „Het spook van de Vrijburcht" over het voetlicht onder regie van de heer Th. van Dijk. Hoog en laag water Zaterdag: hoog water 2.23 en 14.35 uur: laag water 10.30 en 22.42 uur. de vissersbevolking. Meer dan el ders heeft men hier nog belangstel ling voor de visvaart en de visse- rijschool telt meer leerlingen dan ooit tevoren. Een namens het be stuur verricht onderzoek heeft uit gewezen, dat op schepen boven de vijftig ton de bemanning afkomstig nit Katwijk sedert 1948 is gestegen met meer dan 60 procent. Voor Sche- veningen was de stijging slechts 5 procent, terwip in Vlaardlngen een daling optrad van ruim 80 procent, in IJmuiden van meer dan 40 pro cent. in Egmond van 56 procent en ln Noordwijk van 16 procent. De sterke positie van Katwijk komt ook hierin tot uitdrukking, dat deIJmuider vloot voor 50 procent, de Vlaardinger vloot voor 12, de vloot uit Den Helder yoor 30 en de Wieringer vloot voor 90 procent door Katwijkers wordt .be mand. Van de meer dan 1600 vissers uit Katwijk vaart meer dan een kwart op de schepen uit andere vissersplaat sen. Het bestuur wil de maatregelen ne men om het varen op de Katwijkse vloot aantrekkelijker te maken. Daarover kunnen op het ogenblik nog geen na dere inlichtingen worden verstrekt. Wel kan worden gezegd, dat bijvoorbeeld in 1958 de bruto-gage van een matroos op een Katwijkse kotter met een mo torvermogen van 240 tot 300 pk. bijna het dubbele bedroeg van hetgeen hij op een vergelijkbare haringdrijfnetlog- -ger zou verdienen. Moeilijkheden Met de uitbreiding van de kottervloot houden ook verband de toenemende moeilijkheden Waarvoor de leden der vereniging zich in de haven van IJmui den zien geplaatst. Het bestuur heeft reeds enkele maatregelen genomen om de onaangename kanten van het mark ten en havenen in IJmuiden zoveel mo gelijk te verminderen. In de eerste plaats heeft het bestuur in de loop van dit jaar een eigen fac torij ingesteld, die bevredigend groeit Vervolgens is overgegaan tot de huur van een eigen kantoor met bedrijfsruim te, zodat de bewaking voortaan goed ge- .huisvest is, terwijl ook in de werkschuur I voldoende ruimte is om voorraden op te slaan, waardoor kostbaar vervoer van materialen wordt voorkomen. Er is een scheepsexpert aangetrok ken, die in hetzelfde kantoor onder gebracht, in verband met de toe neming van het aantal schadegeval len in de IJmuider haven. Voorts heeft het bestuur een regeling ge troffen, dat voortaan geen betaling ht natura plaats heeft door of van wege de vereniging. Over de moeilijkheden rondom het staatsvissersbavenbedrijf in IJmuiden zei de voorzitter, dat het wenselijk is, dat het lossen, wegen, sorteren, afslaan en transporteren van de vis in handen wordt gelegd van de veiling zelf, waar bij in het midden wordt gelaten of deze veiling een overheidsinstantie dan wel een particulier bedrijf moet zijn. Nog altijd is het bestuur van mening, dat de oplossing zowel voor Umuiden als voor Katwijk is ge legen in do aanleg van een Katwijkse haven. Het bestuur heeft laten be rekenen, dat 35 procent van de totale aamroer te IJmuiden afkomstig is van Katwijkse schepen, hetgeen be tekent dat een eigen haven te Kat wijk allerminst een haven in IJmui den overbodig maakt. Veeleer zou ■*n Katwijkse haven ruimte schep- oen om de uitbreiding elders op te vangen. KATWIJK AAN ZEE Carillonbespelliig Morgenmiddag zal van 45 uur een bespeling worden gegeven door de bei aardier Hessel H. de Harder. Het programma luidt: 1. Parafrase over bekende oudejaarsliederen, Hessel H. de Harder; 2. Menuet uit „Eine kleine Nachtmusik" van W. A. Mozart; 3. Lied bewerking over een melodie van Johan nes Brahms; 4. Oliebollenmars: 5. Groot vaders klok; 6. Twaalf slaat de klok; 7. Wer nur den lieben Gott laszt walten: Wat de toekomst brengen moge, mij ge leidt des Heren