NIEUW: BP SUPER HAARDBRANDOLIE Ut E3! Wtzfotkïik ft P.v.d.A. voelt nog niets voor meeregeren Nederlandse ondernemer interesseert zich niet voor werk op Nw.-Guinea met anti-roest Vraag uw plaatselijke handelaar 1 *V. 85 mr 1 tg o 15A A.R. beraad Grootste sleepboot ter wereld door L. Smit besteld Zaak-dokter O. op 23 maart Onverwachte preek Hoger beroep Den Besten verworpen Expeditiebedrijf onder de modder Meer reclame in westchiitse t.v. DONDERDAG 29 DECEMBER 1960 Dam-vraag 39 eem van J. J. van Tol te Rot en D. de Ruiter te Amsterdam, samenwerking of plagiaat is >n sprake. Geheel onafhankelijk thie des geestes) kwamen de tot een zelfde zetting en slot- Dit bleek overtuigend toen ter de ..boeken" werden openge len bewijs tevens voor de vol- beheersing der techniek. De is hier: Wit speelt en behoudt inst of wint. Een verrassend I n «ft m m m m K 1 1 mW/. dül m f f§| v' m f: 7, 9, 11, 14, 15, 20, 28. 22, 25, 27, 30, 33, 36, 44, 45. fchanh-vraag 39 waarbij wij vorige keer Sen in de analyse van de Maro- riant in het Grünfeld-Indisch, Kei, Ddl. Tbl en hl, Lb4 en c4, a2, d5, e4, f2, g2 en h2. rrt: Kg8, Da3, Ta8 en f8, Lc8 en |5, pi a7, b7, e7, f7, g6 en h7. f antwoordt met de geestige zet Da3f3. De rest is eenvoudig: (wit, dan is hij mat in twee zet- »mt hij niet. dan verliest hij i zonder enige compensatie, ja, Üjft zelfs slechter staan. Bridge loplossing van het tegenspelpro- I, dat u de vorige keer werd elegd, is als volgt: ft moet ruitenheer bijspelen! totale spelbeeld zag er op dat Int zó uit: - O 10 9 6 O 10 7 4 10 52 8 O 983 HV" C? 754 O H 5 - fineer Zuid klaveren 10 troeft mitenheer, gaat West down. Wel- r kan hij overtroeven met ruiten- haar Noord's troef 10 promoveert |t een zekere slag. Troeft Zuid fen 10 niet zo kan West het spel )lgt winnen. It troeft de slag laag in, speelt haas en troeft de vrije! pboer in de dummy. Hierna wordt igespeeld en via een snit op Iheer maakt West het contract. had het spel natuurlijk tóch en maken, indien hij aan tafel I met klaveraas direct troef letrokken. Na er de troeven te p uitgehaald, wordt 1 slag in n afgegeven, waarna het contract fikt is. JACK DIAMOND Kruiswoordpuzzel zonder zwart nzontaal: 1. telwoord - naschrift Lat.); 2. vogel - voorzetsel; 3. in Nederl. - familielid - interval [egen tonen; 4. opzetting der huid rzetsel - lidwoord; 5. gem. in N.- I - delicaat; 6. stok - twijg; 7. I - gem. in Drente; 8. op enige - tovergodin; 9. kluwentje - oog- tticaal: 1. gem. in Gelderl. - stand; 2. nobel - gem. in Utrecht; loudens vergissingen (afk. Lat.) - langs een water - achting - ga j); 4. Royal Licence (afk.) - korf jrtterm; 5. gebak - eenmaal; 6. 1 van een ezel - klinknageltje - leaan; 7. riviervisje - muzieknoot; B gewicht - plechtige gelofte - ide afkorting; 9. lans - gem. in I* 3 4 5 6 i 5 9 bnlng vorige puzzel izontaal: 1. aak, 4. waarde, 9. lil. drie, 12. rondeel, 16. koe, 17. ft. Keulen, 21. mee, 22. Ans, 23. ed, 25. N.T., 27. uur, 28. kassier, pa, 32. sein, 34 Gemert, 35. nat. ficaal: 1. A.B., 2. Aar, 3. krokus, f, 6. aren, 7. ril, 8, de, 10. knol, leg, 14. roede, 15. akant, 17. Dee, It, 20. neus, 21. moreen, 24. muis, fide, 28. kom, 29. sar. 30. Ria, 31. I. N.T. turn L. J. J. Arts. Gisteren her- e heer L. J. J. Arts het feit dat laren onafgebroken was verbonden I