hand. KATWIJK Opbrengst De in Katwijk gehouden collecte ten ba-te van het Protestants Interkerkelijk Thuisfront bracht 1198,82 op. Opbrengst collecte De collecte voor Het Zonnehuis bracht f821,50 op. RIJNSBURG Receptie bij Goemaat In het magazijn van de fa. Goemaat aan de Vliet N.Z. recipieerde gisteren mej. M. Haasnoot, de filiaalbeheerster- directrice, ter gelegenheid van het feit dat zij 25 jaar geleden bij de firma in dienst trad. Velen kwamen hun geluk wensen aanbieden die vaak vergezeld gingen van praohtige geschenken. Ook waren er vele bloemen en bloemstuk ken. {Advertentie) VLIET N.Z. 32 - Tel. 3710 VITRAGE OVERGORDIINSTOFFEN TAFELKLEDEN SLUISWEG 25 KATWIJK AAN ZEE TELEFOON 2964 SASSEN HEIM Woensdag 4 januari wordt de heer J. baron van Knobelsdorff geïnstalleerd als burgemeester van Sasscnheim. Het installatie-programma luidt: 9.30 uur: begroeting op rijksweg 4 ter hoogte van Sikkens' lakfabrieken. Mede werking verleent drumband Adest Musica. 9.45 uur: aankomst raadhuis, waar ere haag wordt gevormd door jeugdverkeers- brigade en politie. 10 uur: buitengewone raadsvergadering. Installatie door loco-burgemeester A. Vogelaar. 11 tot 12 uur: gelegenheid tot geluk wensen. 14.15 uur: kennismaking met het ge- meentepersoneel in de raadzaal. 15.45 uur: besloten receptie voor afge vaardigden van plaatselijke verenigingen. 17 tot 18.15 uur: algemene receptie in de raadzaal. Een ieder is van harte wel kom. 18.15 uur: serenade voor het raadhuis ioor Crescendo. De burgerij wordt verzocht de vlaggen uit te steken. Enkele maanden geleden heeft de gemeente Warmond het „Huijs te Warmondt" aangekocht met de daarbU behorende bezittingen. Eén van de motieven tot deze aankoop was het gebruik van het grote bos voor recreatieve doeleinden. Overeenkomstig de door de raad naar voren gebrachte wens is aan de recreatie-adviescommissie gevraagd welke eventuele suggesties of denkbeelden er zijn inzake het gebruik van het bos. De commissie heeft thans een nitvoerig en goed gedocumenteerd rapport ingezonden, dat in de vergadering van januari a.s. zal worden behandeld, tegelijk met de hierop door burgemeester en wethouders gemaakte kanttekeningen. Een eventuele beperking van het aan tal ligplaatsen van woonschepen volgens B. en W. moeten worden over- gelaten aan de stichting „Zuid-Hollands Landschap", mede gelet op de doelstel ling dezer stichting om het landschap- kunnen direct geplaatst worden bij: Telefoon: 01720-2350 en 2810 ALT HEN AAN DEN RIJN Bevorderingen gemeentepersoneel Bij de technischè diensten werden de heren H. A. Couvee, P. J. Pijpers, W. C. Sturm en C. van Schieveen bevorderd tot technisch hoofdambtenaar; de heren L. Hoeve, H. Slager en W. Terpstra tot hoofdopzichter; de heren P. Freeke en G. Scholten tot opzichter A; de heren A. van Halen en J. Minderman respec tievelijk opzichter en hulp-opzichter. Bij de administratieve dienst werden bevorderd tot hoofdcommies B. de heren J. Koumans, G. J. Hofland, M. de Hoog en A. Hofland; tot hoofdcommies A de heren J. van Maasdam, C. T. Zwaan; tot commies A, de heren J. de Groot, G. Visserijgolfj es IN EEN bespiegelend artikel over het afgelopen jaar heeft de heer L. P. H. Decrop, voorzitter van de Belgische Rederscentrale, in het Oostcndse „Vis serijblad" de loftrompet gestoken op het Nederlandse initiatief tot de bouw van grote stalen motorkotters na de oorlog. ,JEr is een halte gekomen in de evolutie van onze vloot, een halte welke ons nadelig is geworden en die, als er niets aan verholpen wordt, op lange termijn de ondergang van onze visserij zal betekenen", schrijft deze Vlaming. „WU moeten nieuwe moderne schepen bouwen, welke be antwoorden aan de eisen van de specifiek Belgische eigenaardigheden. Op dit ge bied hebben de Nederlanders praktische resultaten bereikt" Met hun zeer moderne vloot van sta len schepen met motoren van 400 tot 500 pk zijn zij erin geslaagd de Noord- zeevisserij, zowel op haring als op ver se vis, lonend te maken, aldus de heer Decrop. Hij haalt ook Engeland aan, waar de regering voor de kustvisserij belangrijke steun verleent in de vorm van speciale kredieten voor de bouw van schepen van minder dan 45 meter lengte. De Britse regering kent reders, die zulke schepen laten bouwen, een sub sidie van 40 procent van de bouwsom toe. Op het saldo wordt tegen een lage rente 80 procent krediet verleend. Volgens de heer Decrop is voor de sanering van de Belgische kustvisserij het verlenen van kredieten tot 80 pro cent van de bouwsom met een interest van 1 procent noodzakelijk. Voorts zou een slooppremie moeten worden toegekend ter gedeeltelijke overbrugging van de resterende 20 pro cent van de bouwsom. De heer Decrop is van mening, dat dit de enige wijze is. waarop de Belgische kustvisserij doeltreffend kan worden ge saneerd. Met pensioen Op de valreep van het oude jaar is het bericht binnengekomen, dat aan de heer H. S. Drost op zijn verzoek met in gang van 1 maart eervol ontslag is ver leend als inspecteur der visserijen in het 1ste district met dankbetuiging voor de door hem bewezen dienst In februari wordt de heer H. S. Drost 65 jaar. Hij heeft dus de pensioengerech tigde leeftijd bereikt In het visserijbedrijf zal men de heer Drost echter slechts node zien vertrek ken. Deze op Midden-Java geboren oud marine officier heeft het visserijbedrijf grote diensten bewezen. De heer Drost kent de visserij en heeft vooral geijverd voor het toepassen van technische vindingen aan boord van vissersvaartuigen. Op Visserijdagen, laatst nog in Oost ende, ontbrak hij zelden. Heel vaak had hij een groot "aandeel in deze bijeen komsten, omdat hij meestal zelf bij de organisatie was betrokken en een inlei ding hield. In het maandblad „Visserijnieuws" verschenen vele artikelen van zijn hand Met hem verlaat een groot vriend het visserijbedrijf. Dit was er Donderdag werd de IJmuidense visaf- slag door 25 vaartuigen voorzien van een totale aanvoer van 3500 kisten ver se vis Er waren 715 kisten schelvis, 60 radio. 560 haring. 480 makreel. 365 wijting, 190 gul en kabeljauw, 310 koolvis, 115 di versen, 125 sprot, 150 schol, 360 kleine kistjes haring, 7000 kilo tongen, 125 stij ve kabeljauwen en 4 grote haaien. Vandaag De logger- en kottervloot zorgt van daag weer voor de aanvoer van tongen, schol en wijting. Er waren voorts twee treilers thuisstomend: de Jacoba Gezina IJm. 36 en de Sch. 117 met elk 5 tot 600 kisten verse vis. Op zee Om de noord is het stil. Er zijn maar heel weinig schepen op zee. Gisteren hebben zij door de slechte weersomstan digheden opnieuw niet kunnen vissen. De schepen langs de kust gaven et maalvangsten door van 80 tot 120 kilo tongen en 3 tot 4 manden schol per et maal Schreuder. Th. A. Aussums, G. H. Zon- derop en J. Zuydervliet; tot commies, de heer H. van der Linden; tot adjunct-com mies A, mej. A Lans en de heer J. J. Koetje; tot klerk, de dames M. A. H. Verheul, J. J. C. C. Ie Grand en P. A. JVL Rozestraten en de heer J. A. Lindeboom; tot schrijver, de heer D. van Arkel. BENTHUIZEN Verloren en gevonden Verloren.