Nieuwe Tilburgse Courant, waar- 1 momenteel directeur is. Heel de nationale aandacht was gis teren gevestigd op het beraad dat binnen de A.R .Partij over de kabi netscrisis werd gevoerd. Eerst ver gaderde het Centraal Comité in Utrecht (v.l.n.r. ds. D. Biesma jr., het Eerste-Kamerlid J. Tjalma, prof. dr. ir. H. van Riessen, erevoorzitter dr. J. Schouten, informateur prof. mr. W. F. de Gaay Fortman, erelid dr. A. A. L. Rutgers, dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot en J. Smallenbroek). Vervolgens besprak de Tweede-Ka merfractie eveneens in Utrecht de si tuatie, (van links rond de tafel met de klok mee prof. mr. Th. A. Ver steeg, C. van Nierop, mr. A. B. Roos- jen, J. Smallenbroek, G. A. Kieft, dr. Bruins Slot, drs. C. P. Hazenbosch. A. W. Biewenga, mr. E. P. Verkerk, mr. J. Meulink, mr. W. Aantjes en mr. B. W. Biesheuvel. Twee vooraanstaande socialisten hebben gisteren hun mening gegeven over de kabinetscrisis, te weten dr. W. Drees, oud-minister-president, en de heer J. G. Suurhoff, oud-minister van sociale zaken en volksgezondheid. De heer Drees noemde het gedrag van de a.r. fractie in de Tweede Kamer on voldoende gemotiveerd, omdat de motie- Andriessen de mogelijkheid openliet voor de a.r. eis van 5000 gesubsidieerde woningen meer. Hij hoopte dat men er zioh bewust zal zijn, dat democratie ruimte eist van opvatting om de zege ningen van de democrabie een kans te geven. De heer Suurhoff meende dat het kabinet-De Quay gevallen is over zijn eigen zwakheid, de tegenstellingen tus sen de coalitiepartijen en het ontbreken van bindende afspraken ten aanzien van de uitvoering van het regeringspro gramma. De mogelijkheid bot deelneming van de Partij van de Arbeid aan de regering zag hij alleen als de partners met wie de socialistische ministers zou den moeten samenwerken, bereid zouden zijn de socialistische doelstellingen in het regeringsprogramma op te nemen. Meeregeren van de P.v.d.A. noemde de heer Suurhoff worts slechts mogelijk als de kiezers in 1963 duidelijk laten blijken, dat zij achter deze socialistische doelstellingen staan. Het breed provinciaal comité van a.r. ikesverenigingen in Friesland heeft een vertrouwelijke bijeenkomst gehou den naar aanleiding van de regerings crisis, aan het eind waarvan de heer H. Algra, lid van de Eerste Kamer, de hoop uitsprak dat het verschil van me ning zo snel mogelijk zal worden op gelost. Ook werd een motie aangeno men, waarin betreurd wordt dat zich een tegenstelling heeft voorgedaan en waarin fractie en bewindslieden worden opgewekt elkaar te zoeken. De a.r. kiesverenigingen in Voorscho ten en in Zwijndrecht hebben zich in verklaringen tegen de Kamerfractie ge keerd en om opheldering gevraagd. De bondskieskring te Nieuweramstel ver klaarde geschokt te zijn en riep op tot herstel van de eendracht in de partij. Het Nederlandse motorschip Lizard, dat op weg is van Amsterdam naar Lon den heeft gisteren wegens zware slagzij sleepbootaesistentie gevraagd, doch kon later het verzoek om hulp intrekken. In tussen was de sleepboot Titan onderweg naar het schip. In verband met het steeds talrijker worden van supertankers- en bulkcarriers is men bij de scheepswerf van L. Smit en Co. overgegaan tot de bouw van de grootste zeesleepboot ter wereld. De nieuwe Zwarte Zee