- een damessjaal en een bruin lederen muts (zgn. vliegerskap). Gevonden: lederen moborwant, paar kinderwanrtijes, meisjes- en jongensregen- Jas en een paar dameshandsohoenen. Inlichtingen kunnen worden ingewon nen bij de plaatselijke postcommandant van de rijkspolitie, de heer W. Muilwijk. Dijk 14. telefoon 01790—3633. HAZERSWOUDE Zwembad opgedragen De N.V. Grontmij. kantoor Rijswijk heeft namens B. en W. het bouwen van een openluchtzwembad met opstallen opgedragen aan de laagste inschrijvers van de voor dit werk gehouden aanbe steding, C. M. Deerenberg en de Gebr. van Wijk te Alphen aan den Rijn. De aanneemsom ligt tussen het bedrag van de begroting f 194.600 en de inschrijvingssom van f 234.500 in. Burgerlijke stand Geboren: Theodorus Petrus Marinus, z v M Kempen en J M van der Geest; Anthonius Gerardus Maria, z v H C van Wijk en M J van der Laan; Hendrik, z J Bol en A Verburg; Maria Johanna, d v C T A Bos en M E Stolwijk; Janna, d v K Verheul en E A Hoogendoorn; Maria Antonia Petronella, d v P A A van Saase en M A van der Kleij; Leendert Machiel Otto, z v L M O Daniël en M van Oord; Gerdina Antonia. d v D E J Wolsheimer en T Verbeek. Ondertrouwd: J B Vollebregt, 32 jr en W A Alkemade, 26 jr; H van Driel, 25 jr en M B van Ommering, 22 jr; J P J van der Salm. 30 jr en C A Brugman, 28 jr; J A Slingerland, 24 jr en P M Baak, 23 jr; J A den Haan, 24 jr en T B M Rietveld, 23 jr; D H van Kempen, 28 jr en W C C van der Werff, 25 jr. Gehuwd: J H van der Graaf, 31 jr en T Steenpoorte, 29 jr; A Hofman, 25 jr en A van der Lip, 19 jr. KOUDEKERK A. D. RIJN Ds. Bakker bedankte voor beroep Bij de kerkeraad van de Gereformeer de Kerk alhier kwam het bericht bin nen, dat ds R. Bakker, legerpredikant te Doorn, heeft bedankt voor het door deze Gemeente op hein uitgebrachte be roep. Lam geboren Bij de landbouwer D. de Jong aan de Lagewaard werd gisteren het eerste lam geboren. Een eerste voorteken van het voorjaar? Secretarie gesloten Morgen, zaterdag, 31 december, zal de gemeentesecretarie te Koudekerk aan den Rijn gesloten zijn. Alleen voor za ken betreffende de burgerlijke stand is er van 9 tot 9.30 uur gelegenheid tot aangifte. Kerstfeest bejaardentehuis De bewoners van het bejaardentehuis „Rijnzicht" vierden een wat verlaat kerst, feest. De avond was aangeboden door de plaatselijke middenstand. Ds. Koerselman hield een meditatie en de heer Stroo ver. telde een kerstverhaal. Een van de bewoners, de heer De Graal gaf een keurig verslag over de boottocht die deze zomer is gemaakt, en de heer Joh. Gaarkeuken declameerde. Namens de middenstand sprak de heer P. G. J. Smit en namens de regenten de heer W van Vegten. OUDE WETERING Botsing bi) Provinciale brug Gistermiddag omstreeks vijf uur na derde uit de richting Amsterdam de -jarige O uit Hillegom de Provinciale brug. Voor de brug wilde hij de Huig- sloterdijk richting Leimuiden afslaan. Uit tegenovergestelde richting kwam nog een personenauto, die door O. niet werd opgemerkt. Een frontale botsing met veel materiële schade volgde. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. schoon te bewaren en te beschermen. Bij de uitvoering van de provinciale Piassen- verordening wordt overigens reeds reke ning gehouden met de onderlinge afstan den van woonschepen. Met betrekking tot de verhuur van ligplaatsen zal de stichting enige vrijheid moeten hebben. Ook zal het gebruik van de oeverstroken aan de stichting moeten worden overge laten: het is bekend dat de stichting het voornemen heeft te dien aanzien maatregelen te treffen. Ook burgemeester en wethouders zijn er voorstander van, dat rijwielen en scooters zoveel mogelijk uit het bos moeten worden geweerd. Er zal zeker niet buiten de daartoe aangewezen paden gereden mogen worden. B. en W. voelen ook iets voor het plaatsen van banken, alsmede voor het maken van een speel weide en pick-nick-plaatsen in het bos. Zij hebben zich dienaangaande met het „Zuid-Hollands Landschap" in verbin ding gesteld. Ezelsweide De helft van de zgn. „ezelsweide' eventueel geschikt voor de inrichting van een kampeerterrein. B. en W zijn er voor, dat op deze helft een kampeer terrein tot stand wordt gebracht. Zij hebben dit aan het „Zuid-Hollands Land schap" medegedeeld. De andere helft van de ezelsweide zal niet voor dit doel kunnen worden ingericht i.v.m. de door de verkopers gestelde voorwaarde