zal behalve met het gebruikelijke bergingsmateriaal wor den uitgerust met de modernste brand- blusmiddelen, speciaal voor het bestrij den van brand in tankers. Zo krijgt de achtermast van de Zwarte Zee in de top een schuimbrandbluskanon dat zijn in houd van bovenaf in de brandende massa kan werpen. Een indruk van de grootte van de in bestelling gegeven supersleepboot geven de volgende cijfers: de oude Zwarte Zee was 60 meter lang bij een breedte van 8 meter, de nieuwe wordt 75 meter lang en 12V4 meter breed. De sleeptrossen, er komen er twee naast elkaar, zullen een kilometer lang zijn. De staaldraden krij gen een diameter van 6 cm. Er zullen zes bergingsankers worden aangeschaft. De bouwkosten worden geschat op onge veer zeven miljoen gulden. Er zal een bemanning nodig zijn van 30 koppen, maar er zijn wel 50 kooiën aan boord, voor het geval dat men be manningsleden van een in nood verke rend schip aan boord moet nemen. De voortgezette behandeling van de strafzaak tegen de Berkelse arts J. F. M. A. O., die wordt verdacht van gif- moord op zijn medegevangene A. Lod der in de Leeuwarder strafgevangenis, is uitgesteld en thans officieel vastge steld op donderdag 23 maart 1961. Dit uitstel houdt zowel verband met de tijd van voorbereiding, als met het feit, dat de president van de rechtbank te Leeuwarden, mr. H. J. van Maan en, in het ziekenhuis is opgenomen voor het ondergaan van een operatie. Dokter O. verblijft thans in het huis van bewaring in Groningen, in verband met het psychiatrisah onderzoek, waar hij door prof. P. A. H. Baan wordt onderworpen. Commentaar» Het is zeker niet spottendmaar vol komen ernstig bedoeld als we zeggen dat dr. J. J. Buskes gisteravond in het VARA-televisieforum een „onverwachte preek", die het karakter van een ge loofsgetuigenis had, heeft gehouden. Na dat het forum in een vraag over sta kingsrecht het socialistische standpunt aangaande stakingen in het algemeen vrij breed had toegelicht, kwam via een tweede vraag de kwestie rondom het in de Rotterdamse gemeenteraad en in de staten van Gelderland gelaakte toneel stuk van Sartre „De Duivel en God" aan de orde. Dit werd voor dr. Buskes aanleiding tot het houden van een krachtige en lange rede waarin hij het geloof in God vurig verdedigde, maar stelde, dat Sar tre in zijn stuk blijk geeft van een ge- loofsworsteling en niet van godslaste ring. Sartre ontkent het bestaan van de god der westerse filosofie", aldus dr. Buskes, ;maar hij kent de God van Abraham, Isaak en Jacob niet". Het forum bleek het op dit punt vol komen eens te zijn en ook andere leden kwamen tot het afleggen van geloofs getuigenissen, zodat de uitzending bij na drie kwartier uitliep. Unaniem kwam men tot de conclusie dat het stuk aan het begin van het gesprek door de auteur Fd Hoornik uitgelegd) juist door alle gelovigen en niet gelovigen zou moeten worden gezien, om, zoals dr. Buskes het formuleerde, „aan te tonen dat de god der westerse filosofie inder daad niet bestaat en om de worsteling met het geloof levend te houden". Door dit gesprek, dat ten slotte een Resident Veldkamp verzucht: ALOM hoort men in Nederlands-Nieuw-Guinea de klacht dat het Neder landse bedrijfsleven te weinig belangstelling aan de dag legt voor de economische ontwikkeling. „Het Nederlandse bedrijfsleven interes seert zich kennelijk niet", verzuchtte resident H. Veldkamp van de Geelvink baai toen hij gewaagde van een voorlopige erfpachtaanvraag van een Japanner voor gronden op Biak. Wat zich tot dusverre aan Nederlandse bedrijven heeft gevestigd, past geheel in de consumptieve huishouding van Nieuw- Guinea, zoals handelsondernemingen, aannemings- en vervoerbedrijven, die voor het gouvernement werken, doch er zijn weinig produktieve ondernemingen en deze zijn nog veelal opgezet door het gouvernement Gezien de arbeidsschaarste en de hoge kosten zal men het vooral in kleine be drijven moeten zoeken, die men zou kun nen bevorderen door belastingtegemoct- komingen en garantie tegen politiek risico. De uitvoer is in 1960 met f 2 miljoen gekrompen, omdat die van olieprodukten met meer dan 2 miljoen daalde, Japan is de belangrijkste afnemer geworden. De liquidatie van de oliebedruven te Sorong is reeds ver gevorderd. Nog enkele putten z(jn in bedrijf en het personeel is tot het uiterste inge krompen. De wereldmarkt voor hout biedt echter thans betere mogelijkheden. Het hout bedrijf in Manokwari zoekt nieuwe win- BP 74 „U bent nog niet klaar met zenden, dokter Ma son", zei Smallwood. „Maak het af, want uw vriend Hillcrest zal zioh ongetwijfeld verbazen dat u zolang van het apparaat wegbleef." De re volver in zijn hand kwam bijna nauwelijks merkbaar iets naar voren. „In uw eigen bestwil raad ik u aan niets te doen dat wantrouwen zou kunnen wekken en spreek heel kort." Ik maakte het inderdaad kort. Ik verontschul digde me voor de onderbreking met het smoesje dat Mahler plotseling veel erger geworden was en dat was inderdaad het geval, daoht ik bit ter beloofde Hillcrest dat het mechanisme van het geleide projectiel natuurlijk geen ogen blik meer uit mijn gedachte zou zijn, excuseer de me voor het korte gesprek en zei dat ik me wilde haasten om Mahler zo gauw mogelijk in ITplavik te krijgen. „Ophouden!" fluisterde Smallwood me toe en ik knikte. „Dit is het dan, kapitein Hillcrest. Tegen de middag kom ik terug. Ik sluit met Mayday Mayday. Mayday". Ik schakelde de zender uit en wendde me on verschillig af. Ik had echter nog maar net een stap gedaan toen Smallwood me bij de schouder greep en me omdraaide. Voor een zo kleine man bleek hij opvallend sterk te zijn. Met een venij nige duw plantte hij de loop van zijn revolver tegen mijn maag. „Mayday, dokter Mason?" vroeg hij liefjes „Wat is Mayday?" „Ons teken dat we gaan sluiten natuurlijk," antwoordde ik ongeduldig. „GFK zijn de op- roepletters. Met Mayday sluiten we." „U liegt!" Ik verwonderde me erover dat ik dit gezicht ooit zachtmoedig, nerveus en kleur loos had gevonden. De mond was nu een harde, dunne lijn en de ogen knipperden geen moment, het waren bleke, wat starende, lichtblauwe ogen. De ogen van een moordenaar. ,.U liegt!" her haalde hij. „Ik lieg niet", zei ik boos. „U kunt tot vijf tellen". Zijn ogen weken geen moment van me af en steeds steviger druk te hij de revolver in mijn maag. „Een., twee., drie. „Ik zal het wel zeggen!" riep Margaret Ross plotseling. zonder einde door ALLISTAIR MACLEAN „Mayday is het internationale S.OS. voor vliegtuigen. Ik moest het hem vertellen, dok ter Mason, ik moest!" Er klonken tranen in haar stem. „Hij was van plan u neer te