Wat het benutten van de ezelsweide als veld- ijsbaan betreft, menen B. en W. dat wegens het autonome karakter van „Warmonds IJsclub" en wegens het feit. dat de ezelsweide onder de bezittingen van het „Zuid-Hollands Landschap" valt. de ijsclub zelf moet onderhandelen met de stichting. Zij hebben intussen, naar aanleiding van een in een afzonderlijk, rapport van de recreatiecommissie ge dane suggestie, informaties ingewonnen hoeveel de kosten zullen bedragen, ven bonden aan een onderzoek naar de vraag of de ezelsweide als veldijsbaan geschikt kan worden gemaakt Het bestuur van „Zuid-Hollands Land schap" heeft medegedeeld, dat het be zwaren ontmoet om een zeker gedeelte van het boscomplex in eigendom der gemeente te laten. Het bestuur is echter wel bereid om voor bepaalde noodzake lijke doeleinden na nader overleg een terrein gedeelte te verhuren aan gemeente of de kasteelbewoners. Ten aanzien van grond en water ln de Hofpolder wijzen B. en W. op de daaraan in het ontwerp streekplan „Bol- lengebied" gegeven recreatieve bestem- ming. Nadat dit streekplan rechtskracht zal hebben verkregen, moet volgens de LEIMUIDEN Nieuwe hulzen Gisteren werden de eerste palen ge slagen voor z'7 woningwetwoningen in Tuindorp, die worden gebouwd door aannemersbedrijf C. J. van Berkel. Zes nieuwe woningen in Tuindorp zijn de ze maand reeds in gebruik genomen. Afscheid Gistermiddag heeft het tecdmisch per soneel afscheid genomen van het hoofd van de technische dienst, de heer L. J. Greweldinger. Hij kreeg een vulpen- met-inscriptie. De heer Greweldinger is benoemd tot fiirecteirr van gemeente werken te Horst (Limburg). Ollebollenactle De jeugdverenigingen van de hervorm de Gemeente houden oudejaarsdag weer een oliebollenactie voor het jeugdge- bouw. NIEUWVEEN Oudejaarsdlenst Hedenavond om kwart over zeven hoopt in de oudejaarsdienst voor te gaan ds. Cadee uit Oudshoorn. TER AAR De heer Van der Hoorn (80 jaar) overleden Op 80-jarige leeftüd is overleden de heer C. W. van der Hoorn Azn„ die van 1932 tot 1958 voorzitter is geweest van de groenteveilingvereniging Ter Aar en omstreken. De begrafenis is bepaald op 2 januari, 's morgens half tien. WOUBRUGGE Gaande en komende man: Inigeteotnen: M E Waasdorp, Zuddweg 31, Alkmaar; A Rijnsburger, Korteraarse- wog 107a, Ter Aar; J Bakker, a.-b. Naar- derhaven, Haarlem; A J van der Hoek. Herenweg 114, Rijnsaterwoude; L D Couprie, Jacob Catslaan 73. Leiden. Vertrokken: A Roosemalen, Baarsweg 587, Hoogvliet; H Welling, Kruisweg 652, Haarlemmermeer; H C Hoogen-boom. Prinses Margrietstraat 4, Wieringermeer; J Disseldorp, HamersveMseweg 65, Leus- den; L van der Lubbe, Zijldijik 10, War mond. Burgerlijke stand Geboren; Nicolaas C, z v M Sohijf en G M Kroon-, Marianne, d v H de Jeu en C G Boon; Simon P, z v S G van den Ing en H C J Busohinan. Ondertrouwd: Leonardus W Borst, 23 J„ en Margareöha M van der Ploeg, 25 j. Getrouwd: Adrianus W M Lievense, 25 j., en Cornelia J S van der Salm, 20 j- woningwet deze recreatieve bestemming bij een uitbreidingsplan worden gere geld. Pas dan kan met de suggesties van de recreatiescommissie rekening worden gehouden. B. en W. hebben deze sug gesties ter kennis gebracht van de stede- bouwkundige adviseur der gemeente. Wandelkaar ten Met de mening van de commissie om de grond in de Zwanenburgerpolder en die in de Hofpolder in eigendom der gemeente te houden, kunnen B. en W. zjch verenigen. Op instignatie van de recreatiecommissie uit de raad hebben B. en W. aan de recreatiecommissie uit de burgeri) eveneens gevraagd, welke denkbeelden er zijn t.a.v. het gebruik van het bos uit een oogpunt van recreatie. Met betrekking tot dit advies merken B. en W. op, dat ter secretarie m.i.v. 1 januari 1961 gratis wandelkaarten voor de inwoners der gemeente beschikbaar worden gesteld. Het