schieten." „Inderdaad." gaf Smallwood toe. Als hij zich woedend of plotseling wat bang voelde, was dat in zijn rustige stem niet te bemerken. „Eigen lijk zou ik dat nu nog moeten doen, maar ergens heb. ik toevallig grote bewondering voor de ei genschap moed, U.... eh bent een dapper man, dokter Mason en uw moed maakt uw., eh.... gebrek aan inziöht weer goed, om het die naam eens te geven." „Je komt nooit van deze ijskap af, Small- wood," zei ik. „Reken maar dat een vloot van schepen en vliegtuigen naar je aan het zoeken is duizenden mensen! Ze zullen je te pakken krijgen en je voor het vermoorden van die vijf mannen ophangen." „Afwachten." Hij glimlachte wrang en nu hij zijn bril zonder montuur niet meer droeg, kon ik zien dat zijn ogen niet meelachten ze bleven onbewogen, leeg en levenloos, als een ge brandschilderd kerkraam zonder zon. „Corazzini. de koffer! Dokter Mason, haal een van de kaar ten die in de bestuurdersruimte liggen." „Een ogenblik! Misschien zou ie me kunnen verklaren „Verklaringen zijn voor 'kinderen. Ik heb haast dokter Mason. Haal dus onmiddelijk die kaart." Ik gehoorzaamde en toen ik terugkwam, zat Corazzini op de transportslee met een langwer pig voorwerp voor zich. Het was niet de draag bare radio, maar wel de koffer van Smallwood. Corazzini deed hem open, schoof de bijbel en toga opzij en haalde er iets uit dat precies leek op een geluidsbandapparaat en inderdaad, toen hij het licht van zijn lantaarn erover liet spelen zag ik het fabrieksmerk „Grundig". Al gauw bleek echter dat het helemaal geen bandrecor der was. Hij trok de twee spoelen van het toestel en wierp ze weg in het donker en de sneeuw, terwijl de band er als een lang lint achteraan slingerde. Ik was er op dat moment vrijwel zeker van dat die band, bij een even tueel nader onderzoek, geen bedrog zou blijken te zijn: best mogelijk dacht ik bitter, dat er orgelmuziek van Bach op staat, geheel en al in overeenstemming met Smallwoods voorgegeven kerkelijk beroep. Zwijgend keken we naar Corazzini. Hij smeet het bovenste gedeelte van het apparaaat eveneens weg en ik kon aan de onderkant nog net twee klemmen zien, waar tussen ongetwijfeld de twee revolvers verborgen waren geweest. Er kwamen knoppen en schaal verdelingen te voorschijn die niets meer met een geluidsbandapparaat te maken hadden. Corazzini stelde een uitschuifbare antenne op, trok een paar koptelefoons over zijn oren, haal de twee handels over, en begon een schijf te draaien en keek tegelijkertijd naar een groen magisch oog. zoals dat ook dikwijls bij een radio wordt gebruikt. Heel zwak klonk in de koptelefoons een soort laag gefluit dat hoe langer hoe hoger van toon en krachtiger werd, Toen het zijn maximum sterkte had bereikt, vestigden de ogen van Corazzini zioh op een alcoholkompas van ongeveer zeven centimeter middellijn. Een ogenblik later deed hij de kop telefoons af en draaide hij zich, blijkbaar te vreden gestemd, om. .Erg krachtig en erg duidelijk."zei hij tegen Smallwood, „maar door al dat metaal van de tractor en de slee is de afwijking te groot. Ik ben in twee minuten terug. Uw lamp, dokter Mason." Hij pakte het apparaat op en liep vijftig meter verder. Met een ellendig gevoel besefte ik dat Corazzini meer van navigatie afwist dan ik ooit in mijn leven zou weten en dat hij zijn rol van onwetende prima gespeeld had. Hij was spoedig weer terug, raadpleegde een kaart zonder twijfel om eventuele nog aanwezige afwijkingen te controleren en glimlachte te gen Smallwood. "Ik heb ze! Peiling 268." „Praohtig." (Wordt vervolgd) ningsplaatsen en het bestuur hoopt in 1962 een weg vandaar naar Manokwari te verwezenlijken. Het wil deze doortrek ken naar de Kebarvlakte, die alleen uit de lucht te bereiken is en waar men bos sen wil planten, die over 50 jaar kaprijp zijn. Vele Nieuwguineërs kunnen met de landbouw vertrouwd worden gemaakt. Zij werken nu mee aan de wegaanleg. Aan een Australische onderneming is kapconcessie verleend op een eilandje aan de zuidkust. De eerste houtleverin gen aan Japan zijn geschied. Op Biak werkt men aan een weg naar de noordkust door gronden die redelijke mogelijkheden voor de landbouw bieden. De raadkamer van het Amsterdamse gerechtshof heeft gistermiddag het door de president-directeur van de failliete N.V. Socrates, de heer N. den Besten, aangetekende hoger beroep tegen zijn persoonlijk faillissement verworpen. Het hof bekrachtigde het vonnis dat op 21 oktober door de Amsterdamse recht bank gewezen was, waarbij de heer Den Besten failliet werd verklaard. De heer Den Besten, die bij de behan deling van zijn beroep door het hof aanwezig was, bevindt zich in preventie ve hechtenis, onder verdenking van bedriegelijke bankbreuk. Hij ontkende dat 3.5 ton aan de „Heilige Daad" zou zijn gegeven. Volgens hem was het f 65.000 geweest. Hij hield vol dat er niets aan de hand is en dat er geen te kort is. „Maar nu ik in de cel zit. kan ik niets regelen". De dinsdag in verband met de Socra- tes-affaire gearresteerde oud-onderdirec teur van de Amsterdamsche Bank, T. H. uit Bussum en de Goudse zakenman H. E. W. zullen morgen voor de officier van justitie worden geleid. Volgens de officier van justitie, mr. J. F. Hartsuiker is het nog niet gebleken, dat H. zich bij de kredietverlening aan de N.V. Socrates wederrechtelijk heeft bevoordeeld. Wel wordt H. er van verdacht dit gedaan te hebben ten aanzien van de N.V. So crates, omdat hij met het geld van de Amsterdamsche Bank aan Den Besten kredieten heeft verstrekt alsof het zijn eigen vermogen betrof. Een expeditiebedrijf van de N.V. Phi lips aan de Neutronweg in Utrecht is gisteravond b(jna „weggespoten" door een stroom modder. Er sprong een rub ber las in een leiding, waardoor zand vermengd met water van de dichtbij- zijnde insteekhavcn in het Merwedeka- naal naar een industrieterrein werd ge spoten. De modder, waar zes atmosfeer druk achter zat, kwam precies tegen de Phiiipsgevel terecht, Vele ramen spron gen en een grote kantcldcur klapte door het geweld open. Water en zand had den toen vrij spel. Tien minuten later slaagde men erin de stroom te stoppen, maar inmiddels stonden twee hallen en twee grote maga zijnen blank. De laselektroden. die voor verzending in kartonnen dozen en hou ten kratten gereed lagen, trekken zeer snel vocht aan. Er zullen steekproeven worden genomen om na te gaan hoe groot de schade is. Men verwacht dat het expeditiebedrijf minstens enkele dagen stil gal liggen. Enige uren nadat de stroom was losgebroken waren de vier personeelsleden, die avonddienst hadden, er al in geslaagd het meeste wa