uitgeven van wan delkaarten voor toeristen is bij het Zuid- Hollands Landschap" nog in studie. De suggestie inzake een bushalte heb ben B. en W. voor kennisgeving aange nomen. Hierop kan evenwel later worden teruggekomen. B. en W. erkennen de slechte toestand van de toegangsweg naar het zgn. Witte Bruggetje. Deze zal echter worden ver beterd als de Beatrixlaan naar de Bur gemeester Ketelaarstraat wordt doorge trokken, hetgeen binnen niet al t« lange tijd kan worden verwacht. Tegen het stichten van een hertenkamp staan B. en W. niet afwijzend. Zij geven er echter de voorkeur aan dit voor de toekomst in beraad te houden. B. en W. zullen de aanleg van een tennisbaan in ernstige beraad nemen mede i.v.m. de nodige investeringen daartoe. Met betrekking tot de overdracht van onderdelen der bezittingen „Huijs te Warmondt" stellen B. en W. voor de bezittingen bij 4 notariële akten definitief als volgt over te dragen: l. de boerderij etc. aan de Burgemeester Ketelaarstraat, de percelen weiland in de Hofpolder en in de Zwanenburg gerpolder alsmede de percelen water: door de heer A. Krantz en de erven van wijlen L. P. Krantz aan de ge meente Warmond; 2 het boscomplex met aangrenzend wa ter en inliggend weiland en de por tierswoning: door de heer A. Krantz en de erven van wijlen L. P. Krantz aan de stichting het „Zuid-Hollands Landschap" 3. het kasteel aan de gemeente War mond; 4 het voormalig koetshuis, de daarnaast gelegen arbeiderswoning en enig om een en ander gelegen terrein en wa ter, tezamen groot 5400 m2, aan de heer A. Krantz. LISSE Het komt de laatste tijd nog wel eens voor, dat door werkzaamheden aan het waterleidingbedrijf, waarvan ook Lisse en Sassenheim hun water betrekken, er bruin water uit de kraan komt, wat vooral op wasdag een groot inconveniënt is voor de huisvrouw. Die kleur wordt veroorzaakt door ijzerdeeltjes. Om de huisvrouwen zo min mogelijk te duperen zal het waterbedrijf in het vervolg spuien op de eerste woensdag en donder dag van de maand. Men kan daarmee dan rekening houden en de nodige maat regelen treffen door het vooraf klaar zetten van water voor koffie, thee e.d. en de was dus niet op een van die dagen te doen. Geslaagd Mej. A. M. de Kuiper slaagde voor het oraktijkdiploma stenografie. Evangelisatie Op woensdag 4 januari om 8 uur wordt een evangelisatiesamenkomst gehouden in De Witte Zwaan waar zal spreken de evangelist Th. Dikkes uit Leiden. VOORHOUT Nieuwjaarsreceptie Burgemeester en Wethouders zullen op maandag 2 januari 1061 vanaf 20.30 uur ten gemeentehuize een nieuwjaarsrecep tie houden. De burgemeester, de heer P. M. F. Smolders, zal om ongeveer 2045 uur zijn nieuwjaarsrede uitspreken. VOORSCHOTEN Verkeersmaatregelen op de Veurseweg Ten aanzien van de verkeersbeveili- ging op de Veurseweg nabij „De Gouden Leeuw" heeft overleg plaatsgehad met de eigenaar van het restaurant en de Prov. Waterstaat van Zuid-Holland, welk overleg heeft geleid tot de vol gende maatregelen: De heer Van der Valk heeft een twee tal parkeerwachters aangesteld, die tij dens de weekeinden dienst zullen doen bij één der aan weerszijden van de Veur seweg gelegen auto-parkeerplaatsen. De parkeerwachter, die dienst doet aan de zijde van het restaurant, zorgt tevens voor de veiligheid van de auto's, die het terrein op- en afrijden. Verder zul len enkele waarschuwingsborden wor den geplaatst, terwijl zal worden ver zocht de 50 KM-grens te verplaatsen tot bij het punt waar de aaneengesloten bebouwing ten zuiden van De Gouden Leeuw eindigt Morgen, zaterdag 31 december, zullen de gemeente-secretarie en de verschil lende bureaus van gemeentelijke dien sten gesloten zijn. Voor het doen van aangifte van geboorte en overlijden be staat van 9 u. tot 9.30 u. gelegenheid.

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 9