ter uit de magazijnen te verwijderen. Schip gezonken. ïn het verbindings kanaal tussen de Gouwe en de Holland- sche IJssel zijn gistermiddag twee vrachtschepen met elkaar in botsing gekomen. Een van de schepen, de 129 ton metende vrachtboot Johannes, werd daarbij zo ernstig beschadigd dat het zonk. De opvarenden konden zich in veiligheid brengen. theologisch debat werd, hebben talloze kijkers hunnen kennisnemen van me ningen die lijnrecht tegenover het af wijzend standpunt van anderen staan. Juist zou het dus zijn, wanneer ook die anderen voor de televisie hun inzichten zouden kunnen verdedigen en toelich ten. Vademecum verdwijnt uit de ether Vanavond zult u voor de laatste maal de KRO-rubriek „Vademecum" op uw televisiesaherm kunnen zien. De 33ste uitzending van deze „gesprekken voor de cameira", geleid door Jan Willem Hofstra, zal de serie, die drie seizoenen heeft gelopen (voor de tv een lang be staan dus!) besluiten. In Vademecum zijn maandelijks vele belangrijke zaken aan de orde gesteld. De KRO behield zich in deze serie het reoht voor, er meermalen principiële uitzendingen van te maken, maar ook niet-r.k. kijkers konden deze gesprek ken met goed begrip volgen. Besloten wordt nu met een gesprek over winterfeesten, waarin prof. dr. W. Asselbergs, bij velen beter bekend on der zijn schrijvers-pseudoniem Anton van Duinkerken, zal vertellen. Enkele Westduitse omroepen zullen de duur van reclameboodschappen in hun vooravond-televisieprogramma's met in gang van 1 januari a.s. uitbreiden. De SDR en de SWDR zullen de reclame- duur van 8 op 10 minuten (in een half uur zendtijd) brengen en met ingang van 16 januari zelfs op 14 minuten. De Hessisdhe omroep gaat van 11 naar 12 minuten. vanavond 0 Na het NTS-journaal biedt de KRO om 8.20 uur het traditionele donder- daigavondprogramma: eerst een afle vering van de serie films over kerk bouw, daarna Vademecum waarin prof. dr. W. Asselbergs spreekt over „Gezellige overwintering" en om 9 uur het televisiespel „Een ander mens" van laan McCormick. L vanavond 0 Voor de laatste maal in 1960 is er vanavond ontspanning in de Steravond van de NCRV, waar o.m. Mitzi van der Lanz en Jan Handerson optreden, waar de sohoolquiz wordt voortgezet en we weer in het dorpje Last te rechtkomen onder het motto „Loop naar de pomp". Om 10 uur weer een uitzending in de serie „De organiisten- maker" met orgelspel door Helmut Winter.in de Utrechtse Nicolaïkerk en om 10.40 uur de avondoverdenking. 0 De Spaanse violiste Josefina Salva dor is soliste bij het Radio Kameror kest dat tussen 8 05 en 9.10 uur concer teert in het AVRO-programma en on der leiding van Albert Wolff werken van Debussy en Saint-Saëns uitvoert. Om 9 25 uur speelt 't orkest van Man» tovani in een BBC-pro gramma en daarna is er lichte muziek, aflgewis- seld door actualiteiten, sport en nieuws. Programma voor morgen VRIJDAG 30 DECEMBER 1960 Hilversum I, 40Z m. 746 kc/s. NCRV: 7.00 NWs en SOS-ber 7.13 Gram 7.30 Een woord voor de dag 7.40 Gewijde muz 8.00 Nws 3.:5 Radiokrant 9.00 V d zieken 9.35 Waterst 9.40 V d vrouw 10.10 Gram 10 15 Morgendienst 10 45 Gram 11.15 V d oudere luisteraars 12,00 Gram 12.30 Land- en tuinbouwrmeded 12.33 Gram 12.53 Gram, event act 13.0o Nws 13.15 Lichte muziek 13.45 Gram 14.00 Kamerork en soliste 14.50 Koor, bloktfluitgroep en sol 15.15 Gram 15.30 BlaasoPk 16.00 Bloemen en planten, lezing 16.15 Gram 16.30 Britse kamermui 17.00 Voordracht 17.20 Gram 17.30 Idem 17.40 Beureber 17.45 Jaaaanuz. 1800 Christelijke muz ver 18.20 Licht progr 18.50 Regering6uitz: Suriname en de Nederlandse Antillen in i960 door Zijne Excellentie de vice-minister-president drs H A Korthals 19.00 Nws en weerpraatje 19.10 Op de man af, praatje 19.15 Gram 19.90 Radiofcramt 19.50 Lichte muz 20.15 Gevar progr 31.10 Smederij de eeuwigheid, spel bij de jaarwisseling 22.00 Samenzang 22 30 Nws 22.40 Wijd als de wereld, godsd progr 23.05 Fiiharm onk en solist 23.35 Gram 23.55—31.00 Nws. Hilversum II. 298 m. 1007 kc/s. VARA: 7.00 Nws 7.10 Gym 7.20 Gram en act 8.00 Nws en act 9.00 Gym v d vrouw 0.10 Gram. VPRO: 10.00 Dit en het andere, lezing 10.05 Morgenwijding VARA: 10.20 V d vrouw 11.00 V d kleuters 11.15 Kamermui 11.40 Orgelspel. AVRO: 12.00 Lichte muz 12.20 Regeringsuibz: V d landb 12.30 Land. en tuiivbouwmeded 12.33 Sport en prognose 12.50 Carillortbespeling en draaiorgelmuz 13.00 Nws 13.15 Meded en gram 13.25 Lich te muz 13.55 De Amsterdamse Effecten beurs in 1960, praatje 14.00 Knapenkoor 14.20 Voordracht 14.00 Kerkorgel-concert 15.10 Gevar progr. VARA: 16.00 Grepen uit de muziekgeschiedenis, muztk lezing 16.30 V d zieken 17.00 V d jeugd 17.53 Act. 18.00 Nws 18.15 Poiit lezing 18.25 Orgel en mondharmonica 18.50 De puntjes op de i, praatje 19.00 V d ldnd 19.10 Kinderkoor VPRO: 19.30 De stad nu, lezing 19.45 VPRO nws 20.00 Nws 30,05 Ontmoeting met Szcesny, lezing 20.15 Litt progr 20.30 Ak- tiet Kruis en munt. VARA: 21.00 Quiz- progr 21.60 Geen tijd klankbeeld 22.15 Buitenl weekoverz 22.30 Nws. V"PRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc nws In Esperanto 23.10 Kamerorkest 23.55—24.00 Nws. Televisteprogr. NTS: 20,00 Weekjournaal en weeroverz. AVRO: 20.30 Blik In het Nieuwe Jaar, lezing 21.00 Flits 31.30 Perry Como-show 32.10>2215 Met het oog op GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (over de 4e lijn) V rij dag 30 december 1960 van 1820 uur: I. Gaetano Donizetti: „La Favorite" (le en 2e bedrijf). Uitvoerenden: Giu- lietta Simionato. measo-sopraan als Leo nora de Guzman; Gianni Poggi, tenor als Fernando; Ettore Bastianini, bariton ais Alfonso XI. koning van Castdlië. Jerome Hines, bas als Baldassare; Pierro di Palma, tenor als Don Gaspare; Bice Magnani, opraan als Ine; Koor en Orkest van de Maggio Musicale Fiorentino. Dirigent: Al berto Erede. II. Lulgi Cherubini: Ouver ture „Medea", Symphonie Orkest van Bamberg olv. Ferdinand Leitner. III. Vin. cenzo Bellini uit „H Pirata", Oh! s'io potessi, Col sorriso d'lnmocenza, Maria CaJaas. sopraan; Pbilharmonia Koor en Orkest olv. Nicola Rescigno. IV. Giuseppe Verdi; 1. Ouverture „Luisa Miller", Or kest van de Maggio Musicale Fiorentino olv. Gianandrea Gavazzeni. 2. uit „La Forza del Destino", II santo nome di Dio, PUnio Olabassi, ba6; Luisa Maia- sopraan als Inee: Koor en Orkest van de Opera te Rome olv. Giuseppe Morelli. V. Giacomo Puccini: 1. uit „Manon Lescaut" a. In quedle trine morbide, b. Sola, per- duta, abbandonata. 2. uit „Gianni Schie- chi", o mio bambino caro, Maria Callas, 6opraan; Philhartnonia Qrkest olv. Tulllo Se r afin,

Nieuwe Leidsche Courant | 1960 | | pagina 19